پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۳۴ - ۲۳ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۴۵۸
فوتبال ایران

فردی که تمام استقلالی‌ها او را می‌شناسند؛ نقش «بچه» یا «آقا کوچیک» در استقلال چیست؟

افشاگری تکان‌دهنده امیرحسین صادقی: محمود بابایی باعث شد از استقلال بروم/ محمود رضا بابایی کیست؟

صادقی در گفتگو با برنامه صندوقچه اسرار آبی گفت: محمود رضا بابایی در چشمم نگاه کرد به من گفت من باعث شدم قلعه نویی تورا از تیم بیرون بی‌اندازد.

فردی که تمام استقلالی‌ها او را می‌شناسند؛نقش «بچه» یا «آقا کوچیک» در استقلال چیست؟

جواد نکونام در مصاحبه‌ای تند درباره شرایط بغرنج استقلال مکررا به فردی اشاره می‌کرد که گویا تصمیم‌گیرنده اصلی مناسبات مالی و اداری باشگاه استقلال است. نکونام حتی تهدید کرد که اجازه نمی‌دهد ترکیب را برای او بچینند. فردی که او با لقب «بچه» از او نام برد.

به نظر می‌رسد او یکی از واسطه‌های معروف فوتبال ایران است. محمود رضا بابایی که از نزدیکان دیگر پیشکسوت استقلال، مهدی رحمتی است حتی از سوی نکونام متهم شد که ناکامی‌های باشگاه در طول سالیان به دلیل حضور پررنگ او بوده است.

ورود او به قطب آبی پایتخت از زمان حضور واعظ آشتیانی رخ داد و آشنایی محمود رضا بابایی با مدیرعامل وقت استقلال از زمان وزارت صنایع بود. او سابقه رسانه‌ای به عنوان سردبیر ورزشی سایت تبیان و سازمان تبلیغات همشهری را هم دارد. بابایی، تا رابطه با بزرگان استقلال مانند قلعه‌نویی، مهدی رحمتی و فرهاد مجیدی پیش رفت و البته درگیری و مصاحبه قلعه‌نویی که او را "بچه‌" خطاب کرد باعث شد تا اکنون این لقب روی محمودرضا بابایی باقی بماند. نفوذ او به حدی زیاد بوده و هست که واعظ آشتیانی با کنایه به قلعه‌نویی گفته بود: همین "بچه" شما را سرمربی تیم ملی کرد.

چرایی حضور چنین واسطه‌هایی در تیم‌های پرطرفدار، برای اعمال نفوذ امنیتی‌ها و کنترل تیم‌های پرهوادار است‌. همان‌طور که علیرضا مرزبان در برنامه چندچند هم اشاره کرد همیشه افراد از کانال‌های امنیتی به سمت‌هایی در باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و پرطرفدار می‌رسند چرا که جمهوری‌اسلامی نمی‌خواهد کنترل خود را روی این باشگاه‌ها از دست بدهد.

حضور چنین فردی علاوه‌بر دلایل امنیتی، آورده مالی بسیاری هم برای "بچه" دارد. به نظر می‌رسد همراهی او با هر بازیکن یا مربی، نوشتن قرارداد را تضمین می‌کند.

نفوذ او به قدری زیاد است که صبح امروز قربانزاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی ترجیح داد با انتشار استوری ارتباط خود را با بابایی تکذیب کند. پرسشی که از تصاویر همراهی بابایی و قربانزاده در مراسم ختم عماد افروغ برای افکار عمومی شکل گرفت و تا کنون پاسخ روشنی به آن داده نشده است.

باشگاه استقلال که در چندماه گذشته چندین مدیرعامل و سرپرست را به خود دیده و با فشار هواداران جواد نکونام را به عنوان سرمربی جایگزین ساپینتو کرده است از همین تمرینات پیش فصل درگیر حواشی و تنش‌هایی است که مسببین اصلی آن نیروهای امنیتی هستند.

khabaronline.ir
  • 13
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
((علیرضا مرزبان در برنامه چندچند هم اشاره کرد همیشه افراد از کانال‌های امنیتی به سمت‌هایی در باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و پرطرفدار می‌رسند چرا که جمهوری‌اسلامی نمی‌خواهد کنترل خود را روی این باشگاه‌ها از دست بدهد)) من فکر میکردم سرپوش سایت داخلی هست!
چه خوب که یکی پیدا شد که مشکل داشته باشه(نکو) و در مورد ایشون حرف بزنه.جالبه که تا الان حتی مجیدی هم چنین جرأتی نداشته.
مشاهده کامنت های بیشتر