سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
۰۸:۲۶ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۰۹۰
اجتماعی

کارتون/ شیوه کار فروشندگان اینترنتی نوزاد لو رفت!

دستگیری یک باند فروش اینترنتی نوزادان که در روزهای گذشته به خبر داغ رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده بود، سوژه کارتونی از کیوان زرگری در شهرونگ شد.

انهدام باند فروش اینترنتی «نوزاد» و کشف دو نوزادِ فروشی!/ اثری از یک نوزاد فروخته شده نیست

در روز هایی که کرونا (corona) به مدد رونق بازار خرید و فروش آنلاین آمده و به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در شبکه های اجتماعی خرید و فروش می شود، اخباری در میان کاربران ایرانی دست بدست می شد که حکایت از راه اندازی کسب و کاری هولناک داشت؛ فروش نوزاد!

رویدادی که بسیار دور از واقعیت بنظر میرسید تا جایی که بعضی رسانه ها آنرا دستاویزی برای جذب مخاطب و افزایش دنبال کننده (فالوور) خواندند و تأکید کردند که بعضی اشخاص با ساختن صفحاتی جعلی و بعد استناد به آنها در صفحات اصلی خود، به دنبال اهداف اقتصادی مدنظر خودشان هستند.

با این استدلال بنظر میرسید که صفحات دایر شده در بعضی شبکه های اجتماعی که تصاویری از نوزادان و حتی کودکانِ فروشی درج کرده بودند، جعلی هستند؛ ادعایی که حالا رنگ باخته، چون پلیس از شناسایی یک باند فروش نوزاد خبر داده و از آن فراتر، تأکید کرده که در رسیدگی به این پرونده موفق به کشف دو نوزاد هم شده است.

سردار حسین رحیمی در این مورد به مهر گفت: «پلیس فتای ما در گشت زنی در فضای مجازی، به صفحاتی برمی خورد که این صفحات آگهی های خرید و فروش نوزاد را منتشر کرده بودند. با پیگیری فراوانی که انجام می شود و با قرار دادن طعمه هایی برای این اشخاص در نهایت طی عملیات پلیسی، مأموران پلیس فتا به عوامل اصلی این صفحه برمی خورند.»

رییس پلیس پایتخت در ادامه گفت: «در گام اول سه نفر از این افراد شناسایی و بازداشت شدند که این اشخاص سه نوزاد را در فضای مجازی به فروش رسانده بودند. دو نوزاد (یکی ۲۰ روزه و دیگری دو ماهه) که به مبالغی حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون توسط این اشخاص به فروش رفته بودند، شناسایی شده و یک نوزاد دیگر هنوز پیدا نشده است.»

عملیاتی که فارغ از سرعت، از حیث نتیجه بسیار عجیب است. آن قدر عجیب که سردار رحیمی در مورد سوابق یکی از بازداشت شدگان گفته: «شخصی که دستگیر شده است دارای سابقه نیست. این شخص ۱۰ تا ۱۵ صفحه مجازی داشته که تمامی این صفحات حقیقی بوده [فیک نبوده!] و از این طریق اقدام به فروش نوزادان می کرده است. این شخص ادعا میکرد پس از فروش نوزادان میتواند برای خانواده هایی که خریدارند شناسنامه بگیرد و نوزادان برای داشتن شناسنامه مشکلی ندارند.»

ادعایی که البته دور از واقعیت بنظر میرسد، ولی نه هنگامی که می دانیم شخصی با دایر کردن چندین صفحه اینستاگرامی، به فروش نوزادان واقعی در آن مبادرت می کرده و ثابت شده که در کسب و کارش توفیقاتی نیز داشته است! شخصی که باید منتظر ماند و دید از چه افرادی نوزاد می خریده و چگونه ادعای دریافت شناسنامه برای نوزادان فروخته شده را محقق می کرده است!

پرونده ای هولناک و هراس آور که به گفته پلیس، بعضی متهمانش هنوز دستگیر نشده اند و بعید نیست در روزهای آینده جزییات عجیب دیگری از آن رسانه ای شود!

کاریکاتور در مورد شیوه کار فروشندگان اینترنتی نوزاد,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی

  • 10
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر