به گزارش ایسنا، مراسم پایانی اسکار ۲۰۱۸ در حالی آغاز شده که فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دلتورو» با نامزدی در ۱۳ شاخه پیشتاز نامزدهای اسکار نام گرفت و فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مکدونا» در ۹ شاخه و درام جنگی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در ۷ شاخه شانس کسب جایزه دارد.
فهرست نامزدها و برندگان نودمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:
بهترین فیلم بلند
نامزدها: مرا به نامت صدا کن، تاریکترین ساعت، دانکرک، برو بیرون، لیدی برد، رشته خیال، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: شکل آب
- - - - - - - - - - -
بهترین کارگردانی
نامزدها: کریستوفر نولان (دانکرک)، جردن پیل (برو بیرون)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، پل توماس اندرسون (رشته خیال)، گیلرمو دلتورو (شکل آب)
برنده: گیلرمو دلتورو (شکل آب)
- - - - - - - - - - -
بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دیلوئیس (رشته خیال)، گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)
برنده: گری اُلدمن (تاریکترین ساعت)
- - - - - - - - - - -
بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها: سلی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مکدورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، مارگت روبی (من، تانیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، مریل استریپ (پُست)
برنده: فرانسس مکدورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
- - - - - - - - - - -
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، ریچارد جنکینز (شکل آب)، کریستوفر پلامر(همه پول دنیا)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
برنده: سم راکول/ سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
- - - - - - - - - - -
بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (رشته خیال)، لوری میتکالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)
برنده: برنده: الیسون جنی (من تانیا)
- - - - - - - - - - -
بهترین فیلم غیرانگلیسی
نامزدها: یک زن شگفتانگیز (شیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بیعشق (روسیه)، میدان (سوئد)
برنده: یک زن شگفتانگیز (شیلی)
- - - - - - - - - - -
بهترین فیلمنامه اقتباسی
نامزدها: مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازی مالی، مادباند
برنده: مرا به نامت صدا کن
- - - - - - - - - - -
بهترین فیلمنامه اصلی
نامزدها: بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: برو بیرون
- - - - - - - - - - -
بهترین مستند بلند
نامزدها: چهرهها مکانها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند
برنده: ایکاروس
- - - - - - - - - - -
بهترین انیمیشن بلند
نامزدها: بچه رئیس، کوکو، نانآور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی
برنده: کوکو
- - - - - - - - - - -
بهترین تدوین
نامزدها: بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: دانکرک
- - - - - - - - - - -
بهترین موسیقی متن
نامزدها: دانکرک، رشته خیال، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ
برنده: شکل آب
- - - - - - - - - - -
بهترین ترانه
نامزدها: کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی
برنده: کوکو
- - - - - - - - - - -
بهترین فیلمبرداری
نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۲۰۴۹، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب
برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹
- - - - - - - - - - -
بهترین طراحی لباس
نامزدها: دیو و دلبر، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، رشته خیال
برنده: رشته خیال
- - - - - - - - - - -
بهترین مستند کوتاه
نامزدها: ادیث+ادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان زن، مهارت چاقو، توقف خودرو
برنده: بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است
- - - - - - - - - - -
بهترین چهرهآرایی
نامزدها: تاریکترین ساعت، ویکتوریا و عبدول، شگفتی
برنده: تاریکترین ساعت
- - - - - - - - - - -
طراحی تولید
نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریکترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول
برنده: شکل آب
- - - - - - - - - - -
بهترین تدوین صدا
نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای
برنده: دانکرک
- - - - - - - - - - -
بهترین صداگذاری
نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای
برنده: دانکرک
- - - - - - - - - - -
بهترین جلوههای ویژه بصری
نامزدها: بلیدرانر ۲۰۴۹، نگهبانان کهکشان ۲، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمونها
برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹
- - - - - - - - - - -
بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک خاموش، همه ما
برنده: کودک خاموش
- - - - - - - - - - -
بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها: بسکتبال دوستداشتنی، گاردن پارتی، لو، فضای منفی، اشعار شورشی
برنده: بسکتبال دوستداشتنی
- 18
- 4