دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۰:۵۱ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۱۶۸
فوتبال جهان

گزارش بازی بارسلونا و والنسیا ۱۴۰۱/۱۲/۱۴

فیلم/ خلاصه دیدار بارسلونا ۱-۰ والنسیا (هفته بیست و ششم لالیگا)

بارسلونا در شبی که یک پنالتی از دست داد و نیم ساعت پایانی بازی را ۱۰ نفره دنبال کرد موفق شد والنسیا را در نوکمپ ۱-۰ شکست دهد.

گزارش بازی بارسلونا و والنسیا ۱۴۰۱/۱۲/۱۴

تیم فوتبال بارسلونا امشب در خانه خود نوکمپ میزبان والنسیا بود تا دیدار خود در هفته بیست و چهارم لالیگا را مقابل این تیم برگزار کند.

بارسا پیش از این بازي با اختلاف هفت امتیازی نسبت به رئال مادرید در صدر جدول ایستاده بود و امیدوار بود در شروع هفته بیست و چهارم با کسب سه امتیاز این مسابقه خیالش از بابت حفظ فاصله اش با رئال راحت شود.

شاگردان ژاوی در اولین موقعیت جدی ای که روی دروازه والنسیا خلق کردند به گل رسیدند. بوسکتس با یک ضربه چیپ توپ را به درون محوطه جریمه فرستاد و رافینیا با عبور از واسکز به این توپ رسید. او که در وسط محوطه جریمه حضور داشت و کسی کنترلش نکرده بود دروازه بان حریف را مغلوب کرد و به گل رسید.

موقعیت جدّي بعدی را باز هم بارسا خلق کرد. فران تورس که گیامون را مقابل خود می دید با یک شوت توپ را از او عبور داد ولی مامارداشویلی سنگربان والنسیا با واکنشی خوب مانع از گلزنی او شد.

چند دقیقه بعد رافینیا سانتری عالی به سمت دروازه ارسال کرد. ارسال کات دار او در حالی وارد محوطه جریمه حریف شد که آنسو فاتی برای رسیدن به توپ استارت زده بود. ولی ضربه سر او کیفیت لازم را نداشت و با اختلاف زیاد بیرون رفت. نیمه اول با برتری ۱-۰ بارسا به پایان رسید.

درحالی که تنها ۸ دقیقه از شروع نیمه دوم می گذشت بارسا صاحب موقعیتی استثنایی برای به ثمر رساندن گل دوم شد. بارسا بعداز به دست آوردن یک کرنر توپ را به گردش درآورد و بعد از حرکت ترکیبی فاتی و رافینیا توپ به کسیه رسید که در نیمه دوم وارد زمین شده بود. ارسال او به کریستنسن رسید اما ضربه او به دست گیامون برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. رافینیا و فاتی هر دو می خواستند پشت توپ قرار بگیرند ولی مسئولیت این پنالتی (Penalty kick) به عهده فران تورس گذاشته شد. او ضربه بدی به سمت دروازه والنسیا شلیک کرد و توپش از کنار دروازه بیرون رفت.

تنها چهار دقیقه بعد از این پنالتی بارسا ضربه دیگری دریافت کرد و با اخراج رونالد آرائوخو ۱۰ نفره شد. در دقیقه ۵۹ مسابقه ژول کنده سعی کرد توپ را با یک ضربه سر به مدافع هم تیمی اش آرائوخو بسپارد اما اشتباه عجیب مدافع فرانسوی در این حرکت باعث شد دورو از والنسیا توپ را به دست آورده و صاحب موقعیتی خوب شود. آرائوخو که گزینه دیگری نداشت او را گرفت و به زمین انداخت تا با دریافت کارت قرمز مستقیم اخراج شود. بارسا به این ترتیب مجبور شد حدود نیم ساعت باقی مانده را ۱۰ نفره دنبال کند.

درحالیکه تنها پنج دقیقه به پایان بازي باقی مانده بود روی یک صحنه بازیکنان والنسیا اعتقاد به پنالتی (Penalty kick) داشتند و اعتراض شدیدی به داور کردند. فرانک کسیه درون محوطه جریمه بارسا با پرز برخوردی داشت ولی داور معتقد بود خطایی رخ نداده است. داور نقطه کرنر را نشان داد و معتقد بود والنسیا تنها صاحب یک کرنر شده است. پیش از آن به نظر می رسید داور قصد دارد نقطه پنالتی را نشان بدهد. او درحالیکه به سمت نقطه پنالتی می رفت سوت خود را در دهانش گذاشته بود ولی گویا به شکلی ناگهانی تصمیمش را تغییر داد و شاید همین باعث شد بازیکنان والنسیا به شدت اعتراض کنند.

در نهایت این بازي با پیروزی ۱-۰ شاگردان ژاوی در ورزشگاه خانگی شان به پایان رسید تا بارسا با ۶۲ امتیاز از ۲۴ بازی صدرنشین لالیگا (La Liga) بماند.

varzesh3.com
  • 9
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر