۰۹:۰۸ - ۲۷ آذر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۹۰۷۲۹۳
ورزش بانوان

لیلا سیاهوشی: می‌توانیم همانند آقایان به سکوهای بزرگ برسیم

مسابقات کشتی فرنگی بانوان,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش بانوان

در کوران مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان، نخستین دوره رقابت‌های کشتی کلاسیک بانوان در مجموعه ورزشی آزادی تهران بدون سر و صدا برگزار شد، مسابقاتی که با استقبال زیاد بانوان کشتی‌گیر و با قهرمانی تیم کرمانشاه به پایان رسید. فدراسیون کشتی برای قضاوت در این مسابقات از داوران خارجی  دعوت کرد تا نخستین دوره مسابقات کشتی بانوان به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

 

به همین بهانه خبرنگار ایران، به سراغ یکی از مسئولان فدراسیون و ۲ کشتی گیر بانو رفت و با مریم منظمی (نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی)، لیلا سیاهوشی (نفر اول وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی کلاسیک) و زهرا یزدانی (دارنده مدال طلای بازی‌های داخل سالن آسیا در بخش آلیش) به گفت‌ و‌ گو پرداخت که متن آن را با هم می‌خوانیم.

 

 

منظمی: از استقبال بانوان شگفت زده شدیم

نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در خصوص برگزاری نخستین دوره مسابقات کشتی کلاسیک به خبرنگار «ایران» می‌گوید: «تصور ما از نخستین دوره مسابقات کشتی بانوان این گونه نبود، ما فکر می‌کردیم همانند رشته‌های نوپای دیگر، استقبال زیادی از این مسابقات نشود و تعداد تیم‌های حاضر در این مسابقات به تعداد انگشتان دست هم نرسد اما خوشبختانه استقبال از این رشته زیاد بود.» مریم منظمی ادامه می‌دهد: «از هفته‌ها پیش از آغاز مسابقات که هجمه معرفی نامه‌ها برای حضور در این دوره از مسابقات را دیدیم کاملاً شگفت زده شدیم. انتظار حضور بانوان را داشتیم اما نه تا این حد چرا که درخواست‌هایی در خصوص حضور در این مسابقات به دست‌مان رسیده بود اما در زمان تکمیل درخواست‌ها و برگزاری مسابقات، هم ما و هم داوران خارجی از این استقبال متعجب شدیم.»

 

او بیان می‌کند: «۱۰۳ ورزشکار در نخستین دوره مسابقات شرکت کردند که در کنار این نفرات مربیان، سرپرستان و سایر اعضای تیم نیز حضور داشتند که روی هم رفته از نظر تعداد نفرات حاضر، آمار فوق‌العاده خوبی است. کشتی در بین دختران ما محبوبیت بسیار زیادی دارد، ما اعلام می‌کنیم که کشتی ورزش ملی ما است و باید بگوییم که این ورزش مردانه نیست و دختران زیادی در کشورمان حضور دارند که عاشق این رشته هستند.» نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی به سطح نخستین دوره از مسابقات کشتی کلاسیک کشور اشاره می‌کند و می‌گوید: «از ابتدای تابستان سال‌ جاری بحث آموزش به دختران علاقه‌مند را آغاز کردیم و در این چند ماه مربیان و کشتی گیران زیادی را در سطح تمامی استان‌ها پرورش دادیم و سطح رقابت‌ها با توجه به برگزاری نخستین دوره از مسابقات مناسب بود بخصوص کشتی‌های فینال که شاهد اجرای فنون زیبایی از کشتی گیران بانو بودیم.»

 

منظمی می‌افزاید: «طبق روال نفرات اول تا سوم هر وزن به تیم ملی دعوت می‌شوند و قطعاً این نفرات ثابت نخواهند بود و تغییر خواهند کرد؛ برای شناسایی استعدادها جلسات تخصصی برگزار کردیم تا این بحث را گسترده‌تر اجرایی کنیم. علاوه بر این برای تیم ملی خانم آنا واسلینکو از کشور اوکراین را در نظر گرفتیم تا ناظر تمرینات ملی پوشان باشد.» او در خصوص برنامه‌های فدراسیون کشتی در بخش بانوان بیان می‌کند: «بازی‌های جهانی را در پیش داریم که تیرماه سال ۹۷ برگزار می‌شود و هدف‌مان از برگزاری مسابقات کشتی کلاسیک در سطح کشور حضور در این مسابقات است. کشتی بانوان ایران با مساعدت فدراسیون کشتی و سایر مسئولان روند رو به رشدی را طی می‌کند و قطعاً این رشته در بخش بانوان با سرعت بالا به پیشرفت خود ادامه خواهد داد.» نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در خصوص حضور نداشتن عکاسان در سالن برگزاری مسابقات می‌گوید: «این دوره از رقابت‌ها نخستین تجربه ما بود و حالت آزمون و خطا داشت. تصمیم گرفته شد که عکاس‌ها در این مسابقات حضور نداشته باشند. به هر حال خبرنگاران خانم در مسابقات حاضر بودند و پوشش خبری صورت گرفت. پوشش تصویری نیز از طریق سایت فدراسیون انجام شد.»

 

سیاهوشی: می‌توانیم همانند آقایان به سکوهای بزرگ برسیم

لیلا سیاهوشی، نفر اول وزن ۵۰ کیلوگرم از استان همدان در مسابقات کشتی کلاسیک قهرمانی کشور می‌گوید: «نخستین دوره مسابقات کشتی کلاسیک برخلاف انتظارات سطح بالایی داشت و حقیقتاً خانم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات قدرت بدنی و تکنیک بالایی داشتند. استقبال از این دوره از مسابقات خوب بود و واقعاً نمی‌توان تصور کرد که این نخستین دوره از مسابقات کشتی کلاسیک بود که برگزار شد.» او بیان می‌کند: «فدراسیون کشتی در این مدت زحمات زیادی برای ترویج این رشته در کشور کشید اما هنوز این رشته با وجود علاقه مندان زیادی که دارد در بین بانوان شناخته شده نیست و بانوان نمی‌دانند که کشتی زنان وجود دارد.  بانوان زیادی به کشتی علاقه دارند و در استان همدان میزان علاقه به این رشته بسیار زیاد است.»

 

عضو تیم ملی کشتی بانوان می‌افزاید: « کشتی را همه دوست دارند و این ورزش در خون تمامی ایرانی‌ها است، خانم یا آقا فرقی نمی‌کند و همه کشتی را دوست دارند. ما کشتی گیران بانو چیزی از آقایان کم نداریم چرا که ما خانم‌های همین سرزمین هستیم و همانند آقایان می‌توانیم به سکوهای بزرگ دست یابیم.» سیاهوشی در خصوص تیم ملی می‌گوید: «نفرات برتر مجوز حضور در تیم ملی را کسب کرده‌اند، البته زمان تشکیل اردوهای تیم ملی مشخص نیست اما مسابقات جهانی را در پیش داریم که سال آینده برگزار می‌شود.  من عاشق کشتی هستم و باید از مسئولان فدراسیون تشکر کنم که این فرصت را به ما دادند تا شانس خودنمایی در میادین را داشته باشیم.»

 

یزدانی: بعد از طلای داخل سالن استقبال بانوان مازندرانی از کشتی بیشتر شد

زهرا یزدانی، دارنده مدال طلای بازی‌های داخل سالن آسیا در بخش کشتی آلیش با تیم مازندران در این مسابقات شرکت کرد و در جایگاه سوم وزن ۵۵ کیلوگرم جای گرفت. او در خصوص نتیجه کسب شده در این مسابقات می‌گوید: «حقیقتاً از نتیجه‌ای که گرفتم راضی نبودم چرا که کمتر از یک ماه برای حضور در این مسابقات تمرین داشتم.» او نیز به استقبال خوب کشتی گیران بانو اشاره می‌کند و می‌افزاید: «امسال با وجود آغاز مسابقات شاهد استقبال بسیار خوبی بودیم و این میزان استقبال برای نخستین دوره فوق‌العاده بود و قطعاً این میزان استقبال در دوره‌های بعدی بیش از این هم خواهد شد،  البته برای شناخته شدن این رشته نیازمند تبلیغات بیشتری هستیم.»

 

این کشتی گیر مازندرانی ادامه می‌دهد: «بعد از طلای بازی‌های داخل سالن آسیا استقبال بانوان در استان مازندران بیشتر شد و  همین مسائل باعث می‌شود تا این رشته شناخته‌تر شود؛ تصمیمم بر این است که در کشتی آلیش فعالیت کنم اما برای حضور در کشتی کلاسیک هم تابع دستورات فدراسیون هستم ،چرا که به‌عنوان یک سرباز در اختیار تیم ملی کشورم هستم.» او که دختر دایی رضا یزدانی، آزادکار نامدار تیم ملی است می‌گوید: «حقیقتاً رضا باعث دلگرمی من است. او بعد از مسابقات کشتی کلاسیک با من تماس گرفت و به من گفت که چرا در خصوص مسابقات با او مشورت نکردم؟ من برای رسیدن به این جایگاه ماه‌ها تمرین کردم و قطعاً همین روند را ادامه خواهم داد؛ اول راه هستم و می‌خواهم با وجود باز شدن درهای کشتی بانوان بیش از این بدرخشم.»

 

 

یزدانی: سختگیری‌ها بیجا نبوده

اولین دوره مسابقات کشتی کلاسیک با سختگیری‌هایی همراه بود. این مسابقات در حالی برگزار شد که اجازه عکسبرداری از این مسابقات داده نشد. در این میان البته تماشاگران و خبرنگاران خانم نیز اجازه نداشتند گوشی موبایل خود را به سالن ببرند. زهرا یزدانی درخصوص استقبال تماشاگران می‌گوید: «براساس ابلاغیه‌ای که پیش از برگزاری مسابقات آمده بود، بجز خانواده ورزشکاران و اهالی کشتی تعدادی تماشاگر از بیرون آمده بودند که با توجه به برگزاری نخستین دوره مسابقات می‌توان این استقبال را خوب دانست.» او همچنین درخصوص سختگیری‌های موجود در حین برگزاری مسابقات می‌افزاید: «از نظر من، این سختگیری‌ها بیجا نبوده، فدراسیون کشتی به تازگی مجوز فعالیت کشتی بانوان را گرفته و زیر نظر است البته این سختگیری‌ها با پادرمیانی فریبا محمدیان، معاون امور بانوان وزارت ورزش برطرف شد.»

 

حضور ۲۵ استان در مسابقات کشتی کلاسیک بانوان کشور

اولین دوره مسابقات کشتی کلاسیک بانوان کشور با حضور ۱۰۳ کشتی‌گیر از ۲۵ استان کشور برگزار شد و کشتی‌گیران بانو در ۶ وزن ۵۰، ۵۵، ۶۰، ۶۵، ۷۰و ۷۵ کیلوگرم به مصاف هم رفتند که در وزن ۵۰ کیلوگرم ۱۹ نفر، در وزن ۵۵ کیلوگرم ۱۸ نفر، در وزن ۶۰ کیلوگرم ۱۷ نفر، در وزن ۶۵ کیلوگرم ۱۹ نفر، در وزن ۷۰ کیلوگرم ۱۳ نفر و در وزن ۷۵ کیلوگرم ۱۷ نفر  حضور داشتند. استان‌های اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، کرمانشاه، لرستان، مازندران و یزد با ترکیب کامل در این مسابقات شرکت کردند.

 

 

محمد محمدی سدهی

 

 

 

 

 

  • 7
  • 1
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.4 stars from 8 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
عکس های جدید متین ستوده,متین ستوده,عکس های متین ستوده بیوگرافی متین ستوده به همراه مصاحبه و جدیدترین عکسهایش

چکیده ای از بیوگرافی میتن ستوده

نام اصلی :متین السادات ستوده

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تولد: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۴

محل زندگی: تهران

پیشه: بازیگر

ادامه
نیلوفر هوشمند,بیوگرافی نیلوفر هوشمند,عکس نیلوفر هوشمند بیوگرافی نیلوفر هوشمند + جدیدترین عکس های نیلوفر هوشمند

چکیده ای از بیوگرافی نیلوفر هوشمند:

نام: نیلوفر هوشمند

متولد: اسفند ۱۳۶۷

پیشه: بازیگر

وضعیت: مجرد

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲

ادامه
هوتن شکیبا,بیوگرافی هوتن شکیبا,عکس هوتن شکیبا هوتن شکیبا | مصاحبه و بیوگرافی هوتن شکیبا و جدیدترین عکس های او

چکیده ای از بیوگرافی هوتن شکیبا

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما، تلویزیون، صداپیشگی

تولد: ۲۴ خرداد ۱۳۶۳

محل زندگی: تهران

پیشه: بازیگر

 

ادامه
امیر کاظمی,بیوگرافی امیر کاظمی,عکس های امیر کاظمی بیوگرافی امیر کاظمی بازیگر جوان + عکس های امیر کاظمی و همسرش

چکیده ای از بیوگرافی امیر کاظمی:

نام: امیر کاظمی

زادروز   ۱۹ آبان ۱۳۶۹

پیشه: بازیگر

همسر: مهتاب محسنی

 

ادامه
امیر حسین رستمی,بیوگرافی امیرحسین رستمی,عکس امیر حسین رستمی بیوگرافی امیرحسین رستمی بازیگر طناز ایرانی | عکس های همسر وفرزند امیرحسین رستمی

امیرحسین رستمی

زمینه فعالیت : سینما، تلویزیون و تئاتر

تولد : ۱۲ بهمن ۱۳۵۴

تهران

ملیت :  ایرانی

پیشه : بازیگر

ادامه
حمید صفت,بیوگرافی حمید صفت,عکس های حمید صفت بیوگرافی حمید صفت خواننده رپ | جدیدترین عکس های اینستاگرامی حمید صفت

چکیده ای از بیوگرافی حمید صفت:

نام : حمید

نام خانوادگی : امیری صفت

تاریخ تولد : ۱۸ مرداد ۱۳۷۲

محل تولد : تهران

ملقب به حمید صفت

ادامه
بهاره رهنما,بیوگرافی بهاره رهنما,عکس بهاره رهنما بیوگرافی بهاره رهنما / عکسهای عروسی بهاره رهنما

چکیده ای از بیوگرافی بهاره رهنما

نام و نام خانوادگی : بهاره رهنما

زمینه فعالیت : بازیگر تئاتر، تلویزیون، سینما، نویسنده، کارگردان تئاتر

تاریخ تولد : ۱۰ آذر ۱۳۵۲ / ۱ دسامبر۱۹۷۳

محل تولد : اراک، ایران

همسر سابق : پیمان قاسم‌خانی

ادامه
امین حیایی,بیوگرافی امین حیایی,جدیدترین تصاویر امین حیایی بیوگرافی امین حیایی مرد پولساز سینما + تصاویر پسر و همسرش

زندگینامه امین حیایی:

زمینه فعالیت: بازیگری و خوانندگی

جنسیت: مرد

سال تولد: ۱۳۴۹

محل تولد: تهران

همسر ها: مونا بانکی پور(همسر سابق) ، نیلوفر خوش خلق.

ادامه
بیوگرافی جاستین بیبر,عکس جاستین بیبر,ماجراهای جاستین بیبر بیوگرافی جاستین بیبر | حقایقی جالب در مورد به شهرت رسیدن جاستین بیبر

گزیده ای از بیوگرافی جانستین بیبر:

نام اصلی: جاستین دِرو بیبر
نام مستعار: جِی‌بی
تولد: ۱ مارس ۱۹۹۴
‎۱۰ اسفند ۱۳۷۲
لندن، انتاریو،کانادا
ملیت: کانادا
سبک‌(ها): پاپ، آراندبی، تین پاپ
ساز(ها): آواز، گیتار، کیبورد، ترومپت، پیانو، درام
سال‌های فعالیت: ۲۰۰۸ - اکنون

 

بیوگرافی جاستین بیبر

جاستین بیبر در لندن (انتاریو) به دنیا آمد و در شهر استردفورد (انتاریو) بزرگ شد، مادر جاستین بیبر «پتی مالته» وقتی که ۱۸ ساله بود جاستین را باردار شد ، وقتی جاستین ۲ ساله بود پدرش «جرمی بیبر» برای ازدواج با زن دیگری پتی را طلاق داد و مادرش جاستین را به تنهایی و با درآمد کمی که از کارش بدست می آورد بزرگ کرد.

 

ادامه
بیوگرافی احسان علیخانی,عکس احسان علیخانی,زندگینامه احسان علیخانی بیوگرافی احسان علیخانی، مجری محبوب و توانمند تلویزیون

نام: احسان علیخانی

زادروز : ۱۵ آبان ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

محل زندگی : تهران

تحصیلات : کارشناسی در رشتهٔ مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران

پیشه : تهیه‌کننده ، مجری تلویزیونی، دستیار کارگردان، کارگردان

ادامه
بیوگرافی احسان خواجه امیری,اهنگ های احسان خواجه امیری,عکس احسان خواجه امیری بیوگرافی احسان خواجه امیری مرد خوش صدای موسیقی | جدیدترین عکس های احسان خواجه امیری و همسرش

نام:احسان خواجه امیری

نام خانوادگی:خواجه امیری

تاریخ تولد:۱۳۶۳/۸/۷

محل تولد:تهران

تحصیلات:فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر

تاهل:متاهل

ادامه
کریستیانو رونالدو,بیوگرافی کریستیانو رونالدو,عکس جدید رونالدو بیوگرافی کریستیانو رونالدو/ از فقیری تا ثروتمندی

چکیده ای از بیوگرافی کریستیانو رونالدو:

نام کامل:  کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو

زادروز:  ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵

زادگاه: فونچال، مادیرا، پرتغال

قد:  ۱٫۸۵

پست: مهاجم

ادامه
زندگی نامه توماس ادیسون,درباره توماس ادیسون,زندگینامه ادیسون زندگی نامه توماس ادیسون، خنگ ترین نابغه با بیش از ۱۰۰۰ اختراع

تاریخ تولد: ۱۱ فوریهٔ ۱۸۴۷

میلان، اوهایو

مرگ:  ۱۸ اکتبر ۱۹۳۱ میلادی (۸۴ سال)

اورنج غربی، نیوجرسی

شهروند:  ایالات متحده آمریکا

ملیت: پرچم ایالات متحده آمریکا آمریکایی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید