۰۹:۰۱ - ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۶۰۰۰۲۹
جرم و جنایت

قاتل آتنا گفته آتنا نظرم را جلب کرده بود

قاتل اتنا اصلانی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
حواشی پیش آمده در پرونده از جمله، ادعاهای مختلف متهم، نحوه کشف جسد و لو رفتن متهم، ارتباط متهم با قتل دو زن جوان در سال‌های گذشته و از همه مهم‌تر واکنش جامعه به قتل دلخراش آتنا، این پرونده را به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های جنایی تبدیل کرده است.

به گزارش تسنیم، شنبه هفته آینده ۴ شهریور، قرار است اولین جلسه محاکمه اسماعیل، متهم پرونده قتل آتنا اصلانی دختربچه ۶ ساله پارس‌آبادی در دادگاه کیفری یک استان اردبیل برگزار شود.

 

قطعا حواشی پیش آمده در این پرونده از جمله، ادعاهای مختلف متهم، نحوه کشف جسد و لو رفتن متهم، ارتباط متهم با قتل دو زن جوان در سال‌های گذشته و از همه مهم‌تر واکنش جامعه به قتل دلخراش آتنا، این پرونده را به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های جنایی سال‌های اخیر تبدیل خواهد کرد.

 

با توجه به ابعاد مختلف این پرونده، خبرنگاران تسنیم گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل ترتیب داده‌اند که مشروح آن را در ذیل می‌خوانید.

 

دوربین‌های مغازه متهم یکی دو روز قبل جنایت خاموش می‌شود

 

در ابتدا توضیحاتی درخصوص روند پرونده از ارائه گزارش اولیه تا آخرین اقدامات انجام‌شده بفرمایید.

قاصدی:موضوع قتل دختربچه ۶ساله به‌نام آتنا اصلانی در تاریخ ۲۸ خرداد رخ داد و ۲۹ خرداد مراتب به نیروی انتظامی اعلام و پرونده‌ای تحت عنوان مفقودی تشکیل می‌شود. ۳۰ خرداد پرونده قضایی به بازپرس شعبه اول بازپرسی پارس‌آباد ارجاع شد و بررسی‌های قضایی صورت گرفت.

 

چون اول بحث مفقود شدن آتنا مطرح بود اقداماتی برای پیداکردن او انجام شد. تلاش‌ها برای  پیدا کردن  آتنا از اطراف محل گم شدنش که نزدیک محل دست‌فروشی پدرش بود شروع شد. پلیس آگاهی در همان حوالی به شخصی مظنون شد. فیلم‌ دوربین‌ مداربسته مغازه‌های اطراف نشان می‌داد که آتنا از مقابل یک مغازه عبور کرد اما دوربین بعدی عبور کامل آتنا از مقابل آن مغازه را نشان نمی‌داد، ولی افراد دیگر که در تصاویر قبلی همراه آتنا بودند از دوربین‌های بعدی عبور کردند.

 

در ادامه، مأموران به این رنگرز (اسماعیل) مظنون شدند، گویا آدم خوشنامی هم نبود. این شخص با همین میزان مظنونیت بازداشت می‌شود و چون وثیقه تأمین نمی‌کند در بازداشت می‌ماند.

 

بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه مشخص شد دوربین‌های مغازه اسماعیل در یکی دو روز گذشته خاموش بوده است. به همین دلیل ظن‌ها بیشتر می‌شود و بازرسی‌های دقیق تر از مغازه و منزلش ادامه می‌یابد اما چیزی به دست نیامد.

 

اسماعیل به‌عنوان مظنون تحت نظر قرار گرفت. نهایتاً این شخص چون می‌بیند حدود دو هفته گذشته و همچنان در بازداشت است، خودش در یک تماس تلفنی به خانواده اعلام می‌کند مقداری مواد مخدر در پارکینگی که در مجاورت خانه‌اش و در اختیار برادرش بوده، در یک بشکه قرار دارد را بردارند تا در بازرسی‌ها کشف نشود. واقعیت این بود که اصلاً مواد مخدری در کار نبود.

 

همسرش این موضوع را به برادر اسماعیل می‌گوید، مراجعه می‌کنند به محل و می‌بینند یک بشکه است که با خاک استتار شده است. درون آن را جست‌وجو می‌کنند و می‌بینند جسد بچه داخل بشکه است و موادی در کار نیست.آنها ( همسر و برادر اسماعیل) به دادستانی مراجعه و مراتب را اعلام می‌کنند. در روز ۱۹ تیر این اتفاق افتاد و جسد کشف شد.

 

بعد از آن، این شخص که از ابتدا منکر ارتباطش با این پرونده بود، به قتل بچه و سرقت طلاهای آتنا که در مغازه جاسازی کرده بود اعتراف می‌کند.

 

معاینات پزشکی تأیید می‌کند که تجاوز به آتنا توسط همین متهم صورت گرفته است

تحقیقات ادامه پیدا کرد و نهایتاً این فرد ضمن اقرار به قتل، انگیزه‌های مختلفی را درباره ارتکاب این جنایت اعلام کرد. هر بار انگیزه و نوع ارتکاب جنایت را تغییر می‌داد اما در کلیات به ارتکاب قتل و همچنین به مخفی کردن و جابجایی جسد اعتراف کرد؛ هرچند درباره بحث تجاوز اقرار نداشت و همچنان ندارد. اما بررسی‌ها و معاینات پزشکی در پزشکی قانونی تأیید می‌کند که تجاوز هم توسط این شخص جانی صورت گرفته و این هم بحث قابل توجهی است.

 

 دلیل اینکه رسیدگی به این پرونده در مرحله تحقیقات تا حدودی طولانی شد چه بود؟

قاصدی:این پرونده دو جنبه داشت؛ یکی قتل و سرقت اموال و دیگری بحث تجاوز به عنف بود. بحث قتل و سرقت اموال را باید بازپرس تحقیقات انجام می‌داد که ۸ مرداد کیفرخواست صادر و به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد اما تحقیقات در بخش مربوط به تجاوز به عنف باید رأسا در دادگاه انجام می‌شد و بازپرس نمی‌توانست دخالت کند.

 

آن بخش هم در دادگاه مورد بررسی قرار گرفت و علت تأخیر هم همین بود که باید به‌صورت جداگانه از ابتدا مورد تحقیق قرار می‌گرفت، نهایتاً جلسه دادگاه هم شنبه آتی ۴ شهریور جلسه محاکمه برگزار می‌شود.

 

جلسه محاکمه هم طبیعتا به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود؟

قاصدی: یقیناً با توجه به اینکه بخشی مربوط به تجاوز است، احتمالاً جلسه دادگاه غیرعلنی است هرچند چگونگی و کیفیت برگزاری محاکمه از اختیارات دادگاه است.

 

 انگیزه اصلی که متهم اعلام کرده چیست؟

قاصدی:خودش واقعاً فرد حرفه‌ای و بی‌عاطفه‌ای است و موارد مختلفی اعلام کرده بود. ابتدا مسائلی را مطرح کرده بود ولی در دادگاه در زمان تحقیقات درخصوص تجاوز، خیلی از مسائلی را که در تحقیقات گفته بود تغییر داد. خودش مسائل دیگری را گفته اما آنچه برای دادگاه تقریباً مشخص است، قتل توسط او محرز است و دلایل تجاوز به عنف توسط او هم مشخص است. به‌نظر ما انگیزه اصلی تجاوز بوده که نهایتاً چون این اتفاق افتاده و ممکن بوده لو برود اقدام به قتل کرده است.

 

متهم در تحقیقات گفته "یکی دو روزی بود که آتنا نظرم را جلب کرده بود..."

 

 از چه زمانی تصمیم به ارتکاب این جنایت گرفته است؟ برنامه‌ریزی قبلی داشته یا همان روز تصمیم به این کار گرفته است؟

قاصدی: در تحقیقات گفته که پدر آتنا نزدیک مغازه او بساط پهن می‌کرده و آتنا هم همراه او بوده است. این فرد هم چون بیماری جنسی داشته است در تحقیقات هم گفته که "یکی دو روزی بود که آتنا نظرم را جلب کرده بود و نهایتاً در یک فرصت که آتنا با بطری آب به آنجا آمده بود، پشت او درب را بستم و در اتاق مجاور مغازه قصدم را عملی کردم".

 

درباره احساسات مردم بعد از این حادثه توضیح دهید. نگرانی‌هایی از اینکه ممکن است این قاتل اعدام نشود وجود دارد و به نظر می‌رسد ریشه این نگرانی مربوط به شایعاتی باشد که در روزهای اول بعد از بازداشت او مطرح شد مبنی بر اینکه اسماعیل با واسطه یکی از بستگانش در پرونده قبلی از اتهام قتل تبرئه شده است.

قاصدی: اینکه در ابتدای قضیه باعث تحریک احساسات و عواطف مذهبی مردم شد طبیعی بود. استان اردبیل به‌هرحال یک استان مذهبی است. مردمی، مذهبی ولایتمدار و محب اهل‌بیت(ع) دارد و این اتفاقات، بسیار نادر است و تحملش برای همه مردم استان سخت است.

 

به همین دلیل بود که ابتدای قضیه یک التهاب جدی ناشی از تألماتی که از این مسئله به وجود آمد، باعث شد مردم تجمعاتی داشته باشند و مطالبات خود را اعلام کنند. ممکن بود حتی اقداماتی هم انجام شود که خوشبختانه با اقدامات دادستانی و پلیس مدیریت شد.

 

دادستان با تجمع‌کنندگان صحبت کرد و قول داده شد که این پرونده به‌صورت فوق‌العاده رسیدگی می‌شود. این اقدامات باعث اطمینان مردم به مسئولان و نهادهای رسیدگی‌کننده شد و چون مردم اطمینان خاطر و اعتماد داشتند این تجمع‌ها فروکش کرد.

 

انتظارات مردم همین است که حتماً با این قضیه به‌صورت جدی برخورد شود، ما هم مصمم هستیم و حتی ریاست محترم قوه قضاییه دستور اکید دادند که به‌صورت فوق‌العاده رسیدگی شود و مجموعه قضایی هم از ابتدا به‌خاطر تبعات و آثار به جامانده در این پرونده تصمیم به رسیدگی فوری داشتند.

 

اعتراف متهم به ارتکاب دو قتل دیگر، از دلایل طولانی شدن رسیدگی به پرونده

انتظارات مردم را باید جوابگو باشیم، اما پرونده راحتی نبود؛ اولاً کشف این موضوع دو سه هفته طول کشید. ثانیا در ادامه مسائل دیگری وارد پرونده شد که تحقیقات را طولانی کرد.

 

این فرد در جریان تحقیقات همان هفته اول یا دوم بود که موضوع دیگری را هم اقرار کرد. ماجرا از این قرار بوده که یک خانمی به نام عصمت.غ در سال ۹۱ مفقود می‌شود. خانمی علی‌الظاهر مطلّقه بوده که گم‌شدنش اعلام می‌شود. چون این متهم با او تماس‌های تلفنی داشته همان موقع به‌عنوان مظنون دستگیر می‌شود اما چون هیچ وقت جسدی پیدا نشد و اطلاعی کسب نشد و همچنین به دلیل اینکه احتمال داده می‌شد از طریق مرز به کشور آذربایجان رفته باشد و از سوی دیگر چون صرفاً اعلام مفقودی بود و علیه او شکایتی نشده و دلیلی هم بر اثبات ارتکاب قتل توسط او نبود، این فرد که متهم به آدم‌ربایی بود بعد از دو هفته آزاد شد.

 

از آن زمان هم خانواده آن خانم از کسی اعلام شکایت نکردند تا اینکه این متهم اقرار کرد که " آن خانم را هم من در جریان ارتباطاتی که با هم داشتیم به قتل رساندم". درباره محل دفن هم، محل‌هایی را معرفی کرد اما کشف نشد چون متأسفانه در حال حاضر آن زمین‌ها تبدیل به بافت مسکونی شده و امکان جست‌وجو وجود نداشت. ولی خوب، خودش اقرار کرده است که "آن فرد را من کشته‌ام". این پرونده هم به‌عنوان قتل باب دیگری باز کرد.

 

چِک زنی که ۳ سال قبل کشته شده بود در خودروی متهم کشف شد

 

تا اینکه یک هفته بعد، در ادامه بررسی‌ها از اموال وی، باعث شد یک فقره چک از خانمی کشف شود که در سال ۹۳ به قتل رسیده بود و خوشبختانه جسدش هم کشف شده بود اما قاتل مشخص نبود. با توجه به اینکه چک این خانم در خودروی اسماعیل کشف شد، زمینه این شد که تحقیقاتی هم در این زمینه انجام شود و ابتدا منکر ارتباط بود اما نهایتاً به این قتل هم اقرار کرد. اسماعیل گفته که این خانم بیوه بوده و او را هم کشته است.

 

در تحقیقات آگاهی و بازپرسی به این دو قتل هم اعتراف کرد. این موارد باعث شد که تحقیقات این دو پرونده هم کنار پرونده آتنا ادامه یابد و همچنان ادامه دارد. جسد خانم عصمت، پیدا نشد اما همان زمان یک جسد مجهول‌الهویه پیدا شده بود که از آن آزمایش دی‌ان‌ای انجام شده بود و در حال حاضر از خانواده عصمت هم آزمایش‌های مربوطه انجام شده تا نتیجه مشخص شود و منتظر اعلام جواب آزمایش از تهران هستیم.

 

اینها باعث شده که پرونده آن دو نفر فعلاً منتهی به کیفرخواست نشده باشد اما پرونده آتنا از این دو مورد تفکیک شده و به‌صورت مجزا به دادگاه کیفری ارجاع شده است.

 

ارتباط متهم پرونده آتنا با قتل دو زن در گیلان منتفی شد

 

 در ایام بازداشت اسماعیل خبری مطرح شد که احتمالا او با پرونده قتل دو زن در استان گیلان هم مرتبط باشد، آیا چنین ادعایی به واقعیت پیوست؟

قاصدی: ارتباط متهم با پرونده قتل دو خانم در گیلان به‌طور کامل منتفی و تحقیقات درباره آنها متوقف شده است.

 

او الان درباره قتل دو خانمی که  قبلا اقرار کرده دیگر اعترافات خود را منکر می‌شود. او در مرحله تحقیقات انتظامی اقرار کرده بود، در تحقیقات بازپرسی مرجع قضایی هم اعتراف کرده است. اقراری که مثل این موضوع منجر به کشف واقعیت بشود از مسلمات علیه او است. شاید اگر واقعیت کشف نمی‌شد، برخی از اعترافاتش محل شک و تأمل می‌بود اما اعترافات او کاملاً منجر به کشف واقعیت شده است، هرچند درباره آن دو نفر تحقیقات ادامه دارد.

 

تسنیم: این پرونده ابعاد مختلفی از جمله اخلاقی و جنایی دارد؛ درباره اینکه چه می‌شود یک انسان به اینجا می‌رسد توضیح دهید. از نگاه پیشگیری چه باید کرد که خانواده، جامعه، حوزه قضایی، پلیسی، مسئولان شهری، فرهنگی، آموزشی از این اتفاق درس و عبرت لازم را بگیرند؟ چه اتفاقی می‌افتد که یک قاتل و مقتول به اینجا می‌رسند؟

 

خانواده و جامعه چه مسئولیتی دارند؟

قاصدی:  این اتفاقات ناشی از این است که انسان زمانی که هم از آموزه‌های دینی و هم از آموزه‌های اخلاقی فاصله می‌گیرد، به چنین جاهایی کشیده می‌شود. ما یقیناً در حال حاضر خیلی چیزها در زندگی‌مان تأثیرگذار است. بخش اعظمی از جرایمی که متأسفانه در حال حاضر با آنها مرتبط هستیم ناشی از نبود آموزش‌های لازم است، چه در بخش ارتباطات و بحث اجتماعی و بحث‌های اخلاقی و دینی. یقیناً اینها مؤثر است.

 

بعضاً هم سهل‌انگاری‌هایی ما درباره بچه‌های‌مان داریم چه در حوزه مراقبتی، چه در بحث آموزشی و چه در بحث تربیتی. یقیناً اینها مؤثر است. چطور فردی راحت به اینها اعتراف کرده است؟ آن دو خانم را که گفته مدت‌ها با آنها ارتباط داشته به قتل می‌رساند و جسد را در فاضلاب و چاهی می‌اندازد. یقیناً اگر در پرونده آتنا هم فرصت می‌کرد جسد را جایی مخفی می‌کرد و شاید شناسایی نمی‌شد.

 

ادعای تبرئه متهم با وساطت یکی از بستگانش واقعیت ندارد

حتی گفته شده که در پرونده خانم غریبی که مظنون بود او با ارتباط یکی از بستگانش تبرئه شد در حالی که واقعیت این‌گونه نیست. ما باید برای محکومیت شخص، دلیل داشته باشیم. اما ممکن است واقعاً مرتکب قتل هم شده باشد اما دلیلی علیه او نباشد.

 

در پرونده آتنا  هم اگر فرصت می‌کرد و دلایل را مخفی می‌کرد شاید چیزی کشف نمی‌شد. یقیناً اگر این فرد ارتباطی با اخلاقیات و مسجد و نماز داشت، شاید آن‌قدر قسی‌القلب و جانی و بی‌تفاوت نمی‌بود، حتی به‌نحوی بود که همسرش در بازپرسی به اسماعیل گفته بود "تو چطور آدمی هستی که ۸ شب بچه را به قتل رساندی، او را در بشکه گذاشتی و یک ساعت بعد خندان به خانه آمدی و به‌راحتی شام خوردی، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است؟".

 

همه اینها حکایت دارد از اینکه در معرض هجوم فرهنگی شدیدی قرار گرفته‌ایم. مخصوصا در این شهرهای مرزی که رسانه‌های بیگانه پررونق هستند و بیشتر خانواده‌ها در معرض این‌ها هستند. یقینا اینها تأثیرگذاراست که ما را از دین و اخلاق فاصله می دهد تا جایی که ما این جنایات را به راحتی مرتکب می‌شویم.

 

البته کار شیطان هم قدم به قدم است و اگر انسان مراقب خود و خانواده نباشد، از یک نگاه کردن به جایی می‌رسد که با یک بچه این جنایت را می‌کند. این فرد هم خودش گفته که من چشمم به این بچه افتاد، چشمم او را گرفت تا جایی که این اتفاق افتاد. شاید خودش هم فکرش را نمی‌کرد که برای پوشاندن این جنایت، یک دختربچه را به قتل برساند و مرتکب این جنایت شود که نه تنها یک خانواده، که شاید دنیایی را متألم کند.

 

 

 • 10
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.3 stars from 15 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۴۳
در انتظار بررسی: ۶۱
غیر قابل انتشار: ۶۳
جدیدترین
قدیمی ترین
خدا همه رو هدایت کنه...
 • 0
 • 0
من از اون روز که این خبرروشنیدم خودمو میذارم جای پدرومادرش وای که چی میکشن بیچاره ها اگه زودتر اعدامش کنن شایدیه کم راحت تر بشن
 • 0
 • 0
این باید تو ملا عام اعدام بشه تا درس عبرتی بشه برای چشم چرونا
 • 0
 • 0
یک بار مردن برای این افراد کمه اینا باید به بدترین حالت عذاب بشن تا روزی صد بار ارزوی مرگ کنن. اعدام که راحتشون می کنه بدون درد....
 • 0
 • 0
این ملعون را تا قبل از اینکه بچه دیگری نظرش را جلب نکرده وقتل دیگری مرتکب نشده در دیگ پر از روغن جزغاله کنند؟؟
 • 0
 • 0
این قاتل بایدهرچه سریع تراعدام شه
 • 0
 • 0
این قاتل بایداعدام شه
 • 0
 • 0
این قاتل بایداعدام ش...
اینو باید تیکه تیکه کنن ..تیکه تیکه کردنم براش کمه ملعون خدا خودس جزاشو بهس بده خدایا نسل این حیون صفتارو از روی زمین محو کنه آمیین
 • 0
 • 0
جرم و گناه این انسان نمای گرگ صفت به قدری بزرگه که حتی اگه زنده زنده تکه تکه اش هم بکنی باز هم براش کمه فقط خداوند میتواند با اتش سوزان وابدی جهنم ازو انتقام این کودک معصوم را بکیرد
 • 0
 • 0
کثافت آشغال این وحشی فقط باید جلو یه حیوون گرسنه مثه خودش بندازنش که ببینه چه به سرش میده تا بفهمه چه به پسر اون طفل معصوم اورد اون بچه میتونس زندگی کنه بزرگ بشه دانشگاه بره مادر بشه پدر ومادرش نوه داشته باشن ولی این آشغال زندگی این بنده خداها روسیاه کرد خوشی رو از خونه شون برد اینقد بی تفاوت نباشین بخشش حرف مسخره ایه تو این مورد اینقد بی درک نباشین اگه برا دختر خودتون اتفاق می افتاد می بخشیدین یاخودآشغالش اگه به سر دخترش همچین می دادن می بخشید
 • 0
 • 0
کثافت آشغال این وحشی...
جلوی داعش بندازند تو قفس زنده زنده بسوزه یا با خنجر گردنشو بزنند
 • 0
 • 0
سلام خدمت همه دوستان عزيز به نظر من كه بايد أين جانى كثيف إعدام بشه
 • 0
 • 0
این قاتل وباید زوداعدامش کنن اونایی که میگن ببخشیدش خودشون هم این کاره هستن معلوم نیست توزندان چه فکرایی کرده میخوادسراغ کی بره تجاوز کنه دوباره کاراشو شروع کنه
 • 0
 • 0
این قاتل وباید زوداع...
اره واقعا دمت گرم اعدام بشع
 • 0
 • 0
حبس ابد برایش خوبه اعدامش کنید زود میمیره
 • 0
 • 0
بی شرفوزنده تواتش بندازید
 • 0
 • 0
اینجور افراد را نباید اعدام کرد باید سنگسار کرد تا اعذاب بکشه در دین اسلام هم حکم زنا سنگسار هستش
 • 0
 • 0
اینجور افراد را نبای...
خواهش میکنپ زود اعدامش کنید تا چنین ادم های کثیفی از جامعه ایران پاک شود
 • 0
 • 0
متجاوز باید اعدام بشه...... یادتون نره شما هم خواهر مادر و دختر دارید....
 • 0
 • 0
به خدا قسمتان میدم سریعتر اعدامش کنید
 • 0
 • 0
بندازنش جلوی سگهای گرسنه که زنده زنده بخورنش
 • 0
 • 0
إعدامه كنيد اين بي ناموس رو
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون هایی هستید که به هم رحم نمیکنید ، اشتباه کرده ببخشیدش
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
چه رحمی؟اگه دختر خودتم بود باهاش اینکارو کرده بودن میبخشیدی
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
مسلمون مسلمون واقعا برید مسلمونی رو معنی کنید بعد بیایید همچین حرفی بزنید
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
ما چند سال پیش هم یکی مثل این بی ناموس یه دختره بچه رو کشت،اینا رو باید سنگسار کرد وگرنه ،بی ناموس مثل این زیاده،
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
یادت باشه تو خودت نانوس داری....اصلا هم جای بخشش نداره ...مسلمونی به جای حود اقای مسلمون ....هرکی خربزه خورد پای لرزشم میشینه این اقا ی خطا دوخطا نکرده خیلی کارای دیگه کرده اصلا جای بخشش نیست اعدامش کنید
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
أين بيشرف حقشه ده بار إعدام بشه خيلى پستى اگه دختر خودت يؤد همين حرف رو ميزدى
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
واقعا متاسفم لفرادی شبیه شما زمینه ساز اسن جنایت ها هستین لگه اتنا دخترت بود چه میکردی !!!! واقعا صادقانه به این سوال جواب بده
 • 0
 • 0
واقعا متاسفم لفرادی ...
يرو واسه خودت متأسف باش أين جانى اگه أهل دين وخدا وپيغمبر بود يه همچين جنايتى مرتكب نميشد
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
اگر دانی که نان دادن ثواب هست تو خود میخور که بغدادت خرابست بزرگوار همچین اتفاقی واست میوفتاد آیا همین حروف رو میزدی میبخشیدی؟توی زندگی چیزی با ارزشتر و اهمیت تر از شرف و ناموس نیست همه ما در تلاش همین هستیم که یک ناموس سالم و پاکی داشته باشیم البته کار مسلمان همینه تجاوز جنایت و هزاران کثافت کاری دیگر کاری نمیشه کرد
 • 0
 • 0
اگر دانی که نان دادن...
کار مسلمان اینه ؟ چرا ندونسته میگی،مگه در قران همین تحاوز و .... مورد سرزنش قرار نگرفته پس مسلمان واقعی تماوز و ...کارش نیس عزیز من البتع این مسلمانی که خودمون باب کردیم هرچی دوست داریم میگیم حلال و هرچی دوس نداریم میگیم حرام اره کارش تجاوز
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
اگه این کار رو با دختر یا خواهر تو می کرد خودت می بخشیدیش؟
 • 0
 • 0
پس شما چه مسلمون های...
بیاد کنار خونتون خونه بگیره و کار کنه مشکلی ندارید؟
 • 0
 • 0
به نظر من باید از اشتباهش چم پوشی کنند..اعدام جواب قتل نیست
 • 0
 • 0
به نظر من باید از اش...
باید تیر بارونش کنن دروغ گوی ... رو اگه دختر خودت بود همینو میگفته
 • 0
 • 0
به نظر من باید از اش...
آره بعد آن هم باید بیارن با خواهر و مادرت همسایه کنن ببینم چه غلطی میکنی.
 • 0
 • 0
به نظر من باید از اش...
ادای ادمای متمدن در میاری دیگه اره اعدام جوابش نیست؟ پس باید نازش کنن ؟ولش کنن تا دوروز دیگه یه نفر دیگه رو شقه شقه کنه بذاره تو بشکه
 • 0
 • 0
به نظر من باید از اش...
اصلا میدونی چی میگی این یک اشتباه نبوده به این نمیگن اشتباه این یک قاتل زنجیره ای بوده که قتلهای فجیع و تجاوز به عنف انجام داده، یه کم فکر کن و دقت کن بعد حرف بزن لطفا
 • 0
 • 0
به نظر من باید از اش...
حاضرید بیاد همسایه ی شما بشه؟
 • 0
 • 0
سریع اعدام کنید
 • 0
 • 0
خانواده این مردک رو تبعید کنید
 • 0
 • 0
اعدام کنید این عوضی رو سریعتر
 • 0
 • 0
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید