۱۰:۵۷ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۰۴۱۵
اخبار خواندنی ها و دیدنی ها

پیرترین حیوانات روی کره زمین

یک خبر خوب و یک خبر بد! خبر خوب اینکه چشمه آب حیات وجود دارد! و خبر بد اینکه آب این چشمه بر روی انسان اثری ندارد!

تعدادی کمی از حیوانات در قلمرو حیوانات انتخاب شده اند تا زندگی خیلی طولانی داشته باشند. می‌تواند باعث تعجب و شگفتی شما بشود اگر بفهمید که بعضی از این حیوانات چه مدت است که بر روی این سیاره زنده مانده اند.

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

بیایید از جاناتان شروع کنیم. جاناتان یک لاکپشت است که تخمین زده می‌شود در سال ۱۸۳۲ میلادی متولد شده است! این بدین معنی است که او هم اکنون ۱۸۷ سال دارد! مسن‌ترین انسانی که تا کنون شناخته شده است "جیرومن کیمورا" یک مرد ژاپنی است که در زمان مرگ ۱۱۶ سال و ۵۴ روز داشت. این بدین معنی است که جاناتان از کهن سال‌ترین فرد جهان ۷۱ سال بزرگتر است. این می‌تواند طول عمر هر کدام از ما باشد! مطابق با نظر دامپزشکان با این سن شگفت انگیز، جاناتان هنوز هم با قدرت به زندگی ادامه می‌دهد.

 

می‌توانید این پدر بزرگ لاکپشتی را در جزیره سنت هیلینا، جایی که مانند یک سوپر استار می‌درخشد، ببینید. حتی تصویر او بر روی سکه‌های ۵ پنی آنجا ضرب شده است! این لاکپشت در سال ۱۸۸۲ وارد جزیره شده است و از آن زمان تا به حال از او مراقبت می‌شود. تصور کنید که این لاکپشت در طول عمر خود با چه تعداد افراد رو به رو شده است. او از دو جنگ جهانی زنده مانده است! اگر جاناتان می‌توانست صحبت کند چه داستان‌های شگفت انگیزی را می‌توانست تعریف کند.

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

در حال حاضر ممکن است که جاناتان کهن سال‌ترین موجود روی زمین باشد، ولی لاکپشت دیگری به نام آدویتا در زمان مرگ چیزی حدود ۲۵۵ سال داشت که تقریبا سه برابر عمر متوسط انسان‌ها است. آدویتا یک لاکپشت غول پیکر بود که بیشتر عمر عجیب خود را در باغ وحشی در هند سپری کرد.

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

صحبت درباره زمان‌های قدیم شد. آیا می‌دانستید که نوعی از کوسه‌ها وجود دارد که طول عمر آن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ سال تخمین زده می‌شود؟! کوسه گرین لند گونه‌ای از کوسه هاست که طولانی‌ترین طول عمر را در بین مهره داران دارد. گونه‌ای ۴۰۰ ساله از این نوع کوسه تا به حال شناسایی شده است. این به این خاطر است که آن‌ها بسیار آرام رشد می‌کنند. رشد آن‌ها بین نیم تا یک سانتیمتر در سال است. این کوسه‌ها در سن ۱۰۰ سالگی به جوانی می‌رسند. می‌توانید تصور کنید که ۱۰۰ سال صبر کنید تا اجازه داشته باشید رانندگی کنید؟!

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

ماهی دیگری وجود دارد که طول عمرش ممکن است شما را سورپرایز می‌کند. هاناکو یک ماهی "کوی" مشهور ژاپنی است که با مطالعه‌ای که بر روی این ماهی شده است، سنش را ۲۲۶ سال تخمین زده اند! نکته عجیب اینجاست که سن متوسط این گونه از ماهی‌ها بین ۲۵ تا ۳۶ سال است. شاید چشمه آب حیات در ژاپن باشد!

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم باید بگوییم که ممکن است بین طول عمر زیاد و آب ارتباطی ویژه وجود داشته باشد. "لانگفین ایل" یکی دیگر از ساکنین آب هاست که اغلب به سن ۶۰ سالگی می‌رسد. البته نوع ماده آن‌ها به این سن می‌رسند و نوع نر آن‌ها معمولا بین ۱۲ تا ۳۵ سال عمر می‌کنند. این موجودات عجیب تنها در آب‌های نیوزیلند و استرالیا یافت می‌شوند. مطالعات انجام گرفته نشان داده است که تعدادی از ماده‌های این موجودات بیشتر از ۱۱۰ سال عمر دارند. مانند کوسه‌های گرینلند این موجودات نیز رشد آهسته‌ای را تجربه می‌کنند.

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

خب بیایید از دنیای زیر آب خارج و قدم بر روی خشکی‌ها بگذاریم. "لین ونگ" پیرترین فیلی است که تا به حال شناخته شده است و حدود ۸۶ سال زندگی کرده است! این فیل طول عمری دراز و پر از حوادث را گذرانده است. او یکی از فیل‌هایی بود که توسط ارتش ژاپن برای جابه جایی محمات از او استفاده می‌شد.

 

قبل از اتمام ماموریتش او توسط چینی‌ها به اسارت گرفته شد. سپس به برمه فرستاده شد و از او در ساخت معابد و بنا‌های تاریخی استفاده شد و حتی مدتی را نیز در سیرک گذراند. سپس به وسیله گروهی از افراد از چین فرار کرد و به تایوان برده شد. در تایوان به یک باغ وحش سپرده شد و بقیه عمرش را در آنجا با آرامش سپری کرد. واقعا بعد از آن همه ماجرا، شایسته یک بازنشستگی راحت بوده است!

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

طوطی‌ها نیز به عنوان حیواناتی شناخته می‌شوند که به سنین بالا می‌رسند. "کوکی" طوطی است که رکورد گینس را به عنوان مسن‌ترین طوطی جهان که تا به حال زیسته است را دارد. او در باغ وحش بروکفیلد نگه داری می‌شود و حدود ۸۵ سال سن دارد. البته سن دقیق این طوطی ناشناخته است، اما زمانی که در سال ۱۹۳۴ وارد باغ وحش شد سن او را یک سال برآورد کردند؛ بنابراین ممکن است که سن کوکی از ۸۵ سال هم بیشتر باشد.

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

"موجا" یک تمساح آمریکایی است که در باغ وحشی در بلگراد صربستان نگه داری می‌شود. طبق ارزیابی‌ها زمان تولد این تمساح به قبل از سال ۱۹۳۶ میلادی بر می‌گردد و سن تقریبی بیش از ۸۵ سال است! موجا کهن سالترین تمساح شناخته شده توسط انسان‌ها است. موجا مدتی از بیماری قانقاریا رنج می‌برد و قسمتی از پایش نیز در سال ۲۰۱۲ قطع شد. همچنین سابق بر این، بیشتر باغ وحش به خاطر افتادن بمب در حین جنگ جهانی دوم تخریب شد. اما موجا در دل تمام این حوادث ناگوار توانسته است زنده بماند.

 

پیرترین حیوانات,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

 

خب به موجودی می‌رسیم که در راس همه قرار می‌گیرد، به خاطر این که این موجود به نوعی جاودان و نامیرا است! نوعی از عروس دریایی وجود دارد که بعد از تولید مثل به زمان قبل از بلوغ جنسی خود بر می‌گردد. این موضوع به نظر کلید عمر طولانی آن‌ها است و از پیر شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. به همین خاطر به آن‌ها عروس دریایی نامیرا می‌گویند، چونکه می‌توانند برای همیشه زندگی کنند! البته اگر از دشمن‌های طبیعی که در اطرافشان وجود دارد دوری کنند.

 

bar​tarinha.‎​ir
  • 23
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.8 stars from 24 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید