پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
۱۹:۰۸ - ۱۳ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۱۴۱
جامعه

فیلم/ اعتراض مردم قشم به واگذاری سواحل به بیگانگان

تعدادی از مردم شهر سوزای قشم در اعتراض به فروش سواحل در این شهر با ایجاد زنجیره انسانی خواستار حذف قرارداد فروش سواحل از سوی سازمان منطقه آزاد شدند.

روح الله کرمی سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری سازمان منطقه آزاد قشم در رابطه با این واگذاری گفت: در این واگذاری که بین شهر سوزا و روستا مِسن انجام شده، فاصله ۶۰ متر حریم دریا رعايت شده و تجاوزی به دریا و ساحل صورت نمی گیرد و هیچ محدودیتی برای دسترسی به ساحل ایجاد نخواهد کرد.

او ادامه داد: پروژه شیلاتی ماهی در قفس که با سرمایه گذاری بومیان جزیره در ۲.۵ هکتار مساحت سواحل سوزا اجرا میشود تمام مسایل قانونی حریم سواحل را رعایت کرده و این منطقه بهترین محل برای اجرای سایت پشتیبانی پرورش ماهی در قفس است.

سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به نگرانی های مردم در زمینه این واگذاری ها بار دیگر بر امکان دسترسی مردم به این ساحل تأکید کرد.

کرمی یادآور شد: زمین این پروژه سال ۹۷ به سرمایه گذار واگذار شده و تمام فعالیت های اقتصادی که در سطح جزیره قشم اجرا میشود عمده منافع اقتصادی آن من جمله ایجاد شغل و توسعه اقتصاد خانوار به خود ساکنان این منطقه باز می گردد.

tasnimnews.com
  • 11
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید