۱۹:۳۱ - ۲۳ آبان ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۸۰۶۰۵۴
رادیو و تلویزیون

شبکه‌های تلویزیون، همسفر آخرین روزهای غم‌انگیز ماه صفر

شبکه‌های تلویزیون,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
سخنرانی‌های مذهبی و ارتباط زنده با اماکن مقدس در آخرین روزهای صفر، از جمله برنامه‌هایی است که به زودی روی آنتن شبکه‌های سیما می‌روند.

به گزارش خبرآنلاین، پخش سخنرانی‌های مذهبی، ارتباط زنده با اماکن مقدس و نمایش مستندهای ویژه آخرین روزهای صفر از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده است که روی آنتن شبکه‌های سیما می‌رود.

 

 شبکه قرآن و معارف سیما

«بیت النبی» طرح تلویزیونی شبکه قرآن و معارف سیماست که از ۲۵ صفر به صورت زنده از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۲ شب، در زمان‌های مختلف به روی آنتن این شبکه می‌رود که این برنامه در روز بیست و هشت و سی‌ام صفر به صورت ویژه به شهادت امامان بزرگوار می‌پردازد.

 

دعوت از قاریان، شاعران، مادحین اهل بیت (ع)، گروه‌های همخوانی، کارشناسان، مهمانان ویژه و ارتباط زنده با مشهد مقدس از بخش‌های در نظر گرفته شده در «بیت النبی» است.

 

برنامه زنده تحت عنوان «طلیعه» با حضور مهمانان ویژه از جمله حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی عسکر و سیدمرتضی خاتمی خوانساری از ساعت ۱۰:۴۵ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما خواهد رفت که به بیان فضیلت و سبک زندگی پیامبر اسلام (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) پرداخته می‌شود.

 

علاقه‌مندان به مداحی، نغمات و همخوانی‌ها می‌توانند در ساعت ۱۸ الی ۲۰ به صورت زنده در طرح تلویزیونی «بیت النبی» با جدیدترین آثار مذهبی همراه باشند.

 

سخنرانی حجج‌اسلام والمسلمین دکتر رفیعی محمدی، کازرونی، نظری منفرد، پناهیان و همچنین آیات عظام حسینی بوشهری و علم‌الهدی با موضوعات سیره نبوی، زندگانی امام حسن مجتبی (ع) و سیره عملی امام رضا (ع) در ساعت های ۶ ، ۷:۳۰ ، ۱۳:۳۰ و ۲۲:۳۰ در مناسبت های آخر صفر به روی آنتن خواهد رفت.

 

برنامه «یاد خدا» نیز با کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین عظیمی با محوریت مناسبت های آخر صفر در ساعت ۲۰ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود .

 شبکه یک سیما

 «سخنرانی مذهبی» یکی از برنامه‌هایی است که به مناسبت ۲۸ و ۳۰ صفر که از شبکه یک پخش می‌شود.

 ویژه برنامه «روز خدا» کاری از گروه معارف شبکه است که از چهارشنبه ۲۴ آبان (ساعت ۲۳) تا شنبه ۲۷ آبان (ساعت ۲۲) با حضور کارشناسان دینی از جمله حجت‌الاسلام معارف درباره پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله پخش می‌شود.

 

صبح روز چهارشنبه و پنجشنبه نیز حدود ساعت ۹:۴۰ برنامه سخنرانی مذهبی با موضوع شهادت پیامبر اکرم (ص) پخش می‌شود.

 

پخش مستند ۲ قسمتی «ضریح نور» با موضوع ساخت ضریح امام رضا علیه‌‌السلام از دیگر برنامه‌های شبکه یک است که پنجشنبه و جمعه شب حدود ساعت ۱ بامداد تقدیم بینندگان شبکه یک می‌شود.

 

 شبکه دو سیما

ویژه برنامه «کوی محبت» به صورت پخش زنده از مشهد مقدس با حضور کارشناسان مذهبی و ذاکران اهل بیت (ع) ارتباطی معنوی را با بارگاه نورانی حضرت امام رضا (ع) برای بینندگان این برنامه فراهم می‌کند. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی که در روزهای پنجشنبه ۲۵ آبان ساعت ۱۹:۳۰ و ۲۳:۳۰ و جمعه ۲۶ آبان ساعت ۱۳ و ۱۹:۳۰ همچنین روزهای شنبه و یکشنبه پخش خواهد شد.

 

ویژه برنامه «ذکر عاشوراییان» با نوای حاج محمود کریمی کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی سعید پورفرج پنجشنبه و در شب رحلت حضرت محمد (ص) ساعت ۲۰ و ۲۲:۳۰ و جمعه ساعت ۱۰، ۱۳:۴۵، ۱۶:۳۰، ۲۰:۱۵ و ۲۲:۱۵ روانه آنتن خواهد شد. پخش این ویژه برنامه در ایام شهادت امام رضا (ع) نیز ادامه خواهد داشت.

 

پخش مجموعه‌ای از سخنرانی‌های مذهبی خطبایی چون شیخ حسین انصاریان، حجج اسلام ماندگاری، ابوالقاسمی، رفیعی، رنجبر و ... پنجشنبه ساعت ۶ و ۱۳:۲۰ و جمعه ساعت ۶ و به صورت میان برنامه در این ایام تقدیم بینندگان خواهد شد.

 

 همچنین در ارتباط با استان‌ها که ساعت ۱۰:۱۵ و ۱۵:۱۵ روز پنجشنبه روانه آنتن می‌رود، گوشه‌ای از مراسم سوگواری شهرهای مختلف به تصویر کشیده می‌شود.

 

 برنامه «آیینه خانه» کاری از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی حسین قربانی در گفتگو با حجت‌الاسلام شهاب مرادی به سیره زندگی رسول الله (ص) و ویژگی‌های اخلاقی آن حضرت از جمله مهربانی و بندگی ایشان می‌پردازد. این برنامه جمعه ساعت ۱۱ روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن ساعت ۴۵ دقیقه بامداد خواهد بود.

 

«از آسمان» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی امیر خورشیدی‌فرد با نگاهی به شهدای نسل سوم و مدافع حرم و حماسه‌آفرینان دفاع مقدس به نقل روایاتی از این ستارگان آسمان حماسه و شهادت می‌پردازد. این برنامه جمعه ساعت ۱۶ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

 «از لاک جیغ تا خدا» نیز که با هدف انعکاس و تصویر تحولات درونی انسان تهیه شده و الگوسازی برای جامعه جوان کشور را یکی از اهداف خود قرار داده است، در ایام سوگواری ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

 

 همچنین «نمادو» در گزارش‌هایی ویژه مراسم عزاداری سوگواری پایان ماه صفر را تصویر می‌کند که در فواصل زمانی ۱۳:۱۰، ۱۲:۴۰، ۱۵:۴۰ و ۱۸:۴۵ تقدیم بینندگان خواهد شد.

 

مستندهای ویژه‌ای چون «محرم در هند» ساعت ۸ و «حس مشترک» ساعت ۲۱ روز جمعه و مستند «مادرانه» پنجشنبه ساعت ۱۵:۳۰ از دیگر تدارکات این شبکه است که در این ایام روانه آنتن خواهد شد.

 

شبکه سه سیما

«مخاطب خاص» از چهارشنبه ۲۴ آبان تا یک شنبه ۲۸ آبان به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.

 

این برنامه به صورت زنده از کربلای معلی، با اجرای رسالت بوذری از ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود.

 

هر شب، علاوه بر کارشناسان مذهبی، هنرمندان، نویسندگان، مداحان و چهره‌های آیینی نیز در این برنامه حضور پیدا می‌کنند.

 

 برنامه «اشک دریا» عنوان نماهنگ هایی است که در دهه آخر ماه صفر به صورت میان برنامه پخش می‌شود.

 

 سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود عالی در روزهای پایانی ماه صفر، هر روز بعد از اذان مغرب روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

 

 برنامه «سمت خدا» به مناسبت شهادت امام رضا (ع) در روز یکشنبه ۳۰ صفر مصادف با ۲۸ آبان به صورت مستقیم از مشهد‌الرضا پخش می‌‌شود. این برنامه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی به مبحث سیره و سجایای اخلاقی آن حضرت می‌پردازد.

 

این برنامه به تهیه‌کنندگی سیدعبدالمجید رکنی و با اجرای نجم‌الدین شریعتی از ساعت ۱۳ روانه آنتن شبکه سه می‌شود.

 

 برنامه تلویزیونی «چهل چراغ» به تهیه‌کنندگی مجتبی امینی با موضوع «هنر و امام حسین(ع)» در دهه آخر ماه صفر از ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 

شبکه چهار سیما

«راهی به روشنایی» در دو قسمت ۲۵ آبان و ۲۷ آبان ساعت ۲۲ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

 

این ویژه برنامه که تهیه‌کنندگی آن را سید محسن مناجاتی بر عهده دارد در قالب میزگرد به موضوعات پیام نبوی (ص) برای فرهنگ معاصر و خدمات امام رضا (ع) به اندیشه و هویت شیعی با حضور کارشناسان می پردازد. در این برنامه دکتر مالک شجاعی مجری برنامه با دکتر محمدعلی مهدوی راد و دکتر نعمت الله صفری فروشانی به گفت‌وگو می‌نشیند.

 

مستند «مسافران طوس» ساخته خدیجه نیسی در ۷ قسمت ۳۵ دقیقه ای از روز جمعه ۲۶ آبان ساعت ۱۲:۳۰ پخش آن آغاز می شود. هر کدام از قسمت‌های این مستند به شرح حال یک خانواده از زائران خارجی حرم مطهر رضوی می پردازد. هر کدام از این خانواده‌ها دارای یک پیشینه سیاسی تاریخی هستند که در این مستند به آن اشاره می‌شود. این خانواده‌ها از کشورهای نروژ، سوئد و فنلاند به مشهد می‌آیند.

 

 تله تئاتر «سکوت» به نوشته و کارگردانی مهرداد رایانی و تهیه‌کنندگی نیما دهقان پنجشنبه ۲۵ آبان ماه ساعت ۲۴ پخش می‌شود. این تله تئاتر که با بازی امین زندگانی، شیوا بلوریان، اسرافیل علمداری و سپیده نظری‌پور تولید شده به موضوع دفاع مقدس در عصر حاضر و جامعه امروز می‌پردازد.

 

 تئاتر تلویزیونی «مسافر» به کارگردانی مهرداد توکلی جمعه ساعت ۲۴ پخش می شود. این نمایش زندگی زوج جوانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌ است را روایت می‌کند.

 

 «شاعره آتش» به تهیه کنندگی رسول هنرمند که در زمره‌ی تولیدات برتر صدا و سیمای مرکز اصفهان است و در جشنواره صدا و سیمای مراکز استان ها پنج عنوان جایزه را به خود اختصاص داده است جمعه ۲۶ آبان ساعت ۱۶ پخش می شود. «شاعره آتش» که اجرای صحنه‌ای هم داشته‌ است، چند برش کوتاه از برزخ اروی شاعره‌ای که تلاش کرد تا سوره‌ای همانند قرآن بیاورد را به نمایش می‌گذارد.

 

 تئاتر تلویزیونی مثل «آواز خدا» به نویسندگی احمد شاهین فر و طراحی و کارگردانی احسان جانمی ۲۷ آبان ساعت ۲۴ پخش می شود. در این نمایش رسول هنرمند، امین زارع، زنده یاد الهه خوشکام، هاله میر هادی، فرزاد قاسمی و جلیل عالی پور ایفای نقش می‌نمایند.

 

شبکه مستند سیما

 «هال‌ کالی» به کارگردانی مجید استکی مستندی درباره مراسم عاشورا در استانبول است که روز پنجشنبه ۲۵ آبان از ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

 

 «نادی دامغانی» با نویسندگی و کارگردانی عمار خطی مستند پرتره از نادی دامغانی ملقب به «ملک‌الشعرای تعزیه ایران» است. این مستند جمعه ۲۶ آبان ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می‌رود.

 

 «از خاک تا افلاک» ساخته سعید همتی وند مستندی درباره مراحل مختلف ساخت مهر نماز، از استخراج خاک مناسب تا بسته‌بندی و ارسال آن به حرم مطهر امام رضا (ع) است.

 

این مستند هم‌زمان با سالروز رحلت حضرت رسول (ص) از ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

 

مستند «رنگ‌های گریان» به کارگردانی حجت‌الله معراج نیز جمعه ۲۸ آبان ساعت ۱۱:۲۰ در جدول پخش شبکه مستند قرار دارد.

 

 «قدم به راه گذار» اثر هادی زهره کاشانی که یکشنبه ساعت ۱۱ روی آنتن شبکه مستند می‌رود نیز پیاده‌روی عاشقان اهل‌بیت تا مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را روایت می‌کند.

 

«وقتی همه پایه‌اند» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و کارگردانی محمد اسفندیاری روایت دلدادگی گروهی از جوان به امام رضا (ع) است، گروهی ۴۰ نفرِ که در تدارک سفر به مشهد مقدس هستند.

 

این شبکه یکشنبه ۲۸ آبان هم‌زمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) مستند «کاروان» ساخته محمد سمیع پور را روی آنتن می‌برد.

 

این مستند درباره کاروان «علی ابن موسی‌الرضا» است که هر سال گروهی از افراد نیازمند را به مشهد مقدس می‌برد.

 

 

 

 

 

 

  • 0
  • 0
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.9 stars from 9 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
حمید صفت,بیوگرافی حمید صفت,عکس های حمید صفت بیوگرافی حمید صفت خواننده رپ | جدیدترین عکس های اینستاگرامی حمید صفت

چکیده ای از بیوگرافی حمید صفت:

نام : حمید

نام خانوادگی : امیری صفت

تاریخ تولد : ۱۸ مرداد ۱۳۷۲

محل تولد : تهران

ملقب به حمید صفت

ادامه
بهاره رهنما,بیوگرافی بهاره رهنما,عکس بهاره رهنما بیوگرافی بهاره رهنما / عکسهای عروسی بهاره رهنما

چکیده ای از بیوگرافی بهاره رهنما

نام و نام خانوادگی : بهاره رهنما

زمینه فعالیت : بازیگر تئاتر، تلویزیون، سینما، نویسنده، کارگردان تئاتر

تاریخ تولد : ۱۰ آذر ۱۳۵۲ / ۱ دسامبر۱۹۷۳

محل تولد : اراک، ایران

همسر سابق : پیمان قاسم‌خانی

ادامه
امین حیایی,بیوگرافی امین حیایی,جدیدترین تصاویر امین حیایی بیوگرافی امین حیایی مرد پولساز سینما + تصاویر پسر و همسرش

زندگینامه امین حیایی:

زمینه فعالیت: بازیگری و خوانندگی

جنسیت: مرد

سال تولد: ۱۳۴۹

محل تولد: تهران

همسر ها: مونا بانکی پور(همسر سابق) ، نیلوفر خوش خلق.

ادامه
بیوگرافی جاستین بیبر,عکس جاستین بیبر,ماجراهای جاستین بیبر بیوگرافی جاستین بیبر | حقایقی جالب در مورد به شهرت رسیدن جاستین بیبر

گزیده ای از بیوگرافی جانستین بیبر:

نام اصلی: جاستین دِرو بیبر
نام مستعار: جِی‌بی
تولد: ۱ مارس ۱۹۹۴
‎۱۰ اسفند ۱۳۷۲
لندن، انتاریو،کانادا
ملیت: کانادا
سبک‌(ها): پاپ، آراندبی، تین پاپ
ساز(ها): آواز، گیتار، کیبورد، ترومپت، پیانو، درام
سال‌های فعالیت: ۲۰۰۸ - اکنون

 

بیوگرافی جاستین بیبر

جاستین بیبر در لندن (انتاریو) به دنیا آمد و در شهر استردفورد (انتاریو) بزرگ شد، مادر جاستین بیبر «پتی مالته» وقتی که ۱۸ ساله بود جاستین را باردار شد ، وقتی جاستین ۲ ساله بود پدرش «جرمی بیبر» برای ازدواج با زن دیگری پتی را طلاق داد و مادرش جاستین را به تنهایی و با درآمد کمی که از کارش بدست می آورد بزرگ کرد.

 

ادامه
بیوگرافی احسان علیخانی,عکس احسان علیخانی,زندگینامه احسان علیخانی بیوگرافی احسان علیخانی، مجری محبوب و توانمند تلویزیون

نام: احسان علیخانی

زادروز : ۱۵ آبان ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

محل زندگی : تهران

تحصیلات : کارشناسی در رشتهٔ مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران

پیشه : تهیه‌کننده ، مجری تلویزیونی، دستیار کارگردان، کارگردان

ادامه
کریستیانو رونالدو,بیوگرافی کریستیانو رونالدو,عکس جدید رونالدو بیوگرافی کریستیانو رونالدو/ از فقیری تا ثروتمندی

چکیده ای از بیوگرافی کریستیانو رونالدو:

نام کامل:  کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو

زادروز:  ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵

زادگاه: فونچال، مادیرا، پرتغال

قد:  ۱٫۸۵

پست: مهاجم

ادامه
زندگی نامه توماس ادیسون,درباره توماس ادیسون,زندگینامه ادیسون زندگی نامه توماس ادیسون، خنگ ترین نابغه با بیش از ۱۰۰۰ اختراع

تاریخ تولد: ۱۱ فوریهٔ ۱۸۴۷

میلان، اوهایو

مرگ:  ۱۸ اکتبر ۱۹۳۱ میلادی (۸۴ سال)

اورنج غربی، نیوجرسی

شهروند:  ایالات متحده آمریکا

ملیت: پرچم ایالات متحده آمریکا آمریکایی

ادامه
بیوگرافی لیونل مسی,درباره مسی,عکس لیونل مسی بیوگرافی لیونل مسی «مارادونای کوچک»| جدیدترین عکس های لیونل مسی

چکیده ای از بیوگرافی لیونل مسی:

نام کامل: لیونل آندرس مسی کوچیتینی

زادگاه: روساریو، آرژانتین

قد:  ۱٫۶۹ سانتی متر

پست: مهاجم

شمارهٔ پیراهن : ۱۰

ادامه
زندگینامه کوروش کبیر,بیوگرافی کوروش کبیر,کوروش دوم زندگینامه کوروش کبیر از تولد تا مرگ + تصاویر

خلاصه ای از زندگینامه کوروش کبیر

پیش ازکمبوجیه دوم

پس ازکمبوجیه یکم

همسر: کاساندان

کاخ: پاسارگاد

دودمان: هخامنشیان

ادامه
علی دایی,بیوگرافی علی دایی,عکس جدید دایی بیوگرافی علی دایی، اسطوره فوتبال ایران

نام و نام خانوداگی: علی دایی

تاریخ تولد:  ۱ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد:  اردبیل، ایران

قد:  ۱۹۳ سانتی‌متر

پست: مهاجم

سمت: سرمربی فوتبال

ادامه
مارگارت تاچر,بیوگرافی مارگارت تاچر,عکس مارگارت تاچر بیوگرافی مارگارت تاچر

مارگارت هیلدا تاچر(بانوی آهنین)

تاریخ تولد/ تاریخ درگذشت

۱۳ اکتبر ۱۹۲۵/ ۰۸ آوریل ۲۰۱۳

پیشه:

نخستین نخست وزیر زن تاریخ بریتانیا و همچنین رهبر سابق حزب محافظه‌کار بریتانیا 

مارگارت هیلدا تاچر (به انگلیسی: Margaret Hilda Thatcher)، بارونس تاچر سابقاً رابِرتز، (۱۳ اکتبر ۱۹۲۵ – ۸ آوریل ۲۰۱۳) معروف به بانوی آهنین (Iron Lady)، نخستین نخست وزیر زن تاریخ بریتانیا و همچنین رهبر سابق حزب محافظه‌کار بریتانیا بود. وی در سال ۱۹۷۵ به رهبری این حزب برگزیده و چند سال بعد در ۱۹۷۹ با شعار بهبود اوضاع اقتصادی از سوی محافظه‌کاران نامزد شد و به نخست وزیری بریتانیای کبیر رسید و تا سال ۱۹۹۰ در هر دو سمت باقی‌ماند. تاچر تنها زنی در بریتانیا است که تاکنون دارای این دو پست به صورت همزمان بوده است. از نظر صلابت سیاسی وی را هم تراز وینستون چرچیل نخست وزیر مشهور و با نفوذ دهه‌های ۴۰ و ۵۰ بریتانیا میدانند.

ادامه
پوران فرخ زاد,بیوگرافی پوران فرخ زاد,عکس پوران فرخ زاد بیوگرافی زنده یاد پوران فرخ زاد

پوران فرخ‌زاد

تاریخ تولد/ تاریخ درگذشت

بهمن ۱۳۱۱ / ۰۹ دی ۱۳۹۵

پیشه:

شاعر، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ایرانی

پوران فرخ‌زاد (زادهٔ بهمن ۱۳۱۱ در نوشهر - درگذشتهٔ ۹ دی ۱۳۹۵) شاعر، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، روزنامه‌نگار و پژوهشگر ایرانی بود. او در دوران فعالیتش حدود ۳۰ کتاب منتشر کرد که از مهمترین آن‌ها «کارنمای زنان کارای ایران»، نخستین فرهنگ مبسوط دربارهٔ زنان ایرانی است.

ادامه
دنیا فنی زاده,بیوگرافی دنیا فنی زاده,عکسهای دنیا فنی زاده بیوگرافی زنده یاد دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده

تاریخ تولد / تاریخ درگذشت

۳۰ آبان ۱۳۴۶ / ۰۸ دی ۱۳۹۵

پیشه:

هنرمند تئاتر عروسکی و عروسک‌گردان «کلاه قرمزی»، «خاله قورباغه» و برخی عروسک‌های «شهرموشها»

دنیا فنی‌زاده (درگذشته ۸ دی ۱۳۹۵) عروسک‌گردان ایرانی و دختر پرویز فنی‌زاده بازیگر ایرانی بود.

ادامه
art-cinema

شاید عشق بتونه باعث گذر زمان بشه؛ ولی قطعاً گذر زمان نمیتونه باعث ایجاد عشق بشه!!   /دزدیده شده

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید