دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۰:۳۶ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۱۵۷
علمی

فیلم/ ظاهر شدن بادکنک سیاه عجیب در اعماق اقیانوس!

به عجیب ترین، ترسناک ترین و جالب ترین موجودی که می توانید تصور کنید، فکر کنید؛ به احتمال زیاد، اقیانوس از قبل چیزی شبیه آن را در خود جای داده‌است و آن حیوان احتمالاً در اعماق آن زندگی می کند.

مارماهی مرموز گلپر که به آن مارماهی پلیکان نیز می گویند، یکی از غیرمعمول ترین حیوانات اعماق دریا است. این مارماهی بدنی دراز و باریک دارد که برای حرکت در آب به جلو و عقب موج می زند. مانند سایر مارماهی ها، آنها بخشی از راسته Anguilliformes هستند که شامل ۸۰۰ گونه است. آنها سیاه رنگ هستند و می توانند به طول ۶۰ تا ۹۰ سانتی متر برسند، که در مقایسه با گونه های دیگر مارماهی چندان قابل توجه نیست.

با این حال، مارماهی های گلپر برای برجسته شدن در میان مارماهی ها به رنگ های پر زرق و برق یا اندازه چشم‌گیر نیاز ندارد. آنها یک ترفند در آستین خود دارند که آن ها را ازسایر گونه های مارماهی متمایز می کند.

مارماهی های گلپر نام خود را از دهان عظیم و در حال بلعیدن گرفته اند.

چرا ظاهر این مارماهی انقدر عجیب شده است؟

این ظاهر به آنها اجازه می دهد تا آب را در دهان خود جمع کنند تا طعمه را به طور کامل ببلعند. آنها عمدتاً از سخت پوستان و ماهی ها تغذیه می کنند، ولی برخی از دانشمندان معتقد هستند دهان (Mouth) گشاد آنها به آن ها اجازه می دهد تا اگر غذا به سختی یافت میشوند، دنبال ماهی های بزرگ تر بروند.

این مارماهی ها کمیاب هستند، بنابراین ما اطلاعات زيادي در مورد آن ها نداریم. ولی آن ها در سراسر جهان یافت میشوند و توسط IUCN به عنوان گونه ای که خطر انقراض برای آنها وجود دارد دسته بندی شده اند.

khabaronline.ir
  • 18
  • 3
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر