صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh

سیل

سیل

 

تعریف و طبقه بندی سیل ها

سیل وقتی اتفاق می افتد که آب سرریز می شود یا خشکی ای را فرا می گیرد که به طور عادی خشک است. به طور کلی ساعت ها و یا حتی روزها طول می کشد تا سیل ایجاد شود، همین زمان لازم برای آماده شدن و یا تخلیه را به ساکنان منطقه می دهد. اما گاهی اوقات، سیل به سرعت و با علایم هشداردهنده اندک ایجاد می شود.

 

سیل می تواند از راه های زیادی ایجاد شود. شایع ترین راه زمانی است که رودخانه ها و نهرها از کناره هایشان سرریز می کنند. این سیل ها، سیل های رودخانه ای نامیده می شوند. باران سنگین، سد یا خاکریز شکسته، ذوب سریع یخ در کوه ها و یا حتی شکستن سد سگ های آبی در نقطه ای آسیب پذیر می تواند یک رودخانه را سیلابی کند و آن را در خشکی های اطراف نزدیک رودخانه گسترش دهد. خشکی های اطراف یک رودخانه، دشت سیل نامیده می شود.

 

سیل های ساحلی، سیل دهانه رودخانه نیز نامیده می شود. این نوع سیل زمانی اتفاق می افتد که طوفانی بزرگ و یا سونامی باعث می شود دریا به داخل ساحل هجوم برد.

 

سیل ها دومین فاجعه طبیعی متداول روی زمین هستند. شایع ترین فاجعه آتش سوزی است.

 

عواقب بروز سیل

هنگامی که سیلاب فروکش می کند، مناطق آسیب دیده اغلب زیر گل و لای پوشیده می شوند. این رسوبات می توانند سرشار از مواد مغذی باشند و این امر کشاورزان و کشت و صنعت را در منطقه منتفع می کند. دشت های سیلابی بارور کننده و پربرکت معروفی وجود دارند.

 

دره رود می سی سی پی در آمریکا، دره رود نیل در مصر و هلال حاصلخیز در خاورمیانه هزاران سال است پشتوانه کشاورزی بوده اند. (هلال حاصلخیز از فلسطین اشغالی تا خلیج فارس کشیده می شود و بخش کوچکی از کشورمان را نیز در بر می گیرد.) درواقع جاری شدن سیل سالانه میلیون ها تن خاک غنی از مواد مغذی را پشت سر خود به جا می گذارد.

 

با این حال، سیل قدرت مخرب زیادی دارد. هنگامی که یک رودخانه به کناره هایش  طغیان می کند یا دریا به سوی خشکی حرکت می کند، سازه های بسیاری قادر به مقاومت در برابر نیروی آب نیستند. سیل می تواند پل ها، خانه ها، درختان و خودروهای زیادی را از جا بکند و با خود حمل کند. سیل ها خاک را فرسایش می دهند، از زیر پایه ساختمان ها می کنند و باعث می شوند ساختمان ها بترکند و واژگون شوند.

 

به عنوان مثال جاری شدن سیل شدید در بنگلادش در سال ۲۰۰۷ به بیش از یک میلیون خانه آسیب زد یا آنها را ویران کرد.

 

سیل ها حتی وقتی عقب می کشند می توانند آسیب بیشتری وارد کنند. آب و زمین می تواند با مواد خطرناکی مانند اشیای تیز، آفت کش ها، سوخت و فاضلاب آلوده شود. مواد بالقوه خطرناک ممکن است به سرعت ساختمان هایی که در آب فرو رفته اند را بپوشانند.

 

وقتی سیلاب در منطقه ای گسترش می یابد، حامل بیماری می شود. قربانیان سیل ممکن است هفته ها بدون آب تمیز برای نوشیدن یا مصارف بهداشتی بمانند. همین می تواند به شیوع بیماری های کشنده مثل حصبه، مالاریا، هپاتیت A و وبا منجر شود. چنین اتفاقی در سال ۱۳۷۹ در موزامبیک رخ داد.

 

به این ترتیب که صدها نفر از مردم موزامبیک بعد از سیلابی شدن رود «لیم پوپو» از خانه هایشان به اردوگاه های پناهندگان پناه بردند. آنها خیلی زود به خاطر شرایط غیر بهداشتی دچار بیماری وبا شدند و همچنین به وسیله پشه هایی که در کناره های رودخانه گسترش یافته بودند گزیده شدند و دچار مالاریا شدند. همین بیماری ها باعث مرگ و میر زیادی شد.

 

در ایالات متحده، سیل به طور متوسط مسئول نزدیک به ۱۰۰ مورد مرگ در هر سال است و حدود ۷.۵ میلیارد دلار در سال آسیب وارد می کند.

 

دره رود زرد در چین در ۱۰۰ سال گذشته بدترین سیل های جهان را به خود دیده است. سیلابی شدن رود زرد در سال ۱۳۱۰ یکی از مخرب ترین بلایای طبیعی است که تاکنون به ثبت رسیده –در این سیل تقریباً یک میلیون نفر غرق شدند و حتی تعداد بیشتری بی خانمان شدند.

 

پیش بینی سیل

هدف از پیش بینی سیل برآورد دبی جریان و سطح سیلابی است که در یک دوره بازگشت مشخص (مثلاً در یک دوره ۲۵، ۵۰ یا ۱۰۰ ساله) احتمال وقوع آن وجود دارد. نتایج این پیش بینی که سیلاب طراحی نام دارد، به عنوان مبنایی برای انتخاب روشهای مقابله با سیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیلاب طراحی معمولاً بر مبنای هزینه لازم برای کنترل آن و میزان ریسک و خطری که تخریب سیستم کنترل سیلاب پیشنهادی برای جان انسانها دارد، انتخاب می‌شود.

 

در مواردی که گسیختگی سازه آبی منجر به از دست رفتن جان انسانها و اموال زیادی بشود، طراحی بر مبنای سیلابها با احتمال رخداد کمتر و دوره بازگشت طولانی تر، مثلاً سیلاب ۱۰۰۰ ساله و حتی بیشتر، انجام می‌شود. سطح گسترش و ارتفاع این سیلابها بیش از سیلابهایی است که از احتمال رخداد بیشتری برخور دارند. پیش بینی سیلاب طراحی به دو صورت تحلیلی و زمین‌شناسی انجام می‌شود که اغلب مکمل یکدیگرند. عواملی که برای پیش بینی تحلیلی سیلاب مورد توجه قرار می‌گیرند شامل موارد زیر است.

 

بررسی توپوگرافی بخشی از حوضه آبریز که جریان آب را به منطقه مورد مطالعه تامین می‌کند.

 

تعیین نوع پوشش سطح زمین (سنگ، خاک، گیاهان)، جهت تخمین نسبت آب جاری شده به آب نفوذی و تبخیرشده.

تعیین بزرگترین رگبار و بارندگی محتمل با توجه به داده‌های موجود.

 

توجه به فصل، زیرا شرایطی مثل اشباع بودن زمین از آب یا پوشیده بودن سطح آن از برف تاثیر مستقیمی بر جریان سطحی آب دارند.

 

تعیین ظرفیت ذخیره بستر اصلی رود و دشت سیلابی اطراف آن، تغییرات احتمالی در ظرفیت ذخیره بخشهای پائین رود در آینده نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

طبقه بندی سیل ها

کارشناسان بلایای طبیعی سیل ها را بر اساس احتمال بروزشان در یک دوره زمانی معین طبقه بندی می کنند. رایج ترین طبقه بندی شامل سیل ۱۰ ساله، سیل ۵۰ ساله و سیل ۱۰۰ ساله است. به عنون مثال سیل ۱۰۰ ساله یک رویداد مخرب بسیار بزرگ است که انتظار می رود تنها یک بار در هر قرن اتفاق بیفتد.

 

اما این تنها یک پیش بینی است. «سیل ۱۰۰ ساله» در واقع به این معنی است که ۱ درصد احتمال دارد چنین سیلی در هر سال اتفاق بیفتد. در دهه های اخیر، سیل های ۱۰۰ ساله زود به زودتر رخ داده اند. این امر ممکن است به دلیل گرم شدن کره زمین و دوره کنونی تغییرات آب و هوایی باشد.

 

رود سرخ، که در امتداد مرز داکوتای شمالی و مینه سوتا جریان دارد، دارای سیل مزمن است. وقتی سطح آب بیش از ۸.۵ متر (۲۸ فوت) است به عنوان مرحله سیل در نظر گرفته می شود. در سال ۱۹۹۷، سطح رودخانه تقریباً به ۱۲ متر رسید و از این نظر رکورد زد. در سال ۲۰۰۹، سطح رودخانه بار دیگر رکورد زد و به ارتفاع تقریبا ۱۲.۵ متر (۴۰.۸ فوت) رسید. رودخانه ۶۱ روز سیلابی ماند.

 

سیل های ناگهانی در مدت چند ساعت بارش سنگین ایجاد می شوند. سیل های ناگهانی می توانند بسیار خطرناک باشند، به عنوان مثال بلافاصله یک جویبار را به یک دیواره آبی در حال غرش تبدیل کنند که همه چیز را در مسیرش جارو می کند و در هم می نوردد. بیشترین مرگ های ناشی از جاری شدن سیل در نتیجهسیل های ناگهانی رخ می دهد. در سیل های ناگهانی سیستمی برای طبقه بندی بزرگی سیل ها وجود ندارد.

 

بیابان ها در مقابل سیل های ناگهانی آسیب پذیرند. وادی ها بستر خشک شده رودها هستند که تنها در طول باران های سنگین جاری می شوند. وادی ها می توانند در طول بروز سیل های ناگهانی خطرناک باشند زیرا به ندرت مناطقی ساحلی دارند که انرژی سیل را کم کند.

 

شهر جده در عربستان سعودی، در محل چند وادی ایجاد شده و پس از باران های سنگین، سیل ها به طور مکرر رخ می دهند. در سیل جده در سال ۱۳۸۸ بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند. سیل ها به قدری سریع ایجاد شدند که بسیاری از قربانیان در اتومبیل های خود غرق شدند.

 

 

سیل - افغانستان

سیل به غرب و شمال افغانستان رسید/ ۱۷ نفر کشته شدند مقام‌های محلی در شمال و غرب افغانستان از مرگ دست‌کم ۱۷ نفر در جریان سیلاب‌ها در این مناطق افغانستان خبر داده‌اند. دست‌کم ۱۴ نفر دیگر زخم برداشته‌اند. از این تعداد ۱۰ نفر در فاریاب، ۶ نفر در ولایت غربی هرات و یک نفر دیگر در بلخ جان خود را از دست داده‌اند. این تلفات ناشی از... سیل از دو روز به اینسو رخ داده است. وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان اعلام کرده است که فردا (شنبه، ۹ حمل/فروردین) و هفته آینده...

سیل در افغانستان جان ۲۰ تن را گرفت سیل در جنوب افغانستان دستکم ۲۰ نفر از جمله چند کودک را به کام مرگ کشاند. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، دفتر هماهنگی امور امدادرسانی سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد که سیل صدها خانه در هرات را خراب کرده و مردم ناگزیر شدند به مدارس، مساجد و ساختمان‌های دولتی پناه ببرند. تنها در... سیل اخیر در قندهار بسیار بالا بوده و آن را بی سابقه توصیف کرده اند. ...

سیلاب در ولایت «بادغیس» افغانستان جان ۱۸ تن را گرفت سیلاب در ولایت «بادغیس» افغانستان منجر به کشته شدن ۱۸ نفر شد. به گزارش مهر، شماری از اعضای شورای ولایتی بادغیس اعلام کردندکه در نتیجه سرازیر شدن سیلاب در این ولایت، ۱۸ تن کشته شده‌اند. «عبدالعزیز بیگ» رئیسشورای ولایتی بادغیسگفت که این افراد در شهر های «مقر» و «بالامرغاب»... سیلاب جان باخته‌اند. به گفته وی، در نتیجه سرازیر شدن سیلاب‌ها، بیش از ۱۰۰ خانه مسکونی در این دو شهرتخریب شده است. در همین...

سیل در افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
سیل در افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
سیلاب در بادغیس,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

سیل - اقتصاد

آئین نامه سیلاب در دست تدوین قرار دارد رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: آیین‌نامه سیلاب توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با همکاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مرحله تدوین قرار گرفته است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی زاده افزود: یکپارچه‌سازی آیین‌نامه‌های... سیلاب اخیر بی سابقه بود و  یک سوم سرزمین تحت تاثیر آن قرار گرفت، ادامه داد: گروه های مختلفی از سوی مرکز تحقیقات در سیلاب اخیر از ابتدای آن تا روزهای پایانی ...

سیل اخیر یک میلیون تن گندم را از بین برد معاون امور زراعت وزرات جهاد کشاورزی گفت: سیل ابتدای امسال در برخی از استان‌ های کشور، یک میلیون تن از محصول گندم کشاورزان را از بین برد. به گزارش ایرنا، عباس کشاورز روز یکشنبه در جریان بازدید از مزارع نمونه گندم و کلزای شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت مناسب آب و هوای امسال کشور باعث... سیل استان‌های گلستان، خوزستان و کرمانشاه، بیش از ۱۴.۵ میلیون تن گندم در کشور برداشت شود. وی اظهار داشت: دولت به راحتی می‌تواند بیش از ۱۲ میلیون...

تخلیه ۳ سد تهران به دلیل احتمال وقوع باران‌های سیل آسا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از تخلیه سه سد کرج، لتیان و ماملو به دلیل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در مورد احتمال وقوع باران‌های سیل آسا خبر داد. سید حسن رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت سدهای تهران توضیح داد: سد طالقان سرریز شد و سدماملونیز در شرف سرریز شدن است. البته... سیلآسارا پیش‌بینی کرده‌اند که البته احتمال وقوع آن ۵۰ درصد است. اما به دلیل اینکه گرفتار سیلاب نشویم، سه سد را تخلیه می‌کنیم. چنانچه تخلیه...

سیل‌زدگان چقدر سیمان رایگان گرفتند؟ دبیر ستاد کمک‌های بنیاد مستضعفان در سوانح طبیعی میزان کمک‌های صورت گرفته از سوی این بنیاد به مناطق سیل زده را پس از وقوع سیل اخیر در کشور اعلام کرد. علی امیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کمک‌های بنیاد مستضعفان به سیل‌زدگان در حوزه تجهیزات اسکان، تأمین سیمان رایگان، پوشاک، اقلام... سیل‌زده سیمان رایگان به آنها تعلق گیرد که تاکنون نیز جمعاً به میزان ۴۹ هزار تن سیمان تخصیص یافته است. وی ادامه داد: از سوی بنیاد مستضعفان...

اعلام مصوبات جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و دبیر کمیته نوسازی و بازسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده با اشاره به تشکیل جلسه این کارگروه، از ارائه برنامه‌های اجرایی دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص بهسازی و نوسازی مراکز آموزشی و درمانی آسیب دیده از سیل ظرف... سیل‌زده در ادامه اعلام کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت تسریع در بازسازی و نوسازی مراکز بهداشتی و مدارس به دلیل ضرورت استمرار در ارائه خدمات به شهروندان مقرر...

آخرین وضعیت سدهای کشور در نیمه اردیبهشت‌ماه اعلام شد سیلاب‌های فروردین‌ماه در کنار بارش‌های مناسب چند ماه اخیر موجب شده است تا سدهای استان خوزستان نیز در وضعیت بسیار مطلوبی قرار گیرند؛ به طوری که ورودی به سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به حدود ۳۷.۵ میلیارد مترمکعب رسیده است. این رقم سال گذشته در چنین زمانی تنها هفت میلیارد مترمکعب...

اختصاص ۶ میلیارد تومان وام بلاعوض و تسهیلات به سیل‌زدگان رئیس بنیاد مسکن از اختصاص ۶هزار میلیارد تومان وام بلاعوض و تسهیلات به سیل‌زدگان خبر داد. به گزارشتسنیم، علیرضا تابش اظهار کرد: ۱۰۱هزار واحد مسکونی تعمیری و بالغ بر ۶۳هزار واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل‌زده کشور شناسایی شده است. همچنین، ۱۲۰هزار واحد تاکنون تشکیل پرونده داده‌اند و سایر آمارگیری‌ها... سیل‌زدگان تشکیل ‌شود. وی درباره میزان و نوع تسهیلات به سیل‌زدگان نیز توضیح داد: تسهیلات در شهر ۵۰میلیون تومان و در روستا ۴۰میلیون تومان با...

واکنش وزیر راه به تخریب پُل‌ها در سیل اخیر/قصور از طرف پیمانکاران نیست محمد اسلامی گفت: تا آنجایی که ما بررسی کردیم هیچ پُلی به خاطر ضعف ساخت(در مناطق سیل زده) سقوط نکرده است. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگوبا فارس، در مورد اینکه آیا در مناطقسیل زده با پیمانکارانی پل های ساخته شده توسط آن‌ها ریخته شده و قصوری در کارشان است برخورد صورت می‌گیرد... سیل زده) سقوط نکرده است. وی ادامه داد: پل یک آبراه است، آب یک راه دارد؛ آب از راه خودش بیاید از زیر پل رد می شود مگر اینکه از میزان پیش بینی...

احتمال ورود خوزستان به وضعیت زرد حمله ملخ‌ها معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: براساس آخرین گزارش فائو، کشور کویت در بحث حمله ملخ‌ها در وضعیت زرد قرار دارد و با توجه به اینکه این کشور در همسایگی عراق و خوزستان قرار دارد، احتمال دارد تا وضعیت زرد شهرستان‌های خرمشهر و آبادان را تحت پوشش قرار دهد. محمد قاسمی نژاد در...

سیل خوزستان، برخی چاه‌های نفتی آزادگان را غرق کرد به گزارش تسنیم، ورود سیلاب به هورالعظیم تبعاتی برای بخش تولید نفت کشور داشت، به گونه‌ای که برخی چاه‌های میدان مشترک آزادگان جنوبی از مدار تولید خارج شد. خبرهای رسیده حاکی از آن است که حداقل ۶ حلقه چاه تولیدی این میدان با توقف تولید نفت مواجه شده و عملیات حفاری در برخی چاههای جدید نیز...

سیل چقدر به نفتی‌ها خسارت زد؟ پس از جان و مال مردم، یکی از آسیب‌پذیرترین مواردی که می‌توان گفت بعد از سیل‌های اخیر در استان‌های غربی در معرض آسیب بود و توجه به آن‌هم در اولویت قرار دارد، تأسیسات نفتی است؛ برآوردهای اولیه حاکی از خسارت چشم‌گیر سیل به تأسیسات نفتی است؛ البته تا زمان اتمام سیل نمی‌توان میزان دقیق خسارت‌ها را... سیل، هزار میلیارد تومان به تأسیسات صنعت نفت خسارت زده است. همچنین برآوردهای اولیه حاکی از آن است که سیل تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان به تجهیزات گازی نیز خسارت...

مقام وزارت صنعت: ۸۸۷۸ واحد صنفی در سیل هفت استان آسیب دید رییس مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت از آسیب سیل به هشت هزار و ۸۷۸ واحد صنفی در هفت استان کشور خبر داد. به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیمان زندی بیشترین آمار واحدهای صنفی آسیب دیده را با چهار هزار و ۳۳۵ واحد مربوط به لرستان اعلام کرد و گفت: ۶۰۰ واحد قالیبافی... سیل خوزستان نیز پس از جمع بندی اعلام می شود. به گزارش ایرنا، بارندگی های شدید و سیل از بیست و هشتم اسفندماه گذشته آغاز شد و همه استان های...

سیلاب,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
گندم,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
تخلیه ی سدهای تهران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
مناطق سیل زده,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
مهدی جمالی نژاد,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
وضعیت سدهای کشور,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
سیل زدگان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
محمد اسلامی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
economy
چاه‌های نفتی آزادگان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
تأسیسات صنعت نفت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
خسارت سیل به واحدهای صنفی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن

سیل - اینفوگرافیک

اینفوگرافی / آمار اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده خوزستان سیل بخش قابل توجهی از استان خوزستان را در برگرفته و باعث آبگرفتگی بسیاری از روستاها و شهرها شده است. از همان روزهای ابتدایی آغاز سیل و دستور تخلیه روستاها و شهرها، مراکز امدادی مثل هلال احمر اقدام به برپایی کمپ‌های اضطراری کردند. در این اینفوگرافی تعداد و محل این کمپ‌ها در استان خوزستان...

اینفوگرافی / آمار مشارکت مردمی برای کمک به سیل‌زدگان طبق نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که درباره کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان منتشر شده، ۳۱/۳ درصد افراد، کمک‌های خود را از طریق هلال احمر به دست سیل‌زدگان رسانده‌اند، ۱۴/۳ درصد از طریق مساجد، ۱۲/۷ به صورت فردی، ۸/۱ درصد از طریق کمیته امداد و ۳/۱ درصد از طریق ورزشکاران هنرمندان و استادان دانشگاه... سیل‌زدگان کمک کرده‌اند. حدود ۱۹ درصد از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی، گفته‌اند مطمئن نیستند کمک‌ها به دست سیل‌زده‌ها برسد. منبع...

اینفوگرافی / تاثیر روانی سیل بر کودکان و شیوه مواجهه با آن بر اساس مقاله‌ای علمی که در سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شده، کودکان در بلایایی مانند سیل، مراحل مختلفی از واکنش‌های روحی و روانی را از خود بروز می‌دهند که به طور کلی شامل پنج مرحله ضربه، قهرمان‌گرایی، شادمانی یا فراموشی غم، مواجهه با واقعیت و تجدید سازمان است. در این اینفوگرافی... سیل به سه مرحله تقسیم می‌شود: ۱- قبل از وقوع سیل۲- هنگام وقوع سیل۳- بعد از وقوع سیلتمامی مراقبت‌ها در این سه مرحله به دو دسته روحی/ روانی...

اینفوگرافی/ چگونه از سیل در امان بمانیم؟ در اینفوگرافی زیر به طور خلاصه راهکارهای اساسی برای در امان ماندن از سیل قبل، هنگام، و بعد از وقوع آن شرح داده شده است. این نکات را چندبار مرور کرده و به عزیزان خود آموزش دهید تا میزان خطرات این بلای طبیعی را به کمترین حد برسانید. برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگتر اینجا را کلیک...

اینفوگرافیک/ مهمترین حوادث رخ داده از دی ماه ۹۵ تا دی ماه ۹۶ به گزارش اعتماد آنلاین، در این اینفوگرافیک مهم‌ترین حوادث رخ داده از دی ۹۵ تا دی ۹۶ که منجر به فوت هم‌وطنانمان شده را بررسی می‌کنیم. برای دیدن عکس در ابعاد واقعی اینجا رو کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده خوزستان
اینفگرافیک کمک به سیل‌زدگان
اینفوگرافی تاثیرات سیل بر کودکان
اینفوگرافیک درامان ماندن در زمان وقوع سیل
اینفوگرافیک فوتی های حوادث

سیل - تصاویر

تصاویر/ سیل؛ مهمان ناخوانده پاییز گلستان بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در نوکنده گلستان باعث ایجاد خساراتی به برخی مزارع و تخریب یک پل در این شهر شد، سیل در آق قلا هم باعث آبگرفتگی و مسدود شدن جاده گرگان به آق قلا شد. ...

تصاویر/ سیل در برخی از شهرستان های گیلان بارش های شدید و رگباری باران در استان گیلان، باعث طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب در برخی شهرستان های گیلان شد که خسارت هایی نیز به دنبال داشت. ...

تصاویر / مراسم حمایت از سیل زدگان لرستان و تجلیل از دکتر ظریف مراسم حمایت از سیل زدگان لرستان جمعه شب با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در تالار ایوان شمس برگزار شد. در این مراسم از محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه نیز تقدیر شد. ...

تصاویر/ خسارت سیل در بخش کوهپایه شرق اصفهان با ورود سامانه بارشی جدید به کشور در روزهای پایانی فصل بهار، روستاهای کوهپایه روستاهای سید آباد، مزرعه یزدی، عطر افشان، بوران، جشوقان، مند آباد، علون آباد، حیدر آباد، علی آباد، دخر آباد، مجید آباد در شرق اصفهان شاهد بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب بودند که خساراتی به زمین‌های کشاورزی، ۴۵ خانه وارد و...

زندگی مردم سیل زده بیت حمدان ثلجه در چادر در حالی که بخش زیادی از سیل زدگان به خانه‌های خود بازگشتند، مردم روستای بیت حمدان ثلجه در چادر و روی تپه‌های شهرستان حمیدیه زندگی می‌کنند. ...

گزارش تصویری/ مراسم امضای پوستر و آلبوم 'جام تهی' شجریان به نفع سیل زدگان مراسم امضای پوستر و آلبوم "جام تهی" محمدرضا شجریان به نفع سیل زدگان، پنجشنبه ۵ اردیبهشت، با حضور حسین علیزاده و فریدون شهبازیان در کافه کارفه برگزار شد. ...

گزارش تصویری/ غرق شدن خودروها در سیلاب خوزستان ۲ خودرو در سیلاب جاده اهواز - آبادان غرق شدند مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از غرق شدن ۲ خودرو در سیلاب جاده اهواز - آبادان خبر داد و گفت: سرنشینان این خودروها نجات یافتند. ...

تصاویر/ جمع‌آوری کمک‌های مردم و هنرمندان برای سیل‌زدگان جمعی از مردم و هنرمندان، جمعه (۲۳ فروردین) با حضور در مقابل سینما آزادی تهران، کمک‌هایی را برای سیل‌زدگان چند استان کشور جمع‌آوری کردند. این برنامه از سوی خانه سینما برگزار شده بود. ...

گزارش تصویری/ آبگرفتگی ورودی شمالی اهواز با افزایش رهاسازی آب از سدهای خوزستان و شکسته شدن کانال انتقال آب کرخه، ورودی کلانشهر اهواز از سمت جاده شوش دچار آبگرفتگی شد. ...

تصاویر/ فرار سیل زدگان حمیدیه خوزستان به جنگل سیل زدگان شهرستان حمیدیه با دامها، لوازم و وسایلی که توانسته اند از خانه های خود بردارند، به جنگل «خسرج» پناه برده اند.افزایش خروجی سد کرخه در پی بالا آمدن حجم مخزن این سد باعث شکستن سیل‌ بندهای حمیدیه شده است. ...

تصاویر امدادرسانی به مناطق صعب‌العبور الیگودرز به گزارش باشگاه خبرنگاران، در پی بارش‌های شدید باران در استان لرستان و جاری شدن سیلاب خسارت‌های زیادی به شهرها و روستاهای آن از جمله شهرستان الیگودرز وارد شده که در نتیجه بسیاری از معابر شهری، روستایی و راه‌های دسترسی مردم به بیرون از آن مسدود شده است. به همین دلیل نیروهای پرتلاش امدادگر و داوطلب امداد... سیله بالگرد، ارزاق و مایحتاج لازم رابهروستاهای صعب العبور و سیل‎‌زده الیگودرزبرده و مصدومین و بیماران اورژانسی رابه اولین مراکز...

تصاویر هوایی منطقه پلدختر و روستاهای اطراف به گزارش ایرنا، تصویر هوایی نمایی از منطقه پلدختر و روستاهای اطراف را در روز جمعه و پس از سیل اخیر نشان می دهد. عکس: عبدالله حیدری ...

تصاویر سیل در گلستان,عکس های سیل در نوکنده,تصاویر سیل گلستان در آبان 98
تصاویر سیل در گیلان,عکس های سیل در شمال ایران,تصاویر سیل در برخی از شهرستان های گیلان
تصاویر تجلیل از محمدجواد ظریف,عکس های مراسم حمایت از سیل زدگان لرستان,تصاویر پیروز حناچی در مراسم حمایت از سیل زدگان لرستان
تصاویر سیلاب در شرق اصفهان,تصاویر خسارت سیل در شرق اصفهان,عکس هاس سیلاب اصفهان در انتهای بهار
تصاویر مردم سیل زده بیت حمدان ثلجه,تصاویر زندگی مردن بیت حمدان در چادر, عکس ها مردم سیل زده در چادر
تصاویر مراسم امضای آلبوم شجریان به نفع سیل زدگان,عکس های جشن امضای آلبوم جام تهی,تصاویری از هنرمندان در جشن امضای آلبوم و پوستر جام تهی
تصاویر سیل شادگان,عکس های سیل در شادگان خوزستان,عکس های غرق شدن خودروها در سیلاب خوزستان
تصاویر جمع‌آوری کمک‌های مردم و هنرمندان برای سیل‌زدگان,عکس های هنرمندان در حال جمع آوری کمک برای سیل زدگان,عکس های بازیگران در لباس هلال احمر
عکس آبگرفتگی در اهواز,تصاویرآبگرفتگی در اهواز,عکس ابگرفتی
تصاویر فرار سیل زدگان حمیدیه خوزستان به جنگل,عکس های مردم حمیدیه در جنگل,تصاویری از مردم سیل زده حمیدیه در جنگل خسرج
تصاویر امدادرسانی به الیگودرز,عکسهای امدادرسانی به سیل زدگان,عکس های امدادرسانی هلال احمر
تصاویر هوایی سیل در پلدختر،عکس های سیل در پلدختر,عکسهای پلدختر بعد از سیل

سیل - جامعه

دادگاه مقصران سیل شیراز برگزار شد جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار شد. به گزارش مهر، این جلسه با حضور اولیاء دم جانباختگان و جمعی از مصدومان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز به عنوان شکات پرونده و دو تن از شهرداران ادوار مخلتف در مجتمع   قضایی شهید... سیل در شیراز در برگزار شود، گفت: علاوه بر ملحوظ داشتن سرعت در رسیدگی به این پرونده همواره دقت نظر و اخذنظرات کارشناسی در مراحل مختلف در دستور کار قرار...

سیلاب شهر بهارستان را تهدید می‌کند رییس پیمان شرکت عمران بهارستان گفت: بالادست این شهر نیازمند اجرای طرح‌های آبخیزداری است در غیر این صورت سیلاب این منطقه را تهدید می‌کند. مجتبی مهاجری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در محدوده بالادست شهر بهارستان منطقه حیات وحش و کوه‌های کلاه قاضی وجود دارد و بارندگی‌هایی مانند آن... سیلاب این شریان حیاتی را هم با بن‌بست و توقف روبه رو خواهد کرد. رییس پیمان شرکت عمران بهارستان افزود: در بالا دست این منطقه نیاز است که به طول حدود...

جاری شدن سیل در تربت‌جام/ خسارت به به ۳۰ منزل‌مسکونی فرماندار تربت‌جام از بارش تگرگ در ارتفاعات و جاری شدن سیل در این شهرستان خبر داد و گفت: معاون عمرانی استاندار نیز برای بررسی شرایط و اوضاع منطقه به تربت‌جام اعزام شده است. مرتضی حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ساعت ۱۹ امشب بارندگی به مدت ۲۰ دقیقه و در حدود ۲۰ میلی‌متر در تربت‌جام ادامه... سیل در دشت‌های اطراف شهرستان گردید و به سمت شهر جاری شد. وی ادامه داد: بلافاصله در دقایق اولیه جاری شدن سیل ستاد بحران شهرستان به صورت آماده‌باش...

هشدار تخلیه خانه‌ها در خرم‌آباد به دلیل خطر سیل فرماندار خرم‌آباد می‌گوید: با توجه به شرایط آب و هوایی نیاز است که مردم منطقه کرگانه امشب منازل خود را ترک کنند. جعفر طولابی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های امروز و احتمال بالا آمدن آب رودخانه کرگانه به اهالی این منطقه که کنار رودخانه و در نوار ساحلی قرار دارند هشدارهای...

تهران آماده مقابله با سیل نیست/ لزوم نصب سیستم هشدار سیل در نقاط بحرانی مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران گفت: آبگرفتگی‌های معابر تهران در بارش‌های ۴۸ ساعت گذشته، نشان دهنده، نبود آمادگی کامل برای مقابله با سیل در تهران است. به گزارش تسنیم، سید حسن رضوی با اشاره به اینکه بیشترین مشکل در این آبگرفتگی ها، رودخانه و کانال‌های درون شهری است افزود: رسوب زدایی و هدایت جریان‌های... سیل در این شهر است. رضوی با بیان اینکه تا صبح دیروز، ​ ۸۰ مورد آبگرفتگی معابر در نقاط مختلف تهران گزارش شده است گفت: اگر بارندگی‌ها با شدت و مدت...

شمال سیلابی می‌شود/ توقف در حاشیه رودخانه‌ها ممنوع سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران، کاهش دما، وزش باد شدید و سیلابی شدن برخی از مناطق کشور طی امروز و فردا هشدار داد. به گزارش مهر، سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای هشدار داده که از عصر امروز تا عصر فردا در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان  بارش شدید باران همراه با وزش باد شدید و کاهش دما بین ۴... سیلها و احتمال سیلابی شدن آنها، مه آلود شدن جاده های کوهستانی و مواج شدن دریای خزر شود. این اخطاریه توصیه کرده از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها...

سیل ۸ هزار میلیارد تومان به پلدختر خسارت زد مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: سیل فروردین ماه امسال هشت هزار میلیارد تومان به زیرساخت‎های شهرستان پلدختر خسارت وارد کرد. به گزارش ایرنا، غلامرضا آقا میرزایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان پلدختر اظهار داشت: در مجموع ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی به ستاد بحران... سیل آغاز شده به گونه ای که هیچ وقت درهیچ استانی ابلاغ اعتبار، مبادله موافقت نامه و انتخاب پیمانکار به این سرعت نبوده است. آقامیرزایی با بیان اینکه...

معاون وزیر کشور: ۲۷ شعبه فاضلاب به کارون ریخته می‌شود معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به نشست‌های مختلف هیات دولت پیرامون رسیدگی به مناطق سیل زده کشور گفت: با وجود همه کمبودهای مالی که کشور با آن مواجه است اما تامین منابع مورد نیاز برای مناطق سیل زده کشور صورت گرفته است و نگرانی خاصی وجود ندارد. به گزارش ایرنا، بابک... سیل زده خوزستان در استانداری خوزستان اظهار داشت: بسیج مدیران دولتی، غیردولتی، نیروهای مسلح، خیران، گروه‌های مردم نهاد و صبوری مردم باعث شد تا مشکلات ناشی...

اطلاعیه سازمان هواشناسی در پی ورود سامانه بارشی به کشور سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در برخی مناطق کشور خبر داده است. به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از بعد ازظهر امروز (۷ مهر) همراه با رشد ابرهای همرفتی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی هشدار... سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی می‌شود. از این رو سازمان هواشناسی توصیه کرده است از تردد و توقف کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات...

مدرسه‌های به گل نشسته لرستان + تصاویر آسیه کرم‌پور، مادر ۲ تا از بچه‌ها که خانه‌اش کنار مدرسه است، می‌گوید: « ۲ تا مدرسه راهنمایی و دبیرستان قدیمی‌ هستن، اما دبستان رو ۶سال پیش ساختن، ۲ماه بعد از سیل یه بار اومدن هر ۳ تا مدرسه رو دیدن، هفته بعدشم کامیون آوردن یه مشت آهن و چیزای به دردنخور از داخلش کشیدن بیرون و بردن، دیگه هم نیومدن. هر... سیل توش رو پر از گل کرده.» با هم از دره‌ای که بین روستا و کشکان رود درست شده، پایین می‌رویم. همانجایی که قبلا خانه‌های روستای خرسدر بوده و حالا دیگر هیچ...

هشدار سیلاب‌های ناگهانی و آبگرفتگی در برخی استان‌ها سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای نسبت به وقوع سیلاب‌های ناگهانی و آبگرفتگی معابر طی امروز در برخی استان‌ها هشدار داد. به گزارش تسنیم در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است؛ ۱- توصیف سامانه های بارشی مورد انتظار: رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت نوع مخاطره: رگبار و رعد... سیلاب منطقه اثر: جمعه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ : نیمه غربی خراسان شمالی زمان پایان: جمعه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ اثر مخاطره : وزش باد شدید موقت، احتمال...

باران در شهرهای شمالی/ سیلاب و صاعقه در شرق خزر و برخی استان‌ها ‌ کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی یادآور شد: بعدازظهر فردا سیلاب ناگهانی  و بالا آمدن موقت‌ آب رودخانه‌ها در دره‌ها، وقوع صاعقه و برق‌گرفتگی در ارتفاعات‌ البرز، تهران، سمنان، مازندران و غرب گلستان پیش‌بینی می‌شود که اثر آن ‌بالا آمدن ناگهانی سطح آب رود خانه‌ها و و صاعقه در مناطق مرتفع است که...

دادگاه مقصران سیل شیراز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
خطر وقوع سیل در بهارستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
سیل در تربت‌جام,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
هشدار تخلیه خانه‌ها در خرم‌آباد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
بارش باران در تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
بارش باران در شمال,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان پلدختر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
معاون وزیر کشور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در برخی مناطق کشور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
مدرسه‌های به گل نشسته لرستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
سیلاب‌های ناگهانی و آبگرفتگی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
باران در شهرهای شمالی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا

سیل - حوادث

باران‌های سیل‌آسا در آفریقا ۲۶۵ قربانی گرفت باران‌های سیل‌آسا در کشور‌های شرق آفریقا طی دو ماه دست‌کم ۲۶۵ کشته برجای گذاشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، بر اثر باران‌های سیل آسا و سیل در کنیا، بروندی، تانزانیا، سودان جنوبی، اوگاندا و اتیوپی طی دو ماه گذشته دست کم ۲۶۵ تن کشته و هزاران تن دیگر نیز ناچار شدند...

«رم» در «ونیز» سیل‌زده وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد در پی خسارات گسترده سیل در «ونیز» ایتالیا، دولت این کشور امروز در این شهر وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده و وعده داد که برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده بودجه ویژه اختصاص دهد. به گزارش فارس، دولت ایتالیا روز پنج‌شنبه در شهر «ونیز» که در روزهای اخیر شاهد بالا آمدن شدید سطح آب بوده، وضعیت فوق‌العاده اعلام... سیل گسترده در شهر توریستی ونیز را «ضربه‌ای به قلب کشور ما» توصیف کرده است. در روزهای اخیر ونیز که خود به دلیل در جریان بودن آب در خیابان‌هایش معروف...

سیلاب ۳۰ واحد مسکونی گلوگاه را تخریب کرد معاون عمرانی استاندار مازندران از تخریب ۳۰ واحد مسکونی بر اثر بارش باران و سیلاب در شهرستان گلوگاه خبر داد. به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، مهدی رازجویان اظهار داشت: بر اساس آمارها و گزارش‌های ارسالی در پی بارش باران در شهرهای شرق مازندران در گلوگاه و بهشهربیش از ۱۴۰ میلی‌متر...

سیل و آبگرفتگی در ۵ استان/ جان‌باختن یک نفر در سیلاب رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۱۰۸ نفر در پنج استان درگیر سیل و آبگرفتگی در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد. به گزارش تسنیم، مرتضی سلیمی در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی ۴۸ ساعت گذشته گفت: پنج استان چهارمحال و بختیاری، خراسان‌های جنوبی، رضوی و شمالی و سمنان در این مدت بر اثر بارش‌های... سیل و آبگرفتگی بودند و با تلاش امدادگران هلال احمر، در ۱۱ شهر و روستا خدمات امدادی لازم ارائه شد. وی با بیان اینکه ۷۹ امدادگر در قالب ۱۶ تیم در...

۲۹ کشته و هزاران آواره در سیلاب‌های کنیا آژانس سازمان ملل متحد امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد که وقوع سیلاب‌های شدید از اوایل ماه جاری در کنیا علاوه بر ویرانی‌های بسیاری که بر جای گذاشته، تاکنون منجر به کشته شدن ۲۹ نفر نیز شده است. به گزارش ایسنا، بارندگی‌های شدیدی که از اوایل ماه اکتبر در کنیا آغاز شده، هزاران نفر را آواره کرده و مردم را... سیلاب‌ها، گِل‌رودها و رانش‌های متعدد زمین ناشی از این بارندگی‌ها در مناطق مختلف این کشور حادثه آفریده و در میان این مناطق، شهر "واجیر" در شمال شرقی کنیا...

سیل جان ۷ شهروند سعودی را گرفت بر اساس این گزارش، ۱۶ تن  از محل وقوع سیل تخلیه و هفت تن نیز در مکان امن اسکان داده شدند. بارندگی همچنین به  ۴۰ دستگاه خودرو  و سه باب  منزل مسکونی خسارت وارد کرد. شمال شرق عربستان از جمعه گذشته تاکنون شاهد بارش‌های شدید بوده است. ...

امدادرسانی به ۶۶۸ سیل‌زده در ۱۲ استان رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۶۶۸ نفر در ۱۲ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی خبر داد. مرتضی سلیمی درباره اقدامات انجام شده از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در امدادرسانی به سیل زدگان در سراسر کشور گفت: از ابتدای آبان ماه تا صبح امروز امدادگران سازمان امداد و نجات... سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند. وی با بیان اینکه تاکنون به ۶۶۸ نفر از افراد متاثر از سیل و آبگرفتگی، امدادرسانی شده است، تصریح کرد: ۴۶ تیم عملیاتی...

سیل در سومالی ۷۲ هزار نفر را آواره کرد آژانس پناهندگان سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد که حداقل ۷۲ هزار نفر بر اثر جاری شدن سیل در شهر "بلت وین" و سایر روستاهای اطراف در مرکز سومالی آواره شده اند. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای اطلاع رسانی "ریلیف وب"، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در بیانیه ای افزود که با در نظر گرفتن... سیل، سازمان با مقام های محلی همکاری کرده تا پاسخی بشردوستانه را ارزیابی کند، زیرا نبود پناهگاه و مسدود شدن مسیرهای آبی یک نگرانی اساسی است. براساس...

وقوع سیل در هند ۵۰ قربانی گرفت وقوع سیل در ایالت شمالی «اوتار پرادش» هند تنها در یک روز ۵۰ قربانی گرفت. به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک مقام رسمی هند امروز شنبه در سخنانی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۵۰ نفر بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در ایالت شمالی «اوتار پرادش» (Uttar Pradesh) کشته شده‌اند. بر...

وقوع سیل در هند/ ۱۱ نفر کشته شدند به گزارش فارس، در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهر «پونه» در هند دستکم ۱۱ نفر کشته و ۶ نفر مفقود شده‌اند. «دیپاک مهایسکار» یکی از مقامات محلی این شهر به خبرگزاری «رویترز» گفت، بیش از ۲۸ هزار نفر در نواحی پایین‌دستی این منطقه مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند. او گفت از میان ۱۱ جان باخته...

سیل در هند با ۹۵ کشته/ طوفان و رانش زمین در شرق چین با ۱۸ کشته بر اثر وقوع سیل در ۳ ایالت هند، ۹۵ نفر کشته و صدها هزار نفر بی‌خانمان شدند. به گزارش مهر به نقل از یورونیوز، شمار کشته شدگان سیل در ۳ ایالت کارناتاکا، کرالا و مهاراشترا در جنوب غربی کشور هند به ۹۵ نفر رسیده است. این در حالی است که بارش شدید باران و رانش زمین صدها هزار نفر از ساکنان این... سیل آسا خبر داد. رسانه های چینی هم طوفان سهمگینی که شرق این کشور را در نوردید خبر دادند. منابع هوانوردی چین هم از لغو هزاران پرواز در شرق...

طغیان رودخانه دیرعلی به ۹ روستای سلماس خسارت زد + عکس ‌به دنبال بارش شدید باران و تگرگ در عصر روز شنبه ۱۲ مرداد، متاسفانه ۹ روستای شهرستان سلماس به علت طغیان رودخانه دیرعلی و ایجاد سیلاب دچار خسارت شدند. ‌مرتضی اصغری  فرماندار سلماس  در گفت و گو با ایسنا، دراین خصوص  اظهار کرد: با هماهنگی خوب اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان، خطرات احتمالی... سیل در مسیل ها و روستا برطرف شد اما برق و راه ارتباطی ۳ روستای حادثه دیده هنوز قطع است. اصغری تصریح کرد: اکیپ های راهداری و تیم های اداره برق، جمعیت...

باران‌های سیل‌آسا در آفریقا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در ونیز ایتالیا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در گلوگاه,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در ایران,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیلاب‌های کنیا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در عربستان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
accident
سیل در سومالی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
رودخانه دیرعلی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

سیل - خواندنی ها و دیدنی ها

مرگبارترین سیل های جهان را بشناسید سیل به عنوان یکی از خطرناک‌ترین بلایای طبیعی محسوب می‌شود که آثار مخربی را به همراه دارد. در این مقاله با مرگبارترین سیل های جهان آشنا می‌شوید که به میلیون‌ها نفر آسیب جانی و مالی رساندند. هنگام وقوعسیلبسیاری از افراد جان خود را به دلیل غرق شدن از دست می‌دهند، اما آثار مخرب سیل... سیلاب‌ها مشکلات قحطی را به همراه دارند که جان بسیاری از افراد به دلیل گرسنگی به خطر می‌افتد. همچنین در بررسی سیل‌های گذشته متوجه می‌شویم که بیماری‌های...

نخستین خانه جهان که هنگام سیل بالا می‌رود / تصاویر ...

سیل های جهان,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها,خانه ای که هنگام سیل بالا می‌رود

سیل - دیجیتال

فناوری در زمان بحران؛ از سرویس‌های امدادی مکان‌محور تا نوتیفیکیشن بررسی روند کمک به آسیب‌دیدگان سیل و حوادث اخیر نشان می‌دهد کسب‌وکارهای نوپا و ابزارهای فناورانه در این زمینه نقش جدی ایفا کرده‌اند عید امسال برای مردم کشورمان همراه با حادثه تلخ سیل بود. در حادثه‌هایی که نوروز امسال در شهرهای مختلف رخ داد اما قطعی اینترنت و دسترسی مشترکان به ارتباطات همراه... سیل‌ها و حوادثی که در کشور رخ دادند، امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در پیامی در توییتر، ‌به نقش فناوری‌ در امدادرسانی و پیشگیری از خسارت...

سرویس‌های امدادی مکان‌محور,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

سیل - مذهبی

پیدا شدن شهید دفاع مقدس در سیلاب اخیر؛ از شایعه تا واقعیت اما روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر کشف پیکر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس در جریان سیل اخیر در شهر آبادان را تکذیب کرد و عنوان کرد: هرچند پلاک متعلق به یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس به نام...

آیت‌الله مکارم شیرازی: با دیدن سیل‌زدگان گریه‌ام گرفت ‌مرجع تقلید شیعه با بیان اینکه تا همکاری عموم مردم نباشد، مشکلات مردم سیل زده حل نخواهد شد گفت: باید در سراسر کشور مراکزی برای جمع آوری کمک های مردمی تشکیل شود و وجوهات مردم جمع آوری و در آن مناطق هزینه شود. ‌به گزارش ایسنا، آیت الله ناصر مکارم شیرازی، در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم... سیل‌های رخ داده در کشور عنوان کرد: قراین به دست آمده نشان می‌دهد که مشکلات مردم سیل زده بیش از آن است که ما فکر می‌کنیم و این مشکلات هم بدون همکاری و مشارکت...

پیدا شدن شهید دفاع مقدس در سیل,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
آیت الله ناصر مکارم شیرازی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما

سیل - سیاست

سیل ۳۸ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد کرد/ پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان خسارت معاون رئیس جمهور گفت: سیل ۳۸ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور وارد کرد که تاکنون ۱۶ هزار میلیارد تومان آن را پرداخت شده است. به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت در هجدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که هم‌اکنون در سالن شهدای گمنام استانداری در حال برگزاری است، اظهار کرد: ما شدیدترین تحریم‌های... سیل داشتیم که تا الان ۱۶ هزار میلیارد تومان آن را پرداخت شده است. ...

مقصر اصلی سیل شیراز مشخص شد محمدرضا امیرحسن‌خانی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه گزارش کمیسیون از سیل امسال در استان‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه مقرر شد تا گزارشات در این زمینه جمع‌بندی و در صحن کمیسیون... سیل شیراز عمده تقصیر بر عهده شهرداری این شهر است که خسارات زیادی را هم متوجه مردم کرد.  نماینده مردم فردوس در مجلس تصریح کرد: همچنین در این جلسه...

ظریف: افتخار می کنم که به خاطر مردم ایران تحریم شدم به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف جمعه شب در مراسم حمایت از سیل زدگان لرستان که در تالار ایوان شمس برگزار شد، افزود: امروز در این مراسم همراهی و همدلی با سیل زدگان مظلوم کشور که حتی نتوانستند از کمک‌های ایرانیان خارج کشور که برای آنها جمع آوری شده بود بهره مند شوند. من همراه همسرم امشب آمده ام که ذره... سیل به مخاطره افتادند ادعا کنیم. سیلی که همه ما از آن بهره مند شدیم  چرا که منابع آبی ما به وضع خطرناکی رسیده بود اگر رحمت و نعمت الهی نبود امروز همه ما...

رئیس جمهور اختصاص سهمیه داوطلبان کنکور مناطقی که دچار بلایای طبیعی شده‌اند را ابلاغ کرد به گزارش فارس، حسن روحانی رئیس جمهور  اختصاص ظرفیتی به میزان حداکثر ۵ درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های واقع در مناطق سیل زده را ابلاغ کرد. بر اساس این ابلاغیه به داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در شهرها یا بخش‌هایی که دچار بلایای طبیعی اعم از زلزله، سیل... سیل یا آتشفشان همراه با خسارت مستقیم جانی و مالی شده‌اند، ظرفیتی به میزان حداکثر ۵ درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌های واقع در آن مناطق و در صورت...

تصویب اعتبارات لازم برای جبران خسارات ناشی از سیل سال ۱۳۹۸ در جلسه هیأت دولت هیأت وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه با اختصاص ۳۹ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل منابع قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل سال ۱۳۹۸ در سطح ملی و استان‌های حادثه دیده کشور موافقت کرد. به گزارش ایسنا، در جلسه عصر... سیل به زیرساخت‌های حوزه راه و ترابری، مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال در خصوص آسیب‌های ناشی از سیل به تأسیسات و زیرساخت‌های شهری و روستایی و مبلغ ۱۴ هزار و ۲۱...

حکام بحرین و سعودی با خیانت به فلسطین گام در باتلاق نهاده‌اند/ سیل‌زدگان را فراموش نکنید سیل‌زدگان از جمله این اقدامات نیک و مردمی است. رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آحاد مردم و همچنین مسئولان، موضوع سیل‌زدگان را فراموش نکنند، افزودند: یکی از کارهای لازم و فوری، مسائل سیل‌زدگان است که مسئولان باید با جدیت مشکلان آنان را پیگیری و حل کنند، بخصوص در مناطقی همچون خوزستان که با...

نماینده مجلس: جبران خسارت‌های سیل از بودجه ۹۸ امکان‌پذیر نیست نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس گفت: سیل در بسیاری از استان ها بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان به بخش های مختلف از جمله کشاورزی خسارت وارد شده که جبران اینچنین خساراتی در بودجه ۹۸ غیر ممکن است. به گزارش فارس، پیش از ظهر امروز رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی به همراه نماینده مردم... سیلاب‌های اخیر دچار آسیب جدی شده، بازدید کردند و مسائل و مشکلات کشاورزان این روستا را از نزدیک موردبررسی قراردادند. هادی قوامی در این بازدید...

اگر من جای قوه قضائیه بودم، همه مسئولان خاطی در جریان سیل اخیر کشور را، پای میز محاکمه می‌کشاندم تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر من جای قوه قضائیه بودم، همه مسؤولان خاطی در جریان سیل اخیر کشور را که بی‌تدبیری به خرج دادند، پای میز محاکمه می‌کشاندم. به گزارش فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی عصر امروز در اجتماع مردم سیل‌زده کلات در مسجد جامع این شهر با اشاره به اینکه با رعایت اصول اولیه... سیل غافلگیر شویم، اظهار کرد: باید در ساخت‌وسازها اصول ساختمانی را رعایت کرد و ساختمانی محکم بر اساس اصول نظام‌مهندسی بنا کرد. تولیت آستان...

وزیر کشور: تسهیلات ۱۵ هزار میلیاردی به خانه‌های سیل‌زده اعطا می‌شود وزیر کشور گفت: بنا بر تصویب دولت، قرار شد ۱۵ هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات به افرادی که خانه‌شان بر اثر سیل خسارت دیده یا تخریب شده است، پرداخت شود. به گزارشفارس، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه بررسی رفع مشکلات موجود در پرداخت تسهیلات بانکی اظهار داشت: امروز جلسه نوسازی و بازسازی...

مردم پول‌های خود را از بانک‌ها بیرون آورده‌اند/ دود سفید صلح داخلی را روشن کنید دو منبع برای جبران خسارت سیل زدگان او در مورد منبع مالی جبران خسارت حاصل از سیل نیز می‌گوید: طرح نمایندگان مجلس استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است و موضوع دیگری که می‌توان از آن در شرایط بهره برد استفاده از تفاوت نرخ ارز است که هنوز محقق نشده است. ندا جعفری ...

نامه نمایندگان به ' روحانی ' درباره کنکور+ متن‌نامه متن نامه نمایندگان به شرح ذیل است: جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با سلام و تهیت احتراما همان‌گونه که مستحضر هستید حدود ۲۴ استان کشور در سیل‌آب‌های اخیر درگیر و خسارت‌های عدیده و حادی متحمل شده‌اند، جدای از تخریب زیرساخت‌ها و خسارات فیزیکی متاسفانه مشکلات...

روحانی: مرمت ساختمان‌ها در مناطق سیل زده تا پایان تیرماه انجام شود رئیس جمهور گفت: نیروهای ایثارگر در حادثه سیل اخیر به خوبی در صحنه حاضر شدند و کار بسیار بزرگی در این زمینه انجام دادند و این اقدامات جزء سوابق بسیار درخشان تاریخ امداد و نجات، کمک، تعاون و خدمت در کشور خواهد بود. به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن... سیل، بر ضرورت تسریع تعمیر منازل مسکونی در مناطق سیل زده تأکید کرد و گفت: با توجه به گرمی هوا در ماه‌های آینده ان شاء‌الله تا پایان تیرماه سال جاری، مرمت...

محمدباقر نوبخت,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
کمیسیون اصل 90 مجلس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
محمد جواد ظریف در مراسم حمایت از سیل زدگان لرستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
هیات دولت,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
رهبر انقلاب,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
هادی قوامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
احمد مروی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
عبد الرضا رحمانی فضلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
علی کاظمی بابا حیدر عضو کمیسیون برنامه و بودجه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

سیل - طنز

ملاک سیل اندازه کمر ماست؟! سال ۹۸ کارش را با قدرت آغاز کرد، ابتدا که سیل آمد و بعد هم استاد مشایخی را از دست دادیم.سیل متاسفانه بازهم توانست سازمان مدیریت بحران ما را غافلگیر کند، اما ناراحت می‌شوم اگر‌ فکر کنید مسئولان همینطوری دست رو دست گذاشته‌اند تا سیل ما را با خودش ببرد، نخیر! اینطوری هم نیست و آنها تلاش زیادی برای حل بحران... سیل؟! مدیر:چه خبر و عرق خارشتر! سال جدید هم دست از سر ‌ما برنمیداری؟! با اون اسمت! من:نگرانیم خب! شما باید مردم گرفتار رو نجات...

irony

سیل - علمی

هشدار کره جنوبی برای وقوع سیل در طول پدیده «اَبرماه» مقامات کره جنوبی در مورد احتمال وقوع سیل در طول پدیده «اَبرماه» آینده هشدار دادند. به گزارش فارس، سازمان اقیانوس‌شناسی کره‌جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد: انتظار می‌رود سطح آب در طول ابرماه آینده افزایش یابد. قرار است این ابرماه در روزهای جمعه ۳۰ آگوست (۸ شهریور) تا دوشنبه ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور)... سیل در طول ابرماه مواجه شود. گفتنی است؛ ابرماه یک پدیده نجومی است که در آن ماه در نزدیک‌ترین فاصله از زمین قرار می‌گیرد، سطح آب کره زمین در اثر...

اثرات مثبت سیلاب‌های اخیر در افزایش ورود آب شیرین به دریای شمال و جنوب معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی با اشاره به خسارات به بار آمده ناشی از رخدادهای سیلابی اخیر گفت: علی رغم آن، سیلاب‌های اخیر موجب ورود آب شیرین به دریا شد که اثرات مفیدی هم در رودخانه‌ها، هم در محل اتصال رودخانه‌ها و هم در داخل دریا داشته است. دکتر حمید علیزاده در گفت‌وگو... سیلابی در کشور، خاطر نشان کرد: این سیلاب هر چند که خسارات زیادی را به بار آورد، ولی بررسی‌های دریایی ما نشان داد که بسیار اثر مفیدی هم در رودخانه، هم در...

از زنبور فضانورد تا سیل در کوئینزلند چند روز پیش از ثبت این تصویر بارندگی شدید و سیل در این منطقه اتفاق افتاده بود. کهکشانمسیه۱۰۰ این تصویر مربوط به کهکشانی به نام "مسیه۱۰۰"( Messier ۱۰۰) است. مسیه۱۰۰ یک کهکشان مارپیچی است که ستاره‌های متعدد و جدیدی در آن متولد می‌شوند...

هجوم ملخ‌ها به جنوب کشور ارتباطی با سیل ندارد همزمان با بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیل در استان‌های جنوبی کشور، ملخ‌های صحرایی به برخی استان‌ها از جمله خوزستان، بوشهر، فارس و کرمان حمله کرده‌اند. هر چند برخی شایعات مبنی بر ارتباط ورود ملخ‌های صحرایی به کشور پس از بارش‌های اخیر وجود دارد اما معاون دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری... سیل ندارند. امیرمسعود جلالی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه ملخ‌های صحرایی ملخ‌های مهاجری هستند که هر سال در بازه زمانی مشخصی از سمت کشور عربستان...

ویدئو/ حقایقی درباره موجود عجیب هامون که شما را حیرت زده خواهد کرد برای روشن‌شدن اذهان با عرفان خسروی، دیرینه‌شناس و جانورشناس كه سال‌ها درباره فسیل‌های سخت‌پوستان پژوهش كرده، صحبت كردیم. این موجود ظاهری قدیمی دارد و شایعات زیادی درباره آن مطرح شده، اما حقیقت درباره آن چیست؟ این موجود گونه‌ای از سخت‌پوستان است، یعنی خویشاوندی نزدیكی با خرخاكی... سیل زنده» برای این گونه استفاده شد؛ به معنی موجودی كه در مدت زمان بسیار طولانی هیچ تغییری نكرده است. این موضوع صحت دارد؟ از نظر زیست‌شناسی تكاملی همه...

گوزن‌های زرد مفقود شده بر اثر سیلاب خوزستان دیده شدند رئیس اداره پارک ملی دز از دیده شدن تعدادی از گوزن‌های زرد ایرانی که بر اثر سیلاب اخیر مفقود شده بودند در محدوده منطقه حفاظت شده دز خبر داد. رضا قپانچی پور در گفتگو با مهراظهار کرد: از دهم فروردین ماه، افزایش قابل توجه دبی رودخانه دز و سیلاب موجب زیر آب رفتن پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز... سیلاب تخلیه شد. وی افزود: تمام ماشین آلات و وسایل موجود در اداره پارک ملی دز که قابلیت جابجایی داشتند به منظور پیشگیری از خسارت احتمالی سیلاب...

آیا واقعا 'هارپ' در سیل اخیر تاثیر داشته؟ با آنکه ابعاد هارپ هنوز نمی‌تواند ما را قادر به متهم‌کردن آمریکا در ایجاد عامدانه این سیل‌های مهیب اخیر کشورمان کند؛ ولی ادله زیادی وجود دارد که باید در این زمینه کاملا مشکوک بود و بالطبع، نگارنده معتقد است که بخشی از توان علمی - دفاعی - امنیتی کشور می‌تواند در این مسیر، پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای را بیابد...

فناوری‌های تجربه شده دنیا در مقابله با سیل نظر به سیل‌خیز بودن جغرافیای ایران می‌توان با توسل به فناوری‌ها و تجهیزات نوین در عرصه مقابله با سیلاب، پیامدهای منفی این بلای طبیعی را تا حدود زیادی کنترل کرد. به گزارش ایرنا، بارش‌های سنگین در واپسین روزهای سال ۱۳۹۷، ۲۴ استان کشور را با سیلاب و پیامدهای ناشی از آن درگیر کرده و ضمن وارد کردن... سیل را بالا برده است. جاری شدن سیلاب یک بلای طبیعی است که امکان وقوع آن در هر زمان و مکانی وجود دارد و نمی‌توان به‌طور کامل از آن جلوگیری کرد اما همیشه...

بعید است گوزن‌ها زنده بمانند سیلاب وحشی این آخرین‌ها را هم با خودش برده اما هنوز لاشه‌ای پیدا نشده است؛ بعضی این را نشانه امید می‌بینند که شاید گوزن‌ها به جایی پناه برده باشند و بعضی می‌گویند چهار روز گذشته و هیچ خشکی برای پناه‌گرفتن وجود ندارد. در این روزها که طغیان رودخانه‌ها وضع خوزستان را بحرانی کرده و روستاها در محاصره سیل‌اند،... سیل‌زده دزفول ندارد. محل نگهداری گوزن زرد در میانرود دزفول دچار آبگرفتگی شد، سرمحیط‌بانی ویران شد و به زیر آب رفت، حصارهای اطراف سایت تکثیر و نگهداری گونه...

همه چیز درباره قوی ترین روبات ضدسیل جهان/ از شناسایی نقاط خطر تا تسریع لایه برداری مسیل ها یکی از عواملی که در بروز سیل نقش دارد، مشکلات مرتبط با گرفتگی های شدید مسیل های عبور آب است. بر همین اساس است که لایروبی و شناسایی نقاط بحران ازمهمترین مواردی است که در کنترل سیل نقش دارد. به گزارش انتخاب، ردگیری و شناسایی نقاط بحرانی که منجر به سیل می شود می تواند با روش هایی مختلف انجام شود.... سیل جلوگیری می کند. مارک سابین مدیر منابع طبیعی ولز گفت Robo-Dozers یک روبات کوچک و جمع و جور است که به راحتی وارد زیر پل، و دیگر مناطق می شود. Robo-Dozersدر...

خبر هشدار ناسا به ایران نسبت به وقوع سیل کذب است اخبار منتشر شده مبنی بر هشدار ناسا به ایران نسبت به وقوع سیل کذب است. به گزارش ایران به نقل از اسپوتنیک، بر خلاف آنچه که در روزهای اخیر مبنی بر هشدار ناسا و سازمان هواشناسی آمریکا نسبت به سیل قریب الوقوع در سراسر ایران در فضای مجازی منتشر شده است، در پایگاه رسمی دو سازمان چنین مطلبی یافت نمی شود. لازم... سیل ویرانگر چند قرن اخیر در ایران منتشر شده بود که با بررسی‌های به عمل آمده مشخص گردید که چنین هشداری از سوی این سازمان منتشر نشده و این خبر کذب است. ...

بررسی فرضيه گرم شدن دماوند/ چرا سيلاب بی علت مهمان گزنک شد؟ طي روزهاي اخير سيلابي به يك‌باره مهمان روستاي گزنك مازندران شد و اين در حالي بود كه مردم منطقه نه شاهد بارندگي بودند و نه گرم شدن هوا. سيلاب به يك‌باره بدون هيچ پيش زمينه‌اي در مسير رودخانه اين منطقه جاري شد و خسارت‌هايي را به همراه داشت. بروز اين سيلاب به دليل نامشخص و بدون بارندگي تعجب همگان را...

پدیده اَبرماه,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
سیل در ایران,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
تصاویر فضایی,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
هجوم ملخ‌ها به جنوب کشور,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
ماجرای موجود عجیب هامون,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
گوزن,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
سیل در ایران,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
فناوری‌های دنیا در مقابله با سیل,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش
گوزن,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
روبات ضدسیل,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش
ناسا,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
دماوند,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

سیل - فرهنگ و اندیشه

سیل به حدود ۲۰۰ اثر تاریخی آسیب زد رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: با برآورد پهنه سیلابی مشخص شد، ۱۹۸ اثر در مسیر مستقیم سیلاب قرار داشته و صدمه دیده‌اند. به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام روز سه شنبه روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، بهروز عمرانی در نشست تخصصی «میراث فرهنگی و مواجهه با بحران سیل» سخن می گفت با... سیلاب‌های مخرب می‌شود، افزود: در کشور ما سیل بعد از زلزله در زمزه مخرب‌ترین بلایای طبیعی است که منجر به تخریب یادگارهای فرهنگی مناطق می‌شود. وی...

خسارت ۷۰ میلیاردی سیل به پایگاه‌های میراث ملی و جهانی/ تَرَک عمیق در بند میزان رئیس دفتر امور پایگاه‌های ملی و جهانی سازمان میراث‌فرهنگی می‌گوید: پایگاه‌های ملی و جهانی میراث فرهنگی در ۱۲ استان درگیر سیل شده و تا کنون ۷۰ میلیارد تومان خسارت به پایگاه‌های ملی و جهانی زیر نظر این اداره کل وارد شده است. فرهاد عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که بررسی‌های انجام شده از... سیلاب در پایگاه‌های میراث ملی و جهانی یک گزارش اولیه است، اما این بررسی‌ها را نهایی نمی‌داند وتاکید می‌کند: تا ثابت نشدن وضعیت پایگاه‌های ملی و جهانی این...

رانش تپه‌های باستانی در لرستان/ ۲۰ تپه باستانی در کوهدشت زیر آب رفت در پی وقوع سیل و بارندگی شدید در لرستان، شاهد رانش تپه‌های باستانی و زیر آب رفتن محوطه‌ها و آثار تاریخی هستیم. به گزارش ایلنا، بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل در استان‌های مختلف علاوه برآنکه سبب تخریب برخی از بناهای تاریخی و آسیب میراث فرهنگی شده، رانش زمین و به تبع آن رانش تپه‌های باستانی را... سیل با آسیب‌های فراوانی روبه رو شد. محمدرضا محمدیان (مسئول باستان‌شناسی استان لرستان) با اشاره به آنکه بیشترین آسیب به محوطه‌های باستانی استان در حاشیه...

شهر سوخته سالم است مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد: محوطه‌ی جهانی «شهر سوخته» در بارش‌های سیلابی روزهای گذشته هیچ آسیبی ندیده است و گردشگران می‌توانند از این محوطه‌ی تاریخی دیدن کنند. علی‌رضا جلال‌زائی در گفت‌وگو با ایسنا به وسعت گسترده‌ی استان سیستان و بلوچستان اشاره...

جشن امضای عادل فردوسی‌پور به نفع سیل‌زدگان جشن امضای آثار عادل فردوسی‌پور به نفع سیل‌زدگان برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این مراسم روز جمعه ۳۰ فروردین‌ماه از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ در کتابفروشی نشر چشمه کوروش برگزار می‌شود. «فوتبال علیه دشمن»، «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زندگی کردن» با ترجمه عادل‌فردوسی‌پور در این نشر منتشر...

پیام محمود دولت‌آبادی برای هموطنان سیل‌زده محمود دولت‌آبادی پیامی را برای هم‌وطنان سیل‌زده خطاب به سیل‌زدگان خوزستان نوشت. این نویسنده در متنی که درایسنا قرار داده نوشته است: «هم‌وطن‌های بسیار گرامی و فراوان رنجبارِ من، خود نمی‌دانم چه کنم و چه بگویم و بنویسم از آن‌چه بر شما و بر زندگی شما گذشت در این سالیان... سیلِ بی‌امان و غافلگیر که بر شما و دیگر هم‌میهنان ما در گلستان و زندران فرود آمد! به‌راستی نمی‌دانم چه بگویم و بنویسم و چه کاری بتوانم کرد؟ تاب و تحمل...

مراکز تاریخی و فرهنگی از سیل در امان نماند مراکز فرهنگی و آثار باستانی و تاریخی استان‌هایی چون خراسان رضوی از بحران سیل‌های چند روز اخیر در کشور جان سالم بدر برده، اما استان‌هایی چون خوزستان، لرستان، گلستان و مازندران از این حادثه متحمل زیان‌های زیادی در بخش‌های مختلف فرهنگی و آثار تاریخی شده که هنوز آمار دقیق آن به‌دلیل ادامه بحران سیل... سیل در استان در مجموع ۱۹۹میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان وارد شده که تولید‌کنندگان صنایع دستی ۱۲۶ میلیارد...

خسارت سیل به میراث، صنایع دستی و گردشگری کشور چقدر بود؟ معاون گردشگری میزان خسارت واردشده از سیل به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را طبق آخرین بررسی‌های صورت‌گرفته، ۵۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد کرد. به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط‌ عمومی سازمان میراث فرهنگی، معاون گردشگری میزان خسارت واردشده از سیل به میراث فرهنگی، صنایع دستی و... سیل و وضعیت نامناسب آب و هوا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مشکلات و خسارت هایی را به بار آورده است. در حوزه میراث فرهنگی بخش عمده‌ای...

سیلاب به ۳۲ بنای تاریخی کرمانشاه صدمه زد سیلاب‌های اخیر دچار آسیب شده‌اند. با بیان اینکه بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال به زیرساخت‌ها و تاسیسات گردشگری استان نیز خسارت وارد شده است، افزود: راه دسترسی به آبشار پیران، راه دسترسی به سراب‌های قنبر و روانسر، غار قوری قلعه بر اثر سیلاب‌ها و روان آب‌های اخیر دچار خسارت شده اند....

خسارت میلیاردی به آثار تاریخی استان ایلام/ کشف دو خمره متعلق به دوره ساسانی در پی سیل اخیر به دنبال سیل اخیر در استان ایلام دو خمره قدیمی متعلق به اواخر دوره ساسانی و اوایل دوره اسلامی کشف شد. به گزارشایلنا، عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به سیل ایلام گفت: طی چند روز گذشته بارشهای سیل آسا در استان ایلام مشکلات و خسارتی را به... سیل آسا در نقاط مختلف ایلام به ویژه مناطقی که دارای آثار تاریخی است یگان حفاظت از میراث فرهنگی فعال و به حالت آماده باش درآمده است. مدیرکل...

خطر بیخ گوش قلعه تاریخی «فلک الافلاک»؛ بسیاری از آثار تاریخی لرستان خسارت دید سید امین قاسمی در گفت‌وگو با تسنیم، بابیان اینکه تاکنون از زیرآب رفتن پل گاومیشان گزارشی به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری لرستان ارسال نشده اظهار داشت: به‌طور یقین سیلاب اخیر و روزهای گذشته به بسیاری از آثار تاریخی استان لرستان خسارت وارد کرده و دو روز است کلیه نیروهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی... سیلاب را ندارد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان عنوان کرد: با توجه به‌شدت سیلاب و بارندگی تاکنون هیچ‌گونه برآورد خسارتی...

سیل در بدره «عتیقه‌ها» را بیرون آورد سیل در شهرستان بدره موجب بیرون انداختن عتیقه‌ها شد. به گزارش تسنیم ، بارندگی‌های امروز باعث ریزش کوه و بیرون افتادن تعداد زیادی خمره در روستا زرانگوش بدره شد. تاکنون اخباری مبنی بر اشیاء احتمالی آن منتشر نشده است و میراث فرهنگی و یگان حفاظت در محل حاضر شده‌اند و اقدامات اولیه انجام...

خسارت سیل به آثار تاریخی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
خسارت سیل به میراث فرهنگی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
رانش تپه‌های باستانی در لرستان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
شهر سوخته,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
جشن امضای عادل فردوسی‌پور,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
محمود دولت‌آبادی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
مراکز تاریخی و فرهنگی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
خسارت سیل به میراث فرهنگی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
امید قادری,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
آثار تاریخی استان ایلام,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
آثار تاریخی لرستان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
عتیقه,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی

سیل - فوتبال

چرا وریا با بقیه فرق دارد؟ واکنش به سیل سراسری ابتدای امسال هم که سیل سراسری به حادثه بسیار تلخ کشور تبدیل شد و بحران‌های زیادی را درچندین استان به دنبال داشت،‌ وریا غفوری کسی بود که در این زمینه هم سکوت نکرد. او باز هم یک استوری اینستاگرامی منتشر کرد و نوشت: «مردم خوب کشورم عیدتون مبارک. متاسفانه به دلیل سیل اخیر در...

برگزاری دربی برای کمک به سیل زدگان/ بازی استقلال - پرسپولیس بعد از لیگ برتر داربی‌های خیریه به منظور کمک به حادثه دیدگان سیل با همکاری باشگاه‌ها در سراسر کشور برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، سازمان لیگ برتر و فدراسیون فوتبال از باشگاه‌ها درخواست کردند نسبت به برگزاری داربی‌های خیریه بعد از پایان لیگ در شهرهای مختلف کشور و اختصاص عوائد آن به سیل زدگان اقدام کنند. در... سیل ویرانگر که برخی استان‌های کشور عزیزمان، ایران اسلامی را درگیر خود ساخته و مردم عزیز استان‌های مذکور را از خانه و کاشانه خود محروم ساخته است، این سازمان...

مهدی تاج نایب رئیس AFC شد/  تصویب کمک به سیل‌زدگان ایران تصویب کمک به سیل‌زدگان ایران در اولین جلسه هیئت رئیسه جدید AFC در اولین جلسه هیئت رئیسه جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا، کمک به سیل زدگان ایران تأیید شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از برگزاری انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا در کنگره‌ای که امروز (شنبه) برگزار شد، بلافاصله...

وحید امیری: ناراحتم که نمی‌توانم در لرستان باشم بازیکن تیم ترابوزان اسپور ترکیه می‌گوید، از اینکه در این شرایط نمی‌تواند به لرستان بیایید و در کنار مردم سیل زده این استان باشد، بسیار ناراحت است. به گزارش ایسنا، وحید امیری در پیامی ویدئوی ضمن همدردی با مردم سیل‌زده استان لرستان اظهار کرد: به خاطر سیلی که گریبان هم استانی‌ها و همشهری‌های عزیزم...

سنگ تمام علیرضا بیرانوند برای لرستانی‌ها/ عکس گلر تیم‌ملی کمک‌های مردمی برای سیل‌زده‌های لرستان را جمع آوری کرد و عازم لرستان شد. به گزارش خبرآنلاین،علیرضا بیرانوند که در روزهای اخیر توانسته بود کمک های مردمی قابل توجهی برای مردم سیل زده لرستان فراهم کند امشب و بعد از بازی پیکان به درفشی فر رفت تا مثل دیگران به بار زدن این اقلام...

روایت بازیکن سابق تیم‌ملی از خسارتی که خانواده‌اش در سیل دید به گزارش خبرآنلاین، متاسفانه شروع سال جدید همراه شده است با موج ویرانی ای که در اثر سیلاب بسیاری از مناطق ایران را در بر گرفته است و این بلایا هر روز ابعاد گسترده تری پیدا می کند. روز گذشته موج سیلابی که از شهر های آق قلا و در کل استان گلستان آغاز شده بود در ادامه استان... سیل از استان گلستان شروع شد و تعداد زیادی ازهم وطنان ما در آنجا و همچنین در شیراز جانشان را از دست دادند، در این چند روز اخیرهم دراستان لرستان خصوصا شهرستان...

همدردی اینستاگرامی علی کریمی با هم‌وطنان سیل زده/ عکس علی کریمی با انتشار عکسی در اینستاگرام با هموطنان سیل زده ابراز همدردی کرد. به گزارش خبرآنلاین، در هفته های اخیر چندین استان و شهرهای کشور درگیر سیل بودند و تعدادی از هموطنان ما جان خود را از دست دادند. علی کریمی ستاره اسبق فوتبال ایران در روز طبیعت با هموطنان سیل زده ابراز همدردی کرد. ...

برانکو ایوانکوویچ: مردم ایران هموطنان سیل‌زده را فراموش نمی‌کنند سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت که خود را با غم مردم ایران به خاطر آسیب‌های جانی و مالی ناشی از سیل، شریک می‌داند. برانکو ایوانکوویچ در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن اظهار تاسف بابت جان باختن تنی چند از ایرانیها در حادثه سیلهای اخیر گفت: واقعا هرگز فکر نمیکردم ابتدای سال را که همیشه برای مردم ایران نمادی... سیلزده نمیتوانیم غمگین نباشیم؛ دردی که با هیچ زبانی نمیتوان آن را به تصویر کشید. سرمربی پرسپولیس ضمن تاکید بر ادامه کمکهای مردمی به سیلزدگان...

هم‌دردی باشگاه رم با سیل‌زدگان ایرانی باشگاه ایتالیایی به سیل‌های اخیر کشورمان واکنش نشان داد. به گزارشخبرآنلاین،باشگاه آ اس رم که از مدت ها پیش با ساخت اکانت فارسی زبان خود بخش مهمی از مخاطبان ایرانی شبکه اجتماعی توییتر را به خود جذب کرده است، به سیل های اخیری که در نقاط مختلف کشورمان جاری شده واکنش نشان داد. صفحه رسمی... سیل زدگان ایرانی ابراز هم دردی کرد. باشگاه رم پس از حواشی پیرامون سانسور لوگو آن ها در صداوسیما اقدام به ساخت صفحه رسمی و فارسی زبان کرد...

پست تلخ علی کریمی؛ بچه‌ها این گربه ایران ماست علی کریمی با سیل زدگان همدردی کرد. به گزارشخبرآنلاین،علی کریمی اسطوره فوتبال ایران با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش نسبت به سیل شدیدی که در کشور جاری شده و جان تعدادی از هموطنان را گرفته واکنش نشان داد. ...

غلامحسین پیروانی: جاده دروازه قرآن نهر بزرگی بود که تبدیلش کردند به خیابان غلام پیروانی ضمن همدردی با مردم شهرش توضیحاتی درباره سیل استان فارس ارائه کرد. به گزارشخبرآنلاین، از صبح امروز اخبار مربوط به وقوع سیل در استان های فارس و لرستان موج جدیدی از نگرانی و غم و اندوه را بین مردم ایران پخش کرد. مردمی که در تعطیلات عید نوروز سال جدیدشان تا با کامی تلخ در حال... سیل از آن عبور کرد و به شهر رسید قبلا خیابان نبود. اما خیابان شد و در نهایت امروز همچین فاجعه ای رخ داد. چه سالی چننی اتفاقی رخ داد؟ فکر...

علی دایی: امیدوارم دولت کاری کند نیاز به من و امثال من نباشد علی دایی در واکنش به پیامی که صبح امروز منتشر کرد گفت که به زودی راهی مناطق سیل‌زده خواهد شد. علی دایی صبح امروز پیامی در صفحه اینستاگرام خودش منتشر و اعلام کرد که به زودی به کمک مردم سیل‌زده استان گلستان خواهد رفت.سیل در نخستین روز سال ۹۸ استان‌های شمالی را در نوردید و خیلی از شهرها... سیل با بسیج عمومی نیروهای امدادی و تلاش نیروهای هلال احمر، این حادثه مهیب با قربانی کردن متاسفانه ۵ هم‌وطن کنترل شده است. علی دایی یکی از سلبریتی‌هایی...

وریا غفوری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها
دربی تهران به نفع سیل زدگان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مهدی تاج,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی
وحید امیری,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها
علیرضا بیرانوند,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها
اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها
علی کریمی,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبالیست ها
برانکو ایوانکوویچ,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
باشگاه رم,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران
علی کریمی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران
غلامحسین پیروانی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران
علی دایی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران

سیل - آموزشی

۵ درصد سهمیه کنکور به سیل‌زدگان کشور اختصاص می‌یابد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان سنجش درصدد است ۵ درصد سهمیه کنکور به سیل‌زدگان کشوررا به عنوان همان سهمیه سیل‌زدگان اختصاص دهد. سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: سازمان سنجش درصدد است ۵ درصد سهمیه کنکور به سیل‌زدگان کشوررا به عنوان همان سهمیه سیل‌زدگان...

تعویق کنکور ممکن نیست؛ به سیل‌زده‌ها سهمیه می‌دهیم سید محمد بطحایی از پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش برای افزایش سهمیه جداگانه و مستقل برای کنکوری‌های مناطق سیل زده خبر داد. سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش عصر امروز در حاشیه تجدید میثاق فرهنگیان با آرمان‌های امام راحل در حرم مطهر در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: در شورای سنجش و پذیرش پیشنهادی برای... سیل‌زده مطرح شده است. وی تغییر زمان کنکور را بعید عنوان کرد و گفت: امکان تغییر زمان کنکور وجود ندارد چون آثار آن بر سال تحصیلی دانشگاه‌ها...

آمار یونیسف درباره بازماندگان از تحصیل سیل‌زدگان صحیح نیست وزیر آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ظاهرا دفتر یونیسف در ایران آماری از بازماندگان از تحصیل به خاطر سیل منتشر کرده است که از اساس ناصحیح است. به گزارش ایرنا، «سید محمد بطحایی» روز دوشنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر آورده است: به غیر از معدود مواردی در خوزستان که به دلیل اسکان... سیل‌زده در مدرسه هنوز امکان تشکیل کلاس فراهم نشده است، در سایر مناطق و استان‌ها با همت معلمان عزیز، دانش‌آموزان با روش‌هایی مثل سرویس ایاب و ذهاب رایگان،...

بطحایی: در مناطق سیل‌زده حتی با چادر کلاس‌های درس برگزار خواهد شد وزیر آموزش و پرورش از دایر شدن تمام کلاس‌های درس در استان‌های سیل‌زده به جز مناطقی از خوزستان خبر داد و گفت: با تأکید رئیس‌جمهور در مناطقی از خوزستان که امکان تشکیل کلاس درس فراهم نشده باشد، حتی با تشکیل چادر در مناطق استقرار هموطنان سیل‌زده، کلاس‌های درس برگزار می‌شود. سیدمحمد بطحائی در گفت‌وگو... سیل در استان‌های مختلف گفت: به غیر از استان خوزستان، تمام مدارس آسیب‌دیده از سیل، به موقع بازسازی شده یا کلاس‌های جایگزین برای آنها در نظر گرفته شده است؛...

وزیر آموزش و پرورش: سیل به ۱۵۰۰ مدرسه آسیب زد/ ۸۰ مدرسه قابل استفاده نیست وزیر آموزش و پرورش گفت: در سیل اخیر در سطح کشور حدود ۱۵۰۰ مدرسه بین ۲۰ تا ۷۰ درصد آسیب‌دیده است و۸۰ مدرسه از این تعداد نیز تخریب شده و قابل استفاده نیست. به گزارش تسنیم، سید محمد بطحایی عصر امروز در حاشیه بازدید از مدارس آسیب‌دیده سیل اخیر در شیراز اظهار داشت: جبران خسارات وارده به فضاهای آموزشی... سیل اخیر در کشور در اولویت قرار دارد. وی گفت: در سیل اخیر در سطح کشور حدود ۱۵۰۰ مدرسه بین ۲۰ تا ۷۰ درصد آسیب دیده است و ۸۰ مدرسه از...

مدارس زابل سه شنبه تعطیل اعلام شد/ آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دانش‌آموزان خوزستانی فرماندار زابل با اشاره به اینکه تمامی مدارس شهری و روستایی منطقه بنجار نیز فردا در هر دو نوبت صبح و ظهر تعطیل اعلام شده است، تصریح کرد: اقدامات لازم برای کاهش مشکلات ناشی از سیلاب اتخاذ شده است. آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دانش‌آموزان خوزستانی محمد تقی زاده... سیل‌زده، عنوان کرد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به‌منظور ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده برای استان خوزستان گرفته شد و هر منطقه موظف است برای دانش‌آموزان...

زمان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده اعلام شد رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی چگونگی نحوه برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان مناطق سیل زده را تشریح کرد. خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری امتحانات پایان سال دانش آموزان مدارس مناطق سیل زده که بسیاری از استان‌های کشور را درگیر کرده... سیل‌زده ابلاغ خواهد شد. او ادامه داد: بر اساس پیشنهادات ارائه شده دانش آموزان پایه دوازدهم علاوه بر امتحانات خرداد و شهریور یک نوبت دیگر در...

وام ۲۰ میلیون تومانی برای فرهنگیان آسیب‌دیده از سیل معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با اعلام موارد حمایتی از معلمان و دانش‌آموزان آسیب‌دیده درسیل گفت: با مدیر عامل بانک ملی مذاکره و مقرر شد تا وام ۲۰۰ میلیون ریالی کم‌بهره به فرهنگیان متأثر از سیل تعلق گیرد. به گزارشتسنیم، گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش و مدیران کل نوسازی،... سیل، تلنگری بود تا در سیستم برنامه‌ریزی و مدیریت شهری بازنگری صورت پذیرد تا اشتباهاتی که در ساخت و سازهای غیر اصولی وجود دارد اصلاح شود و از آنها جلوگیری...

تعویق آزمون‌های علوم پزشکی به منظور رفاه حال داوطلبان در مناطق سیل زده در اولین نشست شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت در سال ۹۸ ضمن بررسی گزارش عملکرد سال ۹۷ و برنامه‌های سال ۹۸ این معاونت، مقرر شد تا با توجه به شرایط مناطق سیل زده کشور، آزمون‌های علوم پزشکی با تأخیر برگزار شود. بر این اساس آزمون دکترای تخصصی(PhD) در تاریخ ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ و آزمون کارشناسی... سیل اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه برخی داوطلبان آزمون‌ها شرایط ویژه‌ای در اثر سیل دارند، طبق تاکید و نظر مساعد وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،...

بطحایی: ۱۴۸۲ مدرسه در سیل‌های اخیر آسیب دید وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش گزارشی درباره وضعیت مدارس مناطق سیل‌زده به نمایندگان ارائه کرد، ادامه داد: به گفته وزیر آموزش و پرورش ۱۴۸۲ مدرسه در سیل اخیر آسیب دیده‌اند. نماینده گرمی در مجلس با بیان اینکه به گفته وزیر آموزش و پرورش ۱۰۳ مدرسه باید تخریب و بار دیگر ساخته...

کدام مدارس در مناطق سیل زده لرستان امروز شنبه تعطیل است؟ مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: همه مدارس شهری و روستایی خرم‌آباد و مدارس مناطق سیل زده استان فردا تعطیل است. به گزارش تسنیم، رضا زینی وند مقدم امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنا به تصمیم ستاد مدیریت بحران در نورآباد، کاکاوند و سیلاخور تمام مدارس شهری و روستایی به مدت دو روز تعطیل و فعالیت... سیل‌زده، مجدد در ستاد مدیریت بحران تصمیم‌گیری می‌شود. وی بیان کرد: مدارس رودبار از بخش کوهنانی به مدت یک هفته تعطیل و فعالیت آموزشی این مدارس...

مدارس پلدختر تا ۲۴ فروردین تعطیل هستند به گزارش ایرنا، رضا زینی وند مقدم روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: با هماهنگی استانداری لرستان در سایر شهرستان ها و مناطق سیلزده استان نیز مطابق مصوبه ستاد مدیریت بحران وضعیت شروع بکار مدارس مشخص خواهد شد و به محض تصمیم فرمانداران از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش اعلام... سیل زده وجود نداشته باشد، دانش آموزان این مناطق، سال جاری تحصیلی را حداکثر با چند روز تأخیر ادامه خواهند داد. آغازین روزهای امسال شدت بارش...

کنکور,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
سید محمد بطحایی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
سید محمد بطحایی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
سید محمد بطحایی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
محمد بطحایی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
مدارس مناطق سیل زده,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
مدارس سیل زده,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
علی الهیار ترکمن,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
آزمون‌های علوم پزشکی,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
خسارت سیل به مدارس,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
تعطیلی مدارس شهری و روستایی خرم‌آباد,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
پلدختر,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش

سیل - هنر و سینما

کمک ۱۳ خواننده و گروه موسیقی به سیل‌زدگان/ از شهرام ناظری تا کیهان کلهر ماه گذشته بروز سیل باعث شد برخی از هنرمندان عرصه موسیقی، طی اقدامی انسان‌دوستانه درآمد حاصل از برگزاری کنسرتشان یا بخشی از آن را به آسیب‌دیدگان سیل اختصاص دهند. به گزارش ایلنا، در میان هنرمندان عرصه موسیقی، گروه سومی نیز بودند که با نیت خیرخواهانه، طی حرکتی انسان‌دوستانه تمام درآمد کنسرت‌ها یا... سیل‌زدگان اختصاص دادند و این اجراهای خیرخواهانه همچنان ادامه دارد. شاید بتوان گفت رضا صادقی نخستین هنرمندی است که در این امر خیر پیش‌قدم شد و به جای کنسل...

الناز شاکردوست در حراج آثار هنری به نفع سیل‌زدگان/ عکس الناز شاکردوست، برنده سیمرغ بهترین بازیگر زن سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر در حراج آثار هنری به نفع سیل‌زدگان حاضر شد. فیلم «شبی که ماه کامل شد» که الناز شاکردوست برای بازی در آن واکنش‌های مثبت زیادی دریافت کرد، به زودی مجوز نمایشش صادر شده و گفته می‌شود در برنامه اکران عید فطر سینماها...

«کودک‌شو» به لرستان، خوزستان و زاهدان می‌رود/ بازغی: هیچ خداحافظی در کار نبود؛ گلایه‌ام را فریاد کردم مجموعه عوامل «کودک‌شو» برای رساندن کمک‌های مردمی ویژه کودکان به "آق‌قلا" سفر کرده و قرار است به لرستان، خوزستان و زاهدان بروند؛ پژمان بازغی علاوه بر توضیحاتی درباره حضور در مناطق سیل‌زده، ماجرای خداحافظی از تلویزیون را بازگو کرد. به گزارش تسنیم، رامبد جوان و عوامل برنامه «خندوانه» برای ساختن ۱۵... سیل‌زده خوزستان را انتخاب کردند که مخاطب تلویزیونی را در جریان این اتفاقات دردناک قرار دهند. پژمان بازغی و عوامل برنامه «کودک‌شو» هم چند هفته‌ای است پویشی...

دعوای سینمایی‌ها برای برائت سیاست! ۶ اردیبهشت بهروز افخمی در برنامه «نقد سینما» به موضوع سیل و برخورد سلبریتی‌ها پرداخت که در لابه‌لای کمک کردن برخی از بازیگران چه با پیام‌های خودشان و چه حضورشان در مناطق سیل‌زده، فیلمی شگفت‌آور منتشر شد که یک فرد به ظاهر خوزستانی منتقد حضور عراقی‌ها در منطقه خوزستان بوده است. شاید این فرد این... سیل حرفی زده باشد، اما آیا هنرمندان ما با تکثیر این حرف‌ها گمان می‌کنند کار سیاسی انجام می‌دهند؟ او ادامه داد: «واقعاً چه ایرادی وجود دارد که عراقی‌ها...

حضور داوطلبانه و متفاوت هدیه تهرانی در مناطق سیل زده؛ این زن همیشه صف شکن است عکس‌هایش در حالی که روپوش هلال احمر بر تن داشت با صورت خسته و جدی در فضای مجازی منتشر شد، او تنها سلبریتی‌ای بود که از اولین روزهای سیل گلستان به این شهر رفت و تاکنون هم در این منطقه حضور دارد، بازیگری که مثل سایر سلبریتی‌ها‌ تسلیت نگفت، پست‌ها‌ی غم انگیز درباره سیل نگذاشت و برای کمک به سیل زده‌ها‌... سیل‌زده رفت؛ او همان کسی است که با ایفای نقش در فیلم‌ها‌ی "شوکران" و "قرمز" تصویر کلیشه‌ای از نقش مادر و همسر را شکست و با پیراهن و شلوار جین، شمایل تازه‌ای...

اجرای علیرضا افتخاری به نفع سیل زدگان در حوزه هنری کنسرت موسیقی خیریه گروه همایون پرنیا با صدای علیرضا افتخاری به نفع سیل زدگان ۷ اردیبهشت ماه در حوزه هنری برگزار می شود. به گزارش تسنیم، کنسرت گروه همایون پرنیا با اجرای علیرضا افتخاری به نفع هموطنان آسیب دیده از سیل روز شنبه ۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۲۱ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود. در... سیل زدگان استان های سراسر کشور توسط مرکز موسیقی حوزه هنری اجرا خواهد شد، شامل دو بخش موسیقی ایرانی و لری است. نوازندگان و هنرمندان حاضر در...

آلبوم شجریان به نفع سیل‌زدگان فروخته می‌شود به گزارش ایسنا، این رویداد که برای یاری رساندن به سیل زدگان هم‌وطن تدارک دیده شده روز پنجشنبه (پنجم اردیبهشت ماه) از ساعت ۵ تا ۷ عصر در کافه «کارفه» اجرا می‌شود. آلبوم «جام تهی» در سال ۱۳۸۳ با صدای محمدرضا شجریان و بر مبنای ملودی‌های قدیمی آهنگسازان ایرانی منتشر شد اما فریدون شهبازیان...

عواید کنسرت پازلی‌ها به سیل‌زدگان رسید/ شب عشق و غرور بخشی از عواید کنسرت یکشنبه شب «پازل بند» به سیل‌زدگان اهدا شد. به گزارش مهر، شامگاه یکشنبه اولاردیبهشت ماهکنسرت گروه «پازل» در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. گروه با تأخیر ۵۰ دقیقه‌ای در ساعت ۲۰:۰۵ با خوانندگی علی رهبری و با اجرای قطعه «صاف و صادق»... سیل‌زدگان شود البته از شما نیز خواهش می‌کنم به مدت ۱۵ ثانیه باسکوتدر اینجا برای این افراد دعا کنید. وی در ادامه قطعات «دلارام»...

مردم اخبار سیل اخیر را از کدام منابع خبری پیگیری کردند؟ ۴ درصد مردم اخبار مربوط به سیل اخیر را از صداوسیما دنبال کرده‌اند. به گزارش ایسنا،بر اساس نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) ۶۲.۴ درصد مردم اعلام کرده‌اند اخبار مربوط به سیل اخیر را از صداوسیما دنبال کرده‌اند. هم‌چنین ۲۰.۹ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که اخبار سیل... سیل اخیر سایت‌های خبری بوده‌اند. علاوه بر آن ۳.۱ درصد مردم از شبکه‌های ماهواره‌ای و ۲.۹ درصد مردم از طریق دوستان و آشنایان اخبار مربوط به سیل را دنبال...

رضا صادقی برای کمک به سیل زدگان دست به کار شد رضا صادقی، خواننده هرمزگانی موسیقی پاپ کشورمان با ارائه فراخوانی نسبت به جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان کشورمان می شتابد. به گزارشمهر، خواننده گروه مشکی پوشان با انتشار فراخوان «رنگ لبخند» از ساعت ۱۴ تا ۲۳ امروز در تهران نسبت به جمع آوری کمک‌های مردمی جهت ارسال به مناطق سیل زده اقدام...

کنسرت شهرام ناظری به نفع سیل‌زدگان/ «شریف» میزبانی می‌کند شهرام ناظری خواننده موسیقی ایرانی همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم کنسرتی را به نفع سیل‌زدگان کشور در دانشگاه شریف برگزار می‌کند. به گزارشمهر، شهرام ناظری خواننده مطرح موسیقی کشورمان در چارچوب برگزاری جشنواره «شریف زیبای من» کنسرت خیریه‌ای را در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار خواهد کرد. در... سیل زدگان استان‌های شمالی و جنوب غربی کشور اختصاص می‌یابد. سومین جشنواره «شریف زیبای من» به همت کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و تشکل‌های...

واکنش چهره‌ها و ورزشکاران به سیل لرستان/ تصاویر بازیگران و ورزشکاران به سیل لرستان واکنش نشان دادند. به گزراش سرپوش، امروز ۱۲ فروردین ۹۸ سیلاب شدید در لرستان باعث زیرآب رفتن پلدختر شد. خرم آباد نیز دچار سیل شد و خسارات زیادی به این شهر وارد شد. بازیگران و چهره ای ورزشی به سیل شدید در لرستان واکنش نشان دادند. مهراب...

کمک 13 خواننده و گروه موسیقی به سیل‌زدگان,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی
الناز شاکردوست,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
برنامه کودک شو,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
بهروز افخمی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
هدیه تهرانی در مناطق سیل زده,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
علیرضا افتخاری,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی
محمدرضا شجریان,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی
علی رهبری,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی
سیل در ایران,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
رضا صادقی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی
شهرام ناظری,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی
واکنش ها به سیل لرستان,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون

سیل - ورزش

میراسماعیلی: مردم لرستان همیشه مظلوم بوده اند رییس فدراسیون جودو گفت: من بر حسب وظیفه با همراهی دوستانی مثل غلامرضا محمدی و علیرضا بیرانوند سعی می کنیم کمک هایی را به مردم سیل زده لرستان برسانیم. به گزارش ورزش سه، طی ۲، ۳ روز اخیر سیل در استان لرستان بحران عظیمی را ایجاد کرده و این بار هم مثل سایر موارد ورزشکاران در یاری رساندن به مردم پیشگام... سیل زده گفت: همیشه در چنین شرایطی ورزشکاران و هنرمندان پیشگام بودند. این بار هم من بر حسب وظیفه با همراهی دوستانی مثل غلامرضا محمدی و علیرضا بیرانوند سعی...

دستور وزیر ورزش به چند فدراسیون‌ برای کمک به سیل‌زدگان لرستان وزیر ورزش و جوانان خطاب به چند فدراسیون دستوراتی را برای کمک به سیل‌زدگان لرستان صادر کرد. به گزارشتسنیم به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر به رؤسای فدراسیون‌های قایقرانی،کوهنوردی، نجات غریق، اتومبیلرانی و پزشکی ورزشی دستور داد با توجه به سیل گسترده لرستان تمامی امکانات... سیل گسترده‌ای شده و هموطنان‌مان در این استان در فشار و عسرت به سر می‌برند، لازم است ضمن تماس با مدیرکل محترم لرستان و اطلاع از نیازمندی واقعی مردم شریف...

حسن یزدانی: سکوت صدا و سیما جفا در حق مردم سیل زده است دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک با اشاره به اینکه مردم سیل زده گلستان و مازندران برای تأمین حداقل‌ها نیز با مشکل روبرو هستند، گفت: سکوت صدا و سیما جفا در حق این مردم سیل زده است. به گزارش ایسنا، حسن یزدانی چهره شاخص کشتی ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک، به انتقاد از سکوت خبری صداوسیما... سیل‌زده استان‌های مازندران و گلستان پرداخت. یزدانی با اشاره به سیل ویرانگر در این دو استان و شرایط نامناسب مردم، عنوان کرد: مردم مهمان‌نواز...

آرش میراسماعیلی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
مسعود سلطانی فر,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
حسن یزدانی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری

سیل - ویدئوها

فیلم/ بالا آمدن کم‌سابقه سطح آب در ونیز؛ دو نفر کشته شدند لوئیجی بروگنارو، شهردار ونیز پس از بالا آمدن آب در این شهر ایتالیا گفت که خسارت مالی سیل شدید در این شهر به صدها میلیون یورو خواهد رسید. از سوی دیگر فرانچسکو موراگلیا، اسقف اعظم ونیز نیز اعلام کرد کلیسای تاریخی سن مارکوی این شهر با خطر خسارت‌های جبران‌ناپذیری روبرو است. شهردار ونیز همچنین تاکید... سیل در ونیز,ویدیو سیل در ونیز ایتالیا,فیلم بالا آمدن آب در ونیز ...

فیلم/ تخریب پل نوکنده به اثر سیل بارش باران شدید و جاری شدن سیلاب در نوکنده افزون بر بسته شدن نوبت صبح مدارس این شهر، سبب خسارت به برخی مزارع و تخریب یک پل در این شهر شد. فیلم سیل در نوکنده,ویدیو تخریب پل نوکنده توسط سیل,فیلم سیل در نوکنده گلستان ...

فیلم/ جاری شدن سیل در تربت‌جام (خراسان رضوی) فرماندار تربت‌جام از بارش تگرگ در ارتفاعات و جاری شدن سیل در این شهرستان خبر داد و گفت: معاون عمرانی استاندار نیز برای بررسی شرایط و اوضاع منطقه به تربت‌جام اعزام شده است. فیلم سیل در تربت جام,ویدیو سیل در تربت جام خراسان رضوی,ویدیو بارش سنگین باران در تربت جام ...

فیلم/ سیل در خرم آباد و ساوه سیل شدید به خرم آباد و ساوه خساراتی وارد کرد. فیلم سیل در ساوه,فیلم سیل در خرم آباد,ویدیو خسارت سیل به ساوه و خرم آباد ...

فیلم/ وقوع طوفان و سیل مرگبار در مصر تصاويری از جاری شدن سیل و طوفان در مصر که  ۲۰ کشته برجای گذاشت. فیلم سیل در مصر,ویدیو طوفان در مصر,فیلم وقوع طوفان و سیل مرگبار در مصر ...

فیلم/ جاری شدن سیل گسترده در فرانسه فیلم سیل در فرانسه,ویدیو جاری شدن سیل گسترده در فرانسه,فیلم سیل گسترده در فرانسه ...

فیلم/ خوزستان سیل زده پس از ۵ ماه نگاهی به بعضی از روستاهای سیل زده خوزستان پنج ماه بعد از سیل ویرانگر که هنوز میان گردوخاک و کانکس زندگی می‌کنند. فیلم وضعیت خوزستان سیل زده,ویدیو وضعیت روستاهای خوزستان پس از گذشت پنج ماه از سیل,فیلم گزارش شاهین صمدپور از وضعیت خوزستان بعد از سیل...

فیلم/ سیل بخشی از چین را با خود برد به دلیل بارش‌های غیرمنتظره و سیل در کشور چین تاکنون ۷۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند. فیلم سیل در چین,ویدیو سیل مرگبار چین,فیلم وقوع سیل وحشتناک در چین ...

فیلم/ سیلاب در مسیر جاده کاریزنو به تربت جام شدت بارش به حدی بود که موجب سرازیر شدن سیلاب به جاده شد و سه خودرو را آب با خود برد. در این اتفاق یک نفر کشته شد که با تلاش نیروهای امدادی جسد او از آب بیرون آمد. فیلم سیلاب در مسیر جاده کاریزنو به تربت جام,ویدیو سیل در جاده تربت جام,فیلم سیل در خراسان...

فیلم/ گلایه‌های یک جوان سیل‌زده در نماز جمعه اهواز: ۲ ماهه در جنگل زندگی می‌کنیم یک جوان روستایی سیل‌زده خوزستانی در نماز جمعه اهواز و در مقابل امام جماعت این شهر گلایه‌هایی را مطرح کرد. فیلم گلایه‌های یک جوان سیل‌زده در نماز جمعه اهواز,ویدیو صحبت های جوان سیل زده خوزستانی,فیلم گلایه سیل زده خوزستانی از وضعیت خود ...

فیلم/ سیل در ‌کلات‌ نادری؛ تخریب شدید خانه‌ها فرماندار شهرستان کلات با اشاره به اینکه ۱۰ منزل مسکونی بر اثر این سیلاب دچار آب گرفتگی شده و یک مورد نیز تخریب شده است گفت: جاده مشهد به کلات نیز که مسدود شده بود اینک بازگشایی شده است. ناصری با بیان اینکه محور کلات به درگز هنوز در محدوده روستای کرنابه و کالو مسدود است... سیل در کلات‌ نادری,ویدیو سیل کلات‌ نادری,فیلم خسارت سیل به خانه در کلات‌ نادری ...

فیلم/ استاندار خوزستان: صلیب سرخ به دلیل رسیدگی زیاد به سیل زدگان اعتراض کرده است! صحبتهای عجیب استاندار خوزستان درباره اعتراض صلیب سرخ برای رسیدگی زیاد به سیل زدگان! فیلم صحبت های استاندار خوزستان در مورد سیل,ویدیو صحبت های استاندار خوزستان در مورد اعتراض صلیب سرخ برای رسیدگی به سیل زدگان,ویدیو سوتی استاندار خوزستان در مورد رسیدگی به سیل زدگان ...

فیلم/ بالا آمدن کم‌سابقه سطح آب در ونیز؛ دو نفر کشته شدند
فیلم/ تخریب پل نوکنده به اثر سیل
فیلم/ جاری شدن سیل در تربت‌جام (خراسان رضوی)
فیلم/ سیل در خرم آباد و ساوه
فیلم/ وقوع طوفان و سیل مرگبار در مصر
فیلم/ جاری شدن سیل گسترده در فرانسه
فیلم/ خوزستان سیل زده پس از 5 ماه
فیلم/ سیل بخشی از چین را با خود برد
فیلم/ سیلاب در مسیر جاده کاریزنو به تربت جام
فیلم/ گلایه‌های یک جوان سیل‌زده در نماز جمعه اهواز: ۲ ماهه در جنگل زندگی می‌کنیم
فیلم/ سیل در ‌کلات‌ نادری؛ تخریب شدید خانه‌ها
فیلم/ استاندار خوزستان: صلیب سرخ به دلیل رسیدگی زیاد به سیل زدگان اعتراض کرده است!

سیل - پزشکی

بحران خطرناک پس از سیل/ هجوم میلیونی پشه‌ها و جانواران موذی به مناطق سیل‌زده با شروع فصل گرما، سیل‌زدگان با مشکل شیوع جانوزان موذی و هجوم بی‌امان پشه‌ها مواجه شده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، کثرت شیوع حشرات به ویژهپشهدرمناطق سیل‌زدههم زمان با بالا رفتن درجه دما و نبود امکانات سرمایشی وضعیتی را برای سیل زدگان به وجود آورده است که تحمل زندگی...

ایجاد داروخانه‌های سیار در خوزستان/توزیع رایگان مواد سلولزی در مناطق سیل‌زده رییس سازمان غذا و دارو نحوه دارورسانی به مردم مناطق سیل‌زده را تشریح کرد. دکتر مهدی پیرصالحی در گفت‌وگو با ایسنا،درباره وضعیت تامین دارو در مناطق سیل‌زده کشور، گفت: خوشبختانه از ابتدای شروع سیل با همکاری شرکت‌های توزیعی و داروخانه‌های کشور به سیل‌زدگان خدمت رسانی کردیم. در این راستا... سیل‌زده به سیل‌زدگان خدمت ارائه کنند. وی افزود: در عین حال داروخانه‌هایی در مناطق سیل‌زده که امکان خدمت رسانی به سیل زدگان را داشتند، به مردم...

بیماری‌های پس از سیل قابل کنترل است سیل یکی از پرعارضه‌ترین بلایای طبیعی است که هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری به همراه دارد، دکتر مسعود مردانی با بیان این موضوع به «ایران» می‌گوید: هزینه‌ها و مشکلات ناشی از سیل در مقایسه با سایر حوادث طبیعی تا ۴۰ درصد بیشتر است. اپیدمی برخی از بیماری‌ها و تحمیل هزینه‌های بسیار به خانواده‌ها و نظام... سیل در سراسر جهان بروز می‌کنند و در صورت کوتاهی در درمان به صورت فزاینده‌ای گسترش مــــی‌یابد. رئیــــــــس انجمن متخصصین میکروبیولوژی بالینی و بیماری‌های...

۷۷ کشته و بیش از ۱۰۰۰ مصدوم براثر سیل رئیس اورژانس کشور گفت: تا کنون در مناطق سیل زده کشور ۱۰۷۶ نفر مصدوم شدند و ۷۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش خبرآنلاین، پیرحسین کولیوند در نشست اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با وزیر و برخی معاونین و مدیران وزارت بهداشت که به میزبانی وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره... سیل زده، تهیه داروی بیماران خاص و توزیع رایگان، انجام ویزیت رایگان بیماران و افراد آسیب دیده در اردوگاه‌های اسکان اضطراری، حضور تیم های بهداشت محیط و سلامت...

مردم معمولان و پلدختر تا ۴۸ ساعت آینده از آب بطری یا جوشیده سرد شده استفاده کنند دانشگاه علوم پزشکی لرستان با توجه به ترکیدگی لوله آب شرب و انجام عملیات تعویض این لوله‌ها در شهرهای سیل‌زده معمولان و پلدختر که خطر آلودگی آب وجود دارد، اطلاعیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایسناو بنابر اعلام وبدا، این دانشگاه از تمامی شهروندان شهرهای پلدختر و معمولان خواست که نهایتا تا ۴۸...

درمان سیل زدگان حتی بدون دفترچه بیمه هم رایگان شد مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه درمانی از سیل زدگان دریافت نمی‌شود و بیمه سلامت برای تسهیل امور، اعلام کرده است که نیازی به ارائه دفترچه نیست و امور درمانی با ارائه کد ملی انجام می‌شود. به گزارش ایرنا، محمد هاشمی یکشنبه شب درباره مطالب مطرح شده مبنی بر دریافت هزینه... سیل زدگان افزود: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره این موضوع هیچ اظهار نظری نکرده و گفته است که درباره دریافت هزینه‌ها، معاونت درمان وزارت بهداشت باید...

جمع‌بندی وزیر بهداشت از سفر به ایلام/ اپیدمی بیماری واگیر در سیل نداشتیم وزیر بهداشت ضمن جمع‌بندی سفر دو روزه خود به استان ایلام جهت بررسی مناطق سیل‌زده، گفت: ایران از نادر کشورهایی است که حتی یک مورد اپیدمی و بیماری‌های واگیردار گسترده به ویژه بیماری‌های روده‌ای که از نتایج سیلاب‌ها و آلودگی با فاضلاب است، نداشته و این نتیجه تلاش همکاران ما، کمک سازمان‌های مختلف... سیل زده به استان ایلام سفر کردیم و خوشبختانه با همت و درایت استاندار، نیروهای مسلح، سازمان‌های مردم نهاد و همکاران ما در حوزه سلامت، کمترین آسیب جسمی و...

مردم مناطق سیل‌زده حتما از آب‌های مورد تایید بهداشت استفاده کنند رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مردم مناطق سیل زده استان از آب معدنی یا آب‌های مورد تایید بهداشت استفاده کنند. به گزارش ایسنا، عبدالرضا فاضلدر جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی بیش از دو هفته‌ای که از سیل گلستان می‌گذرد، اقدامات درمانی در کمپ‌ها و بیمارستان‌های صحرایی توسط کادر درمانی دانشگاه... سیل زده داریم و مردم باید توجه جدی به توصیه‌های بهداشتی داشته باشند. فاضل با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی،...

نکات بهداشتی بعد از سیل + اینفوگرافی پس از وقوع سیل برای در امان ماندن از انواع بیماری‌ها باید به نکات بهداشتی توجه بسیاری داشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سیل سبب بروز انواع بیماری ها در میان مردم می‌شود و برای در امان ماندن از انواع بیماری‌ها باید به نکات بهداشتی توجه بسیاری داشت در اینجا به معرفی چند توصیه مهم پزشکی و بهداشتی... سیل می‌پردازیم. مهمترین عامل بیماری در مناطق سیل زده آب‌های آلوده هستند و این بیماری‌ها به وبا، تب حصبه و هپاتیت آ. تقسیم می‌شوند؛ راه‌های...

خطرات سیل بر سلامت افراد/ اسهال خونی و مارگزیدگی رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به خطراتی که سلامت هموطنان سیل زده را تهدید می کند، هشدار داد. ایرجخسرونیا، در گفتگو با مهر، گفت: خطرات سیل بر سلامت افراد بسیار جدی است. زیرا، به دنبال وقوع سیلاب، شاهد شایع شدن بیماری‌های دستگاه گوارش، پوست و همچنین مارگزیدگی و عقرب گزیدگی... سیل اشاره کرد و گفت: آنچه مسلم است، داروهای مورد نیاز مقابله با عقرب گزیدگی و مارگزیدگی می‌بایست در خانه‌های بهداشت روستایی و شهرهای سیل زده وجود داشته...

مشکل تأمین فرآورده‌های خونی در مناطق سیل زده وجود ندارد رئیس سازمان انتقال خون تأکید کرد: هیچ نگرانی درباره تأمین فرآورده‌های خونی در مناطق سیل زده و نقاط دیگر کشور وجود ندارد. علی اکبر پور فتح الله، رئیس سازمان انتقال خون در گفت‌وگو بافارس، درباره «وضعیت فرآورده‌های خونی در مناطق زلزله زده»، اظهار داشت: مشکلی درخصوص تأمین خون در شبکه خون...

پوشش خدمات دندانپزشکی در مناطق سیل زده شمال کشور مدیرکل دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، از پوشش خدمات دندانپزشکی در مناطق سیل زده شمال کشور خبر داد. به گزارشمهر، حمید صمد زاده، گفت: تعداد دو کلینیک سیار دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد به منطقه سیل زده استان گلستان اعزام شده و خدمت رسانی به اهالی منطقه را آغاز کرده است. وی... سیل در منطقه حضور خواهند داشت. صمدزاده ادامه داد: طبق برنامه ریزی به عمل آمده در معاونت بهداشت وزارت بهداشت، به محض عادی شدن اوضاع در مناطق...

سیل زدگان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سیل در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سیل,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
پیرحسین کولیوند,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سیل زدگان خوزستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
بیمه سلامت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سعید نمکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
آب معدنی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نکات بهداشتی بعد از سیل,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
خطرات سیل بر سلامت افراد,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
تأمین فرآورده‌های خونی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
دندانپزشکی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

سیل - کار و کارگر

سیل گلستان هفت هزار کارگر را بیکار کرد مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: برابر آخرین آمار استخراج شده؛ بر اثر وقوع سیل هفت هزار کارگر بخش های مختلف استان بیکار شدند. به گزارش ایرنا، سعید مازندرانی یکشنبه در جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید گلستان شامل کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه اظهار داشت که از... سیلاب باعث آسیب جدی به جامعه تولیدی و کارگری شده که باید با تدبیر شرایط را مدیریت کرد. مازندرانی گفت: در برخی بنگاه های اقتصادی گلستان چند...

کارگران مناطق سیل زده بیمه بیکاری می گیرند مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: مقرری بیمه بیکاری به همه کارگرانی که پس از سیل بیکار شده اند، پرداخت می شود. به گزارش تارنمای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «کریم یاوری» گفت: همه کارگران بیمه پرداز مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که در اثر سیل،... سیل پس از ارائه و پیشنهاد توسط این وزارتخانه، تصویب هیات دولت و تامین و تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه مشخص خواهد شد. یاوری افزود:...

پرداخت وام ۵ میلیونی به بازنشستگان کشوری مناطق سیل‌زده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ضروری پنج میلیون تومانی به بازنشستگان کشوری آسیب دیده از سیل اخیر در استان های گلستان، لرستان و مازندران خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر سید میعاد صالحی با اعلام این خبر گفت: در پی اجرای تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از سیل زدگان استان... سیل اخیر در این سه استان روز گذشته (سه شنبه) به حساب این عزیزان واریز شد. صالحی اظهار کرد: این تسهیلات به تعداد ۲۰۰۰ فقره به مبلغ پنج میلیون...

بازنشستگان مناطق سیل زده تسهیلات دریافت می کنند مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: ۲ هزار فقره تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی به بازنشستگان مناطق سیل زده پرداخت می شود. سید میعاد صالحی عصر جمعه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده لرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: اشتغال هایی در سیل اخیر در لرستان از بین رفته است که تلاش می شود با راهکارهای... سیل زده استان لرستان تاکنون توزیع شده است. صالحی افزود: روز شنبه یک هزار وعده غذایی گرم و ۱۰ هزار عدد کنسرو ماهی و لوبیا و ۱۰ هزار عدد شیر...

۳ تا ۵ هزار کارگر در گلستان بیکار شدند مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: شهرک صنعتی آق قلا تقریباً در آب فرو رفته است و هنوزهم بخشی از آب فروکش نکرده است حدود ۳تا۵هزار کارگر بیمه شده در سیل گلستان شغل خود را به صورت موقت از دست داده اند. کریم یاوری،مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو... سیل گلستان گفت: به صورت حدودی بین ۳تا۵هزار نفر از کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی تحت پوشش بیمه تحت تأثیر سیل گلستان شغل خود را به صورت موقت از...

اعلام جزییات تسهیلات به سیل زدگان/ تخصیص ۱۵۵۰۰ وام تعمیر مسکن وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی جزییات تسهیلات تخصیص یافته به سیل زدگان را تشریح کرد. محمد شریعتمداری در گفتگو بامهر، با اشاره به اینکه همه امکانات وزارتخانه تعاون کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از سیل زدگان بسیج شده است، گفت: اقدامات ضروری تا رفع نیازهای آسیب دیدگان سیل با اولویت ادامه خواهد... سیل زدگان تخصیص داده شده است. وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: پرداخت وام و کمک‌های مالی به آسیب دیدگان در مناطق سیل زده یکی از اقدامات...

تشکیل ستاد ویژه حمایت از سیل‌زدگان/ ۱۱هزار وام ضروری برای مناطق سیل‌زده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشریح اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده، از تشکیل ستاد ویژه حمایت از سیل‌زدگان خبر داد و گفت: تمامی امکانات وزارتخانه برای حمایت از سیل‌زدگان به ویژه در استان لرستان بسیج شده‌ و دستگاه‌های تابعه‌ این وزارتخانه در مناطق سیل‌زده... سیل‌زده بویژه لرستان گفت: هم‌وطنان‌مان در این مناطق به کمک فوری نیاز دارند. از این رو اقدامات ویژه‌ای را در این استان‌ها بویژه در لرستان در دست انجام داریم. وی...

شریعتمداری: کارگران بیکار شده‌ در سیلاب اخیر مشمول بیمه بیکاری می‌شوند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور که امروز به ریاست رئیس جمهور برگزار شد گفت : مجموعه معاونت ها ، سازمان ها ، صندوق ها ، بانک ها و دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آماده باش کامل برای کمک رسانی به سیل زدگان هستند. محمد شریعتمداری در... سیل به تمامی بخش‌های زیر مجموعه این وزارتخانه ابلاغ شد که تمام ظرفیت‌های منطقه‌ای و ملی وزارتخانه در جهت حمایت و خدمت رسانی به موقع به آسیب دیدگان بسیج...

سیل گلستان,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
بیمه بیکاری کارگران مناطق سیل زده,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
پرداخت وام به بازنشستگان کشوری مناطق سیل‌زده,اخبار کار,اشتغال و تعاون,بازنشستگان و مستمری بگیران
مدیرعامل صندوق بازنشستگی,اخبار کار,اشتغال و تعاون,بازنشستگان و مستمری بگیران
سیل گلستان,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
محمد شریعتمداری,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
محمد شریعتمداری,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
محمد شریعتمداری,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون

سیل - کاریکاتور

کارتون/ مهمان عجیب و پوست کلفت «عصر جدید» وقوع بلایای طبیعی مانند سیل اخیر، گرانی کالاهای اساسی و کالاهای مصرفی که طی ماه‌های اخیر زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده، سوژه کارتونی از علی قناعت در «نیش‌خط» شد. ...

کاریکاتور/ مسئول محترم بازدید رو بی خیال شو! کاریکاتور/ مسئول محترم بازدید رو بی خیال شو! ...

کارتون/ امدادرسانی من و رئیس همین الان یهویی! کانال طنز و کارتون نیش خط با انتشار کارتونی از عباس احمدی، به حضور نمایشی برخی افراد در قالب امدادرسانی در مناطق سیل‌زده پرداخت؛ اتفاقی که سوژه مردم در شبکه‌های اجتماعی نیز شده است. ...

کارتون/ خوزستان یکسال قبل، خوزستان یک روز قبل کارتون/ خوزستان یکسال قبل، خوزستان یک روز قبل محمد طحانی ...

کارتون/ سیلاب حسرت و اندوه کارتون/ سیلاب حسرت و اندوه ...

کاریکاتور/ اینم کلاس درس مناطق سیل‌زده! اظهارات اخیر وزیر آموزش و پروش که گفته کلاس‌های درس ۱۷ فروردین برای همه دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده دایر خواهد بود، سوژه کارتونی از علیرضا پاکدل در خبرآنلاین شد. ...

کاریکاتور/ مردم غرق آب، استاندار روی آب! ماجرای گذراندن تعطیلات نوروزی استاندار سابق گلستان در خارج از کشور و همزمانی آن با وقوع سیل در این استان، سوژه کارتونی از علی قناعت در «نیش خط» شد. ...

کاریکاتور/ خوب شد به هشدارها توجه نکردیم! هشدارهای متعدد سازمان‌ها و مسئولان ذیربط برای پرهیز از سفر به برخی مناطق از یک سو، و اصرار برخی هموطنان به سفر در این ایام، سوژه کارتونی از علیرضا پاکدل در خبرآنلاین شد. ...

کاریکاتور/ سیل اومده، فیلم که نمی‌سازن! اهتمام ویژه صدا و سیما در پوشش حضور برخی چهره‌ها و مسئولان در مناطق سیل زده، سوژه ‌کارتونی از محمدرضا میرشاه ولد در صفحه اینستاگرام خود شد. ...

کارتون/ تهرانی‌ها برای زلزله بعدی آماده می‌شوند! «محسن هاشمی: با یک زلزله ۷ریشتری، در تهران سیل می‌آید» این اظهار نظر سوژه ثنا حسین پور در روزنامه شرق شده است. ...

اینم اشتغال زایی میلیونی به سبک شهردار! +کاریکاتور به گزارش خبر آنلاین، رییس سازمان مدیریت بحران کشور: تهران در معرض سیلاب شدید قرار دارد. قالیباف: در ۴ سال، پنج میلیون شغل ایجاد میکنم. ...

کاریکاتور در مورد مشکلات کشور,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور بازدید مسئولان ازسیل
کارتون امدادرسانی در سیل
کاریکاتور استان خوزستان,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور سیلاب,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور کلاس درس در مناطق سیل زده,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور در مورد سفر خارجی استاندار گلستان,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور بی توجهی مردم به هشدار سیل,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور حضور صدا و سیما در مناطق سیل زده,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور زلزله تهران
کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور سیاسی اجتماعی,کاریکاتور اشتغال زایی قالیباف