۱۱:۴۹ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۵۰۶۳
سرپوش فوتبالی

نگاهی به مصاحبه مشکوک همسر زیدان

زیدان وهمسرش,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

به گزارش اعتماد، در دو، سه روز اخير خبري در رسانه‌هاي داخلي با آب و تاب فراوان منتشر شد كه از همان بدو انتشار سخت مشكوك به نظر مي‌رسيد. ماجرا از اين قرار است كه رسانه‌هاي داخلي، متن گفت‌وگوي همسر زيدان با نشريه‌اي به نام پاريس‌اسپورت را منتشر كردند؛ گفت‌وگويي كه زيدان را در زندگي شخصي‌اش مسلماني غليظ و متعصب ترسيم مي‌كرد. ابتدا نگاهي به متن خبر اين مصاحبه بيندازيم:

 

«همسر زيدان در مصاحبه با روزنامه پاريس اسپورت درباره ازدواجش با او گفت: وقتي زيدان از او خوشش آمد، از او پرسيد؛ آيا مسيحي هستي؟ و من در جواب گفتم، بلي. وي ادامه داد: زيدان با اين كلمه چهره‌اش عوض شد و رفت، مدتي گذشت و از زيدان خبري نشد تا كنجكاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتي منزل شخصي‌اش را در پاريس پيدا كردم، با ديدنم تعجب كرد و من هم علت ناپديد شدنش را پرسيدم. زيدان گفت؛ مي‌خواستم با تو ازدواج كنم ولي تو مسيحي هستي و من مسلمان. وي گفت: طي چند ملاقات من شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم و هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.

 

او درباره ١٠ درصد كسر حقوق زيدان گفت: نكته جالب اين بود كه هر وقت حقوق مي‌گرفت يا درآمد ديگري داشت حسابدارش ۱۰ درصد از آن را كسر مي‌كرد، علت را پرسيدم. او در پاسخ به من گفت: اين همان زكات است كه برايت توضيح داده بودم، ۱۰ درصد درآمدم مستقيم وارد حساب هزار يتيم الجزايري مي‌شود. همسرش همچنين درخصوص راز حمله با سر زيدان به بازيكن ايتاليايي در آخرين بازي ملي‌اش در فينال جام جهاني توضيح داد: زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد مگر به اسلام توهين شود. وقتي بازيكن ايتاليايي به او گفت؛ «مسلمان تروريست» زيدان هم كنترلش را از دست داد و با سر به سينه مدافع ايتاليايي ضربه زد. زيدان در اين مورد مي‌گويد، اين ضربه شيرين‌ترين ضربه‌اي بود كه زدم و پانصد هزار يورو جريمه‌اش از آن شيرين‌تر بود و براي دينم تمام اموال و حتي جانم را مي‌دهم.»

 

درباره اين مصاحبه ذكر چند نكته ضروري است. اول اينكه، سياق اين متن بر جعلي بودن يا دست كم مشكوك بودن آن دلالت دارد. جملات جدا از اينكه في‌نفسه جعلي‌ به نظر مي‌رسند، ربط منطقي هم ندارند. مثلا همسر زيدان مي‌گويد: «طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.» وانگهي معلوم نيست همسر مسيحي زيدان، چون شيفته اسلام شده با زيدان ازدواج كرده يا اينكه چون شيفته زيدان شده، مسلمان شده است؟ قاعدتا او از عشق زيدان به دين اسلام رسيده است. ولي كساني كه اين خبر را جعل كرده‌اند، جوري جعل كرده‌اند كه گويي مساله اصلي ورونيك (همسر زيدان) تغيير دين بوده است.

 

به همين دليل در متن جمله مذكور، ابتدا دين را آورده‌اند سپس صاحب دين را! دوباره بخوانيد: « طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم» و به همين دليل: «تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان.» يعني ممكن بوده ورونيك مسلمان شود ولي همسر زيدان نشود؟ اما جدا از اين همه چند و چون، آيا عكس‌هايي كه از زيدان و همسرش در اينترنت منتشر شده، با متن اين مصاحبه كه شبيه حرف‌هاي يك فرد متعصب در قلب اروپاست، مطابقت دارد؟ و اگر مسلماني زيدان اينقدر فراتر از مسلماني فوتباليست‌ها و مردم عادي كشورهاي جهان اسلام است، چرا نام اكثر فرزندان ورونيك و زيدان اسلامي نيست؟ زيدان و ورونيك چهار فرزند دارند: لوكا، تئو، انزو، الياس. از اين چهار اسم، فقط الياس اسمي اسلامي است.

 

اگر پوشش و سبك زندگي آشكارا غيراسلامي ورونيك زيدان را در كنار محتواي اين مصاحبه لحاظ كنيم، به نظر مي‌رسد با پديده‌اي به نام زندگي دوگانه ورونيك مواجه‌ايم!

 

نكته ديگر اينكه، خود زيدان پس از جام جهاني ٢٠٠٦ صريحا گفت كه ماتراتزي او را تروريست نخوانده. همان موقع عده‌اي گفتند مقامات دولت فرانسه از زيدان خواسته‌اند كه در كنفرانس خبري‌اش به خبرنگاران چيزي درباره توهين ديني ماتراتزي نگويد. حتي اگر اين فرض بدبينانه هم درست باشد، چه دليلي دارد الان همسر زيدان بدون هيچ مناسبتي، آنچه را كه شوهرش بنا به مصالحي كتمان كرده بود، آشكار كند؟ اما نكته مهم‌تر اين مصاحبه آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. پس از فينال ٢٠٠٦ زامبروتا هم، كه چند سال هم‌تيمي زيدان در يوونتوس بود، گفت از حركت خشن زيدان تعجب نكرديم چراكه او در يوونتوس هم چند بار از اين كارها كرده و از زمين بازي اخراج شده بود.

 

وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟ جالب اينكه ورونيك در كتاب «زيدان زندگي اسرارآميز» درباره علت خشونت زيدان در فينال ٢٠٠٦ نوشته است: «اختلاف ميان من و زيدان در شب قبل از بازي نهايي جام جهاني ۲۰۰۶، باعث شد تا زيدان با روحيه‌اي خراب پا به ميدان اين مسابقه گذاشته و آن حركت خشن را نشان دهد». خلاصه اينكه، مصاحبه اخيرالانتشار همسر زيدان را از هر طرف كه بنگريم، جز متني سراسر جعلي و دروغين چيز ديگري به نظر نمي‌رسد. و عجيب است كه اين همه رسانه وطني آن را به عنوان خبري راست و درست منتشر كرده‌اند و هيچ اما و اگري در كار نكرده‌اند. از همه مهم‌تر اينكه، نشريه پاريس‌اسپورت، كه نامش به عنوان منبع اين خبر درج شده، ظاهرا وجود خارجي ندارد. اگر چنين نشريه‌اي وجود دارد و چنين مصاحبه مهمي را منتشر كرده، پس چرا در جست‌وجوهاي اينترنتي، چه به زبان انگليسي چه به زبان فرانسوي، هيچ ردي از آن پيدا نمي‌شود. ما كه گشتيم و نبود؛ اگر شما پاريس‌اسپورت را پيدا كرديد، به ما هم اطلاع بدهيد!

 

اما چرا كساني در داخل مصاحبه‌اي مشكوك را به نشريه‌اي ناموجود نسبت داده‌اند؟ احتمالا چون زيدان اين روزها پس از فتح سه‌باره ليگ قهرمانان اروپا در اوج محبوبيت قرار دارد، عده‌اي زحمت جعل اين مصاحبه را كشيده‌اند تا به اسلام و مسلمين خدمتي كرده باشند. اما ناگفته پيداست كه ترويج و تحكيم اسلام راستين، با نشر اكاذيب ميسر نمي‌شود. اسلام دين حق و حقيقت است و اين درخت سبز و تناور، نيازي به نوشيدن از شورآبه دروغگويي و دروغ‌سازي ما آدم‌هاي كوته‌بين ندارد.

 

نكته مهم‌تر اين مصاحبه مشكوك آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين ماتراتزي به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟

 

اهورا جهانيان

 

 • 12
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.5 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جمشید مشایخی,بیوگرافی جمشید مشایخی,عکس جمشید مشایخی بیوگرافی جمشید مشایخی + عکس

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

ادامه
علیرضا فغانی,بیوگرافی علیرضا فغانی,عکس علیرضا فغانی بیوگرافی علیرضا فغانی داور فوتبال + عکس

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

ادامه
لعیا زنگنه,بیوگرافی لعیا زنگنه,عکس های لعیا زنگنه بیوگرافی لعیا زنگنه/ عکس های لعیا زنگنه و همسرش

نام اصلی: لعیا زنگنه

زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تولد: ۱۳۴۴ تهران، ایران

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۱ تا کنون

ادامه
سید مجید حسینی,بیوگرافی سید مجید حسینی,عکس های سید مجید حسینی بیوگرافی سید مجید حسینی-فوتبالیست (+تصاویر)

نام کامل: سید مجید حسینی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد:  ۳۱ خرداد ۱۳۷۵

زادگاه: کرج

پست: مدافع هافبک دفاعی

قد: ۱٫۸۳ متر

ادامه
مرتضی پورعلی گنجی,بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی,عکس های مرتضی پورعلی گنجی بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی، فوتبالیست ایرانی (+تصاویر)

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۱

زادگاه: بابل، ایران

پست: مدافع میانی

قد: ۱٫۸۴ متر

ملیت: ایرانی

ادامه
روی پاتریسیو,بیوگرافی روی پاتریسیو,عکس روی پاتریسیو بیوگرافی روی پاتریسیو + عکس

نام کامل: روی پدرو دوس سانتوس پاتریسیو

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۵ فوریهٔ ۱۹۸۸

زادگاه: Marrazes, پرتغال

قد: ۱٫۹۰ متر 

پست: دروازه‌بان

ادامه
برناردو سیلوا,بیوگرافی برناردو سیلوا,عکس برناردو سیلوا بیوگرافی برناردو سیلوا + عکس

نام کامل: برناردو موتا ویگا د کاروالیو سیلوا

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۰ اوت ۱۹۹۴ 

زادگاه: لیسبون، پرتغال

قد: ۱٫۷۳ متر

پست: هافبک / وینگر

ادامه
دیگو کوستا,بیوگرافی دیگو کاستا,دیگو دا سیلوا کوستا بیوگرافی دیگو کاستا، مهاجم تیم فوتبال اسپانیا (+تصاویر)

نام کامل: دیگو دا سیلوا کوستا

بازیکن تیم ملی اسپانیا

تولد: ۷ اکتبر ۱۹۸۸

زادگاه: لاگارتو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مهاجم

ادامه
پپه,په په,بیوگرافی پپه بیوگرافی پپه، بهترین مدافعان قرن ۲۱ + عکس

نام اصلی: کپلر لاوران لیما فریرا

تیم ملی: پرتغال (از ۲۰۰۷)

تولد: ۲۶ فوریهٔ ۱۹۸۳

زادگاه: ماسیو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مدافع میانی

ادامه
میلاد محمدی,بیوگرافی میلاد محمدی،عکس میلاد محمدی بیوگرافی میلاد محمدی بازیکن سرعتی فوتبال + عکس

نام کامل: میلاد محمدی کشمرزی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۷ مهر ۱۳۷۲

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۷۴ متر 

پست: مدافع کناری، هافبک

ادامه
تیاگو,بیوگرافی تیاگو آلکانتارا,عکس های تیاگو بیوگرافی تیاگو آلکانتارا، بازیکن خوش تکنیک اسپانیا (+ تصاویر)

نام کامل: تیاگو آلکانتارا دو ناسیمنتو

عضو تیم ملی اسپانیا

تولد: ۱۱ آوریل ۱۹۹۱

زادگاه: سن پیترو ورنوتیکو، ایتالیا

قد: ۱۷۲ سانتی‌متر

پُست: هافبک میانی

ادامه
آندره سیلوا,بیوگرافی آندره سیلوا,عکس های آندره سیلوا بیوگرافی آندره سیلوا، جانشین رونالدو در پرتغال (+تصاویر)

نام کامل: آندره میگل والنته دا سیلوا

تیم: عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۶ نوامبر ۱۹۹۵

زادگاه: دو مونته، پرتغال

قد: ۱٫۸۵ متر

پست: هافبک

ادامه
سعید آقایی,بیوگرافی سعید آقایی,سعید آقایی بازیکن تیم ملی فوتبال بیوگرافی سعید آقایی (+ تصاویر)

چکیده ای از بیوگرافی سعید آقایی :

نام اصلی: سعید آقایی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲۰ بهمن ۱۳۷۳

زادگاه: تبریز، ایران

پست: دفاع چپ / هافبک

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۳۰ شهریور
  والیبال قهرمانی جهان
  ایتالیا - فنلاند
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • شنبه ۳۱ شهریور
  هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - ساوتهمپتون
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته ۷ لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - استقلال
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • هفته ۶ لیگ برتر انگلیس
  برایتون - تاتنهام
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۵ لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - اسپانیول
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • یکشنبه ۱ مهر
  هفته ۷ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - سپیدرود
  ساعت: ۱۸:۴۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید