شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۱۸:۲۸ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۰۵۸۹
دولت

واکنش جهانگیری به اظهارات خوئینی ها: هاشمی همچنان مظلوم است

اسحاق جهانگیری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه موضوع جوان و جوانان و سازمان‌های مردم نهاد موضوعی است که می‌تواند فرصت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه کشور ایجاد کند گفت: اگر از این فرصت‌ها استفاده شود بسیاری از مشکلات کشور برطرف شده و افق‌های تازه‌ای پیش روی کشور باز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز (سه شنبه) و در دومین مجمع فعلی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور تصریح کرد: با استفاده از جوانان و سازمان های مردم نهاد می توان پنجره های بزرگی با ظرفیت های فراوان به روی امروز و آینده کشور باز کرد. این مهمترین موضوعی است که می تواند مسیر درست را در پیش روی کشور قرار دهد.

 

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این که در داخل و خارج از کشور سرمایه گذاری های بسیاری انجام شده تا به امید و اعتماد جوانان نسبت به آینده کشور آسیب وارد شود تصریح کرد: دست های بسیاری در کار است تا جوانان نسبت به آینده بیمناک شوند و امید و اعتماد آنها نسبت به فردای خود و کشورشان کمرنگ شود. آنها می خواهند این فرصت طلایی را به تهدید علیه کشورمان تبدیل کنند.

 

وی با بیان این که باید راهکارهایی پیدا کنیم تا اعتماد و امید جوانان نسبت به آینده کشور افزایش یابد گفت: در مرحله اول باید ساز و کاری داشته باشیم که جوانان به خود و ظرفیت های درونی شان باور داشته باشند و سپس به قدرت ملت و آینده روشن کشورشان ایمان بیاورند. دشمنان تلاش می کنند تا بگویند ملت ایران قادر نیست از تنگناها عبور کند.

 

جهانگیری خاطرنشان ساخت: جامعه ای که آینده برایش اهمیت داشته باشد حتماً تغییر و تحول را به سمت اصلاح وضع موجود پیش می برد و حتماً به جوان و جوانان تکیه می کند اما جامعه ای که جوانان را تهدید می داند و دچار تسلب ساختاری است همیشه از این فرصت وحشت دارد چون نمی تواند تغییر و تحولات را مدیریت کند و از این بابت دچار دغدغه و نگرانی است.

 

معاون اول رئیس جمهور با بیان این که در فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی ما حکایت ها و داستان های فراوانی از شجاعت و دلاوری های جوانان در پیشبرد امور کشور وجود دارد گفت: موضوع جوان در اندیشه های امام راحل و نیز رهبر معظم انقلاب از جایگاه ارزشمندی برخوردار است. ما شاهد هستیم که رهبر معظم انقلاب ساعت ها در جلساتی که با جوانان دارند برای آنها وقت می گذارند و تأکیدات بسیاری به دولتمردان برای انجام امور جوانان دارند.

 

 جهانگیری ادامه داد: این هنر مدیران رسمی و جوانان کشور است که از این فضا و شرایط برای پیشرفت استفاده کنند، ما نباید دست روی دست بگذاریم و نگرانی و دلهره را به جامعه تزریق و پمپاژ کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با ابراز خرسندی از آغاز به کار مجمع ملی سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: این مجمع رسالت مهم و خطیری در پیگیری مسایل مرتبط با جوانان دارد و امیدوارم با همت این جوانان و همکاری وزارت ورزش و جوانان شاهد کارهای مهمی در این حوزه باشیم.

 

 جهانگیری در ادامه بازسازی سرمایه اجتماعی کشور را یکی از اصلی ترین ضرورت ها برای عبور از شرایط خطیر فعلی دانست و گفت: این یک ضرورت جدی است که اعتماد و امید اجتماعی و مشارکت فعال مردم در سرنوشت کشور را افزایش دهیم و این یک پیش نیاز برای هر اقدام دیگر در جهت مقابله با شرایط سخت فعلی است.

 

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه میان داشته ها و آرمان های مردم و جوانان فاصله وجود دارد تصریح کرد: آنچه می تواند این شکاف و گسست را کاهش دهد گفتگو است. باید گفتگوی رسمی بین جوانان و مسئولین کشور برقرار شود و موضوعات مشخصی که نیازها و مطالبات اصلی جوانان کشور است به مسئولین بازگو شود و ارتباطی صمیمانه میان نهادهای مردمی و نهادهای رسمی برقرار گردد.

 

 جهانگیری اظهار داشت: گاهی مسئولین کشور وقتی با مسایلی از سوی جوانان روبرو می شوند تصور می کنند که مقصر همه این مسایل نسل جوان است اما اگر خوب دقت کنیم می بینیم که یکی از دلایل مشکلات این است که به مطالبات جامعه و جوانان به موقع پاسخ داده نشده و لختی در دستگاه ها و سازمان های دولتی در پاسخگویی به مطالبات نیز از عوامل ایجاد کننده مشکلات بوده اند.

 

معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت افق گشایی نسبت به آینده کشور تأکید و خاطرنشان کرد: باید نسبت به آینده جامعه حساس باشیم و افق روشنی از آینده کشور پیش روی مردم قرار دهیم.

 

 جهانگیری افزود: اگر بتوانیم آینده ای روشن و افقی مثبت نسبت به آینده کشور پیش روی جوانان و جامعه ایجاد کنیم این امر می تواند موجب افزایش اعتماد و تقویت امید مردم نسبت به آینده شود و زمینه حل مشکلات و حرکت رو به اصلاح جامعه فراهم خواهد شد.

 

معاون اول رئیس جمهور از وزرا و استانداران کشور خواست با مجمع ملی سازمان های مردم نهاد تعامل خوبی داشته باشند و اظهار امیدواری کرد: با این تعامل مثبت شاهد حل مشکلات جوانان در کشور باشیم.

 

وی همچنین با اشاره به تصمیم گیری دولت مبنی بر کاهش سن مدیریت و نیز افزایش سهم زنان در مدیریت گفت: با این تصمیم دولت حلقه بسته مدیریت تغییر پیدا کرد و چهره های جدید و جوان وارد نظام مدیریتی کشور شدند که اتفاقی مثبت و مهم بود.

 

 جهانگیری از انتساب احسان باکری فرزند شهید باکری به عنوان مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور جوانان خبر داد و گفت: کار اصلی ایشان پیگیری امور مرتبط با جوانان است و امیدوارم با تعامل خوب با مجمع ملی سازمان های مردم نهاد شاهد بهبود وضعیت جوانان در کشور باشیم.

 

معاون اول رئیس جمهور از شهید باهنر و آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان چهره های اثرگذار و محبوب در استان کرمان یاد کرد و گفت: هاشمی برای کشور زحمات زیادی کشید، مظلوم رفت و همچنان مظلوم است. امیدوارم که مسایل حاشیه ای که این روزها مطرح شده هر چه زودتر پایان یابد چرا که افرادی نظیر هاشمی، افرادی علاقمند به کشور بودند و خواسته آنها این بود که اهداف و آرمان های امام خمینی(ره) محقق شود.

 

 جهانگیری در بخش پایانی سخنان خود از سردار قاسم سلیمانی به عنوان جان برکف ترین انسان کشور نام برد و افزود: سردار سلیمانی بسیار به مردم و نظام علاقمند است و هر گاه مسئولین لازم دانستند که شخصی جان برکف در جایی حضور پیدا کند و از منافع ملی ایران دفاع کند، سردار سلیمانی اعلام آمادگی کرده و از منافع کشور دفاع کرده است.

 

 

  • 19
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۴
جدیدترین
قدیمی ترین
یکی هاشمی رفسنجانی مظلوم یکی تو و شیخ حسن خدا به داد مردم برسه از دست شما مگر تو و شیخ حسن نبودید می گفتید ما کشور را گل و بلبل می کنیم پس چه شد شما که مردم بیچاره کردید همه اون وعده ها دروغ بود،
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش