شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۲۴ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۰۰
فوتبال جهان

گزارش بازی فرایبورگ و یوونتوس ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

فیلم/ خلاصه دیدار فرایبورگ ۰-۲ یوونتوس (دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا)

یوونتوس با نتیجه ۲-۰ فرایبورگ را شکست داد تا به راحتی راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا شود.

گزارش بازی فرایبورگ و یوونتوس ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

یوونتوس دیشبمیهمان فرایبورگ در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا بود. این دیدار از ساعت ۲۱:۱۵ در پارک اشتادیون آغاز شد و با پیروزی ۲-۰ تیم ایتالیایی به پایان رسید.

شاگردان مکس آلگری که دیدار رفت را با تک گل آنخل دی ماریا پیروز شده بودند در بازی امشب هم برتری خود را به میزبان دیکته کرده و توانستند برنده از زمین خارج شوند.

ریتسو دوآن در دقیقه ۵ نخستین موقعیت میزبان را روی دروازه یووه خلق کرد اما ضربه این بازیکن ژاپنی در موقعیت تک به تک با ووژیک شزنی با اختلافی اندک راهی اوت شد.

یووه کم کم از فشار اولیه فرایبورگ خارج شد و می رفت با شوت مانوئل لوکاتلی به گل برسد اما مارک فلکن با جای گیری مناسب توپ او را گرفت.

میهمان حملات خود را ادامه داد و توانست در دقیقه ۲۸ دروازه حریف را باز کند. این گل را دوشان ولاهوویچ روی ریباند ضربه برمر به ثمر رساند اما داور آنرا به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

شاگردان آلگری بازی تهاجمی خود را تا پایان نیمه ادامه دادند و مزد آنرا با زدن گل در آخرین دقیقه گرفتند.

برخورد توپ به دست مانوئل گولده در دقیقه ۴۵ داور را ناگزیر به اعلام پنالتی (Penalty kick) و اخراج این بازیکن کرد که پیش از این نیز یک کارت زرد داشت. اخراج مدافع فرایبورگ اعتراض شدید بازیکنان میزبان را همراه با داشت اما داور هلندی در تصمیم خود مصمم بود. بعد از لحظاتی تنش، ولاهوویچ پشت این ضربه ایستاد و آن را به گل اول میهمان تبدیل کرد.

فرایبورگ که ده نفره پای به نیمه دوم گذاشته بود خیلی زود می توانست به گل تساوی برسد اما شزنی با واکنشی دیدنی ضربه آزاد گرگوریچ که می رفت در گوشه دروازه آرام بگیرد را مهار کرد.

در دقیقه ۵۷ بازی شاهد یک تصمیم بحث برانگیز دیگر از سردار گوزوبویوک بودیم. او در شلوغی محوطه جریمه میهمان و در حالی که به نظر میرسید شزنی پاس رو به عقب لوکاتلی را گرفته، به جای اعلام ضربه آزاد برای فرایبورگ، یک ضربه آزاد برای یووه اعلام کرد.

شاگردان آلگری از برتری عددی خود بهره برده و در نیم ساعت پایانی، کار را در دست گرفتند. دنیلو در دقیقه ۶۵ با یک شوت خطرناک گوشه دروازه فرایبورگ را هدف گرفت و می رفت نتیجه را ۲-۰ کند، ولی فلکن به زیبایی توپ را مهار کرد.

برتری یووه تا آخرین لحظات ادامه داشت و مثل نیمه اول به گل نیز ختم شد. فدریکو کیه زا که در ۲۰ دقیقه پایانی وارد زمین شده بود بلافاصله بعد از لرزاندن تیر دروازه حریف در دقیقه ۵+۹۰ یک بار دیگر داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد و این بار با ضربه دقیق تر گل دوم میهمان را زد تا یووه با کسب پیروزی ۲-۰ ( ۳-۰ در مجموع) به جمع هشت تیم نهایی لیگ اروپا صعود کند.

varzesh3.com
  • 11
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر