صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

پدر داماد حسن روحانی: پسرم و دختر ایشان ۲۵ سال است ساکن اتریش هستند انتشار لیست ارزبگیران هر چند به صورت ناقص و با حذف بسیاری از دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی از جمله واردکنندگان تجهیزات پزشکی و قطعات یدکی اتومبیل صورت گرفت، با این همه انتشار همین لیست گلچین شده و مختصر نیز حواشی بسیاری در پی داشت.به گونه‌ای که کار تا درون خانواده رئیس جمهوری کشورمان نیز گسترش یاف

آذر منصوری: براندازها اصلاح‌طلبان را نشانه گرفته‌اند قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: باید ببینیم کجای گفتمان اصلاحات اشکال دارد و در راستای رفع این مشکلات دست به خلق گفتمان جدیدی بزنیم.

جعفرزاده ایمن آبادی: ديوار بی اعتمادی مردم نسبت به مسوولان هر روز رفيع‌تر می شود همزمان با ديدار رييس‌جمهور و هيات دولت با رهبر معظم انقلاب و حمايت ايشان از عملكرد دولت در روزها و هفته‌هاي اخير در مقابله با هجمه‌هاي سياسي و اقتصادي داخلي و خارجي، يك نماينده مجلس معتقد است مشكل اصلي كشور گسترش بي‌اعتمادي جامعه است و تغيير وزرا به‌تنهايي راهگشا نخواهد بود.

مجید انصاری: مسببان بحران‌های کشور حالا طلبکار شده‌اند او «پاشنه ورکشیده‎»ای است که هیچگاه در دفاع از دولت روحانی، چه آن زمان که عضو کابینه یازدهم بوده و چه الان که در دفترش در مجمع روحانیون مبارز روزگار می‎گذراند، کوتاهی‎ای نداشته است.

علی واعظ: دولت ترامپ ترمزی در برابر برخورد با ایران ندارد مدیر پروژه ایران در گروه بین‌المللی بحران تاکید کرد: تعامل مستقیم با آمریکا مسلما بهترین راه‌‌‌حل برای پایان دادن به خصومتی است که بحران هسته‌‌ای را به صورت تصنعی به وجود آورد و باعث شد برجام هم نهایتا عمر چندان زیادی نداشته باشد.

مردم ناراضی باشند به هر بهانه‌ای به خیابان می‌ریزند شهاب الدین بی‌مقدار نماینده تبریز و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: بازار ارز آشفته است و درواقع جنگ اقتصادی شروع‌شده است اما ما با کمبود ارز مواجه نیستیم.

کرباسچی: اصلاحات برای بقا نيازمندجسارت است عبور از فيلتر‌هاي نظارتي و تعامل با دولت اعتدالگراي روحاني ديگر قديمي شده و چالش جديد اصلاح‌طلبان حفاظت از سرمايه اجتماعي خود است.

رد شدن لایحه مبارزه با پولشویی دولت را با مشکل مواجه می‌کند رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: برای رفع ایراد شورای نگهبان باید نشست مشترک سه قوه برای لایحه مبارزه با پول‌شویی تشکیل شود که آیا راه پیموده، دوباره پیموده شود یا خیر. این‌ها از مواردی است که در نشست مشترک سه قوه باید تصمیم گرفته شود.

فاضل میبدی: ادبیات ما در نماز جمعه‌ها روزبه‌روز خشن‌تر شده است یک عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: تا زمانی که رویکرد مسئولان ما بر اساس بنیاد اخلاقی و رقابت سیاسی در کشور بر مبنای عقلانیت جمعی نباشد ما مشکل داریم.

ولایتی حامل چه پیامی از سوی رهبری برای پوتین بود؟ سفر علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب به مسکو دارای پیام های بسیاری بود که سفیر اسبق کشورمان در چین تحلیل کرده است.

توکلی: با تغییر کابینه مخالفم/ سیف باید عزل شود رئیس سازمان دیده‌بان عدالت و شفافیت تاکید کرد: ما علیه آقای سیف اعلام جرم کردیم، دولت باید او را عزل کند. نباید گذاشت با سلام و صلوات دوره‌اش تمام شود و بعد سفیر ایران در چین بشود.

فاطمه ذوالقدر: دولت تغييرات كابينه را كليد بزند کشور در حال عبور از شرایط ویژه‌ای است که در چهار دهه گذشته با چنین شدتی آن را تجربه نکرده است. شرایطی که حتی با شرایط سخت دوران جنگ و پس از جنگ قابل قیاس نیست.

احمد مازنی: ممكن است مردم منِ روحانی را نخواهند اما ايران را دوست دارند پيشنهادتان در شرايط فعلي چيست؟ به نظر مي‌رسد مجموعه عناصر تاثيرگذار داخل كشور، چه در حاكميت، چه در احزاب و چه در حوزه‌هاي نخبگان بايد ابتدا درباره اينكه براي حركت از وضع موجود به وضع مطلوب چه مسيري طي كنيم، به نوعي وحدت‌نظر برسند. اين گام نخست است.

محمد مهاجری: روحانی با آمريكا مذاكره نكند اما ما مذاكره كنيم! این روزها تنها چند کلمه در وصف شرایط کشور می‌توان ذکر کرد و آن هم «دغدغه و نگرانی با پادزهر امید». وضعیت نامناسب اقتصادی موضوعی نیست که بتوان آن را کتمان کرد و در کنار آن موضوع کمبود آب و... اعتراض به این مشکلات در جامعه ظهور و بروز دارد.

رایزنی با وزارت اطلاعات درباره محدودیت سفرهای مولوی عبدالحمید یک عضو مجلس شورای اسلامی در خصوص محدودیت سفر علمای اهل ست مخصوصا مولوی عبدالحمید گفت: در خصوص این محدودیت‌ها با آقای علوی جلسه خصوصی داشتم و ایشان مطالبی را در این زمینه عنوان کردند.

محمود صادقی: راهی جز تقویت دموکراسی و شفافیت نداریم آیا تاکتیک‌هایی مانند اصلاح برخی قوانین، ترمیم ترکیب کابینه و تصویب قوانین جدید می‌تواند برای برون رفت کشور از شرایط موجود کارآیی داشته باشد؟ پاسخ محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس و استاد حقوق دانشگاه در گفت‌و‌گو با «ایران» به این پرسش منفی است.

زیباکلام: رئیس‌جمهور جزئیات مشکلات را نگوید دودش به چشم خودش می‌رود یک استاد علوم سیاسی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه اقتصاد همچنان مهم‌ترین چالش دولت است،گفت: روحانی باید بگوید که اختیار چند درصد از کل بودجه کشور را در اختیار دارد.

پرویز فتاح: روحانی را تنها گذاشتند و زخم‌زبان می‌زنند «خیلی‌ها رئیس‌جمهوری را تنها گذاشتند و زخم‌زبان می‌زنند، اما کمیته امداد در کنار اوست. رئیس‌جمهوری به شعار رفع فقر خود عمل کرد. دوست داشتم محسن هاشمی شهردار تهران شود»؛ اینها جملات اخیر پرویز فتاح، اصولگرا، رئیس فعلی کمیته امداد و رفیق قدیمی احمدی‌نژاد و وزیر نیروی دولت نهم است.

صفایی فراهانی: عده‌ای به جای نگرانی برای کشور، نگران گروه‌های سیاسی خودشان هستند یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: برخی به جای اینکه کمک کنند در ناامیدی و ناتوانی و مایوس کردن جامعه می‌دمند! این نشان می‌دهد برخی از مسئولان به جای اینکه نگران کشور باشند، نگران گروه‌های سیاسی و اهداف بخشی خودشان هستند و این جای تاسف دارد.

جاه‌طلبی احمدی‌نژاد و اژدهای هفت‌سرِ فساد چه‌ها که بر سر ما نیاورد مجری طرح سنجش فساد، شرایط امروز ایران را با وقایع هفتم تیر سال ۱۳۶۰ شبیه می‌داند و توضیح می‌دهد که دولت‌های گذشته با تصمیماتشان چطور فساد را به شرایط وخیم امروز کشادند.

۱۲۳۴۵آرشیو
خانواده حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
آذر منصوری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
جعفرزاده ایمن آبادی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
مجید انصاری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی واعظ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
شهاب الدین بیمقدار,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
غلامحسين كرباسچي,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
حشمت‌الله فلاحت پیشه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمدتقی فاضل میبدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سفر ولایتی به مسکو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
احمد توکلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
فاطمه ذوالقدر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
احمد مازنی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمد مهاجری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمود صادقی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محمود صادقی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
صادق زیباکلام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
پرویز فتاح,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
محسن صفایی فراهانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حسن عابدی‌جعفری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
شاید از دست داده باشید
پدر داماد حسن روحانی: پسرم و دختر ایشان ۲۵ سال است ساکن اتریش هستند
عمل جراحی «جمشید مشایخی» موفقیت‌آمیز بود
علیرضا بیرانوند در پرسپولیس ماندنی شد
جدول قطعی برق تبریز در تابستان ۱۳۹۷ (دوشنبه ۲۵ تیرماه ۹۷)
کاپیتان تیم ملی کبدی بانوان: تنها برای قهرمانی در جاکارتا حضور پیدا می‌کنیم
سیاره‌ فراخورشیدی با امکان حیات کشف شد
واکنش نماینده مردم زابل در مجلس به انتشار عکس‌های منتسب به خانواده‌اش
۱۷ کاهش وزن حیرت‌آور و داستان‌های آن‌ها
بازداشت «حسین هدایتی» به دلیل عجز از تودیع وثیقه
جدول قطعی برق تهران در تابستان ۱۳۹۷ (سه شنبه ۲۶ تیرماه ۹۷)
آلمان: دیگر نمی‌توانیم به آمریکا تکیه کنیم
لودریان: می‌خواهیم از فروش نفت ایران اطمینان یابیم
موگرینی: باید از ترامپ پرسید از نظرش چه کسی 'دوست' است
اسامی بانوان تکواندوکار ایران در تورنمنت «ججو» کره‌جنوبی
رئیس جمهور روسیه وارد «هلسینکی» شد/ آغاز نشست تاریخی روسای جمهور روسیه و آمریکا (+تصاویر)