۱۱:۵۶ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۵۱۸۹
موبایل و تبلت

نگاهی به طراحی جدید نمایشگر تمام صفحه هواوی نوا ۴

گوشی هواوی نوا 4,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
گوشی هواوی نوا ۴ (Huawei Nova 4)، گوشی میان رده‌ای است که از دوربین سلفی داخل صفحه نمایش و نمایشگر تمام صفحه بهره می‌برد. در این مطلب، ویژگی‌های طراحی مانیتور تمام صفحه هواوی نوا ۴ را بررسی می‌کنیم.

گوشی هوشمند هواوی نوا ۴ (Huawei Nova 4) به عنوان جدیدترین گوشی سری nova از لحاظ طراحی دارای ارزش‌هایی است که کمتر گوشی میان رده‌ای از آن بهره می‌برد. این گوشی اولین گوشی میان رده‌ای است که از دوربین سلفی داخل نمایشگر استفاده می‌کند. این فناوری یک قدم از فناوری تعبیه ناچ در گوشی‌ها جلوتر است، چرا که فضای کار بیشتری را در نمایشگر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اساسا این نحوه طراحی گوشی از لحاظ فنی پیچیدگی‌هایی دارد که دانستن آن‌ها می‌تواند ارزش واقعی این تکنولوژی طراحی را برای کاربران مشخص نماید.

 

نسل جدید نمایشگر تمام صفحه و دوربین داخل نمایشگر

نمایشگر حفره‌دار یا اصلاحا پانج مانیتور که برای نخستین بار در سری Nova هواوی معرفی شد، نسل جدیدی از نمایشگرهای تمام صفحه هواوی است. در این صفحه نمایش از فناوری نمایشگر پیشرفته‌ای استفاده شده تا چشم‌اندازی جدید ارائه کند و بتواند استانداردی طلایی برای نمایشگرهای بدون حاشیه باشد. توسعه این فناوری در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و پتنت‌های مربوط به آن در اواخر همان سال ثبت شد. بر خلاف طراحی‌های بحث‌برانگیز دیگر که دوربین در وسط لبه بالایی نمایشگر جا می‌گیرد، دوربین سلفی هواوی نوا ۴ در بالا و گوشه سمت چپ نمایشگر قرار گرفته که انتخاب این قسمت آگاهانه و در راستای طراحی گوشی بوده است.

 

در زمینه نمایشگرهای بدون حاشیه، تفسیرهای مختلفی از زیبایی وجود دارد؛ اما گوشی هوشمند برای این که زیبا باشد، لازم نیست متقارن باشد. جامعه هدف هواوی نوا ۴ هم گروهی است که با مد روز جلو می‌رود و برای تجربه فناوری‌های جدید نمی‌تواند صبر کند.

 

گوشی هواوی نوا 4,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

برای این که نمایشگر حفره‌داری هیجان‌انگیز به وجود بیاید، دوربین زیر نمایشگری کار گذاشته شده که فقط قسمتی از آن سوراخ شده است. علاوه بر حل مسئله کوچک‌سازی دوربین، این کار افزایش اتکاپذیری دوربین و دریافت نور کافی را تضمین می‌کند. همچنین با این کار فضای بیشتری در نمایشگر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و دوربین سلفی گوشی حالتی رازآلود می‌یابد.

 

ترکیب خلاقیت و مهارت برای کوچک‌سازی حفره نمایشگر

بزرگ‌ترین مانعی که در برابر توسعه دوربین زیر نمایشگر وجود دارد طراحی نیست، بلکه به نیازمندی‌های مرحله تولید مربوط می‌شود. برای پنهان کردن دوربین سلفی، این حفره روی نمایشگر باید تا جای ممکن کوچک باشد. در حال حاضر دو رویکرد برای طراحی دوربین‌های زیر نمایشگر وجود دارد: در روش اول یک سوراخ کامل روی نمایشگر ایجاد می‌شود که روشی مستقیم‌تر است، اما به سوراخی بزرگ‌تر منتهی می‌شود. در روش دوم یک حفره کور ایجاد می‌شود که در آن نمایشگر به اندازه‌ای مشخص سوراخ می‌شود و این سوراخ به طرف دیگر نمایشگر نمی‌رسد. در روش دوم، دوربین پشت این حفره کور جا می‌گیرد. حفره‌ای که می‌تواند کوچک‌تر از سوراخ‌های کامل باشد، اما در عین حال ایجاد آن دشوارتر است.

 

گوشی هواوی نوا 4,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

هواوی در طراحی Nova 4 تلاش کرده بهترین محصول را تولید کند و بهترین تجربه کاربری را ارائه کند. هواوی به جای انتخاب مسیر ساده‌تر، سراغ استفاده از طراحی حفره کور رفته است. برای همین منظور، هواوی ناچار بوده است در فرایند توسعه به چالش‌های متعددی غلبه کند:

 

۱. کوچک‌ترین دوربین سلفی ۲۵ مگاپیکسلی در صنعت گوشی‌سازی: هدف هواوی این بوده است که بدون کنار گذاشتن قابلیت‌ها و ویژگی‌های سطح بالا، کوچک‌ترین ماژول دوربین گوشی جهان را بسازد. هواوی با آزمایش‌های پی در پی این ماژول، به طراحی خاصی دست یافت که پیش از این ناممکن به نظر می‌رسید. لنز این ماژول فقط ۳.۰۵ میلی‌متر قطر دارد و ۲۰ درصد کوچک‌تر از میانگین این صنعت است.

 

۲. راه‌حلی برای بهبود انتقال نور:  تفاوت بین حفره کور و حفره کامل در این است که صفحه نمایش کاملا سوراخ شود یا نه. هواوی با انتخاب حفره کور می‌بایست اطمینان می‌یافت که میزان نوری که از کم و بیش ۱۰ لایه مختلف نمایشگر می‌گذرد با نوری که از حفره کامل عبور می‌کند برابر باشد. لایه‌های مختلف نمایشگر مقداری از این نور را جذب و مقداری را هم منعکس می‌کنند و در نتیجه عکس نهایی تار می‌شود. بنابراین بسیار با اهمیت بود که هواوی بر این مشکل غلبه کند. هواوی برای این منظور دوربینی را طراحی کرد که فقط ۰.۲ میلی‌متر با نمایشگر هواوی نوا ۴ فاصله دارد. هواوی فناوری‌های نوآورانه دیگری را هم به کار گرفت تا کیفیت نور عبوری از این حفره را به حداکثر برساند.

 

۳. طراحی منحصربه‌فرد: طراحی قاب نمایشگر باعث می‌شود هواوی نوا ۴ در برابر ضربه‌های ناگهانی مقاومت بیشتری داشته باشد. از آن‌جا که سوراخ نمایشگر در گوشه دستگاه قرار گرفته، در برابر ضربه‌های ناگهانی آسیب‌پذیر است. برای محافظت از این حفره و دوربین گوشی، در هواوی نوا ۴ از نوعی قاب حائل استفاده شده است. این طراحی فایده‌های دیگری هم دارد، از قبیل مقاومت بیشتر دستگاه در برابر گردوغبار. طبق نتایج آزمایش‌های داخلی هواوی، این قاب حائل توانسته است سطح مقاومت نمایشگر هواوی نوا ۴ را به میزان مقاومت پنل‌های بدون حفره ارتقا بدهد.

 

حاشیه کوچک، فناوری بزرگ

هواوی برای این که بریدگی بالای نمایشگر را حذف کند، می‌بایست همه اجزای پشت این بریدگی را به جای دیگری از گوشی منتقل می‌کرد. مهندسان این شرکت برای این که نسبت بدنه به نمایشگر را به حداکثر برسانند، فناوری مخصوصی برای Huawei Nova 4 توسعه دادند و حسگر مجاورتی (proximity sensor) به لبه بالایی گوشی منتقل شد. افزون بر این، هواوی از یک حسگر مجاورتی پیشرفته استفاده می‌کند که امواج را به صورت عمودی ارسال می‌کند. این فناوری در کنار شکاف اسپیکر و طراحی‌های پیشرفته دیگر باعث شده است حاشیه نمایشگر در این گوشی به حداقل ممکن برسد.

 

حسگر مجاورتی با امواج عمودی

معمولا حسگر مجاورتی در بالای صفحه جلویی گوشی (بالای نمایشگر) نصب می‌شود. هواوی بر مبنای یکی از آخرین پتنت‌هایی که ثبت کرده، تصمیم گرفته که حسگر مجاورتی را به لبه بالایی گوشی منتقل کند. طراحی جدید هواوی به این حسگر اجازه می‌دهد که بتواند شخص یا شی نزدیک به گوشی را با دقت بیشتری تشخیص بدهد. به بیان ساده‌تر، دیگر نیاز نیست که هنگام گفت‌وگوی تلفنی، این حسگر کاملا پوشانده شود تا نمایشگر خاموش شود.

 

گوشی هواوی نوا 4,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

هواوی برای این که نسبت نمایشگر به بدنه را افزایش دهد، اندازه اسپیکر گوشی را کوچک‌تر کرده است. همچنین این اسپیکر برای این که کیفیت صدای بهتری ارائه کند، کمی نازک‌تر شده و طول آن مقداری افزایش یافته است.

 

همچنین در گوشی هوشمند هواوی نوا ۴ چراغ باتری در داخل اسپیکر کار گذاشته شده تا یک طراحی مینیمالیستی حاصل شود و در عین حال سطح کارآیی محفوظ بماند.

 

رنگ‌های جدید و شفاف هواوی نوا ۴

رنگ‌های Huawei Nova 4 به اندازه نورهای رنگارنگ در شب، لامپ‌های نئون بنفش در خیابان و باران‌های چشم‌نواز شهابی، جذاب و خیره‌کننده است. هواوی با الهام‌گیری از حال‌وهوای شب، نوعی «رمز و راز شهری» را به طراحی هواوی نوا ۴ افزوده تا ارتباطی مجازی بین نور و سایه و فضا و انسان و گوشی هوشمند برقرار کند. در یک شب زیبا و طولانی، هواوی نوا ۴ مانند بخشی از طبیعت به نظر می‌رسد و با آسمان شب ادغام می‌شود. گوشی هواوی Nova 4 رنگ و فناوری را ترکیب کرده و افسون و جاذبه لامپ‌های نئون خیابان در شب و حال‌وهوای نیمه‌شب‌های آرام را دارد.

 

این سری از گوشی های هوشمند هواوی در دو رنگ عرضه می‌شود؛ رنگ Crush Blue که حاکی از افسون و راز و رمز است و Bright Black که نمادی است از جسمی آرام و آتشی در درون.

 

با وجود تمهیدات فنی که در طراحی این گوشی به کار گرفته شده است و همچنین رنگ‌های زیبای آن، می‌توان این گوشی را یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقه‌مندان به پیروی از مد روز دانست.

 

 

  • 14
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید