سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
۱۸:۱۰ - ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۶۰۱۱۲۰
اخبار بازار خودرو

افزایش ۳۰ میلیونی قیمت خودرو در بازار/ ‌شوک دوم به خرید و فروش‌‌ اینترنتی ملک و خودرو

افزایش قیمت خودرو در بازار,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
قیمت خودرو هر روز افزایش می یابد و مسئولان مربوطه سکوت کرده اند.

بازار خرید و فروش خودرو رکورد جدیدی را ثبت و افزایش قیمت ها در آن به ۳۰ میلیون تومان در انواع خودرو های داخلی و مونتاژ رسیده است. این درحالیست که وزارت صنعت هم چنان سکوت کرده و نظاره گر بازار است.

به گزارش تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو نسبت به روزهای گذشته با رشد بیشتر قیمت ها روبرو شده است. به نحوی که قیمت خودرو بصورت ساعتی در حال تغییر است و هیچ مسوول و یا واحد نظارتی پاسخگوی به هم ریختگی بازار خودرو نیست.

در روزهای قبل رشد قیمت ها تا ۲۵ میلیون تومان در انواع خودرو های داخلی رسیده بود، ولی امروز قیمت ها رکورد ۳۰ میلیون تومانی را زده است.

شک افزایش قیمت ها برای فروشندگان خودرو نیز علامت سوال بسیاری دارد که هنوز هیچ مسئولی پاسخی برای آن ندارد جالب اینجاست هیچ معاملاتی در بازار صورت نمی گیرد، ولی روند افزایش قیمت ها هم چنان ادامه دارد.

افرادی که خواهان فروش خودرو های خود بودند به تاسی از آگهی های اغوا کننده فضای مجازی رقم های نجومی را برای خودرو های خود اعلام می کنند این درحالی است که خریداری در بازار نیست و فقط فروشندگان با افزایش قیمت ها بازار را به هم ریخته تر از روز گذشته می کنند.

نکته قابل توجه سکوت وزارت صنعت در جولان افزایش قیمت ها در بازار خودرو است هنوز هیچ مرجعی از وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت خودرو را در بازار اعلام نکرده است و این موضوع عاملی شده تا دلالان و واسطه گران به اقدامات خود ادامه داده و همچنان قیمت های مختلفی را برای انواع خودرو ها اعلام می کنند.

در بازار سمند ال ایکس با افزایش سه میلیون تومانی با قیمت ۱۷۳ میلیون تومان، سمند سورن با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۲۱۶ میلیون تومان، پژوه ۴۰۵ با فزایش ۹ میلیون تومانی با قیمت ۱۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۱۸۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با افزایش ۱۳ میلیون تومانی با قیمت ۲۳۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶v۸ با افزایش ۱۵ میلیون تومانی با قیمت ۲۳۰ میلیون تومان، رانا با افزایش ۸ میلیون تومانی با قیمت ۱۹۲ میلیون تومان و هایما با افزایش ۳۰ میلیون تومانی با قیمت ۶۶۰ میلیون تومان در بازار به ثبت رسید است.

همچنین پژو ۲۰۷ i دستی با افزایش ۹ میلیون تومانی با قیمت ۲۷۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷i اتوماتیک با افزایش ۱۵ میلیون تومانی با قیمت ۳۹۰ میلیون تومان، دنا با افزایش ۱۳ میلیون تومانی با قیمت ۲۶۰ میلیون تومان، دنا پلاس با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۲۸۹ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با افزایش ۶ میلیون تومانی با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۹۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۹۹ میلیون تومان، تیبا ۲ با افزایش ۸ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان، تیبا صندوقدار با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۱۱۸ میلیون تومان، ساینا با افزایش ۸۱ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۳ میلیون تومان، سراتو با افزایش ۳۵ میلیون تومانی با قیمت ۷۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

***

شوک دوم به خرید و فروش اینترنتی ملک و خودرو

افزایش قیمت خودرو در بازار,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

روزنامه هفت صبح نوشت: پس از توقف انتشار قیمت ها در سایت های خرید و فروش اینترنتی که مردم را طی چند ماه گذشته دچار مشکلات فراوانی کرده، اکنون شرط جدید احراز هویت هم برای سخت تر کردن فرایند انتشار آگهی اینترنتی اضافه شده است.

* یک: سایت پیوست، سایت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات اعلام کرده، دادستانی طی نامه ای کسب و کارهای اینترنتی فعال در حوزه نیازمندی خودرو و مسکن را موظف کرده تا کاربران خود را از اول مهر از طریق سامانه امتا احراز هویت کنند. این خبر یک خطی، کمی نیاز به توضیح دارد تا متوجه شویم که ماجرا چیست و چه تاثیری روی زندگی ما خواهد داشت.

* دو: منظور از کسب و کارهای اینترنتی فعال در حوزه نیازمندی خودرو و مسکن یعنی سایت ها و اپلیکیشن هایی است که مردم آگهی فروش خودرو یا اجاره و فروش ملک خود را روی آنها قرار می دهند یعنی همان دیوار و شیپور و … حالا به حکم دادستانی، ما شهروندان به عنوان کاربران آن اپلیکیشن ها باید پیش از درج آگهی ملک و خودرو، در سامانه امتا احراز هویت شویم.

* سه: سامانه امتا چیست؟ سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا)، با هدف رفع نیاز کسب و کارهای الکترونیکی در خصوص شناسایی و احراز مشتریان خود وهمچنین تسهیل فرآیند تعامل مشتریان با کسب و کارها طراحی و پیاده سازی شده است. در این سامانه دولتی، افراد برای یک بار احراز هویت میشوند یعنی با ابزارهایی مثل ارائه مدارک و … تشخیص داده می شود که شخص پشت سیستم در دنیای واقعی چه هویتی دارد و بعد از آن دیگر، در همه سامانه ها، آن احراز هویت پذیرفته است.

* چهار: پيشتر کسب و کارهای اینترنتی درخواست کرده بودند به جای الزام آنان به استفاده از یک روش احراز هویت یا استفاده از یک سامانه امکان احراز هویت کاربران به روش های گوناگون به آنان داده شود؛ ولی بنظر میرسد دادستان طی نامه خود به اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی آنان را ملزم کرده تا فقط از طریق سامانه امتا احراز هویت کنند.

* پنج: الزام به احراز هویت از طریق سامانه امتا برای اولین بار برای ثبت نام خودرو اجرایی شد و در آن زمان از طریق این سامانه بیش از ۷ میلیون نفر احراز هویت شدند ولی مشکل اینجاست که فرآیند احراز هویت در این سامانه کمی سخت است و بنظر میرسد کاربران زیادی به خصوص در میان سالمندان، خیلی برای استفاده از این سامانه راحت نباشند و از این رو قید آگهی دادن در این اپلیکیشن ها و سایت ها را بزنند و به سراغ روش های سنتی یعنی نیازمندی های روزنامه ای یا مشاورین املاک و بنگاه های خودرو بروند.

* شش: این ماجرا در واقع شوک دوم به سایت های آنلاین آگهی فروش یا اجاره ملک و فروش خودرو هستند. شوک اول زمانی بود که به دستور دادستانی این پلتفرم ها از نمایش قیمت املاک و خودرو منع شدند و حالا هم که اعلام شده همه کاربران برای دادن آگهی باید احراز هویت شوند.

* هفت: جالب است بدانید که نامه دادستانی برای همه کسب و کارهای فعال در فضای مجازی است ولی در مرحله اول اولویت با کسب و کارها و پلتفرم هایی است که در حوزه فروش خودرو و املاک فعالیت می کنند.

  • 18
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
چرا در کشوری که حقوق کارگر خیلی کمتر از کشورهای دیگر است ولی قیمت خودرو با تعرفه بیشتر از ۲۰۰ درصدی فروخته می شود؟؟
مشاهده کامنت های بیشتر
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه
عکس از بهاره کیان افشار,بهاره کیان افشار,عکسهای بهاره کیان افشار بیوگرافی بهاره کیان افشار از کودکی تا به شهرت رسیدنش در بازیگری (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۶۲

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی مهندسی نرم افزار کامپیوتر

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

حرفه: بازیگر و ترانه سرا

ادامه
نیکولا تسلا,نیکولاتسلا,زندگی نامه ی نیکولا تسلا زندگی نامه ی نیکولا تسلا و اختراعاتش (+ تصاویر)

متولد:۱۰ ژوئیه ۱۸۵۶

زادگاه: سمیلجان، امپراتوری اتریش (کرواسی امروزی)

مرگ: ۷ ژانویهٔ ۱۹۴۳

تبار: صربی تبار

رشته فعالیت: مخترع، فیزیک دان و مهندس

ادامه
لئوناردو داوینچی,بیوگرافی لئوناردو داوینچی,عکس لئوناردو داوینچی زندگی نامه لئوناردو داوینچی (+ تصاویر)

زادروز: ۱۵ ماه آوریل ۱۴۵۲

زادگاه: روستای وینچی، فلورانس

فوت: ۲ مهٔ ۱۵۱۹ 

ملیت: ایتالیا

جنبش: رنسانس میانه

ادامه
ویژه سرپوش