۱۴:۳۶ - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۹۴۲۱
تاپ طنز

خودتو بنداز جلو پورشه!

ماجرا واقعا تلخ است، نه به‌خاطر اینکه تصادف‌های جاده‌ای و شهری در کشور ما اتفاق عجیبی باشند، نه! یعنی راستش این است که اگر هم عجیب باشند، با تولید خودروهای بی‌کیفیت نمی‌گذاریم تنور این اتفاق سرد شود. ماجرا جایی تلخ می‌شود که بدانیم در شهر اصفهان، یک راننده پورشه صرفا برای دور دور و عشق و صفا در خیابان‌ها ویراژ می‌داده و در بین این تفریح خود، با یک پراید تصادف کرده و راننده پراید که یک جوان بیست‌ساله بوده جان خود را از دست داده است. تا اینجا شبیه یک خبر معمولی است، تصادف دو خودرو، مرگ سرنشین! اما موضوع جایی تلخ می‌شود که راننده پورشه در فیلم منتشرشده فریاد می‌زند: «دیه مُرده چقدره؟!

 

دیه‌شو می‌دم خب!» فقط محبت نکرده و مقداری سکه روی زمین نینداخته تا ما دولا شویم و آنها را «ممنون سرورم! سپاسگزارم سرورم!» گویان از روی زمین برداریم. باور کنید پادشاهانی که مسابقات گلادیاتوری برگزار می‌کردند هم با گلادیاتورهای خود این‌چنین صحبت نمی‌کردند‌. اصلا دنیرس تارگرین مادر اژدهاهای سریال «گیم‌آف‌ترونز» هم با گماشته‌های خود این رفتار را نمی‌کرد. راننده عزیز پورشه (یا بهتر است بگوییم پدر عزیز راننده عزیز پورشه!) تو را به خدا ببخشید که ما با یک مشت پراید و سمند و پژو و ماشین چینی جلوی دست و پای شما را گرفته‌ایم.

 

عذرخواهی می‌کنم که دایی بنده بعد از سی‌سال معلمی، چون حقوقش کفاف نمی‌دهد باید دنده صدمن یک غاز عوض کند و روی ماشینش کار کند. مالکان محترم مازراتی، پورشه و بوگاتی ما را ببخشید که در کف خیابان دنبال لقمه‌ای نان هستیم و با ایجاد ترافیک جلوی تفریح فرزندان دلبر شما را می‌گیریم. قول می‌دهیم که از این به بعد هر کاری داریم داخل خانه انجام بدهیم، یا یکسری تونل حفر کنیم که از زیرزمین رفت‌وآمدمان را انجام بدهیم و مزاحم تفریح جوانان شما نشویم. باور کنید این جمله «دیه‌شو می‌دم!» در شرایطی که ما «پول‌ می‌گیریم جای میت شما گریه کنیم!» ممکن است بسیار خطرآفرین باشد.

 

از فردا صبح ممکن است، کسی دست دیگری را بگیرد و به خیابان ببرد و اصرار کند حتما از عرض خیابان رد شوند! پس‌فردا «خودتو بنداز جلو پورشه!» هم به مشاغل کاذب این مملکت اضافه می‌شود‌. ببینید عزیزان! ما خیلی وقت است می‌دانیم بی‌پول و فقیر هستیم، یعنی بنده قیمت پورشه را که تقسیم بر حقوقم می‌کنم، متوجه می‌شوم اگر قیمت پورشه تا دو قرن و نیم دیگر‌ ثابت بماند، ندیده‌هایم می‌توانند لاستیکش را بخرند. پس چنان بی‌پولی ما و «دیه‌شو می‌دم خب»ها را به روی ما نیاورید. بگذارید با برنج کیلویی سی‌هزار تومان و گوشت کیلویی صدهزار تومان، نان و ماستمان را بخوریم!

 

a​rmandaily.‎​ir
  • 18
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.1 stars from 22 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید