یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
۰۰:۵۱ - ۲۰ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۰۲۸۰
سیاست

واکنش واقعی مردم به ویدیوی دوربین مخفی «مرگ اميد» درباره ابراهیم رئیسی

دوربین مخفی از حادثه فوت "ابراهیم رئیسی" در یک تاکسی جنجال آفرین شد.

انصاف نیوز ضمن گفت‌وگو با صادق زیباکلام درباره‌ی این کلیپ، در گزارشی ویدئویی با تعدادی از مردم و راننده تاکسی‌ها گفت‌وگو کرده است.

صادق زیبا کلام می‌گوید: من آن کلیپ را ندیدم اما قطعا خبر مرگ هیچ انسانی نمی‌تواند خوشحال کننده باشد؛ ولی اینکه همه‌ی کسانی که این خبر را می‌شنوند ناراحت می‌شوند و بخش عمده‌ای از آنها گریه می‌کنند، نمی‌دانم چقدر می‌شود به آن اعتماد کرد؟ همان طور که اگر آن کلیپ این را نشان می‌داد که همه خوشحالند و می‌خندند و ابراز شادمانی می‌کنند، به آن هم نمی‌شد اعتماد کرد. بنابراین، باتوجه به واکنش‌های آن جمعیتی که نمایش داده شده است، فکر می‌کنم یک جمعیت طبیعی نباشند به هیچ وجه آن آمارها مستند نیستند. مثل این است که بعد از نماز جمعه ، از جمعیتی که در آن شرکت داشتند بپرسید آیا شما با سیاست‌های فعلی موافق هستید یا نه؟ خب طبیعی است که ۹۹ درصد آنها می‌گویند آری؛ یا مثلا این آمار را از دانشجویان دانشگاه شریف بگیرید، ۹۰ درصدشان خواهند گفت خیر.

او در تحلیل چنین محتوایی برای ثبت واکنش افراد به یک سوال دروغین، و هدف احتمالی آن نیز گفت: به نظرم این کارها عبث و بیهوده است؛ اگر مقصودشان نشان دادن اشک و تاسف باشد که حکومتی‌ها این محتوا را تهیه کردند و اگر واکنش‌ها حکایت از شادمانی کند، کسانی که چشم دیدن نظام را ندارند این فیلم را ساخته‌اند. در هردو حالت هیچ اعتبار جامعه شناختی‌ای نمی‌تواند داشته باشد. اگر همه در این فیلم گریه می‌کنند، توسط حکومتی‌ها گرفته شده تا نشان بدهند که آقای رئیسی در این چهار ماه موفق بوده، مردم به او علاقمندند، پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته و قس علی هذا.

گزارش انصاف نیوز برای راستی آزمایی ویدیوی «مرگ اميد» که از سوی «آرمان تی‌وی» تهیه و منتشر شده بود را در ادامه مشاهده کنید. قابل به ذکر است که همه‌ی واکنش ها قابل ضبط و پخش نبودند.

ensafnews.com
  • 18
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
رای دادم به ریسی گولخوردم گول خوردی گول خوردن تمام ما با مردم خودمان هم جنگ داریم اسمش گذاشتیم حکومت عدل علی پیامبر با ان عظمت خاک بر سرش ریختن لبخند زد ولی ما باید حرف نزنیم سالها جنگ و اواره گی تحمل کردیم چهل ساله بدبختی تحمل می کنیم رای گیری کنید تا بفهمین مروم چه می خوان به زور حیوانی هم رام نمیشه بلا نسبت ش ما سگ وفا دار ترین جانوره اگر صاحبش شکمش سیر نکنه میره نزد دامدار دیگری چه می خواید از این ملت
بزارین کنار این مسخره بازی ها رو. دلار داره می رسه به ۵۰. پراید ۲۰۰، خط فقر ۱۵ تومن و حقوق ۳ تومن... دارن کلیپ می سازن. روزنه امید اومده بود!!! ملت رو مسخره کردن.
بزارین کنار این مسخر...
واقعا دمت کرم اینها همه دزدن
مشاهده کامنت های بیشتر