صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

اگر اتفاقی برای محصورین بیفتد برای همیشه داغی بر پیشانی جمهوری اسلامی است یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: امیدوار بودم با توجه به باز شدن فضا برای محصورین که می‌توانند دیداری را با خانواده درجه یک خود داشته باشند، رفع حصر اتفاق بیفتد.

سال گفت‌وگو برای آينده ای بهتر مجيد انصاري، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام پيشنهاد مي‌كند كه سال ٩٧ همزمان با چهل سالگي انقلاب كارنامه نظام همراه با نقاط قوت و ضعف آن مورد بررسي قرار گرفته و گزارش شود. او معتقد است كه برنامه‌ريزي دقيق و مطالعه مبتني بر آمار و اطلاعات مي‌تواند تحليل درستي از واقعيت‌هاي جامعه به دست دهد.

از چریک‌های خیابانی تا اصلاح‌طلبان مدنی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ هنوز خط کشی‌های سیاسی به وجود نیامده بود و همین مسئله موجب تشکیل احزابی مانند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی شده بود. حزبی که با نگاه گذرا به اعضای آن به وضوح تفاوت‌ها و فاصله‌های دیدگاهی میان آنها قابل مشاهده بود.

بازگشت ایران به نظام بین‌الملل پرفسور برنار اورکاد ( Bernard HOURCADE) مدیر تحقیقات برجسته در مرکز تحقیقات علمی فرانسه (CNRS) است. او از ایران‌شناسان برجسته اروپایی است که در زمینه‌هایی همچون جغرافیای اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مطالعات شهری به تحقیقات می‌پردازد.

شورای نگهبان برای رفع حاشیه های رجل سیاسی، از دولت و مجلس مشورت بگیرد حدود ۴۰سال از تدوین قانون اساسی در مجلس خبرگان قانون اساسی می‌گذرد. بعد از تدوین قانون، تعدادی از اعضای این مجلس به برخی از بندهای قانون و نحوه تدوین این بندها اعتراض داشتند.

میثاق‌نامه وحی مُنزل نیست شهردار تهران دیروز درحالی‌که دولتمردان ایستاده با خبرنگاران دیدار داشتند، روی صندلی چوبی رنگی نشسته بود تا نشانی باشد از بیماری یا ضعفی که به‌تازگی بر سر زبان‌ها افتاده.

ملاحظات امنیتی و اطلاعاتی در تصمیم‌گیری‌‌های واشنگتن غلبه می کند تنها ساعاتی بعد از برکناری رکس تیلرسون، وزیر خارجه امریکا بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در نطقی در کالیفرنیا بشدت به ایران حمله کرد و توافق هسته‌ای را یکی از بدترین توافق‌ها خواند.

عطریانفر: شورای نگهبان حق اعمال سلیقه ندارد محمد عطریانفر گفت: استعفا آقای نجفی از کارگزاران شفاهی بوده است. حتی محمدآقای هاشمی هم که استعفا داد، به صورت مکتوب چیزی به حزب ارائه نشد. البته، شفاهی یا مکتوب بودن استعفا تفاوتی با یکدیگر ندارد.

پورمختار: اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد محمدعلی پورمختار در گفت‌وگویی از تهدیدها بر سر رسیدگی به پرونده‌های تخلف در کمیسیون اصل نود روایت کرد. او همچنین علت مماشات با احمدی‌تژاد را تلاش نظام برای حفظ او معرفی کرد.

روایت عجیب یک نماینده از نفوذ سرویس‌های جاسوسی انگلیس به منزل احمدی نژاد نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس گفت: در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد از دوره رژیم طاغوت بیشتر به کشور خسارت وارد شد چون اوج فروش نفت در تاریخ ایران بود کشور درآمدزایی بی سابقه ای داشت اما پول ها را هم حیف کردند و هم میل کردند.

سفر بن‌سلمان، اتمام حجت ریاض با ترامپ علیه تهران عمده مسائلی که از سوی ولیعهد عربستان در دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح خواهد شد، اعمال فشار بر تهران و راهکار اساسی برای خروج از بحران یمن و سوریه خواهد بود.

محمود واعظی: همه منتظرند دیگری صدای مردم را بشنود اگر دولت دوازدهم را همچون دولت اول روحانی، محصول ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها بدانیم، ریاست دفتر و معاون اول رئیس جمهوری نمود و نماد این ائتلاف در دولت هستند.

کاظم جلالی: مركز پژوهش‌های مجلس جايی پنهان،مخوف و امنيتی نيست اسفندماه امسال فرصتي به دست داد تا در گفت‌وگويي مفصل پاي صحبت‌هاي كاظم جلالي، نماينده اصولگراي تهران، رييس فراكسيون مستقلين ولايي و البته رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس بنشينيم؛ گفت‌وگويي كه بخش قابل‌توجهي از آن با فاصله گرفتن از موضوعات روز خبري به فعاليت‌ها و البته انتقادهاي گاه و بيگاه علمي و غيرعلمي

موسوی تبریزی: اصلاح طلبان ناامید نشوند كم عقل خواندن مخالفان دولت از سوی دكتر روحانی رئیس‌جمهور، واكنش‌‌های مختلفی را هم در میان اصولگرایان و هم در میان اصلاح‌طلبان داشت.

اشرفی اصفهانی: تعداد روحانیون ۱۰برابر ابتدای انقلاب شده است انقلاب اسلامی ایران با خود مفاهیم گسترده‌ای مثل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به ارمغان آورد.

فیلتر ناگهانی تلگرام مناسب نیست قاضی زاده با تاکید براینکه فیلتر باید هوشمند ایجاد شود، ابراز کرد: قطعا باید با کانال‌ها و مطالب ضد اخلاقی برخورد جدی شده و آن‌ها را فیلتر کنند نه اینکه کل تلگرام فیلتر شود.

​کواکبیان: استیضاح برخی وزرای دیگر هم در راه است عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اینکه سه استیضاح در مجلس پشت سر هم مطرح شده هیچ اشکالی ندارد چرا که استیضاح برخی وزرای دیگر هم در راه است.

یونسی: با روش شورای نگهبان در ردصلاحیت‌ها مخالفم روزنامه ایران با علی یونسی مصاحبه ای را انجام داده است. بخشهایی از اظهارات را می خوانید:    بعد از انقلاب، برخی از مذهبی‌ها مخالف برگزاری انتخابات بودند. و برخی از آنان نیز اساساً مقوله انتخابات را قبول نداشتند و در حال حاضر هم، قبول ندارند.

تاج‌زاده: اولین کسی که مرا با خودش به دولت برد، آقای زنگنه بود زندان و هفت سال تنهایی برای من فرصتی استثنایی بود که کمتر کسی به آن دست می یابد. وقتی هفت سال تنها باشی بسیار می توانی خودت را واکاوی کنی و ببینی کجای زندگی شخصی و زندگی اجتماعی و زندگی سیاسی ات اشتباه کرده ای. طبق معمول زحمت همه کارها با پوپه مظفری بود.

رحیمی‌جهان‌آبادی: فراکسیون‌ها در مجلس حرف آخر را نمی‌زنند نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس با انتقاد از عملکرد فراکسیون‌ها، رابطه آنها با نمایندگان را رابطه یکسویه توصیف کرد و با اشاره به نتایج سه استیضاح اخیر در مجلس، گفت که فراکسیون‌ها در مجلس حرف آخر را نمی‌زنند.

۱۲۳۴۵آرشیو
عبدالرضا هاشم زایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
مجید انصاری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
فیض‌الله عرب سرخی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
برنار اورکاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
غلامحسین کرباسچی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
رحمن قهرمانپور,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمد عطریانفر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمدعلی پورمختار,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
بقایی و احمدی نژاد و مشایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
علی بیگدلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمود واعظی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
کاظم جلالی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
حسین موسوی تبریزی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمد اشرفی اصفهانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
امیرحسین قاضی زاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
مصطفی کواکبیان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
علی یونسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
تاجزاده و همسرش,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
جلیل رحیمی جهان‌آبادی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
شاید از دست داده باشید
دختــری که ۳۲ سـال قبل ربوده شد
هفت پرده از نمایش احمدی‌نژاد و یارانش در سال ۹۶
اگر اتفاقی برای محصورین بیفتد برای همیشه داغی بر پیشانی جمهوری اسلامی است
واکنش رضا عطاران به پوشاندن موی بازیگر زن خارجی «مصادره» در مشهد (+عکس)
پیروزی پرگل رئال مادرید در برنابئو/ آتش بازی کهکشانی ها با درخشش رونالدو
کره شمالی بمب های اتمی‌ خود را نابود می‌کند
مسی: دیگر فوتبال اولویت اول من نیست
زلزله ۵ ریشتری گناوه را لرزاند
کلاهبرداری دختر دانشجو با روبات«صیغه یاب»
حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی سه کشته و دو مصدوم برجا گذاشت
قیمت خانه در شرق تهران+جدول
مذاکره‌ام با استقلال زوری بود/ شاید آخر فصل همه چیز «اوکی» شود!
«اسمولدارف» نخستین قربانی «علی اکبری» در سال جدید
چشم انداز بازار خودرو در سال ۹۷
سلام بر ماه رجب