شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

قوانین و مقررات سایت خبری- تحلیلی سرپوش

 

مالکیت مادی، معنوی، فکری و سایر مالکیتهای نرم افزاری و سرویس ها در اختیار وب سایت سرپوش ( موسسه فرهنگی دیجیتال اندیشه سرای ماکان ) می باشد.

 

قوانین باز نشر مطالب و محتواهای سایت:

مقررات این سایت منطبق با قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۸ که در حال حاضر در کل کشور اجرایی است، تنظیم شده است. عدم رعایت این مقررات به عنوان نقض مقررات جاری کشور قابلیت پیگرد قانونی دارد.

 

از آنجایی که با توجه به قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۸ موارد زیر تحت حمایت کپی رایت قرار نمی گیرند، سایت سرپوش در این دسته از موارد هیچ گونه ادعایی ندارد:

 

 1. کلیه قوانین و مقررات عمومی از قبیل قانون اساسی کشور، قوانین عادی و آیین نامه ها و همچنین مفاد کنوانسیونها و توافقات دوجانبه یا چند جانبه بین المللی.
 2. کلیه متون رسمی اداری از قبیل ابلاغیه ها، دستورالعمل ها، بخشنامه ها، آگهی های عمومی و سایر دستورات اداری.
 3. کلیه متون قضایی از قبیل احکام و قراردادها، آراء وحدت رویه و سایر تصمیمات قضایی صادره از مراجع قضایی
 4. سخنرانی های ایراد شده در مجامع عمومی رسمی از قبیل مجلس شورای اسلامی، شورای شهر، دادگاه علنی
 5. مجموعه منتشر شده از آثار توسط مقامات عمومی مانند مجموعه قوانین موجود درروزنامه رسمی کشور
 6. سایر متون رسمی صادره از مقامات عمومی برای اطلاع رسانی
 7. ترجمه رسمی موارد بالا
 8. اخبار روز و گزارش رویدادهای مختلف به منظور اطلاع رسانی

 

 

به غیر از موارد بالا، سایر موارد که در ادامه به آنها اشاره شده است، تحت حمایت قانون کپی رایت قرار دارد و رعایت حقوق مادی و معنوی موجود در این دسته از آثار و نوشتارهای سایت با جدیت مونیتور و پیگیری می شود. عدم رعایت این مقررات به عنوان نقض مقررات جاری کشور قابلیت پیگرد قانونی دارد.

 

 

 1. طراحی گرافیک ، صفحه آرایی، پیکربندی و برنامه نویسی سایت سرپوش بطور کامل در موسسه فرهنگی دیجیتال اندیشه سرای ماکان ( صاحب امتیاز ) انجام شده و کلیه حقوق آن محفوظ و متعلق به موسسه نامبرده می باشد و هرگونه شبیه سازی و مهندسی معکوس از کلیه ساختار سایت ممنوع میباشد.
 2. عناوین و منوهای سایت تحت حمایت کپی رایت می باشد و حقوق مادی و معنوی آن محفوظ و متعلق به سایت سرپوش می باشد.
 3. کدهای html و url های صفحات نیز مطابق با ماده ۲ قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان برای سایت خبری سرپوش محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری و استفاده از آنها در سایتهای دیگر ممنوع است.
 4. مقالات، گزارش ها، تحلیل ها، یادداشتها، نقدها، ترجمه ها، مطالب آموزشی، نظرسنجی ها، عکس ها و تصاویر، فایلهای صوتی، مالتی مدیاها و ویدئوها موجود در سایت که با نماد

 

 

قوانین سایت

 

 

علامت گذاری شده اند تحت حمایت قانون کپی رایت بوده و کپی برداری جهت نشر از این مقالات به هرنحوی بدون کسب اجازه ممنوع می باشد.

 

تبصره : جهت انتشار موارد محتوایی ذکر شده در این مورد می توانید لینک مطالب سایت را در شبکه های اجتماعی، سایتها و ... به اشتراک بگذارید و همچنین مجاز به استفاده از ۲۵۰ کاراکتر از محتوا با رعایت کردن نحوه لینک به اصل مقاله می باشید.

 

 

 

قوانین عمومی سایت:

 

 • سایت سرپوش در قبال توضیحاتی که همراه با نوشتارهای این تارنما و به منظور معرفی آن در وبسایت‌ها یا وبلاگ‌ها ارائه می‌شود و نیز در قبال کامنت‌هایی که بر نوشته‌های این سایت در هرجایی غیر از خود این تارنما از جمله در شبکه‌های اجتماعی یا دیگر وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها گذارده می‌شود، مسوولیتی ندارد.
 • سرپوش هیچ گونه مسؤولیتی را در ارتباط با در دسترس نبودن به خاطر عوامل غیر قابل پیش بینی یا خارج از کنترل بر عهده نمی گیرد. همچنین مدیریت این وب‌سایت می تواند در شرایطی که سایت نیاز به تغییر سرور، تعمیرات یا توسعه فنی داشته ‌باشد با اطلاع قبلی به کاربران تا رفع مشکل به حالت معوق درآورد.
 • کاربر گرامی، اطلاعات واردشده در بخش سلامت و روانشناسی صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی داشته و توصیه می‌گردد جهت استفاده صحیح از موارد مطرح‌شده حتماً ابتدا با پزشک معالج خود تماس ‌حاصل ‌نمایید. سایت سرپوش در ارائه مطالب معتبر برگرفته از منابع شناخته ‌شده نهایت تلاش خود را می‌نماید اما این وب‌سایت هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال پیامدهای منفی ناشی از استفاده از داروها و روش های توصیه شده در این وب‌سایت را نمی‌پذیرد.

 

 

قوانین آگهی ها:

 

 • سایت سرپوش در جهت بررسی اعتبار آگهی های تبلیغاتی مندرج در سایت تلاش خود را می کند ولیکن از کاربران گرامی خواهشمندیم در جهت کسب آگاهی از صحت آگهی های تبلیغاتی ارائه شده در سایت تحقیق نمایند. وب سایت سرپوش هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت تبلیغات و آگهی های ارائه شده تقبل نمی نماید.

 

 

 

درباره این قوانین:

- سایت سرپوش امکان هرگونه تغییر در متن و قوانین مذکور را بدون اعلام قبلی برای خود محفوظ می داند.

- تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

 

نظرات ارسال‌ شده توسط کاربران در بخش‌های مختلف همواره مورد استقبال تیم سرپوش خواهد بود و معتقدیم که پیشرفت در مسیر تعالی جز با توجه به نظرات، انتقادها و پیشنهادهای جمعی کاربران بدرستی محقق نخواهد شد.