۱۱:۴۹ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۵۰۶۳
سرپوش فوتبالی

نگاهی به مصاحبه مشکوک همسر زیدان

زیدان وهمسرش,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

به گزارش اعتماد، در دو، سه روز اخير خبري در رسانه‌هاي داخلي با آب و تاب فراوان منتشر شد كه از همان بدو انتشار سخت مشكوك به نظر مي‌رسيد. ماجرا از اين قرار است كه رسانه‌هاي داخلي، متن گفت‌وگوي همسر زيدان با نشريه‌اي به نام پاريس‌اسپورت را منتشر كردند؛ گفت‌وگويي كه زيدان را در زندگي شخصي‌اش مسلماني غليظ و متعصب ترسيم مي‌كرد. ابتدا نگاهي به متن خبر اين مصاحبه بيندازيم:

 

«همسر زيدان در مصاحبه با روزنامه پاريس اسپورت درباره ازدواجش با او گفت: وقتي زيدان از او خوشش آمد، از او پرسيد؛ آيا مسيحي هستي؟ و من در جواب گفتم، بلي. وي ادامه داد: زيدان با اين كلمه چهره‌اش عوض شد و رفت، مدتي گذشت و از زيدان خبري نشد تا كنجكاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتي منزل شخصي‌اش را در پاريس پيدا كردم، با ديدنم تعجب كرد و من هم علت ناپديد شدنش را پرسيدم. زيدان گفت؛ مي‌خواستم با تو ازدواج كنم ولي تو مسيحي هستي و من مسلمان. وي گفت: طي چند ملاقات من شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم و هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.

 

او درباره ١٠ درصد كسر حقوق زيدان گفت: نكته جالب اين بود كه هر وقت حقوق مي‌گرفت يا درآمد ديگري داشت حسابدارش ۱۰ درصد از آن را كسر مي‌كرد، علت را پرسيدم. او در پاسخ به من گفت: اين همان زكات است كه برايت توضيح داده بودم، ۱۰ درصد درآمدم مستقيم وارد حساب هزار يتيم الجزايري مي‌شود. همسرش همچنين درخصوص راز حمله با سر زيدان به بازيكن ايتاليايي در آخرين بازي ملي‌اش در فينال جام جهاني توضيح داد: زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد مگر به اسلام توهين شود. وقتي بازيكن ايتاليايي به او گفت؛ «مسلمان تروريست» زيدان هم كنترلش را از دست داد و با سر به سينه مدافع ايتاليايي ضربه زد. زيدان در اين مورد مي‌گويد، اين ضربه شيرين‌ترين ضربه‌اي بود كه زدم و پانصد هزار يورو جريمه‌اش از آن شيرين‌تر بود و براي دينم تمام اموال و حتي جانم را مي‌دهم.»

 

درباره اين مصاحبه ذكر چند نكته ضروري است. اول اينكه، سياق اين متن بر جعلي بودن يا دست كم مشكوك بودن آن دلالت دارد. جملات جدا از اينكه في‌نفسه جعلي‌ به نظر مي‌رسند، ربط منطقي هم ندارند. مثلا همسر زيدان مي‌گويد: «طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم و تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان چراكه او هيچ‌وقت نمازش را قطع نكرد و عصباني نمي‌شد.» وانگهي معلوم نيست همسر مسيحي زيدان، چون شيفته اسلام شده با زيدان ازدواج كرده يا اينكه چون شيفته زيدان شده، مسلمان شده است؟ قاعدتا او از عشق زيدان به دين اسلام رسيده است. ولي كساني كه اين خبر را جعل كرده‌اند، جوري جعل كرده‌اند كه گويي مساله اصلي ورونيك (همسر زيدان) تغيير دين بوده است.

 

به همين دليل در متن جمله مذكور، ابتدا دين را آورده‌اند سپس صاحب دين را! دوباره بخوانيد: « طي چند ملاقات شيفته دين و رفتار زيدان شدم» و به همين دليل: «تصميم گرفتم هم مسلمان شوم هم همسر زيدان.» يعني ممكن بوده ورونيك مسلمان شود ولي همسر زيدان نشود؟ اما جدا از اين همه چند و چون، آيا عكس‌هايي كه از زيدان و همسرش در اينترنت منتشر شده، با متن اين مصاحبه كه شبيه حرف‌هاي يك فرد متعصب در قلب اروپاست، مطابقت دارد؟ و اگر مسلماني زيدان اينقدر فراتر از مسلماني فوتباليست‌ها و مردم عادي كشورهاي جهان اسلام است، چرا نام اكثر فرزندان ورونيك و زيدان اسلامي نيست؟ زيدان و ورونيك چهار فرزند دارند: لوكا، تئو، انزو، الياس. از اين چهار اسم، فقط الياس اسمي اسلامي است.

 

اگر پوشش و سبك زندگي آشكارا غيراسلامي ورونيك زيدان را در كنار محتواي اين مصاحبه لحاظ كنيم، به نظر مي‌رسد با پديده‌اي به نام زندگي دوگانه ورونيك مواجه‌ايم!

 

نكته ديگر اينكه، خود زيدان پس از جام جهاني ٢٠٠٦ صريحا گفت كه ماتراتزي او را تروريست نخوانده. همان موقع عده‌اي گفتند مقامات دولت فرانسه از زيدان خواسته‌اند كه در كنفرانس خبري‌اش به خبرنگاران چيزي درباره توهين ديني ماتراتزي نگويد. حتي اگر اين فرض بدبينانه هم درست باشد، چه دليلي دارد الان همسر زيدان بدون هيچ مناسبتي، آنچه را كه شوهرش بنا به مصالحي كتمان كرده بود، آشكار كند؟ اما نكته مهم‌تر اين مصاحبه آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. پس از فينال ٢٠٠٦ زامبروتا هم، كه چند سال هم‌تيمي زيدان در يوونتوس بود، گفت از حركت خشن زيدان تعجب نكرديم چراكه او در يوونتوس هم چند بار از اين كارها كرده و از زمين بازي اخراج شده بود.

 

وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟ جالب اينكه ورونيك در كتاب «زيدان زندگي اسرارآميز» درباره علت خشونت زيدان در فينال ٢٠٠٦ نوشته است: «اختلاف ميان من و زيدان در شب قبل از بازي نهايي جام جهاني ۲۰۰۶، باعث شد تا زيدان با روحيه‌اي خراب پا به ميدان اين مسابقه گذاشته و آن حركت خشن را نشان دهد». خلاصه اينكه، مصاحبه اخيرالانتشار همسر زيدان را از هر طرف كه بنگريم، جز متني سراسر جعلي و دروغين چيز ديگري به نظر نمي‌رسد. و عجيب است كه اين همه رسانه وطني آن را به عنوان خبري راست و درست منتشر كرده‌اند و هيچ اما و اگري در كار نكرده‌اند. از همه مهم‌تر اينكه، نشريه پاريس‌اسپورت، كه نامش به عنوان منبع اين خبر درج شده، ظاهرا وجود خارجي ندارد. اگر چنين نشريه‌اي وجود دارد و چنين مصاحبه مهمي را منتشر كرده، پس چرا در جست‌وجوهاي اينترنتي، چه به زبان انگليسي چه به زبان فرانسوي، هيچ ردي از آن پيدا نمي‌شود. ما كه گشتيم و نبود؛ اگر شما پاريس‌اسپورت را پيدا كرديد، به ما هم اطلاع بدهيد!

 

اما چرا كساني در داخل مصاحبه‌اي مشكوك را به نشريه‌اي ناموجود نسبت داده‌اند؟ احتمالا چون زيدان اين روزها پس از فتح سه‌باره ليگ قهرمانان اروپا در اوج محبوبيت قرار دارد، عده‌اي زحمت جعل اين مصاحبه را كشيده‌اند تا به اسلام و مسلمين خدمتي كرده باشند. اما ناگفته پيداست كه ترويج و تحكيم اسلام راستين، با نشر اكاذيب ميسر نمي‌شود. اسلام دين حق و حقيقت است و اين درخت سبز و تناور، نيازي به نوشيدن از شورآبه دروغگويي و دروغ‌سازي ما آدم‌هاي كوته‌بين ندارد.

 

نكته مهم‌تر اين مصاحبه مشكوك آن است كه ورونيك مي‌گويد زيدان هيچ‌وقت عصباني نمي‌شد. در حالي كه زيدان با دريافت ١٢ كارت قرمز در طول دوران حضورش در ميادين فوتبال، در بين تمام بازيكنان بزرگ تاريخ فوتبال ركورددار اخراج از زمين بازي است. وانگهي، اگر زيدان ماتراتزي را به دليل توهين ماتراتزي به هويت ديني‌اش با ضربه سر كله‌پا كرد، در جام جهاني ١٩٩٨ بازيكن مسلمان عربستان را به چه دليل لگد كرد و اخراج شد؟ آيا او هم به معتقدات ديني زيدان توهين كرده بود؟

 

اهورا جهانيان

 

 • 12
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.5 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
اکبر عبدی,بیوگرافی اکبر عبدی,عکس‌های اکبر عبدی بیوگرافی اکبر عبدی + عکس همسر و دختر

نام کامل: عبدي آقاباقر

تاريخ تولد: ۱۳۳۹/۶/۴ 

محل تولد: تهران

محل زندگي: تهران

تحصيلات: ديپلم

همسر: نينا عبدي

ادامه
بیوگرافی وینفرید شفر,عکس‌های وینفرید شفر,کارنامه فوتبالی وینفرید شفر بیوگرافی و کارنامه فوتبالی وینفرد شفر + عکس همسر و فرزندان

نام کامل : وینفرید شفر

متولد: ۱۰ ژانویهٔ ۱۹۵۰

ملیت: آلمان

زادگاه :ماین

حرفه :مربیگری

باشگاه: استقلال تهران

ادامه
برانکو ایوانکوویچ,بیوگرافی برانکو ایوانکوویچ,عکس‌های برانکو ایوانکوویچ بیوگرافی کامل برانکو ایوانکوویچ + عکس‌های خانوادگی

نام  کامل: برانکو ایوانکوویچ

متولد: ۲۸ فوریهٔ ۱۹۵۴ ‏

ملیت: کرواسی

زادگاه: واراژدین

پست: سرمربی

باشگاه کنونی: پرسپولیس

ادامه
کارلوس کی روش,بیوگرافی کارلوس کی روش,عکس‌های کارلوس کی روش بیوگرافی کارلوس کی روش، چهره مطرح فوتبال + عکس همسر

نام کامل: کارلوس مانوئل بریتو لئال کی‌روش

تاریخ تولد: ۱ مارس ۱۹۵۳

محل تولد: نامپولا، موزامبیک پرتغال

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش فوتبال

پیشه:سرمربیگری فوتبال

تیم:تیم ملی فوتبال ایران

ادامه
پیام صابری،بیوگرافی پیام صابری،عکس‌های پیام صابری بیوگرافی زنده یاد پیام صابری، همسر زیبا بروفه + تصاویر

زمینه فعالیت: بازیگر ،کارگردان و چهره‌پرداز

تولد: ۱۳۵۲ خورشیدیتهران

مرگ: ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۷ (۴۵ سالگی) تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۳–۱۳۹۷

همسر:  زیبا بروفه

ادامه
زیبا بروفه,بیوگرافی زیبا بروفه,عکسهای زیبا بروفه بیوگرافی زیبا بروفه + عکس

نام کامل: زیبا بروفه

ملیت: ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۶/۲۹ 

محل تولد: تهران

محل زندگی: تهران، ایران

مدرک تحصیلی: فارغ التحصیل حقوق قضایی 

ادامه
الناز حبیبی,بیوگرافی الناز حبیبی,عکس‌‌‌‌‌‌های الناز حبیبی بیوگرافی الناز حبیبی + عکس‌های دیده نشده از او

نام : الناز حبیبی

ملیت: ایران

تاریخ تولد : ۲۱ مرداد ۱۳۶۷

محل تولد : همدان 

محل زندگی : تهران

شروع فعالیت : ۱۳۷۸

ادامه
آزاده نامداری،بیوگرافی آزاده نامداری،عکس آزاده نامداری بیوگرافی آزاده نامداری + عکس خانوادگی

نام : آزاده

نام خانوادگي : نامداري

تاريخ تولد : ۱۳۶۳/۹/۹  

محل تولد : کرمانشاه

تحصيلات : کارشناسي مديريت صنعتي

زمينه فعاليت : مجري تلويزيون

ادامه
پیروز حناچی,بیوگرافی پیروز حناچی,عکس پیروز حناچی بیوگرافی پیروز حناچی شهردار تهران

نام کامل: پیروز حناچی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۳

محل تولد: تهران

محل تحصیل: دانشگاه تهران

حزب سیاسی: اصلاح طلب

محل سکونت: تهران

ادامه
آن ماری سلامه,بیوگرافی آن ماری سلامه,عکس آن ماری سلامه بیوگرافی آن ماری سلامه +تصاویر

نام اصلی: آن ماری سلامه

تاریخ تولد: ۱۹۹۰ 

محل تولد: روستای فاریا، کشور لبنان

مدرک تحصیلی: فوق لیسانس هنرهای نمایشی

ملیت: لبنانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
خواکین ناوارو پرونا,فیفو,تیم فوتبال فیفا 'فیفو' چه کسی بود؟

نام : خواکین ناوارو پرونا

لقب: ناوارو - فیفو

متولد ۲-۸-۱۹۲۸ در خاوا اسپانیا

تاریخ فوت: ۰۶-۱۱-۲۰۰۲

تیم: رئال مادرید

پست:  مدافع راست

ادامه
جمشید مشایخی,بیوگرافی جمشید مشایخی,عکس جمشید مشایخی بیوگرافی جمشید مشایخی + عکس

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

ادامه
علیرضا فغانی,بیوگرافی علیرضا فغانی,عکس علیرضا فغانی بیوگرافی علیرضا فغانی داور فوتبال + عکس

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۵ آذر
  هفته ۱۷ لیگ برتر انگلیس
  برایتون - چلسی
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • هفته ۱۷ لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - منچستریونایتد
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • هفته ۱۶ لالیگا اسپانیا
  لوانته - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • دوشنبه ۲۶ آذر
  بسکتبال NBA
  کلیولند - فیلادلفیا
  ساعت: ۰۰:۱۰
 • ﺳﻪشنبه ۲۷ آذر
  جام اتحادیه انگلیس
  لسترسیتی - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • چهارشنبه ۲۸ آذر
  هفته ۱۶ بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - لایپزیش
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  آرسنال - تاتنهام
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • پنجشنبه ۲۹ آذر
  لیگ برتر بسکتبال
  شیمیدر - شهرداری گرگان
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • جمعه ۳۰ آذر
  هفته ۱۸ لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - لیورپول
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید