صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > گفتگو اقتصادی

گفتگو اقتصادی

سرپوش - گفتگو اقتصادی

بازار نفت ۱۸۰ درجه می‌چرخد؟ دخالت‌های ترامپ در بازار جهانی نفت طی شش ماه اخیر باعث شده این بازار که بعد از مدت‌ها با تعهد کاهش تولید به تعادل رسیده بود، حرکتی ناموزون را آغاز کند و آسمان آن هر روز یک رنگ باشد؛ به‌طوری‌که اعضای اوپک که در تیرماه پای سند افزایش یک میلیونی تولید را امضا کرده بودند، اکنون قدم‌های اولیه برای کاهش

روحانی به جای انتقاد از خود اقتصاددانان را نصحیت می کند/ ورود نهادگرایان به دولت دروغ بزرگ است آقای رئیس جمهور در صحبت‌های خود ضمن اینکه اذعان کرد؛ در حالی که میزان نرخ ارز بسیار فراتر از آنچه که مطالبه کنندگان آن انتظار داشتند افزایش پیدا کرد، اما گلستان موعود حاصل نشد در عین حال بجای اینکه انتقاد از خود کند و خطای فاحش خود را در نادیده گرفتن پنج ساله‌ی تذکرات مشفقانه‌ی اقتصاددان‌ها مورد تو

امشب یارانه کلیه نوزادان متولدشده در سال جاری به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود نود و سومین مرحله پرداخت یارانه‌های نقدی در حالی امشب اجرا می‌شود که در چندماه اخیر پرداخت یارانه متولدان سال جاری حواشی زیادی پیرامون این طرح به وجود آورده است.

سالی ۳۵ میلیارد دلار یارانه بنزین و گازوییل می‌دهیم نحوه مصرف انرژی در دنیای امروز یکی از مباحث مهم کشورها به شمار می‌رود. چراکه انرژی نقش اساسی در اقتصاد و امنیت سیاسی دارد. اما متأسفانه ایران با داشتن بزرگترین ذخایر منابع هیدروکربوری دنیا در حال حاضر تنها کشوری است که نمودار مصرف انرژی‌اش همچنان صعودی است.

روایت سیف از چالش‌های بانک مرکزی و سیاست‌گذاری پولی به گزارش دنیای اقتصاد، ولی‌الله سیف دو دوره متفاوت را در دوران تصدی‌اش بر ریاست کل بانک مرکزی گذراند. آنچه این دوره‌ها را از هم متمایز می‌کند، روند نرخ ارز است. روزها و ماه‌‌های آغازین دوره ریاست سیف، همزمان با کاهش نرخ ارز به دلیل امیدواری نسبت به حل و فصل مذاکرات هسته‌ای و برداشتن تحریم‌ها بود.

نباید از طیب‌نیا انتطار معجزه داشت استاد اقتصاد دانشگاه تهران اظهار داشت: طیب‌نیا با نظرات خود در شورای پول و اعتبار می‌تواند تعامل بین بانک مرکزی و وزارت اقتصاد را افزایش دهند تا سیاست‌های پولی و مالی با یکدیگر هماهنگ باشند.

«امضاهای طلايی» فساد را سازمان يافته كرده است در هشت سال دولت‌های نهم و دهم محمود احمدی‌نژاد در مقام رئیس‌جمهور کشور از پاره شدن قطعنامه‌دان می‌گفت. خطاب او به کشورهایی بود که ایران را تحریم و قطعنامه صادر می‌کردند. امروز اما اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور عنوان می‌کند من مانند برخی نمی‌گویم تحریم‌ها اثر ندارد و در واقع اثر دارد.

۵ هزار هکتار از تهران درگیر بدمسکنی است معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رفع بدمسکنی در اولویت سیاست‌های شهری در تهران قرار دارد،‌ گفت: اساسا انبوه‌سازی در بازآفرینی شهری معنا و مفهوم ندارد و در اجرای طرح‌های بازآفرینی باید پایبند اسناد بالادستی مانند طرح‌های تفصیلی شهری باشیم.

برخی در داخل به جو تبلیغاتی تحریم دامن می‌زنند نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران گفت: راهی که می‌توان از طریق آن تحریم‌ها را دور زد تنها و تنها حمایت از تولید با کیفیت داخلی و قابل رقابت در بازارهای جهانی است. دولتمردان ما با منابعی که در اختیار دارند در بخش تولید سرمایه‌گذاری کنند.

عضو اتاق بازرگانی: فردا اسامی بانک‌های مشمول تحریم سوئیفت منتشر می‌شود سلیمی عضو اتاق بازرگانی ایران گفته است که فردا آخرین مهلت وزارت خزانه داری امریکا به سوئیفت برای قطع دسترسی بانک های ایرانی به این سامانه است و بنابراین احتمالا اسامی بانک های ایرانی که دسترسی آنها قطع می شود فردا منتشر خواهد شد.

یک کارشناس اقتصادی: روسیه و چین توان رویارویی با آمریکا را ندارند یک کارشناس اقتصادی با اشاره به فرصت باقی مانده برای تصویب نهایی FATF گفت: اگر در مدت ۴ ماه آینده که فرصت تصویب به FATF داده شده است فرایند تصویب آن عملیاتی نشود حتی اروپا، روسیه و چین نیز قادر به حمایت از ما نخواهند بود و باید در نظر داشت کشورهایی مانند روسیه و چین به دنبال منافع ملی خود هستند. .

رقبا در حال برنامه‌ریزی برای گرفتن بازارهای ایران هستند/ افغانستان را از دست دادیم باید فکری به حال عراق کنیم رئییس کمیسیون صادرات اتاق ایران گفت: در حالی که ما امروز اینجا بر سر پیمان سپاری ارزی و مشکلات صادر کنندگان با یکدیگر سرو کله می‌زنیم رقبای ما در حال برنامه‌ریزی برای گرفتن بازار هستند به طور مثال در عراق ، ترکیه و عربستان منتظر کوچکترین لغزش ما هستند تا بلافاصله کالایشان را جایگزین کالاهای ایرانی

راغفر: نرخ ارز را دولت افزایش داد، نه تحریم‌ها/ دولت بیشتر در خدمت محافل قدرت و ثروت است تا مردم «حسین راغفر» اقتصاددان ۶۵ ساله، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا و دانش آموخته دانشگاهی در انگلستان است.

کدام کشورها می‌توانند نفت خود را جایگزین نفت ایران کنند؟ ۶ روز تا آغاز دور جدید تحریم‌های امریکا علیه ایران باقی مانده. برای این مدت وزارت خارجه امریکا به‌صورت نمادین روزشمار معکوس در وب‌سایت خود قرار داده است. امریکا مدعی است که با این دور از تحریم‌ها در مدت زمان کوتاهی صادرات نفت ایران را به صفر می‌رساند.

آینده قیمت ارز در کشور چه می‌شود؟ ‌اقتصاد ایران در سال‌جاری با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده و می‌کند. ‌افزایش ناگهانی نرخ ارز در ماه ‌های اخیر و بالا رفتن قیمت برخی اقلام اساسی از جمله موضوعات مهم و به عقیده برخی اقتصاددان‌ها پاشنه آشیل اقتصاد کشور بود. این موضوع بر وضعیت کنونی سیستم مالی و روان جامعه اثر منفی گذاشت.

سرگیجه‌های اقتصادی امروز ما ناشی از چیست؟ این روزها، که به ۱۳ آبان و شروع موج جدید تحریم‌ها از سوی امریکا نزدیک می‌شویم، شایسته است که نکاتی را در خصوص «نحوه مقابله ما با تحریم‌ها» در دستور کار خود قرار دهیم. اگر در اداره کشور «مسائل بنیادین توسعه» مورد بی‌توجهی قرار گیرد، بی‌شک با بی‌ثباتی مستمر مواجه خواهیم شد.

کارشناس اقتصادی: آمریکا از افزایش قیمت نفت سود می برد محمد علی عمادی را می توان بی شک شناخته‌شده ترین چهره علمی صنعت نفت ایران در دو دهه گذشته محسوب کرد، پرهیز دائمی او از سوگیری‌های سیاسی و تمرکز بر مباحث علمی و نیز حضور قریب به ۱۸ ساله او در ترکیب هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، از او یک چهره بین المللی و مورد اعتماد در بدنه کارشناسی نفت ساخته است.

عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ روحانی سخنران خوبی است اما تیم اقتصادی ایشان موفق نبود عسگراولادی در برنامه دستخط‌ گفت: به سیف گفتم دو ماه بانک مرکزی را به من دهید مسئله ارز را حل می کنم. به گزارش تسنیم، اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین این هفته مهمان برنامه دستخط بود.

فريبرز رييس‌دانا : FATF می تواند عليه امريكا به كار رود فريبرز رييس‌دانا، اقتصادداني است كه بارها و بارها عدالت و توزيع عادلانه درآمد را از مهم‌ترين موتورهاي محرك رشد اقتصادي كشور دانسته است.

فرشاد مومنی: در دولت احمدی نژاد، واردات جهش بی‌سابقه‌ای داشت/ من این طرز اداره کشور را مشکوک نامگذاری می‌کنم فرشاد مومنی اقتصاددان می‌گوید: از سال ۸۴ تا ۹۱ میانگین واردات کالا و خدمات کشور با جهش بی سابقه به ۷۹ میلیارد دلار رسیده است، من این طرز اداره کشور را مشکوک نامگذاری می‌کنم.

۱۲۳۴۵آرشیو
نرسی قربان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
فرشاد مؤمنی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
پرداخت یارانه نقدی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
محسن دلاویز,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
ولی الله سیف,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
آلبرت بغزیان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
مهدی پازوکی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
محمدسعید ایزدی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
ارسلان قاسمی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
سوئیفت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
محمود جام‌ساز,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
عدنان موسی پور,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
حسین راغفر,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
سیدمهدی حسینی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
فرهاد رحیمی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
فرشاد مؤمنی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
اسدالله عسگراولادی در برنامه دست خط,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
فريبرز رييس دانا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
فرشاد مومنی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
شاید از دست داده باشید
ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی
لباسی که با اپلیکیشن گرما تولید می کند
اسپیس‌ایکس توسعه فالکون ۹ را متوقف کرد
ابداع اپلیکیشنی که به بهبود کشاورزی کمک می‌کند
حریق گسترده در بازار مولوی
طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد شد
بانک‌های خارجی به سامانه‌ جایگزین سوئیفت ایران متصل شدند
محسن چاوشی خواننده «بانوی عمارت» شد
باگ اینستاگرام پسورد کاربرانش را فاش کرد
مهلت یک هفته‌ای پلیس به رانندگان برای دریافت معاینه فنی معتبر
حسن‌زاده نامزد کسب عنوان بهترین فوتسالیست آسیا شد
درآمد هواپیمایی امارات چقدر است؟
کارت ملی، کارت بانکی و سیم‌کارت به‌ نام برای خرید ارز الزامی شد
۵ کشته و ۲ مجروح در سانحه رانندگی محور خمین-الیگودرز
گزینه‌های سرپرستی شهرداری تهران اعلام شدند