صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

سهیلا جلودارزاده: برخی نمی خواهند زنان متوجه حقوق شان شوند لایحه «منع خشونت علیه زنان» در ایران که به وسیله فراکسیون زنان مجلس و مشارکت دیگر نهادهای مرتبط، تهیه شده گام مهمی در راستای حقوق زنان محسوب می‌شود مواد مختلف این لایحه در جهت حفظ و اعاده حقوق انسانی زنان تنظیم شده چرا که تأکید خود را از طرفی بر لزوم آگاه‌سازی جامعه نسبت به ضرورت مهار خشونت، تحول س

هر صدایی اول باید در درون شنیده شود «دیپلماسی عمومی» اگر نگوییم مؤثرترین، قطعاً یکی از تأثیر‌گذار‌ترین کانال‌هایی است که می‌تواند صدای مردم و حکومت‌ها را به جهان مخابره کند؛ و وقتی پای موضوعی مانند تحریم‌های ظالمانه در میان باشد که اکثریت یک جامعه را درگیر و مبتلای خود می‌کند، این صدا حقانیت آن که از تمام کریدورها عبور کند را دارد.

حمیدرضا ترقی: وزارت خارجه به احزاب میز بدهد دیپلماسی عمومی ایرانیان، با آغاز دور دوم تحریم‌‏های ایالات متحده امریکا علیه ایران از سر گرفته شد. این بار اگرچه تعدادی از هنرمندان ایرانی پرچم‏دار این دیپلماسی شدند اما به نظر می‏‌رسد که این موضوع آنقدر گنجایش داشته باشد که بتواند فعالان سایر حوزه‎ها را هم در کنار یکدیگر قرار دهد.

آقای موسوی خویینی‌ها گفت شما بگویید امام در جریان است، ما به همین جمله احتیاج داشتیم و همین کفایت می‌کرد ابراهیم اصغرزاده گفت: جنبش دانشجویی اصلا دنبال مرید و مرادی نبود، به خاطر همین هم وظایفش را به نحو احسن انجام داد| مردم احساس می‌کردند اشغال سفارت باعث شده یک همبستگی ملی به وجود بیاید| از قِبل آن جهش انقلابی ما هم دچار یک جهش ژنتیکی شدیم و شدیم ژن خوب انقلاب.

میرتاج الدینی: ذائقه سیاسی مردم بر می‌گردد عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: ما هر ۸ سال تا۱۰ سال، یک تغییر ذائقه سیاسی کشور را داریم. الان هم این احتمالش است و پیش‌بینی‌اش وجود دارد چون زمینه‌اش را می بینیم، اما نباید خوش‌بین باشیم.

زهرا نژاد بهرام: با قاطعیت می‌گویم حناچی هیچگونه بیماری ندارد در حالی که دو شهردار پیشین تهران به دلیل بیماری و مشمولیت قانون منع به کار گیری بازنشستگان از شهرداری رفتند، روز گذشته شورای شهر تهران پیروز حناچی را به عنوان سومین شهردار تهران برای تصدی شهرداری برگزیدند.

ایمن آبادی: استاندار بايد دونده باشد پس از خداحافظی۱۴ استاندار از وزارت کشور این بار مرحله معرفی استانداران به هیات دولت و انتخاب آنان از سوی دولت آغاز شد. در جلسه روز گذشته هیأت دولت محمدجواد فدایی، سیدسعید شاهرخی، فتح‌ا...

از کارگری میدان میوه و تره بار تا نمایندگی مجلس  سرطان خون بلای جان پدرش می‌شود، پدری که قبل از بیماری هم سختی‌های کار کشاورزی و دامپروری از پا درش آورده بود، اما سرطان پدرش اول بدبختی خانواده ۹ نفره شان که در بخش «سر چهان» آن طرف‌تر از بوانات فارس زندگی می‌کردند، می‌شود.

محمدرضا خباز: استانداران همسو نباشند دولت لطمه می خورد قانون منع به کار گیری بازنشستگان تحول مهمی در انتصابات مدیران بخش‌های مختلف کشور رقم زد. وزارت کشور در تکاپوی جایگزینی ۱۴ استانداری است که طبق این قانون باید سمت خود را به فردی جوان‌تر بدهند و شورای شهر نیز به جای محمدعلی افشانی شهردار جدیدی را نشاند.

عماد افروغ: مردم را باید شاد نگه داشت و به نیازهای واقعی آنها توجه کرد در حکومت دینی، اولین نیاز«نیاز اقتصادی» و نخستین حق نیز حق معاش است. بنابراین تا حق معاش تأمین نشود، ما نمی‌توانیم ادعای دیگری داشته باشیم.

شبکه‌های فساد به صورت سازمان‌یافته با لایحه مبارزه با پولشویی مخالفت می‌کنند/ لایحه CFT شاید در مجمع تشخیص پذیرفته شود عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حتماً کسانی که اهل فساد هستند چون شبکه‌ای شده‌اند و سازمان‌یافته عمل می‌کنند تلاش می‌کنند که با لایحه‌ای که پولشویی را محدود می‌کند، مخالفت شود. این هم حرف درستی است که آقای ظریف گفته است.

پولشویی توسط افرادی انجام می شود که قدرت بسیار زیادی دارند و نمی توان به آنها نزدیک شد نعمت احمدی، حقوقدان، با اشاره به ادعای آقای امیرآبادی مبنی بر این که وجود پولشویی در ایران تهمت بستن به نظام جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: بنده با نظر آقای امیر آبادی موافق نیستم چرا که در صداقت و درستی آقای ظریف شک و شبهه ای وجود ندارد.

بخشایش اردستانی: روحانی حاصل شرایط اضطرار جریان اصلاحات بود تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: روحانی همچون آقای خاتمی نمی تواند بگوید تکرار می کنم و تکرار می کنم او تأثیرگذار باشد.چون حمایت اصلاح طلبان اثرگذار است و به لاریجانی شانس پیروزی می دهد نه حمایت آقای روحانی.

رئيس جمهور برای تغيير رويكرد خود توجيهی ندارد بسیاری از کارشناسان، صاحب نظران و مسئولان بر وحدت و انسجام ملی در شرایط حساس و خطیر کنونی تاکید داشته‌اند.

علی خرم: ایران نباید به سرنوشت سوریه و یمن دچار شود این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص این که چقدر می توان بر روی کمک اروپاییان برای همگام شدن با ایران حساب باز کرد، اظهار کرد: این موضوع بستگی به توان اروپاییان، یارگیری کشور و همکاری کشورهای اروپایی دارد.

محمد صدر: روز رد CFT روز جشن ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان است عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سیاست خارجی با منافع ملی و مصالح کشور در ارتباط است بنابراین نمی توان در این حوزه رگ گردن را برجسته کرد و فریاد کشید بر این اساس اگر cft را نپذیریم موضع ترامپ در تحریم ایران را تقویت کرده ایم.

علی‌اصغر احمدی: نمی‌شود مرا مسئول کنند اما اختیار نداشته باشم حدود دو هفته پیش رئیس‌جمهور چهار فرد محمد اسلامی، فرهاد دژپسند، رضا رحمانی و محمد شریعتمداری را به ترتیب برای وزارت راه، وزارت اقتصاد، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کار به مجلس معرفی کرد و در نهایت هر چهار وزیر معرفی شده از مجلس رأی اعتماد را کسب کردند.

فاطمه راکعی: گفت‌وگوی ملی برای حفظ امنيت و منافع ملت است زنان نقش گسترده‌اي در معادلات كشور دارند و براي آنكه اين قشر بتواند به خواسته‌هاي خود برسد بايد در ميان رايزني‌هايي كه انجام مي‌شود، از نظرات آن‌ها براي بهبود امور استفاده شود.

طیبه سیاوشی: لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لایحه تابعیت فرزندان زنان ایرانی دارای همسر خارجی می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی و فقر جلوگیری کند.

برخی نمایندگان به دنبال بازگرداندن کشور به پیش از انقلاب هستند استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: لوایح FATF با سیاست‌های کلی نظام همخوانی ندارد و چون برنامه‌های پنج ساله براساس آن تنظیم می‌شوند بنابراین نمی‌تواند در راستای مصالح کشور باشد و با خواندن تک‌به‌تک سرفصل‌های برنامه و مقایسه آن با جزئیات لوایح می‌توان به آن پی برد.

۱۲۳۴۵آرشیو
سهیلا جلودارزاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
یوسف مولایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حمیدرضا ترقی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
ابراهیم اصغرزاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
میرتاج الدینی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
زهرا نژاد بهرام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
انتخاب استانداران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمدرضا خباز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
دکتر عماد افروغ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
احمد توکلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
نعمت احمدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
احمد بخشایش اردستانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
مرتضی مبلغ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی خرم,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمد صدر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی‌اصغر احمدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
فاطمه راكعي,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
طیبه سیاوشی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
FATF,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شاید از دست داده باشید
اولین صحبت های کلودیو رانیری پس از بازگشت به لیگ انگلیس و حضور در تیم فولام
زلزله برخی از شهرهای گیلان را لرزاند
حقوق کارگر کفاف چند روز را می‎دهد؟
ترامپ: به سوالات بازرس ویژه دخالت روسیه در انتخابات پاسخ دادم
برخورد ۵ خودرو در ریگان/ ۱۰ کشته و مجروح
تحریم بن سلمان در دستور کار سناتورهای آمریکایی
راز غیبت قدوس در اردوی تیم ملی/ سردار کمالی واکنش نشان داد
نرگس محمدی و همسرش «علی اوجی» در خارج از کشور/ عکس
علیرضا صمیمی: توپ‌های لیگ برتر مورد تأیید بورکینافاسو هم نیست،‌ چه برسد به فرانسه
رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه تلفنی درباره «خاشقچی» گفت‌وگو کردند
پیروزی برزیل مقابل اروگوئه در امارات/ نیمار گلزنی کرد
شنبه سرنوشت ساز در انتظار فوتبال ایران
جدایی‌های غیر منتظره و روابط پایدار سلبریتی‌ها
پیروزی خانگی هلند مقابل قهرمان جهان/ ژرمن ها سقوط کردند
زمین‌لرزه ۵.۱ ریشتری کرمان را لرزاند