۰۹:۳۲ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۱۹۵۵
اشتغال و تعاون

وزیر کار: تصمیمات سلیقه‌ای ما کار دست شما داده است!

دیدار اهالی سینما و تئاتر با وزیر کار,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جمع هنرمندان بیان کرد: حق شما آن‌چنان که شایسته هنر است، ادا نشده و سلایق ما کار دست شما داده و مانند یک متغیری وابسته در مقابل این سلایق بودید.

به گزارش ایسنا، آیین امضای تفاهم‌نامه بین سازمان تأمین اجتماعی و خانه تئاتر، خانه سینما و خانه موسیقی با حضور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین روسای اصناف و انجمن‌های هنری عصر روز دوشنبه (۷ خرداد ماه) در در تالار سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد.

 

دیدار اهالی سینما و تئاتر با وزیر کار,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون

در ابتدای این مراسم منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینما در سخنانی بیان کرد: بعد از مدت‌ها گفت‌وگو امروز ما تفاهم نامه‌ای را که مدتی است با  سازمان تامین اجتماعی تهیه کرده‌ایم و به مرحله امضا رسانده‌ایم در حضور وزیر کار و سازمان تامین اجتماعی رونمایی و مبادله می‌کنیم. امیدوارم این‌ جمع شهادت دهد، ما بر اساس همه موازین حقوقی و جاری تلاش می‌کنیم تا مسائل و مشکلاتی را که در این حوزه داریم، با کسب یک‌ موقعیت اداری و حقوقی که آن‌هم کمیته مشترک بین خانه سینما، خانه تیاتر و خانه موسیقی و سازمان تأمین اجتماعی است تمام مسائل را با ارامش و البته سرعت و نیات مسالمت‌جویانه حل و فصل کنیم.

 

او ادامه داد: آقای وزیر، ما نیازمند تعریف شغلی روشن و واحد در سازمان تأمین اجتماعی و وزارت کار هستیم. شما می‌دانید که موسیقی، تئاتر و سینما معضل ما نیست بلکه راه حل ماست. این راه حل را برای حل و فصل بسیاری از مشکلات جامعه ما دست‌کم نگیرید. متأسفانه یک تصویر وجود دارد و در جاهایی به آن اشاره می‌شود و فکر می‌کنند که حوزه هنر خودش معضل و مسأله است اما از شما توقع داریم این را در هرجایی که امکانش هست، انکار کنید. هیچ کدام از مشکلات اجتماعی تابعی از فرهنگ و هنر نیست و هر جایی مسئولیت اجتماعی، آرامش و نگرانی برای میهن وجود دارد، اهل هنر هستند که پای آن ایستاده‌اند.

 

شاهسواری در پایان گفت: امیدوارم که امروز طلیعه یک ‌رابطه دوستانه و مسئولانه فی‌مابین خانه‌ها به عنوان نهادهای صنفی و موثر در سرنوشت کشور با تامین اجتماعی باشد که بتواند آینده بهتری برای نسل بعدی ایجاد کند و امیدوارم خیرش به پیشکسوتانی که فرصت امروز را ایجاد کرده‌اند، برسد و یقین می‌دانم که این، در حوزه مسئولیت شماست و امیدوارم در چند وقت آینده خبرهای خوبی را شاهد باشیم.

 

سپس این تفاهم‌نامه با حضور مدیر عامل خانه سینما، مدیرعامل خانه تئاتر و مدیر عامل خانه موسیقی و همچنین معاونت سازمان تامین اجتماعی رونمایی شد و به امضا طرف‌های قرارداد رسید.

 

باید حرف یکدیگر را بشنویم

بعد از امضای این تفاهم نامه محمدحسن زدا، معاونت سازمان تامین اجتماعی در سخنان کوتاهی بیان کرد: تشکر می‌کنم از امضای این ‌مفاهمه و دوستی که به وجود آمده است. امیدوارم در اثر رفتار ما دوستان مقابل هم لذت ببرند. اولین پیامی که این مفاهمه برای هر دو طرف دارد، این است که ما به این نتیجه رسیده‌ایم که باید با شرکای اجتماعی خود به گفت‌وگو بنشینیم و حرف همدیگر را بشنویم. افتخارم می‌کنم که به این وسیله وارد این مجموعه شده‌ام.

 

سپس منوچهر محمدی از تهیه‌کنندگان سینمای ایران با حضور در جایگاه اظهار کرد: این ماجرا از اوایل سال ۹۶ شروع شد که مجموعه مشکلاتی راجع به تامین اجتماعی وجود داشت و برای آن مذاکرات و جلساتی برگزار شد. در ابتدا برای این که وزارت ارشاد و وزارت کار را حساس کنیم، منجر به نوشتن نامه‌ای شد که بسیار هم تلخ، تند گزنده بود که البته بنده هم کاتبش بودم اما در نهایت منجر به تشکیل کارگروهی شد که مجموعه جلساتی در تأمین اجتماعی و خانه سینما برگزار کردیم. جلساتی تلخ و تند گاهی هم همراه با دعوا ولی امروز خستگی از تن ما رفت چون این تفاهم نامه امضا شد.

 

این تفاهم‌نامه گرفتار دیوان سالاری نشود

او در ادامه گفت: آقای ربیعی را همه می‌شناسند. او زاده جنوب شهر و کارگرزاده است و با شرایط قشر ضعیف آشناست. من خواهشی دارم. تفاهم‌نامه‌ای انجام شده و سعی شده تمام مسائل حقوقی و قانونی رعایت و خیر و صلاح بخش‌های هنری در آن دیده شود. خواهشم این است که این تفاهم‌نامه گرفتار دیوان‌سالاری نشود و همچنین گرفتار مأمور معذور هم نشود. واقعیت این است که چه شهروند باشی چه هنرمند، وقتی به این مجموعه رجوع می‌کنی که گرفتار هستی به این خدمات نیاز داری. پس در شرایط حساس کنونی بهتر است این دوستان آن را درک کنند و این مردم‌داری رعایت شود تا این تفاهم‌نامه شکل عملیاتی و اجرایی به خود پیدا کند و حاصلش را ببینیم.

 

دیدار اهالی سینما و تئاتر با وزیر کار,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون

در ادامه این مراسم حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی با تأکید بر این که می‌خواهد صریح و شاید تلخ صحبت کند، اظهار کرد: ما از سال ۹۴ با پدیده‌ای مواجه شدیم. من دبیری جشنواره موسیقی فجر را از سال ۹۴ بر عهده داشتم. ما در قراردادهایمان با هر هنرمندی توافقی می‌کردیم و تمامشان در موسسه توسعه هنرهای معاصر انجام می‌شد اما از آن سال موقع پرداخت همه دیدند که در قراردادها رقم بزرگی بابت بیمه کم شده بود و این مشکل‌ تا امروز هم ادامه داشته است. متعاقب آن از طریق موسسه پیگیر شدیم که بدانیم داستان چیست. در نهایت منجر شد که سال ۹۶ با خانه سینما و خانه تئاتر خدمت آقای زدا رسیدیم.

 

به همه گفتیم مسأله حل شد

او ادامه داد: جلسه اول به قدری همه ذوق‌زده بیرون آمدیم که به همه گفتیم مسأله حل شد. مشخصا در تئاتر و موسیقی هر قراردادی داریم، ۹۰ درصدش در چارچوب توسعه هنرهای معاصر انجام می‌شود. هنرمندان معدودی در بخش موسیقی تجاری قراردادهای دیگری می‌بندند اما عمده دیگر هنرمندان موسیقی ما مانند موسیقی نواحی و سنتی کمک‌بگیر هستند و با آن سرپا هستند که اکثرش در معاونت هنری انجام می‌شود. موسسه توسعه به تأمین اجتماعی هشت میلیارد تومان بدهکار است؛ آن هم بابت کمکی که به هنرمندان کرده است. آقای زدا فرمودند که قراردادهای انفرادی مشمول نمی‌شود ولی همه مشمول شده است. خواهشم این است که این مسأله به صورت جدی پیگیری شود زیرا برای جامعه بسیار نگران‌کننده و لطمه بزرگی است. این را یک موسسه دولتی نبینید بلکه موسسه‌ای است که همه رزق هنرمندان دست آن است.

 

باید شفافیت به وجود بیاید

سپس اصغر همت، مدیرعامل خانه تئاتر در سخنانی ضمن تاکید بر شفافیت در انجام امور بیان کرد: صحبتی با آقای زدا داشتم و صورت مسأله این کار مقبول است و این که ما صراحتا نمی‌توانیم چیزی را به هنرمندان هبه کنیم، چون با  ۴۲ میلیون نفر طرف  هستیم. رفاقتی چیزی پیش نمی‌رود. باید یک شفافیتی به وجود بیاید که بدانیم تکلیف ما چیست. کسی که تئاترش یک میلیون و نیم فروش داشته، ولی باید ۵۶ درصد از آن را برگرداند. درست است که این تفاهم‌نامه امضا شد اما مشکل ما عطف به ماسبق است و در نهایت هم شفافیت مهم‌ترین نکته است.

 

در ادامه تورج منصوری، از فیلمبرداران پیشکسوت سینمایی به عنوان آخرین سخنران از طرف هنرمندان اظهار کرد: این جلسه من را یاد اوایل دهه ۷۰ انداخت. یک‌ تفاهم‌نامه‌ای با همین نام به امضای سه نفر رسید: وزیر ارشاد، رئیس سازمان تأمین اجتماعی و مدیرعامل خانه سینما که خودم بودم. قرار بر این شد که اهالی خانه سینما بیمه شوند. این خبر تیتر درشت روزنامه‌ها شد و شادی و پایکوبی اهالی خانه سینما همراه داشت. آن روز همه موهای من مشکی بود و همه تازه‌نفس بودیم. سینمای امروز حاصل کار آن‌هاست اما متاسفانه اشکالات قانونی‌ در تفاهم‌نامه وجود  داشت. قرار بود از دو درصد درآمد سینماهای کشور، خانه سینما از محل بودجه‌هایی که وزارت ارشاد به خانه سینما اختصاص داده بود، بخش کارفرمای بیمه را بپردازد در نتیجه به خانه سینما یک شماره کارگاه داده شد.

 

امیدوارم این آخرین امضا بین مدیران باشد

او افزود: این قرارداد دچار مشکلاتی در سازمان تأمین اجتماعی شد. یک عده ای در این سازمان نظارت می‌کردند که می‌گفتند وقتی یک شماره کارگاه در خانه سینما دارید، باید کارفرما داشته باشید ولی وزارت ارشاد نمی‌تواند کارفرمای شما باشد. در نهایت هم در وزارت ارشاد پول بیمه را ندادند. در نتیجه این اتفاقات چون هزینه بیمه پرداخت نشده بود، بیمه افراد قطع شد. در قرارداد دیگری که انجام شد، شماره کارگاه از خانه سینما گرفته شد و افراد از حالت درجه‌بندی خارج شدند و همه اعضای خانه سینما بیمه اختیاری با کف دستمزد گرفتند. امروز امیدوارم این آخرین امضا بین مدیران باشد و ۲۰‌ سال دیگر دوباره قرارداد دیگری نوشته نشود.

 

منصوری ادامه داد: ما پیر شدیم و قرار است با چیزی حدود ۴۰ سال سابقه کار بازنشسته شویم و بنده در زمان بازنشستگی چیزی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگی خواهم گرفت. فقط نگاهمان به جوانانی که وارد می‌شوند، نباشد و حواسمان به سفیران فرهنگی کشور هم باشد. خواهشم این است که کاری برای حقوق بازنشستگی این افراد انجام دهیم.

 

حق یک عده کارگر معدن را به یک عده مطرب نمی‌دهیم

این هنرمند در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: ما در یک جلسه‌ای سال‌ها پیش در سازمان تأمین اجتماعی مشغول مذاکره بودیم و یکی از افرادی که از طرف سازمان با ما صحبت می‌کرد، به ما گفت ما حق یک عده کارگر معدن را به یک عده مطرب نمی‌دهیم. این درحالی بود که به او گفتم که تو را مجبور به عذرخواهی می‌کنم و همین اتفاق هم افتاد. سال‌ها بعد او را برای مشورت گرفتن به خانه سینما دعوت کردیم. از من پرسید فلانی تو بازنشسته شده‌ای؟ گفتم نه و او به من پاسخ داد که من بازنشست شده‌ام؛ با بیش از ۵ میلیون تومان حقوق. این در حالی است که منِ منصوری اگر بازنشست شوم حقوقم حدود یک میلیون و ۲۰۰ خواهد بود. این‌ موضوعی نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت.

 

عذرخواهی می‌کنم!

در بخش پایانی این مراسم علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که از شما هنرمندان بابت این اتفاقات عذرخواهی می‌کنم، گفت: اول این که خوشحالم که در جمع شما هستم و دوما باید بگویم که خجالت کشیدم. حدود چهار سال است این که اینجا هستیم اما آرزوهایی که روزهای اول داشتیم، نشد که پیش برود. عذرخواهی می‌کنم از شما. آقای منصوری مثل یک فیلمبردار گویی تمام اتفاقات را ثبت کرده‌اند و به ما نشان دادند.

 

هیچ کس از راه هنر نتوانسته زندگی متوسط رو به بالایی را داشته باشد

وی ادامه داد: حق شما ادا نشده است و می‌فهمم که آنچه شایسته وضعیت هنر است، ادا نشده و سلایق ما کار دست شما داده است و شما مانند متغیر وابسته‌ای در مقابله با این سلایق بودید و می‌دانم هیچ کس از راه هنر نتوانسته زندگی متوسط رو به بالایی را داشته باشد و از راه قلم ارتزاق کند؛ حتی بزرگ‌ترین نویسندگان. بنا بر این ارزش کار شما را می‌فهمم.

 

او با بیان این که هنر در شگل‌گیری یک نسل بسیار موثر است، افزود: بخشی از زندگی ما با سینما و تئاتر و موسیقی بوده است. من حتی بلال فروختم تا بتوانم به این مکان‌ها بروم. شکل‌گیری شخصیت ما در رابطه با هنر بوده و من معتقدم که ما نه ادراک درست پیدا کردیم و نه نیاز  ایران امروز را فهمیده‌ایم. من به عنوان مسئول می‌توانم بگویم که دیگر علت اول اعتیاد و طلاق فقر نیست. این حرف‌ها عواطف خودم است.

 

عنوان شغلی مستقل نداریم

وزیر کار اضافه کرد: ما ۳۲ صنف و ۸۰ تخصص داریم اما عنوان شغلی مستقل نداریم. من مایلم با یک کار فشرده این مشکل برطرف شود. بازنشستگی‌ها معطوف می‌شود به این عناوین شغلی. همه الان یک‌جور هستند اما سزاوار نیست که تعدادی در حال طبقه‌بندی شدن هستند.

 

حضرت عباسی می‌خواهیم این مشکل را حل کنیم

ربیعی تأکید کرد: زمان انجام این کار را هم نباید طولانی کنیم و باید تا یک ماه آینده انجام شود. خانم طائرپور هم که همیشه نکاتی را به ما یادآور می‌شوند، پیگیری کنند که آن حتما به ثمر برسد. به قول ترک‌زبان‌ها، حضرت عباسی می‌خواهیم این مشکل را حل کنیم. واقعا مایلم هر راه قانونی که وجود دارد، انجام شود. خود شما چارچوب‌های قانونی جلویتان است و هر تصمیمی که در اختیار ما است و فکر می‌کنم می‌توانیم راهکاری برای آن انجام دهیم، صورت بگیرد تا بعدها بگویند که یادش به خیر و تصمیمات خوبی گرفته شد. امیدوارم که باز هم جلسه مختصرتری در هر سه حوزه داشته باشیم و یک ماه دیگر روند این کار را مرور کنیم و پیشرفت کار را ببینیم.

 

جامعه امروز نیاز زیادی به نشاط و امید دارد

او در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: جامعه امروز نیاز زیادی به نشاط و امید دارد و اوضاع آن خوب نیست. ما نیاز داریم که جلوی این تهدیدهایی که ناجوانمردانه از خارج به ما می‌شود ایستادگی و جامعه را قوی کنیم. بخشی از آن بر عهده شماست و ما وظیفه داریم این‌ها را به صنعت تبدیل کنیم  و آن را دنبال کنیم. به عنوان کشنگر اجتماعی ایرانی‌ها بیش از پیش به هنر شما نیاز دارند تا بتوانیم جامعه قرص غیرشکننده داشته باشیم.

 

در این مراسم که با حدود یک ساعت تأخیر آغاز شد، افراد و چهره‌هایی چون محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی، منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما، اصغر همت، مدیرعامل خانه تئاتر، همایون اسعدیان، مرتضی رزاق‌کریمی، تورج منصوری، عبدالحسن تهامی‌نژاد، سیدمحمدمهدی طباطبائی‌نژاد، رامین حیدری فاروقی، حسن آقاکریمی، منوچهر محمدی، محمد بانک، امیر معتمدی، علی دهکردی، بهرام بدخشانی، روانبخش صادقی، جواد طوسی، محمد شکیبانیا، محمد سریر، مریلا زارعی، مریم هژیروند، محمدرضا معینی، فرشته طائرپور، سید ضیا هاشمی، ایرج راد، کاظم هژیرآذر، فاطمه معتمدآریا، کامران قدکچیان، علی آشتیانی‌پور، غلامرضا موسوی و مسعود امینی تیرانی حضور داشتند.

 

۳۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد

در حاشیه این مراسم، علی ربیعی در صحبتی با اهالی رسانه بیان کرد: برخی از هنرمندان وضعیت حقوق بازنشستگی خوبی ندارند و در سازمان تأمین اجتماعی نیز یا دوره‌ای بیمه نبودند و یا این بیمه استمرار نداشته است. از زمان وزارت آقای جنتی هم این کار پیگیری شده و خوشبختانه امروز پوشش بیمه‌ای هنرمندان به طور کامل در حال اجرا است.

 

او ادامه داد: بحث دیگر بر روی اصناف و تخصص‌ها است که عنوان شغلی آنها یکی است. بازنشستگی هنرمندان همراه با کم‌درآمدی عارضه مضر و بدی است. آن چیزی که ما تفاهم کردیم، این بود که بتوانیم عناوین شغلی را به درستی تعریف کنیم. مشکلاتی هم در پرداخت حق بیمه وجود داشت و ما برای آن دو شعبه خاص گذاشتیم تا هنرمندان بتوانند در آن کمترین پرداخت را داشته باشند اما در دوران بازنشستگی بیشترین مقدار صورت بگیرد. ما می‌توانیم این ضرایب را افزایش دهیم.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: این تفاهم‌نامه شکل قراردادها و خدمات بیمه‌ای به هنرمندان را شکل‌دهی، قاعده‌مند، شفاف و تسهیل می‌کند. همچنین ما در صنعت تصویر فکر می‌کنیم به راحتی می‌توان بیش از ۳۰ هزار شغل را در این حوزه ایجاد کنیم. حضور صنعت دیجیتال در حوزه های هنری نیز سهولت در دسترسی و گستردگی‌هایی ایجاد کرده است. مساله پایانی این است که رقم حق بیمه، در بودجه قرار می‌گیرد اما بحث این است که این رقم حداقل دستمزد است و باید بالاتر بیاید تا حقوق بازنشستگی هنرمندان نیز افزایش پیدا کند. در نهایت ما باید یک ثبات در دیدگاه‌هایمان به هنر داشته باشیم تا هنرمندان به خاطر تصمیمات سلیقه ای مدیران و مسئولان دچار مشکلات نشوند.

 

دیدار اهالی سینما و تئاتر با وزیر کار,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
دیدار اهالی سینما و تئاتر با وزیر کار,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
دیدار اهالی سینما و تئاتر با وزیر کار,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
دیدار اهالی سینما و تئاتر با وزیر کار,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
  • 12
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.8 stars from 16 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
اکبر عبدی,بیوگرافی اکبر عبدی,عکس‌های اکبر عبدی بیوگرافی اکبر عبدی + عکس همسر و دختر

نام کامل: عبدي آقاباقر

تاريخ تولد: ۱۳۳۹/۶/۴ 

محل تولد: تهران

محل زندگي: تهران

تحصيلات: ديپلم

همسر: نينا عبدي

ادامه
بیوگرافی وینفرید شفر,عکس‌های وینفرید شفر,کارنامه فوتبالی وینفرید شفر بیوگرافی و کارنامه فوتبالی وینفرد شفر + عکس همسر و فرزندان

نام کامل : وینفرید شفر

متولد: ۱۰ ژانویهٔ ۱۹۵۰

ملیت: آلمان

زادگاه :ماین

حرفه :مربیگری

باشگاه: استقلال تهران

ادامه
برانکو ایوانکوویچ,بیوگرافی برانکو ایوانکوویچ,عکس‌های برانکو ایوانکوویچ بیوگرافی کامل برانکو ایوانکوویچ + عکس‌های خانوادگی

نام  کامل: برانکو ایوانکوویچ

متولد: ۲۸ فوریهٔ ۱۹۵۴ ‏

ملیت: کرواسی

زادگاه: واراژدین

پست: سرمربی

باشگاه کنونی: پرسپولیس

ادامه
کارلوس کی روش,بیوگرافی کارلوس کی روش,عکس‌های کارلوس کی روش بیوگرافی کارلوس کی روش، چهره مطرح فوتبال + عکس همسر

نام کامل: کارلوس مانوئل بریتو لئال کی‌روش

تاریخ تولد: ۱ مارس ۱۹۵۳

محل تولد: نامپولا، موزامبیک پرتغال

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش فوتبال

پیشه:سرمربیگری فوتبال

تیم:تیم ملی فوتبال ایران

ادامه
پیام صابری،بیوگرافی پیام صابری،عکس‌های پیام صابری بیوگرافی زنده یاد پیام صابری، همسر زیبا بروفه + تصاویر

زمینه فعالیت: بازیگر ،کارگردان و چهره‌پرداز

تولد: ۱۳۵۲ خورشیدیتهران

مرگ: ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۷ (۴۵ سالگی) تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۳–۱۳۹۷

همسر:  زیبا بروفه

ادامه
زیبا بروفه,بیوگرافی زیبا بروفه,عکسهای زیبا بروفه بیوگرافی زیبا بروفه + عکس

نام کامل: زیبا بروفه

ملیت: ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۶/۲۹ 

محل تولد: تهران

محل زندگی: تهران، ایران

مدرک تحصیلی: فارغ التحصیل حقوق قضایی 

ادامه
الناز حبیبی,بیوگرافی الناز حبیبی,عکس‌‌‌‌‌‌های الناز حبیبی بیوگرافی الناز حبیبی + عکس‌های دیده نشده از او

نام : الناز حبیبی

ملیت: ایران

تاریخ تولد : ۲۱ مرداد ۱۳۶۷

محل تولد : همدان 

محل زندگی : تهران

شروع فعالیت : ۱۳۷۸

ادامه
آزاده نامداری،بیوگرافی آزاده نامداری،عکس آزاده نامداری بیوگرافی آزاده نامداری + عکس خانوادگی

نام : آزاده

نام خانوادگي : نامداري

تاريخ تولد : ۱۳۶۳/۹/۹  

محل تولد : کرمانشاه

تحصيلات : کارشناسي مديريت صنعتي

زمينه فعاليت : مجري تلويزيون

ادامه
پیروز حناچی,بیوگرافی پیروز حناچی,عکس پیروز حناچی بیوگرافی پیروز حناچی شهردار تهران

نام کامل: پیروز حناچی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۳

محل تولد: تهران

محل تحصیل: دانشگاه تهران

حزب سیاسی: اصلاح طلب

محل سکونت: تهران

ادامه
آن ماری سلامه,بیوگرافی آن ماری سلامه,عکس آن ماری سلامه بیوگرافی آن ماری سلامه +تصاویر

نام اصلی: آن ماری سلامه

تاریخ تولد: ۱۹۹۰ 

محل تولد: روستای فاریا، کشور لبنان

مدرک تحصیلی: فوق لیسانس هنرهای نمایشی

ملیت: لبنانی

زمینه فعالیت: بازیگر

ادامه
خواکین ناوارو پرونا,فیفو,تیم فوتبال فیفا 'فیفو' چه کسی بود؟

نام : خواکین ناوارو پرونا

لقب: ناوارو - فیفو

متولد ۲-۸-۱۹۲۸ در خاوا اسپانیا

تاریخ فوت: ۰۶-۱۱-۲۰۰۲

تیم: رئال مادرید

پست:  مدافع راست

ادامه
جمشید مشایخی,بیوگرافی جمشید مشایخی,عکس جمشید مشایخی بیوگرافی جمشید مشایخی + عکس

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

ادامه
علیرضا فغانی,بیوگرافی علیرضا فغانی,عکس علیرضا فغانی بیوگرافی علیرضا فغانی داور فوتبال + عکس

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید