صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو سیاسی

گفتگو سیاسی

سرپوش - گفتگو سیاسی

ایران نیازی به تخطی از برجام ندارد / اقدام ترامپ غیرمسئولانه بود رئیس موسسه کنترل سلاح آمریکا با غیر مسئولانه خواندن سیاست های «ترامپ» عنوان داشت که اگر کنگره تحریمها را بازگرداند رفتار ایران در خصوص برجام به رفتار اروپا وابسته است.

خاطرات سردار آیت از «آیت‌الله اصولگرایان» اولین فرمانده نیروی انتظامی تهران خاطرات نابی از آن دوران دارد؛ از توصیه اخلاقی آیت‌الله مهدوی برای ورود به منزل ساواکی‌ها تا نقش او در خنثی کردن توطئه حزب توده.

هشدار اصلاح طلبان مجلس به روحانی و کابینه‌اش؛ دلخوریم پس کارت زرد می‌دهیم یک عضو فراکسیون امید از نوع تعامل دولت با مجلس انتقاد می کنند و هشدار می دهد بعید نیست کارت زرد های بعدی در راه باشد. به گزارش نامه نیوز، خط و نشان کشیدن های بهارستان نشینان برای دولت تازه مستقر شده در پاستور به مرحله دادن کارت زرد رسیده است.

تضعيف جهانگيری خطای بزرگی است سرمايه‌هاي مديريتي دولت حفظ شوند كنشگران جريان اصلاحات بارها هشدار داده و انتظار داشته‌اند كه دولت مورد حمايت‌شان به وعده‌هايش عمل كند.

اعتراف یک موتلفه‌ای؛ اصلاح‌طلبان از ما موفق‌تر عمل مي‌كنند روزنامه اعتماد نوشت:حميدرضا ترقي، عضو شوراي مركزي حزب موتلفه معتقد است كه اصولگرايان تكليف شرعي را بر تكليف تشكيلاتي ترجيح مي‌دهند و از همين رو است كه در هر انتخابات به گزينه‌هاي غير تشكيلاتي روي مي‌آورند.

کارگزاران فصل جدید مخالفت با محمد رضا عارف را کلید زده است باز هم بحث بر سر اختلاف با محمدرضا عارف است؛ یکی از چهره های جریان اصلاح طلب که فرزندان سیاسی آیت الله هاشمی تمام تلاششان را کردند تا از انتخابات رياست جمهوری يازدهم کناره گيری کند.

نامزد طلايی ۱۴۰۰؛ فقط اصلاح طلب پس از درگذشت آیت‌ا... هاشمی جریان اصلاحات تلاش کرد به شکل‌های مختلف با رهبر معظم انقلاب ارتباط خود را بیشتر و عمیق‌تر کند و به همین دلیل برخی از شخصیت‌های جریان اصلاحات بدون واسطه با رهبر معظم انقلاب درباره دغدغه‌های اصلاح‌طلبان گفت‌وگو و رایزنی کردند.

چرايی مخالفت اصلاح طلبان و موافقت اصولگرايان با نظام پارلمانی چهار دهه پس از آغاز حيات انقلاب اسلامي كنشگران سياسي هنوز در پي پاسخ به اين پرسش هستند كه چطور مي‌توان ساختار پايدار حزبي را در كشور به وجود آورد و اين زمان بيش از حد به درازا كشيده شده است. حتي پاسخ‌هاي مورد نظر كنشگران سياسي آنچنان درهم ريخته است كه عملا نمي‌توان آن را به عنوان پاسخ پذيرفت.

جهانبخش خانجانی: ابزارحذف و رانت‌ را از اصولگرایان بگیرید، هیچ حرفی برای گفتن ندارند برای نقد و یا بررسی نقاط ضعف با قوت هر جریانی بهتراست در درون آن جریان تامل کنیم. جریان یا گفتمان اصلاح طلبی، جریانی که برخی معتقدند نقطه مرکز و تکیه آن دولت اصلاحات بود ، جریانی است که در حال حاضر با بیشترین اقبال میان توده های مختلف جامعه مواجه است.

علی مطهری: به آمر اصلی حمله شيراز رضايت می دهم نقطه سر خط؛ پايان پرونده. وکيل پرونده حمله به مطهري در شيراز مي‌‌گويد موکلش حق دارد کماکان از آمر اصلي شکايت کند اما علي مطهري گفته «رضايت خواهم داد». آمر اصلي حمله به مطهري در شيراز چندي‌ بعد از سازماندهي آن حمله راهي تهران شده و به گفته مطهري ارتقا يافته است.

احمد شیرزاد: مدیریت سیاسی کلان کشور تندروها را مهار کرد احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید بر اینکه جریان های تندرو به نحوی کنترل شدند تا بعد از سخنرانی ترامپ عاقلانه رفتار کنند؛ گفت: باید در یکی دو ماه آینده از فرصت همدلی داخلی در ایران و کشمکش در کنگره استفاده کرده و با افزایش همکاری با اروپایی ها، دستاوردهای برجام را افزون کنیم.

آخرین وضعیت جمنا در گفتگو با دوچهره اصولگرا کارشناسان اصول‌گرا در خصوص آینده جمنا و چگونگی فعالیت‌هایش پاسخ می‌دهند.

علی اصغر زرگر: کشورهای عربی منطقه کاره‌ای نیستند و تنها می‌خواهند بگویند ما هم هستیم در حالی که کشورهای مختلف جهان و به طور ویژه متحدان سنتی امریکا در اروپا به انتقاد از رویکرد جدید واشنگتن علیه ایران و برجام ایستاده‌اند، به نظر می‌رسد دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا باید به همراهی انگشت‌شماری از کشورهای عربی دلخوش باشد.

حاج‌بابایی: افراد به راحتی یک اتوبوس از این حزب به آن حزب می‌روند حاجی بابایی گفت: اینکه در کشور می بینیم به راحتی یک اتوبوس از این حزب به آن حزب می رود برای این است که اساسا اینها حزب نیستند بلکه گعده ای هستند رفاقتی  تکلیف مشخص نیست؛ می گویند اصولگرا هستند اما وقتی پای انتخابات و جذب آرای بدنه اجتماعی پیش می آید رنگ اصلاح طلبی به خود می گیرند؛ با تابلو اصلاحات

چرا پروژه «دوقطبی‌سازی» احمدی‌نژادی‌ها دوباره کلید خورده است؟ علی اکبر جوانفکر، مشاور احمدی‌نژاد، معتقد است «فقط احمدی‌نژاد شایسته رئیس‌جمهوری است» محمود احمدی‌نژاد این روزها خودش را به مصافی پیش از موعد دعوت کرده است . او همه ذهنش را به چهار سال آینده دوخته است ؛ سودای رسیدن به پاستور را دارد . او اما تنها نیست.

عضو مجلس خبرگان: ترامپ به درد مدیریت باغ‌وحش می‌خورد آیت‎الله سیدهاشم بطحایی‌گلپایگانی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در بیانیه‌ای به سخنان اخیر ضدایرانی ترامپ واکنش نشان داد و او را لایق مدیریت باغ وحش ایالات متحده آمریکا دانست.

مقایسه ترامپ و احمدی‌نژاد از زبان وزیر برکنار شده‌اش وزیر رفاه دولت نهم گفت: در کشور ما مدیریت بله قربان گو وجود دارد و تا زمانی که این شیوه مدیریت حاکم باشد، ما نمی توانیم کاری پیش ببریم. مدیران ما باید دارای استقلال رای و فکر باشند.

واكنش مرتضی مبلغ به درگيری يك نماينده مجلس با معاون استاندار خراسان رضوی برخورد خارج از عرف هاجر چناراني، نماينده نيشابور در مجلس شوراي اسلامي با سيد جواد حسيني، معاون سياسي استاندار خراسان رضوي را مي‌توان يكي از عجايب مجلس دهم به شمار آورد.

احمد شیرزاد: اتحاد اصلاح‌طلبان و اعتدالی‌ها یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است برخی رسانه‌ها به انحای مختلف تلاش دارند به مخاطبان خود بگویند اصلاح‌طلبان از دولت فاصله گرفته و دیگر از دولت و روحانی حمایت نمی‌کنند. آنان با جعل تعابیری چون «طلاق سیاسی»، سعی می‌کنند ائتلاف اصلاح‌طلبان و دولت و حامیان او را پایان یافته اعلام کنند.

ابراهیمی: آیت‌الله‌مصباح گفت هرچه موحدی‌کرمانی و یزدی تصمیم‌بگیرند قبول دارم عضو جامعه روحانیت مبارز درباره ایده تشکیل شورای سه‌گانه فقها گفت که آیت‌الله مصباح خودشان فرمودند من عضو جامعه مدرسین هستم.

۱۲۳۴۵آرشیو
داریل کیمبال,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
آیت‌الله مهدوی کنی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
علیرضا رحیمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
حميدرضا جلايي‌پور,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
حميدرضا ترقي,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محمد رضا عارف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
محسن رهامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
امير محبيان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
جهانبخش خانجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
علی مطهری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
احمد شیرزاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
حزب جمنا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
واشنگتن و کشورهای عربی منطقه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
احزاب,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
علی صوفی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
سیدهاشم بطحایی‌گلپایگانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
پرویز کاظمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
مرتضی مبلغ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
احمد شیرزاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
حجت الاسلام حسین ابراهیمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
شاید از دست داده باشید
جزئیات تجاوز و قتل فجیع پسربچه ۲ساله توسط ناپدری (+عکس)
جنایت هولناک در آخرین ملاقات
من به دنبال کشتن اهورا نبودم
بررسی تجاوزهای روزهای اخير در جامعه ايرانی
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد
گفتگو با خانواده ستایش قریشی دو روز پیش از اعدام امیرحسین
ناگفته هایی در مورد زندگی شخصی «لیدی گاگا»
 الهام پاوه نژاد در اکران مالاریا / عکس
سرنوشت جهانگيری ها
شهرزاد عبدالمجید در اکران فیلم شَنِل /عکس
نگار جواهریان به سوگ پدر نشست
غافلگیری خانم بازیگر در جشن تولد ۳۰ سالگی / عکس
سلبریتی هایی که اختلاف سنی، مانع از ازدواجشان نشد + تصاویر
نوید محمدزاده و رضا درمیشیان در جشن تولد باران کوثری +عکس
خروج مترو کرج-تهران از ریل/ اطلاعیه شرکت بهره برداری مترو تهران