شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۴:۳۵ - ۲۷ دي ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۰۰۰۴۱۸
سیاست

فیلم/ عالیجناب سایه نشین!

آیت الله سید محمد موسوی خوئینی‌ها که سال هاست به جز چند اظهارنظر پرسروصدا، سکوت ‏کرده، بار دیگر سخنانی حاشیه ساز بر زبان رانده. او گفته که آیت الله هاشمی هرگز ‏در خط اعتدال نبود و سوپررادیکال بود. موسوی خوئینی‌ها همچون بسیاری از همراهان خود پس از انقلاب، مواضع تند و افراطی نیز داشته اما برخلاف بسیاری از آنها، او تقریبا از هیچ یکی از مواضعش کوتاه نیامده. با این حال، سوالی که هنوز بی پاسخ مانده اینکه چرا موسوی خوئینی ها، اگر افرادی را بر خلاف نظر جامعه، افراطی می داند، ‏چرا ‏همچنان بر سر مواضع خود مانده است؟

آیت الله سید محمد موسوی خوئینی‌ها که سال هاست به جز چند اظهارنظر پرسروصدا، سکوت ‏کرده، بار دیگر سخنانی حاشیه ساز بر زبان رانده. او گفته که آیت الله هاشمی هرگز ‏در خط اعتدال نبود و سوپررادیکال بود.

به گزارش «انتخاب»، واقعیت آن است که خواه ناخواه، زندگی سیاسی او با حادثه روز ۱۳ آبان ۵۸ گره خورده است. تا جایی که تسخیر سفارت آمریکا با ‏هماهنگی و اطلاع او انجام شد و از این رو، لقب پدر معنوی جوانان انقلابی را به او دادند. او حتی یک بار گفته بود مخالف مشورت با امام (ره) برای تسخیر سفارت بود.

موسوی خوئینی‌ها همچون بسیاری از همراهان خود پس از انقلاب، مواضع تند و افراطی نیز داشته است. نکته قابل تامل اینکه برخلاف بسیاری از سیاسیون که بعد‌ها برخی رفتار‌های مورد انتقاد خود ‏اذعان کردند، او تقریبا از هیچ یکی از مواضعش کوتاه نیامده.

با این حال، سوالی که هنوز بی پاسخ مانده اینکه چرا موسوی خوئینی ها، گهگاه تلاش می‌کند تا سکوت خود را با سخنان غیرمنتظره ‏بشکند؟ اگر افرادی را بر خلاف نظر جامعه، افراطی می داند، چرا ‏همچنان بر سر مواضع خود مانده است؟

  • 19
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
محمدرضا تاجیک مشاور ارشد میرحسین موسوی در سال ۸۸ گفت: استمرارطلبان به‌ظاهر اصلاح‌طلب چهره اصلاحات را کریه و سیاه کردند. آقای تاجیک، کریه و سیاه شدن چهره اصلاحات بدان سبب بود که آقای خاتمی در سال ۷۶ با شعار درود بر مخالف من رأی مخالفان انقلاب را کسب کرد ولی به آن وفادار نماند. سرور گرامی، تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم: ۱- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی، ۲- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی، با تشکر از توجه شما،
مشاهده کامنت های بیشتر