جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۱:۳۴ - ۱۰ مهر ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۷۰۲۷۰۸
اخبار فلزات، طلا و ارز

قیمت سکه و دلار در بازار روز سه شنبه (۱۰ مهرماه۹۷)

قیمت سکه و دلار در بازار روز سه شنبه10مهر97,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

بیشتر بخوانید:

قیمت سکه و قیمت طلا ۹۷/۰۷/۱۰؛ امروز سه شنبه دهم مهرماه هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با نرخ ۴ میلیون و  ۴۵۱ هزار تومان در بازار فروخته می شود.

 

قیمت سکه و دلار در بازار روز سه شنبه10مهر97,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت سکه و دلار در بازار روز سه شنبه10مهر97,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

 

دلار ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان

بازار ارز امروز (تا ساعت ۱۲) نیز همانند عصر دیروز شاهد حضور افراد زیادی است که تقاضای فروش دلار و یورو را دارند. این در حالی است که اکثر صرافی‌ها خرید و فروش ندارند و تابلوهایشان را خاموش کرده‌اند. همچنین در بازار امروز بین قیمت خرید و فروش دلار ۴۵۰۰ تومان اختلاف مشاهده می‌شود، چراکه نرخ خرید دلار در بین دلالان فردوسی ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان اما نرخ فروش آن ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

 

به گزارش ایسنا، در پی روند کاهشی نرخ ارز طی سه روز گذشته، امروز نیز بازار آزاد ارز بسیار شلوغ بود و مردم برای فروش ارزهای خود به بازار هجوم آورده‌اند و نرخ خرید دلار در بین دلالان رقمی بین ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است.

 

همچنین دلالان، دلار را به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند که بر خلاف هفته گذشته اختلاف چشمگیری بین قیمت خرید و فروش آن به چشم می‌خورد و دلالان، این اختلاف قیمت را به دلیل روند کاهشی نرخ ارز اعلام می‌کنند.

 

همچنین یورو در بازار آزاد بین دلالان از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰ تومان خریداری می‌شود و این در حالی است که نرخ فروش این ارز در بازار آزاد ۱۶ هزار تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است. این در حالی است که بیشتر دلالان معتقدند نرخ ارز در روزهای آینده نیز کاهشی خواهد بود و حتی ممکن است تا ۸۰۰۰ تومان نیز برسد.

 

در بازار شلوغ امروز تقریبا تمامی صرافی‌ها، تابلوی نرخ ارز خود را برداشته‌اند و در صرافی‌ها دلار و یورو خرید و فروش نمی‌شود و به این ترتیب مردم در حال فروش ارزهای خود به دلالان بازار ارز هستند.

 

بازار پرنوسان ارز در این روزها قابل پیش‌بینی نیست و به همین دلیل تفاوت میان قیمت خرید و فروش در بین دلالان بازار ارز تفاوت زیادی دارد. حتی دلالان نیز برای خرید و فروش، نرخ‌های متفاوت با فاصله زیادی را اعلام می‌کنند و عمدتا با فروشنده‌ها و خریداران راه می‌آیند.

 

نکته جالب در این میان به عملکرد یکی از صرافی‌ها برمی‌گشت. این صرافی که دلار را با قیمت ۱۳ هزار تومان می‌خرید، ولی وجه آن را دو روز  دیگر پرداخت می‌کند! البته این صرافی نیز پس از یکی دو ساعت کارش را تعطیل کرد.

 

همچنین در بازار غیر رسمی ارز در خیابان فردوسی تهران، برخی دلالان با ایجاد درگیری و زد و خورد مانع تصویربرداری عکاس ایسنا شدند.

 

همچنین امروز رحمانی فضلی - در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی - به عنوان رییس این ستاد، به تلاطم غیر واقعی بازار ارز و سکه اشاره و تصریح کرد که با تصمیمات مناسبی که در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گرفته شد، شاهد سامان‌یابی وضعیت بازار و سیر نزولی قیمت ارز و سکه خواهیم بود.

در سوی دیگر، در بازار طلا و سکه نیز (تا ساعت ۱۲) امروز قیمت‌ها به روند کاهشی سه روز پیش خود ادامه داده و سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و ۴۳۲ هزار تومان کاهش یافته که نسبت به آخرین نرخ روز گذشته ۷۵ هزار تومان ارزان شده است.

 

طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر، امروز هر قطعه سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۳۰۱ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و نیم سکه نیز دو میلیون و ۲۹۱ هزار تومان معامله می‌شود.

 

امروز ربع سکه یک میلیون و ۳۰۱ هزار تومان و سکه گرمی ۶۸۱ هزار تومان فروخته می‌شود که روند کاهشی قیمت خود را حفظ کرده است.

 

هرگرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان در طلافروشی‌ها داد و ستد می‌شود که نسبت به روز گذشته تقریبا ثابت است.

 

در بازار امروز هر مثقال طلای ۱۷ عیار که از آن به عنوان طلای آب شده یاد می‌شود یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد و هر اونس طلا در بازار جهانی نیز ۱۱۹۴ دلار و ۷۰ سنت معامله می‌شود.

 

چرا دلار کاهشی شد؟

محسن حاجی بابا - نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران - در این باره اظهار کرد: در حال حاضر تحلیل بازار ارز متفاوت‌تر از تحلیل‌هایی است که طی سال‌های قبل داشته‌ایم و هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای افزایش آن دیده نمی‌شود، چراکه ظرفیت فعلی اقتصادی و اجتماعی ایران دلار ۱۴ - ۱۵ هزار تومان به بالا را توجیه نمی‌کند.

 

او چهار عامل اصلی که تاثیرگذار در کاهش قیمت ارز بوده را احتمال تصویبFATF ،ارتباط بانکی اروپا (به غیر از سوئیس) با ایران که تقریباً قطعی شده، اعلام کردن واردات ارز بدون محدودیت همراه با مسافران دانست و گفت: این شرایط باعث شد خریداران دلار یا دلال مقداری در خرید احتیاط کنند و احتیاط در خرید باعث کاهش قیمت‌ها شده و با همان شدت هیجانی که خرید کردند اکنون عرضه می‌کنند که بازار تاحدودی به تعادل برگشته است اما این عوامل تنها نمی‌تواند تعادل نرخ را نگه دارد. بنابراین عوامل بنیادی دیگر را باید دولت در تصمیمات در نظر بگیرد تا قیمت ها تثبیت شود.

 

۸۰۰۰ تومان قیمت منطقی دلار است

در این باره یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به روند کاهشی قیمت دلار در بازار، پیش بینی کرده که روند کاهشی فعلا ادامه داشته باشد. به گفته او به نظر می‌رسد قیمت هشت هزار تومان برای دلار قیمت منطقی باشد.

علی حیات‌نیا یکی از مهمترین دلایل کاهش نرخ دلار را تضمین اتحادیه اروپا برای مبادلات تجاری و مالی با ایران می‌داند و معتقد است به تدریج و در بلندمدت حباب دلار به طور کامل خالی خواهد شد و شاهد به ثبات رسیدن قیمت‌ها در بازار خواهیم بود.

 

اقتصاد ایران کشش دلار ۱۰ هزار تومانی را ندارد

یک استاد اقتصاد اما معتقد است اقتصاد ایران تحمل پذیرش دلار ۱۵ و حتی ۱۰ هزار تومانی را هم ندارد، تاکید کرد: خرید دلار معمولا از سوی دارندگان کسب و کارهای واقعی و متقاضیان سفر به خارج از کشور انجام می شود که در شرایط فعلی این دو قشر بر اساس میزان درآمدی که دارند، اصلا قادر به خرید دلار نیستند. حتی مسافران سفرهای زیارتی نیز نمی توانند با چنین نرخی سفر کنند.

 

مهدی طغیانی درباره نرخ دلار واقعی گفت: نرخ های کنونی دلار نرخ های واقعی نیست و به طور قطع اقتصاد ایران کشش دلار ۱۰ هزار تومان به بالا را ندارد و حتی نرخ واقعی دلار بسیار پایین تر از ۱۰ هزار تومان است، اما نباید تصور کرد که نرخ دلار به ۱۰ سال پیش برگردد.

 

دلار در شیب سقوط می‌ماند؟

در این باره همچنین یک متخصص علم اقتصاد می‌گوید به نظر می‌رسد این روند کاهش قیمت دلار هر چند ممکن است تا ۱۴ آبان با نوسانات افزایشی یا کاهشی همراه باشد ولی در مسیر بلندمدت کاهش قرار گرفته است و اینکه در واقع به چه عددی برسد تابع عملکرد مردم و دولت است.

 

به اعتقاد علی یونسی افرادی که در شرایط اقتصادی بوجود آمده هیجان زده شده و به سمت خرید دلار رفتند باید آرام آرام به سمت فروش دلار حرکت کنند که در غیر این صورت سرمایه‌های خود را از دست رفته خواهند دید. دولت هم باید از شرایط کنونی درس اقتصادی بگیرد و به این نتیجه برسد که فقط از طریق تقویت تولید و توسعه صادرات است که باید ارز وارد کشور شود وگرنه چانه زنی و مذاکره برای فروش نفت، اقتصاد ایران را وارد مکانیسم‌های خودتحریمی جدید خواهد کرد.

 

تاثیر توافق ایران و اروپا در سیر نزولی قیمت ارز

 در این باره رییس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اشاره به سیر نزولی قیمت طلاو ارز اظهار کرد: توافق ایران و کشورهای اروپایی، قول‌هایی که کشورهای اروپایی به ایران دادند و همچنین به صفر نرسیدن صادرات نفت علت این سیر نزولی است.

 

محمدباقر معبودی نژاد با بیان اینکه آمریکا نمی‌تواند مبادلات یورو را رصد کند و حالا می‌تواند نفت خود را در بازار جهانی به راحتی بفروشد، اظهار کرد: شایعات و هیجاناتی که هفته قبل مبنی بر افزایش قیمت طلا و ارز صورت گرفته بود ریزش کرد و قیمت سکه و ارز دیشب به شدت کاهش پیدا کرد.

 

وضعیت بازار در تبریز (۹:۵۵)

بازار ارز در تبریز هم شاهد کاهش محسوس قیمت ارز و هجوم مردم به خیابان دارایی تبریز برای فروش ارز بود. نوسانات شدید قیمت ارز که از ظهر روز گذشته آغاز شد، درحالی کماکان ادامه دارد که قیمت دلار حتی به کمتر از ۱۵ هزار تومان هم رسیده و با این حال بازهم دلالان برای خرید دلار مردمی که در خیابان دارایی تبریز صف کشیده‌اند، تمایل نشان نمی‌دهند.

یکی از صراف‌های خیابان دارایی تبریز به ایسنا می‌گوید: بعد از آن‌که  نرخ دلار از ۱۹ هزار تومان به کمتر از ۱۵ هزار تومان رسید، بیشتر مردم از ترس ریزش قیمت، دلار خود را می‌فروشند. بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار ایسنا، شب گذشته دلار در بازار تبریز زیر ۱۴ هزار تومان هم معامله می‌شد.  همچنین صحبت با برخی صرافی‌ها گویای آن است که امکان خرید  یورو نیز در بازار بسیار محدود است.

 

وضعیت بازار ارز در شیراز (ساعت ۱۱:۳۳)

بررسی‌ها بازار در شیراز نشان می‌دهد که افت شدید قیمت دلار، بسیاری از شهروندان شیرازی را که طی هفته‌های گذشته به خرید دلار مبادرت کرده بودند را به مرکز مبادله رسمی و غیررسمی ارز در این کلانشهر کشانده است. بر این اساس چهارراه زند در شیراز روزهای هشتم و نهم مهر پر رفت و آمدترین روزهای سال را تجربه کرد؛ بسیاری از خریداران دیروز دلار و سایر ارزهای رایج، راهی این مرکز شده بودند تا شاید جلوی زیان تصاعدی که دارایی شان را تهدید می کرد، سدی ایجاد کنند.

 

آخرین وضعیت قیمت ارز در همدان (ساعت ۱۲:۴۰)

همدانی‌ها نیز امروز به صرافی‌ها مراجعه کرده‌اند تا دلارهایشان را بفروشند. خبرنگار ایسنا بازدیدی میدانی از دو صرافی موجود در همدان داشت. در این میان یکی از صرافی‌ها خریدوفروش نداشت و فقط دلال‌ها از مردم و فروشندگان دلارهای خانگی را با قیمت ۸۰۰۰ تومان  خریداری می‌کردند و همان دلار را با نرخ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروختند.

 

بازار ارز در اراک (۱۳:۰۵)

وضعیت در شهر اراک قدری متفاوت‌تر از شهرهای دیگر بود. صرافی‌های اراک هیچ قیمتی برای دلار بیان نکردند، با این جمله که "قیمت نداریم، خرید و فروش هم نداریم" در واقع آب پاکی را روی دست فروشندگان ریختند. با وجود اینکه قیمت دلار در بازار غیررسمی در اغلب نقاط کشور چیزی در حدود ۸۹۰۰ تومان است، اما در اراک قیمتی اعلام نمی‌شود.

حتی در روزهای گذشته نیز وضعیت این بازار در اراک به نسبت به دیگر شهرها متفاوت بوده است، به طوری که اگر برای خرید دلار مراجعه می‌کردید با طرح چند شرط از سوی صرافی‌ها مواجه می‌شدید به این شکل که بیش از ۱۰۰ دلار فروش نخواهیم داشت، مبادله به صورت کاملا نقد انجام می‌شود و نکته جالب تر اینکه دلار با قیمتی کمی بیشتر از قیمت بازار به شما فروخته می شود. به این معنا که قیمت دلار در بازار هر رقمی باشد قیمتی که شما باید می پرداختید قدری بالاتر بود و امروز هم که دیگر نه قیمتی وجود ندارد و نه خرید و فروشی!

 

دلار در بازارهای خراسان رضوی(ساعت ۱۳:۱۰ )

روند اخبار ناامید کننده‌ای که از چند ماه گذشته از مقابل صرافی‌ها و خیابان امام خمینی مشهد به گوش می‌رسید از شب گذشته برعکس شد؛ فروشنده بود و خریدار نبود، قیمت از حدود ۱۷ هزار تومان به یکباره حدود ۵ هزار تومان کاهش پیدا کرد و به قیمتی حدود ۱۲ هزار تومان رسید.

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایسنا در کوچه ثبت مشهد دلار امروز ابتدا با قیمت ۱۳ هزارتومان معامله می‌شد اما در حال حاضر به حدود ۱۲ تا ۱۱ هزار تومان رسیده که احتمال افت قیمت نیز وجود دارد.

آخرین اخبار از وضعیت قیمت ارز در بازارهای سایر استانها هم متعاقبا منتشر خواهد شد.

 

فروش دلار ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان (ساعت ۱۳:۱۰)

تازه‌ترین خبرها از بازار غیر رسمی ارز حاکی از آن است که دلالان دلار را به قیمت ۱۱ هزار تومان می‌خرند و آن را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروشند. حضور پررنگ فروشندگان ارز در بازار همچنان ادامه دارد.

 

تغییر نرخ خرید دلار به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان (ساعت ۱۴:۴۴ )

اما بر اساس گزارش میدانی خبرنگا ایسنار از بازار ارز در خیابان فردوسی و چهارراه استانبول، نرخ خرید دلار در ساعت ۱۴:۴۴  به ۱۳ تا ۱۳هزار و ۵۰۰ تومان تغییر کرده و همچنین برای فروش این ارز قیمت ۱۴ هزارو ۷۰۰ تا  ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان هم اعلام می‌شود.

در این میان صرافی که دلارهای فروشندگان را مشروط به پرداخت وجه در دو روز آینده میخرید، اکنون تعطیل شده و طی مدت یکی دو ساعت میزبان متقاضیانی بود که با این شرایط ارزشان را میفروختند.

 

نرخ فروش به ۱۶ هزار تومان رسید (ساعت ۱۵:۱۰)

 در حال حاضر نرخ خرید دلار به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و فروش این ارز کاهش یافته است و بسیاری از دلالان از فروش خودداری می‌کنند. دلالانی که دلاری برای فروش دارند هم نرخ آن را ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۶ هزار تومان اعلام می‌کنند.

 

فروش ارز مسافرتی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان

هم‌چنین صرافی‌ها در سبزه میدان و خیابان فردوسی خرید و فروشی ندارند و فقط یک صرافی ارز مسافرتی را با سهمیه نفری  ۲۰۰۰ تا به نرخ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

 

آخرین قیمت‌ها از بازار طلا و سکه (ساعت ۱۵:۳۰)

سکه تمام طرح جدید که صبح امروز با کاهش قیمت در بازار عرضه شده بود، در حال حاضر با ۱۹ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۴۵۱ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

بازار طلا و سکه که روند افزایشی داشت از ابتدای این هفته کاهشی شد و امروز هم معاملات با کاهش قیمت در بازار انجام شد اما بعدازظهر امروز روند تغییر کرده و قیمت‌ها مقداری افزایش یافت.

بر این اساس سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۱۵۱ هزار تومان فروخته می‌شود و نیم سکه دو میلیون و ۱۵۱ هزار تومان قیمت دارد که نسبت به روز گذشته با کاهش قیمت‌ همراه شده است. هم‌چنین ربع سکه یک میلیون و ۲۳۱ هزار تومان در بازار داد و ستد می‌شود که نسبت به روز گذشته حدود ۷۰ هزار تومان ارزان شده است. هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۶۸۱ هزار تومان قیمت دارد که ثبات تقریبی خود را نسبت به روز گذشته حفظ کرده است.

هر مثقال طلای ۱۷ عیار که از آن به‌عنوان طلای آب‌شده یاد می‌شود، یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۵۰۰ تومان خرید و فروش می‌شود که نسبت به روز گذشته حدود ۹۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه می‌کند. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز امروز  ۴۱۱ هزار تومان در طلافروشی‌ها داد و ستد می‌شود، در حالی که این نرخ در روز گذشته ۴۲۵ هزار تومان بود.

هر اونس طلا در بازار جهانی بدون تغییر مانده و ۱۱۹۲ دلار و ۷۰ سنت معامله شده است.

 

سکه‌های دپو شده به بازار سرازیر شد

در ارزیابی از وضعیت بازار سکه، دبیر اتحادیه طلا و جواهر از افزایش عرضه سکه و طلای آب شده از سوی مردم در بازار خبر داده و می‌گوید: از روز گذشته سکه‌های دپو شده به بازار سرازیر شده است اما خرید بسیار کم انجام می‌شود و مشتری ندارد. اگر مدیریت و کنترل از سوی دولت و بانک مرکزی ادامه‌دار باشد، کاهش قیمت‌ها ادامه دارد و بازار فروکش خواهد کرد، چراکه هر اونس طلای جهانی نهایتا پنج تا ۱۰ دلار نوسان دارد اما نوسانات ارزی در بازار داخل، بازار طلا و سکه را تحت تاثیر قرار داده است که اگر کنترل شود، بازار طلا نیز فروکش خواهد کرد.

 

به گفته نادر بذرافشان از روز گذشته فروش در بازار افزایش یافت و با توجه به کاهش قیمت ارز که ناشی از جو روانی و مدیریت دولت است، نرخ طلا و سکه نیز کاهش یافت که این کاهش باعث افزایش عرضه سکه و طلای آب شده در بازار طلا شده است. از روز گذشته در بازار طلا، ۹۰ درصد متقاضی برای فروش وجود دارد و ۱۰ درصد خرید انجام می‌شود. خرید سکه با نرخ فروش آن فاصله ۵۰ هزار تومانی دارد و خرید طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت فروش آن با اختلاف ۱۰ هزار تومانی انجام می‌شود.

 

بانک‌ها ارز شما را می‌خرند

در این شرایط با توجه به افزایش فروشندگان ارز در بازار و کاهش تقاضا برای خرید، اکنون متقاضیان فروش تا حدی با مشکل مواجه شده‌اند. این در حالی است که با تمایل مردم به فروش ارزهای خود و نیز امتناع دلالان ارز و برخی صرافی‌ها از خرید ارز، بانک مرکزی از مردم خواست با مراجعه به شعب ارزی بانک‌های دارای مجوز عملیات ارزی، نسبت به فروش ارزهای خود به قیمت اعلامی اقدام کنند.

 

روایتی از ساعات پایانی بازار ارز

قیمت دلار که در ساعات ابتدایی امروز نسبت به دو روز گذشته باز هم کاهش یافته بود، در ساعات پایانی رسمی امروز بازار ارز، دوباره تغییر شکل داد و قیمت فروش دلار به بیش از ۱۵ هزار تومان رسید.

 

دلالان فردوسی از اوایل صبح دلار را با قیمت‌های بین هشت تا ۱۰ هزار تومان از مردم می‌خریدند و مردم نیز از ترس کاهش بیش‌تر قیمت‌ها، از صبح با هجوم به بازار آزاد ارز به دنبال فروش دلارهای خود بودند.

 

در این میان صرافی‌ها از خرید و فروش هرگونه ارز امتناع می‌کردند و تعداد زیادی از آن‌ها تعطیل بوده و اجازه ورود مشتری را به صرافی نمی‌دادند، اما پس از مدتی برخی از صرافی‌ها با نصب تابلوی قیمت دلار و یورو نرخ آن را در حدود ۱۳ هزار تومان اعلام کردند، هرچند که کماکان خرید و فروشی در صرافی‌ها انجام نمی‌شد.

 

تا این‌که با نزدیک شدن به ظهر، قیمت‌ها کمی در بازار تغییر کرد و دلالان دلار را با نرخ ۱۲ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریده و به قیمت ۱۴ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان می‌فروختند. در همین زمان یکی از صرافی‌ها با اعلام اینکه دلار را به قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌خرد، مغازه خود را به‌روی مردم گشود تا صف شلوغی در مقابل آن ایجاد شود، اما نکته جالب اینجاست که این صرافی چند دقیقه بعد قیمت خرید را به ۱۳ هزار تومان کاهش داد و اعلام کرد که مبلغ را دو روز بعد به حساب مشتریان واریز خواهد کرد!

 

این در حالی است که برای یورو قیمت‌های متفاوتی اعلام می‌شد و بسیاری از دلالان نیز اقدام به خرید و فروش این ارز نمی‌کردند و گفته می‌شد که قیمت یورو مشخص نیست و به‌همین دلیل خرید و فروش انجام نمی‌شود، اما برای یورو نیز رقمی حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای فروش و ۱۵ هزار تومان برای خرید اعلام می‌شد.

 

حدود ساعت ۱۳ ظهر امروز بار دیگر روند بازار کاهشی شد؛ به‌طوری‌که نرخ ارز در این زمان به حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان نیز رسید و دلالان این ارز را بین ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان می‌خریدند و ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان به فروش می‌رساندند. اما از ساعت ۱۴ به بعد بازار شکل دیگری به خود گرفت و قیمت‌ها ناگهان افزایش یافت و قیمت فروش دلار به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و دلالان بازار این ارز را با نرخ ۱۳ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان می‌خریدند.

 

اما در همین زمان بار دیگر یکی دیگر از صرافی‌ها مغازه خود را به‌روی مشتریان گشود و خرید و فروش دلار را آغاز کرد که این صرافی صرفا ارز مسافرتی با مدارک کامل آن هم فقط به مقدار ۲۰۰۰ دلار به مشتریان ارائه می‌داد و قیمت آن را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان درج کرده بود.

 

اکثر دلالان ارزی برای فروش نداشتند و فقط خریدار بودند. در همین زمان دلار به قیمت ۱۴ هزار تا ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان از سوی دلالان خریده می‌شد و کمتر دلالی دیده می‌شد که در این ساعت از روز اقدام به فروش ارز کنند و همه خریدار بودند. هرچند که از ساعت ۱۴ به بعد بازار کم کم خلوت شده بود و از آن حجم مردم در بازار کاسته شده بود، اما بار دیگر عصر امروز بازار شلوغ شد و این بار بسیاری از افرادی که به بازار آمده بودند، قصد خرید دلار داشتند.

 

با وجود افزایش نرخ دلار در ساعات پایانی بازار و امتناع دلالان و صرافی‌ها از فروش ارز، گفته می‌شود که در ساعت‌های آتی امروز نرخ دلار باز هم کاهشی خواهد شد؛ موضوعی که خود دلالان نیز آن را تایید می‌کنند، اما این‌که با این تفاسیر دلالان از فروش ارز خودداری می‌کنند، در این پیش‌بینی ابهام ایجاد می‌کند.

 

سکه در ساعات پایانی

و اما در ساعت ۱۸ امروز به عنوان ساعات پایانی ثبت قیمت طلا و سکه در بازار، سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۵۰۱ هزار تومان قیمت خورد. سکه تمام طرح قدیم  تقریبا نوسانی نداشت و روی چهار میلیون و ۱۵۱ هزار تومان ثابت ماند.

نیم سکه هزار تومان نسبت به بعد از ظهر کاهش یافت و دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد و نسبت به دیروز هم چند صد هزار تومان ارزن تر شده است.

هم‌چنین ربع سکه یک میلیون و ۲۲۲ هزار تومان در بازار داد و ستد می‌شود که نسبت چند ساعت گذشته کاهش حدود ۸۰۰۰ تومانی را تجربه کرد. هر قطعه سکه یک گرمی نیز بدون تغییر و روی قیمت ۶۸۱ هزار تومان ایستاد.

هر مثقال طلای ۱۷ عیار که از آن به‌عنوان طلای آب‌شده یاد می‌شود، یک میلیون و ۷۶۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که نسبت به بعد از ظهر امروز ۱۵ هزار تومان کاهش قیمت داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز امروز  ۴۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان در طلافروشی‌ها داد و ستد می‌شود، در حالی که این نرخ در روز گذشته ۴۲۵ هزار تومان بود.

اما هر اونس طلا در بازار جهانی افزایش قیمت ۱۴ دلاری را نسبت بعد از ظهر امروز تجربه کرد و ۱۲۰۶ دلار و ۸۰ سنت معامله شده است.

 

  • 172
  • 8
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
سلام دوست عزیز دلار ۱۴ تومن میخوای فردا ۳۰ هزارتا بهتون میدم.دلالان میگفتن ۱۲ تومن اگه خواستی
تورمهزاردرصداست دروغگوهانه۲۳درصد
تورمهزاردرصداست دروغ...
اخه چرا اینقدر دروغ میگید دلار امروز ۱۵۵۰۰ شد خودم میخواستم بخرم ۱۵۲۰۰ ندادن بهم.. با دروغ نمیشه قیمتو بیارین پایین.
مشاهده کامنت های بیشتر
آرش کمانگیر,آرش کمانگیر عکس,بیوگرافی آرش کمانگیر زندگی نامه آرش کمانگیر یکی از اساطیر ایرانی

دین:اسلام

پیشه:پهلوان

ملیت:ایرانی

علت مرگ:بی جان شدن پس از پرتاب تیر

منصب:سردار

ادامه
علی یاسینی,تصاویر علی یاسینی,کنسرت علی یاسینی زندگینامه علی یاسینی خواننده و ترانه سرای ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵

زادگاه:تهران

پیشه:خواننده

ملیت:ایران

بیوگرافی علی یاسینی

علی یاسینی خواننده جوان و پرطرفدار ایرانی در تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵ در تهران متولد شد. وی در یک خانواده چهار نفره بزرگ شده است و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.علی یاسینی فارغ التحصیل رشته معماری می باشد. قد علی یاسینی ۱۹۳ سانتیمتر است.

ادامه
امیر روستایی,امیر روستایی بازیکن پرسپولیس,شروع فوتبالی امیر روستایی بیوگرافی امیر روستایی بازیکن فوتبال + تصاویر

تاریخ تولد:۱۴ مرداد ۱۳۷۶

محل تولد:تهران

پست:مهاجم، وینگر

شغل:فوتبالیست

قد:۱۸۲ سانتی متر

ادامه
مجید اخشابی,بیو گرافی مجید اخشابی,زندگی نامه مجید اخشابی بیوگرافی مجید اخشابی خوانندهٔ موسیقی پاپ و سنتی کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ دی ۱۳۵۱

زادگاه:تهران

سبک:پاپ، سنتی

ساز:سنتور،  سه تار

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، آهنگساز، نوازنده، پژوهشگر، مدرس دانشگاه

ادامه
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
ویژه سرپوش