۰۹:۴۰ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۵۰۸۷۵۹
تاپ طنز

طنز/ ما مردم رفاه طلب و پزشکان همیشه مظلوم!

کارتخوان,طنز,مطالب طنز,طنز جدید

رئیس سازمان نظام پزشکی اعلام کردند که «کارتخوان یک وسیله رفاهی برای مراجعه‌کنندگان به مطب‌هاست» و با زبان بی‌زبانی گفتند الکی شلوغش نکنید، نمی‌شود پزشکان را مجبور کرد از این دستگاه استفاده کنند. بعد از این صحبت‌های روشنگرانه، ما دیدیم چقدر آدم‌های کوته‌فکری هستیم که خیال می‌کردیم برخی پزشکان به خاطر مالیات سراغ کارتخوان نمی‌روند. اصلاً چرا باید آنقدر رفاه‌طلب شده باشیم که این همه امکانات رفاهی دیگر را که در مطب‌ها هست، نبینیم؟ مثلاً همین چند دقیقه سرانه مطالعه در کشور از صدقه سر پزشکان است. فرض کنید در حال مرگ هستید و می‌خواهید بروید دکتر. تماس می‌گیرید و برای شش ماه بعد به شما یک وقت اورژانسی می‌دهند.

 

روز نوبت‌تان همین‌جوری خالی خالی که نمی‌شود بروید خانم یا آقای دکتر را ببینید. باید چند ساعتی معطل شوید.در زمان انتظار چه چیزی بهتر از مطالعه؟ حق انتخاب هم تا دل‌تان بخواهد دارید. یک طرف مجلات ۳۰-۲۰ سال قبل، با عکس‌های مختلف هرمز شجاعی‌مهر گذاشته شده، آن طرف کتاب‌های «التهاب روده تحریک پذیر چیست و چرا؟!».

 

وارد اتاق دکتر که می‌شوید، همین‌طور از در و دیوار امکانات رفاهی به روی سر و صورت‌تان می‌پاشد. به‌عنوان مثال غیر از آپشن رفاهی خطای پزشکی و چوب بستنی یکبار مصرف در حلقوم، دفترچه‌تان هم مهر می‌خورد. بالاخره از ۱۰ قلم دارویی، شاید یک چسب زخمی چیزی شامل بیمه بشود تا شما از شدت رفاه سر از پا نشناسید.

 

اما مهم‌ترین بخش رفاهی در مطب برخی از پزشکان عزیز، موضوع زنجیره تأمین است. شما با ۱۰ جور عکس و اِکو وارد مطب می‌شوید. پزشک اول از همه می‌گوید که اِکوی‌تان از دقت کافی برخوردار نیست. خیلی ناراحت می‌شوید که قرار است دوباره کلی معطل شوید. اما دکتر می‌گوید نگران نباشید! ما خودمان بهترین دستگاه را داریم. بدون اینکه وقت‌تان تلف شود و فقط با دوبرابر قیمت همانجا دوباره اِکو می‌دهید. یا می‌روید روانپزشک، دکتر می‌گوید که برای حل مشکلاتتان باید کتاب‌های مقابله با استرس را بخوانید.

 

درجا استرس می‌گیرید که در این ترافیک چطور باید بروید انقلاب کتاب بخرید. ولی موقع پرداخت ویزیت می‌بینید یک مجموعه ۱۰ جلدی «چگونه نترسیم» هم خریداری کردید و خودتان خبر ندارید. حتی داروخانه‌های منطقه هم خیلی خوب نقش‌شان را در این زنجیره تأمین پیدا کرده‌اند. معمولاً پزشکان یک سری ویتامین و مکمل خارجی برای آدم تجویز می‌کنند که فقط داروخانه همان اطراف دارد و دیگر لازم نیست نگران تأمین‌شان باشید.

 

خلاصه کلام اینکه ما از کل جامعه پزشکی واقعاً ممنونیم که همیشه به فکر رفاه حال‌مان هستند و با قیمت ویزیت و دارو به ما ثابت کرده‌اند «سلامتی، قیمت ندارد!». کارتخوان هم ندارند که ندارند، فدای سرشان.

 

شهاب پاک‌نگر

 

ira​n-newspaper.‎​com
  • 19
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.5 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید