۱۸:۱۰ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۷۳۳۴
رادیو و تلویزیون

نوبت خداحافظی علی‌عسگری با جام جم!

علی‌عسگری,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

مقطع کنوني از جمله مقاطعي است که صداوسيما به پاي ثابت انتقادات تبديل شده است اما اين بار نه به آن معنا که اين نهاد همانند هميشه از افراد يا جريان‌ها انتقاد مي‌کند بلکه اکنون انتقادات بي‌شمار به سمت رويکرد و عملکرد جام‌جم مطرح مي‌شود. سياست صداوسيما پس از پايان رياست محمد هاشمي، همواره در جهت حمايت از اصولگرايان بوده و سليقه متفاوت را نمي‌پذيرد چنانکه پس از عزت‌ا...ضرغامي فرمان جام‌جم به محمد سرفراز سپرده شد که ديدگاه متفاوت داشت و همين تفاوت سبب شد تا زمينه خداحافظي او با صداوسيما فراهم شود.

ظاهرا زماني که ضرغامي با صداوسيما خداحافظي کرد برخي از ياران او موانعي را بر سر راه سرافراز ايجاد کردند که او هم اين موضوع را رد نکرد در پاسخ به اين سوال که آنچه در صداوسيما و نيروهاي تحت امر ضرغامي باعث شد شما به استعفا روي بياوريد، چه بود؟ گفت: «از برخي افراد که زمان ايشان در رده‌هاي مديريتي صداوسيما منصوب بودند، ‌خبر داشتم که جلسه مي‌گذارند و گزارش تهيه مي‌کنند. برخي افراد براي اينکه در منصبي بمانند، حاضرند از خيلي مسائل عدول کنند يا خيلي چيزها را بپذيرند که من اينطور نبودم.» اما ظاهرا رئيس بعدي صداوسيما بيش از اندازه به بقايش بر کرسي رياست صداوسيما توجه دارد که ظاهرا در مسير دچار زياده‌روي شده و اصولگراياني که روزي مديري غير از هم طيف‌ خود براي صداوسيما نمي‌پسنديد اکنون براي خداحافظي علي‌عسگري ثانيه شماري مي‌کنند.

شايعه تغيير رئيس صداوسيما

رفتارهاي علي عسگري در ماه‌هاي اخير عجيب شده است به نحوي که از يک سو سعي در کم‌رنگ کردن و حذف چهره‌هاي محبوب مردم مانند فردوسي‌پور و رشيدپور را دارد و از سويي اجازه پخش برنامه‌اي را مي‌دهد که يک روحاني در انتقاد از ساخت‌وساز‌هاي مجلل مي‌گويد که اشرافيت در زمان پهلوي، اجتماعي و در زمان ما مذهبي است: «قبل از گيردادن به ويلا‌هاي لواسان به حوزه لواسان بايد گير بدهيد. اين حوزه‌هاي مجلل در قم و مدارس مجلل چند درصد مال مراجع تقليد صاحب رساله است که هيچ نسبتي با حاکميت و دولت برحسب ظاهر ندارند؟ مال رئيس سابق قوه قضائيه يا رئيس سابق مجلس يا امام‌جمعه فلان شهر است».

مخاطب اين روحاني آيت‌ا... صادق لاريجاني است که تا پيش از اين از خطوط قرمز ثابت صداوسيما محسوب مي‌شد. اين رفتارهاي قابل تامل سبب شده تا تغيير رياست سازمان صداوسيما بيش از هر زماني مطرح باشد. در همين راستا برخي سايت‌هاي خبري روز گذشته نوشتند: «برخي منابع از تغيير رئيس سازمان صداوسيما و نقل مکان علي‌عسگري به ستاد اجرايي فرمان امام خبر مي‌دهند. بنابر اين گزارش‌ها، مديري جوان جايگزين او خواهد شد.

هم‌اکنون محمد مخبر، رئيس اين ستاد اجرايي است.» از سوي ديگر فريد مدرسي هم در توئيتي با طرح اين پرسش که آيا «پايان عبدالعلي علي‌عسگري» فرا رسيده است، مي‌نويسد: «آنچنان رياست را در صداوسيما بي‌تاثير کردند تا خود در جلسات عالي به صراحت بگويد که به حرفم گوش نمي‌دهند؛ من گفتم، کاري ديگر کردند! حالا به بهانه نامديريتي که خود آفريده بودند، مي‌خواهند تغييرش دهند،؛ آيا معاونت سياسي مي‌گذارد.» آنچه به نقل از علي‌عسگري منتشر شد به اين معناست که در سطوح بالا هم رضايتي از عملکرد او وجود ندارد و برکناري او دور از انتظار نيست حذف عادل فردوسي پور، انتشار گزارش فروش نفت ايران به چين ، پخش سريال گاندو و همچنين ادعاي جديد برادر رکن‌آبادي عليه مذاکره کنندگان سازمان حج و زيارت موضوعاتي نيست که بتوان به‌راحتي از کنار آنها عبور کرد و علي‌عسگري را مقصر ندانست.

نظر علي مطهري درباره تغيير در صداوسيما

يک نماينده مجلس هم مي‌گويد: در حال حاضر رئيس سازمان صداوسيما را رهبري تعيين مي‌کند و قواي سه‌گانه هيچ نقشي در اين زمينه ندارند. قبل از بازنگري قانون اساسي شورايي از سه قوه مديرعامل صدا و سيما را تعيين مي‌کرد و هر سه قوه در اداره صداوسيما نقش داشتند علي مطهري در مورد احتمال تغيير در نحوه اداره صداوسيما گفت: در مورد چگونگي اداره صداوسيما بايد همان روش مديريتي قبلي يعني روشي که قبل از بازنگري قانون اساسي بود اجرا شود. قبل از بازنگري قانون اساسي شوراي سرپرستي وجود داشت که از هر قوه دونفر در اين شورا حضور داشتند و اين شورا مدير عامل صداوسيما را تعيين مي‌کرد، با اين شيوه هر سه قوه در اداره صداوسيما نقش داشتند . نماينده تهران در مجلس ادامه داد: در حال حاضر به شکلي شده است که رئيس اين سازمان را رهبري تعيين مي‌کند و اتفاقا رهبري تاکنون چند بار عنوان کردند که دخالتي در مديريت آنجا ندارم.

طبعا با شرايط فعلي همه چيز بر محور يک فرد مي‌چرخد و البته از طرف دفتر رهبري نيز دخالت‌هايي مي‌شود و قواي سه‌گانه هيچ نقشي در اين زمينه ندارند. عضو کميسيون فرهنگي مجلس در مورد چرايي عدم نظارت درست بر نحوه فعاليت صداوسيما خاطرنشان کرد: در حال حاضر شوراي نظارت بر نحوه فعاليت صداوسيما وجود دارد اما اين نظارت به گونه‌اي است که جنبه استطلاعي دارد و فقط اطلاع مي‌دهند. يعني بعد از اينکه ممکن است برنامه‌اي پخش شود و اتفاقي بيفتد به رئيس سازمان نامه مي‌دهند که رئيس صداوسيما مي‌تواند ترتيب اثر بدهد و مي‌تواند ترتيب اثر هم ندهد.

وي افزود: بنده خودم دوره‌اي عضو اين شورا بودم و نهايتا اگر اعتراضي مي‌شد ممکن بود که رئيس سازمان جواب بدهد و ممکن هم بود که اصلا جواب ندهد. زماني که ما ماجرا را به رسانه مي‌کشانديم شايد جواب و واکنشي مي‌دادند. اين نماينده مجلس در مورد بحث راه‌اندازي تلويزيون خصوصي در کشور گفت: راه‌اندازي اين نوع تلويزيون در ابتدا بايد با اصل ۱۷۵قانون اساسي سازگار باشد و مجوز آن را صداوسيما صادر کند. اگر تلويزيون خصوصي شود مقداري از دخالت‌ها کم شده و به سمت توجه به نيازهاي مردم در اين حوزه مي‌رويم.

مطهره شفيعي

armanmeli​.‎​ir
  • 12
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.5 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ لئوناردو دی‌کاپریو

لئوناردو دی‌کاپریو: حواست به آدمهايى كه وقتى برنده ميشى، تشويقت نميكنن؛ باشه "فیلم گرگ وال استریت" نویسنده و کارگردان: مارتین اسکورسیزی محصول: ۲۰۱۳

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید