یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳
۰۲:۳۵ - ۲۹ آبان ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۸۰۳۷۸
مجله خودرو

فیلم/ معرفی 'EV9' عجیب ترین شاسی بلند کیا موتورز

در جریان برگزاری نمایشگاه بین المللی خودروی لس انجلس، کیا موتورز از محصول مفهومی جدید خود با نام EV9 رونمایی کرده است. این خودرو اهمیت زيادي برای کمپانی کره ای دارد زیرا به نوعی می توان آنرا زبان آینده طراحی کلاس شاسی بلند برند مذکور دانست.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، ایی ویی۹ از طراحی جعبه ای البته با جزئیات کاملاً بروز شده و آینده نگر استفاده می کند. چراغ های اصلی جلو به شکل مخفی و از نوع ال ایی دیی جذابیت بسیار زیادی دارند. درپوش موتور کاملا بدون شیب به شیشه جلو میرسد و همین مسیر خط کشی شده تا انتهای خودرو ادامه دارد.

در نمای جانبی نیز مجموعه ای از خطوط و تفاوت سطح را شاهد هستیم که در ترکیب با رینگ های جدید کیا ویژگی های یک خودروی جعبه ای متفاوت را به نمایش می گذارند.

اگر شرایط کابین را نیز به این فرمول اضافه کنیم به جرات می توان گفت این مینیمال ترین خودروی تمام دوران کیا موتورز است که پیش روی بینندگان قرار گرفته است.

کم ترین جزئیات اضافه در فضای داخل کابین وجود ندارد و همه چیز در کمال سادگی ارائه شده است. این جا بیشتر شبیه به فضای درونی یکی از سفینه های مجموعه جنگ ستارگان بنظر می رسد.

بخشی از پوشش کف کابین از تور ماهیگیری بازیافتی شکل گرفته است. همچنین از بطری پلاستیکی بازیافتی برای صندلی ها و چرم مصنوعی برای سایر قسمت ها استفاده شده است.

نمایشگر بزرگ ۲۷ اینچی نیز نیمی از کنسول اصلی جلو را بخود اختصاص داده است که اطلاعات کیلومتر و سیستم سرگرمی را پشتیبانی می کند.

سقف پانورامیک شیشه ای نیز بالاترین سطح دسترسی به نور طبیعی را ارائه می دهد.

استفاده از پنل خورشیدی برای شارژ باتری نزدیک به محل اتصال شیشه جلو، پیشرانه تمام الکتریکی با قابلیت پیمایش ۴۸۳ کیلومتر، پشتیبانی از شارژر ۳۵۰ کیلووات، شارژ سریع از ۱۰ به ۸۰ درصد در ۲۰ تا ۳۰ دقیقه و ... از ویژگی های فنی ایی ویی۹ هستند.

asriran.com
  • 18
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
سلام خیلی بی ریخته
مشاهده کامنت های بیشتر