صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

چهارسوی علم

تبدیل پشه‌های ماده به پشه‌های نر با کمک یک ژن,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست تبدیل پشه‌های ماده به پشه‌های نر با کمک یک ژن,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست چهارسوی علم > طبیعت و محیط زیست تبدیل پشه‌های ماده به پشه‌های نر با کمک یک ژن!

محققان موفق به تبدیل پشه‌های ماده به پشه‌های نر شدند. محققان آمریکایی با همکاري "آزاده آریان"، دانشمند ایرانی این دانشگاه توانستند پشه های ماده را با کمک یک ژن، به پشه های نر تبدیل کنند.

بیشتر

۲۵ تير ۱۳۹۹

نظرات
ثبت نزدیکترین تصاویر از خورشید,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا ثبت نزدیکترین تصاویر از خورشید,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا چهارسوی علم > نجوم و فضا ثبت نزدیکترین تصاویر از خورشید توسط 'سولار اوربیتر'

هنگامی که مدارگرد خورشیدی" سولار اوربیتر"( Solar Orbiter) ناسا/ آژانس فضایی اروپا این تصویر را ثبت کرد، فاصله آن با خورشید نصف فاصله زمین و خورشید بود.

بیشتر

۲۵ تير ۱۳۹۹

نظرات
سفر به مریخ با توقف در زهره,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا سفر به مریخ با توقف در زهره,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا چهارسوی علم > نجوم و فضا ناسا: تا سال ۲۰۳۰ سفر به مریخ از طریق سیاره زهره امکان پذیر خواهد بود

دستیابی به مریخ با توقف در زهره امکان پذیر است. طبق اعلام دانشمندان ناسا سفر به مریخ تا سال ۲۰۳۰ امکان پذیر خواهد بود و می توانیم در سیاره زهره نیز توقف داشته باشیم.

بیشتر

۲۴ تير ۱۳۹۹

نظرات
سلولز در گیاهان,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست سلولز در گیاهان,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست چهارسوی علم > طبیعت و محیط زیست سلولز در گیاهان چه نقشی دارد؟

دانشمندان طرحی از سیستم این ماشین ها که گیاهان برای ساخت سلولز و انتقال آن به سطوح سلولی خود استفاده می کنند، ایجاد کردند.

بیشتر

۲۳ تير ۱۳۹۹

نظرات
رنگ,اخبار علمی,خبرهای علمی,پژوهش رنگ,اخبار علمی,خبرهای علمی,پژوهش چهارسوی علم > اخبار علمی و پژوهشی (ایران و جهان) محققان با الهام از آفتاب پرست ها یک سیستم تغییر رنگ ابداع کردند

پژوهشگران آمریکایی با الهام از بدن آفتاب پرست ها، سیستمی را ابداع کرده اند که قابلیت تغییر رنگ دارد. به گزارش ایسنا ،  آفتاب پرست ها به خاطر توانایی تغییر رنگ خود مشهور هستند.

بیشتر

۲۲ تير ۱۳۹۹

نظرات
سیارک سایکی,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا سیارک سایکی,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا چهارسوی علم > نجوم و فضا عملیات ناسا برای اکتشاف سیارک غنی از فلزات

ناسا تصمیم به کشف سیارکی دارد که قرار است ساکنان زمین را میلیاردر کند. سازمان ناسا تصمیم دارد برای اکتشاف سیارک «سایکی» فضاپیمایی بسازد و به این سیارک غنی از فلزات ارسال کند.

بیشتر

۲۲ تير ۱۳۹۹

نظرات
پاکسازی آب آلوده با الکتریسیته,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش پاکسازی آب آلوده با الکتریسیته,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش چهارسوی علم > اختراعات و پژوهش های علمی کشف روشی برای پاکسازی آب آلوده

محققان روشی جدید برای پاکسازی آب آلوده با کمک الکتریسیته یافتند. محققان استرالیایی، روشی برای پاک سازی آب آلوده ابداع کرده اند که با کمک الکتریسته انجام می شود.

بیشتر

۱۹ تير ۱۳۹۹

نظرات
کرونا,اخبار علمی,خبرهای علمی,پژوهش کرونا,اخبار علمی,خبرهای علمی,پژوهش چهارسوی علم > اخبار علمی و پژوهشی (ایران و جهان) فیلتر هوایی که ویروس کرونا (corona) را به طور آنی از بین می برد

محققان نوعی فیلتر هوا ساخته اند که ویروس های هوابرد کرونا (corona) را در برابر گرمای ۳۹۲ درجه فارنهایت قرار می دهد و آنها را از بین می برد.

بیشتر

۱۸ تير ۱۳۹۹

نظرات
پاکسازی آب آلوده با الکتریسیته,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش کشف روشی برای پاکسازی آب آلوده

محققان روشی جدید برای پاکسازی آب آلوده با کمک الکتریسیته یافتند. محققان استرالیایی، روشی برای پاک سازی آب آلوده ابداع کرده اند که با کمک الکتریسته انجام می شود.

[ادامه]
ثبت نزدیکترین تصاویر از خورشید,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا ثبت نزدیکترین تصاویر از خورشید توسط 'سولار اوربیتر'

هنگامی که مدارگرد خورشیدی" سولار اوربیتر"( Solar Orbiter) ناسا/ آژانس فضایی اروپا این تصویر را ثبت کرد، فاصله آن با خورشید نصف فاصله زمین و خورشید بود. به گزارش ایسنا، در ۹ فوریه سال ۲۰۲۰، ناسا و آژانس فضایی اروپا مأموریت مدارگرد خورشیدی خود موسوم به سولار اوربیتر را پرتاب کردند.

[ادامه]
تراشه های هوآوی,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات جذب سرمایه قابل توجه توسط SMIC؛ یکی از تأمین‌کننده‌های اصلی تراشه‌های هوآوی

SMIC به عنوان یکی از تأمین‌کنندگان تراشه‌های هوآوی موفق به جذب قابل توجه سرمایه از طریق عرضه سهام خود شده است. شرکت SMIC به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه در کشور چین موفق به فروش ۶.۶ میلیارد دلاری سهام خود شده و این مقدار، حدود دو برابر بیشتر از هدف‌گذاری اولیه این شرکت است.

[ادامه]
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
مرتضی شریفی,زندگینامه مرتضی شریفی,عکس های مرتضی شریفی بیوگرافی مرتضی شریفی والیبالیست (+ مصاحبه و جدیدترین تصاویر)

محل تولد: ارومیه

تاریخ تولد: ۱۳۷۸/۳/۶

قد: ۱متر و ۹۳ سانتیمتر

ورزش: والیبال

شروع فعالیت در والیبال: ۱۳۸۸

ادامه
علی علیپور,تصاویر اینستاگرام علی علیپور,علی علیپور فوتبالیست بیوگرافی علی علیپور و موفقیت های آن در عرصه فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۰ آبان ماه ۱۳۷۴

محل تولد: قائم شهر

پست: مهاجم

قد: ۱۸۱ سانتی متر

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
شادمهر عقیلی,کنسرت شادمهر عقیلی,تصاویر شادمهر عقیلی بیوگرافی شادمهر عقیلی (+ تصاویر خانوادگی)

تولد: ۷ بهمن ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

ساکن: ایالات متحده آمریکا

سبک ها: موسیقی پاپ فارسی

آغاز سال فعالیت: ۱۳۷۵

ادامه
بابک جهانبخش,کنسرت بابک جهانبخش,آهنگهای بابک جهانبخش بیوگرافی بابک جهانبخش خواننده پاپ ایرانی (+ عکس همسر و فرزند بابک جهانبخش)

سال تولد: ۱ فروردین ماه ۱۳۶۲

محل تولد: بوخوم، کشور آلمان

ملیت: ایران

سبک: پاپ

همسران: مروارید شهریاری (سابق)، پریا پرتوی فرد

فرزند: آرتا

ادامه
تایگر وودز,بیوگرافی تایگر وودز,عکس های تایگر وودز بیوگرافی تایگر وودز از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر خانوادگی)

نام عامیانه: تایگر

زاده: ۳۰ دسامبر ۱۹۷۵

محل تولد: کیپرس، کالیفرنیا

قد: ۱٫۸۵ متر

ملیت: ایالات متحده آمریکا

ادامه
پوریا یلی,زندگینامه پوریا یلی,تصاویر پوریا یلی بیوگرافی پوریا یلی مشهورترین بازیکن والیبال جوانان (+ تصاویر اینستاگرامی)

متولد: ۱ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: قوچان، ایران

قد: ۲۰۹ سانتی متر

رشته ورزشی: والیبال

پست: پشت خط زن

ادامه
استفن کری,تصاویر اینستاگرامی استفن کری,ازدواج استفن کری بیوگرافی استفن کری(+ تصاویر همسر و فرزندانش)

تاریخ تولد: ۱۴ مارس ۱۹۸۸

محل تولد: اکران، اوهایو

ملیت: American

قد: ۱٫۹۱ متر

دبیرستان: Charlotte Christian(شارلوت، کارولینای شمالی)

ادامه
ویژه سرپوش