چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۴۳ - ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۲۷۱
فوتبال جهان

گزارش بازی وستهام و آرسنال ۱۴۰۲/۰۱/۲۷

فیلم/ خلاصه دیدار وستهام ۲-۲ آرسنال (هفته سی و یکم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال در دیدار مقابل وستهم خیلی زود دو گل به ثمر رساند اما در ادامه دو گل از حریف دریافت کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

گزارش بازی وستهام و آرسنال ۱۴۰۲/۰۱/۲۷

تیم فوتبال آرسنال که می دانست سیتی دیروز برنده شده و فاصله را به سه امتیاز کاهش داده، امروز به زمین وستهم رفته بود تا با کسب پیروزی، حاشیه امنیت خود در صدر جدول را حفظ کند. توپچی ها به فاصله هشت بازی تا پایان فصل خوب می دانستند که حق امتیاز از دست دادن ندارند و بازی را هم توفانی شروع کردند.

دو گل گابریل ژسوس (دقیقه ۷) و مارتین اودگارد (دقیقه ۱۰) نشان داد که شاگردان آرتتا مصمم هستند تا در این فصل تا هفته پاياني برای قهرمانی در لیگ بجنگند.

در دقیقه هفت بازی پاس بوکایو ساکا در محوطه جریمه به بن وایت رسید. وایت که از سمت راست نفوذ کرده بود، پاسی عرضی به دهانه دروازه وستهم ارسال کرد و گابریل ژسوس مقابل دروازه توپ را وارد گل کرد.

در دقیقه ۱۰ بازي، مارتینلی از سمت چپ روی دروازه وستهم توپ را ارسال کرد که توپ برگشت داده شد. توپ برگشتی مجددا به مارتینلی رسید و او توپ بلندی روی دروازه وستهم ارسال کرد. توپ پس از عبور از همه بازیکنان در دهانه دروازه به مارتین اودگارد رسید و او با یک بغل پای ساده دروازه فابیانسکی را برای بار دوم باز کرد.

وستهم پس از دریافت این دو گل شوکه شده بود و کمی طول کشید تا در جریان بازی قرار بگیرد. حرکات آنتونیو از سمت چپ آرسنال را آزار می داد و او به تنهایی بار حملات وستهم را به دوش می کشید.

در دقیقه ۳۱ بازي خطای گابریل روی پاکتا باعث شد داور برای وستهم اعلام پنالتی کند. سعید بن رحما پشت توپ ایستاد و آن را وارد دروازه کرد.

کمی بعد رمزدیل با واکنش عالی خود اجازه نداد تا ضربه سر آنتونیو وارد دروازه شود و توپ را به کرنر فرستاد. وستهم در ادامه دو فرصت عالی دیگر را توسط پاکتا و کِرِسوِل از دست داد تا نیمه اول با پیروزی ۱-۲ توپچی ها تمام شود.

آرسنال که نیمه دوم را خوب شروع کرده بود، در دقیقه ۵۲ به پنالتی (Penalty kick) دست یافت. برخورد توپ به دست بازیکن وستهم داور را مجاب به اعلام پنالتی کرد، ولی ضربه ساکا بد بود و از کنار دروازه به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد از این صحنه، وستهم گل مساوی را زد. پاس بلند تیلو کِرِر در درون محوطه جریمه ژارود بوون رسید و ضربه پای چپ او به گل تساوی میزبان تبدیل شد.

آرسنال که برای زدن گل برتری جلو کشیده بود در دقیقه ۶۴ چیزی تا رسیدن به این هدف فاصله نداشت، ولی ضربه مارتینلی روی ارسال ساکا را بوون در دهانه دروازه برگشت داد.

در دقیقه ۷۰ فابیانسکی ضربه ساکا را مهار کرد تا نتیجه بازی ۲-۲ بماند. هفت دقیقه بعد بوون می توانست وستهم را پیش بیندازد، ولی تکل به موقع تیرنی توپ را به کرنر فرستاد. وستهم که چشم به ضدحملات داشت، در دقیقه ۸۱ با ضربه سر آنتونیو تا یک قدمی زدن گل سوم رفت، ولی توپ با برخورد به تیر افقی راهی اوت شد.

در دقایق باقیمانده آرسنال هر چه تلاش کرد نتوانست گل برتری را بزند تا بازی با تساوی ۲-۲ به اتمام برسد. آرسنال حالا با یک بازی بیشتر چهار امتیاز بیشتر از سیتی دارد و یک بازی رودررو با این تیم نیز باید برگزار کند.

varzesh3.com
  • 19
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر