۱۶:۴۰ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۵۳۳۶
تاپ طنز

نه مرغ می‌خواهیم نه چایی!

فیلمی در شبکه‌های مجازی منتشر شده که عده‌ای در یک مراسم عروسی می‌خوانند: «نه مرغ داریم نه چایی! احمدی‌نژاد کجایی؟!» فارغ از اینکه کیفیت برخی از مراسم‌های عروسی واقعا حیرت‌انگیز شده و آدم را به وحشت می‌اندازد، باید عرض کنم که جای دعواها و شعارهای سیاسی باور کنید هر کجا باشد، مراسم عروسی نیست. مثلا عروسی اصولگراها باشد شعار می‌دهند: «قند و دلار آوردیم، دولتتونو بردیم!» یا در عروسی اصلاح‌طلب‌ها باید بخوانند: «سکه و دلار ارزونیتون، دولت نمی‌دیم بهتون!»

این دیگر جه بساطی است؟! به جای اینکه شب عروسی، جشن و شادی و سرور باشد، یا باید ساسی مانکن گوش بدهید یا شعار سیاسی بدهید؟! باور کنید خود مارتین لوترکینگ، اصلا وینستون چرچیل هم شب عروسی‌شان «دوماد خوش و آب و رنگه، ایشالا مبارکش باد!» پخش می‌کردند و می‌رقصیدند. حالا ممکن است بگویید یک چیزی‌گفته‌اند و رفته‌اند اما اینگونه نیست. وجدانا نیازی نیست آن‌قدر سیاست را دخیل در همه اتفاقات زندگی‌مان کنیم.

در مراسم عروسی و عزا، اصلا هرجا که می‌روید، بحث‌ مهمان‌ها بحث سیاسی است. پس‌فردا سر سفره عقد در جواب سوال «آیا وکیلم؟!» جواب‌ ندهند: «عروس رفته فعالیت حزبی کنه»، «عروس رفته صندوق رای بیاره» یا «عروس رفته نامه سرگشاده بنویسه». رها کن هموطن، رها کن ایرانی! یک شب عروسی را شاد باش و خوش باش و از فردا دوباره در تاکسی و مترو و اتوبوس و صف و...‌ بحث سیاسی کن!

واقعا یک چیزهایی ابتدا شوخی است و بعد جدی می‌شود که آدم نمی‌تواند بعدا با آنها شوخی کند. این قضیه بحث سیاسی در عروسی از همان دسته است.

armandail​y.‎​ir
  • 10
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید