۰۷:۴۷ - ۲۶ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۶۹۲۷
خارج از گود ورزش

بررسی رفتارها و دغدغه های متفاوت امیر قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران
بررسی رفتارها و دغدغه های متفاوت امیر قلعه‌نویی در ماه‌های گذشته که دیگر تنها فوتبالی نیست و به مشکلات جامعه و مردم برمی‌گردد.

این روزها خیلی با گذشته فرق کرده... به قول قدیمی‌ها انگار از «تک» و «تا» افتاده... ژنرال سابق آبی‌های پایتخت که ٣ قهرمانی برای آنها به دست آورده، این روزها شباهتی به گذشته‌های نه‌چندان دور خود ندارد. او از یک سرمربی جنجالی با ادبیات نامناسب و قرارگرفتن کنار افراد نامعقول به فردی با دغدغه‌های اجتماعی و حتی سیاسی تبدیل شده و اهالی رسانه و فوتبال را متعجب کرده است. کسی که حرف دل مردم را می‌زند و برمحبوبیتش می‌افزاید.

 

 

موفق در فوتبال و رفتار

امیر قلعه‌نویی پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر است که بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها هیچ مربی‌ای به نزدیکی رکورد او برسد. اگرچه او بعد از قهرمانی با استقلال در‌ سال ٩٢ افتخار دیگری به دست نیاورده و در سال‌های اخیر نتوانسته دوران طلایی خود را تکرار کند اما با ٥ قهرمانی در لیگ و ٣ قهرمانی در جام حذفی رکوردی استثنایی دارد. قلعه‌نوعی از‌ سال ٩٢ تاکنون بهترین عنوانی که در لیگ به دست آورده، سومی در لیگ بوده و همین باعث شده تا برخی از تمام‌شدن دوران موفقیت‌های او بگویند. قلعه‌نوعی در یکی دو‌سال اخیر تغییرات جالبی از نظر فکری و رفتاری داشته و خیلی‌ها را با حرف‌های جدید خود متعجب کرده است.

 

البته او در نیم‌فصل دوم لیگ برتر امسال باز هم نبوغ فوتبالی خود را به رخ کشیده و با تیمی که از نظر مالی و نیروی انسانی بشدت در مضیقه است تا رده چهارم صعود کرده و بالاتر از استقلال پرستاره ایستاده تا این روزها هم از نظر فوتبالی و هم از نظر رفتاری مورد تمجید رسانه‌ها و اهالی فوتبال قرار بگیرد.

 

 

همراهی با مردم؛ رویکرد جدید امیر

سال ٨٨ بود که محمد مایلی‌کهن در مصاحبه‌ای جنجالی القاب عجیبی را به قلعه‌نوعی نسبت داد. القابی که آن روزها حسابی اوقات قلعه‌نوعی را تلخ کرد و ادامه‌دار هم شد. برخوردهای تند او با منتقدانش و کمک‌گرفتن از بادیگارهایش برای ساکت‌کردن آنها یکی از مواردی بود که باعث می‌شد انگشت‌های اتهام به سمت امیر نشانه برود.

 

اصطلاح ناپسندی که سرمربی سابق استقلال درباره برخی خبرنگاران منتقدش به کار برد هم باعث کاهش شدید محبوبیت او بین اهالی فوتبال شد اما امیری که این روزها می‌بینیم، واقعا شایستگی درجه ژنرالی را دارد. او به تازگی با مطرح‌کردن دغدغه‌های سیاسی و اجتماعی، منتقدان خود را هم به تحسین واداشته و اهالی فوتبال را شگفت‌زده کرده است. به نظر می‌رسد قلعه‌نوعی در سال‌های اخیر با بهره‌گرفتن از مشاوران خوب توانسته با حرف‌هایش و مطرح کردن مسائلی که برای مردم هم اهمیت زیادی دارد، جایگاهی فوق‌العاده بین آنها پیدا کند.

 

قلعه‌نوعی در انتخابات ریاست‌جمهوری‌ سال‌جاری، همان رویکردی را برگزید که اکثریت جامعه داشتند. او به خوبی توانست خود را همراه موج مردمی انتخابات کند و در این میان با حمایت خاص خود از حسن روحانی، محبوبیت ویژه‌ای میان مردم به دست آورد. از همان روزهای داغ انتخابات می‌شد فهمید قلعه‌نوعی که قرار است از این به بعد در فوتبال ایران ببینیم، دیگر به موفقیت و کسب محبوبیت در مستطیل سبز قانع نیست و می‌خواهد خاطره‌ای دوست‌داشتنی در ذهن مردم و نه فقط فوتبالی‌ها از خودش به جای بگذارد.

 

 

فعالیت اینستاگرامی و رویکرد متفاوت

وقتی امیر قلعه‌نوعی فعالیت خود را در شبکه مجازی اینستاگرام آغاز کرد، معلوم بود که خود او اداره‌کننده این صفحه نیست. صفحه رسمی قلعه‌نوعی در اینستاگرام دست پسر او محمد هوتن است که البته متن‌ها و تصاویر با هماهنگی یکی از مشاوران و شخص قلعه‌نوعی منتشر می‌شوند. اگر سری به صفحه رسمی این سرمربی موفق بزنید، می‌بینید که او بیشتر از این‌که پست‌های فوتبالی داشته باشد، به اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهند، واکنش نشان می‌دهد. امیر آغاز تغییر رویکرد اجتماعی‌اش را از صفحه اینستاگرام خود استارت زد و با انتشار متن‌هایی درباره واقعه‌های تلخ جامعه نشان داد. از این پس واکنش‌هایش با چاشنی انتقاد همراه خواهد بود.

 

او‌ سال گذشته در همین روزها با انتقاد از کم‌کاری‌ها در واقعه تلخ پلاسکو که منجر به از دست‌رفتن جان آتش‌نشان‌ها شد، با خانواده داغدار آنها همدردی کرد. اتفاقات تلخ مثل زلزله کرمانشاه و ماندن مردم زلزله‌زده در میان خانه‌های ویران‌شده هم یکی از اتفاقات تلخ اجتماعی بود که باعث انتقاد سرمربی فعلی ذوب‌آهن شد. قلعه‌نوعی چند شب پیش هم با یکی از منتقدان همیشگی خود عادل فردوسی‌پور آشتی کرد تا نشان دهد دیگر آن امیر فراری از منتقدان نیست. او به تازگی در مصاحبه‌ای خواستار احقاق حق زنان ایرانی برای ورود به ورزشگاه شد و از مسئولان درخواست کرد به دنبال فرهنگ‌سازی برای ورود بانوان به ورزشگاه باشند.

 

 

انتقاد تند ژنرال از صداوسیما

 اوج رفتارهای متفاوت امیر که باعث افزایش محبوبیت او در جامعه شده، اعتراض به بی‌اهمیتی رسانه ملی نسبت به شهادت دریانوردان ایرانی روی آنتن زنده تلویزیون بود. رضا رشیدپور صبح دیروز امیر قلعه‌نوعی را روی خط تلفن برنامه حالا خورشید آورد و او از فرصت استفاده کرد و روی آنتن برنامه زنده به انتقاد از صداوسیما پرداخت که در روز شهادت دریانوردان ایرانی کشتی سانچی به پخش برنامه‌های طنز ادامه داد.

 

قلعه‌نوعی با تسلیت به خانواده‌های داغدار روی آنتن برنامه حالا خورشید گفت: «همه مردم ایران در ماتم و عزا به سر می‌برند اما صداوسیما بدون توجه به این اتفاق و با بی‌تفاوتی نسبت به از دست‌دادن ٣٢ دریانورد ایرانی، برنامه طنز پخش می‌کند. این دریانوردان برای همه مردم ایران بودند و حالا همه ما عزادار هستیم. از صمیم قلب برای صداوسیما ابراز تأسف می‌کنم.»

 

این واکنش قلعه‌نوعی باعث شد مردم در شبکه‌های مجازی به تمجید از او بپردازند. در واقع این روزها پرافتخارترین سرمربی تاریخ فوتبال ایران به لطف مشاوران باهوش خود توانسته نبض جامعه را در دست بگیرد و همان‌طور واکنش نشان دهد که مردم می‌خواهند و از او انتظار دارند.

 

 

حاج‌رضایی: امیر به اوج پختگی رسیده است

امیر حاج‌رضایی، کارشناس برجسته فوتبال ایران یکی از منتقدان امیر قلعه‌نوعی در گذشته بوده است. حاج‌رضایی بعد از حذف تیم‌ملی ایران از مسابقات جام‌ملت‌های آسیا در زمان مربیگری قلعه‌نوعی، از ادبیات او انتقاد کرد و آن را درشأن مربی تیم‌ملی ندانست. با این حال رفتارهای اخیر قلعه‌نوعی باعث شده حتی این منتقد او هم از رویکرد اخیر امیر تمجید کند. حاج‌رضایی درباره تغییرات این روزهای قلعه‌نوعی به «شهروند» می‌گوید: «من دلیل اصلی تغییرات مثبت قلعه‌نوعی را رسیدن او به سن پختگی و باتجربه‌ترشدن می‌دانم. شور و انرژی سال‌های اول قلعه‌نوعی در فوتبال ایران با کسب افتخارات زیاد و کسب ٥ جام باعث شده او این روزها آرامش زیادی را تجربه کند.

 

قلعه‌نوعی از جنوب شهر آمد و مسیر موفقیت را طی کرد و حالا که از مطرح‌ترین و موفق‌ترین مربیان فوتبال ایران است، با تغییر مسیر خود، در کنار مردم قرار گرفت. قلعه‌نوعی چه بخواهد چه نخواهد، جامعه به حرف‌های او توجه می‌کند و او هم به خوبی می‌داند باید چه بگوید و چه کند تا مردم راضی باشند. در واقع قلعه‌نوعی به خوبی توانسته اتفاقاتی که در دل جامعه رخ می‌دهد را درک کند و با احساسات مردم هم‌مسیر شود. ظاهرا او به تازگی از وجود یک مشاور بهره می‌برد که باعث ایجاد تغییراتی در نگاه و رفتار قلعه‌نوعی شده است.

 

گاهی هم برخی مشاوران نامریی هستند و بدون این‌که کسی آنها را ببیند، مشاوره می‌دهند و مسیر موفقیت را ترسیم می‌کنند. رفتارها و واکنش‌های قلعه‌نوعی در یکی دو‌سال اخیر می‌تواند کمک زیادی به زدودن خاطرات بد جامعه از او بکند و چهره‌ای همراه با مردم از او به جای بگذارد.»

 

پریسا اسلام‌زاده

 

 

shahr​vand-newspaper.‎​ir
  • 5
  • 1
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 6 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ایزاک نیوتن,نیروی جاذبه,کشف نیروی جاذبه نگاهی به زندگی «ایزاک نیوتن»، انسان گوشه گیری که نیروی جاذبه را کشف کرد

 

زندگی ایزاک نیوتن و ۸ مورد عجیبی که احتمالا نشنیده‌اید

۱. در کریسمس سال ۱۶۴۲ نیوتن در انگلیس متولد شد. چند ماه قبل از تولد او پدرش از دنیا رفته بود. در سن سه‌سالگی مادر ایزاک نیوتن با کشیش ثروتمدی به نام باناباس اسمیت «Barnabas Smith» ازدواج کرد، اما این کشیش فرزندی او را نپذیرفت و سرانجام نیوتون به خانه‌ی پدر و مادر‌بزرگش، رفت. در دوران نوجوانی، او لیستی از گناهانی که در گذشته انجام داده بود را در دفترچه‌ای یادداشت کرد. در بین نوشته‌هایش این آرزو بسیار به چشم می‌خورد: آقای اسمیت و مادرم را آتش می‌زنم و خانه را روی سرشان خراب می‌کنم. او در بزرگسالی مشغول کار خود بود، هیچ سرگرمی و تفریحی نداشت، و هرگز ازدواج نکرد.

 

۲. در دوازده سالگی، اسمش را در مدرسه‌ای در گرنتم نوشتند. چون راه خانه تا مدرسه زیاد بود، نیوتن در منزل یک داروفروش اقامت گزید. سه سال بعد، مادرش از او خواست مدرسه را ترک کند و به خانه برگردد، چون برای بار دوم بیوه شده بود. مادرش می‌خواست ایزاک کشاورزی کند، اما او اصلا کشاورزی را دوست نداشت. سرانجام با پادرمیانی مدیر مدرسه، نیوتن همان‌جا ماند و به درسش ادامه داد. او در سال ۱۶۶۱ پس از پایان تحصیلات مقدماتی، به دانشگاه کمبریج رفت و برای همیشه از شر کشاورزی رها شد.

 

ادامه
عکس های جدید متین ستوده,متین ستوده,عکس های متین ستوده بیوگرافی متین ستوده به همراه مصاحبه و جدیدترین عکسهایش

چکیده ای از بیوگرافی میتن ستوده

نام اصلی :متین السادات ستوده

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تولد: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۴

محل زندگی: تهران

پیشه: بازیگر

ادامه
نیلوفر هوشمند,بیوگرافی نیلوفر هوشمند,عکس نیلوفر هوشمند بیوگرافی نیلوفر هوشمند + جدیدترین عکس های نیلوفر هوشمند

چکیده ای از بیوگرافی نیلوفر هوشمند:

نام: نیلوفر هوشمند

متولد: اسفند ۱۳۶۷

پیشه: بازیگر

وضعیت: مجرد

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲

ادامه
هوتن شکیبا,بیوگرافی هوتن شکیبا,عکس هوتن شکیبا هوتن شکیبا | مصاحبه و بیوگرافی هوتن شکیبا و جدیدترین عکس های او

چکیده ای از بیوگرافی هوتن شکیبا

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما، تلویزیون، صداپیشگی

تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۶۳

محل زندگی: تهران

پیشه: بازیگر

 

ادامه
امیر کاظمی,بیوگرافی امیر کاظمی,عکس های امیر کاظمی بیوگرافی امیر کاظمی بازیگر جوان + عکس های امیر کاظمی و همسرش

چکیده ای از بیوگرافی امیر کاظمی:

نام: امیر کاظمی

زادروز   ۱۹ آبان ۱۳۶۹

پیشه: بازیگر

همسر: مهتاب محسنی

 

ادامه
امیر حسین رستمی,بیوگرافی امیرحسین رستمی,عکس امیر حسین رستمی بیوگرافی امیرحسین رستمی بازیگر طناز ایرانی | عکس های همسر وفرزند امیرحسین رستمی

امیرحسین رستمی

زمینه فعالیت : سینما، تلویزیون و تئاتر

تولد : ۱۲ بهمن ۱۳۵۴

تهران

ملیت :  ایرانی

پیشه : بازیگر

ادامه
حمید صفت,بیوگرافی حمید صفت,عکس های حمید صفت بیوگرافی حمید صفت خواننده رپ | جدیدترین عکس های اینستاگرامی حمید صفت

چکیده ای از بیوگرافی حمید صفت:

نام : حمید

نام خانوادگی : امیری صفت

تاریخ تولد : ۱۸ مرداد ۱۳۷۲

محل تولد : تهران

ملقب به حمید صفت

ادامه
بهاره رهنما,بیوگرافی بهاره رهنما,عکس بهاره رهنما بیوگرافی بهاره رهنما / عکسهای عروسی بهاره رهنما

چکیده ای از بیوگرافی بهاره رهنما

نام و نام خانوادگی : بهاره رهنما

زمینه فعالیت : بازیگر تئاتر، تلویزیون، سینما، نویسنده، کارگردان تئاتر

تاریخ تولد : ۱۰ آذر ۱۳۵۲ / ۱ دسامبر۱۹۷۳

محل تولد : اراک، ایران

همسر سابق : پیمان قاسم‌خانی

ادامه
امین حیایی,بیوگرافی امین حیایی,جدیدترین تصاویر امین حیایی بیوگرافی امین حیایی مرد پولساز سینما + تصاویر پسر و همسرش

زندگینامه امین حیایی:

زمینه فعالیت: بازیگری و خوانندگی

جنسیت: مرد

سال تولد: ۱۳۴۹

محل تولد: تهران

همسر ها: مونا بانکی پور(همسر سابق) ، نیلوفر خوش خلق.

ادامه
بیوگرافی جاستین بیبر,عکس جاستین بیبر,ماجراهای جاستین بیبر بیوگرافی جاستین بیبر | حقایقی جالب در مورد به شهرت رسیدن جاستین بیبر

گزیده ای از بیوگرافی جانستین بیبر:

نام اصلی: جاستین دِرو بیبر
نام مستعار: جِی‌بی
تولد: ۱ مارس ۱۹۹۴
‎۱۰ اسفند ۱۳۷۲
لندن، انتاریو،کانادا
ملیت: کانادا
سبک‌(ها): پاپ، آراندبی، تین پاپ
ساز(ها): آواز، گیتار، کیبورد، ترومپت، پیانو، درام
سال‌های فعالیت: ۲۰۰۸ - اکنون

 

بیوگرافی جاستین بیبر

جاستین بیبر در لندن (انتاریو) به دنیا آمد و در شهر استردفورد (انتاریو) بزرگ شد، مادر جاستین بیبر «پتی مالته» وقتی که ۱۸ ساله بود جاستین را باردار شد ، وقتی جاستین ۲ ساله بود پدرش «جرمی بیبر» برای ازدواج با زن دیگری پتی را طلاق داد و مادرش جاستین را به تنهایی و با درآمد کمی که از کارش بدست می آورد بزرگ کرد.

 

ادامه
بیوگرافی احسان علیخانی,عکس احسان علیخانی,زندگینامه احسان علیخانی بیوگرافی احسان علیخانی، مجری محبوب و توانمند تلویزیون

نام: احسان علیخانی

زادروز : ۱۵ آبان ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

محل زندگی : تهران

تحصیلات : کارشناسی در رشتهٔ مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران

پیشه : تهیه‌کننده ، مجری تلویزیونی، دستیار کارگردان، کارگردان

ادامه
بیوگرافی احسان خواجه امیری,اهنگ های احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری بیوگرافی احسان خواجه امیری مرد خوش صدای موسیقی | جدیدترین عکس های احسان خواجه امیری و همسرش

نام:احسان خواجه امیری

نام خانوادگی:خواجه امیری

تاریخ تولد:۱۳۶۳/۸/۷

محل تولد:تهران

تحصیلات:فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر

تاهل:متاهل

ادامه
کریستیانو رونالدو,بیوگرافی کریستیانو رونالدو,عکس جدید رونالدو بیوگرافی کریستیانو رونالدو/ از فقیری تا ثروتمندی

چکیده ای از بیوگرافی کریستیانو رونالدو:

نام کامل:  کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو

زادروز:  ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵

زادگاه: فونچال، مادیرا، پرتغال

قد:  ۱٫۸۵

پست: مهاجم

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید