۰۷:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۶۹۲۷
خارج از گود ورزش

بررسی رفتارها و دغدغه های متفاوت امیر قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران
بررسی رفتارها و دغدغه های متفاوت امیر قلعه‌نویی در ماه‌های گذشته که دیگر تنها فوتبالی نیست و به مشکلات جامعه و مردم برمی‌گردد.

این روزها خیلی با گذشته فرق کرده... به قول قدیمی‌ها انگار از «تک» و «تا» افتاده... ژنرال سابق آبی‌های پایتخت که ٣ قهرمانی برای آنها به دست آورده، این روزها شباهتی به گذشته‌های نه‌چندان دور خود ندارد. او از یک سرمربی جنجالی با ادبیات نامناسب و قرارگرفتن کنار افراد نامعقول به فردی با دغدغه‌های اجتماعی و حتی سیاسی تبدیل شده و اهالی رسانه و فوتبال را متعجب کرده است. کسی که حرف دل مردم را می‌زند و برمحبوبیتش می‌افزاید.

 

 

موفق در فوتبال و رفتار

امیر قلعه‌نویی پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر است که بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها هیچ مربی‌ای به نزدیکی رکورد او برسد. اگرچه او بعد از قهرمانی با استقلال در‌ سال ٩٢ افتخار دیگری به دست نیاورده و در سال‌های اخیر نتوانسته دوران طلایی خود را تکرار کند اما با ٥ قهرمانی در لیگ و ٣ قهرمانی در جام حذفی رکوردی استثنایی دارد. قلعه‌نوعی از‌ سال ٩٢ تاکنون بهترین عنوانی که در لیگ به دست آورده، سومی در لیگ بوده و همین باعث شده تا برخی از تمام‌شدن دوران موفقیت‌های او بگویند. قلعه‌نوعی در یکی دو‌سال اخیر تغییرات جالبی از نظر فکری و رفتاری داشته و خیلی‌ها را با حرف‌های جدید خود متعجب کرده است.

 

البته او در نیم‌فصل دوم لیگ برتر امسال باز هم نبوغ فوتبالی خود را به رخ کشیده و با تیمی که از نظر مالی و نیروی انسانی بشدت در مضیقه است تا رده چهارم صعود کرده و بالاتر از استقلال پرستاره ایستاده تا این روزها هم از نظر فوتبالی و هم از نظر رفتاری مورد تمجید رسانه‌ها و اهالی فوتبال قرار بگیرد.

 

 

همراهی با مردم؛ رویکرد جدید امیر

سال ٨٨ بود که محمد مایلی‌کهن در مصاحبه‌ای جنجالی القاب عجیبی را به قلعه‌نوعی نسبت داد. القابی که آن روزها حسابی اوقات قلعه‌نوعی را تلخ کرد و ادامه‌دار هم شد. برخوردهای تند او با منتقدانش و کمک‌گرفتن از بادیگارهایش برای ساکت‌کردن آنها یکی از مواردی بود که باعث می‌شد انگشت‌های اتهام به سمت امیر نشانه برود.

 

اصطلاح ناپسندی که سرمربی سابق استقلال درباره برخی خبرنگاران منتقدش به کار برد هم باعث کاهش شدید محبوبیت او بین اهالی فوتبال شد اما امیری که این روزها می‌بینیم، واقعا شایستگی درجه ژنرالی را دارد. او به تازگی با مطرح‌کردن دغدغه‌های سیاسی و اجتماعی، منتقدان خود را هم به تحسین واداشته و اهالی فوتبال را شگفت‌زده کرده است. به نظر می‌رسد قلعه‌نوعی در سال‌های اخیر با بهره‌گرفتن از مشاوران خوب توانسته با حرف‌هایش و مطرح کردن مسائلی که برای مردم هم اهمیت زیادی دارد، جایگاهی فوق‌العاده بین آنها پیدا کند.

 

قلعه‌نوعی در انتخابات ریاست‌جمهوری‌ سال‌جاری، همان رویکردی را برگزید که اکثریت جامعه داشتند. او به خوبی توانست خود را همراه موج مردمی انتخابات کند و در این میان با حمایت خاص خود از حسن روحانی، محبوبیت ویژه‌ای میان مردم به دست آورد. از همان روزهای داغ انتخابات می‌شد فهمید قلعه‌نوعی که قرار است از این به بعد در فوتبال ایران ببینیم، دیگر به موفقیت و کسب محبوبیت در مستطیل سبز قانع نیست و می‌خواهد خاطره‌ای دوست‌داشتنی در ذهن مردم و نه فقط فوتبالی‌ها از خودش به جای بگذارد.

 

 

فعالیت اینستاگرامی و رویکرد متفاوت

وقتی امیر قلعه‌نوعی فعالیت خود را در شبکه مجازی اینستاگرام آغاز کرد، معلوم بود که خود او اداره‌کننده این صفحه نیست. صفحه رسمی قلعه‌نوعی در اینستاگرام دست پسر او محمد هوتن است که البته متن‌ها و تصاویر با هماهنگی یکی از مشاوران و شخص قلعه‌نوعی منتشر می‌شوند. اگر سری به صفحه رسمی این سرمربی موفق بزنید، می‌بینید که او بیشتر از این‌که پست‌های فوتبالی داشته باشد، به اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهند، واکنش نشان می‌دهد. امیر آغاز تغییر رویکرد اجتماعی‌اش را از صفحه اینستاگرام خود استارت زد و با انتشار متن‌هایی درباره واقعه‌های تلخ جامعه نشان داد. از این پس واکنش‌هایش با چاشنی انتقاد همراه خواهد بود.

 

او‌ سال گذشته در همین روزها با انتقاد از کم‌کاری‌ها در واقعه تلخ پلاسکو که منجر به از دست‌رفتن جان آتش‌نشان‌ها شد، با خانواده داغدار آنها همدردی کرد. اتفاقات تلخ مثل زلزله کرمانشاه و ماندن مردم زلزله‌زده در میان خانه‌های ویران‌شده هم یکی از اتفاقات تلخ اجتماعی بود که باعث انتقاد سرمربی فعلی ذوب‌آهن شد. قلعه‌نوعی چند شب پیش هم با یکی از منتقدان همیشگی خود عادل فردوسی‌پور آشتی کرد تا نشان دهد دیگر آن امیر فراری از منتقدان نیست. او به تازگی در مصاحبه‌ای خواستار احقاق حق زنان ایرانی برای ورود به ورزشگاه شد و از مسئولان درخواست کرد به دنبال فرهنگ‌سازی برای ورود بانوان به ورزشگاه باشند.

 

 

انتقاد تند ژنرال از صداوسیما

 اوج رفتارهای متفاوت امیر که باعث افزایش محبوبیت او در جامعه شده، اعتراض به بی‌اهمیتی رسانه ملی نسبت به شهادت دریانوردان ایرانی روی آنتن زنده تلویزیون بود. رضا رشیدپور صبح دیروز امیر قلعه‌نوعی را روی خط تلفن برنامه حالا خورشید آورد و او از فرصت استفاده کرد و روی آنتن برنامه زنده به انتقاد از صداوسیما پرداخت که در روز شهادت دریانوردان ایرانی کشتی سانچی به پخش برنامه‌های طنز ادامه داد.

 

قلعه‌نوعی با تسلیت به خانواده‌های داغدار روی آنتن برنامه حالا خورشید گفت: «همه مردم ایران در ماتم و عزا به سر می‌برند اما صداوسیما بدون توجه به این اتفاق و با بی‌تفاوتی نسبت به از دست‌دادن ٣٢ دریانورد ایرانی، برنامه طنز پخش می‌کند. این دریانوردان برای همه مردم ایران بودند و حالا همه ما عزادار هستیم. از صمیم قلب برای صداوسیما ابراز تأسف می‌کنم.»

 

این واکنش قلعه‌نوعی باعث شد مردم در شبکه‌های مجازی به تمجید از او بپردازند. در واقع این روزها پرافتخارترین سرمربی تاریخ فوتبال ایران به لطف مشاوران باهوش خود توانسته نبض جامعه را در دست بگیرد و همان‌طور واکنش نشان دهد که مردم می‌خواهند و از او انتظار دارند.

 

 

حاج‌رضایی: امیر به اوج پختگی رسیده است

امیر حاج‌رضایی، کارشناس برجسته فوتبال ایران یکی از منتقدان امیر قلعه‌نوعی در گذشته بوده است. حاج‌رضایی بعد از حذف تیم‌ملی ایران از مسابقات جام‌ملت‌های آسیا در زمان مربیگری قلعه‌نوعی، از ادبیات او انتقاد کرد و آن را درشأن مربی تیم‌ملی ندانست. با این حال رفتارهای اخیر قلعه‌نوعی باعث شده حتی این منتقد او هم از رویکرد اخیر امیر تمجید کند. حاج‌رضایی درباره تغییرات این روزهای قلعه‌نوعی به «شهروند» می‌گوید: «من دلیل اصلی تغییرات مثبت قلعه‌نوعی را رسیدن او به سن پختگی و باتجربه‌ترشدن می‌دانم. شور و انرژی سال‌های اول قلعه‌نوعی در فوتبال ایران با کسب افتخارات زیاد و کسب ٥ جام باعث شده او این روزها آرامش زیادی را تجربه کند.

 

قلعه‌نوعی از جنوب شهر آمد و مسیر موفقیت را طی کرد و حالا که از مطرح‌ترین و موفق‌ترین مربیان فوتبال ایران است، با تغییر مسیر خود، در کنار مردم قرار گرفت. قلعه‌نوعی چه بخواهد چه نخواهد، جامعه به حرف‌های او توجه می‌کند و او هم به خوبی می‌داند باید چه بگوید و چه کند تا مردم راضی باشند. در واقع قلعه‌نوعی به خوبی توانسته اتفاقاتی که در دل جامعه رخ می‌دهد را درک کند و با احساسات مردم هم‌مسیر شود. ظاهرا او به تازگی از وجود یک مشاور بهره می‌برد که باعث ایجاد تغییراتی در نگاه و رفتار قلعه‌نوعی شده است.

 

گاهی هم برخی مشاوران نامریی هستند و بدون این‌که کسی آنها را ببیند، مشاوره می‌دهند و مسیر موفقیت را ترسیم می‌کنند. رفتارها و واکنش‌های قلعه‌نوعی در یکی دو‌سال اخیر می‌تواند کمک زیادی به زدودن خاطرات بد جامعه از او بکند و چهره‌ای همراه با مردم از او به جای بگذارد.»

 

پریسا اسلام‌زاده

 

 

shahr​vand-newspaper.‎​ir
 • 5
 • 1
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 6 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مگان مارکل,بیوگرافی مگان مارکل,تصاویر مگان مارکل بیوگرافی مگان مارکل عروس خانواده سلطنتی انگلیس + عکس های عروسی اش

نام اصلی: ریچل مگان مارکل

لقب: دوشس ساسکس

تولد: ۴ اوت ۱۹۸۱

همسران: تروور انگلسون (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳) 

شاهزاده هری (۲۰۱۸ تاکنون)

دین: مسیحی

ادامه
 آیت الله مکارم شیرازى,مکارم شیرازی,ناصر مکارم شیرازی زندگینامه آیت الله مکارم شیرازى از مراجع تقلید

تولد: ۵ اسفند ۱۳۰۵

محل زندگی: قم

تالیفات: تفسیر نمونه

ملیت: ایرانی

استادان: محسن حکیم،آیت الله بروجردی

شاگردان:حسینی بوشهری، یحیی صالح نیا

ادامه
خیام,زندگینامه خیام,زندگی نامه خیام نیشابوری زندگینامه خیام نیشابوری

نام اصلی: غیاث‌الدین ابوالفتح عمر بن ابراهیم خیام نیشابوری

زمینه فعالیت: ریاضیات، اخترشناسی، شعر

فلسفه، دین، تاریخ،گاه‌شماری، موسیقی

تولد: ۲۸ اردیبهشت ۴۲۷

درگذشت:   ۱۲ آذر ۵۱۰

محل زندگی: حیره، نیشابور

ادامه
سعید عبدولی ,بیوگرافی سعید عبدولی ,عکس سعید عبدولی بیوگرافی سعید عبدولی کشتی گیر فرنگی

چکیده ای از بیوگرافی سعید عبدولی:

نام کامل:  سعید مراد عبدولی

ملیت: ایرانی

تولد: ۱۳ آبان ۱۳۶۸

اندیمشک، خوزستان، ایران

حرفه: ورزشکار

ادامه
محمدعلی افشانی,بیوگرافی محمدعلی افشانی,شهردار تهران بیوگرافی محمدعلی افشانی، شهردار جدید تهران

نام: محمد علی افشانی

تولد: ۱۳۳۸ دهدشت

ملیت: ایرانی

متصدی شهردار تهران

سیاستمدار اصلاح طلب

مذهب: اسلام، شیعه

ادامه
فیلسوف بزرگ,سقراط,زندگینامه سقراط زندگینامه سقراط، فیلسوف بزرگ یونانی

نگاهی گذرا به زندگی سقراط:

نام  کامل : سقراط

لقب : سقراطِ حکیم

تولد: ۴۷۰ یا ۴۶۹ پیش از میلاد

تاریخ مرگ: ۳۹۹ پیش از میلاد

محل تولد و مرگ : آتن، یونان

ادامه
آنجلینا جولی,بیوگرافی آنجلینا جولی,عکس آنجلینا جولی بیوگرافی آنجلینا جولی + عکس های خانوادگی آنجلینا جولی

نام اصلی: آنجلینا جولی وُیت

تولد: ۴ ژوئن ۱۹۷۵ ‏

لس آنجلس، کالیفرنیا

والدین: جان ویت

مارچلین برتراند

سال‌های فعالیت: ۱۹۹۳ - تا کنون

ادامه
عبدالباسط عبدالصمد,عبدالباسط,قران عبدالباسط عبدالصمد زندگینامه عبدالباسط | تلاوت قرآن عبدالباسط عبدالصمد

عنوان: عبدالباسط محمد عبدالصمد

زاده:  ۱۹۲۷

ارمنت، ارمنت، مصر

درگذشت: ۳۰ نوامبر ۱۹۸۸

۹ آذر ۱۳۶۷

قاهره، مصر

ادامه
سلنا گومز,بیوگرافی سلنا گومز,عکس های سلنا گومز بیوگرافی و عکس های سلنا گومز | دانستنی‌های جالب درباره سلنا گومز

نام اصلی: سلنا ماری گومز

زاده: ۲۲ ژوئیهٔ ۱۹۹۲ ‏   آمریکا

سال‌های فعالیت:  ۲۰۰۲–تاکنون

سبک : رقص پاپ

سازها: آواز

شغل: خواننده، بازیگر، تهیه‌کنندهٔ اجرایی، طراح مد، بشر دوست

ادامه
کیم کارداشیان،عکس کیم کارداشیان،عکس های کیم کارداشیان بیوگرافی کیم کارداشیان/تصاویر زیبا از کیم کارداشیان

زادروز: ۲۱ اکتبر ۱۹۸۰ 

محل زندگی: آمریکا

تبار:  ارمنی، آمریکایی

پیشه:  مدل، کارآفرین، بازیگر

قد: ۱۵۹ سانتی‌متر

فرزندان : نورث وست(دختر) ساینت وست(پسر)

ادامه
لیلا فروهر,زندگی نامه لیلا فروهر,بیوگرافی لیلا فروهر بیوگرافی لیلا فروهر، خواننده خوش صدا (+تصاویر)

تولد: ۴ اسفند ۱۲۳۷

محل تولد: اصفهان

ملیت : ایرانی

سبک‌(ها) : موسیقی پاپ فارسیفیوژن سنتی ایرانی

ساز(ها): سه تار - تار - تیمپو - پرکاشن

سال‌های فعالیت:  بازیگری (۱۳۴۴–۱۳۵۷) - خوانندگی (۱۳۵۱–اکنون)

ادامه
دکتر حسابی,پروفسور حسابی,پدرعلم فیریک ایران زندگینامه دکتر حسابی؛ پدر علم فیریک ایران

نام اصلی: محمود خان میرزا حسابی

زادروز: دوشنبه ۳ اسفند ۱۲۸۱

درگذشت: پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۷۱   

علت مرگ: به هنگام درمان قلبی

آرامگاه: شهر دانشگاهی تفرش

محل زندگی: ایران، فرانسه، لبنان، ایالات متحده آمریکا

ادامه
رامبد جوان,بیوگرافی رامبد جوان,عکس رامبد جوان بیوگرافی رامبد جوان بازیگر پرانرژی + عکس جدید رامبد جوان و همسرش

نام: رامبد جوان تبریزی

تاریخ تولد: ۱۳۵۰/۱۰/۱

محل تولد: محله شهرآرای، تهران

عرصه فعالیت: بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، کارگردان و مجری تلویزیون

شروع فعالیت : از سال ۱۳۷۳ 

همسران: نگار جواهریان ( جدید)

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ خرداد
  لیگ ملت های والیبال
  ایران - ژاپن
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • دوشنبه ۷ خرداد
  دوستانه بین‌المللی
  کره جنوبی - هندوراس
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • دوستانه بین‌المللی
  پرتغال - تونس
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • دوستانه بین المللی
  ترکیه - ایران
  ساعت: ۲۲:۴۵
 • چهارشنبه ۹ خرداد
  دوستانه بین‌المللی
  آرژانتین - هاییتی
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • دوستانه بین‌المللی
  ژاپن - غنا
  ساعت: ۱۴:۳۰
 • دوستانه بین‌المللی
  اتریش - روسیه
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • پنجشنبه ۱۰ خرداد
  دوستانه بین‌المللی
  اکراین - مراکش
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • جمعه ۱۱ خرداد
  دوستانه بین المللی
  فرانسه - ایتالیا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • ویژه سرپوش
  شاید از دست داده باشید