۲۲:۴۳ - ۲۳ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۶۳۲۸
فوتبال در جهان

کیا جورابچیان دقیقا کیست؟

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
"او در طول همه این سال‌ها این قابلیت را بارها اثبات کرده است؛ شناسایی فرصت و استخراج پول از آن با قدرت چانه‌زنی بالا" این بخشی از توصیف دیلی میل برای کیا جورابچیان فعال اقتصادی فوتبال است که انتقال بزرگ کوتینیو به بارسلونا را نهایی کرد.

به گزارشجی پلاس، انتقال فیلیپ کوتینیو به بارسلونا که البته در تابستان هم تا آستانه نهایی شدن پیش رفته بود، بالاخره انجام شد و ستاره برزیلی در کنار هموطنش نیمار، به گرانترین بازیکنان تاریخ فوتبال تبدیل شدند.

 

** چه کسی باعث انتقال گرانقیمت کوتینیو به بارسا شد؟

یک فرد ایرانی که فوتبال‌دوستان قبلا هم نام او را شنیده‌اند و در روزهای اخیر هم اخبار مبنی بر نقش موثر او در انتقال ستاره لیورپول به بارسلونا منتشر شد؛ کیا جورابچیان.

اگر چه کوتینیو در همان نقل و انتقالات تابستانی علاقه خود برای پیوستن به جمع کاتالان‌ها را علنی کرده بود اما منتفی شدن حضورش در بارسلونا از انگیزه‌هایش برای درخشش کم نکرد و طبق آمار به جا مانده از نیم فصل، او بهترین فصل فوتبالی‌اش را پشت سر می‌گذارد.

 

** کیا جورابچیان از کجا و چگونه شروع کرد؟

مدیری که اکنون در فوتبال اعتبار ویژه ای کسب کرد. گذشته از بحث های اقتصادی و سیاسی درباره جورابچیان از مهاجرت با خانواده اش به لندن پس از انقلاب و ارتباطش با برژوفسکی عضو مافیای نفتی قدیمی در روسیه که با روی کار آمدن پوتین از روسیه گریخت و از انگلیس پناهندگی سیاسی گرفت و برخی جورابچیان را مهره او می دانند تا هویت چندگانه مستقل انگلیسی کانادایی او با نام های مختلف؛ اگر به بخشی از عملکرد او در فوتبال بپردازیم و صرفا از زاویه ورزشی به موضوع نگاه کنیم، درباره جورابچیان و کارهای مهمی که تاکنون در فوتبال دنیا انجام داده باید از ابتدای کارش در سال ۲۰۰۴ نوشت اما روزنامه دیلی میل که جزئیات انتقال کوتینیو به بارسلونا و نقش مهم جورابچیان در این انتقال را بررسی کرده گزارش خود را درباره این مدیر برنامه‌ ایرانی این گونه آغاز کرده: " شاید بهتر باشد برای فهمیدن قدرت کیا جورابچیان به سال ۲۰۱۲ برگردیم. جایی که او برای معرفی بازیکن به مسئولان یک باشگاه لیگ برتر انگلیس معرفی شد. جورابچیان در آن زمان یک بازیکن ۱۷ ساله کوریتیانس برزیل را به آن باشگاه پیشنهاد کرد. یکی از مسئولان آن باشگاه بعدها گفت که اگر ما آن بازیکن را می‌خریدیم، بعدها به ما می‌خندیدند! آن بازیکن مارکوئینیوس بود که در ازای ۴ میلیون پوند به رم رفت."

 

** وقتی بازیکن ۴ میلیون پوندی، ۸۰ میلیون می ارزد!

اما در عرض یک سال این بازیکن با قراردادی به ارزشی ۳۲ میلیون پوند به پاری سن ژرمن رفت. باشگاه فرانسوی به تازگی یک پیشنهاد ۸۰ میلیون پوندی برای این بازیکن را رد کرده و این در حالی است که تیم‌هایی مثل چلسی و بارسلونا هم به جذب او علاقه‌مندند.

 

با وجود تمام آنالیزها و تحقیقات گسترده‌ای که درباره همه بازیکنان در سطح اول فوتبال جهان انجام می‌شود، تعداد معدودی از افراد هستند که شبکه‌های حرفه‌ای برای شناسایی بازیکنان بااستعداد و آینده‌دار دارند. جورابچیان یکی از افرادی است که این کار را به خوبی در چند سال گذشته انجام داده است. او در طول همه این سال‌ها این قابلیت خود را بارها اثبات کرده است؛ شناسایی فرصت و استخراج پول از آن با قدرت چانه‌زنی بالا. چه قبل از ورودش به فوتبال زمانی که در بازار نفت و سپس در صندوق‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی فعال بود و چه بعد از آن.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

** سرآغاز کار در فوتبال با خرید باشگاه کورینتیانس

سرآغاز کارهای او در فوتبال به ۱۴ سال پیش برمی‌گردد. زمانی که شرکت سرمایه‌گذاری MSI را در لندن تاسیس کرد و پس از آن باشگاه کوریتیانس برزیل را با کمک چند سرمایه‌داری که هیچ وقت نام‌شان فاش نشد خرید؛ ۵۰ میلیون پوند روی باشگاه و بازیکنان هزینه کرد که همان هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی باعث شد موقعیت‌های بزرگی در فوتبال نصیبش شود. 

 

** کشف کوتینیو در ۱۲ سالگی!

او خیلی زود افرادی را برای پیدا کردن بازیکنان با استعداد استخدام کرد. مثلا درباره کوتینیو باید گفت او زمانی که ۱۲ ساله بود به وسیله یکی از افراد جورابچیان شناسایی شد. زمانی که جورابچیان بازیکنانی مثل خاویر ماسکرانو، داوید لوئیز، ویلیان و کارلوس توز را استعدادیابی کرد، همه آن‌ها بین ۱۶ تا ۱۸ سال سن داشتند. او ارتباط ساده‌ای با بازیکنان برقرار می‌کند و همین عاملی می‌شود که این بازیکنان پس از راهیابی به سطح اول فوتبال جهان هم به او متعهد بمانند. زمانی که نوبت به مذاکره برای قرارداد بعدی و یا تیم جدید آن‌ها می‌رسد، او آنقدر باهوش هست که بداند چطور بهترین قرارداد را از آن باشگاه برای موکلش بگیرد.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

به گزارش جی پلاس؛ یکی از مدیران فوتبالی که تاکنون با جورابچیان کار کرده است، درباره این توانایی او می‌گوید: مردم نظرات مختلفی درباره مدیران برنامه بازیکنان فوتبالی دارند اما مهم‌ترین کار یک مدیر برنامه مذاکره با باشگاه و انجام بهترین توافق برای بازیکنش است. من کسی را نمی‌شناسم که این کار را بهتر از جورابچیان انجام دهد. آدم‌های زیادی در فوتبال نیستند که دوست داشته باشم دور یک میز کنارشان بنشینم. اما اگر قرار باشد یک فرد را برای این کار انتخاب کنم قطعا او جورابچیان خواهد بود.

 

مدیر برنامه (ایجنت) ۴۶ ساله ایرانی که با اعلام تلگراف یکی از ۱۰ ایجنت قدرتمند فوتبال دنیاست، از اینکه با دیگران برای منافع بازیکنانش بجنگد هیچ ترس یا پشیمانی ندارد.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

تاثیرگذاری او در میان بازیکنان باعث شده که باشگاه‌ها به ارزش بالای او پی ببرند. یکی دیگر از مدیران فوتبال درباره او می‌گوید زمانی که بارسلونا می‌خواهد کوتینیو را جذب کند، نمی‌تواند مستقیما با باشگاه لیورپول وارد مذاکره شود. جورابچیان ارتباط‌هایی دارد که نشان می‌دهد او هر طور شده راهی برای مذاکره با مالکان لیورپول و قانع کردن آن‌ها پیدا می‌کند. او باعث می‌شود خواسته‌ها به سرانجام برسد. به همین دلیل باشگاه‌های بزرگ می‌خواهند افرادی مثل او را همیشه در چنته داشته باشند.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت جورابچیان که باعث شده اعتبار ویژه‌ای در میان باشگاه‌های بزرگ اروپا داشته باشد این است که حتی زمانی که قرار است بازیکنش از یک باشگاه جدا شود باز هم همه چیز را کاملا درست مدیریت می‌کند به طوری که پل‌های پشت سرش با آن باشگاه و مالکانش خراب نشود.

 

** از انتقال ۳۲ میلیون پوندی روبینیو به سیتی تا ۳۵ میلیون پوندی رامیرس به چلسی

با انتقال کوتینیو به بارسلونا ارقام جابه‌جا شده در انتقال بازیکنان او در حال رسیدن به عدد بزرگی است. از انتقال ۳۲ میلیون پوندی روبینیو از رئال مادرید به سیتی و ترانسفر ۳۵ میلیون پوندی رامیرس به چلسی و همین طور انتقالش به چین در ۶ سال بعدتر تا انتقال‌های داوید لوئیز بین چلسی و پاری سن ژرمن که روی هم  رفته ۹۱ میلیون پوند ارزش داشت، باعث شده که او سود هنگفتی از این انتقال‌ها به دست بیاورد.

 

کیا جورابچیان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

هر چند سرمایه‌گذاری اصلی او در جای دیگری است. او نزدیک به ۱۵ استعدادیاب و مدیر برنامه کاربلد را تحت مدیریت خود دارد و همچنان با استفاده از هوش بالایی که در بازار نقل و انتقالاتی و ارتباط میان باشگاه‌های فوتبال دارد، به اعتبار خود اضافه می‌کند. 

 

** او به ۵ زبان زنده دنیا مسلط است

طبق گزارشی که چند سال پیش فایننشیال تایمز از سایر فعالیت‌های اقتصادی جورابچیان منتشر کرد، او بیش از ۱۰ کمپانی اقتصادی در بریتانیا دارد، از جمله چند باشگاه سوارکاری و کیک بوکسینگ و همین طور شرکت‌های مربوط به فروش اتومبیل. 

 

به گزارش جی پلاس؛ کیا جورابچیان که در حال حاضر ۴۶ ساله است و به ۵ زبان زنده دنیا صحبت می‌کند. جورابچیان تحصیلات خود را در دانشگاه آکسفورد شایر و دانشگاه لندن پشت سر گذاشت (البته برخی تحقیقات درباره او عنوان می کند که تحصیلات را پس از پیشنهادات وسوسه کننده ثروتمندان سیاسی روسیه رها کرده و تحت حمایت آنها در نیویورک شرکت نفتی تاسیس می کند). او  از بچگی طرفدار آرسنال بود و الان یک جایگاه اختصاصی برای خود در ورزشگاه امارات خریده است.

 

 

 

  • 5
  • 0
50%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
5.0 stars from 5 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
طناز طباطبایی,بیوگرافی طناز طباطبایی,عکس طناز طباطبایی بیوگرافی طناز طباطبایی بازیگر مهربان سینما

چکیده ای از بیوگرافی طناز طباطبایی:

نام: طناز

نام خانوادگی: طباطبايی

تحصيلات: فارغ التحصيل کارگرداني تئاتر

زمينه فعاليت: بازيگر سينما، تلويزيون و تئاتر

تاريخ تولد: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۶۲ / ۱۰ مه ۱۹۸۳

ادامه
میرزا محمد تقی‌خان فراهانی,بزرگترین وزرای ایران,شخصیت های ملی ایران,امیر کبیر زندگینامه امیر کبیر

نام اصلی: میرزا محمد تقی‌خان فراهانی

تولد : ۱۱۸۶ خورشیدی

روستای هزاوه، اراک

درگذشت : ۲۰ دی ۱۲۳۰ 

باغ فین، کاشان

ملیت: ایرانی

ادامه
میرزا ملکم‌خان, ناظم‌الدوله,ناصرالدین شاه میرزا ملکم‌خان سیاستمدار هزار چهره

تولد: ۱۲۱۲ خورشیدی

قصبه جلفا، اصفهان

درگذشت:   ۱۲۸۷ خورشیدی

رم، ایتالیا

ملیت: ایرانی ارمنی تبار

پیشه: سیاستمدار

ادامه
بیوگرافی راجرر فدرر,زندگینامه راجر فدرر,راجر فدرر تنیسور سوئیسی آشنایی با راجر فدرر تنیسور برتر جهان

 

بیوگرافی راجر فدرر

تولد: ۱۹۸۱ سوئیس

محل تولد: بازل سوئیس

رشته ورزشی: تنیس

ملیت: سوئیسی

ادامه
نیوشا ضیغمی,بیوگرافی نیوشا ضیغمی,عکس نیوشا ضیغمی بیوگرافی نیوشا ضیغمی | عکس های خانوادگی نیوشا ضیغمی

چکیده ای از بیوگرافی نیوشا ضیغمی:

زمینه فعالیت: سینما

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۵۹ \ ۹ ژوئیهٔ ۱۹۸۰ ‏

محل: تهران

ملیت: ایران

پیشه: بازیگر - تهیه کننده

ادامه
عباس میرزا,دوره قاجار,شاهزاده قاجاریه عباس میرزا ، خوشنام ‌ترین شاهزاده قاجاریه

نام : عباس میرزا 

فرزند فتحعلی شاه قاجار

تولد: ۵ شهریور ۱۱۶۸ 

مرگ: ۳ آبان ۱۲۱۲

مقام:  ولیعهد ایران

مکان خاک‌سپاری: مشهد

ادامه
بیوگرافی حمید سوریان,حمید سوریان,آشنایی با حمید سوریان بیوگرافی حمید سوریان، کشتی گیر ایرانی

نام اصلی: حمید سوریان ریحان‌پور

تولد: ۱۳۶۴ در شهر ری

ملیت: ایرانی

رشته ورزشی: کشتی فرنگی

وزن: ۵۹ کیلوگرم

حمید سوریان در سال ۲۰۰۱ دوبنده تیم ملی نوجوانان در وزن ۴۶ کیلوگرم را پوشید و در مسابقات نوجوانان آسیا به روی تشک رفت. حمید سوریان دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک کشتی فرنگی است. سوریان از نظر تعداد و کیفیت مدال، بهترین کشتی‌گیر تمام ادوار ایران است.

ادامه
ارسلان قاسمی,بیوگرافی ارسلان قاسمی,عکس ارسلان قاسمی بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان و توانمند تلویزیون + عکس های اینستاگرامش

چکیده ای از بیوگرافی ارسلان قاسمی:

نام و نام خانوادگی : ارسلان قاسمی

تاریخ تولد : ۱، خرداد، ۱۳۷۴

محل تولد : تهران

تحصیلات : دیپلم کامپیوتر و تحصیل در رشته بازیگری

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
رجبعلی خیاط,رجبعلی نكوگويان,زندگینامه شيخ رجبعلی خياط زندگی‌نامه حاج رجبعلی خیاط

چکیده ای از زندگی‌نامه حاج رجبعلی خیاط:

نام اصلی: رجبعلی نکوگویان

تولد: ۱۲۶۲

تهران، ایران

وفات: ۲۲ شهریور ۱۳۴۰، شهر ری

آرامگاه: گورستان ابن‌بابویه

ادامه
محمد اسماعیل دولابی,زندگینامه میرزا اسماعیل دولابی,بیوگرافی محمد اسماعیل دولابی زندگینامه ی میرزا اسماعیل دولابی

نام اصلی: محمداسماعیل دولابی

تولد: ۱۲۸۲ خورشیدی 

تهران، ایران

درگذشت: ۹ بهمن ۱۳۸۱ خورشیدی

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

ادامه
هومن سیدی,بیوگرافی هومن سیدی,عکس جدید هومن سیدی بیوگرافی هومن سیدی | عکس همسر و دخترش

چکیده ای از بیوگرافی هومن سیدی:

نام و نام خانوادگي: هومن سيدی

تاريخ تولد : ۸، آذر ماه، ۱۳۵۹

محل تولد :رشت

مليت : ايراني

پيشه : کارگردان، فيلمنامه‌نويس و بازيگر

ادامه
کیانوش رستمی,بیوگرافی کیانوش رستمی,زندگینامه کیانوش ئرستمی زندگینامه کیانوش رستمی, عضو تیم ملی وزنه‌برداری ایران

نام اصلی: کیانوش رستمی

متولد: ۱۳۷۰ کرمانشاه

ملیت: ایرانی

رشته ورزشی: وزنه برداری

عضو تیم ملی وزنه برداری ایران

 

ادامه
ماریا شاراپووا,بیوگرافی ماریا شاراپووا,زندگینامه ماریا شاراپووا آشنایی با ستاره روس تنیس زنان جهان؛ ماریا شاراپووا

نام اصلی: ماریا شاراپووا

۱۹۸۷ نیاگان روسیه

ملیت: روسی

اقامت: فلوریدا آمریکا

دارای ۳۲ عنوان حرفه ای

۱۸۸ سانتی‌متر قد

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید