۱۳:۲۲ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۰۴۸۲
تاپ طنز

باز هم ظاهر اهمیتی نداره؟!

خبر آمد که ملخ‌ها می‌خواهند به شهر حمله کنند. چنان بلوایی در شهر به پا شد، انگار لشکر دنریس تارگرین با سه‌تا اژدهای بزرگ قرار است وارد مزارع شود. همان روزی که خبر ورود جنابان ملخ‌ها وارد خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری شد، حتی قیمت گیربکس هم افزایش پیدا کرد (حالا اینکه شوخی بود، اما روغن موتور هفتاد درصد گران‌تر شد!) یعنی حتی گران‌شدن ملخ هواپیما را می‌توانیم به حمله ملخ‌ها ربط بدهیم، اما چیزهای دیگر را خیر!

 

در فکر ملخ‌ها بودم که از خانه خارج شدم و پروانه‌ها را در سطح شهر دیدم. هرکس از کنار آنها رد می‌شد با صدای بلند می‌گفت: «آخ من قربون‌تون برم ننه‌جان!»، «الهی درد و بلات بخوره تو سر خراباتی با این اسمش!» و... یکسری اصوات قربان صدقه رفتن بی‌ربط! قیمت هیچ چیزی هم با آمدن پروانه‌ها بالا نرفت.

 

آن رفتار‌ما بود با ملخ‌ها و این رفتار ما با پروانه نشان می‌دهد که اتفاقا برخلاف شعارهای رایج و مرسوم، ظاهر اهمیت دارد، بد هم اهمیت دارد وگرنه چرا باید این‌قدر با ملخ‌ها بد باشیم و چنین قربان صدقه پروانه‌ها برویم؟

 

البته ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود، چون باخبر شدیم طبق اعلام یکی از مسئولان مربوطه که کارش قاعدتا به‌جای اطلاع‌رسانی باید حل مشکل باشد، به زودی شاهد حمله سوسک‌ها و زنبورها همخواهیم بود‌.

 

ببینید اجازه بدهیم کلامی با سوسک‌ها و زنبورهای عزیز صحبت کنیم: ببینید قربان آن بال‌ها و نیش‌های‌تان بروم، اینجا برای خودمان هم شرایط خیلی استثنائی نیست، همه جای جهان هم که آسمان یک رنگ است، باور کنید با این اوضاع اقتصادی، با این توئیت‌های عبدالرضا داوری، با این پیشنهادهایی که نمایندگان تودل‌برویی چون آقای کواکبیان و حضرتی می‌دهند، به اندازه کافی گرفتار هستیم، بی‌زحمت همان‌جایی که هستید بمانید. دیگر از کوکب خانم هم خبری نیست که سر زده وارد خانه‌اش شوید و نیمرو و پنیر و خرما جلوی‌تان بگذارد، خود دانید!

 

arman​daily.‎​ir
  • 17
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.7 stars from 23 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش