۱۹:۳۱ - ۲۳ آبان ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۸۰۶۰۵۴
رادیو و تلویزیون

شبکه‌های تلویزیون، همسفر آخرین روزهای غم‌انگیز ماه صفر

شبکه‌های تلویزیون,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
سخنرانی‌های مذهبی و ارتباط زنده با اماکن مقدس در آخرین روزهای صفر، از جمله برنامه‌هایی است که به زودی روی آنتن شبکه‌های سیما می‌روند.

به گزارش خبرآنلاین، پخش سخنرانی‌های مذهبی، ارتباط زنده با اماکن مقدس و نمایش مستندهای ویژه آخرین روزهای صفر از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده است که روی آنتن شبکه‌های سیما می‌رود.

 

 شبکه قرآن و معارف سیما

«بیت النبی» طرح تلویزیونی شبکه قرآن و معارف سیماست که از ۲۵ صفر به صورت زنده از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۲ شب، در زمان‌های مختلف به روی آنتن این شبکه می‌رود که این برنامه در روز بیست و هشت و سی‌ام صفر به صورت ویژه به شهادت امامان بزرگوار می‌پردازد.

 

دعوت از قاریان، شاعران، مادحین اهل بیت (ع)، گروه‌های همخوانی، کارشناسان، مهمانان ویژه و ارتباط زنده با مشهد مقدس از بخش‌های در نظر گرفته شده در «بیت النبی» است.

 

برنامه زنده تحت عنوان «طلیعه» با حضور مهمانان ویژه از جمله حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی عسکر و سیدمرتضی خاتمی خوانساری از ساعت ۱۰:۴۵ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما خواهد رفت که به بیان فضیلت و سبک زندگی پیامبر اسلام (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) پرداخته می‌شود.

 

علاقه‌مندان به مداحی، نغمات و همخوانی‌ها می‌توانند در ساعت ۱۸ الی ۲۰ به صورت زنده در طرح تلویزیونی «بیت النبی» با جدیدترین آثار مذهبی همراه باشند.

 

سخنرانی حجج‌اسلام والمسلمین دکتر رفیعی محمدی، کازرونی، نظری منفرد، پناهیان و همچنین آیات عظام حسینی بوشهری و علم‌الهدی با موضوعات سیره نبوی، زندگانی امام حسن مجتبی (ع) و سیره عملی امام رضا (ع) در ساعت های ۶ ، ۷:۳۰ ، ۱۳:۳۰ و ۲۲:۳۰ در مناسبت های آخر صفر به روی آنتن خواهد رفت.

 

برنامه «یاد خدا» نیز با کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین عظیمی با محوریت مناسبت های آخر صفر در ساعت ۲۰ به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود .

 شبکه یک سیما

 «سخنرانی مذهبی» یکی از برنامه‌هایی است که به مناسبت ۲۸ و ۳۰ صفر که از شبکه یک پخش می‌شود.

 ویژه برنامه «روز خدا» کاری از گروه معارف شبکه است که از چهارشنبه ۲۴ آبان (ساعت ۲۳) تا شنبه ۲۷ آبان (ساعت ۲۲) با حضور کارشناسان دینی از جمله حجت‌الاسلام معارف درباره پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله پخش می‌شود.

 

صبح روز چهارشنبه و پنجشنبه نیز حدود ساعت ۹:۴۰ برنامه سخنرانی مذهبی با موضوع شهادت پیامبر اکرم (ص) پخش می‌شود.

 

پخش مستند ۲ قسمتی «ضریح نور» با موضوع ساخت ضریح امام رضا علیه‌‌السلام از دیگر برنامه‌های شبکه یک است که پنجشنبه و جمعه شب حدود ساعت ۱ بامداد تقدیم بینندگان شبکه یک می‌شود.

 

 شبکه دو سیما

ویژه برنامه «کوی محبت» به صورت پخش زنده از مشهد مقدس با حضور کارشناسان مذهبی و ذاکران اهل بیت (ع) ارتباطی معنوی را با بارگاه نورانی حضرت امام رضا (ع) برای بینندگان این برنامه فراهم می‌کند. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی که در روزهای پنجشنبه ۲۵ آبان ساعت ۱۹:۳۰ و ۲۳:۳۰ و جمعه ۲۶ آبان ساعت ۱۳ و ۱۹:۳۰ همچنین روزهای شنبه و یکشنبه پخش خواهد شد.

 

ویژه برنامه «ذکر عاشوراییان» با نوای حاج محمود کریمی کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی سعید پورفرج پنجشنبه و در شب رحلت حضرت محمد (ص) ساعت ۲۰ و ۲۲:۳۰ و جمعه ساعت ۱۰، ۱۳:۴۵، ۱۶:۳۰، ۲۰:۱۵ و ۲۲:۱۵ روانه آنتن خواهد شد. پخش این ویژه برنامه در ایام شهادت امام رضا (ع) نیز ادامه خواهد داشت.

 

پخش مجموعه‌ای از سخنرانی‌های مذهبی خطبایی چون شیخ حسین انصاریان، حجج اسلام ماندگاری، ابوالقاسمی، رفیعی، رنجبر و ... پنجشنبه ساعت ۶ و ۱۳:۲۰ و جمعه ساعت ۶ و به صورت میان برنامه در این ایام تقدیم بینندگان خواهد شد.

 

 همچنین در ارتباط با استان‌ها که ساعت ۱۰:۱۵ و ۱۵:۱۵ روز پنجشنبه روانه آنتن می‌رود، گوشه‌ای از مراسم سوگواری شهرهای مختلف به تصویر کشیده می‌شود.

 

 برنامه «آیینه خانه» کاری از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی حسین قربانی در گفتگو با حجت‌الاسلام شهاب مرادی به سیره زندگی رسول الله (ص) و ویژگی‌های اخلاقی آن حضرت از جمله مهربانی و بندگی ایشان می‌پردازد. این برنامه جمعه ساعت ۱۱ روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن ساعت ۴۵ دقیقه بامداد خواهد بود.

 

«از آسمان» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی امیر خورشیدی‌فرد با نگاهی به شهدای نسل سوم و مدافع حرم و حماسه‌آفرینان دفاع مقدس به نقل روایاتی از این ستارگان آسمان حماسه و شهادت می‌پردازد. این برنامه جمعه ساعت ۱۶ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

 

 «از لاک جیغ تا خدا» نیز که با هدف انعکاس و تصویر تحولات درونی انسان تهیه شده و الگوسازی برای جامعه جوان کشور را یکی از اهداف خود قرار داده است، در ایام سوگواری ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

 

 همچنین «نمادو» در گزارش‌هایی ویژه مراسم عزاداری سوگواری پایان ماه صفر را تصویر می‌کند که در فواصل زمانی ۱۳:۱۰، ۱۲:۴۰، ۱۵:۴۰ و ۱۸:۴۵ تقدیم بینندگان خواهد شد.

 

مستندهای ویژه‌ای چون «محرم در هند» ساعت ۸ و «حس مشترک» ساعت ۲۱ روز جمعه و مستند «مادرانه» پنجشنبه ساعت ۱۵:۳۰ از دیگر تدارکات این شبکه است که در این ایام روانه آنتن خواهد شد.

 

شبکه سه سیما

«مخاطب خاص» از چهارشنبه ۲۴ آبان تا یک شنبه ۲۸ آبان به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.

 

این برنامه به صورت زنده از کربلای معلی، با اجرای رسالت بوذری از ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود.

 

هر شب، علاوه بر کارشناسان مذهبی، هنرمندان، نویسندگان، مداحان و چهره‌های آیینی نیز در این برنامه حضور پیدا می‌کنند.

 

 برنامه «اشک دریا» عنوان نماهنگ هایی است که در دهه آخر ماه صفر به صورت میان برنامه پخش می‌شود.

 

 سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود عالی در روزهای پایانی ماه صفر، هر روز بعد از اذان مغرب روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

 

 برنامه «سمت خدا» به مناسبت شهادت امام رضا (ع) در روز یکشنبه ۳۰ صفر مصادف با ۲۸ آبان به صورت مستقیم از مشهد‌الرضا پخش می‌‌شود. این برنامه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی به مبحث سیره و سجایای اخلاقی آن حضرت می‌پردازد.

 

این برنامه به تهیه‌کنندگی سیدعبدالمجید رکنی و با اجرای نجم‌الدین شریعتی از ساعت ۱۳ روانه آنتن شبکه سه می‌شود.

 

 برنامه تلویزیونی «چهل چراغ» به تهیه‌کنندگی مجتبی امینی با موضوع «هنر و امام حسین(ع)» در دهه آخر ماه صفر از ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 

شبکه چهار سیما

«راهی به روشنایی» در دو قسمت ۲۵ آبان و ۲۷ آبان ساعت ۲۲ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

 

این ویژه برنامه که تهیه‌کنندگی آن را سید محسن مناجاتی بر عهده دارد در قالب میزگرد به موضوعات پیام نبوی (ص) برای فرهنگ معاصر و خدمات امام رضا (ع) به اندیشه و هویت شیعی با حضور کارشناسان می پردازد. در این برنامه دکتر مالک شجاعی مجری برنامه با دکتر محمدعلی مهدوی راد و دکتر نعمت الله صفری فروشانی به گفت‌وگو می‌نشیند.

 

مستند «مسافران طوس» ساخته خدیجه نیسی در ۷ قسمت ۳۵ دقیقه ای از روز جمعه ۲۶ آبان ساعت ۱۲:۳۰ پخش آن آغاز می شود. هر کدام از قسمت‌های این مستند به شرح حال یک خانواده از زائران خارجی حرم مطهر رضوی می پردازد. هر کدام از این خانواده‌ها دارای یک پیشینه سیاسی تاریخی هستند که در این مستند به آن اشاره می‌شود. این خانواده‌ها از کشورهای نروژ، سوئد و فنلاند به مشهد می‌آیند.

 

 تله تئاتر «سکوت» به نوشته و کارگردانی مهرداد رایانی و تهیه‌کنندگی نیما دهقان پنجشنبه ۲۵ آبان ماه ساعت ۲۴ پخش می‌شود. این تله تئاتر که با بازی امین زندگانی، شیوا بلوریان، اسرافیل علمداری و سپیده نظری‌پور تولید شده به موضوع دفاع مقدس در عصر حاضر و جامعه امروز می‌پردازد.

 

 تئاتر تلویزیونی «مسافر» به کارگردانی مهرداد توکلی جمعه ساعت ۲۴ پخش می شود. این نمایش زندگی زوج جوانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌ است را روایت می‌کند.

 

 «شاعره آتش» به تهیه کنندگی رسول هنرمند که در زمره‌ی تولیدات برتر صدا و سیمای مرکز اصفهان است و در جشنواره صدا و سیمای مراکز استان ها پنج عنوان جایزه را به خود اختصاص داده است جمعه ۲۶ آبان ساعت ۱۶ پخش می شود. «شاعره آتش» که اجرای صحنه‌ای هم داشته‌ است، چند برش کوتاه از برزخ اروی شاعره‌ای که تلاش کرد تا سوره‌ای همانند قرآن بیاورد را به نمایش می‌گذارد.

 

 تئاتر تلویزیونی مثل «آواز خدا» به نویسندگی احمد شاهین فر و طراحی و کارگردانی احسان جانمی ۲۷ آبان ساعت ۲۴ پخش می شود. در این نمایش رسول هنرمند، امین زارع، زنده یاد الهه خوشکام، هاله میر هادی، فرزاد قاسمی و جلیل عالی پور ایفای نقش می‌نمایند.

 

شبکه مستند سیما

 «هال‌ کالی» به کارگردانی مجید استکی مستندی درباره مراسم عاشورا در استانبول است که روز پنجشنبه ۲۵ آبان از ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

 

 «نادی دامغانی» با نویسندگی و کارگردانی عمار خطی مستند پرتره از نادی دامغانی ملقب به «ملک‌الشعرای تعزیه ایران» است. این مستند جمعه ۲۶ آبان ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می‌رود.

 

 «از خاک تا افلاک» ساخته سعید همتی وند مستندی درباره مراحل مختلف ساخت مهر نماز، از استخراج خاک مناسب تا بسته‌بندی و ارسال آن به حرم مطهر امام رضا (ع) است.

 

این مستند هم‌زمان با سالروز رحلت حضرت رسول (ص) از ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

 

مستند «رنگ‌های گریان» به کارگردانی حجت‌الله معراج نیز جمعه ۲۸ آبان ساعت ۱۱:۲۰ در جدول پخش شبکه مستند قرار دارد.

 

 «قدم به راه گذار» اثر هادی زهره کاشانی که یکشنبه ساعت ۱۱ روی آنتن شبکه مستند می‌رود نیز پیاده‌روی عاشقان اهل‌بیت تا مشهد مقدس حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را روایت می‌کند.

 

«وقتی همه پایه‌اند» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و کارگردانی محمد اسفندیاری روایت دلدادگی گروهی از جوان به امام رضا (ع) است، گروهی ۴۰ نفرِ که در تدارک سفر به مشهد مقدس هستند.

 

این شبکه یکشنبه ۲۸ آبان هم‌زمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) مستند «کاروان» ساخته محمد سمیع پور را روی آنتن می‌برد.

 

این مستند درباره کاروان «علی ابن موسی‌الرضا» است که هر سال گروهی از افراد نیازمند را به مشهد مقدس می‌برد.

 

 

 

 

 

 

  • 12
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.5 stars from 17 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
جمشید مشایخی,بیوگرافی جمشید مشایخی,عکس جمشید مشایخی بیوگرافی جمشید مشایخی + عکس

نام اصلی: جمشید مشایخی

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

تولد: ۵ آذر ۱۳۱۳

جاجرود، استان تهران

ملیت: ایرانی

سال‌های فعالیت: ۱۳۳۵ تاکنون

ادامه
علیرضا فغانی,بیوگرافی علیرضا فغانی,عکس علیرضا فغانی بیوگرافی علیرضا فغانی داور فوتبال + عکس

نام کامل: علیرضا فغانی

زاده: ۱ فروردین ۱۳۵۷

محل تولد: کاشمر، ایران

پیشه: داور فوتبال

قد: ۱۷۶ سانتیمتر

میزان تحصیلات: فوق دیپلم زبان انگلیسی

ادامه
لعیا زنگنه,بیوگرافی لعیا زنگنه,عکس های لعیا زنگنه بیوگرافی لعیا زنگنه/ عکس های لعیا زنگنه و همسرش

نام اصلی: لعیا زنگنه

زمینه فعالیت: بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون

تولد: ۱۳۴۴ تهران، ایران

محل زندگی: تهران

مدرک تحصیلی: کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

سال‌های فعالیت: ۱۳۷۱ تا کنون

ادامه
سید مجید حسینی,بیوگرافی سید مجید حسینی,عکس های سید مجید حسینی بیوگرافی سید مجید حسینی-فوتبالیست (+تصاویر)

نام کامل: سید مجید حسینی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد:  ۳۱ خرداد ۱۳۷۵

زادگاه: کرج

پست: مدافع هافبک دفاعی

قد: ۱٫۸۳ متر

ادامه
مرتضی پورعلی گنجی,بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی,عکس های مرتضی پورعلی گنجی بیوگرافی مرتضی پورعلی گنجی، فوتبالیست ایرانی (+تصاویر)

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۱

زادگاه: بابل، ایران

پست: مدافع میانی

قد: ۱٫۸۴ متر

ملیت: ایرانی

ادامه
روی پاتریسیو,بیوگرافی روی پاتریسیو,عکس روی پاتریسیو بیوگرافی روی پاتریسیو + عکس

نام کامل: روی پدرو دوس سانتوس پاتریسیو

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۵ فوریهٔ ۱۹۸۸

زادگاه: Marrazes, پرتغال

قد: ۱٫۹۰ متر 

پست: دروازه‌بان

ادامه
برناردو سیلوا,بیوگرافی برناردو سیلوا,عکس برناردو سیلوا بیوگرافی برناردو سیلوا + عکس

نام کامل: برناردو موتا ویگا د کاروالیو سیلوا

عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۱۰ اوت ۱۹۹۴ 

زادگاه: لیسبون، پرتغال

قد: ۱٫۷۳ متر

پست: هافبک / وینگر

ادامه
دیگو کوستا,بیوگرافی دیگو کاستا,دیگو دا سیلوا کوستا بیوگرافی دیگو کاستا، مهاجم تیم فوتبال اسپانیا (+تصاویر)

نام کامل: دیگو دا سیلوا کوستا

بازیکن تیم ملی اسپانیا

تولد: ۷ اکتبر ۱۹۸۸

زادگاه: لاگارتو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مهاجم

ادامه
پپه,په په,بیوگرافی پپه بیوگرافی پپه، بهترین مدافعان قرن ۲۱ + عکس

نام اصلی: کپلر لاوران لیما فریرا

تیم ملی: پرتغال (از ۲۰۰۷)

تولد: ۲۶ فوریهٔ ۱۹۸۳

زادگاه: ماسیو، برزیل

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: مدافع میانی

ادامه
میلاد محمدی,بیوگرافی میلاد محمدی،عکس میلاد محمدی بیوگرافی میلاد محمدی بازیکن سرعتی فوتبال + عکس

نام کامل: میلاد محمدی کشمرزی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۷ مهر ۱۳۷۲

زادگاه: تهران، ایران

قد: ۱٫۷۴ متر 

پست: مدافع کناری، هافبک

ادامه
تیاگو,بیوگرافی تیاگو آلکانتارا,عکس های تیاگو بیوگرافی تیاگو آلکانتارا، بازیکن خوش تکنیک اسپانیا (+ تصاویر)

نام کامل: تیاگو آلکانتارا دو ناسیمنتو

عضو تیم ملی اسپانیا

تولد: ۱۱ آوریل ۱۹۹۱

زادگاه: سن پیترو ورنوتیکو، ایتالیا

قد: ۱۷۲ سانتی‌متر

پُست: هافبک میانی

ادامه
آندره سیلوا,بیوگرافی آندره سیلوا,عکس های آندره سیلوا بیوگرافی آندره سیلوا، جانشین رونالدو در پرتغال (+تصاویر)

نام کامل: آندره میگل والنته دا سیلوا

تیم: عضو تیم ملی پرتغال

تولد: ۶ نوامبر ۱۹۹۵

زادگاه: دو مونته، پرتغال

قد: ۱٫۸۵ متر

پست: هافبک

ادامه
سعید آقایی,بیوگرافی سعید آقایی,سعید آقایی بازیکن تیم ملی فوتبال بیوگرافی سعید آقایی (+ تصاویر)

چکیده ای از بیوگرافی سعید آقایی :

نام اصلی: سعید آقایی

زمینه فعالیت: فوتبالیست

تولد: ۲۰ بهمن ۱۳۷۳

زادگاه: تبریز، ایران

پست: دفاع چپ / هافبک

ادامه
 دیالوگی زیبا از فیلم دیباچه نوین شاهنامه, دیالوی زیبا از فیلم دیباچه نوین شاهنامه به کارگردانی بهرام بیضایی,دیالوگی زیبا از فیلم

چه کسی باد را در بند کرده است؟   هیچ کس!   پرنده اگر باشی باز پایبند دانه ای یا فریفته دامی ، کشته به تیر کمانداری یا لقمه ای در دهان جگر خواری.    باد باش و پرنده مباش..   پرنده باش و آدمی مباش...   بهرام بیضایی    دیباچه نوین شاهنامه        

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید