سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۴:۳۹ - ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۰۳۶۰
آموزشی

فیلم | رتبه‌های برتر کنکور ۱۴۰۲: مهاجرت می‌کنیم!

رتبه های برتر کنکور، از تصمیمشان برای مهاجرت می گویند.

جمع رتبه برتری های کنکور جمع بود. آمده بودند تا با دانشگاه تهران آشنا شوند و تصمیم بگیرند که در نهایت در کدام دانشگاه زندگی جدیدشان را شروع کنند. از آنها سوال کردیم که چقدر به مهاجرت فکر می کنند، هم خودشان و هم اطرافیانشان. معدود افرادی بودند که دوست داشتند در ایران بمانند و زندگی شان را بسازند؛ ولی بسیاری فقط می خواستند بروند برای اینکه اینجا؛ در سرزمین مادری شان، نمی توانند یک شغل با حقوق کافی داشته باشند، که اینجا پارتی بازی مهم تر از استعداد است، برای اینکه اینجا وضعیت اجتماعی، آن طور که نسل جوان می خواهد بهبود نمی یابد.

بله این نسل جدید است، نخبه های ایرانی، آینده سازان، کسانی که وجودشان از معادن طلا و الماس ارزشمند تر است و باید حفظشان کرد.

سالهاست از فرار مغزها و مهاجرت نخبگان در لا به لای سخن کارشناسان، پژهشگران و دغدغه مندان کشور می‌شنویم. نخبگانی که به هر دلیلی از کشور مهاجرت می کنند و البته بزرگترین علت را نبود بستر مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی بر می‌شمارند. برای کسی که سالها درس خوانده؛ ولی بعد از خروج از دانشگاه در جایگاه مناسب شغلی قرار نمی‌گیرد ممکن است به این فکر کند که شاید در جای دیگری از این کره خاکی بتواند در موقعیت مناسب تری قرار بگیرد؛ هرچند که در این مسیر سختی هایی را نیز متحمل می شود.

rokna.net
  • 16
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر