دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۱۵:۱۲ - ۱۸ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۱۰۵۳
فیلم و سینمای ایران

دوئل رضا عطاران (از تیم ویلای ساحلی) با بهرام افشاری (از تیم فسیل) برای فتح گیشه

رقابت تنگاتنگ فیلم های سینمایی تگزاس ۳ و ویلای ساحلی برای نزدیک شدن به هتل و فسیل همچنان ادامه دارد. در این مطلب به بررسی پرفروش ترین فیلم های ایرانی می پردازیم و آن گاه لینک دانلود این آثار را در اختیار شما کاربران گرامی قرار می دهیم.

راز فروش بالای فسیل و هتل در چیست؟

پیش از این که به معرفی فیلم های پرطرفدار و پرفروش مورد بحث بپردازیم، مایلیم تا دلیل و علت فروش بالای فیلم های نظیر هتل، فسیل و ویلای ساحلی را بررسی کنیم. هر از گاهی بین فیلم های سینمایی ایرانی جدیدی که پخش می شوند، چند اثر بیشتر بولد می شوند. تا جایی که آوازه شهرت آن ها به همه جا می رسد و می بینیم که در همه جا صحبت از آن به میان می آید.

اتفاقی که اگر به خاطر داشته باشید در سال های گذشته برای فیلم های پر طرفدار و محبوب نهنگ عنبر، گشت ارشاد، مطرب، زیر نظر، دینامیت، بخارست و... رخ داد. آثاری که بسیار مورد توجه قرار گرفتند. ولی امسال این رویداد برای فیلم های فسیل و هتل رخ داد گرچه ویلای ساحلی و تگزاس ۳ نیز از این پتانسیل برخوردارند و به عقیده بسیاری این دو فیلم کمدی نیز می توانند دقیقا به این جایگاه دست پیدا کنند. ولی راز این محبوبیت در چیست؟ در این پست به بررسی این نکته خواهیم پرداخت و آن گاه به معرفی هر کدام از این آثار روی می آوریم. در انتها نیز لینک دانلود مطمین و امنی را برای دانلود همه این فیلم های نامبرده شده تقدیم شما کاربران گرامی خواهیم کرد.

هر فیلمی که ایده ای ناب برا خنداندن مردم داشته باشد قطعا برنده است. کافی است نیم نگاهی به آثار گذشته بیندازیم. در سالیان دور، گشت ارشاد با دست مایه قرار دادن وضعیت گشت ارشاد و از آن سو شوخی با این قشر خاص مایه خنده بینندگان را مهیا کرد. ایده بکر و کار نشده ای بود. در ادامه مطرب و به ویژه دینامیت نیز همین کار را کردند. ولی چه می شود که بیشتر فیلم و سریال های کمدی دیگر نمی توانند به فروش قابل توجهی برسند؟ اکثریت فیلم های کمدی به دلیل ضعف در فیلمنامه و صرفا با اتکا به انبوهی از چهره های تثبیت شده در کمدی که اصطلاحا کمدین های پولساز نامیده می شوند به امید دست یافتن به گیشه راهی سینما می شدند ولی تجربه ثابت کرده است که این اصلا کافی نیست. درباره فسیل نیز قضیه به همین شکل است. فیلم فسیل با دست مایه قرار دادن حال و هوای زمان شاه و به وجود آوردن یک اتمسفر نوستالژیک و از آن سو طنازی های بهرام افشاری توانسته است به یک رقم فروش افسانه ای برسد.

***در این جا یک پیشنهاد بسیار مهم و سودمند برای شما داریم تا کار شما نیز به عنوان خواننده ساده شود. اگر شما می خواهید که در یک لینک یکجا و برای همیشه به همگی فیلم های ایرانی دسترسی داشته باشید لطفا وارد این لینک شوید و لینک مورد نظر را ذخیره نمایید:

دانلود فیلم های ایرانی جدید

-    فیلم فسیل؛ اعجوبه ای که رکوردهای سینما را پیاپی شکست!

شاید کمتر کسی باشد که در سال ۱۴۰۲ نام فیلم فسیل به گوشش نرسیده باشد. درباره فسیل هیچ سخنی نمی توان گفت چرا که این فیلم همه رکوردها را جابجا کرده است. این جابجایی به قدری افسانه ای بوده است که گمان نمی رود که هیچ فیلم دیگری حداقل به این زودی ها بتواند به آن برسد. پدیده اکران امسال قطعا فسیل است. این فیلم توانسته است که به فروش بالای ۳۰۰ میلیارد تومان دست پیدا کند. رقم شگفت انگیزی که کمتر کسی گمان می کرد دست یافتنی باشد. 

در سال های پیشین مطرب و گشت ارشاد با آمار نزدیک به ۵۰ یا ۷۰ میلیارد تومان سقف فروش را به نام خود زده بودند و همگان گمان می کردند که انتهای فروش یک فیلم سینمایی همین رقم است. گرچه پس از چندی، انفرادی این تصور و پندار را با گذر از مرز ۱۰۰ میلیارد تومان شکاند ولی شاید برای عامه مردم به دور از انتظار بود که فیلمی بتواند به رقم سه برابر این برسد.

فیلم فسیل را ابراهیم عامریان در سال ۱۴۰۱ با همکاری کریم امینی (در مقام کارگردان) و آرمین تهماسبی، علی باطنی (به عنوان نویسنده) ساخته و تولید کرده است. فیلم جدید و جنجالی فسیل؛ قرار است که به زودی و پس از گذراندن دوره اکران خود از سایت کول دانلود، پخش شود. همچنین در انتهای این نوشتار، شما می توانید به صفحه دانلود این فیلم دسترسی داشته باشید.

این فیلم تنها چند ماه بعد و دقیقا از روز ۲۴ اسپندماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور به اکران عمومی رسید، اکرانی که هنوز که هنوز است و پس از گذشت زمانی بالغ بر ۱۰ ماه هنوز ادامه دارد. چندی پیش خبر از برچیده شدن اکران این فیلم حداقل در تهران به گوش رسید که با واکنش تند تهیه کننده روبرو شد. استدلال وی این بود که فیلم فسیل در زمان رکود پس از کرونا و در هنگامی که کمتر فیلمی تن به اکران می داد، به نمایش درآمد و باعث رونق سینما شده است. در نهایت فسیل توانست باز هم به اکران خود ادامه دهد. در مقابل ولی منتقدین بر این باور هستند که این فیلم ۱۰ ماه است که در حال اکران است و در همین حد هم به اندازه چند فیلم زمان اکران در اختیار داشته است و بهتر است که فرصت به فیلم های بعدی که در صف اکران قرار دارند داده شود. به هر روی همینک این فیلم در آستانه پخش نمایش خانگی نیز قرار گرفته است و به نظر می رسد که زمان درازی را تا پخش طی نخواهد کرد و در انتهای دوره اکران خود باشد.

فیلم فسیل

• شما می توانید با کلیک بر روی این لینک که در ادامه آمده است نسبت به دانلود و یا تماشای فیلم بسیار جذاب و تماشایی فسیل اقدام کنید: 

• لینک قانونی: دانلود فیلم فسیل

چه بازیگرانی در فسیل حضور دارند؟

الناز حبیبی , الهه حصاری , امید روحانی , ایمان صفا , بابک کریمی , بهرام افشاری , غلامرضا نیکخواه , هادی کاظمی , جواد هاشمی , سمانه منیری 

موضوع و خط داستانی سریال فسیل درباره چه چیزی ست؟

این فیلم، روایت سه خواننده د‌ر دهه ۵۰ می باشد که در گذر زمان و پس‌ از انقلاب هرکدام از این سه نفر دچار تغییراتی می شوند. 

آیا فسیل واقعا پرفروش است؟

برخی در قبال پرفروش بودن فسیل این استدلال را دارند که در زمان کنونی با رشد قیمت ها و مشخصا بلیت های گران این برهه زمانی سینما، فسیل توانسته است به این رقم شگفت انگیز دست پیدا کند. چیزی که در نگاه نخست نادرست هم نیست. بلیت هر سانس از هر فیلم اکنون ۶۰ هزار تومان برای تهرانی ها است ولی همه می دانیم که در سال های گذشته ای قیمت خیلی ارزان تر از زمان کنونی بوده است. در نهایت برای بررسی دقیق این موضوع باید به آمار و ارقام مربوط به تعداد مخاطبین هر فیلم نگاهی بیندازیم. فسیل با جذب بیش از ۶.۸ میلیون مخاطب تنها پس از یک رقیب یعنی عقاب ها با ۸.۶ میلیون مخاطب در رده دوم پربیننده ترین فیلم تاریخ سینمای ایران قرار گرفته است.

-  هتل امیدوارانه و سخت به تعقیب فسیل!

هتل شاید حتی از فسیل نیز پربیننده تر و پرفروش تر شود. دلیل این گفته چیست؟ اگر فسیل توانست پس از ۱۰ ماه اکران به فروش ۳۰۰ میلیارد تومانی دست پیدا کند هتل تنها پس از ۲.۵ ماه توانسته است به رکورد افسانه ای ۱۷۵ میلیارد تومان دست پیدا کند. شاید حتی بتوان گفت که هتل مستعد تر از فسیل برای رسیدن به قله فروش است ولی هنوز زود است برای قضاوت و باید منتظر ماند تا دید که هتل سرانجام در پایان اکران خود به چه میزان فروشی خواهد رسید.

فیلم کمدی و طنز هتل نیز در سال ۱۴۰۱ با همکاری مشترک  محمد شایسته (تهیه کننده) با مسعود اطیابی (به عنوان نویسنده و کارگردان) ساخته شد و در این بین تا مهرماه ۱۴۰۲ صبر کرد تا رنگ اکران به خود ببیند. انتظاری که ظاهرا ارزشش را داشت و در همین مدت زمان کم از آغاز اکران به فروش بسیار بالایی رسیده است. این فیلم در یک قدمی رکورد ۲۰۰ میلیارد تومانی است و به جدی ترین و مهم ترین رقیب فسیل تبدیل شده است. فسیل چندین هفته است که قافیه را باخته و در فروش هفتگی در رده ۳ و ۴ دیده می شود حتی انیمیشن بچه رقیب نیز از او جلو زده است و با به میدان آمدن ویلای ساحلی و چندی بعد تگزاس ۳ رقابت برای فسیل قطعا سخت تر از پیش نیز خواهد شد. به نظر نمی رسد که فسیل دیگر خیلی بتواند به یکه تازی خود ادامه دهد ولی هتل بسیار تازه نفس و پرشتاب در حال طی کردن این مسیر است. 

فیلم هتل

• شما می توانید با کلیک بر روی این لینک که در ادامه آمده است نسبت به دانلود و یا تماشای فیلم هتل اقدام کنید: 

• دانلود فیلم هتل

چه بازیگرانی در هتل حضور دارند؟

پژمان جمشیدی، محسن کیایی، ریما رامین فر، صدف اسپهبدی، مهلقا باقری، غلامرضا نیکخواه، مریم وحیدزاده، فرزانه قاسم زاده، جواد پولاد و سام نوری

موضوع و خط داستانی سریال هتل درباره چه چیزی ست؟

هتل یک فیلم کمدی می باشد که قصه یک هتل پرماجرا در کیش را پس از ورود ۲ مرد و ۴ زن ناخوانده روایت می کند… 

چرا هتل انقدر پرفروش است؟

اگر عامل فروش فسیل را جاذبه ها و طنازی بهرام افشاری و از آن سو حال و هوای نوستالژیک زمان حکومت پهلوی بدانیم، برگ برنده فیلم هتل را باید استفاده از زوج فوق جذاب پژمان جمشیدی و محسن کیایی دانست. این دو از هیچ ترفندی برای خنداندن مخاطب فروگذار نکرده اند. پیش بینی می شود که هتل احتمالا آمار فروش فسیل را می شکند و به مقام رتبه یکی این فیلم پایان می دهد.

-    رضا عطاران از راه می رسد، ویلای ساحلی

شاید در یکی دو دهه اخیر این جمله را شنیده باشید که حضور رضا عطاران تضمین فروش هر فیلم سینمایی است. به نظر می رسد که عوامل سازنده فیلم ویلای ساحلی نیز این نکته را دریافته و یک بار دیگر به سراغ این تکنیک رفته اند ولی در کنار عطاران، پژمان جمشیدی را هم گذاشته اند تا احتمال موفقیت این فیلم با حضور این زوج کمدین پرطرفدار بیشتر از پیش شود. حتی کستینگ خوب این فیلم به همین جا نیز ختم نمی شود و در کنار این دو هدیه تهرانی نیز حضور دارد. کسی که این اواخر بسیار کم کار تر شده است و به هر پروژه ای بله نمی گوید. ولی در این جا پای کیانوش عیاری در میان است و پروژه با سایر آثار تفاوت اساسی دارد.

مراحل ساخت ویلای ساحلی بسیار پرتلاطم و زمان بر بود. در سال ۱۴۰۰ با اخذ پروانه ساخت خبر از استارت این پروژه بود ولی به دلیل پاندمی کرونا این اتفاق رخ نداد و زمان بیشتری تلف شد تا این که از اواخر مهر ۱۴۰۱ ویلای ساحلی که تا پیش از آن "رکر" نام داشت جلوی دوربسن رفت. ویلای ساحلی با تهیه کنندگی رضا رخشان و نویسندگی و کارگردانی کیانوش عیاری تولید شده است. در نهایت ویلای ساحلی از تاریخ ۱۵ آذرماه ۱۴۰۲ وارد چرخه اکران سینمای کشور شد.

فیلم ویلای ساحلی

• شما می توانید از طریق این لینک نسبت به دانلود و یا تماشای فیلم جذاب ویلای ساحلی اقدام کنید: 

• لینک: دانلود فیلم ویلای ساحلی

چه بازیگرانی در ویلای ساحلی حضور دارند؟

ابوالفضل پورعرب , پژمان جمشیدی , رضا عطاران , ریما رامین فر , هدیه تهرانی , مهران رجبی 

موضوع و خط داستانی فیلم ویلای ساحلی درباره چه چیزی ست؟

داستان خانواده ای روستایی را روایت می کند که به عنوان سرایدار قرار است برای ۶ ماه از یک ویلا نگهداری کنند. چاوش، صاحب ویلا، قرار است برای دانشگاه رفتن دخترش ۶ ماه در خارج از ایران زندگی کند و ویلا را به یونس (پژمان جمشیدی) و همسرش (ریما رامین فر) می سپارد و آن ها با ۳ فرزندشان به ویلا نقل مکان می کنند، اما برادر زن یونس (رضا عطاران) با ورود به خانه داستان هایی را رقم می زند. 

ویلای ساحلی بالاتر از فسیل و هتل رکورد فروش در روز اول اکران را شکاند

عجیب و باور نکردنی بود ولی فیلم کمدی ویلای ساحلی با بازی رضا عطاران رکورد فروش سینما در روز اول اکران را شکاند؛ حتی بیشتر از فسیل و هتل!! اثر تازه کیانوش عیاری یعنی ویلای ساحلی توانست در نخستین روز اکران خود در سینما ها ۹۲۵۰ بیننده را به جلو پرده جادویی بکشاند و به این ترتیب به آمار فروش بالای ۵۱۰ میلیون تومان برسد. این رکورد پیش تر برای ۲ فیلم محبوب و پرفروش پساکرونایی سینمای ایران یعنی فسیل ، ۳۶۰ میلیون با ۹۲۰۰ مخاطب (نخستین نمایش در روز پنج شنبه) و هتل با ۴۱۵ میلیون و ۷۴۰۰ مخاطب بوده است. بدین‌ ترتیب ویلای ساحلی موفق شد تا در نخستین گام، بیشترین فروش و استقبال مخاطب روزانه سینمای ایران طی ۴ سال اخیر را به نام خود ثبت کند.

-    تگزاس ۳ نیز از شانس های مهم فتح گیشه امسال است

تگزاس از جمله نمونه های نادر در تداوم ساخت یک دنباله دار سینمایی است که افزون بر پرطرفدار بودن نسخه یک خود در تگزاس ۲ نیز توانست رضایت مخاطبین را به دست بیاورد و برای همین سازندگان این فیلم به فکر ساخت سری سوم آن نیز افتادند.

تگزاس ۳ از آبان ماه ۱۴۰۲ به تهیه کنندگی ابراهیم عامریان و کارگردانی مسعود اطیابی ساخته شده است. فیلمنامه تگزاس ۳ به قلم حمزه صالحی به رشته تحریر درآمده است. نکته مهم درباره سری سوم تگزاس زمان اکران این فیلم است که با توجه به برهه اکران نوروزی که بسیار پرطرفدار نیز است امید زیادی به این فیلم داه است.

فیلم تگزاس 3

• شما می توانید از طریق لینکی که در زیر درج شده است جهت دانلود فیلم بسیار محبوب تگزاس ۳ اقدام کنید:

• دریافت لینک: دانلود فیلم تگزاس ۳

پژمان جمشیدی, سام درخشانی, ژاله صامتی, مهدی هاشمی, گابریلا پتری, نعیمه نظام دوست, لادن ژاوه وند و … در حالی بازیگران تگزاس ۳ را تشکیل داده اند که در خلاصه داستان این سریال آمده است که: 

داستان سری نخست تگزاس در برزیل و در سری دوم در تهران بود. این بار برای نسخه سوم این فیلم سینمایی باز هم لوکیشن فیلم به کشور برزیل رفته است تا داستان های پرماجرا و طنز جدید دیگری را روایت کند.

  • 14
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش