کد مقاله: ۹۷۰۵۰۰۰۰۴

با این فعالیت‌ها تابستانی متفاوت را تجربه کنید

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

روزهای بلند و طولانی تابستان بهترین فرصت است تا فعالیت هایی را که در فصل های دیگر سال امکان انجامش را ندارید، عملی کنید. فعالیت های فضای باز، راه رفتن پابرهنه روی شن های ساحل، غذا خوردن در رستوران های خیابانی و... می تواند تابستانی به یاد ماندنی را در خاطرتان حک کند.

 

روزهای بلند و طولانی تابستان بهترین فرصت است تا فعالیت هایی را که در فصل های دیگر سال امکان انجامش را ندارید، عملی کنید. فعالیت های فضای باز، راه رفتن پابرهنه روی شن های ساحل، غذا خوردن در رستوران های خیابانی و... می تواند تابستانی به یاد ماندنی را در خاطرتان حک کند. بنابراین از این فرصت استفاده کنید و با انجام کارهای هیجان انگیز، برای خود تابستانی متفاوت بسازید. فعالیت هایی که در ادامه برایتان آورده ایم، تابستانی پر از هیجان را برایتان رقم خواهد زد.

 

با پاهای برهنه روی چمن راه بروید

یکی از راههای کاهش استرس، راه رفتن با پاهای برهنه روی چمن است. لمس طبیعت، استرس و تمام دغدغه های ذهنی شما را از بین می برد و آرامش را جایگزین اش می کند. طبق تحقیقات، این کار فواید سلامتی دیگری مانند درمان بی خوابی نیز دارد، بنابراین تنبلی را کنار بگذارید و با این کار ساده، انرژی مثبت زیادی دریافت کنید.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

زیر درخت کتاب بخوانید

آیا تا به حال کتاب خواندن در محیط باز را تجربه کرده اید؟ تابستان فرصت خوبی است تا کتاب یا مجله مورد علاقه تان را بردارید و زیر سایه یک درخت به خواندن آن مشغول شوید. این کار نوعی مدیتیشن است که تمام استرس ها را از شما دور خواهد کرد.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

در محیط باز فعالیت داشته باشید

در این فصل از سال، به جای این که به فکر رفتن به کنسرت یا سینما در فضای بسته باشید، به فعالیت های فضای باز فکر کنید. شما می توانید در محیط هایی چون پارک یا زمین های بازی، هیجان انگیزترین خاطرات را برای خود بسازید. یکی از فواید این فعالیت ها رایگان بودن آن است. بنابراین تا تمام نشدن تابستان از این فرصت نهایت استفاده را بکنید.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

از روی فواره بپرید

شاید فکر کنید که پریدن از روی فواره تنها برای کودکان است اما اشتباه می کنید. خوش بودن سن و سال نمی شناسد، بنابراین بار دیگر که یک فواره دیدید، بدون ترس از خیس شدن، کنارش بایستید و از قطرات آبی که روی صورت و بدن تان می پاشد، نهایت لذت را ببرید. این کار شور و شوق خاصی را در وجود شما ایجاد خواهد کرد.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

با ابرها بازی کنید

مطمئنا در طول روز نگاه تان به آسمان افتاده است اما آیا تا به حالی روی آن مکث کرده اید؟ آیا تلاش کرده اید که در آسمان خیالپردازی کنید و از لابه لای ابرها شکل های مورد علاقه تان را پیدا کنید؟ مهم نیست که چند سال سن دارید، خیالپردازی، شما را برای دقایقی از دنیای پر تنش واقعیت دور و حس خوبی را به شما منتقل می کند.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

کمپ بزنید

 

کمپینگ یکی از محبوب ترین فعالیت های تابستانه به شمار می رود. همه ما گاهی نیاز داریم که برای چند روز یا حتی چند ساعت، از شلوغی شهر بیرون بزنیم و به کمک طبیعت ذهن و جسم مان را ریکاوری کنیم. بعضی ها تنها به تخت خود عادت دارند و زمانی که جایشان عوض می شود، بی خواب می شوند. اگر شما نیز نگران این موضوع هستید، باید بگوییم که تحقیقات ثابت کرده که کمپینگ یکی از راههای درمان بی خوابی است که به افراد بسیاری توصیه می شود.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

شن بازی کنید

اگر ساکن شهرهای ساحلی هستید یا حتی اگر به این شهرها سفر می کنید، حتما به کنار دریا بروید و شن بازی کنید. کفش هایتان را از پا درآورید و روی ماسه ها راه بروید. شن بازی نیز از دیگر فعالیت هایی ست که می تواند شما را سر ذوق آورد. روی ماسه ها بنشینید و به کمک شن ها به خیال تان شکل دهید. لمس شن های ساحل، تمام انرژی های منفی را از شما دور نخواهد کرد.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

از فود تراک ها غذا بخرید

یکی دیگر از فعالیت هایی که تنها در تابستان می توانید انجام دهید، سر زدن به فود تراک ها می باشد. اگر همیشه در رستوران ها و فضای سرپوشیده غذا می خوردید، وقت آن است که کمی به برنامه هایتان تنوع دهید. فود تراک ها، ون هایی هستند که به شکل رستوران یا کافه های خیابانی غذا سرو می کنند. از آنجا که این رستوران های متحرک جای نشستن ندارند، می توانید غذایتان را ایستاده یا در گوشه ای دنج در دل طبیعت میل کنید. مطمئنا تجربه فوق العاده ای خواهد بود.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

کنسرت های خیابانی تماشا کنید

در تابستان برخی از هنرمندان به دل کوچه و خیابان می زنند و به طور رایگان هنرشان را در معرض نمایش قرار می دهند. شما نیز می توانید ساعت ها کنارشان بایستید و از هنرنمایی آنها لذت ببرید. البته بهتر است که با پرداخت مبلغی قدردانی خود را از این فعالیت که موسیقی خیابانی نامیده می شود، نشان دهید.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

آفتاب بگیرید

برنزه شدن برای خیلی ها یکی از معیارهای زیبایی ست، اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید در طول تابستان پوست تیره و برنزه ای داشته باشید، از این فرصت استفاده کنید و آفتاب بگیرید. روغن های برنزه می توانند به خوش رنگ شدن شما کمک کنند. البته برای جلوگیری از آفتاب سوختگی باید نکاتی را رعایت کنید، به عنوان مثال به صورت تان کرم ضد آفتاب بزنید و هر چند وقت یک بار بچرخید تا آفتاب به تمام قسمت های بدن تان به طور مساوی بتابد.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

باغبانی کنید

تابستان زمانی خوبی است تا ارتباط تان را با طبیعت بیشتر کنید. اگر در خانه باغچه ای دارید، آستین هایتان را بالا بزنید و باغبانی کنید. شاید تاکنون علاقه ای به این فعالیت نداشته اید اما پس از امتحان آن، می بینید که چه آرامشی به شما می بخشد.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

در طبیعت ورزش کنید

تابستان فصل فعالیت های فضای باز است که ورزش نیز از آن مستثنی نیست. فعالیت های بدنی بیرون از خانه نه تنها انگیزه بیشتری برای ورزش کردن به شما خواهد داد، بلکه تنوعی را در برنامه هایتان نیز ایجاد خواهد. ورزش هایی چون یوگا، دویدن یا ورزش های گروهی چون فوتبال، والیبال یا فوتبال دستی... می تواند هم برای سلامت فیزیکی تان و هم برای تغییر روحیه تان موثر باشد.

 

فعالیت‌,تابستان,فعالیت های فضای باز

 

پردیس بختیاری

 

bart​arinha.‎​ir
  • 14
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.4 stars from 16 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش