جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹
۱۳:۰۵ - ۰۲ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۰۱۶
اقتصادی

کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود

فیلم/ پشت پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی!

رییس اتاق بازگانی ایران و چین با ارائه توضیحاتی در خصوص ماجرای واردات ۷۰۰ پورشه با کارت بازرگانی یک پیرزن خاطرنشان کرد:به رییس جمهور رای می دهیم که در حساب ها سرک بکشد تا متوجه شود چه کسی حق مردم را می خورد.

مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازگانی ایران و چین طی توضیحاتی در مورد ماجرای واردات ۷۰۰ پورشه توسط یک پیرزن روستایی گفت:از سال ۹۱ مدام این قصه را تعریف می کنند؛ معلوم است که چه کسی این خودروها را به نام پیرزن وارد کرده است. طرف از فلان وزیر و وکیل نامه گرفته و پورشه ها را وارد کرده؛ مگر نخود و لوبیا است که معلوم نشود چه کسی ۷۰۰ پورشه داخل کشور فروخته است؟

او ادامه داد:به جای فرد با نفوذی که پشت ماجراست، پیرزن را معرفی می کنند؛ فقط چیزی که می شود گفت این است که خودتانید. به رییس جمهور رای می دهیم که در حساب ها سرک بکشد تا متوجه شود چه کسی حق مردم را می خورد. وقتی سالی ۱۲ میلیارد قاچاق وارد کشور می شود، این قاچاق جایی تبدیل می شود به پول و به سیستم بانکی وارد می شود؛ با شفافیت این قابل ردیابی است.

کارت‌های بازرگانی جمع می‌شود

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کارت‌های بازرگانی به‌اصطلاح یک‌بار مصرف که صاحبان آنها تجار واقعی نیستند و فقط از آنها سوء استفاده می‌شود، جمع‌آوری خواهد شد.

 جعفر سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: همواره مشکلات متعددی در استفاده از این کارت‌ها به‌ویژه در بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط آنها وجود داشت.

وی خاطرنشان‌کرد: با سامانه جدیدی که به همین منظور از حدود دو ماه پیش تعریف شده، تجار رتبه‌بندی شده و بر اساس رتبه‌شان کارت بازرگانی می‌گیرند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: به دلیل برخی مشکلات سامانه جدید، دستور دادیم تا سامانه‌های قبلی و جدید به مدت دو ماه به موازات یکدیگر کار کنند تا مشکلات سامانه جدید برطرف شود.

وی ادامه‌داد: به این ترتیب، کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف جمع آوری خواهند شد.

سرقینی، همچنین درخصوص تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زیرمجموعه وزارت صنعت، گفت: این صندوق‌ها مورد حمایت وزارتخانه بوده و هست از تشکیل و فعالیت آنها حمایت می‌کنیم.

  • 9
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید