۱۴:۵۶ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۵۶۸۲
تئاتر شهر

چه خبر از تازه‌های تئاتر؟

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر
در نیمه تابستان سالن‌های تئاتری میزبان نمایش‌های تازه‌ای از امیررضا کوهستانی، میکاییل شهرستانی، علی عابدی و چند کارگردان جوان هستند.

به گزارش ایسنا، اخیرا نمایش‌های جدیدی روی صحنه تماشاخانه‌های پایتخت رفته‌اند و در چند روز آینده هم آثار تازه‌تری اجرا می‌شوند و میزبان مخاطبان خود خواهند بود.

 

تیولا

علی عابدی نویسنده و کارگردان نمایش "تیوالا" را از ۱۸ مرداد تا ۲۰ شهریور ماه روی صحنه می‌برد. او پیش از این قرار بود "تیولا" را در تماشاخانه شهرزاد اجرا کند ولی بعد تماشاخانه تازه تاسیس مهرگان را برای اجرای این کار انتخاب کرد.

 

عابدی در توضیح این نمایش گفته است: تیولا کلمه‌ای است عربی و یک‌ گونه از موجودات دریایی است که هیچ‌گاه به مرگ طبیعی نمی‎میرند و درواقع تا زمانی که شکار نشوند یا به دام نیفتند به‌صورت مداوم از نابالغی به بلوغ می‌رسند و به حیات خود ادامه می‌دهند. من از این ایده استفاده کردم و تیولا را در قالب انسان‌هایی نشان دادم که در جنگ در حال مبارزه هستند. در یک جنگ هنگامی‌ که یک سرباز می‌میرد، سرباز دیگری جایگزین آن و به‌نوعی ادامه‌دهنده راه همان سرباز مرده می‌شود.

 

نمایشنامه این اثر در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزیده جایزه اثر حرفه‌ای این جشنواره شده بود.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

قاتل بی رحم

نمایش "قاتل بی‌رحم" به کارگردانی محمد جواد بشارت از ۲۰ مرداد ماه تا ۲۳ شهریور در سالن اصلی برج آزدی روی صحنه خواهد رفت.

 

در این نمایش پدرام عزیزی، کیمیا ناصری، مسعود سالاری، شهراد بیدآبادی، آیه قبادیان، جلیل گلشن، شهرزاد علی محمدی، ریحانه یزدانیار، زیبا بنماران بازی می‌کنند و بازیگران فرم هم امیرحسین حاجی حسینی، ملینا طاهری، کیمیا روشن، زهرا غلامی، آرین کرمی، علی یگانه هستند.

 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: هَسه کارلسون در سن ۳۹ سالگی‌اش در حالی که بعد از ۲۶ سال دوری به ملاقات مادرش که در بستر مرگ است می‌رود ، در راه خاطرات ۲۶ سال پیش رو به یاد می آورد.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

شاهکار

این نمایش که یک برهه از زندگی سید محمد علی جمالزاده است، با تلفیقی از بازیگر و تکنیک‌های مختلف تئاتر عروسکی (تئاتر کاغذی، سایه و میکروتئاتر ) اجرا خواهد شد.

 

طرح و کارگردان این نمایش لادن نازی است که احسان بدخشان هم متن آن را به نکارش درآورده است.

 

مصطفی ملک مکان، روزبه حصاری، نسیم افشار پور، علی قربانخانی، ایمان سلگی، افشین حسنلو، سهیل قناعتی، میثاق آقامولایی، پویا باقری، علی اکبر کرمی، شیوا رضایی، یکتا طبیبی، مونا عرب، آتوسا بهشتی و سپیده زینالی بازیگران این نمایش هستند که از ۲۱ مردادماه به مدت ۱۲ روز در سالن شماره دو تماشاخانه پالیز روی صحنه خواهد رفت.

 

هملت

نمایشنامه معروف ویلیام شکسپیر با دراماتورژی و کارگردانی میکاییل شهرستانی از ۲۱ مرداد تا ۲۳ شهریور در خانه نمایش تازه تاسیس مهرگان اجرا خواهد شد. خانه نمایش مهرگان در خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن‌بست اول واقع شده است.

 

محمد علی صادقی، پژمان المعی، محمد سلیمانی، فرزان اسدیان، ‌ فرشاد کوکبیان، مسعود آشوری، ‌ پیمان مقدم، سعید پارسا، آیدا جهاندیده، شیما زادپور، بهمن هراتی، ‌امید داودوندی، رضا خلیل آبادی، نکیسا عقبایی، ماهان زارع، الهام قاسمی، بهناز دانش، سورن گرم‌آبادی، یاسین حسینی و منصور رضایی در این هملت بازی می‌کنند.

 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: هملت بعد از آگاهی از مرگ پدرش به کاخ السینور آمده تا عزادار پدر باشد ولی می‌بیند که عمویش جانشین پدر شده‌ و جایگاه او را غصب کرده. او در یک شب با دیدن شبح پدر با حقایقی مواجه می‌شود که او را بر آن می‌دارد تا در پی جستجو برآید به هر بها.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

دلاک‌ها

شهرام عبدلی که بیشتر در عرصه بازیگری شناخته شده، نمایشی طنز را در یک فرهنگسرا اجرا می‌کند. این بازیگر سینما و تلویزیون نمایش طنز "دلاک‌ها" نوشته فرهاد نقدعلی را به روی صحنه می‌برد.

 

در خلاصه این نمایش نوشته شده است، «غلوم سیاه دسته‌ی مطرب‌ها سال‌ها برای رسیدن به عشقش شیرین، دختر ابرام (رییس دسته) به هر کاری در این دسته تن داده است و حال در چند قدمی رسیدن به معشوق خود است. شب حنابندان غلوم، مصادف با کشته شدن دلاک مخصوص پادشاه شده و به دستور پادشاه چهل روز درِ گرمابه‌های شهر بسته است.

 

بهرام ابراهیمی، عمار تفتی، جمشید صفری، علی عطائی حور، محمد باقر مرادی و شهرام عبدلی بازیگران این نمایش هستند.

 

تئاتر "دلاک ها" از ۲۴ مرداد تا ۲۳ شهریور در سینما تئاتر چاپلین فرهنگ‌سرای بهمن اجرا می‌شود. این نمایش پیش از این در تیرماه امسال در تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته بود.

 

عبدلی درباره سبک و فرم اجرایی این اثر نمایشی گفته است: فرم اجرایی "دلاک‌ها" برگرفته از شیوه نمایش‌های ایرانی همچون روحوضی، تعزیه و ... است اما با نگاهی مدرن و امروزی. تماشاگر با نمایشی کاملا ایرانی و قراردادهای این گونه نمایشی روبرو خواهد بود.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

بی‌تابستان

نمایش "بی تابستان" به نویسندگی و کارگردانی امیر رضا کوهستانی از ۱۴ مرداد ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته و اجرای آن تا ۲۷ مرداد ماه ادامه دارد.

 

لیلی رشیدی، سعید چنگیزیان، مونا احمدی بازیگران این نمایش هستند.

 

این نمایش تاکنون در بخش اصلی هفتاد و دومین دوره فستیوال آوینیون، فرانسه، فستیوال دلاکولین تورینو، ایتالیا و فستیوال هنر بروکسل، بلژیک اجرا شده است.

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

پاراسمپاتیک

از ۲۰ مرداد ماه در تالار شمس که در یکی دو سال گذشته کمتر نمایشی در آن اجرا شده بود، "پاراسمپاتیک" به نویسندگی و کارگردانی مسعود بهارلو به صحنه می‌رود.

 

این نمایش با بازی ساناز الوند، مهربانو باطبی، شریف بهرامیان، پریا حیدری، توحید خجسته، مهسا خلج، علی سرمدی، حامد سیامکی، آزیتا شیبانی، امیرمهدی عباسی، آیسان قبادی، شیما قدیری و پانته‌آ قیاسی تا سوم شهریورماه در تالار شمس (اقدسیه) اجرا خواهد شد.

 

«پاراسمپاتیک» تلفیق تئاتر، سینما، جلوه های ویژه و گرافیک است.

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

موسوبی

نمایش "موسوبی" به نویسندگی و کارگردانی سعید هاشم زاده از ۱۸ مرداد به مدت ۲۰ شب در سالن شماره دو عمارت نوفل‌لوشاتو روی صحنه خواهد رفت.

 

بازیگران این نمایش شیدا یوسفی، ‌محمد فتح اللهی و سجاد طوماری هستند و در خلاصه داستان آن آمده است؛ دست‌های رعنا می‌لرزد، دست‌های حامد نمی‌نویسد، داوود از این طبقه به آن طبقه می‌رود ... شعر می‌گوید ... صورت همه‌شان زرد شده است.

 

بلیت این نمایش برای دانشجویان با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

مردگان

نمایش "مردگان" به کارگردانی دانیال اربابی و نویسندگی احسان امانی و با بازی احسان امانی، سینا باقری، محمد پور اکبر، عرفان رضوی، بلور سادات کسائیان، صنم سرمد، نادر کریمی و مهدی ملک در تماشاخانه شانو از ۲۲ تا پایان مرداد ماه اجرا خواهد شد.

 

در خلاصه این نمایش آمده است:‌ یک کولاک وحشتناک، یک مهمانسرای متروکه، یک کلانتر دیوانه، یک تابوت، چند قاتل جنایتکار و شاهدی به نام مارگاریت تد، که نباید زنده به آلامو برسه.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

دفاع از دیوانگی

نمایش "دفاع از دیوانگی" نوشته وودی آلن و با کارگردانی علیرضا نجفی در سالن خسروشکیبایی تماشاخانه سه نقطه از ۱۷ مرداد ماه تا ۲ شهریور اجرا می‌شود.

 

متن این تئاتر توسط  شهرام زرگر، حسین یعقوبی، محمدرضا اوزار دراماتورژی شده است

 

بازیگران این نمایش علیرضا نجفی، آیدا سرمست، مرتضی قنبری، محمد مشهدی، نیما سپهرار، لیلا میرحسینی، هومان دیلمی، و امین عمیدیان هستند.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

موسیو آنجل

نمایش "موسیو آنجل" به کارگردانی علیرضا حاتمی و نویسندگی علیرضا حاتمی و حمید رضا قاسمی و تهیه‌کنندگی سید حسین خرم با بازی (نقش خوانان) علیرضا حاتمی، نرگس موسوی، مهدی لوئیا، محمد علی میرقربانی، فرزاد سهرابی و ثنا ربیعی از ۲۲ مرداد تا ۹ شهریورماه در تالار ناصرخسرو روی صحنه می‌رود.

 

برای بلیت سه روز اول این نمایش  ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

 

همچنین نمایش‌های "خداحافظ باغ آلبالوی من" به کارگردانی سارا مخاوات، "سس توت فرنگی" به کارگردانی مهدی پاشایی، "گزارش وضع هوا" به کارگردانی عاطفه تهرانی، "خسیس" به کارگرانی مریم کاظمی، "ریچارد سوم اجرا نمی‌شود" به کارگردانی روح الله جعفری و "پانزده سال آینده" به کارگردانی مهدی کوشکی روزهای پایانی اجرای خود را در مجموعه تئاتر شهر می‌گذرانند.

 

نمایش,اخبار تئاتر,خبرهای تئاتر,تئاتر

 

  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 22 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جمشید مشایخی,بیوگرافی جمشید مشایخی,عکس جمشید مشایخی بیوگرافی جمشید مشایخی + عکس

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

ادامه
علیرضا فغانی,بیوگرافی علیرضا فغانی,عکس علیرضا فغانی بیوگرافی علیرضا فغانی داور فوتبال + عکس

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

ادامه
لعیا زنگنه,بیوگرافی لعیا زنگنه,عکس های لعیا زنگنه بیوگرافی لعیا زنگنه/ عکس های لعیا زنگنه و همسرش

نام اصلی: لعیا زنگنه

زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تولد: ۱۳۴۴ تهران، ایران

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۱ تا کنون

ادامه
سید مجید حسینی,بیوگرافی سید مجید حسینی,عکس های سید مجید حسینی بیوگرافی سید مجید حسینی-فوتبالیست (+تصاویر)

نام کامل: سید مجید حسینی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد:  ۳۱ خرداد ۱۳۷۵

زادگاه: کرج

پست: مدافع هافبک دفاعی

قد: ۱٫۸۳ متر

ادامه
مرتضی پورعلی گنجی,بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی,عکس های مرتضی پورعلی گنجی بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی، فوتبالیست ایرانی (+تصاویر)

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۱

زادگاه: بابل، ایران

پست: مدافع میانی

قد: ۱٫۸۴ متر

ملیت: ایرانی

ادامه
روی پاتریسیو,بیوگرافی روی پاتریسیو,عکس روی پاتریسیو بیوگرافی روی پاتریسیو + عکس

نام کامل: روی پدرو دوس سانتوس پاتریسیو

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۵ فوریهٔ ۱۹۸۸

زادگاه: Marrazes, پرتغال

قد: ۱٫۹۰ متر 

پست: دروازه‌بان

ادامه
برناردو سیلوا,بیوگرافی برناردو سیلوا,عکس برناردو سیلوا بیوگرافی برناردو سیلوا + عکس

نام کامل: برناردو موتا ویگا د کاروالیو سیلوا

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۰ اوت ۱۹۹۴ 

زادگاه: لیسبون، پرتغال

قد: ۱٫۷۳ متر

پست: هافبک / وینگر

ادامه
دیگو کوستا,بیوگرافی دیگو کاستا,دیگو دا سیلوا کوستا بیوگرافی دیگو کاستا، مهاجم تیم فوتبال اسپانیا (+تصاویر)

نام کامل: دیگو دا سیلوا کوستا

بازیکن تیم ملی اسپانیا

تولد: ۷ اکتبر ۱۹۸۸

زادگاه: لاگارتو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مهاجم

ادامه
پپه,په په,بیوگرافی پپه بیوگرافی پپه، بهترین مدافعان قرن ۲۱ + عکس

نام اصلی: کپلر لاوران لیما فریرا

تیم ملی: پرتغال (از ۲۰۰۷)

تولد: ۲۶ فوریهٔ ۱۹۸۳

زادگاه: ماسیو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مدافع میانی

ادامه
میلاد محمدی,بیوگرافی میلاد محمدی،عکس میلاد محمدی بیوگرافی میلاد محمدی بازیکن سرعتی فوتبال + عکس

نام کامل: میلاد محمدی کشمرزی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۷ مهر ۱۳۷۲

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۷۴ متر 

پست: مدافع کناری، هافبک

ادامه
تیاگو,بیوگرافی تیاگو آلکانتارا,عکس های تیاگو بیوگرافی تیاگو آلکانتارا، بازیکن خوش تکنیک اسپانیا (+ تصاویر)

نام کامل: تیاگو آلکانتارا دو ناسیمنتو

عضو تیم ملی اسپانیا

تولد: ۱۱ آوریل ۱۹۹۱

زادگاه: سن پیترو ورنوتیکو، ایتالیا

قد: ۱۷۲ سانتی‌متر

پُست: هافبک میانی

ادامه
آندره سیلوا,بیوگرافی آندره سیلوا,عکس های آندره سیلوا بیوگرافی آندره سیلوا، جانشین رونالدو در پرتغال (+تصاویر)

نام کامل: آندره میگل والنته دا سیلوا

تیم: عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۶ نوامبر ۱۹۹۵

زادگاه: دو مونته، پرتغال

قد: ۱٫۸۵ متر

پست: هافبک

ادامه
سعید آقایی,بیوگرافی سعید آقایی,سعید آقایی بازیکن تیم ملی فوتبال بیوگرافی سعید آقایی (+ تصاویر)

چکیده ای از بیوگرافی سعید آقایی :

نام اصلی: سعید آقایی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲۰ بهمن ۱۳۷۳

زادگاه: تبریز، ایران

پست: دفاع چپ / هافبک

ادامه
عزت الله انتظامی,دیالوگ‌های ماندگارعزت الله انتظامی,آثارعزت الله انتظامی,

عزت‌الله انتظامی که درگذشت طبعا خاطره‌بازی با نقش‌های ماندگارش شروع شد. مردی که سال ۱۳۸۲ به عنوان چهره ماندگار فرهنگ انتخاب شد اما واقعیت این است که عزت‌الله انتظامی از آن دسته هنرمندانی بود که به نشان‌ها و عناوین اعتبار می‌دهند نه برعکس. تعداد نقش آفرینی‌های به یادماندنی‌اش آنقدر زیاد است که انتخاب از میان‌شان کار دشواری است اما در کارنامه‌اش چند نقش هست که بیشتر از بقیه به یاد مانده‌اند. دیالوگ های ماندگار عزت الله انتظامی را در بهترین فیلم‌هایش مرور می‌کنیم:   گاو ۱۳۴۸ بازی در فیلم «گاو» مهرجویی هم کارنامه انتظامی و هم سینمای ایران را به دو بخش تقسیم کرد. مش حسن به گاوش خیلی وابسته است و درآمدش از این گاو است. وقتی از ده بیرون رفته گاو می‌میرد و اهالی روستا جرات نمی‌کنند واقعیت را به مش حسن بگویند. کم‌کم مش حسن از دوری گاوش دیوانه می‌شود. مش حسن(گاو): من مش حسن نیستم. من گاو مش حسن‌ام.   کمال‌الملک ۱۳۶۳ دومین همکاری او با علی حاتمی در فیلم درخشان «کمال‌الملک» بود که نقش ناصرالدین‌شاه را بازی می‌کرد. شاه قاجاری که کمال‌الملک در خدمت او بود و البته آزارش هم به هنرمند نقاش کم نرسید. اما ناصرالدین شاه قدر هنر نقاش را بیشتر از بقیه می‌دانست.   ناصرالدین شاه (کمال‌الملک): هنر مزرعه بلال نیست که هر سال محصولش بهتر شود. از ستاره‌های آسمان هم یکی می‌شود کوکب درخشان، الباقی‌ … سوسو می‌زنند.   هامون در نقش‌های فرعی هم درخشان بود. در فیلم «هامون» شاهکار مهرجویی در سال ۱۳۶۸ نقش وکیل هامون را بازی می‌کرد که می‌خواست او را قانع کند از مهشید طلاق بگیرد. وکیلی که معلوم نشد آخرش دغل‌باز است یا به بهترین شکل به وظیفه‌اش عمل می‌کند.   دبیری (هامون): تقصیر خودته، دانشمند هوشمند،…گول بورژوازی فاسد رو خوردی، می‌خواستی پولدار بشی خودتو فروختی.   اجاره‌نشین‌ها عزت‌الله انتظامی با بازی در فیلم «اجاره‌نشین‌ها» کمدی درخشان داریوش مهرجویی در سال ۱۳۶۵ نشان داد که حتی می‌تواند به عنوان یک بازیگر کمدی هم درخشان باشد. او در این فیلم نقش عباس آقا سوپرگوشت را بازی می‌کرد. مردی که چند طبقه ساختمان دارد و آن را اجاره داده اما حاضر به تعمیر ساختمان نیست و دائم با مستاجرها درگیری دارد.   عباس آقا سوپرگوشت (اجاره‌نشین‌ها): تو به من گفتی دو تا گلدون می‌خوای بذاری سر پشت بومت که باصفا بشه نه اینکه ورداری سرتاسر سقف خونه مردم رو برینی بهش.     ناصرالدین شاه آکتور سینما فیلم «ناصرالدین شاه آکتور سینما» ساخته محسن مخملباف در سال ۱۳۷۰ ادای دینی به تاریخ سینمای ایران بود و چه کسی بهتر از عزت‌الله انتظامی برای بازی در نقش اول آن؟!   ناصرالدین شاه (ناصرالدین شاه آکتور سینما): آخر چرا گاو؟کجای ما به گاو می‌رود؟   عکاسباشی: اگر حس بگیرید همه جایتان. این درس اول بازیگری است.   خانه خلوت «خانه خلوت» بهترین فیلم کارنامه مهدی صباغ‌زاده محصول ۱۳۷۰ داستان روزنامه‌نگاری است که حالا نمی‌تواند خودش را با شیوه نوشتاری جدید تطبیق بدهد. همین باعث افسردگی‌اش شده در حالی که تقلا می‌کند چیز جدیدی بنویسد. امیر جلال‌الدین (خانه خلوت): مردان بی عار، زنان بی کار، تلفن‌های خر تو خر، موضوع خوبیه، اما فکر نمی‌کنم چاپ کنن.   حاجی واشنگتن همکاری‌های انتظامی با علی حاتمی همه کارهای دیدنی از کار درآمدند. از جمله فیلم مهجور و کمتر قدردیده «حاجی واشنگتن» محصول ۱۳۶۱ که سال‌ها توقیف بود. داستان اولین سفیر ایران در آمریکا در دوره قاجار و مصایبی که بر اثر بی پولی و بی‌کفایتی شاه سرش می‌آید.   حاجی واشنگتن (حاجی واشنگتن): فکر و ذکرمان شد کسب آبرو. چه آبرویی. مملکت رو تعطیل کنین دارالایتام دایر کنین درست‌تره. مردم نان شب ندارند. شراب از فرانسه می‌آید. قحطی است. دوا نیست. مرض بیداد می‌کند. نفوس حق‌النفس می‌دهند. باران رحمت از دولتی سر قبله عالم است و سیل و زلزله از معصیت مردم. میرغضب بیشتر داریم تا سلمانی. ریخت مردم از آدمیزاد برگشته. سالک بر پیشانی همه مهر نکبت زده. چشم‌ها خمار از تراخم است. چهره‌ها تکیده از تریاک. اون چهار تا آب انبار عهد شاه عباس هم آبش کرم گذاشته.   روسری آبی یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های انتظامی را در فیلم «روسری آبی» رخشان بنی اعتماد سال ۱۳۷۳ دیدیم. در نقش مردی ثروتمند که بچه‌هایش دوره‌اش کرده‌اند ولی عاشق یکی از کارگرهایش می‌شود. بچه‌ها مخالفند و غوغا راه می‌اندازند. رسول رحمانی (روسری آبی):‌ رسول رحمانی امروز مرد. اینکه اینجا ایستاده، می‌خواد با نوبر کردانی، دختر غربتی پاپتی بی کس و کار، بمونه تا بمیره.. خوشبختی اون چیزی نیست که هر کسی از بیرون ببینه. خوشبختی تو دل آدمه. دل که خوش باشه، خوشبختی.   خانه‌ای روی آب در فیلم «خانه‌ای روی آب» بهمن فرمان‌آرا محصول ۱۳۸۰ نقش پدر قهرمان داستان را بازی می‌کرد که حالا در خانه سالمندان بود. مردی متشخص که البته با فرزندش در گذشته چالش زیادی داشت. پدر (خانه‌ای روی آب): آقای دکتر شما که خونه‌تون بزرگه، قصره، چند طبقه است، نوکر داری، کلفت داری، منم که هنوز روپام، منو چرا آوردی انداختی اینجا؟   گاوخونی سال ۱۳۸۱ در فیلم «گاوخونی» بهروز افخمی اقتباس از کتاب جعفر مدرس صادقی نقش پدر مستبدی را بازی کرد که هنوز در خاطرات پسرش زنده بود.   پسر: بابا راست می‌گن که مادرم از دست تو دق کرد و مرد؟ پدر (گاوخونی): نه من از دست مادرت دق کردم.   پسر: ولی وقتی تو مردی مادر من زنده نبود.   پدر: زنده نبود ولی هر شب خوابش رو می‌دیدم.   پسر: منم هر شب خواب تو رو می‌بینم.   پدر: پس بپا دق نکنی.   حکم اولین و تنها همکاری عزت‌الله انتظامی با مسعود کیمیایی خیلی دیر و سال ۱۳۸۴ اتفاق افتاد. یکی از آخرین نقش‌های خوب انتظامی و یکی دیگر از رضاهای ماندگار فیلم‌های کیمیایی. این‌بار انتظامی در نقش یک گنگستر ظاهر می‌شود که چند جوان نوچه‌اش هستند.   رضا معروفی (حکم): خدا رحمت کنه صادق هدایت رو. یه چیزی تو جوونی بهم گفت که تا دنیاست توی گوشمه. گفت آدمیزاد یه سرمایه بزرگ داره. خودکشی. نه از ترس، دنیا تنگه. بهت توهین شد، طاقت نیاوردی، سراغت نیومدن، خوردی به بن بست برو سراغ سرمایه‌ت. پول دفنتو آماده کن مزاحم کسی نباشی.   صوفیا نصرالهی  

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید