۱۱:۴۹ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۵۰۶۳
سرپوش فوتبالی

نگاهی به مصاحبه مشکوک همسر زیدان

زیدان وهمسرش,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

به گزارش اعتماد، در دو، سه روز اخير خبري در رسانه‌هاي داخلي با آب و تاب فراوان منتشر شد كه از همان بدو انتشار سخت مشكوك به نظر مي‌رسيد. ماجرا از اين قرار است كه رسانه‌هاي داخلي، متن گفت‌وگوي همسر زيدان با نشريه‌اي به نام پاريس‌اسپورت را منتشر كردند؛ گفت‌وگويي كه زيدان را در زندگي شخصي‌اش مسلماني غليظ و متعصب ترسيم مي‌كرد. ابتدا نگاهي به متن خبر اين مصاحبه بيندازيم:

 

«همسر زيدان در مصاحبه با روزنامه پاريس اسپورت درباره ازدواجش با او گفت: وقتي زيدان از او خوشش آمد، از او پرسيد؛ آيا مسيحي هستي؟ و من در جواب گفتم، بلي. وي ادامه داد: زيدان با اين كلمه چهره‌اش عوض شد و رفت، مدتي گذشت و از زيدان خبري نشد تا كنجكاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتي منزل شخصي‌اش را در پاريس پيدا كردم، با ديدنم تعجب كرد و من هم علت ناپديد شدنش را پرسيدم. زيدان گفت؛ مي‌خواستم با تو ازدواج كنم ولي تو مسيحي هستي و من مسلمان. وي گفت: طي چند ملاقات من شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم و هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.

 

او درباره ١٠ درصد كسر حقوق زيدان گفت: نكته جالب اين بود كه هر وقت حقوق مي‌گرفت يا درآمد ديگري داشت حسابدارش ۱۰ درصد از آن را كسر مي‌كرد، علت را پرسيدم. او در پاسخ به من گفت: اين همان زكات است كه برايت توضيح داده بودم، ۱۰ درصد درآمدم مستقيم وارد حساب هزار يتيم الجزايري مي‌شود. همسرش همچنين درخصوص راز حمله با سر زيدان به بازيكن ايتاليايي در آخرين بازي ملي‌اش در فينال جام جهاني توضيح داد: زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد مگر به اسلام توهين شود. وقتي بازيكن ايتاليايي به او گفت؛ «مسلمان تروريست» زيدان هم كنترلش را از دست داد و با سر به سينه مدافع ايتاليايي ضربه زد. زيدان در اين مورد مي‌گويد، اين ضربه شيرين‌ترين ضربه‌اي بود كه زدم و پانصد هزار يورو جريمه‌اش از آن شيرين‌تر بود و براي دينم تمام اموال و حتي جانم را مي‌دهم.»

 

درباره اين مصاحبه ذكر چند نكته ضروري است. اول اينكه، سياق اين متن بر جعلي بودن يا دست كم مشكوك بودن آن دلالت دارد. جملات جدا از اينكه في‌نفسه جعلي‌ به نظر مي‌رسند، ربط منطقي هم ندارند. مثلا همسر زيدان مي‌گويد: «طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.» وانگهي معلوم نيست همسر مسيحي زيدان، چون شيفته اسلام شده با زيدان ازدواج كرده يا اينكه چون شيفته زيدان شده، مسلمان شده است؟ قاعدتا او از عشق زيدان به دين اسلام رسيده است. ولي كساني كه اين خبر را جعل كرده‌اند، جوري جعل كرده‌اند كه گويي مساله اصلي ورونيك (همسر زيدان) تغيير دين بوده است.

 

به همين دليل در متن جمله مذكور، ابتدا دين را آورده‌اند سپس صاحب دين را! دوباره بخوانيد: « طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم» و به همين دليل: «تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان.» يعني ممكن بوده ورونيك مسلمان شود ولي همسر زيدان نشود؟ اما جدا از اين همه چند و چون، آيا عكس‌هايي كه از زيدان و همسرش در اينترنت منتشر شده، با متن اين مصاحبه كه شبيه حرف‌هاي يك فرد متعصب در قلب اروپاست، مطابقت دارد؟ و اگر مسلماني زيدان اينقدر فراتر از مسلماني فوتباليست‌ها و مردم عادي كشورهاي جهان اسلام است، چرا نام اكثر فرزندان ورونيك و زيدان اسلامي نيست؟ زيدان و ورونيك چهار فرزند دارند: لوكا، تئو، انزو، الياس. از اين چهار اسم، فقط الياس اسمي اسلامي است.

 

اگر پوشش و سبك زندگي آشكارا غيراسلامي ورونيك زيدان را در كنار محتواي اين مصاحبه لحاظ كنيم، به نظر مي‌رسد با پديده‌اي به نام زندگي دوگانه ورونيك مواجه‌ايم!

 

نكته ديگر اينكه، خود زيدان پس از جام جهاني ٢٠٠٦ صريحا گفت كه ماتراتزي او را تروريست نخوانده. همان موقع عده‌اي گفتند مقامات دولت فرانسه از زيدان خواسته‌اند كه در كنفرانس خبري‌اش به خبرنگاران چيزي درباره توهين ديني ماتراتزي نگويد. حتي اگر اين فرض بدبينانه هم درست باشد، چه دليلي دارد الان همسر زيدان بدون هيچ مناسبتي، آنچه را كه شوهرش بنا به مصالحي كتمان كرده بود، آشكار كند؟ اما نكته مهم‌تر اين مصاحبه آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. پس از فينال ٢٠٠٦ زامبروتا هم، كه چند سال هم‌تيمي زيدان در يوونتوس بود، گفت از حركت خشن زيدان تعجب نكرديم چراكه او در يوونتوس هم چند بار از اين كارها كرده و از زمين بازي اخراج شده بود.

 

وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟ جالب اينكه ورونيك در كتاب «زيدان زندگي اسرارآميز» درباره علت خشونت زيدان در فينال ٢٠٠٦ نوشته است: «اختلاف ميان من و زيدان در شب قبل از بازي نهايي جام جهاني ۲۰۰۶، باعث شد تا زيدان با روحيه‌اي خراب پا به ميدان اين مسابقه گذاشته و آن حركت خشن را نشان دهد». خلاصه اينكه، مصاحبه اخيرالانتشار همسر زيدان را از هر طرف كه بنگريم، جز متني سراسر جعلي و دروغين چيز ديگري به نظر نمي‌رسد. و عجيب است كه اين همه رسانه وطني آن را به عنوان خبري راست و درست منتشر كرده‌اند و هيچ اما و اگري در كار نكرده‌اند. از همه مهم‌تر اينكه، نشريه پاريس‌اسپورت، كه نامش به عنوان منبع اين خبر درج شده، ظاهرا وجود خارجي ندارد. اگر چنين نشريه‌اي وجود دارد و چنين مصاحبه مهمي را منتشر كرده، پس چرا در جست‌وجوهاي اينترنتي، چه به زبان انگليسي چه به زبان فرانسوي، هيچ ردي از آن پيدا نمي‌شود. ما كه گشتيم و نبود؛ اگر شما پاريس‌اسپورت را پيدا كرديد، به ما هم اطلاع بدهيد!

 

اما چرا كساني در داخل مصاحبه‌اي مشكوك را به نشريه‌اي ناموجود نسبت داده‌اند؟ احتمالا چون زيدان اين روزها پس از فتح سه‌باره ليگ قهرمانان اروپا در اوج محبوبيت قرار دارد، عده‌اي زحمت جعل اين مصاحبه را كشيده‌اند تا به اسلام و مسلمين خدمتي كرده باشند. اما ناگفته پيداست كه ترويج و تحكيم اسلام راستين، با نشر اكاذيب ميسر نمي‌شود. اسلام دين حق و حقيقت است و اين درخت سبز و تناور، نيازي به نوشيدن از شورآبه دروغگويي و دروغ‌سازي ما آدم‌هاي كوته‌بين ندارد.

 

نكته مهم‌تر اين مصاحبه مشكوك آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين ماتراتزي به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟

 

اهورا جهانيان

 

 • 6
 • 4
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.0 stars from 10 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رامین رضاییان,بیوگرافی رامین رضاییان,عکس های رامین رضاییان بیوگرافی رامین رضاییان، یکی از پرحاشیه‌ترین بازیکنان فوتبال (+جدیدترین تصاویر)

نام اصلی: رامین رضاییان

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۶۸

زادگاه: ساری، ایران

پست: دفاع راست، هافبک

قد: ۱٫۸۵ متر

ادامه
روزبه چشمی,بیوگرافی روزبه چشمی,روزبه چشمی بازیکن تیم ملی فوتبال بیوگرافی روزبه چشمی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

نام اصلی: روزبه چشمی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۹۲ متر

پست: مدافع میانی / هافبک دفاعی

ادامه
امید نورافکن,بیوگرافی امید نورافکن,عکس های امید نورافکن بیوگرافی امید نورافکن +عکس

نام اصلی: امید نورافکن

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲۰ فروردین ۱۳۷۶

زادگاه: ری، ایران

قد: ۱٫۸۲ متر

پست: هافبک دفاعی/دفاع چپ

ادامه
سامان قدوس,سامان قدوس بازیکن تیم ملی فوتبال,بیوگرافی سامان قدوس بیوگرافی سامان قدوس، بازیکن دو رگه فوتبال (+تصاویر)

نام اصلی: سامان قدوس

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۵ شهریور ماه ۱۳۷۲

زادگاه: مالمو، سوئد

قد: ۱٫۷۶ متر 

پست: هافبک، مهاجم

ادامه
سعید عزت اللهی,بیوگرافی سعید عزت اللهی,عکس سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت‌ اللهی پسر بازیکن مشهور دهه ۶۰ + عکس

نام  کامل: سعید عزت اللهی آفاق

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵ 

زادگاه: بندر انزلی، ایران

قد: ۱٫۹۰ متر 

پست: هافبک میانی

ادامه
احمد عبدالله زاده,بیوگرافی احمد عبدالله زاده,عکس احمد عبدالله زاده بیوگرافی احمد عبدالله زاده + عکس

نام اصلی: احمد عبدالله‌ زاده

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۲

زادگاه: شوش، ایران

قد: ۱٫۸۵ متر

پست: هافبک دفاعی

ادامه
وحید امیری,بیوگرافی وحید امیری,عکس های وحید امیری بیوگرافی وحید امیری، فوتبالیست ایرانی (+تصاویر)

نام اصلی: وحید امیری

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۳ فروردین ۱۳۶۷

زادگاه: خرم‌آباد، ایران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک چپ، وینگر، مهاجم

ادامه
 پژمان منتظری,بیوگرافی پژمان منتظری,عکس های پژمان منتظری بیوگرافی پژمان منتظری (+تصاویر)

نام اصلی: پژمان منتظری

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۵ شهریور ۱۳۶۲ 

زادگاه: دزفول، ایران

قد: ۱٫۸۴ متر

پست: دفاع میانی - دفاع راست

ادامه
محمد انصاری,بیوگرافی محمد انصاری,عکس های محمد انصاری بیوگرافی محمد انصاری، مرد اخلاق لیگ برتر فوتبال ایران + عکس

چکیده ای از بیوگرافی محمد انصاری:

نام اصلی: محمد انصاری

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱ مهر ۱۳۷۰

زادگاه: تهران، ایران

پست: دفاع چپ / مدافع میانی

ادامه
مهدی ترابی,بیوگرافی مهدی ترابی,مهدی ترابی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران بیوگرافی مهدی ترابی فوتبالیست ایرانی (+تصاویر)

چکیده ای از بیوگرافی مهدی ترابی:

نام اصلی: مهدی ترابی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۹ شهریور ۱۳۷۳

زادگاه: اشتهارد، ایران

قد: ۱٫۸۳ متر

ادامه
 امیر عابدزاده,بیوگرافی امیر عابدزاده,پسر احمد رضا عابدزاده بیوگرافی امیر عابدزاده پسر اسطوره فوتبال (+ تصاویر)

نام  کامل: امیررضا عابدزاده

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۶ اردیبهشت ۱۳۷۲

زادگاه:  تهران،  ایران

قد: ۱٫۸۶ متر

پُست: دروازه‌بان

ادامه
کاوه رضایی,بیوگرافی کاوه رضایی,جدیدترین عکس های کاوه رضایی بیوگرافی کاوه رضایی و همسر والیبالیستش(+تصاویر)

نام اصلی: کاوه رضایی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۷۱

زادگاه: اسلام آباد غرب،کرمانشاه، ایران

پست: مهاجم

قد: ۱٫۸۵ متر 

ادامه
کریم انصاری فرد,بیوگرافی کریم انصاری فرد,عکس های کریم انصاری فرد بیوگرافی کریم انصاری‌ فرد + عکس های کریم انصاری فرد و همسر میلیاردش

نام : کریم انصاری‌ فرد

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۱۴ فروردین ۱۳۶۹

زادگاه: اردبیل، ایران

پُست: مهاجم

قد: ۱٫۸۵ سانتیمتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۸ خرداد
  جام جهانی ۲۰۱۸
  سوئد - کره جنوبی
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • جام جهانی ۲۰۱۸
  بلژیک - پاناما
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جام جهانی ۲۰۱۸
  تونس - انگلیس
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۹ خرداد
  جام جهانی ۲۰۱۸
  کلمبیا - ژاپن
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • جام جهانی ۲۰۱۸
  لهستان - سنگال
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • جام جهانی ۲۰۱۸
  روسیه - مصر
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید