۱۰:۱۲ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۵۰۶۴۵۳
سایر ورزشها

نعیمی: اولین لژیونر ایرانی در MMA هستم/ مقایسه من و علی اکبری درست نیست

رشته MMA,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
فایتر کشورمان گفت: خانواده‌هایی که فرزندانشان را به قفس مبارزه می‌فرستند نمی‌دانند چه اشتباه بزرگی انجام می‌دهند.

به گزارش میزان، این روز‌ها ورزش MMA بیشتر از قبل مورد توجه مردم قرار گرفته است. امیرعلی اکبری، ملی‌پوش اسبق کشتی فرنگی که در این رشته ورزشی فعالیت می‌کند توانسته موفقیت‌های زیادی را به دست بیاورد، اما پیش از علی اکبری، ورزشکاران دیگری از کشورمان هم در این رشته ورزشی فعالیت می‌کردند.

 

محمد نعیمی از جمله قهرمانان کشورمان در رشته MMA است و در مسابقات بین‌المللی زیادی حضور داشته و افتخارات متعددی را کسب کرده است. با او گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

 

از چه سالی در MMA فعالیت می‌کنی؟

من از سال ۲۰۰۵ فعالیتم را در رشته ورزشی MMA آغاز کردم. در آن زمان ۲۰ سال سن داشتم و در حال حاضر که ۳۲ سال دارم دوازهمین سال است که در این رشته به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنم. اولین مسابقه‌ای که به صورت حرفه‌ای در آن شرکت کردم هم در ارمنستان و در سال ۲۰۱۰ بود و با یک قهرمان گرجی مبارزه کردم و در همان راند اول او را شکست دادم.

 

مربی تو در MMA چه کسی بود؟

در طول این سال‌ها من هیچ مربی نداشتم که زیر نظر او کار کنم. البته خودم از سال ۱۳۸۶ باشگاهی داشتم که MMA را به علاقه‌مندان این رشته یاد می‌دادم. تعداد زیادی از شاگردانم در نقاط مختلف جهان مسابقه می‌دهند.

 

در ایران انتقاد‌هایی از MMA می‌شود مبنی بر این که در این رشته ورزشی بیش از حد خشونت وجود دارد!

MMA ورزش خشنی است اما از نظر میزان آسیب‌دیدگی حتی در بین ۱۰ ورزش خشن هم قرار ندارد.ورزش‌هایی مثل فوتبال آمریکایی یا اتومبیل‌رانی و موتورسواری به مراتب میزان آسیب‌دیدگی بیشتری دارد.

 

به نظرت چرا در ایران اجازه فعالیت در رشته MMA داده نمی‌شود؟

به این خاطر که در ایران ورزش حرفه‌ای نداریم. همان طور که ما بوکس حرفه‌ای یا کیک بوکسینگ حرفه‌ای نداریم.

 

چه زمانی می‌خواهی در MMA بازنشسته شوی؟

تا هر زمانی که بدنم اجازه دهد من به فعالیتم در این رشته ورزشی ادامه خواهم داد.

 

با توجه به این که نسبت به امیر علی‌اکبری سابقه بیشتری در MMA داری، اما شهرت تو کمتر از علی اکبری است!

علی‌اکبری قهرمان کشتی فرنگی جهان بود. او با وارد شدن به MMA راه جدیدی را برای علاقه‌مندان به رشته ورزشی در ایران باز کرد. این که علی‌اکبری را بیشتر از من می‌شناسند ربطی به این که سطح او بالاتر از من است ندارد. او عنوان‌دار کشتی جهان است و حضورش در رشته MMA خبرساز شد. من اولین لژیونر حرفه‌ای ایران در MMA هستم، البته این مسئله تنها چیزی که دارد کسوت است. درباره سطح فنی فایتر‌های کشورمان هم کارشناسان باید نظر بدهند.

 

رشته MMA,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش

گفته می‌شود فایتر‌ها درآمد خوبی از MMA کسب می‌کنند.

دقیقا همین طور است. وقتی یک فایتر در MMA به یک سطح خوب در این رشته می‌رسد می‌تواند درآمد زیادی داشته باشد. MMA حرفه‌ای یعنی مبارزه برای شهرت، پول و افتخار.

 

تو برای کدام یک از این‌ها در MMA فعالیت می‌کنی؟

من از روز اولی که وارد MMA شدم به دلیل این که مسلمان هستم و اعتقاد زیادی به فرهنگ ایران، اسلامی دارم به دنبال این بودم که به دنبال افتخارآفرینی برای خودم، خانواده‌ام و مردم کشورم باشم. اگر در این ورزش به دنبال افتخار باشی، هم مشهور می‌شوی و هم پولدار. امیر علی‌اکبری هم دقیقا همین کار را انجام می‌دهد.

 

عملکرد علی‌اکبری را چطور می‌بینی؟

امیر به مرور زمان وضعیت بهتری پیدا کرده و به نظر من به بالاترین سطح در MMA خواهد رسید. حق ایرانی‌ها است که به بالاترین جایگاه‌ها در این رشته برسند. چون در کشورمان استعداد‌های زیادی داریم که می‌توانند قهرمانان بزرگی شوند. اگر جلوی سوء استفاده از کودکان علاقه‌مند به این رشته گرفته شود می‌توانیم امیدوار باشیم که فایتر‌های قدرتمندی از کشورمان در بالاترین سطح MMA شرکت کنند.

 

در بین فایتر‌های کشورمان کدام یک از آنها در سطح بالاتری مبارزه می‌کند؟

فکر می‌کنم امیر علی اکبری از همه بالاتر باشد. چون در رایزین مبارزه کرده است. البته جواب این سوال را باید کارشناسان بگویند. کارشناسان اروپایی سطح فنی من را در حد UFC می‌دانند. به نظر من مقایسه من با علی‌اکبری درست نیست. من امیر را دوست دارم و از پیشرفت او خوشحالم. مسئله اصلی پرچم ایران است و هر کسی که برای این پرچم افتخارآفرینی کند برای من قابل احترام است.

 

خودت دوست داری در رایزین مبارزه کنی؟

MMA حرفه‌ای مافیای قدرت است. به یک فایتر کمک می‌کنند که وارد رایزین شود و به یک فایتر دیگر اجازه چنین کاری نمی‌دهند. اگر اجازه بدهند در رایزین هم مبارزه می‌کنم. من مقابل فایتر‌های بزرگی در دنیا مبارزه کرده‌ام و ترسی از این بابت ندارم.

 

با علی‌اکبری در ارتباط هستی؟

ارتباط خاصی با او ندارم و دورادور مسابقاتش را دنبال می‌کنم. تا الان هم با او تمرین نکرده‌ام، چون او در تایلند تمرین می‌کند. البته هر کمکی که از دستم بربیاید برای جوان‌های کشورمان انجام می‌دهم.

 

در چند وقت اخیر تصاوبری از شرکت کردن کودکان کشورمان در مسابقات داخل قفس منتشر شده است. به نظرت این اتفاق مثبت است یا منفی؟

خانواده‌هایی که فرزندانشان را به قفس مبارزه می‌فرستند نمی‌دانند چه اشتباه بزرگی انجام می‌دهند. ضرباتی که به سر این بچه‌ها وارد شود می‌تواند عواقب زیادی به دنبال داشته باشد. سن مسابقه در MMA بالاتر از سن کودکان است. البته در کشور‌های دیگر به کودکان آموزش MMA می‌دهند، اما این کار به صورت علمی است. امیدوارم جلوی این اتفاق گرفته شود.

 

در حال حاضر تعداد زیادی از قهرمانان سابق رشته‌های دیگر مثل تکواندو و جودو به خاطر مثبت شدن دوپنیگشان یا مسائل دیگر به دنبال فعالیت در MMA هستند. درباره این مسئله چه نظری داری؟

MMA ورزشی است که همه را جذب کرده است. در این رشته ورزشی، دوپینگ مطرح نیست و البته در سطح UFC تست‌های دوپینگ گرفته می‌شود تا مسابقات تا حدودی جوانمردانه باشد اما در سطح حرفه‌ای همه فایتر‌ها دوپینگ می‌کنند. چون اگر دوپینگ نکنند نمی‌توانند پیشرفت کنند. درباره حضور ورزشکاران سایر رشته‌ها در MMA هم به خود آنها بستگی دارد.

 

برای خودت لقبی انتخاب نکردی؟

لقب من آریو است و این اسم ریشته در تاریخ ایران دارد. هیچ وقت هم از نام حیوان‌ها استفاده نکردم. در خیلی از جا‌های دنیا به من آریو می‌گویند.

 

رشته MMA,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش

از توانایی‌هایی که داری در درگیری‌های خیابانی استفاده می‌کنی؟

من به هیچ عنوان در سال‌های اخیر در درگیری‌های خیابانی شرکت نکردم. البته هر کسی که وارد ورزش‌های رزمی می‌شود به دنبال دفاع از خودش است، اما هر چقدر پیشرفت می‌کنی اهداف دیگری برایت ترسیم می‌شود.

 

این روز‌ها خیلی‌ها ادعا می‌کنند که در MMA مبارزه می‌کنند، مشخص نیست در کشورمان چه تعداد فایتر فعالیت می‌کنند؟

متاسفانه هر کسی که مشت و لگدی می‌اندازد فکر می‌کند فایتر است. البته تعداد علاقه‌مندان به این رشته در حال زیاد شدن است.

 

تا حالا پیش آمده با حریفی از رژیم صهیونیستی روبرو شوی؟

هیچ فایتری از رژیم صهیونیستی در MMA حضور ندارد، چون آنها جرات مبارزه ندارند. اگر روزی حریفم از رژیم صهیونیستی باشد مقابل او حاضر نمی‌شوم.

 

آیا در مراسم وزن‌کشی برای حریفت کری می‌خوانی؟

روش من کری خوانی نیست. چون به احترام و ادب اعتقاد زیادی دارم. البته خیلی از کری‌ها برای جذب مخاطب است و فایتر‌ها پس از مسابقه با هم رفیق می‌شوند.

 

 صحبت پایانی

من بدون هیچ امکاناتی توانستم در MMA فعالیت کنم. حتی منیجر نداشتم که مسابقاتی را برای من ترتیب دهد.خداراشکر علی‌اکبری به واسطه این که منیجر دارد مرتب در مسابقات شرکت می‌کند اما من چنین منیجری را ندارم. من همیشه به جز خدا کسی از من حمایت نکرده است. به زودی یک خبر خوب از من خواهید شنید.

 

آرش عبدی

 

 

  • 0
  • 0
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 7 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حمید صفت,بیوگرافی حمید صفت,عکس های حمید صفت بیوگرافی حمید صفت خواننده رپ | جدیدترین عکس های اینستاگرامی حمید صفت

چکیده ای از بیوگرافی حمید صفت:

نام : حمید

نام خانوادگی : امیری صفت

تاریخ تولد : ۱۸ مرداد ۱۳۷۲

محل تولد : تهران

ملقب به حمید صفت

ادامه
بهاره رهنما,بیوگرافی بهاره رهنما,عکس بهاره رهنما بیوگرافی بهاره رهنما / عکسهای عروسی بهاره رهنما

چکیده ای از بیوگرافی بهاره رهنما

نام و نام خانوادگی : بهاره رهنما

زمینه فعالیت : بازیگر تئاتر، تلویزیون، سینما، نویسنده، کارگردان تئاتر

تاریخ تولد : ۱۰ آذر ۱۳۵۲ / ۱ دسامبر۱۹۷۳

محل تولد : اراک، ایران

همسر سابق : پیمان قاسم‌خانی

ادامه
بیوگرافی احسان علیخانی,عکس احسان علیخانی,زندگینامه احسان علیخانی بیوگرافی احسان علیخانی، مجری محبوب و توانمند تلویزیون

نام: احسان علیخانی

زادروز : ۱۵ آبان ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

محل زندگی : تهران

تحصیلات : کارشناسی در رشتهٔ مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران

پیشه : تهیه‌کننده ، مجری تلویزیونی، دستیار کارگردان، کارگردان

ادامه
زندگی نامه توماس ادیسون,درباره توماس ادیسون,زندگینامه ادیسون زندگی نامه توماس ادیسون، خنگ ترین نابغه با بیش از ۱۰۰۰ اختراع

تاریخ تولد: ۱۱ فوریهٔ ۱۸۴۷

میلان، اوهایو

مرگ:  ۱۸ اکتبر ۱۹۳۱ میلادی (۸۴ سال)

اورنج غربی، نیوجرسی

شهروند:  ایالات متحده آمریکا

ملیت: پرچم ایالات متحده آمریکا آمریکایی

ادامه
علی دایی,بیوگرافی علی دایی,عکس جدید دایی بیوگرافی علی دایی، اسطوره فوتبال ایران

نام و نام خانوداگی: علی دایی

تاریخ تولد:  ۱ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد:  اردبیل، ایران

قد:  ۱۹۳ سانتی‌متر

پست: مهاجم

سمت: سرمربی فوتبال

ادامه
مارگارت تاچر,بیوگرافی مارگارت تاچر,عکس مارگارت تاچر بیوگرافی مارگارت تاچر

مارگارت هیلدا تاچر(بانوی آهنین)

تاریخ تولد/ تاریخ درگذشت

۱۳ اکتبر ۱۹۲۵/ ۰۸ آوریل ۲۰۱۳

پیشه:

نخستین نخست وزیر زن تاریخ بریتانیا و همچنین رهبر سابق حزب محافظه‌کار بریتانیا 

مارگارت هیلدا تاچر (به انگلیسی: Margaret Hilda Thatcher)، بارونس تاچر سابقاً رابِرتز، (۱۳ اکتبر ۱۹۲۵ – ۸ آوریل ۲۰۱۳) معروف به بانوی آهنین (Iron Lady)، نخستین نخست وزیر زن تاریخ بریتانیا و همچنین رهبر سابق حزب محافظه‌کار بریتانیا بود. وی در سال ۱۹۷۵ به رهبری این حزب برگزیده و چند سال بعد در ۱۹۷۹ با شعار بهبود اوضاع اقتصادی از سوی محافظه‌کاران نامزد شد و به نخست وزیری بریتانیای کبیر رسید و تا سال ۱۹۹۰ در هر دو سمت باقی‌ماند. تاچر تنها زنی در بریتانیا است که تاکنون دارای این دو پست به صورت همزمان بوده است. از نظر صلابت سیاسی وی را هم تراز وینستون چرچیل نخست وزیر مشهور و با نفوذ دهه‌های ۴۰ و ۵۰ بریتانیا میدانند.

ادامه
پوران فرخ زاد,بیوگرافی پوران فرخ زاد,عکس پوران فرخ زاد بیوگرافی زنده یاد پوران فرخ زاد

پوران فرخ‌زاد

تاریخ تولد/ تاریخ درگذشت

بهمن ۱۳۱۱ / ۰۹ دی ۱۳۹۵

پیشه:

شاعر، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ایرانی

پوران فرخ‌زاد (زادهٔ بهمن ۱۳۱۱ در نوشهر - درگذشتهٔ ۹ دی ۱۳۹۵) شاعر، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ایرانی بود. او در دوران فعالیتش حدود ۳۰ کتاب منتشر کرد که از مهمترین آن‌ها «کارنمای زنان کارای ایران»، نخستین فرهنگ مبسوط دربارهٔ زنان ایرانی است.

ادامه
دنیا فنی زاده,بیوگرافی دنیا فنی زاده,عکسهای دنیا فنی زاده بیوگرافی زنده یاد دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده

تاریخ تولد / تاریخ درگذشت

۳۰ آبان ۱۳۴۶ / ۰۸ دی ۱۳۹۵

پیشه:

هنرمند تئاتر عروسکی و عروسک‌گردان «کلاه قرمزی»، «خاله قورباغه» و برخی عروسک‌های «شهرموشها»

دنیا فنی‌زاده (درگذشته ۸ دی ۱۳۹۵) عروسک‌گردان ایرانی و دختر پرویز فنی‌زاده بازیگر ایرانی بود.

ادامه
منصور پورحیدری,عکس منصور پورحیدری,بیوگرافی منصور پورحیدری بیوگرافی زنده یاد منصور پورحیدری

منصور پورحیدری

تاریخ تولد/ تاریخ درگذشت

۰۶ بهمن ۱۳۲۴ - فارس / ۱۴ آبان ۱۳۹۵

باشگاه:

بازیکن و مربی سابق فوتبال و پر افتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال تهران است.

 

ادامه
بیل گیتس,بیوگرافی بیل گیتس,آشنایی با ثروتمندان, آشنایی با ۱۸ میلیاردر برتر جهان

ویلیام هنری «بیل» گیتس سوم، سرشناس به بیل گیتس

تاریخ تولد:

۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ - سیاتل

زمینه فعالیت:

کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی

 

ادامه
نیما یوشیج,بیوگرافی نیما یوشیج,علی اسفندیاری علی اسفندیاری (نیما یوشیج)

علی اسفندیاری ملقب به نیما یوشیج

تاریخ تولد - تاریخ وفات

۲۱ آبان ۱۲۷۴ - ۱۳ دی ۱۳۳۸

زمینه کاری:

 شاعر، نویسنده، منتقد و نظریه‌پرداز ادبی

علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج (زادهٔ ۲۱ آبان ۱۲۷۴ در دهکدهٔ یوش، بخش بلده از توابع شهرستان نور استان مازندران - درگذشتهٔ ۱۳ دی ۱۳۳۸در شمیران، تهران) شاعر معاصر ایرانی و ملقب به پدر شعر نوی فارسی است. وی بنیانگذار شعر نو فارسی است.

ادامه
رضا یزدانی,عکس رضا یزدانی,بیوگرافی رضا یزدانی رضا یزدانی (کشتی گیر)

رضا یزدانی

تاریخ تولد:

۳ شهریور ۱۳۶۳ - جویبار

لقب:

پلنگ جویبار

زمینه فعلایت:

ادامه
بیوگرافی شهید مرتضی مطهری,زندگینامه شهید مرتضی مطهری,عکس شهید مرتضی مطهری شهید مرتضی مطهری

شهید مرتضی مطهری

تاریخ تولد - تاریخ شهادت:

۱۳ بهمن ۱۲۹۸ در فریمان - ترور ۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۸ در تهران

سمت:

روحانی شیعه، استاد فلسفهٔ اسلامی

مرتضی مطهری (زادهٔ ۱۳ بهمن ۱۲۹۸ در فریمان - ترور شده ۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۸ در تهران) روحانی شیعه، استاد فلسفهٔ اسلامی و کلام اسلامی و تفسیر قرآن، عضو هیئت موتلفه اسلامی و از نظریه‌پردازان نظام جمهوری اسلامی ایران بود

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید