پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۳۰ - ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۰۲۵۱
جامعه

فیلم/ فرونشست زمین در باغ رضوان اصفهان

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد زیر تعدادی از قبرهای واقع در باغ رضوان اصفهان، حفره‌هایی ایجاد شده است. 

سرعت پیشرفت فرونشست زمین در اصفهان افزایش یافته و هشدارها را شدت بخشیده است.

علی بیت‌اللهی، مدیر بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی هشدار داده که فرونشست اگرچه در سایر نقاط ایران نیز وجود دارد ولی بافت تاریخی اصفهان را نسبت به سایر استان‌ها بیشتر تهدید می‌کند.

توضیحات مدیر سازمان آرامستان اصفهان درباره ایجاد حفره در قبور

در پی انتشار تصاویری از نشست و ایجاد حفره در برخی قبور در آرامستان اصفهان، علی حاجیان مدیرعامل سازمان آرامستان‌های اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: این موضوع یک مسأله طبیعی و عادی می‌باشد؛ بدین نحو که پس از عملیات حفاری و متعاقب آن خاکسپاری اموات، خاک غیر متراکم و به اصطلاح خاک دستی بر روی لحد و قسمت‌های بتنی قبور ریخته می‌شود و امکان فشرده سازی آن به جهت احتمال شکسته شدن  لحدهای استفاده شده نیست.

وی افزود: در ادامه کار با انجام عملیات شفته‌ریزی نسبت به نصب سنگ‌های قبور اقدام می‌شود که بعد از گذشت زمان طولانی و در مواقع بارندگی و یا شست‌وشوی قبور توسط زائرین، آب با ایجاد چسبندگی در قسمت‌های غیر متراکم خاک، باعث تراکم و نشست قسمت‌های غیرمتراکم می‌شود که این یک مسأله طبیعی و عادی است و هیج آسیبی به متوفی و قبور نخواهد رسید.

حاجیان خاطرنشان کرد: جای هیچ‌گونه نگرانی نیست، کما اینکه این موضوع به طور دائم توسط کارشناسان فنی و عمرانی سازمان رصد و در صورت بروز چنین مواردی، سریعا نسبت به رفع مشکل موجود اقدام می‌‌شود.

hamshahrionline.ir
  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر