صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

فائزه هاشمی: شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد در بدن پدر ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است فائزه هاشمی گفت: جلسه ای با حضور همه اعضای خانواده و برخی از اعضای شورای عالی امنیت برگزار شد که در این جلسه به ما اعلام کردند بررسی نشان می دهد که در بدن پدر ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است.

علت مرگ آیت‌الله را در بیمارستان ایست قلبی اعلام کردند ولی علت ایست قلبی را کسی اعلام نکرد علت مرگ آیت‌الله را در بیمارستان ایست قلبی اعلام کردند ولی علت ایست قلبی را کسی اعلام نکرد   صبح روز شنبه؛ مسیر غرب به شرق، انتهای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، موسسه تحقیقات سرطان. «محمد هاشمی» در یکی از اتاق های ساختمان، پشت میزش نشسته است.

امام جمعه زاهدان: نمایندگان استان به اتفاق استاندار سابق را پذیرا نبودند نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان می‌گوید وضعیت امنیت این استان، نسبت به گذشته بهتر شده است اما برخی کمبودها مانند حوزه اشتغال، باعث می‌شود که احساس تبعیض در برخی از مردم وجود داشته باشد.

عبدالله ناصری: عبور از روحانی به صلاح جامعه مدنی نیست یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره اینکه عده ای می‌خواهند بین اصلاح‌طلبان و دولت فاصله ایجاد کنند گفت: ساز جدایی که برخی دارند کوک می کنند و به نظر من مشکوک هم هست ناشی از هیجانات و احساسات نسل جوان و برخی اقشار خاص می‌دانم.

محمد علی ابطحی: جهانگیری بیرون از دولت بیشتر ظرفیت ریاست‌جمهوری دارد جهانگیری در دولت بماند یا نماند؟ ماجراهای جهانگیری و دولت گویا تمامی ‌ندارد. فصل اول در این داستان کاندیداتوری اسحاق جهانگیری در انتخابات ۹۶ و ایفای نقش مکمل بود. درخشش او در مناظرات انتخاباتی، اصلاح‌طلبان را به فکر سرمایه‌گذاری روی معاون انداخت و همین آغاز حرف و حدیث‌ها بود.

دلیل عدم استقبال اصولگرایان از پیشنهاد گفت‌و گوی ملی از نگاه مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: اینکه می‌گویند اصولگرایان میانه‌روتر شده‌اند، دقیق و صحیح نیست و ربطی به انتخابات ندارد. البته اگر اظهاراتی از طیف‌های مختلف اصولگرا وجود داشته باشد که نشان‌دهنده تغییر مواضع باشد جای بررسی دارد.

محسن میردامادی: نقد روحانی علامت روشنفكری نشود «اصلاحات خاموش و سركوب‌شدني نيست»؛ تنها بخش كوتاهي از نطق محسن ميردامادي در مجلس ششم بود، با اين حال همچنان و هنوز هم معتقد است «راهي به جز اصلاحات وجود ندارد»، هرچند با همين فعاليت‌هاي «شبه حزبي». قريب به ٢٠ سال از زماني كه اصلاح‌طلبان بر مسند قدرت تكيه زدند، مي‌گذرد.

طرح عبور از روحانی؛ بله یا خیر؟ تحلیل و بررسی واقعیتِ فضای سیاسی که منجر به حمایت طیف های مختلف فکری و سیاسی از روحانی و انتخاب او به عنوان رئیس جمهور شد، نکته قابل توجهی را به دست می‌دهد که می توان از آن به عنوان حلقه مفقوده تحلیل‌ها و دیدگاه‌های همه کسانی-اصلاح طلبان در معنای عام- یاد کرد که طرح «عبور از روحانی» در ذهن آنها جا

در صورت تصویب تحریم‌ها، درآمدهای نفتی ایران در دیگر کشورها به مخاطره خواهد افتاد سفر مرد خاص انگلیسی به ایران در هفته گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد. این سفر از سوی یکی از بازیگران مهم جهانی و شریک و طرف توافق هسته ای با ایران در جهت گسترش روابط دو جانبه و تاکید دگرباره بر مسائل و مشکلات برجام و همچنین ایجاد سازوکارهایی برای گرفتن تضمین هایی در این باره مهم و حیاتی است.

نحوه چینش کابینه روحانی که چپ و راست در آن حضور دارند، الگوی خوبی از همگرایی است محمد هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه لازم است در داخل به یک وحدت برسیم گفت که حل اختلافات میان دو مجمع روحانیت و روحانیون نیز می تواند به یک همگرایی منجر شود. به گزارش خبرآنلاین، این اولین بار نیست که موضوع گفت و گو میان اصلاح طلب ها و اصولگرایان در دایره مباحث سیاسی قرار می گیرد.

نشست مشترك جامعه روحانيت و مجمع روحانيون در گفت‌وگو با محمد عطريانفر محمد عطريانفر، عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران معتقد است كه نشست مشترك بين تشكل‌هايي چون جامعه روحانيت مبارز و مجمع روحانيون كه تشكل‌هاي سياسي-روحاني نظام هستند، مي‌توانند بسيار موثر باشند.

آیت الله حسن ممدوحی: زنان در نظام اسلامی سلطنت می‌کنند آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین در قم میزبان ما بود؛ موضوع گفت‌و‌گو، «بررسی تحولات میزان نفوذ و تأثیر‌گذاری روحانیت میان مردم» بود که البته وی آن را نپذیرفت. در خلال گفت‌و‌گو بحث‌هایی درباره برخی برنامه‌های تلویزیون، ورود زنان به ورزشگاه و وزارت زنان مطرح شد.

نگرانی عبدالله رمضان زاده از ضايع شدن حق ايران در خزر بحث رژيم حقوقي درياي خزر و سهم ايران از آن، برخي از نخبگان و مردم را دل‌نگران کرده است. عبدالله رمضان‌زاده استاد علوم سياسي دانشگاه و سخنگوي دولت اصلاحات به‌تازگي با توييتي نگراني خود را از مذاکره درباره رژيم حقوقي درياي خزر مطرح کرد. او نوشت «در مورد رژيم حقوقي درياي خزر مردم را در جريان بگذاريد.

رئیس کمیسیون مشترک مجمع: مسئولان درباره سیاست‌های کلی ابلاغی بَه‌بَه می‌گویند اما اجرا نمی‌کنند رئیس کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئولان نهادهای حاکمیتی در مقطع ابلاغ سیاست‌های کلی نظام می‌گویند «بَه بَه این سیاست‌ها مشکلات بزرگی را حل می‌کند»، اما بعد سیاست‌های کلی ابلاغی را به بایگانی می‌دهند و اجرا نمی‎کنند.

محمد غرضی: اسرائیل جز هزینه برای آمریکا چیز دیگری ندارد من ۴ سال در نجف خدمت حضرت امام بودم. یادم هست که حضرت امام مساله فلسطین را در بین علمای اسلام در نجف پر رنگ کردند. یعنی این موضوع را بین طلبه ها و علمای که از کشورهای مختلف اسلامی در نجف مشغول تحصیل بودند گسترش دادند.

ذوالقدر: بعید است مجلس با افزایش سه برابری عوارض خروج از کشور موافقت کند یک عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: بنده بعید می‌دانم ردیف بودجه مربوط به عوارض خروج از کشور در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق بودجه به شکلی که دولت پیشنهاد داده است، تصویب شود.

ابراهیم اصغرزاده: مراقب باشیم احمدی‌نژاد دیگری در راه است در حالی که چندماه از انتخاب مجدد حسن روحانی برای سمت ریاست‌جمهوری نگذشته، موجی از انتقادات دولت تدبیر و امید را نشانه رفته است. از نظر برخی فعالان سیاسی، روحانی نیمه‌دوم اردیبهشت ۹۶ فرد دیگری بود و اکنون با فرد دیگری مواجه هستیم.

محمود صادقی: مقايسه مجلس دهم با ششم برای تخريب است اصلاح‌طلبان با اینکه پیروز چند انتخابات گذشته بوده‌اند اما نتوانسته‌اند آن طور که باید از این پیروزی نتایج مطلوبی کسب کنند. عملکرد ۳‌ماهه دولت تا حدی نشان‌دهنده همین موضوع است. مساله به دولت ختم نمی‌شود و در شهرداری وضعیت تنها مقداری بهتر است.

جلال میرزایی: دیپلماسی هوشمندانه می‌تواند به انزوای آمریکا منجر شود یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس با بیان این‌که «از طرح مساله انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم» گفت: جمهوری اسلامی ایران باید هوشمندانه عمل کند، زیرا دولتمردان آمریکا بسیار در تلاش هستند تا جنگ جدیدی راه بیندازند، البته شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی کاملا برای ایفای نقش

مبلغ: حمایت از رئیس‌جمهور به معنای نادیده گرفتن مطالبات نیست یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: طرح مستمر مطالبات و وعده‌ها امری بسیار ضروری است اما در بیان کردن آنها باید این نکته را در نظر داشت که از واقعیات‌ها فراتر نرود و در حاشیه امن قرار بگیرد.

۱۲۳۴۵آرشیو
هاشمی رفسنجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمد هاشمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
آیت الله عباسعلی سلیمانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
عبدالله ناصری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمد علی ابطحی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
غلامرضا مصباحی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محسن میردامادی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمد هاشمی رفسنجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمد عطريانفر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
آیت‌الله حسن ممدوحی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
عبدالله رمضان زاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
علی احمدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سید محمد غرضی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
فاطمه ذوالقدر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
ابراهیم اصغرزاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمود صادقی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
جلال میرزایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
مرتضی مبلغ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
شاید از دست داده باشید
واکنش شهرداری ‌به ‌فیلم‌ کتک کاری یک دست فروش‌ در‌ چهارراه‌ ولیعصر
قیمت خودرو در سال ۹۷ چگونه خواهد بود؟
چرا سراتوی مونتاژ خارجی تنها ٦٧ میلیون تومان قیمت دارد اما سراتوی مونتاژ داخلی ١١٨ میلیون؟!
آپدیت آی او اس ۱۱.۲.۱ به منظور حل مشکلات امنیتی منتشر شد
پزشک تبریزی به اتهام قتل همسر و مادربزرگ پای میز محاکمه می رود
رومن ولاسوف: آرزو داشتم روزی مانند سوریان شوم
مرگ مشکوک یک زوج میلیاردر در کانادا
‏‎‏‎‏واکنش سخنگوی نیروی انتظامی به برخورد مامورین شهرداری با همراهی پلیس با دستفروشان
کشف ۴۵۰ کیلوگرم گوشت خرس، گراز وحشی، الاغ در چند فروشگاه در جنوب تهران
طرح عبور از روحانی؛ بله یا خیر؟
افشاگری مشاور روحانی از پروژه احمدی‌نژادی‌ها علیه دولت
سرانجام خونین سفرتفریحی و مخفیانه سه پسر جوان تهرانی درشهرستان فریدون‌کنار
تصویر جالبی که همسر گوچی منتشر کرد
زنان سرپل ذهاب از حضور در ورزشگاه منقلب نشدند
لپ تاپ ال جی گرم جدید معرفی شد + مشخصات