صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱
بزرگداشت روز جهانی ماما,روز ماما,روز ماما چه روزی است بزرگداشت روز جهانی ماما,روز ماما,روز ماما چه روزی است

تونل زمان

درباره ی روز جهانی ماما و هدف از بزرگداشت این روز بدانید!

پنجم ماه مه، روز جهانی ماما نامگذاری شده است روز جهانی ماما به این منظور نامگذاری شد که مردم و مسئولان در جهت ارتقای سلامت خانواده و تامین سلامت جامعه نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی، توجه بیشتری

بیشتر

۳۰ فروردین ۱۴۰۱

تاریخچه روز جهانی کارگر,روز کارگر,روز کارگر چه روزی است تاریخچه روز جهانی کارگر,روز کارگر,روز کارگر چه روزی است تونل زمان نگاهی به تاریخچه ی روز جهانی کارگر

روز جهانی کارگر در بسیاری از کشورها، تظاهرات خیابانی برگزار می‌کنند هر ساله در روز یکم ماه مه به مناسبت قدردانی از کارگران، روزِ جهانی کارگر یا روزِ بین المللی کارگر برگزار می شود.

بیشتر

۳۰ فروردین ۱۴۰۱

تبریک روز معلم,مقاله در مورد روز معلم,مقاله درباره روز معلم تبریک روز معلم,مقاله در مورد روز معلم,مقاله درباره روز معلم تونل زمان آشنایی با تاریخ روز معلم در کشورهای مختلف دنیا

تمام ملل دنیا، یک روز از سال را بعنوان روز معلم نام‌گذاری کرده‌اند روز ۵ اکتبر ( ۱۳ مهر) هر سال به پیشنهاد یونسکو در سطح بین المللی، به عنوان روز جهانی معلم انتخاب شده است ولی در کشورهایی همچون ایران

بیشتر

۲۹ فروردین ۱۴۰۱

روز بزرگداشت شیخ بهایی,روز بزرگداشت شیخ بهایی چه روزی است,عکس روز بزرگداشت شیخ بهایی روز بزرگداشت شیخ بهایی,روز بزرگداشت شیخ بهایی چه روزی است,عکس روز بزرگداشت شیخ بهایی تونل زمان روز بزرگداشت شیخ بهایی، چه روزیست؟

یونسکو سال ۲۰۰۹ را بعنوان روز بزرگداشت شیخ بهایی انتخاب کرد یکی از دانشمندان مشهور قرن دهم و یازدهم هجری، بهاءالدین محمد بن‏ حسین عاملی نام داشت که وی را با لقب شیخ بهائی می شناختند.

بیشتر

۲۹ فروردین ۱۴۰۱

عکسهای روز ارتش,روز ارتش,تصاویر رژه روز ارتش عکسهای روز ارتش,روز ارتش,تصاویر رژه روز ارتش تونل زمان پیام حضرت امام درمورد روز ارتش چیست؟ (+ تاریخچه)

نامگذاری ۲۹ فروردین به نام روز ارتش توسط امام خمینی (ره) اتفاق افتاد در طول جنگ تحمیلی، نیروهای چهار گانه ارتش با عملکردشان نشان دادند که کارآمد، پرافتخار و پرقدرت هستند و می توانند هر مأموریتی را بد

بیشتر

۲۹ اسفند ۱۴۰۰

روز دندانپزشک در کشورهای مختلف,روز دندانپزشک به میلادی,تاریخ روز دندانپزشک در تقویم روز دندانپزشک در کشورهای مختلف,روز دندانپزشک به میلادی,تاریخ روز دندانپزشک در تقویم تونل زمان روز دندانپزشک، چه روزی است؟ (+ تاریخچه)

از سال ۱۳۴۲ تا پیش از انقلاب روز ۲۴ دی ماه به عنوان روز دندان‌پزشکی شناخته می‌شد یکی از مشاغل بسیار قدیمی، دندانپزشکی نام دارد که قدمت آن مربوط به زمانیست که انسانها تصمیم گرفتند سلامت و بهداشت دندان

بیشتر

۲۹ اسفند ۱۴۰۰

تاریخ ملی شدن صنعت نفت در ایران,نهضت ملی شدن صنعت نفت,سرانجام نهضت ملی شدن صنعت نفت تاریخ ملی شدن صنعت نفت در ایران,نهضت ملی شدن صنعت نفت,سرانجام نهضت ملی شدن صنعت نفت تونل زمان آشنایی با تاریخچه ی روز ملی شدن صنعت نفت ایران

۲۹ اسفند ۱۳۲۹ در تقویم ایران به عنوان روز ملی شدن صنعت نفت ایران ثبت گردید در روز ۲۹ اسفند سال ‎۱۳۲۹به این دلیل، قانون ملی شدن صنعت نفت ایران به تصویب رسید که برای نجات سرمایه های ملی این کشور از دست

بیشتر

۰۲ اسفند ۱۴۰۰

روز وکیل مدافع,روز وکیل در تقویم ایران,دلیل نامگذاری روز وکیل روز وکیل مدافع,روز وکیل در تقویم ایران,دلیل نامگذاری روز وکیل تونل زمان روز وکیل در تقویم ایران چه روزیست؟

۷ اسفند را روز وکیل مدافع نامگذاری کرده اند با این که از روز وکیل به عنوان نقطه عطف تاریخ حقوق ایران یاد میشود ولی از نظر متصدیان امور کشور، وکالت از ارج و مقامی برخوردار نیست که بخواهند آن را در تقو

بیشتر

۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سردار قاجاریان,پایان حکومت قاجار,پادشاهی قاجاریان تاریخچه قاجاریان و پادشاهان معروف سلسله قاجار

قاجاریان نام دودمانی ترکمن تبار است از حدود سال ۱۱۷۵ تا ۱۳۰۴ ، دودمانی تُرکمن تَبار به نام دودمان قاجار یا سلسلهٔ قاجار یا قاجاریان، بر ایران به مدت صد و سی سال حکمرانی کردند. آقامحمدخان قاجار بعنوان بنیان گذار این سلسله شناخته میشود.

[ادامه]
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
وفات یعقوب لیث,یعقوب لیث صفار,جنبش یعقوب لیث زندگی نامه یعقوب لیث؛پادشاهی که از زبان فارسی حمایت کرد

وی توانست کشورهایی از قبیل؛ افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان و غرب پاکستان را فتح کند. برای حفظ حاکمیت خود به بغداد؛ پایتخت خلافت عباسی، هجوم برد. بعد از یعقوب برادرش عمرو لیث به حکومت رسید.

یعقوب از جوانی همراه با برادرانش؛ علی و عمرو در عیاری ها شرکت می کرد. کودکی یعقوب با شنیدن داستان های مربوط به پهلوانی زال و سام نریمان در سیستان گذشت که همین موضوع می تواند علت شکل دادن شخصیت او به عنوان یک عیار و پهلوان باشد. او در جوانی چکش رویگری را کنار گذاشت و شمشیر جنگاوری را به دست گرفت زیرا علاقه زیادی به جنگ و نظامی گری داشت.

خانواده یعقوب لیث صفاری,آرامگاه یعقوب لیث,مقبره یعقوب لیث صفاریزندگینامه یعقوب لیث

یعقوب لیث یک شخصیت محبوب و رشید در بین مردم داشت و این موضوع به علت خصلت پهلوانی اش بود. یعقوب لیث به ایرانی بودن خود مفتخر بود و تلاش می کرد در حق فقرا تعدی نکند. وی به شکل داوطلبانه به جنگ می رفت و بعد از آن هم به درهم بن ناصر که زرنگ را از دست عمال طاهریان درآورده بود پیوست. یعقوب توانست از طریق کشتن عمار فرمانده خوارج که در جنگ درهم با خوارج بود، به شهرت بیشتری دست یابد.

ادامه
زندگی نامه حجت الله عبدالملکی,بیوگرافی حجت الله عبدالملکی,حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون زندگی نامه حجت الله عبدالملکی؛وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت ابراهیم رئیسی

حجت‌ الله عبدالملکی در سال ۱۳۷۸ موفق به کسب مقام اول المپیاد معارف اسلامی شد همچنین در دوره کارشناس ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق علیه السالم در سال ۱۳۸۴ مقام اول را کسب کرد.

ایشان ساکن تهران است و دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان دریافت کرد و توانست در آن سال (۱۳۸۸) مقام اول دوره را کسب کند. اقتصاددان و جوانترین دانشیار اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۵ است که از طرف مقام معظم رهبری به عنوان عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی منصوب شد.

حجت‌ الله عبدالملکی به دو زبان انگلیسی و عربی مسلط است و دیپلم ریاضی و فیزیک خود را از دبیرستان سپاه کردستان در سال ۱۳۷۸ اخذ کرد. او توانست گواهی شرکت در دوره بین المللی اقتصاد مالی اسلامی از بانک Finance Islamic in Issues Current کسب کند.

ادامه
عکسهای مریلا زارعی,همسر مریلا زارعی,مریلا زارعی بازیگر بیورگرافی و عکس های مریلا زارعی بازیگر موفق سینمای ایران

مریلا زارعی برنده سه جایزه جشنواره فیلم فجر و یک جایزه حافظ شد. خانم زارعی برای اولین بار با فیلم ساخته (۱۳۷۳) در سینما حضور پیدا کرد.

مریلا زارعی با سلام سینما که توسط محسن مخملباف در سال ۱۳۷۳ ساخته شد برای اولین بار در سینما حضور پیدا کرد. نخستین سریالی که مریلا زارعی در آن نقش آفرینی کرد؛ مجموعه تلویزیونی کارآگاه بود و با مجموعه تلویزیونی هوای تازه به کارگردانی محمد رحمانیان بیشتر شناخته شد. فیلم های دو زن و واکنش پنجم دو نمونه از شانس های بازیگری مریلا زارعی محسوب می شوند که در آنها استعداد خود را به رخ کشید. مریلا زارعی مجرد است اما شایعه ازدواج او با مهدی رجبی در سال ۱۳۸۱ به گوش رسیده است.

مریلا زارعی بازیگر,عکس مریلا زارعی,عکسهای جدید مریلا زارعیمریلا زارعی در کنار خواهرش ملیکا زارعی

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
ویژه سرپوش