۲۱:۵۵ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۵۰۶۲۴۸
فوتبال ملی

قوچان‌نژاد:

هرگز به حضور در لیگ ایران فکر نکرده‌ام

قوچان‌نژاد,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی
بعد از مدت‌ها سکوت، رضا گوچی سکوتش را شکست. این فرصت خوبی است تا درباره چند موضوع مهم با یکی از تاپ‌ترین مهاجم‌های تیم ملی حرف بزنیم.

به گزارش خبرورزشی، قوچان‌نژاد سال گذشته بهترین آمار گلزنی را در اروپا داشت و بعد از سال‌ها توانست رکورد وحید هاشمیان را هم بکشند. وحید ۱۶ گل در بوندس‌لیگا زده بود و رضا توانست با ۱۹ گل زده از او سبقت بگیرد. با گوچی درباره این مسائل حرف زدیم و البته گذری هم به ماجرای محرومیت جنجالی شجاعی و حاج‌صفی داشتیم. رضا می‌گوید امیدوار است آن‌ها را دوباره در اردوی تیم ملی ببیند.

 

اولین بازی شما در لیگ هلند شهرآورد شمال بود. در این مسابقه هم گل زدی و هم خوب بازی کردی. اگر موافق باشی از همین جا شروع کنیم.

بله، اولین بازی فصل را داشتیم که شهرآورد شمال هلند بود. بازی برای ما خیلی مهم بود. با اینکه دو- صفر کردیم ولی بازی مساوی شد که همه راضی بودند. عملکردم خوب بود. یک گل زدم. اولین گل فصلم را خدا را شکر در اولین بازی‌ام به ثمر رساندم. کل تیم از بازی و نتیجه‌‌اش راضی بودند چون واقعاً بازی سختی بود.

 

رسانه‌های هلند اعلام کردند بهترین گلزن لیگ هلند در سال ۲۰۱۷ هستی.

واقعاً افتخار می‌کنم به این. امیدوارم همین‌طور بتوانم گل‌های بیشتری در لیگ هلند بزنم و بهترین گلزن سال ۲۰۱۷ بمانم. البته چند ماه دیگر تا پایان سال ۲۰۱۷ باقی مانده. ان‌شاءالله چند گل خوب دیگر بزنم تا این رکورد دستم بماند.

 

همیشه یکی از امیدهای تیم ملی هستی و گل‌های مهمی زده‌ای. در همین بازی‌های مرحله نهایی در بازی اول گل مهمی به قطر زدی. در بازی سوریه هم گل زدی ولی داور به اشتباه آن را آفساید گرفت.

ببین من هر وقت به تیم ملی می‌آیم، افتخار می‌کنم. هر وقت تی‌شرت تیم ملی را می‌پوشم آماده‌ام با جان و دل بازی کنم و وجودم را برای تیم ملی بدهم. افتخار است پوشیدن این تی‌شرت سفید تیم ملی و دوست دارم خیلی زود دوباره به اردو برگردم و بتوانیم بازی‌های خوبی انجام بدهیم. مطمئن باش اگر خدا بخواهد برای تیم ملی باز هم گل‌های مهم می‌زنم. اگر به من موقعیت بدهند و بگذارند بازی کنم، سعی می‌کنم در زمین یه کاری برای تیم ملی بکنم و گل بزنم. این از همه چیز مهمتر است که برای تیم مفید باشم. برای همین ان‌شاءالله در اردوی بعدی و برای دو بازی کره‌ جنوبی و سوریه، اگر خدا بخواهد چند گل شیرین کنار گذاشته‌ام.

 

می‌گویند رضا بوی گل می‌دهد. در جام جهانی‌ قبلی یک گل زدی و در جام جهانی‌ بعدی هم از تو توقع گلزنی وجود دارد.

یک سال تا جام جهانی‌ باقی‌ مانده است. ان‌شاءالله اگر رسیدم جام جهانی‌ در این باره حرف می‌زنیم. الان واقعاً زود است بخواهم چیزی بگویم. امیدوارم خدا تندرستی و سلامت بدهد که بتوانم در جام جهانی‌ روسیه حاضر باشم. اگر برسم که برایم تجربه خیلی شیرینی خواهد بود. امیدوارم بتوانم به تیم ملی کمک کنم و در جام جهانی‌ هم نتایج خوبی بگیرم، نه برای خودمان بلکه برای همه ایرانی‌ها.

 

راستی تو چرا در هلند ماندی؟ چرا به لیگ دیگری نرفتی؟

یکی از دلایلی که باعث شد در هلند بمانم این است که شرایط خودم در اینجا خوب است. در تیمی بازی می‌کنم که از لحاظ فوتبالی، تاکتیکی و سیستمی به بازی من می‌خورد. یعنی از این نظرها برای من عالی است. همین‌طور ارتباط خیلی خوبی با باشگاه، با مربی تیم و بازیکنان دارم. خیلی راحت می‌توانم اینجا بازی کنم و گل‌هایم را به خوبی بزنم. از این نظرها راضی هستم. خیلی مهم است قبل از جام جهانی‌ در محیط و در شرایطی باشید که فرصت درخشش داشته باشید و زیاد بازی کنید. وقتی در مسابقات زیادی بازی می‌کنی، در شرایط مسابقه هستی و می‌توانی با آمادگی بیشتری به جام جهانی‌ بروی. با این حال تا لحظه آخر نقل و انتقالات می‌توان باشگاه عوض کرد ولی همان‌طور که گفتم من صد درصد از شرایطی که در تیم دارم راضی هستم. هر چه قسمت باشد همان می‌شود. تا الان که تمرکزم را روی تمرینات و بازی‌ها گذاشته‌ام. نمی‌دانم در ادامه چه پیش می‌‌آید.

 

تو سال گذشته عنوان بهترین گلزن لژیونر تاریخ ایران را از هاشمیان گرفتی. فکر می‌کنی امسال بتوانی رکورد تازه‌ای به جا بگذاری؟

این یک رکورد جالب برای من است و واقعاً افتخار می‌کنم. تا سال پیش این رکورد دست آقای هاشمیان بود که من توانستم این رکورد را از دست ایشان بگیرم. خوشحالم و افتخار می‌کنم به این موضوع. امیدوارم امسال هم همین‌طور بازی کنم و بتوانم بیشتر از سال قبل گل بزنم. مطمئن هستم اگر همین‌طور ادامه بدهم و زحمت بکشم، می‌توانم فصل خوبی داشته باشم و علاوه بر بازی‌های خوب، گل‌های خوبی هم برای هیرنوین و تیم ملی ایران بزنم.

 

رضا برای تو هیجان دارد که در جام جهانی‌ با چه تیم‌های همگروه باشیم؟

راستش وقتی در جام جهانی‌ هستی، مهم نیست با چه تیمی در یک گروه بیفتی. مهم نیست واقعاً با چه تیم‌هایی همگروه شویم. این‌ها داستان‌هایی است که برای رسانه‌‌هاست ولی برای من به شخصه مهم نیست. دلیلش این است که جام جهانی‌ کاپی است که هر بازیکنی دوست دارد در آن لحظه، آن‌جا باشد. هر تیمی که به جام جهانی‌ می‌‌آید، بهترین تیم دنیاست وگرنه نمی‌تواند به این کاپ برسد. ما در برزیل در گروه سختی بودیم و از آن سه مسابقه‌ای که انجام دادیم خیلی چیزها یاد گرفتیم. امیدوارم در جام جهانی‌ روسیه هم در گروه خوبی بیفتیم و بتوانیم پیشرفت کنیم و چیزهای جدیدی یاد بگیریم و در کنارش نتایج خوبی به دست بیاوریم. شک ندارم می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

 

در این مدت اتفاقاتی هم افتاد. مسعود و احسان جلوی نماینده رژیم اشغالگر قدس بازی کردند و آن بحث‌ها پیش آمد.

خب من هم در اروپا چیزهایی درباره احسان و مسعود شنیدم. دقیقاً داستان را نمی‌دانم چیست و نمی‌دانم چه باید بگویم. ولی ناراحت شدم شنیدم این اتفاق‌ها افتاده و احتمال دارد محروم شوند. این‌ها بچه‌هایی هستند که چند سالی است با هم در تیم ملی بازی می‌کنیم و من همیشه دیده‌ام چقدر زحمت می‌کشند. هر دو کاپیتان تیم ملی ایران هستند. واقعاً از لحاظ انسانی در بیرون از زمین هم پسرهای خوبی هستند و کسی بدی از آن‌ها ندیده است. مسعود و احسان بازیکنان باتجربه و خوب تیم ملی هستند. ما به آن‌ها نیاز داریم. چطور بگویم‌؛ امیدوارم چیزهایی که درباره آن‌ها شنیده‌ام حقیقت نداشته باشد. امیدوارم مسعود و احسان همین‌طوری مثبت فکر کنند. همین‌طوری کارشان را در یونان خوب انجام بدهند. در شرایط سخت، تمرکزشان را حفظ کنند و فوتبال‌شان را بازی کنند. ان‌شاءالله باز هم در اردوی تیم ملی مسعود و احسان را ببینم. در این صورت خیلی خوشحال می‌شوم.

 

رضا در دو، سه سال گذشته زیاد شایعه شده تو به ایران می‌آیی. یک بار می‌گفتند می‌آیی پرسپولیس، یک بار استقلال و... تو اصلاً به این مسئله فکر کرده‌ای؟ نمی‌دانم در ایران تیمی هست که دوست داشته باشی در آن بازی کنی؟

راستش را بخواهی تا الان هیچ‌وقت به حضور در لیگ برتر ایران فکر نکرده‌ام. همیشه آرزو داشتم در اروپا بازی کنم و الان دارم در این قاره توپ می‌زنم. خیلی از فوتبالیست‌ها هستند که دوست دارند در اروپا بازی کنند‌؛ من هم همین‌طور. تا زمانی که بتوانم دوست دارم در این قاره بازی کنم چون فکر می‌کنم می‌توانم. تا الان اصلاً فکری برای حضور در لیگ برتر ایران نکرده‌ام. در آینده هم خدا بزرگ است. آدم از فردای خود خبر ندارد. من فعلاً در اروپا کار می‌کنم و ببینیم در آینده به کجا می‌رویم و چه می‌شود.

 

سؤال آخر هم درباره بازی بارسا و رئال است. تیم محبوبت شکست بدی داشت.

درباره بارسلونا حرف خاصی ندارم، غیر از اینکه بگویم چه ببریم و چه ببازیم بارسایی هستم و می‌مانم. نگرانی هم نداریم. خدا بزرگ است. ان‌شاءالله در طول فصل عملکرد خوبی خواهیم داشت.

 

 

 

 

  • 0
  • 0
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.3 stars from 6 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حمید صفت,بیوگرافی حمید صفت,عکس های حمید صفت بیوگرافی حمید صفت خواننده رپ | جدیدترین عکس های اینستاگرامی حمید صفت

چکیده ای از بیوگرافی حمید صفت:

نام : حمید

نام خانوادگی : امیری صفت

تاریخ تولد : ۱۸ مرداد ۱۳۷۲

محل تولد : تهران

ملقب به حمید صفت

ادامه
بهاره رهنما,بیوگرافی بهاره رهنما,عکس بهاره رهنما بیوگرافی بهاره رهنما / عکسهای عروسی بهاره رهنما

چکیده ای از بیوگرافی بهاره رهنما

نام و نام خانوادگی : بهاره رهنما

زمینه فعالیت : بازیگر تئاتر، تلویزیون، سینما، نویسنده، کارگردان تئاتر

تاریخ تولد : ۱۰ آذر ۱۳۵۲ / ۱ دسامبر۱۹۷۳

محل تولد : اراک، ایران

همسر سابق : پیمان قاسم‌خانی

ادامه
امین حیایی,بیوگرافی امین حیایی,جدیدترین تصاویر امین حیایی بیوگرافی امین حیایی مرد پولساز سینما + تصاویر پسر و همسرش

زندگینامه امین حیایی:

زمینه فعالیت: بازیگری و خوانندگی

جنسیت: مرد

سال تولد: ۱۳۴۹

محل تولد: تهران

همسر ها: مونا بانکی پور(همسر سابق) ، نیلوفر خوش خلق.

ادامه
بیوگرافی جاستین بیبر,عکس جاستین بیبر,ماجراهای جاستین بیبر بیوگرافی جاستین بیبر | حقایقی جالب در مورد به شهرت رسیدن جاستین بیبر

گزیده ای از بیوگرافی جانستین بیبر:

نام اصلی: جاستین دِرو بیبر
نام مستعار: جِی‌بی
تولد: ۱ مارس ۱۹۹۴
‎۱۰ اسفند ۱۳۷۲
لندن، انتاریو،کانادا
ملیت: کانادا
سبک‌(ها): پاپ، آراندبی، تین پاپ
ساز(ها): آواز، گیتار، کیبورد، ترومپت، پیانو، درام
سال‌های فعالیت: ۲۰۰۸ - اکنون

 

بیوگرافی جاستین بیبر

جاستین بیبر در لندن (انتاریو) به دنیا آمد و در شهر استردفورد (انتاریو) بزرگ شد، مادر جاستین بیبر «پتی مالته» وقتی که ۱۸ ساله بود جاستین را باردار شد ، وقتی جاستین ۲ ساله بود پدرش «جرمی بیبر» برای ازدواج با زن دیگری پتی را طلاق داد و مادرش جاستین را به تنهایی و با درآمد کمی که از کارش بدست می آورد بزرگ کرد.

 

ادامه
بیوگرافی احسان علیخانی,عکس احسان علیخانی,زندگینامه احسان علیخانی بیوگرافی احسان علیخانی، مجری محبوب و توانمند تلویزیون

نام: احسان علیخانی

زادروز : ۱۵ آبان ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

محل زندگی : تهران

تحصیلات : کارشناسی در رشتهٔ مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران

پیشه : تهیه‌کننده ، مجری تلویزیونی، دستیار کارگردان، کارگردان

ادامه
کریستیانو رونالدو,بیوگرافی کریستیانو رونالدو,عکس جدید رونالدو بیوگرافی کریستیانو رونالدو/ از فقیری تا ثروتمندی

چکیده ای از بیوگرافی کریستیانو رونالدو:

نام کامل:  کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو

زادروز:  ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵

زادگاه: فونچال، مادیرا، پرتغال

قد:  ۱٫۸۵

پست: مهاجم

ادامه
زندگی نامه توماس ادیسون,درباره توماس ادیسون,زندگینامه ادیسون زندگی نامه توماس ادیسون، خنگ ترین نابغه با بیش از ۱۰۰۰ اختراع

تاریخ تولد: ۱۱ فوریهٔ ۱۸۴۷

میلان، اوهایو

مرگ:  ۱۸ اکتبر ۱۹۳۱ میلادی (۸۴ سال)

اورنج غربی، نیوجرسی

شهروند:  ایالات متحده آمریکا

ملیت: پرچم ایالات متحده آمریکا آمریکایی

ادامه
بیوگرافی لیونل مسی,درباره مسی,عکس لیونل مسی بیوگرافی لیونل مسی «مارادونای کوچک»| جدیدترین عکس های لیونل مسی

چکیده ای از بیوگرافی لیونل مسی:

نام کامل: لیونل آندرس مسی کوچیتینی

زادگاه: روساریو، آرژانتین

قد:  ۱٫۶۹ سانتی متر

پست: مهاجم

شمارهٔ پیراهن : ۱۰

ادامه
زندگینامه کوروش کبیر,بیوگرافی کوروش کبیر,کوروش دوم زندگینامه کوروش کبیر از تولد تا مرگ + تصاویر

خلاصه ای از زندگینامه کوروش کبیر

پیش ازکمبوجیه دوم

پس ازکمبوجیه یکم

همسر: کاساندان

کاخ: پاسارگاد

دودمان: هخامنشیان

ادامه
علی دایی,بیوگرافی علی دایی,عکس جدید دایی بیوگرافی علی دایی، اسطوره فوتبال ایران

نام و نام خانوداگی: علی دایی

تاریخ تولد:  ۱ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد:  اردبیل، ایران

قد:  ۱۹۳ سانتی‌متر

پست: مهاجم

سمت: سرمربی فوتبال

ادامه
مارگارت تاچر,بیوگرافی مارگارت تاچر,عکس مارگارت تاچر بیوگرافی مارگارت تاچر

مارگارت هیلدا تاچر(بانوی آهنین)

تاریخ تولد/ تاریخ درگذشت

۱۳ اکتبر ۱۹۲۵/ ۰۸ آوریل ۲۰۱۳

پیشه:

نخستین نخست وزیر زن تاریخ بریتانیا و همچنین رهبر سابق حزب محافظه‌کار بریتانیا 

مارگارت هیلدا تاچر (به انگلیسی: Margaret Hilda Thatcher)، بارونس تاچر سابقاً رابِرتز، (۱۳ اکتبر ۱۹۲۵ – ۸ آوریل ۲۰۱۳) معروف به بانوی آهنین (Iron Lady)، نخستین نخست وزیر زن تاریخ بریتانیا و همچنین رهبر سابق حزب محافظه‌کار بریتانیا بود. وی در سال ۱۹۷۵ به رهبری این حزب برگزیده و چند سال بعد در ۱۹۷۹ با شعار بهبود اوضاع اقتصادی از سوی محافظه‌کاران نامزد شد و به نخست وزیری بریتانیای کبیر رسید و تا سال ۱۹۹۰ در هر دو سمت باقی‌ماند. تاچر تنها زنی در بریتانیا است که تاکنون دارای این دو پست به صورت همزمان بوده است. از نظر صلابت سیاسی وی را هم تراز وینستون چرچیل نخست وزیر مشهور و با نفوذ دهه‌های ۴۰ و ۵۰ بریتانیا میدانند.

ادامه
پوران فرخ زاد,بیوگرافی پوران فرخ زاد,عکس پوران فرخ زاد بیوگرافی زنده یاد پوران فرخ زاد

پوران فرخ‌زاد

تاریخ تولد/ تاریخ درگذشت

بهمن ۱۳۱۱ / ۰۹ دی ۱۳۹۵

پیشه:

شاعر، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ایرانی

پوران فرخ‌زاد (زادهٔ بهمن ۱۳۱۱ در نوشهر - درگذشتهٔ ۹ دی ۱۳۹۵) شاعر، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ایرانی بود. او در دوران فعالیتش حدود ۳۰ کتاب منتشر کرد که از مهمترین آن‌ها «کارنمای زنان کارای ایران»، نخستین فرهنگ مبسوط دربارهٔ زنان ایرانی است.

ادامه
دنیا فنی زاده,بیوگرافی دنیا فنی زاده,عکسهای دنیا فنی زاده بیوگرافی زنده یاد دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده

تاریخ تولد / تاریخ درگذشت

۳۰ آبان ۱۳۴۶ / ۰۸ دی ۱۳۹۵

پیشه:

هنرمند تئاتر عروسکی و عروسک‌گردان «کلاه قرمزی»، «خاله قورباغه» و برخی عروسک‌های «شهرموشها»

دنیا فنی‌زاده (درگذشته ۸ دی ۱۳۹۵) عروسک‌گردان ایرانی و دختر پرویز فنی‌زاده بازیگر ایرانی بود.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید