۱۴:۵۶ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۵۶۸۲
تئاتر شهر

چه خبر از تازه‌های تئاتر؟

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر
در نیمه تابستان سالن‌های تئاتری میزبان نمایش‌های تازه‌ای از امیررضا کوهستانی، میکاییل شهرستانی، علی عابدی و چند کارگردان جوان هستند.

به گزارش ایسنا، اخیرا نمایش‌های جدیدی روی صحنه تماشاخانه‌های پایتخت رفته‌اند و در چند روز آینده هم آثار تازه‌تری اجرا می‌شوند و میزبان مخاطبان خود خواهند بود.

 

تیولا

علی عابدی نویسنده و کارگردان نمایش "تیوالا" را از ۱۸ مرداد تا ۲۰ شهریور ماه روی صحنه می‌برد. او پیش از این قرار بود "تیولا" را در تماشاخانه شهرزاد اجرا کند ولی بعد تماشاخانه تازه تاسیس مهرگان را برای اجرای این کار انتخاب کرد.

 

عابدی در توضیح این نمایش گفته است: تیولا کلمه‌ای است عربی و یک‌ گونه از موجودات دریایی است که هیچ‌گاه به مرگ طبیعی نمی‎میرند و درواقع تا زمانی که شکار نشوند یا به دام نیفتند به‌صورت مداوم از نابالغی به بلوغ می‌رسند و به حیات خود ادامه می‌دهند. من از این ایده استفاده کردم و تیولا را در قالب انسان‌هایی نشان دادم که در جنگ در حال مبارزه هستند. در یک جنگ هنگامی‌ که یک سرباز می‌میرد، سرباز دیگری جایگزین آن و به‌نوعی ادامه‌دهنده راه همان سرباز مرده می‌شود.

 

نمایشنامه این اثر در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزیده جایزه اثر حرفه‌ای این جشنواره شده بود.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

قاتل بی رحم

نمایش "قاتل بی‌رحم" به کارگردانی محمد جواد بشارت از ۲۰ مرداد ماه تا ۲۳ شهریور در سالن اصلی برج آزدی روی صحنه خواهد رفت.

 

در این نمایش پدرام عزیزی، کیمیا ناصری، مسعود سالاری، شهراد بیدآبادی، آیه قبادیان، جلیل گلشن، شهرزاد علی محمدی، ریحانه یزدانیار، زیبا بنماران بازی می‌کنند و بازیگران فرم هم امیرحسین حاجی حسینی، ملینا طاهری، کیمیا روشن، زهرا غلامی، آرین کرمی، علی یگانه هستند.

 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: هَسه کارلسون در سن ۳۹ سالگی‌اش در حالی که بعد از ۲۶ سال دوری به ملاقات مادرش که در بستر مرگ است می‌رود ، در راه خاطرات ۲۶ سال پیش رو به یاد می آورد.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

شاهکار

این نمایش که یک برهه از زندگی سید محمد علی جمالزاده است، با تلفیقی از بازیگر و تکنیک‌های مختلف تئاتر عروسکی (تئاتر کاغذی، سایه و میکروتئاتر ) اجرا خواهد شد.

 

طرح و کارگردان این نمایش لادن نازی است که احسان بدخشان هم متن آن را به نکارش درآورده است.

 

مصطفی ملک مکان، روزبه حصاری، نسیم افشار پور، علی قربانخانی، ایمان سلگی، افشین حسنلو، سهیل قناعتی، میثاق آقامولایی، پویا باقری، علی اکبر کرمی، شیوا رضایی، یکتا طبیبی، مونا عرب، آتوسا بهشتی و سپیده زینالی بازیگران این نمایش هستند که از ۲۱ مردادماه به مدت ۱۲ روز در سالن شماره دو تماشاخانه پالیز روی صحنه خواهد رفت.

 

هملت

نمایشنامه معروف ویلیام شکسپیر با دراماتورژی و کارگردانی میکاییل شهرستانی از ۲۱ مرداد تا ۲۳ شهریور در خانه نمایش تازه تاسیس مهرگان اجرا خواهد شد. خانه نمایش مهرگان در خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن‌بست اول واقع شده است.

 

محمد علی صادقی، پژمان المعی، محمد سلیمانی، فرزان اسدیان، ‌ فرشاد کوکبیان، مسعود آشوری، ‌ پیمان مقدم، سعید پارسا، آیدا جهاندیده، شیما زادپور، بهمن هراتی، ‌امید داودوندی، رضا خلیل آبادی، نکیسا عقبایی، ماهان زارع، الهام قاسمی، بهناز دانش، سورن گرم‌آبادی، یاسین حسینی و منصور رضایی در این هملت بازی می‌کنند.

 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: هملت بعد از آگاهی از مرگ پدرش به کاخ السینور آمده تا عزادار پدر باشد ولی می‌بیند که عمویش جانشین پدر شده‌ و جایگاه او را غصب کرده. او در یک شب با دیدن شبح پدر با حقایقی مواجه می‌شود که او را بر آن می‌دارد تا در پی جستجو برآید به هر بها.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

دلاک‌ها

شهرام عبدلی که بیشتر در عرصه بازیگری شناخته شده، نمایشی طنز را در یک فرهنگسرا اجرا می‌کند. این بازیگر سینما و تلویزیون نمایش طنز "دلاک‌ها" نوشته فرهاد نقدعلی را به روی صحنه می‌برد.

 

در خلاصه این نمایش نوشته شده است، «غلوم سیاه دسته‌ی مطرب‌ها سال‌ها برای رسیدن به عشقش شیرین، دختر ابرام (رییس دسته) به هر کاری در این دسته تن داده است و حال در چند قدمی رسیدن به معشوق خود است. شب حنابندان غلوم، مصادف با کشته شدن دلاک مخصوص پادشاه شده و به دستور پادشاه چهل روز درِ گرمابه‌های شهر بسته است.

 

بهرام ابراهیمی، عمار تفتی، جمشید صفری، علی عطائی حور، محمد باقر مرادی و شهرام عبدلی بازیگران این نمایش هستند.

 

تئاتر "دلاک ها" از ۲۴ مرداد تا ۲۳ شهریور در سینما تئاتر چاپلین فرهنگ‌سرای بهمن اجرا می‌شود. این نمایش پیش از این در تیرماه امسال در تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته بود.

 

عبدلی درباره سبک و فرم اجرایی این اثر نمایشی گفته است: فرم اجرایی "دلاک‌ها" برگرفته از شیوه نمایش‌های ایرانی همچون روحوضی، تعزیه و ... است اما با نگاهی مدرن و امروزی. تماشاگر با نمایشی کاملا ایرانی و قراردادهای این گونه نمایشی روبرو خواهد بود.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

بی‌تابستان

نمایش "بی تابستان" به نویسندگی و کارگردانی امیر رضا کوهستانی از ۱۴ مرداد ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته و اجرای آن تا ۲۷ مرداد ماه ادامه دارد.

 

لیلی رشیدی، سعید چنگیزیان، مونا احمدی بازیگران این نمایش هستند.

 

این نمایش تاکنون در بخش اصلی هفتاد و دومین دوره فستیوال آوینیون، فرانسه، فستیوال دلاکولین تورینو، ایتالیا و فستیوال هنر بروکسل، بلژیک اجرا شده است.

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

پاراسمپاتیک

از ۲۰ مرداد ماه در تالار شمس که در یکی دو سال گذشته کمتر نمایشی در آن اجرا شده بود، "پاراسمپاتیک" به نویسندگی و کارگردانی مسعود بهارلو به صحنه می‌رود.

 

این نمایش با بازی ساناز الوند، مهربانو باطبی، شریف بهرامیان، پریا حیدری، توحید خجسته، مهسا خلج، علی سرمدی، حامد سیامکی، آزیتا شیبانی، امیرمهدی عباسی، آیسان قبادی، شیما قدیری و پانته‌آ قیاسی تا سوم شهریورماه در تالار شمس (اقدسیه) اجرا خواهد شد.

 

«پاراسمپاتیک» تلفیق تئاتر، سینما، جلوه های ویژه و گرافیک است.

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

موسوبی

نمایش "موسوبی" به نویسندگی و کارگردانی سعید هاشم زاده از ۱۸ مرداد به مدت ۲۰ شب در سالن شماره دو عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه خواهد رفت.

 

بازیگران این نمایش شیدا یوسفی، ‌محمد فتح اللهی و سجاد طوماری هستند و در خلاصه داستان آن آمده است؛ دست‌های رعنا می‌لرزد، دست‌های حامد نمی‌نویسد، داوود از این طبقه به آن طبقه می‌رود ... شعر می‌گوید ... صورت همه‌شان زرد شده است.

 

بلیت این نمایش برای دانشجویان با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

مردگان

نمایش "مردگان" به کارگردانی دانیال اربابی و نویسندگی احسان امانی و با بازی احسان امانی، سینا باقری، محمد پور اکبر، عرفان رضوی، بلور سادات کسائیان، صنم سرمد، نادر کریمی و مهدی ملک در تماشاخانه شانو از ۲۲ تا پایان مرداد ماه اجرا خواهد شد.

 

در خلاصه این نمایش آمده است:‌ یک کولاک وحشتناک، یک مهمانسرای متروکه، یک کلانتر دیوانه، یک تابوت، چند قاتل جنایتکار و شاهدی به نام مارگاریت تد، که نباید زنده به آلامو برسه.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

دفاع از دیوانگی

نمایش "دفاع از دیوانگی" نوشته وودی آلن و با کارگردانی علیرضا نجفی در سالن خسروشکیبایی تماشاخانه سه نقطه از ۱۷ مرداد ماه تا ۲ شهریور اجرا می‌شود.

 

متن این تئاتر توسط  شهرام زرگر، حسین یعقوبی، محمدرضا اوزار دراماتورژی شده است

 

بازیگران این نمایش علیرضا نجفی، آیدا سرمست، مرتضی قنبری، محمد مشهدی، نیما سپهرار، لیلا میرحسینی، هومان دیلمی، و امین عمیدیان هستند.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

موسیو آنجل

نمایش "موسیو آنجل" به کارگردانی علیرضا حاتمی و نویسندگی علیرضا حاتمی و حمید رضا قاسمی و تهیه‌کنندگی سید حسین خرم با بازی (نقش خوانان) علیرضا حاتمی، نرگس موسوی، مهدی لوئیا، محمد علی میرقربانی، فرزاد سهرابی و ثنا ربیعی از ۲۲ مرداد تا ۹ شهریورماه در تالار ناصرخسرو روی صحنه می‌رود.

 

برای بلیت سه روز اول این نمایش  ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

 

همچنین نمایش‌های "خداحافظ باغ آلبالوی من" به کارگردانی سارا مخاوات، "سس توت فرنگی" به کارگردانی مهدی پاشایی، "گزارش وضع هوا" به کارگردانی عاطفه تهرانی، "خسیس" به کارگرانی مریم کاظمی، "ریچارد سوم اجرا نمی‌شود" به کارگردانی روح الله جعفری و "پانزده سال آینده" به کارگردانی مهدی کوشکی روزهای پایانی اجرای خود را در مجموعه تئاتر شهر می‌گذرانند.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 22 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
بیوگرافی الناز شاکردوست،الناز شاکردوست،عکس‌های الناز شاکردوست بیوگرافی الناز شاکردوست + مصاحبه

چکیده بیوگرافی الناز شاکر دوست

نام: الناز شاکردوست

تارخ تولد: ۷ تیر ۱۳۶۳

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگری، عکاسی، طراحی صحنه و لباس

مدرک تحصیلی: فارغ التحصیل تئاتر از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران

ادامه
بیوگرافی نورگل یشیلچای،عکس‌های نورگل یشیلچای،بازیگر نقش جن زیبا نورگل یشیلچای بیوگرافی نورگل یشیلچای بازیگر ترکیه‌ای فیلم ایرانی جن زیبا

نام کامل: نورگل یشیلچای (Nurgül Yeşilçay)

ملیت: ترکیه

تاریخ تولد: ۲۶ مارس ۱۹۷۶ میلادی

محل تولد: افیون قره حصار ترکیه

زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات: لیسانس تئاتر و سینما

ادامه
اکبر عبدی,بیوگرافی اکبر عبدی,عکس‌های اکبر عبدی بیوگرافی اکبر عبدی + عکس همسر و دختر

نام کامل: عبدي آقاباقر

تاريخ تولد: ۱۳۳۹/۶/۴ 

محل تولد: تهران

محل زندگي: تهران

تحصيلات: ديپلم

همسر: نينا عبدي

ادامه
بیوگرافی وینفرید شفر,عکس‌های وینفرید شفر,کارنامه فوتبالی وینفرید شفر بیوگرافی و کارنامه فوتبالی وینفرد شفر + عکس همسر و فرزندان

نام کامل : وینفرید شفر

متولد: ۱۰ ژانویهٔ ۱۹۵۰

ملیت: آلمان

زادگاه :ماین

حرفه :مربیگری

باشگاه: استقلال تهران

ادامه
برانکو ایوانکوویچ,بیوگرافی برانکو ایوانکوویچ,عکس‌های برانکو ایوانکوویچ بیوگرافی کامل برانکو ایوانکوویچ + عکس‌های خانوادگی

نام  کامل: برانکو ایوانکوویچ

متولد: ۲۸ فوریهٔ ۱۹۵۴ ‏

ملیت: کرواسی

زادگاه: واراژدین

پست: سرمربی

باشگاه کنونی: پرسپولیس

ادامه
کارلوس کی روش,بیوگرافی کارلوس کی روش,عکس‌های کارلوس کی روش بیوگرافی کارلوس کی روش، چهره مطرح فوتبال + عکس همسر

نام کامل: کارلوس مانوئل بریتو لئال کی‌روش

تاریخ تولد: ۱ مارس ۱۹۵۳

محل تولد: نامپولا، موزامبیک پرتغال

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش فوتبال

پیشه:سرمربیگری فوتبال

تیم:تیم ملی فوتبال ایران

ادامه
پیام صابری،بیوگرافی پیام صابری،عکس‌های پیام صابری بیوگرافی زنده یاد پیام صابری، همسر زیبا بروفه + تصاویر

زمینه فعالیت: بازیگر ،کارگردان و چهره‌پرداز

تولد: ۱۳۵۲ خورشیدیتهران

مرگ: ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۷ (۴۵ سالگی) تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۳–۱۳۹۷

همسر:  زیبا بروفه

ادامه
زیبا بروفه,بیوگرافی زیبا بروفه,عکسهای زیبا بروفه بیوگرافی زیبا بروفه + عکس

نام کامل: زیبا بروفه

ملیت: ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۶/۲۹ 

محل تولد: تهران

محل زندگی: تهران، ایران

مدرک تحصیلی: فارغ التحصیل حقوق قضایی 

ادامه
الناز حبیبی,بیوگرافی الناز حبیبی,عکس‌‌‌‌‌‌های الناز حبیبی بیوگرافی الناز حبیبی + عکس‌های دیده نشده از او

نام : الناز حبیبی

ملیت: ایران

تاریخ تولد : ۲۱ مرداد ۱۳۶۷

محل تولد : همدان 

محل زندگی : تهران

شروع فعالیت : ۱۳۷۸

ادامه
آزاده نامداری،بیوگرافی آزاده نامداری،عکس آزاده نامداری بیوگرافی آزاده نامداری + عکس خانوادگی

نام : آزاده

نام خانوادگي : نامداري

تاريخ تولد : ۱۳۶۳/۹/۹  

محل تولد : کرمانشاه

تحصيلات : کارشناسي مديريت صنعتي

زمينه فعاليت : مجري تلويزيون

ادامه
جنیفر لوپز,بیوگرافی جنیفر لوپز,عکس‌های جنیفر لوپز بیوگرافی جنیفر لوپز + عکس همسر و فرزندان

نام کامل : جنیفر لین لوپز

تاریخ تولد: ۲۴ ژوئیهٔ ۱۹۶۹ ‏

محل تولد: برانکس، نیویورک، آمریکا

محل سکونت: لس آنجلس، کالیفرنیا، آمریکا

حرفه: بازیگر، نویسنده، رقصنده، طراح مد، تهیه کننده، خواننده، آهنگ نویس

شروع فعالیت:  ۱۹۸۶

ادامه
پیروز حناچی,بیوگرافی پیروز حناچی,عکس پیروز حناچی بیوگرافی پیروز حناچی شهردار تهران

نام کامل: پیروز حناچی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۳

محل تولد: تهران

محل تحصیل: دانشگاه تهران

حزب سیاسی: اصلاح طلب

محل سکونت: تهران

ادامه
آن ماری سلامه,بیوگرافی آن ماری سلامه,عکس آن ماری سلامه بیوگرافی آن ماری سلامه +تصاویر

نام اصلی: آن ماری سلامه

تاریخ تولد: ۱۹۹۰ 

محل تولد: روستای فاریا، کشور لبنان

مدرک تحصیلی: فوق لیسانس هنرهای نمایشی

ملیت: لبنانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
دیالوگ  شهرگناه, فیلم فرانک میلر,دیالوگ فیلم شهرگناه

دیالوگ: شهرگناه   نویسنده:فرانک میلر   کارگردانان: فرانک میلر، رابرت رودریگوئز   محصول: ۲۰۰۵   ***   پاورز بوث(سناتور رورک): قدرت با یه نشان یا یه اسلحه نمیاد. قدرت با دروغ گفتن میاد. دروغ های بزرگ.        

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید