۱۶:۵۲ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۶۱۲۶
چهره ها در سینما و تلویزیون

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران سریال‌های تلویزیونی (+تصاویر)

کاملاً قابل درک است که بازیگران سریال های تلویزیونی نسبت به فیلم های سینمایی از شهرت کمتری برخوردار بوده و دستمزد بسیار کمتری نیز دریافت کنند. اما این رویه همیشه به همین شکل نیست و گاهی اوقات یک سریال تلویزیونی به چنان محبوبیتی دست می یابد که باعث می شود دستمزد بازیگران آن نیز به سرعت چند برابر شود.

به گزارش برترین ها،کاملاً قابل درک است که بازیگران سریال های تلویزیونی نسبت به فیلم های سینمایی از شهرت کمتری برخوردار بوده و دستمزد بسیار کمتری نیز دریافت کنند. اما این رویه همیشه به همین شکل نیست و گاهی اوقات یک سریال تلویزیونی به چنان محبوبیتی دست می یابد که باعث می شود دستمزد بازیگران آن نیز به سرعت چند برابر شود.

 

اخیراً نیز مشاهده شده که بازیگران درجه یک سینما به حضور در سریال های تلویزیونی روی آورده و برای این کار دستمزدهای گزافی نیز گرفته اند زیرا بازیگر بزرگ تماشاگران زیادی را پای سریال مذکور خواهد کشاند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بازیگرانی که بیشترین دستمزد را برای بازی در سریال های تلویزیونی دریافت کرده و یا می کنند آشنا کنیم.

 

۱۰-جان کرایر- ۶۵۰.۰۰۰ دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

سریال «دو مرد و نصفی» (Two and a Half Men) به اندازه کافی درآمدزایی داشت که جان کرایر، یکی از بازیگران اصلی این سریال که از شبکه سی بی اس پخش می شد، برای هر اپیزود بیش از ۶۵۰.۰۰۰ دلار دستمزد می گرفت. در سال ۲۰۰۳ کرایر نقش یک پدر مجرد دائماً استرسی را بازی کرد که مجبور بود از پسرش به تنهایی نگهداری کند. کرایر این سریال را به یک سریال جذاب و کمدی موفق تبدیل کرد که بسیاری عاشق شوخ طبعی های او بودند تبدیل کرد و برای این هنرنمایی خود دو بار برنده جایزه امی شد. آخرین اپیزود از این سریال در سال ۲۰۱۵ پخش شد و کرایر تنها بازیگری بود که در تمام این سال ها به طور ثابت در آن حضور داشت.

 

۹- اشتون کوچر- ۷۵۰.۰۰۰ دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

اشتون کوچر جانشین یکی از ستارگان مشهور دنیای تلویزیون شد و برای این کار نیز دستمزد بالایی دریافت کرد. او در سریال «دو مرد و نصفی» جای چارلی شین مشهور در نقش چارلی را گرفت که در سال ۲۰۱۱ از این نقش کنار گذاشته شد. کوچر در این سریال نقش والدن اشمیت میلیاردر را بازی می کرد که خانه در رهن سنگین چارلی را می خرد و به آلن سوگوار اجازه می دهد که در آن زندگی کند.

 

۸- جری سینفلد- ۱ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

سریال «سینفلد» (Seinfeld) موفقیتی چشمگیر بود که برنده ۱۰ جایزه امی شده و عبارات و واژه های جدید را وارد گفتمان آمریکایی کرد. این سریال کمدی که برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ از شبکه ی ان بی سی پخش شد با دیگر سریال های این ژانر تفاوت های زیادی داشت و با استقبال تماشاگران مواجه شد. شبکه ان بی سی با پیشنهاد باورنکردنی ۵ میلیون دلار برای هر اپیزود تلاش کرد که این سریال را در سال های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ نیز ادامه دهد اما سینفلد نپذیرفت و خواست که این سریال را در اوج به پایان برساند.

 

۷- هلن هانت و پل ریسر- ۱ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

مدیران اجرایی شبکه ان بی سی در سال ۱۹۹۸ تصمیم گرفتند که برای هر اپیزود از سریال «من دیوانه توام» (Mad About You) یک میلیون دلار دستمزد به هلن هانت و پل ریسر بدهند. زمان بسیار مهم بود و این قرارداد تنها ساعاتی قبل از آن که هانت برای بازی در فیلم «بهتر از این نمیشه» (As Good as It Gets)  برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول شود به امضا رسید این مبلغ چهار برابر دستمزد این دو در سال های گذشته برای بازی در نقش یک زوج نیویورکی در این سریال بود.

 

۶- بازیگران سریال «دوستان»- ۱ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

در سال ۱۹۹۶ دستمزد تمامی بازیگران سریال «دوستان» (Friends) تهیه شده در شبکه ان بی سی به ۱۰۰.۰۰۰ دلار افزایش یافت که دو برابر دستمزد قبلی آن ها بود. اما دو سال بعد این دستمزد به ۷۵۰.۰۰۰ دلار برای هر اپیزود افزایش یافت. دو سال بعد جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس، لیزا کوردو، مت لبلانک، متیو پری و دیوید شویمر هر کدام یک میلیون دلار برای هر اپیزود از پربیننده ترین سریال تلویزیونی دوران خود دریافت می کردند. این رقم با توجه به تورم امروزی به عدد خیره کننده ۱.۵ میلیون دلار برای هر هفته می رسد. البته این دستمزدهای بالا هیچگاه باعث ورشکست شدن شبکه ان بی سی نشد.

 

۵- بازیگران اصلی سریال «تئوری بیگ بنگ»- ۱ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

دوستانی که در کنار هم می مانند دستمزد یکسانی نیز دریافت خواهند کرد. جیم پیرسون، جانی گالکی و کالی کووکو در سال ۲۰۱۴ برای حضور در فصول هشتم، نهم و دهم سریال پرطرفدار «تئوری بیگ بنگ» (The Big Bang Theory) از شبکه سی بی اس به صورت مشترک با مدیران شبکه وارد مذاکره شدند. بر اساس گزارش ها هر کدام از این بازیگران برای هر اپیزود از فصول گفته شده یک میلیون دلار دریافت کرده و بندهایی نیز در قرارداد آن ها وجود داشت که درآمد آن ها در طی این مدت را به ۱۰۰ میلیون دلار می رساند.

 

۴- تیم آلن- ۱.۲۵ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

از یک قاچاقچی مواد مخدر تا دنیای کمدی و نویسنده پرفروش ترین کتاب سال، تیم آلن زندگی پرفراز و نشیبی داشت و هر سال بهتر از سال گذشته خود عمل کرده است. بنابراین جای تعجب ندارد که شبکه ان بی سی در سال ۱۹۹۸ برای بازی در هر اپیزود سریال «Home Improvement» 1.25 میلیون دلار به وی دستمزد می داد. این سریال کمدی اگر چه اکنون دیگر شهرت سابق را ندارد اما در میان یکی از بهترین و پرتماشاگرترین سریال های کمدی تاریخ تلویزیون قرار دارد. پس از پایان این سریال او همچنان به موفقیت در سریال های تلویزیونی ادامه داد و در سال ۲۰۱۱ با یک سریال تلویزیونی موفق دیگر به نام «آخرین مرد مقاوم» (Last Man Standing) به تلویزیون بازگشت.

 

۳- کلسی گرمر-۱.۶ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

در اواسط دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ کلزی گرامر نقش دوست داشتنی یک روانشناس به نام فریزر کرین را در سریال معروف شبکه ان بی سی با نام «Cheers» بازی می کرد که ابتدا قرار بود تنها به عنوان مهمان در ۴ اپیزود حضور داشته باشد. اما نقش گرمر چنان مورد توجه قرار گرفت که پس از پایان این سریال در سال ۱۹۹۳ سریال دیگری بر مبنای شخصیت فریزر با همین نام ساخته شد. در سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ وی برای هر اپیزود ۱.۶ میلیون دلار دستمزد دریافت می کرد. بدین ترتیب گرمر در دو فصل پایانی این سریال بیش از ۷۵ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد.

 

۲- روی رومانو- ۱.۸ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

سریال «همه ریموند را دوست دارند» (Everybody Loves Raymond) بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۵ پخش می شد و تنها فصل دهم در میان ۱۰ سریال پربیننده سال قرار گرفت. این فصل خود به اندازه یک سوم تمام بیننده های فصول دیگر بیننده داشت و در کل ۱۳ جایزه امی دریافت کرد. در آن دوران روی رومانو پردرآمدترین بازیگر سریال های تلویزیونی بود که برای هر اپیزود ۱.۸ میلیون دلار دستمزد دریافت می کرد. دستمزد قبلی او هفته ای ۸۰۰.۰۰۰ دلار بود. بدین ترتیب برای فصل آخر رومانو در حدود ۵۰ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد.

 

۱-چارلی شین- ۲ میلیون دلار

 

گران‌ قیمت‌ترین بازیگران,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

در سال ۲۰۱۱ وقتی که سریال «دو مرد و نصفی» بهترین و پربیننده ترین سریال تلویزیونی شبکه سی بی اس بود، تیم تولید این شبکه اعلام کرد چارلی شین همکاری لازم را با سازندگان این سریال ندارد، به سختی دیالوگ هایش را حفظ می کند، حرف های ناخوشایندی در سر صحنه می زند و از لحاظ فیزیکی توان ادامه کار را ندارد. اخباری در مورد سوء مصرف مواد مخدر و بدرفتاری های او در سر صحنه نیز به گوش می رسید. در آن زمان هنوز ۸ اپیزود از فصل جاری و ۲۴ اپیزود از فصل بعدی سریال باقی مانده و چارلی شین برای بازی در آن ها قرارداد امضا کرده بود. در نهایت وی بازی در سریالی که برای هر اپیزود آن ۲ میلیون دلار دریافت می کرد را از دست داد.

 

حسین علی پناهی

  • 13
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 15 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جمشید مشایخی,بیوگرافی جمشید مشایخی,عکس جمشید مشایخی بیوگرافی جمشید مشایخی + عکس

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

ادامه
علیرضا فغانی,بیوگرافی علیرضا فغانی,عکس علیرضا فغانی بیوگرافی علیرضا فغانی داور فوتبال + عکس

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

ادامه
لعیا زنگنه,بیوگرافی لعیا زنگنه,عکس های لعیا زنگنه بیوگرافی لعیا زنگنه/ عکس های لعیا زنگنه و همسرش

نام اصلی: لعیا زنگنه

زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تولد: ۱۳۴۴ تهران، ایران

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۱ تا کنون

ادامه
سید مجید حسینی,بیوگرافی سید مجید حسینی,عکس های سید مجید حسینی بیوگرافی سید مجید حسینی-فوتبالیست (+تصاویر)

نام کامل: سید مجید حسینی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد:  ۳۱ خرداد ۱۳۷۵

زادگاه: کرج

پست: مدافع هافبک دفاعی

قد: ۱٫۸۳ متر

ادامه
مرتضی پورعلی گنجی,بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی,عکس های مرتضی پورعلی گنجی بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی، فوتبالیست ایرانی (+تصاویر)

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۱

زادگاه: بابل، ایران

پست: مدافع میانی

قد: ۱٫۸۴ متر

ملیت: ایرانی

ادامه
روی پاتریسیو,بیوگرافی روی پاتریسیو,عکس روی پاتریسیو بیوگرافی روی پاتریسیو + عکس

نام کامل: روی پدرو دوس سانتوس پاتریسیو

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۵ فوریهٔ ۱۹۸۸

زادگاه: Marrazes, پرتغال

قد: ۱٫۹۰ متر 

پست: دروازه‌بان

ادامه
برناردو سیلوا,بیوگرافی برناردو سیلوا,عکس برناردو سیلوا بیوگرافی برناردو سیلوا + عکس

نام کامل: برناردو موتا ویگا د کاروالیو سیلوا

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۰ اوت ۱۹۹۴ 

زادگاه: لیسبون، پرتغال

قد: ۱٫۷۳ متر

پست: هافبک / وینگر

ادامه
دیگو کوستا,بیوگرافی دیگو کاستا,دیگو دا سیلوا کوستا بیوگرافی دیگو کاستا، مهاجم تیم فوتبال اسپانیا (+تصاویر)

نام کامل: دیگو دا سیلوا کوستا

بازیکن تیم ملی اسپانیا

تولد: ۷ اکتبر ۱۹۸۸

زادگاه: لاگارتو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مهاجم

ادامه
پپه,په په,بیوگرافی پپه بیوگرافی پپه، بهترین مدافعان قرن ۲۱ + عکس

نام اصلی: کپلر لاوران لیما فریرا

تیم ملی: پرتغال (از ۲۰۰۷)

تولد: ۲۶ فوریهٔ ۱۹۸۳

زادگاه: ماسیو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مدافع میانی

ادامه
میلاد محمدی,بیوگرافی میلاد محمدی،عکس میلاد محمدی بیوگرافی میلاد محمدی بازیکن سرعتی فوتبال + عکس

نام کامل: میلاد محمدی کشمرزی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۷ مهر ۱۳۷۲

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۷۴ متر 

پست: مدافع کناری، هافبک

ادامه
تیاگو,بیوگرافی تیاگو آلکانتارا,عکس های تیاگو بیوگرافی تیاگو آلکانتارا، بازیکن خوش تکنیک اسپانیا (+ تصاویر)

نام کامل: تیاگو آلکانتارا دو ناسیمنتو

عضو تیم ملی اسپانیا

تولد: ۱۱ آوریل ۱۹۹۱

زادگاه: سن پیترو ورنوتیکو، ایتالیا

قد: ۱۷۲ سانتی‌متر

پُست: هافبک میانی

ادامه
آندره سیلوا,بیوگرافی آندره سیلوا,عکس های آندره سیلوا بیوگرافی آندره سیلوا، جانشین رونالدو در پرتغال (+تصاویر)

نام کامل: آندره میگل والنته دا سیلوا

تیم: عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۶ نوامبر ۱۹۹۵

زادگاه: دو مونته، پرتغال

قد: ۱٫۸۵ متر

پست: هافبک

ادامه
سعید آقایی,بیوگرافی سعید آقایی,سعید آقایی بازیکن تیم ملی فوتبال بیوگرافی سعید آقایی (+ تصاویر)

چکیده ای از بیوگرافی سعید آقایی :

نام اصلی: سعید آقایی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲۰ بهمن ۱۳۷۳

زادگاه: تبریز، ایران

پست: دفاع چپ / هافبک

ادامه
عزت الله انتظامی,دیالوگ‌های ماندگارعزت الله انتظامی,آثارعزت الله انتظامی,

عزت‌الله انتظامی که درگذشت طبعا خاطره‌بازی با نقش‌های ماندگارش شروع شد. مردی که سال ۱۳۸۲ به عنوان چهره ماندگار فرهنگ انتخاب شد اما واقعیت این است که عزت‌الله انتظامی از آن دسته هنرمندانی بود که به نشان‌ها و عناوین اعتبار می‌دهند نه برعکس. تعداد نقش آفرینی‌های به یادماندنی‌اش آنقدر زیاد است که انتخاب از میان‌شان کار دشواری است اما در کارنامه‌اش چند نقش هست که بیشتر از بقیه به یاد مانده‌اند. دیالوگ های ماندگار عزت الله انتظامی را در بهترین فیلم‌هایش مرور می‌کنیم:   گاو ۱۳۴۸ بازی در فیلم «گاو» مهرجویی هم کارنامه انتظامی و هم سینمای ایران را به دو بخش تقسیم کرد. مش حسن به گاوش خیلی وابسته است و درآمدش از این گاو است. وقتی از ده بیرون رفته گاو می‌میرد و اهالی روستا جرات نمی‌کنند واقعیت را به مش حسن بگویند. کم‌کم مش حسن از دوری گاوش دیوانه می‌شود. مش حسن(گاو): من مش حسن نیستم. من گاو مش حسن‌ام.   کمال‌الملک ۱۳۶۳ دومین همکاری او با علی حاتمی در فیلم درخشان «کمال‌الملک» بود که نقش ناصرالدین‌شاه را بازی می‌کرد. شاه قاجاری که کمال‌الملک در خدمت او بود و البته آزارش هم به هنرمند نقاش کم نرسید. اما ناصرالدین شاه قدر هنر نقاش را بیشتر از بقیه می‌دانست.   ناصرالدین شاه (کمال‌الملک): هنر مزرعه بلال نیست که هر سال محصولش بهتر شود. از ستاره‌های آسمان هم یکی می‌شود کوکب درخشان، الباقی‌ … سوسو می‌زنند.   هامون در نقش‌های فرعی هم درخشان بود. در فیلم «هامون» شاهکار مهرجویی در سال ۱۳۶۸ نقش وکیل هامون را بازی می‌کرد که می‌خواست او را قانع کند از مهشید طلاق بگیرد. وکیلی که معلوم نشد آخرش دغل‌باز است یا به بهترین شکل به وظیفه‌اش عمل می‌کند.   دبیری (هامون): تقصیر خودته، دانشمند هوشمند،…گول بورژوازی فاسد رو خوردی، می‌خواستی پولدار بشی خودتو فروختی.   اجاره‌نشین‌ها عزت‌الله انتظامی با بازی در فیلم «اجاره‌نشین‌ها» کمدی درخشان داریوش مهرجویی در سال ۱۳۶۵ نشان داد که حتی می‌تواند به عنوان یک بازیگر کمدی هم درخشان باشد. او در این فیلم نقش عباس آقا سوپرگوشت را بازی می‌کرد. مردی که چند طبقه ساختمان دارد و آن را اجاره داده اما حاضر به تعمیر ساختمان نیست و دائم با مستاجرها درگیری دارد.   عباس آقا سوپرگوشت (اجاره‌نشین‌ها): تو به من گفتی دو تا گلدون می‌خوای بذاری سر پشت بومت که باصفا بشه نه اینکه ورداری سرتاسر سقف خونه مردم رو برینی بهش.     ناصرالدین شاه آکتور سینما فیلم «ناصرالدین شاه آکتور سینما» ساخته محسن مخملباف در سال ۱۳۷۰ ادای دینی به تاریخ سینمای ایران بود و چه کسی بهتر از عزت‌الله انتظامی برای بازی در نقش اول آن؟!   ناصرالدین شاه (ناصرالدین شاه آکتور سینما): آخر چرا گاو؟کجای ما به گاو می‌رود؟   عکاسباشی: اگر حس بگیرید همه جایتان. این درس اول بازیگری است.   خانه خلوت «خانه خلوت» بهترین فیلم کارنامه مهدی صباغ‌زاده محصول ۱۳۷۰ داستان روزنامه‌نگاری است که حالا نمی‌تواند خودش را با شیوه نوشتاری جدید تطبیق بدهد. همین باعث افسردگی‌اش شده در حالی که تقلا می‌کند چیز جدیدی بنویسد. امیر جلال‌الدین (خانه خلوت): مردان بی عار، زنان بی کار، تلفن‌های خر تو خر، موضوع خوبیه، اما فکر نمی‌کنم چاپ کنن.   حاجی واشنگتن همکاری‌های انتظامی با علی حاتمی همه کارهای دیدنی از کار درآمدند. از جمله فیلم مهجور و کمتر قدردیده «حاجی واشنگتن» محصول ۱۳۶۱ که سال‌ها توقیف بود. داستان اولین سفیر ایران در آمریکا در دوره قاجار و مصایبی که بر اثر بی پولی و بی‌کفایتی شاه سرش می‌آید.   حاجی واشنگتن (حاجی واشنگتن): فکر و ذکرمان شد کسب آبرو. چه آبرویی. مملکت رو تعطیل کنین دارالایتام دایر کنین درست‌تره. مردم نان شب ندارند. شراب از فرانسه می‌آید. قحطی است. دوا نیست. مرض بیداد می‌کند. نفوس حق‌النفس می‌دهند. باران رحمت از دولتی سر قبله عالم است و سیل و زلزله از معصیت مردم. میرغضب بیشتر داریم تا سلمانی. ریخت مردم از آدمیزاد برگشته. سالک بر پیشانی همه مهر نکبت زده. چشم‌ها خمار از تراخم است. چهره‌ها تکیده از تریاک. اون چهار تا آب انبار عهد شاه عباس هم آبش کرم گذاشته.   روسری آبی یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های انتظامی را در فیلم «روسری آبی» رخشان بنی اعتماد سال ۱۳۷۳ دیدیم. در نقش مردی ثروتمند که بچه‌هایش دوره‌اش کرده‌اند ولی عاشق یکی از کارگرهایش می‌شود. بچه‌ها مخالفند و غوغا راه می‌اندازند. رسول رحمانی (روسری آبی):‌ رسول رحمانی امروز مرد. اینکه اینجا ایستاده، می‌خواد با نوبر کردانی، دختر غربتی پاپتی بی کس و کار، بمونه تا بمیره.. خوشبختی اون چیزی نیست که هر کسی از بیرون ببینه. خوشبختی تو دل آدمه. دل که خوش باشه، خوشبختی.   خانه‌ای روی آب در فیلم «خانه‌ای روی آب» بهمن فرمان‌آرا محصول ۱۳۸۰ نقش پدر قهرمان داستان را بازی می‌کرد که حالا در خانه سالمندان بود. مردی متشخص که البته با فرزندش در گذشته چالش زیادی داشت. پدر (خانه‌ای روی آب): آقای دکتر شما که خونه‌تون بزرگه، قصره، چند طبقه است، نوکر داری، کلفت داری، منم که هنوز روپام، منو چرا آوردی انداختی اینجا؟   گاوخونی سال ۱۳۸۱ در فیلم «گاوخونی» بهروز افخمی اقتباس از کتاب جعفر مدرس صادقی نقش پدر مستبدی را بازی کرد که هنوز در خاطرات پسرش زنده بود.   پسر: بابا راست می‌گن که مادرم از دست تو دق کرد و مرد؟ پدر (گاوخونی): نه من از دست مادرت دق کردم.   پسر: ولی وقتی تو مردی مادر من زنده نبود.   پدر: زنده نبود ولی هر شب خوابش رو می‌دیدم.   پسر: منم هر شب خواب تو رو می‌بینم.   پدر: پس بپا دق نکنی.   حکم اولین و تنها همکاری عزت‌الله انتظامی با مسعود کیمیایی خیلی دیر و سال ۱۳۸۴ اتفاق افتاد. یکی از آخرین نقش‌های خوب انتظامی و یکی دیگر از رضاهای ماندگار فیلم‌های کیمیایی. این‌بار انتظامی در نقش یک گنگستر ظاهر می‌شود که چند جوان نوچه‌اش هستند.   رضا معروفی (حکم): خدا رحمت کنه صادق هدایت رو. یه چیزی تو جوونی بهم گفت که تا دنیاست توی گوشمه. گفت آدمیزاد یه سرمایه بزرگ داره. خودکشی. نه از ترس، دنیا تنگه. بهت توهین شد، طاقت نیاوردی، سراغت نیومدن، خوردی به بن بست برو سراغ سرمایه‌ت. پول دفنتو آماده کن مزاحم کسی نباشی.   صوفیا نصرالهی  

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید