۱۴:۴۲ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۹۰۳۸۲۹
سایر ورزشها

بازیکن بیلیارد:

در ابتدا به من گفتند برای مصاحبه علیه فدراسیون محروم شدی و بعد شد مشکلات اخلاقی!

اکرم محمدی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش

این روزها، بحث محرومیت دوساله اکرم محمدی از تمامي فعاليت های مربوط به فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، جزو داغ‌ترین موضوعات ورزش ایران است. ورزشکاری که اولین مدال آور تاریخ بیلیارد بانوان کشور محسوب می شود حالا با رای کمیته انضباطی فدراسیون باید خودش را از میز بیلیارد دور نگه دارد!

 

محمدی دارای عنوان سومی در آسیاست و مدال های رنگارنگ زیادی را نیز در مسابقات کشوری به دست آورده است. شاید از نظر فنی ایرادی به او وارد نباشد اما به نظر می رسد یک مصاحبه برخلاف میل ريیس فدراسیون، به راحتی او را در وضعیت تعلیق قرار داد. ريیسی که انتقادات زیادی به او وارد است و شبهاتی نیز درباره انتخاب دوباره او وجود دارد اما به جای برطرف شدن شبهات، خبر محرومیت مدال‌آور تیم ملی منتشر می شود. بانوی محروم شده بیلیارد کشورمان معتقد است انتقاد از اعزام تیم ملی با هزینه ورزشکاران باعث شده تا مسئولان فدراسیون علیه او موضع بگیرند. محمدی حتی یک‌بار نیز در این مورد با معاونت بانوان وزارت ورزش نیز صحبت کرده اما شهریان مدتی بعد منکر این گفت و گو شده است!

 

عضو سابق تیم ملی همچنین می گوید همیشه فکر می کرده، فدراسیون بودجه ای از وزارت ورزش دریافت نمی‌کند و به همین دلیل همیشه در مصاحبه‌هایش از وزارت تقاضای اختصاص بودجه به فدراسیون را می کرده است! موضوع محرومیت عجیب و غریب این ورزشکار باعث شد تا با او گفت و گو کنیم. این گفت و گو را از دست ندهید.

 

حکمی علیه شما صادر شد و امروز در همه جا از محرومیت شما صحبت می شود.

به جز محرومیت، قبل از اینکه جلسه ای تشکیل شود من سه مسابقه رسمی شامل دو مسابقه کشوری و یک مسابقه جهانی را از دست دادم و فکر می کنم این کار غیرقانونی باشد.

 

چرا این مسابقات را از دست دادید؟

به من گفتند که محروم هستم.

 

دلیل این محرومیت چه بود؟

دقیقا این سوال را از خانم اسدالهی، نایب رييس بانوان فدراسیون پرسیدم و ایشان به من گفتند چون در سال۹۶ یک مصاحبه علیه فدراسیون انجام دادید و گفتید با هزینه شخصی اعزام شدم. من هم گفتم فکر نمی کنم حرف بدی زده باشم. قبل از انتخابات که سه ماه پیش بود، از بازرسی وزارت ورزش با من تماس گرفتند و ما مراجعه کردیم و آنجا نوشتیم که با هزینه شخصی رفتیم. بعد از انتخاب مجدد اسکندری برای ریاست فدراسیون، خودشان در مصاحبه ای اعلام کردند که خیلی ها را برکنار خواهم کرد که الان این مساله را به خوبی می بینیم. بعد از اینکه ایشان دوباره رای آوردند، برای مسابقات درخواست دادم اما اجازه ندادند. به نظرم در حال حاضر به صورت سلیقه ای برخورد می شود و تک تک کسانی که در لیست سیاه ایشان قرار دارند، در حال حذف شدن هستند.

 

پیش از این، افراد دیگری هم در مورد این هزینه شخصی صحبت کرده بودند...

در سایت خود فدراسیون اعلام می کنند که اعزام به مسابقات با هزینه شخصی است.

 

گفته می شود فدراسیون به بازیکنان اعلام می کند که این هزینه ها را از وزارت ورزش می گیرد تا به آن‌ها بدهد اما در عمل پولی به بازیکنان نمی رسد.

به من، همین را هم نگفته اند اما این مساله از بعضی بازیکنان آقایان شنیده ام. فقط به من گفتند با هزینه شخصی است و من هم پول داده ام و رفته ام.

 

پس به شما قول بازگرداندن هزینه ها را نداده اند و از ابتدا مشخص بوده که باید با هزینه شخصی خودتان به مسابقات بروید.

بله. همین‌طور است در صورتی‌که از بعضی پسران تیم شنیدم که چنین مساله ای وجود داشته‌است.

 

یعنی هزینه را جمع می کردند و بعد به نام هزینه اعزام ورزشکاران، پولی هم از وزارت ورزش می گرفتند؟

این را نمی دانم اما چیزی که بازرسی وزارت به ما گفت این بود که ما تمام هزینه های شما را به فدراسیون پرداخت کردیم.

 

آیا فقط به خاطر مصاحبه و اینکه گفته‌اید با هزینه شخصی اعزام شدم، این حکم را برای شما صادر کردند؟

خانم اسدالهی این حرف را زدند اما پس از اینکه این موضوع رسانه‌ای شد، گفتند که این خانم مشکلات اخلاقی دارد. در جلسه کمیته انضباطی به موضوعاتی مانند عدم رعایت شئونات اسلامی و بی حجابی، به صورت کلی پرداختند. هیچ موردی را جزيی به من نگفتند که کجا بوده و چه تاریخی بوده تا بتوانم از خودم دفاع کنم. بعد ازپنج ساعت رای‌شان را اعلام کردند. یعنی ۹صبح جلسه بود و سه بعدازظهر در سایت اعلام کردند من دو سال محروم هستم. فکر می کنم حکمی که صادر شد وجاهت قانونی ندارد چون بدون حضور نماینده ای از وزارت ورزش برگزار شد.

 

شما در جریان این جلسه بودید؟

به من اطلاع دادند که جلسه کمیته انضباطی روز شنبه و در تاریخ ۱۰/۹/۹۷ برگزار می شود و من فکر می کردم یک جلسه رسمی با حضور نماینده وزارت ورزش و ریاست فدراسیون خواهد بود اما در این جلسه تنها سه نفر حضور داشتند. دبیر، نایب ريیس بانوان و ريیس کمیته انضباطی فدراسیون.

 

شاید به شکل برگزاری جلسه نتوان ایرادی گرفت اما اینکه به چه دلیلی این جلسه برگزار شده جای سوال دارد.

در ابتدا به من گفتند به دلیل مصاحبه علیه فدراسیون بوده و بعد شد مشکلات اخلاقی! من در مرداد امسال، در مسابقات کشوری شرکت کردم. آیا این مشکلات اخلاقی در عرض سه ماه به وجود آمدند؟! دقیقا بعد از انتخاب مجدد ريیس فدراسیون؟!

 

شما در دوره قبلی ریاست اسکندری هم اعزام شده بودید.

بله. من تا حدودی در تمام اعزام ها بوده ام. جایی که می‌توانستم هزینه ها را پرداخت کنم در مسابقات شرکت می کردم.

 

چگونه در آن زمان جزو نفرات اصلی تیم ملی بودید اما در حال حاضر...

نمی دانم!

 

در مورد انتخابات این دوره انتقاداتی مطرح شده است. شما صحبتی ندارید؟

فکر می کنم من به عنوان تنها مدال آور و نماینده بانوان باید در مجمع انتخاباتی حاضر می شدم که این‌گونه نشد. این موضوع نیز می تواند جزو تخلفات باشد چون بر اساس قانون نفر اول بانوان باید شرکت می کرد. البته من به این موضوع هیچ اعتراضی نکردم. چون نمی خواستم در حاشیه قرار بگیرم اما پس از انتخابات وقتی این تصمیم در مورد من گرفته شد، شوکه شدم.

 

پس از اعلام رای، شما اقدامی انجام ندادید؟

این موضوع از طریق نهادهای نظارتی و بازرسی در حال پیگیری و رسیدگی است. چیزی که من شنیده‌ام این است که خود این کمیته انضباطی هیچ وجاهت قانونی نداشته و ندارد. بنابراین حرف های‌شان نمی تواند درست باشد. ابتدا باید مسائلی را اثبات کنند. این کشور بی قانون نیست و باید به خاطرکارهایی که فدراسیون خودسرانه و سلیقه‌ای انجام می دهد، پاسخگو باشند. از نهادهای بازرسی و نظارتی تقاضا کردم به این مسائل ورود کنند و بررسی کنند که تخلفی از جانب من صورت گرفته یا فدراسیون؟ باید منتظر باشیم ببینیم چه اتفاقي می افتد.

 

فقط با وزارت ورزش صحبت کرده اید؟

خیر، به نهادهای دیگری هم رجوع کرده ام.

 

امکان دارد بگویید به چه نهاد های دیگری مراجعه کرده اید؟

خیر. در حال حاضر نمی توانم در مورد آن ها صحبت کنم اما باید بگویم که به من قول بر خورد با تخلفات را داده اند. در مورد محروم کردن از طرف فدراسیون بولینگ و بیلیارد باید بگویم، یکی از بازیکنان زیر۲۱ سال نیز به همین صورت از مسابقات داخلی و خارجی محروم شد و سه مسابقه مهم را از دست داد اما او سکوت کرد و بعد از دادن تعهد با فدراسیون به توافق رسید.

 

در گذشته اعتراض نکردید که چرا اعزام تیم ملی باید با هزینه شخصی ورزشکار انجام شود؟

یادم است که دو سال پیش، در اردویی که قبل از اعزام به مسابقات امارات داشتیم، خانم شهریان که در آن زمان معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش بودند برای بازرسی به محل اردوی ما آمدند. در آن بازدید، خانم اسدالهی نایب ريیس ما و دبیر فدراسیون، به همراه۷-۶ بازیکن خانمی که قرار بود اعزام شویم، حضور داشتند. خانم شهریان در آنجا اعلام کردند تمام هزینه های آسیایی و جهانی به شما پرداخت می شود. همه ما تعجب کرده بودیم که مگر می شود و به خانم اسدالهی نگاه می کردیم که آیا این مساله واقعیت دارد یا خیر؟! حتی خودم از خانم شهریان سوال کردم که شما مطمئن هستید هزینه سفر ما پرداخت شده است؟ گفتند بله. اما سال گذشته که در مسابقات ترکمنستان خانم شهریان را دیدم، گفتم یادتان هست در آن زمان این موضوع را اعلام کردید؟ گفتند خیر! به هیچ وجه چنین چیزی نبوده است! در واقع منکر آن حرف شدند. ضمن اینکه باید بگویم، اگر کسی بخواهد مانند من صحبتی کند شامل اتهامات و محرومیت‌ها می شود و باید این را نیز در نظر بگیریم که ممکن است از طرف فدراسیون عواقب این چنینی را به همراه داشته باشد. اعتراض کردن راحت نیست.

 

درباره اعزام با هزینه شخصی حتی سوال هم نمی کردید؟

بارها سوال کردیم. همیشه جوابی که می‌شنیدیم این بود که وزارت ورزش هیچ بودجه ای به ما نداده است. اگر شما صحبت های گذشته من را نگاه کنید، می بینید که بارها از وزارت خواهش کرده ام به فدراسیون ما بودجه بدهد! در واقع قبل از اینکه بدانم به فدراسیون پول می دهند، همیشه در مصاحبه هایم می خواستم که وزارت بودجه بدهد تا شرایط برای ما مهیا شود! غافل از اینکه...! من در تمام مصاحبه هایم این مساله را عنوان می‌کردم و الان که در موردش صحبت می کنم خنده ام می‌گیرد!

 

با این شرایط امیدی برای بازگشت به تیم ملی دارید؟

همیشه امیدم به خدا بوده و خواهد بود. فکر می‌کنم کار درستی کردم. زمانی که با عزت و آبروی من که یک خانم هستم بازی می شود و برای اینکه نقص ها و کمبودهای خودشان را بپوشانند به من اتهام می زنند تا کارشان را قانونی نشان دهند، فکر می کنم بهترین کار را کردم. امیدوارم خدا کمک کند و مسئولان به داد ما برسند تا بتوانیم حق‌مان را بگیریم. همه چیز را به خدا سپرده ام.

 

به نظر می رسد در دوره اسکندری دیگر امیدی برای بازگشت شما نیست!

حداقل سرم پیش خودم و خدای خودم بالاست که راه درست را رفتم.

 

می توان گفت با شما که افتخارات زیادی را در بیلیارد دارید این‌گونه برخورد شد، وای به حال دیگران!

شاید یکی از دلایلی که وضعیت ما به اینجا رسیده است، همین باشد که اگر صحبتی کنید و حق‌تان را بخواهید ممکن است این برخوردها با شما بشود.

 

g​hanoondaily.‎​ir
 • 11
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.4 stars from 16 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
برانکو ایوانکوویچ,بیوگرافی برانکو ایوانکوویچ,عکس‌های برانکو ایوانکوویچ بیوگرافی کامل برانکو ایوانکوویچ + عکس‌های خانوادگی

نام  کامل: برانکو ایوانکوویچ

متولد: ۲۸ فوریهٔ ۱۹۵۴ ‏

ملیت: کرواسی

زادگاه: واراژدین

پست: سرمربی

باشگاه کنونی: پرسپولیس

ادامه
کارلوس کی روش,بیوگرافی کارلوس کی روش,عکس‌های کارلوس کی روش بیوگرافی کارلوس کی روش، چهره مطرح فوتبال + عکس همسرش

نام کامل: کارلوس مانوئل بریتو لئال کی‌روش

تاریخ تولد: ۱ مارس ۱۹۵۳

محل تولد: نامپولا، موزامبیک پرتغال

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش فوتبال

پیشه:سرمربیگری فوتبال

تیم:تیم ملی فوتبال ایران

ادامه
پیام صابری،بیوگرافی پیام صابری،عکس‌های پیام صابری بیوگرافی زنده یاد پیام صابری، همسر زیبا بروفه + تصاویر

زمینه فعالیت: بازیگر ،کارگردان و چهره‌پرداز

تولد: ۱۳۵۲ خورشیدیتهران

مرگ: ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۷ (۴۵ سالگی) تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۳–۱۳۹۷

همسر:  زیبا بروفه

ادامه
زیبا بروفه,بیوگرافی زیبا بروفه,عکسهای زیبا بروفه بیوگرافی زیبا بروفه + عکس

نام کامل: زیبا بروفه

ملیت: ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۶/۲۹ 

محل تولد: تهران

محل زندگی: تهران، ایران

مدرک تحصیلی: فارغ التحصیل حقوق قضایی 

ادامه
الناز حبیبی,بیوگرافی الناز حبیبی,عکس‌‌‌‌‌‌های الناز حبیبی بیوگرافی الناز حبیبی + عکس‌های دیده نشده از او

نام : الناز حبیبی

ملیت: ایران

تاریخ تولد : ۲۱ مرداد ۱۳۶۷

محل تولد : همدان 

محل زندگی : تهران

شروع فعالیت : ۱۳۷۸

ادامه
آزاده نامداری،بیوگرافی آزاده نامداری،عکس آزاده نامداری بیوگرافی آزاده نامداری + عکس خانوادگی

نام : آزاده

نام خانوادگي : نامداري

تاريخ تولد : ۱۳۶۳/۹/۹  

محل تولد : کرمانشاه

تحصيلات : کارشناسي مديريت صنعتي

زمينه فعاليت : مجري تلويزيون

ادامه
پیروز حناچی,بیوگرافی پیروز حناچی,عکس پیروز حناچی بیوگرافی پیروز حناچی شهردار تهران

نام کامل: پیروز حناچی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۳

محل تولد: تهران

محل تحصیل: دانشگاه تهران

حزب سیاسی: اصلاح طلب

محل سکونت: تهران

ادامه
آن ماری سلامه,بیوگرافی آن ماری سلامه,عکس آن ماری سلامه بیوگرافی آن ماری سلامه +تصاویر

نام اصلی: آن ماری سلامه

تاریخ تولد: ۱۹۹۰ 

محل تولد: روستای فاریا، کشور لبنان

مدرک تحصیلی: فوق لیسانس هنرهای نمایشی

ملیت: لبنانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
خواکین ناوارو پرونا,فیفو,تیم فوتبال فیفا 'فیفو' چه کسی بود؟

نام : خواکین ناوارو پرونا

لقب: ناوارو - فیفو

متولد ۲-۸-۱۹۲۸ در خاوا اسپانیا

تاریخ فوت: ۰۶-۱۱-۲۰۰۲

تیم: رئال مادرید

پست:  مدافع راست

ادامه
جمشید مشایخی,بیوگرافی جمشید مشایخی,عکس جمشید مشایخی بیوگرافی جمشید مشایخی + عکس

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

ادامه
علیرضا فغانی,بیوگرافی علیرضا فغانی,عکس علیرضا فغانی بیوگرافی علیرضا فغانی داور فوتبال + عکس

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

ادامه
لعیا زنگنه,بیوگرافی لعیا زنگنه,عکس های لعیا زنگنه بیوگرافی لعیا زنگنه/ عکس های لعیا زنگنه و همسرش

نام اصلی: لعیا زنگنه

زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تولد: ۱۳۴۴ تهران، ایران

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۱ تا کنون

ادامه
سید مجید حسینی,بیوگرافی سید مجید حسینی,عکس های سید مجید حسینی بیوگرافی سید مجید حسینی-فوتبالیست (+تصاویر)

نام کامل: سید مجید حسینی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد:  ۳۱ خرداد ۱۳۷۵

زادگاه: کرج

پست: مدافع هافبک دفاعی

قد: ۱٫۸۳ متر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۳ آذر
  هفته ۱۵ لیگ برتر ایران
  تراکتورسازی - فولاد خوزستان
  ساعت: ۱۵:۰۰
 • هفته ۱۵ لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - پارس جنوبی جم
  ساعت: ۱۶:۱۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید