صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

اقتصاد

سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱, سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱, اقتصاد > اقتصاد کلان چرا سود سهام عدالت برای برخی افراد واریز نشده است؟

وزیر اقتصاد، گفت: سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ در اسفند سال ۱۴۰۲ واریز شد، اما باقیمانده اندک دیگری نیز وجود دارد که سرجمع آن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است و عمدتاً سه دسته شرکت‌های فولادی، پالایشی و پتر

بیشتر

۱۰ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
امام صادقی‌ها در اقتصاد ایران,امام صادقی‌ها امام صادقی‌ها در اقتصاد ایران,امام صادقی‌ها اقتصاد > اقتصاد کلان امام صادقی‌ها چه بلایی سر اقتصاد ایران آوردند؟

کارشناس اقتصادی عنوان کرد: دولت سیزدهم در حالی بالاجبار به کار خود پایان خواهد داد که به طور کاملا آشکاری از فقدان تخصص و نگاه کارشناسی رنج می‌برد.

بیشتر

۱۰ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
معافیت مالیاتی از جیب مردم,دست در جیب مردم معافیت مالیاتی از جیب مردم,دست در جیب مردم اقتصاد > اقتصاد کلان «معافیت مالیاتی شرکت‌های بزرگ» از جیب مردم جبران می‌شود

حسین راغفر در گفت‌وگو با «توسعه ایرانی»: معافیت مالیاتی شرکت‌های بزرگ یک تبعیض آشکار علیه بنگاه‌های بخش خصوصی است و یکی از دلایل خروج آنها از فعالیت اقتصادی و مهاجرتشان، همین نظام مالیاتی است با اولی

بیشتر

۱۰ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
ریال,سقوط ۴۰ درصدی ارزش ریال از زمان حضور محمدرضا فرزین در بانک مرکزی ریال,سقوط ۴۰ درصدی ارزش ریال از زمان حضور محمدرضا فرزین در بانک مرکزی اقتصاد > اقتصاد کلان سقوط ۴۰ درصدی ارزش ریال از زمان حضور محمدرضا فرزین در بانک مرکزی

از زمان حضور محمدرضا فرزین در بانک مرکزی ارزش ریال ۴۰ درصد افت کرده است. روزنامه اعتماد نوشت: از زمان حضور آقای فرزین در بانک مرکزی، ‌نرخ دلار از حدود ۴۳ هزار تومان به حدود ۶۰ هزار تومان رسیده است.

بیشتر

۰۹ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
تورم,عامل تورم,پولی اقتصاد ,افزایش نقدینگی, نرخ نقدینگی تورم,عامل تورم,پولی اقتصاد ,افزایش نقدینگی, نرخ نقدینگی اقتصاد > اقتصاد کلان  متهم اصلی تورم مزمن

به تازگی از برخی تریبون‌های سیاسی و اقتصادی شنیده می‌شود که «نقدینگی عامل تورم نیست» درحالی‌که تصور غالب در میان اقتصاددانان، پولی بودن تورم است.

بیشتر

۰۹ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
وزارت صمت,وزیر اقتصاد, ثبت سفارش واردات وزارت صمت,وزیر اقتصاد, ثبت سفارش واردات اقتصاد > تجارت و بازرگانی   نفوذ ذی‌نفعان در داستان ثبت سفارش واردات

وزیر اقتصاد در یک اظهارنظر تند نسبت به وزارت صمت در مورد صدور بخشنامه محدودیت برای واردات که از سوی این وزارتخانه صادر و سپس با فوریت حذف شد، گفته است: «یک اقدام نادرستی از سوی دستگاه مربوطه انجام شد

بیشتر

۰۹ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
شاخص کل بورس,بورس تهران شاخص کل بورس,بورس تهران اقتصاد > بورس و سهام گزارش روزانه بورس نهم خرداد ماه؛ رشد ۱۶ هزار واحد شاخص کل

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، نهم خردادماه) با رشد ۱۶۲۰۸.۶۷ و احد به ۲,۰۸۶,۰۸۴.۱۹ واحد رسید.

بیشتر

۰۹ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
شاخص کل بورس , معاملات بورس شاخص کل بورس , معاملات بورس اقتصاد > بورس و سهام  رشد ۶۳۵۵ واحد شاخص کل در اواسط بازار

شاخص کل بورس در معاملات صبح‌گاهی امروز (چهارشنبه، نهم خردادماه)، با رشد ۶۳۵۵.۳۷ واحد به ۲,۰۷۶,۲۳۰.۸۹ رسید.

بیشتر

۰۹ خرداد ۱۴۰۳

نظرات
سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱, چرا سود سهام عدالت برای برخی افراد واریز نشده است؟

وزیر اقتصاد، گفت: سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ در اسفند سال ۱۴۰۲ واریز شد، اما باقیمانده اندک دیگری نیز وجود دارد که سرجمع آن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است و عمدتاً سه دسته شرکت‌های فولادی، پالایشی و پتروشیمی هنوز به وظایف خود در پرداخت سود عمل نکرده‌اند.

[ادامه]
قیمت طلا و سکه ,بازار طلا ,قیمت طلا قیمت طلا و سکه امروز ۹ خرداد ۱۴۰۳ / بازار طلا با حمایت فاکتورهای اساسی کاهشی شد

قیمت طلا و سکه امروز در روند کاهشی بازگشایی شد. روند نزولی اونس جهانی طلا و درجا زدن قیمت دلار سکه امامی را یک بار دیگر در کانال ۴۰ میلیونی و سکه بهار را در کانال ۳۷ میلیونی قرار داد.  به گزارش تجار‌ت‌نیوز، قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه با کاهش قیمت در تمام قطعات و وزن‌ها بازگشایی شد.

[ادامه]
شاخص کل بورس,بورس تهران گزارش روزانه بورس نهم خرداد ماه؛ رشد ۱۶ هزار واحد شاخص کل

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، نهم خردادماه) با رشد ۱۶۲۰۸.۶۷ و احد به ۲,۰۸۶,۰۸۴.۱۹ واحد رسید. به گزارش مهر، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، نهم خردادماه) با رشد ۱۶۲۰۸.۶۷ و احد به ۲,۰۸۶,۰۸۴.۱۹ واحد رسید.

[ادامه]
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران,تقاضا مسکن در پایتخت مدیر عامل سازمان نوسازی: ۴۲ درصد خانوار‌های شهر تهران زیر خط فقر مسکن هستند

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در خصوص عدم تناسب در عرضه و تقاضا مسکن در پایتخت، گفت: ۴۲ درصد خانوار‌های شهر تهران زیر خط فقر مسکن هستند و در شاخص توان پذیری مسکن اصلا وضع خوبی نداریم که این مسئله نیاز شهر به مسکن سازی را تشدید می‌کند  به گزارش سایت دیده بان ایران؛  معاون شهرسازی و معماری شهردار

[ادامه]
لوله و اتصالات فاضلاب مقایسه و انتخاب صحیح اجزاء شبکه فاضلاب | لوله و اتصالات فاضلاب

انتخاب و استفاده از محصولات مناسب در شبکه فاضلاب از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند بر عملکرد، طول عمر و هزینه‌های آن تاثیر مستقیم بگذارد. در این مقاله به بررسی برخی از پرکاربردترین محصولات در شبکه فاضلاب، شامل لوله و اتصالات، چاه فاضلاب، سیستم‌های تصفیه فاضلاب، گندزدا و پمپ فاضلاب پرداختیم.

[ادامه]
قیمت جدید دام زنده ,گوشت گرم وارداتی,قیمت گوشت در بازار قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: بنابر آمار جمعیت کنونی دام سنگین ۹ میلیون راس و دام سبک ۷۱ میلیون راس است. منصور پوریان، رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: گوشت گرم وارداتی به صورت مستمر در استان های تهران، قم، البرز و آستان قدس رضوی و گوشت منجمد در تمامی استان ها عرضه می شود.

[ادامه]
economy تورم ژاپن دور از انتظار شد

تورم سالانه در ژاپن در ماه آوریل به ۲.۵ درصد رسید که کمتر از تورم ثبت شده در ماه مارس با رقم ۲.۷ درصد بود. تورم ژاپن از ۲.۷ درصد به ۲.۵ درصد رسیده که کمی از انتظار تحلیلگران دور شده است.

[ادامه]
حقوق و دستمزد,افزایش حقوق در ۱۴۰۳,حقوق و دستمزد روایت جدید وزیر کار درباره حقوق ۱۴۰۳ کارگران/ متوسط افزایش حقوق از تورم سبقت می‌گیرد؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق و دستمزد براساس مصلحت کشور و کارگران افزایش داده شده است و امیدواریم متوسط افزایش حقوق در ۱۴۰۳ از نرخ تورم سبقت بگیرد. به گزارش خبرآنلاین، سید صولت مرتضوی در قرارگاه اشتغال خوزستان اظهار کرد: بیشترین سفر آیت الله رییسی به استان خوزستان بود.

[ادامه]
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش