صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
آوای شهر > بانک

بانک

بانک

بانک

بانک نهادی اقتصادی است که وظیفه‌هایی چون تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارزها، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان، انجام وظیفه قیمومیت و وصایت برای مشتریان، انجام وکالت خریدها و فروش را بر عهده دارند. وظایف بانک مرکزی عبارتست از انتشار اسکناس و تنظیم حجم پول در گردش، نگهداری فلزات گرانبها و ارزهای متعلق به دولت، نگهداری ذخایر قانونی و موجودی نقدی بانک‌های تجاری، ایجاد امکانات اعتباری برای بانک‌های تجاری، انجام دادن عملیات تسویه حساب بین بانک‌ها، صندوقداری و نمایندگی مالی برای عملیات بانکی دولت، اجرای سیاست پولی و کنترل حجم اعتبارات. این بانک مسؤولیت کنترل شبکه بانکی و اداره سیاست پولی ثبات را بر عهده دارد. این بانک، بانک‌های دیگر را در جهت ارائه خدمت و هماهنگی با اقتصاد به فعّالیت وامی‌دارد.

 

بانک شاهی ایران نخستین بانک ایران برای اولین بار درایران اقدام به چاپ ونشر اسکناس درزمان حکومت ناصرالدین شاه قاجار نمود ودرسال۱۳۰۲ خورشیدی بانک ملی در زمان حکومت پهلوی چاپ اسکناس را به عهده داشت که بعدها به بانک مرکزی ایران واگذارشد.

 

منشأ کلمه بانک

واژهٔ بانک در زبان انگلیسی میانه از زبان فرانسوی میانه (banque)، و آنهم از واژه ایتالیایی قدیمی banca، و آن نیز از واژه آلمانی بسیار قدیمی banc,bank,‪"bench.counter"‬ گرفته شده‌است.

 

Benchها (نیمکت‌ها) به عنوان میزها یا شمارش‌گرهای مبادله در حین دوره رنسانس توسط بانکداران فلورانتین مورد استعمال قرار می‌گرفتند که مذاکرات و مبادلاتشان را پشت میزهایی انجام می‌دادند که با رومیزیهای سبز رنگ پوشیده شده بود.

 

یکی از قدیمی‌ترین موارد مشاهده شد که نشان‌دهنده فعالیت‌های تبدیل پولی بود، سکه درهم نقره یونان است که از مستعمره ترابزون یونان باستان در دریای سیاه، ترابزون کنونی، پیش از میلاد، می‌باشد که در موزهٔ بریتانیا در لندن به نمایش گذاشته شده‌است.

 

این واژه همچنان در بنگلادش مورد استعمال قرار میگرد که یکی از زبان‌های کودکی سانسکریت است. این محاسبات هزینه، بزرگترین بخش قراردادهای ریاضی است که توسط ریاضیدانان هندی در اوایل سال ۵۰۰ پیش از میلاد نوشته شد.

 

بانک در بریتانیا

کهن‌ترین شکل بانکداری مربوط به دوران هخامنشیان و در میانرودان (بخشی از ایران آن زمان) است که در آنجا یهودیان عهده‌دار امور بانکداری بوده‌اند. مدارکی از این ناحیه به دست آمده‌است که کاملاً حکم چک را دارند. واژه «بانک» نیز در آن زمان به کار می‌رفته‌است و واژه «چک» نیز از آن روزگار تا به امروز باقی مانده‌است. در نوشته‌های ساسانیان به زبان پهلوی به واژه چک برمی‌خوریم و همین واژه از ایران به دیگر نقاط جهان راه یافته‌است.

 

تاریخچه بانک‌داری مدرن

ریشه بانکداری به معنای امروزی این کلمه، می‌توان در دوره رنسانس ایتالیا و در شهرهای ثروتمند آن درشمال مانند فلورانس، ونیس وژنووا یافت. خانواده‌های باردی و پروزی در ۴ میلادی بانکداری را در فلورانس با توسعه شعبات در بسیاری از بخشهای دیگر اروپا گسترش دادند؛ و شاید مشهورترین بانک ایتالیا، بانک medici، باشد که توسط جیووانی مدیسی در سال ۱۳۹۷ تأسیس شد. اولین بانک سرمایه‌گذاری ایالتی شناخته شدبانک سنت جورج در ژنووا ایتالیا در سال ۱۴۰۷، تأسیس شد.

 

شغل بانکداری در بسیاری از کشورها که قانون متداول انگلیس در آن رایج است از طریق اساسنامه تعریف نشده‌است اما این تعریف طبق قوانین متداول صورت گرفته‌است.

 

در دیگر حوزه‌های قانون رایج انگلیسی، تعاریف قانونی مختلفی از شغل بانکداری ارائه شده‌است. با توجه به این تعاریف، باید بخاطر داشت که آن‌ها به تعریف شغل بانکداری با هدف قانون‌گذاری برای آن می‌پردازد، ونه لزوماً برای ارائه تعریف کلی. به ویژه، اکثر تعاریف از سوی مراجع قانونی ارائه شده‌است که بیشتر دارای اهداف ورود قانون و پشتیبانی از بانک‌ها هستند تا اینکه بخواهند تعریف و قانونی در زمینه شغل حقیقی بانکداری ارائه دهند. اما در بسیاری از موارد، تعریف قانونی آن، بازتاب دقیقی از تعاریف قانونی متداول است.

 

ایالات متحده آمریکا

در ایالات متحده آمریکا صنعت بانکداری صنعتی کاملاً قانون‌دار با قانونگذاری بسیار دقیق و نکته‌بین است تمامی بانک‌ها با سپردهای تضمین شده ازطریق fdic دارای شرکت نیمه سپرده‌گذاری فدرال fdic به عنوان یک متعادل‌کننده هستند گرچه سیستم ذخیره فدرالی اولین تعدیل‌کننده بانک‌های ایالتی عضو فدرال است اما اداره ممیزی اسکناس occ اولین تعدیل‌کننده فدرالی بانک‌های داخلی است و اداره نظارت بر پس‌انداز یا ots اولین تعدیل‌کننده فدرالی پس‌اندازها می‌باشد.

 

بانک‌های غیر عضو ایالتی از طریق مراکز ایالتی و همین‌طور fdic مورد بررسی قرار می‌گیرند. بانک‌های داخلی یک تعدیل‌کننده اولیه دارد یعنی occ واسطه‌های واجد شرایط و کارگران کمکی توسط MAIC تعدیل می‌شوند هر مرکز تعدیل مجموعه قوانین و مقررات خاص خودش را دارد که بانک‌ها و صندوق‌های ذخیره باید از آن‌ها پیروی کنند.

 

شورای نظارت بر موسسات مالی فدرال FFIEC درسال ۱۹۷۹ به عنوان یک بدنه بین نمایندگی‌های رسمی که وکالت دارند تا قوانین و سیاست‌گذاریهای واحد معیارها و استانداردها را تعریف کرده شیوه‌های متداول فدرال بر موسسات مالی را گزارش دهد گرچه FFIEC موجب ایجاد درجهٔ بالاتری از تعدیل بین نمایندگی‌ها و شعب بانک‌ها شده‌است قوانین و مقررات تعدیل دائماً در حال تغییر است علاوه بر قوانین در حال تغییر تغییرات در صنعت موجب ادغام موسسات ذخیره فدرال FDIC,OTS,MAIC,OCC در هم شده‌است ادارات بسته شده‌اند.

 

گونه‌های بانک‌داری

بانک‌داری شعبه‌ای: فعالیت بانکی با مجوز تأسیس شعبه.

 

بانک‌داری بی‌شعبه: فعالیت بانکی بدون مجوز تأسیس شعبه.

 

بانک‌داری سرمایه‌گذاری: واسطه‌گری مالی در خرید اوراق بهادار دست اول و عرضه به سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه.

 

عمده‌بانک‌داری: انجام عملیات بانکی توسط یک بانک برای یک بنگاه مالی یا بانک دیگر.

 

خرده‌بانک‌داری: انجام عملیات توسط یک بانک برای بنگاه‌ها و اشخاص.

 

انواع بانک‌ها

بانک‌ها را می‌توان به انواع مختلف تقسیم کرد از قبیل:

 

بانکداری جزئی، که مستقیماً با اشخاص و تجارت‌ها ی کوچک سرو کار دارد.

 

بانکداری تجاری، که خدمات تجارت بازار متوسط را ارائه می‌دهد

 

بانکداری شراکتی، که مربوط به موسسات تجاری بزرگ و مستقل

 

بانکداری خصوصی، که خدمات مدیریت سرمایه را برای اشخاص و خانواده‌های دارای ارزش شبکه‌ای بالا فراهم می‌کند

 

بانکداری سرمایه‌گذاری، که مربوط می‌شود به فعالیت‌هایی که در بازارهای مالی انجام می‌گیرد.

 

اکثر بانک‌ها و موسسات اقتصادی خصوصی سودآور هستند اما برخی از آن‌ها توسط دولت اداره می‌شود، یا سازمان‌های غیرانتفاعی می‌باشد.

 

 

بانک - افغانستان

ابراز آمادگی اندونزی برای همکاری در زمینه بانکداری اسلامی با افغانستان سفارت اندونزی در کابل از آمادگی این کشور برای همکاری در زمینه بانکداری اسلامی با افغانستان خبر داد. به گزارشمیزانبه نقل از افق، سفارت اندونزی در کابل اعلام کرد که کشورش آماده است تا افغانستان را در ترویج بانکداری اسلامی کمک کند. مسئولان در این سفارت اعلام کردند که به دلیل... بانکداری اسلامی، این کشور علاقمند است با بانک‌های اسلامی افغانستان در زمینه های فنی، همکاری کند. سام آریادی معاون سفیر اندونزی در کابل گفت...

بانک اسلامی افغانستان «ایبا» مجوز آغاز به کار گرفت بانک اسلامی افغانستان «ایبا»، نخستین بانک تماما اسلامی در این کشور می باشد که بر پایه قوانین و اصول شریعت اسلامی راه اندازی شده و هدف از ایجاد آن تشویق مردم مسلمان این کشور به شرکت در فعالیت های بانکداری عنوان شده است. به گزارش میزان، نخستین بانک تماما اسلامی در افغانستان راه اندازی می شود. یک... بانک مرکزی افغانستان در این باره به خبرنگاران گفت: بانک مرکزی مجوزی برای راه اندازی بانک اسلامی افغانستان «ایبا»، نخستین بانک تماما اسلامی برپایه قوانین...

بانکداری اسلامی,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
بانک اسلامی افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

بانک - اقتصاد

عضو اتاق بازرگانی ایران: نظام بانکی معیوب است عضو اتاق بازرگانی، صنعت معدن و تجارت ایران گفت: نظام بانکی کشور معیوب است زیرا به بخش تولید و توسعه اقتصادی کشور کمک نمی‌کند. به گزارش ایرنا، کیوان کاشفی عصر سه شنبه در نشست شورای اداری کرمانشاه که با حضور علی‌لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رضا اردکانیان وزیر نیرو در سرسرای شهدای دولت استانداری... بانک داری و ارزش افزوده مدت ها است که در مجلس بلاتکلیف باقی مانده است. وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه کرمانشاه مسیر توسعه را پیدا...

منابع نظام بانکی جایگزین نفت شد/ بانک‌ها ملزم به خرید اوراق مالی دولت می‌شوند دولت در لایحه بودجه ۹۹، با هدف جبران بخشی از کمبود درآمدهای نفتی، به بهانه اجرای عملیات بازار باز، در یک اقدام جالب و تاریخی بانک‌ها را ملزم به خرید اوراق مالی خود و ارائه آن به بانک مرکزی به عنوان وثیقه بدهی کرده است. به گزارش فارس، در لایحه بودجه سال ۹۹ برای اجرای عملیات بازار باز و مدیریت... بانک‌ها و موسسات اعتباری به بدهی دارای وثیقه قید شده است.  در جزء یک بند «م» تبصره ۵ لایحه بودجه آمده است: به منظور اجرای سیاست پولی و مدیریت نرخ‌های...

معاون نظارت بانک مرکزی: اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی، شایعه و کذب محض است معاون نظارت بانک مرکزی گفت: شایعات مربوط به اخذ مالیات از سپرده‌های بانکی کذب محض است. به گزارش ایرنا، فرهادحنیفی اظهار داشت: با اینکه قبلا رییس کل بانک مرکزی وضع هرگونه مالیات بر سپرده‌های بانکی را منتفی اعلام کرده بود، متأسفانه در یک حرکت تبلیغاتی برنامه‌ریزی شده، شایعه اخذ مالیات از سپرده‌های... بانکی درفضای مجازی بسط داده می‌شود و هدفی جز لطمه زدن به ثبات اقتصادی کشور و سیستم بانکی ندارند. معاون نظارت بانک مرکزی تاکید کرد: مردم مطمئن باشند...

سامانه ثبت اموال مازاد بانک‌ها رونمایی شد/ حراج اموال در بورس سامانه اموال مازاد بانک‌ها به منظور ثبت اموال و دارایی های راکد و مازاد شبکه بانکی کشور با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد. به گزارش مهر، در «سامانه اموال مازاد بانک ها» اطلاعات مربوط به اموال مازاد ۱۸ بانک دولتی و خصوصی وجود دارد و مهم‌ترین هدف ایجاد آن، شفافیت و تعیین دقیق مشخصات... بانک‌ها برای اطلاع‌رسانی به سرمایه‌گذاران و مردم است. ضمن اینکه در این سامانه امکان عرضه و فروش املاک در شرایط برابر و به صورت شفاف وجود دارد. در...

کسانی که وام بانکی بالاتر از ۳۰۰ میلیون تومان گرفتند، یارانه بنزین نمی گیرند بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسانی که تسهیلات بانکی به مبلغی بیش از ۳ میلیارد ریال دریافت کرده باشند و در حال بازپرداخت اقساط باشند، مشمول دریافت یارانه بنزین نخواهند بود. به گزارش خبرآنلاین، با اعلام شاخص های عدم برخورداری از یارانه بنزین، مشخص است کسلنی که تسهیلات بانکی دریافت... بانکی به مبلغ جمعا سه میلیارد ریال گرفته باشند و در حال بازپرداخت باشند از این یارانه بهره نمی‌برند. در عین حال خانوارهایی که اعضای آنها همزمان واحد مسکونی،...

راغفر: ساختار اقتصادی کشور نیازمند اصلاح است وی خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان از سپرده‌های مردم در نزد بانک‌های خصوصی کشور به دلیل عدم شفافیت کاملا "گم"  و ابهام برانگیز است. وی گفت:‌ ۶۰۰ هزار میلیارد تومان درسال ۹۶ کسری بودجه دولت بود که درهمین زمان مشکلات تخلفات بانک‌های خصوصی بروز کرد. این اقتصاد دان تصریح...

معاون بانک مرکزی: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی برای کاربران بانکی اجباری می‌شود معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف می‌تواند امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش دهد، گفت: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی ماه اجباری خواهد بود. به گزارش بانک مرکزی، مهران محرمیان با اشاره به موضوع فیشینگ و کلاهبرداری‌های اینترنتی گفت: فعال کردن رمز دوم یکبار... بانک مرکزی افزود: رمز دوم یکبار مصرف یا رمز پویا را قسمت عمده شبکه بانکی پیاده سازی کرده اند و از ابتدای دی امسال برای کاربران شبکه بانکی و تراکنش‌های...

مهدی جهانگیری از هیات مدیره بانک گردشگری استعفا کرد مهدی جهانگیری از عضویت هیأت مدیره بانک گردشگری استعفا کرد و با استعفای وی موافقت شد. به گزارش فارس، جلسه هیأت مدیره بانک گردشگری (شرکت سهامی عام) امروز یکشنبه ۱۹ آبان ۹۸ در محل قانونی بانک تشکیل و تصمیمات زیر اتخاذ شد. با عنایت به استعفای جناب آقای مهدی جهانگیری کوهشاهی از عضویت هیأت مدیره... بانک گردشگری طی نامه‌ای مورخ اول آبان ۹۸ هیأت مدیره ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و خدمات وی در طول مدت تصدی عضویت و ریاست هیأت مدیره برای باقی مانده مدت تصدی...

رمز دوم یکبار مصرف از دی ماه اجرایی می‌شود معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی بابیان اینکه روزانه تعدادزیادی پرونده در زمینه فیشینگ درپلیس فتا ثبت می‌شود،گفت: رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی اجرایی می‌شود و مشکل فیشینگ را مدیریت می‌کند. به گزارش مهر، مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در توییتی با اشاره به تعداد کلان پروندهای...

بانک‌ها ۷ ماهه ۱۷ هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت کردند ۵۴۹ هزار و ۷۶۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، توسط نظام بانکی به متقاضیان پرداخت شده است. به گزارش تسنیم، بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای اجرای بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری کشور مبنی بر اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج ها، ۱۷۱ هزار و ۹۰۶ میلیارد... بانکی به متقاضیان پرداخت شده است. در این مدت تعداد ۲۵ هزار و ۴۹۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ایثارگران با سقف فردی ۶۰۰ میلیون ریال پرداخت...

تغییر نحوه محاسبه جریمه تاخیر تسهیلات حساب ذخیره ارزی/ بانک ها مکلف به رفع سوءاثر چک‌های برگشتی فاقد شکایت بانک مرکزی با ابلاغ دستورالعملی تغییر در نحوه محاسبه جریمه تاخیر تسهیلات حساب ذخیره ارزی را اعلام کرد. به گزارش مهر، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبه هیات امنای حساب ذخیره ارزی را در ارتباط با نحوه محاسبه جریمه تاخیر مرتبط با کلیه مصوبات هیات امنای حساب ذخیره ارزی با موضوع تمدید دوره‌های تامین مالی... بانک ها مکلف به رفع سوءاثر چک‌های برگشتی فاقد شکایت شدندبانک مرکزی با صدور بخشنامه ای اعلام کرد : کلیه بانک ها از اول آبان ۹۸ مکلف به رفع سوءاثر از...

هالک بانک رابطه با ایران را تکذیب کرد هالک بانک اعلام کرد چون هیچ شعبه‌ای در آمریکا ندارد، در حوزه قضایی وزارت دادگستری آمریکا قرار نمی گیرد. بنابراین اتهام نقض تحریم ایران فراتر از حدود قانونی آمریکاست. به گزارش تسنیم، هالک بانک ترکیه اعلام کرد اتهام آمریکا به این بانک باعث افزایش تحریم های واشنگتن علیه آنکارا به خاطر حمله نظامی... بانک دولتی ترکیه را به دخالت در یک پروژه چند میلیارد دلاری برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران متهم کردند. در نتیجه، سهام هالک بانک ۷ درصد در روز...

کیوان کاشفی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
لایحه بودجه 99,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
بانک مرکزی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
سامانه ثبت اموال مازاد بانک‌ها,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
یارانه بنزین,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
حسین راغفر,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
فعالسازی رمز پویا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
مهدی جهانگیری,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
زمان اجرایی شدن رمز دوم یکبار مصرف,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
وام قرض الحسنه ازدواج,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
بانک مرکزی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
هالک بانک,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه

بانک - اینفوگرافیک

اینفوگرافیک/ ۱۲ خواسته رئیس‌جمهوری از شبکه بانکی کشور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمع مدیران بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و در پنجاهمین مجمع سالیانه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ۱۲ انتظار و خواسته خود را از شبکه بانکی کشور بیان کرد. برای دیدن عکس درابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک خواسته رئیس‌جمهوری از شبکه بانکی کشور

بانک - جامعه

معاون دادستان کل کشور: یکی از سرنخ‌های عوامل فسادزا کشور در بانک‌هاست معاون قضایی دادستان کشور گفت: نمی‌توان در یک جلسه نشست و مدام بانک‌ها را محکوم کرد ولی یکی از سرنخ‌های عوامل فسادزا در کشور در بانک‌ها هستند . به گزارش ایسنا، سعید عمرانی امروز در سی و دومین اجلاس سراسری خانه های صنعت، معدن و تجارت در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: در طول تاریخ هر گاه امام... بانک ها ایجاد شد چراکه در خراسان رضوی ۱۰۸ هزار میلیارد تومان در بانک‌ها وجود دارد. مساله دیگر این است که بروکراسی فرایندهای ما زیاد است، بخشی از این مساله...

محسنی اژه‌ای: بانک‌ها منشأ بسیاری از پرونده‌های دستگاه قضایی هستند وی با بیان اینکه منشأ بسیاری از پرونده‌های کنونی ما بانک‌ها هستند و بخشی مسأله زمین است، گفت: باید با نشست با مردم و مسئولان ذی‌ربط از ورود بیش از حد پرونده‌ها به دستگاه قضا جلوگیری کرد. معا‌ن اول قوه قضائیه بیان کرد: از تمام ظرفیت استان برای صلح و سازش استفاده کنید زیرا خیری که در صلح...

عامل درگیری با مسئول بانک در آمل بازداشت شد فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری فردی که به علت مشکلات مالی با ریختن روغن ترمز داغ روی دستان مسئول یک بانک این فرد را مصدوم کرده بود، خبر داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس مازندران،  سرهنگ  نعمت الله آزادی در تشریح این خبر، گفت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع درگیری... بانک های شهرستان آمل، بلافاصله ماموران انتظامی این فرماندهی به محل اعزام شدند. فرمانده انتظامی شهرستان آمل تصریح کرد: برابر بررسی های به عمل آمده...

جاعلان چک ۶۸ میلیارد تومانی دستگیر شدند رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سریالی ۹ جاعل حرفه‌ای چک، اسناد بانکی و مهرهای دولتی خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار علیرضا لطفی‌ درباره جزئیات دستگیری این جاعلان گفت: در اردیبهشت ماه سال ۹۷، سه نفر به نام‌های هادی، پژمان و نادر، با در دست داشتن یک چک و ضمانت نامه بانکی، به یکی از شعب بانکی... بانک ارائه دادند و برای نقد شدن چک به انتظار نشستند اما زمانی که متصدی بانک چک و ضمانت نامه این افراد را بررسی کرد متوجه جعلی بودن آن شد و از همین جهت...

استاندار تهران: بانک‌ها عامل افزایش نرخ بیکاری در استان تهران هستند ۲ درصد رسید که علت اصلی افزایش آن عملکرد نامطلوب بانک‌هاست. به گزارش فارس، انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به اینکه نرخ بیکاری این استان در سال ۹۷ به ۱۲.۲ درصد رسید، اظهار کرد: علت اصلی افزایش نرخ بیکاری در سال ۹۷ عملکرد نامطلوب بانک‌هاست. وی... بانکی است. استاندار تهران در ادامه افزود: هیچ جای توجیه نیست که نرخ بیکاری استان تهران به ۱۲.۲ درصد برسد و ۰.۲ درصد از میانگین کشوری بالاتر...

جزئیات بازداشت مدیرعامل یکی از بانک‌های خصوصی یزد/‌ متهم اخذ رشوه و پولشویی ‌را پذیرفت دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد از بازداشت سرپرست شعب بانک ملت استان خبر داد و گفت: این متهم در تحقیقات صورت گرفته، اخذ وجوه کلان در قبال اقدامات غیرقانونی، پرداخت تسهیلات و ... را پذیرفته است. به گزارشتسنیم به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، علی اکبر شمس در ارتباط با جزئیات این خبر... بانکی اقدام به اخذ رشوه از روش‌های غیر رسمی مانند اخذ ارز، مسکوکات طلا و خرید با واسطه و با کارت بانکی مشتری می‌کرد که از رصد سیستم امنیتی و قضایی استان...

معوقات کلان بانکی باید سریعا وصول گردد به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از مدیران عالی بانک‌های کشور، با تبریک ایام ماه معظم شعبان، از تلاش‌های همه کسانی که در حوزه مسائل اقتصادی، پولی و بانکی از جمله در کمک به پروژه ها، حل مشکلات سیل زدگان و پرداخت تسهیلات ازدواج خدمات ارزشمندی ارائه می‌کنند قدردانی و تصریح کرد:... بانکی نباید به نحوی باشد که کارآفرین و سرمایه‌گذار از کارآفرینی و سرمایه گذاری خود در کشور پشیمان شود، بر ضرورت اعتبارسنجی دقیق افراد متقاضی تسهیلات و...

هشدار یک مقام ارشد قضایی به بانک‎ها: سود مرکب بگیرید برخورد می‏‎کنیم رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به برخی از مشکلات واحدهای صنعتی در رابطه با معوقات بانکی ناشی از اعمال سود مرکب، گفت: اگر چنین مواردی خلاف موازین شرع و قانون تشخیص داده شود بر اساس قانون ورود خواهیم کرد تا از تضییع حقوق تولید کنندگان، جلوگیری شود. به گزارش ایرنا، علی القاصیدر نشست با... بانکی دانست و گفت: در این زمینه نیاز است پرونده اینگونه واحدها در یک بازه زمانی مشخص بررسی شود و با برگزاری نشست های حضوری با نمایندگان و مدیران بانک‌ها...

زنی که رئیس شعبه بانک را تهدید کرده بود دستیگر شد رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری خانمی که رئیس یکی از بانک‌های تهران را تهدید به بمب گذاری کرده بود خبر داد. به گزارشمهر، سردار کیوان ظهیری با اعلام خبر بازداشت فردی که ظهر امروز در یکی از بانک‌ها تهدید به بمب‌گذاری کرده بود، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت ۱۰:۴۰ امروز به ۱۱۰... بانکی در چهارراه فرمانیه در حال تهدید به بمب‌گذاری می‌کند که به سرعت چند تیم از مأموران کلانتری ۱۲۳ نیاوران به همراه سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری در محل حاضر...

۲۵سال حبس برای مدیر سابق بانک تجارت حکم قطعی علی اکبر عمارت ساز یکی از مدیران سابق بانک تجارت صادر شد. به گزارش مهر، محاکمه علنی علی اکبر عمارت ساز، معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت استان کرمان، سوم دی ماه در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی آغاز شد و پس از برگزاری ۵ جلسه از دادگاه نهایتا در... بانک تجارت استان کرمان بوده است. این حکم امروز از سوی شعبه چهارم دادگاه ویژه صادر شد که به شرح ذیل اعلام می‌گردد: علی اکبر عمارت...

توقف دریافت نقدی عوارض خروج در شعبه های بانکی از شنبه آینده همه شعبه های بانک ملی ایران (مرزی و غیرمرزی) از شنبه آینده (بیست و چهارم آذرماه) عوارض خروج را به طور نقدی دریافت نمی کنند. به گزارش ایرنا، سیزدهم آذرماه تارنمای بانک ملی ایران از عملیاتی شدن سامانه پرداخت الکترونیک عوارض خروج از کشور با همکاری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان امورمالیاتی... بانک ملی ایران از چهاردهم آذرماه عوارض خروج را به طور نقدی دریافت نمی کنند. عصر امروز (چهارشنبه) مرحله دوم این طرح آغاز شد. بر...

تبعات قضايی سرقت مسلحانه از بانك‌ها و صرافی‌ها در خصوص برخی از انواع سرقت نیز مانند سرقت مسلحانه از منازل مسکونی و بانک ها، صرافی‌ها و جواهر فروشی‌ها نیز به موجب قوانین خاص این نوع رفتارها جرم انگاری و مجازات برای‌شان تعیین شده بود . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به تبعیت از فقه اسلامی که حرمت مال مسلمان را هم ردیف حرمت خون او می‌داند، سرقت جرم... بانک‌ها و صرافی‌ها و طلا فروشی‌ها ، مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها، منازل مسکونی، وسایل مورد استفاده عموم، مناطق حادثه دیده، موزه‌ها و ... و نظایر آن‌ها می‌شوند...

معاون دادستان کل کشور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
غلامحسین محسنی اژه‌ای,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
دستگیری جاعل حرفه‌ای چک در تهران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
انوشیروان محسنی بندپی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سیدابراهیم رئیسی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
رئیس کل دادگستری فارس,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
پلیس پیشگیری تهران بزرگ,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
علی اکبر عمارت ساز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
عوارض خروج از کشور,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
سرقت مسلحانه از بانک,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی

بانک - حوادث

سرقت از بانک با میوه آووکادو در حادثه‌ای بسیار عجیب یک سارق با حمله به دو بانک در فلسطین اشغالی با استفاده از میوه آووکادو ۸۳۰۰ دلار را به سرقت برد. به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی «سبق» خبر داد: یک مرد ۴۷ساله، با ورود به یکی از بانک‌های منطقه بئر السبع واقع در مناطق اشغالی فلسطین، با نشان دادن میوه آووکادویی... بانک دیگر دستبرد زد تا رقم سرقت او از هشت هزار دلار فراتر رود. گفته می‌شود با وجود اینکه سارق چهره خود را پوشانده بود، اما ماموران پلیس از طریق...

گروگان گیری در یکی از بانک های فلوریدا/ ۵ نفر کشته شدند پلیس آمریکا اعلام کرد که تیراندازی در یکی از بانک های ایالت فلوریدا دست کم ۵ کشته بر جای گذاشت. به گزارش تسنیم، تیراندازی در بانکی در ایالت فلوریدا ۵ کشته بر جای گذاشت. در پی تیراندازی در بانکی در شهر سبرینگ ایالت فلوریدا چند نفر هدف گلوله فرد مهاجم قرار گرفتند. پلیس اعلام کرد فرد...

تیراندازی در بانکی در آمریکا ۸ کشته و زخمی برجای گذاشت لیس اوهایو از تیراندازی در یک بانک در شهر «سینسیناتی» خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، پلیس ایالت اوهایو در آمریکا امروز-پنجشنبه- از وقوع تیراندازی در بانکی در شهر «سینسیناتی» خبر داد. پلیس اعلام کرد این حادثه در ساعات آغازین کار بانک رخ داده و در آن سه نفر کشته و ۵ تن... بانک مشخص نشده است. ...

ساختمان «بانک مرکزی روسیه» طعمه حریق شد بخش خدمات اضطراری مسکو از اعزام ۲۶ تیم آتش نشانی برای اطفای حریق در ساختمان بانک مرکزی روسیه در مرکز شهر مسکو خبر داد. به گزارشمهر به نقل از اسپوتنیک، بخش خدمات اضطراری مسکو اعلام کرد که حدود ۲۶ تیم آتش نشانی مرکب از ۹۲ آتش نشان برای اطفای حریق در ساختمان بانک مرکزی روسیه به محل حادثه اعزام...

قرعه کشی هایی که حسابتان را خالی می کند » من بار دیگر برای گرفتن جایزه ابراز تمایل کردم و او شماره‌ای به من داد و گفت هر زمان توانستید پای عابربانک بروید و با این شماره تماس بگیرید. کلی تشکر کردم و با عجله مشغول لباس پوشیدن شدم.همسرم که از این همه عجله من نگران شده بود گفت: «مرد؛ صبر داشته باش. مگر نمی‌گویند برای دریافت جایزه...

کلاهبرداری کارمند بانک از حساب‌های دولتی در مشهد معاون سیاسی‌امنیتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی از شناسایی کارمند بانکی که از حساب‌های دولتی برداشت غیرقانونی کرده بود، خبر داد. حسن حیدری در گفت‌وگو باایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: کارمند یکی از بانک‌های مشهد که روز پنج‌شنبه مبادرت به برداشت غیرقانونی از تعدادی حساب دولتی... بانک مربوطه شناسایی و بلافاصله وجوه ذی‌ربط به حساب‌های مورد نظر برگشت داده شد. وی ادامه داد: این فرد با بخشی از وجوه مبادرت به خرید...

محافظ بانک، کارمندان را به رگبار بست فرمانده محافظان یک بانک خصوصی در ولایت جنوبی ارزگان افغانستان مدیر و سه کارمند بانک را به رگبار بست و کشت.عبدالواحد پتان، معاون والی ارزگان به بی‌بی‌سی گفت این حادثه ظهریکشنبه در شهر ترینکوت مرکز این ولایت اتفاق افتاد. حوالی ساعت یک ظهر، مدیر «کابل بانک جدید» و مأمورانش در حال بستن خزانه... بانک با کلاشنیکف به سوی آنان آتش گشود و در نتیجه مدیر بانک و سه مأمورش کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.» فرد مهاجم با پنج یا شش محافظ دیگر که همه سرباز هستند،...

کلاهبرداری میلیاردی در قالب پرداخت سود بانکی معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از دستگیری فردی خبر داد که در قالب پرداخت سود بانکی سپرده‌های مردم را به حساب شخصی خود واریز می‌کرد. علی اصغر سلطانی معاون قضایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم در گفت‌وگو با میزان، از دستگیری فردی به اتهام کلاهبرداری در قالب پرداخت سود بانکی... بانک هستند با مراجعه به دفتر پیشخوان، وجوه خود را در اختیار این متهم قرار می‌دادند. این مقام قضایی توضیح داد: این در حالی است که این فرد مبالغ...

جزئیات جدید از سرقت سریالی خودپردازها در تهران دو ماه از آغاز سرقت خودپردازها در تهران می گذرد و سارقان با استفاده از دو خودرو موفق به سرقت ۴ دستگاه عابر بانک شده اند. سارقانی قوی هیکل که ۶ تا ۸ نفره هر بار به سرقت می روند. به گزارش میزان، اولین بار هفته اول اسفند ۹۶ فردی در تماس با پلیس از سرقت دستگاه خودپرداز بانک در کنار مرکز خرید ونک خبر... بانک ها در کنار مرکز خرید ونک یک دستگاه خودپرداز با بیش از ۲۴ میلیون تومان پول را به سرقت بردند. بررسی دوربین های محل نشان می داد ۶...

سرقت از بانک با میوه آووکادو,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
گروگان گیری در یکی از بانک های فلوریدا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
بانک مرکزی روسیه,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
قرعه کشی های تلویزیونی,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
کارمند بانک‌,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
accident
کلاهبرداری,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
سرقت سریالی خودپردازها,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

بانک - خواندنی ها و دیدنی ها

مهارت عجیب کارمندان بانک در شمردن پول سال هاست در همه بانک های جهان از ماشین های پول شمار استفاده می شود اما کارمندان بانک در چین مهارت عجیبی در شمارش پول دارند و به دقت و سرعت ماشین های پول شمار می توانند کار کنند! ویدئویی که از شمارش پول توسط آن ها منتشر شده، بازدید زیادی داشته است. سرعت شمارش پول به قدری زیاد است که بعضی...

مهارت عجیب شمردن پول,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

بانک - دیجیتال

پشت پرده حملات سایبری به بانکها کیست؟ نتایج جدیدترین تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که حملات سایبری به بانک‌ها با حمایت دولت‌های مختلف در جهان رو به گسترش و افزایش خواهد رفت. به گزارش ایسنا، در سال‌های اخیر که حملات سایبری به نهادهای مختلف دولتی، بانکی و غیر دولتی شدت گرفته است، کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری بارها... بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در سراسر جهان موظف خواهند بود که به افزایش امنیت سایبری و مقابله با هرگونه نفوذ مجرمان و هکرها به اطلاعات محرمانه، مالی...

هک شبکه بانکی شیلی با سوء استفاده از کارمند ساده لوح و اسکایپ یک تماس اسکایپ و کارمندی ساده لوح موجب شدند هکرهای کره شمالی به شبکه کامپیوتری شرکت Redbanc نفوذ کنند؛ شرکتی که تمامی زیر ساخت های ATM بانک های کشور شیلی را به هم متصل می کند. اصلی ترین مظنونین این نفوذ گروه لازاروس هستند که با نام Hidden Cobra هم شناخته می شوند. این گروه با دولت پیونگ... بانکی و صرافی های ارزهای مجازی حمله کرده است. این حمله گروه لازاروس در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی اتفاق افتاده و تنها زمانی توجه عموم را به خود...

پیش از ضرر به امنیت موبایل بانک توجه کنید برای استفاده از فعالیت‌های بانکی و تبادل اطلاعات مالی و مهم خود در فضای مجازی به‌وسیله گوشی‌های تلفن همراه حتماً باید موبایل بانک خود را از سایت‌های رسمی بانک دانلود کنید و به امنیت موبایل بانک خود توجه بیش‌تری داشته باشید. به گزارش ایسنا، حذف دردسرهای استفاده از کارت‌های بانکی در یک بستر امن... بانکی، به نصب برنامه‌های موبایل بانک برروی گوشی‌های تلفن همراه خود اقدام کرده و از آن در انجام امور اقتصادی روزمره خود استفاده می‌کنند. فارغ...

امکان پرداخت خودکار قبوض همراه اول از طریق سامانه ی بانک پرداخت ملت پرداخت خودکار قبوض خطوط تلفن همراه اول ازطریق سامانه ی بانک پرداخت ملت امکان پذیر شد. به گزارش سرپوش و به نقل از روابط عمومی بانک ملت، از این پس مشتریان بانک ملت که به طور مستمر تراکنش هایی نظیر خرید شارژ، پرداخت قبض، پرداخت اقساط خرید کالا و خدمات انجام می دهند، می توانند با یک بار ثبت نام در... بانک یا شرکت ارایه دهنده خدمت بسپارند. براساس این گزارش این طرح با هدف مکانیزه شدن پرداخت های متوالی و جلوگیری از فراموش شدن پرداخت های مورد...

هکرهای «دارک تکیلا» عامل حملات بدافزاری به بانک‌های مکزیکی بودند محققان امنیتی فعال در شرکت Kaspersky Labs به تازگی از کشف یک گروه از هکرها بنام دارک تکیلا که با انتشار یک بدافزار خطرناک به مشتریان بانک‌های مکزیک حمله کرده بودند، خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از هکرنیوز، با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورهای مختلف زیادی در سراسر... بانکی موسسات مالی و اعتباری و بانک‌های مکزیک اقدام می‌کردند. این همان بدافزاری است که در سال ۲۰۱۳ میلادی به بسیاری از مشتریان این بانک‌ها حمله کرده بود...

آسیب پذیری خودپردازهای بانکی مجهز به ویندوزXP به گزارش مهر به نقل از نئووین، سیستم عامل ویندوز ایکس پی هنوز بر روی بسیاری از خودپردازهای بانکی در سراسر جهان و از جمله روسیه نصب بوده و مورد بهره برداری قرار می گیرد. استفاده از سیستم عامل یادشده می تواند امنیت زیرساخت های بانکی را به خطر بیندازد و موجب حمله به آنها شود. به تازگی یک... بانکی دسترسی یابند و از جمله با استفاده از منوی استارت و تسک بار فعالیت های غیرقانونی انجام دهند. از همین طریق می توان بدافزارهایی به درون...

پشت پرده حملات سایبری به بانکها,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
هک شبکه بانکی شیلی,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
موبایل بانک,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
بانک ملت,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
هکر دارک تکیلا,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
خودپردازهای بانکی,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

بانک - مذهبی

پرداخت وام‌ های قرض الحسنه به شیوه فعلی رباخواری آشکار است آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: این نوع قرض الحسنه ای که در بانک‌ها داده می‌شود، به طور حتم خلاف شرع و حرام است و نوعی رباخواری آشکار محسوب می‌شود. به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، آیت‌ الله مکارم شیرازی عصر سه شنبه در دیدار رئیس و اعضای هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی... بانک ها تعیین شد که بانک ها با نوعی فریب به دریافت بیش از این میزان از مردم مبادرت می‌کنند و این خلاف شرع است. وی با بیان اینکه ما بارها این...

نوری همدانی: بارها تأکید کرده‌ایم که اخذ دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است ولی مسئولان عمل نمی‌کنند مرجع تقلید شیعیان گفت: بارها تأکید کرده‌ایم که اخذ دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است ولی یا به گوش مسئولان نمی‌رسد و یا می‌رسد ولی عمل نمی‌کنند. به گزارش تسنیم، به نقل از مرکز خبر حوزه،‌ آیت‌الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار با دبیر کل و اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه... بانک‌ها حرام است ولی یا به گوش مسئولان نمی‌رسد و یا می‌رسد ولی عمل نمی‌کنند. وی با اشاره به نقش جوانان در ساخت تمدن اسلامی بیان کرد: باید...

بانک صادرات ایران با «همیاران محرم» به خدمت عزاداران حسینی آمد هیات‌های مذهبی کشور می‌توانند با استفاده از طرح «همیاران محرم» بانک صادرات ایران، برای تهیه ملزومات مورد نیاز از تخفیفات ویژه برخوردار شوند. به گزارش سرپوش و به نقل ازروابط‌عمومی بانک صادرات ایران، همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر، طرح «همیاران محرم» این بانک در راستای... بانک صادرات ایران و فروشگاه‌های رفاه سراسر کشور با تخفیفات ویژه فراهم شده است. علاوه بر این، مشمولین این طرح می‌توانند با دریافت کارت «همیاران...

مسابقه عکس بانک سرمایه با موضوع محرم بانک سرمایه به منظور برداشتن گامی کوچک در راستای ترویج و پاسداشت فرهنگ حسینی؛ مسابقه عکاسی «عاشورا سرمایه معنوی» را برگزار میکند به گزارش سرپوش و به نقل از روابط عمومی بانک سرمایه، این بانک ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام، از تمامی هم وطنان عزیز دعوت می نماید تا در مسابقه... بانک سرمایه با موضوع محرم شرکت نمایند. هم وطنان عزیز جهت شرکت در مسابقه می توانند عکس های خود را از کوچه ها، خیابان ها، بیرق ها، پرچم ها،...

۸۳ هزار زائر بیت الله الحرام از شعب بانک ملّی ایران ارز زیارتی دریافت کردند بانک ملی ایران به عنوان تنها بانک منتخب سازمان حج و زیارت در زمینه ارایه خدمات فروش ارز زیارتی، در موسم حج امسال به بیش از ۸۳ هزار زائر سرزمین وحی ارز زیارتی ارایه کرد. به گزارش سرپوش و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، در طول ۲۱ روز مراسم حج، حاجیان بیت الله الحرام به صورت کاملا روان و بدون... بانک در سراسر کشور دریافت کردند. ...

آیت‌الله نوری‌همدانی: اخذ دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است مرجع تقلید شیعیان گفت: در ابتدا به دولتمردان و مسئولان ذی‌ربط بسیار تذکر داده شد که دیرکرد بانک‌ها حرام بوده و باید ممنوع شود، اما اقدام خاصی در رفع این مشکل انجام نگرفت. به گزارش خبرگزاری دانشجو، آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار طلاب همدان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد با اشاره به آیه‌ای از... بانک‌ها در عدم رعایت احکام اسلامی، ادامه داد: در ابتدا به دولتمردان و مسئولان ذی‌ربط بسیار تذکر داده شد که دیرکرد بانک‌ها حرام بوده و باید ممنوع شود، اما...

قضیه ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان مساعده بانک به حج چیست؟ هزینه حج واجب ۹۷ درحالی از سوی سازمان حج و زیارت، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کمتر از مبلغ واقعی اعلام شد که این سازمان وعده داد این پول را با عنوان «مساعده بانک» از سرجمع هزینه های حج کسر می کند، اما حالا اعلام کرده این مبلغ را در قسط دوم که سال آینده از مردم می گیرد، کم خواهد کرد. به گزارشایسنا،سازمان... بانکی که دست کم ۱۲ سال پول حج مردم را نزد خود داشته، اینک به چه علت باید به مردم مساعده بدهد؟ آیا این مساعده به ماجرای جنجال برانگیز سودهای بانکی حج که...

آیت‌الله مکارم شیرازی: رباخواری بانک‌ها مسلم است مرجع تقلید شیعیان با اشاره به دلایل عدم استجابت دعا گفت: یکی از مشکلات زمان ما این است که غذای بدون شبهه هیچ کجا پیدا نمی‌شود، به علت اینکه همه پول‌ها در بانک می‌رود و رباخواری بانک هم مسلم است. به گزارشرکنا،این مرجع تقلید در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به دلایل... بانک می‌رود و رباخواری بانک هم مسلم است. پول حلال با این پول‌های ربا آمیخته و کارها و برنامه‌های زندگی با این پول انجام می‌شود. وی با اشاره...

با اینکه مراجع علیه بانک ربوی فریاد می‌زنند اما بانک‌ها و اقتصاد مسیر خود را می‌رود / بانک‌ها ام‌الفساد هستند روحانیت و متولیان دینی چگونه می‌توانند عمل کنند تا نقش موثر یا موثرتری در پیشگیری از این فسادها که سطوح و طبقات مختلف جامعه را در بر گرفته است را بگیرند؟ جوادی آملی: عالمان دینی، مراجع و روحانیت در خصوص اینگونه از انحراف‌ها و فسادها خصوصا از اقتصاد ربوی و بانک‌های ربوی بارها اظهارنظر و مخالفت‌های...

ناصر مکارم شیرازی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما
حسین نوری همدانی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما
بانک صادرات,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
مسابقه عکس بانک سرمایه با موضوع محرم,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت
آیت‌الله نوری همدانی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما
اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت
آیت‌الله مکارم شیرازی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما
جوادی آملی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما

بانک - سیاست

آمریکا بانک متهم به نقض تحریم‌های ایران را تهدید کرد دادستان آمریکایی روز سه شنبه بعد از امتناع یک بانک ترکیه‌ای از حضور در دادگاه برای رسیدگی به اتهامات این بانک در زمینه نقض تحریم‌های ایران آن را به اعمال جریمه تهدید کرد. به گزارش فارس، یک دادستان آمریکایی بعد از امتناع نماینده بانک خلق ترکیه از حضور در دادگاه برای رسیدگی به اتهام مطرح‌شده علیه... بانک را «فراری» خواند و آن را به تهدید جریمه کرد. ...

تعطیلی روزهای پنج شنبه شامل بانک ها هم می شود عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تعطیلی مراکز اداری کشور برای روز پنج شنبه که به تصویب این کمیسیون رسید، شامل بانک ها هم می شود. علی ساری در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه اعضای این کمیسیون با تعطیلی مراکز اداری، آموزشی و قضایی سراسر کشور در روزهای پنجشنبه موافقت کردند،... بانک که حتی موجب برخی اعتراض ها از سوی آنان در فضای مجازی شده است، تصریح کرد: این طرح شامل همه مراکز اداری است و ما در آن هیچ اداره و سازمانی از جمله بانک...

بدهی ۳۰ هزار میلیاردی سایپا و ایران خودرو به بانک‌ها/ تحمیل هزینه‌های پرسنل به مشتریان نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: شرکت‌های سایپا و ایرانخودرو علاوه بر بدهی ۳۰ هزار میلیاردی به بانک‌ها در اجرای تعهدات‌شان به مشتریان تأخیر داشتند که در این میان تعهدات ایران خودرو ۴۰۰ هزار دستگاه و سایپا ۵۴۰ هزار دستگاه است. امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس... بانک‌ها داشته و همچنین این شرکت ۱۶ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد. نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: شرکت سایپا ۵۴۰ هزار دستگاه خودرو...

نماینده مجلس: تخلف بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج پیگیری می‌شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از برخورد سلیقه‌ای برخی از بانک‌ها با متقاضیان وام ازدواج، گفت: تخلف بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج از سوی مراجع ذیربط پیگیری می‌شود. حجت الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن انتقاد از اینکه برخی بانک‌ها علیرغم بخشنامه... بانک مرکزی مبنی بر پرداخت وام ازدواج با یک ضامن معتبر هنوز برای پرداخت این تسهیلات دو ضامن از متقاضی طلب می‌کنند، گفت: این اقدام بانک‌ها خلاف قانون است...

چرا پول مردم را به آفریقا، سوریه، روسیه، سنگال می‌برید؟/ اعلام میزان بدهی خودروسازان به بانک‌ها و قطعه‌سازان نماینده مردم همدان در مجلس گفت: خودروسازان ۳۰هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و ۲۰هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهی دارند. به گزارش خبرآنلاین، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد در نشست علنی امروز مجلس در نطق میان دستور خود به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی اشاره کرد. او گفت: به عنوان... بانک دی، بنیاد شهید و ... یکی پس از دیگری اسناد و مدارک ان‌ها به صورت متقن ارائه کردیم. او خطاب به وزارتخانه‌ها گفت: ما حاضریم با هرکدام از وزارتخانه‌ها...

فرار مالیاتی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی یک بانک سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از فرار مالیاتی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی یک بانک خبر داد. بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در جریان بررسی پرونده بانک‌ها در کمیسیون اصل ۹۰ استعلامی درباره بدهی بانک‌ها صورت گرفته بود که براساس گزارش دریافتی به کمیسیون یکی از بانک‌ها تا سال ۹۶، ۲۰۰۰... بانک‌ها و موسسات نیز استعلام خواهد کرد. ...

عدم همکاری بانک‌های خارجی با شبکه بانکی ما به موضوع FATF مربوط نیست رئیس مجمع تشخیص گفت: تضعیف و ضربه زدن به بانک‌ها در دوران جنگ اقتصادی به مصلحت نیست. بنده در جایگاه های مختلف از مدیریت بانک‌ها برای خدمت رسانی به مردم حمایت کرده ام. به گزارش ایلنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار با شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و در جمع شماری... بانکی کشور گفت: خدمات بانکی در کشور بسیار وسیع و ارزشمند است و از میزان خدمات بانک‌ها به مردم و تسهیلاتی برای رونق چرخه تولید انجام می‌شود، همه آگاه هستند....

مردم پول‌های خود را از بانک‌ها بیرون آورده‌اند/ دود سفید صلح داخلی را روشن کنید اعتمادسازی در سطح جامعه کمرنگ شده است او با تاکید بر اینکه فاصله طبقاتی هم بیش از حد زیاد شده، می‌گوید: اما نکته‌ای که مهم است این است که باید اعتمادسازی در سطح جامعه ایجاد شود به هر روشی یک بخشی از نقدینگی افسار گسیخته به جامعه برگردد و به چرخه بانکی و اقتصادی ورود کند تا بتوانیم در...

تاجگردون: بانک‌ها ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به بانک مرکزی بدهی دارند رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس میزان بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی براساس محاسبات طراز دارایی‌ها را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. به گزارش تسنیم، امروز جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و مناسبات مجلس شورای اسلامی به مدت ۵ ساعت در استانداری فارس برگزار... بانک‌ها به بانک مرکزی براساس محاسبات طراز دارایی‌ها را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: سال گذشته بخشودگی‌های زیادی انجام شد حتی بخشودگی...

آمریکا یک بانک روسی-ونزوئلایی را تحریم کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا یک بانک روسی-ونزوئلایی را تحریم کرد. به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای از تحریم بانک روسی-ونزوئلایی «اِورو فاینانس موسناربانک» خبر داد. این بانک روسی-ونزوئلایی در سال ۲۰۰۹ به‌موجب توافق مقامات مسکو... بانک بزرگ روسیه از لحاظ ارزش دارایی‌ها به شمار می‌رود. هفته گذشته «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا هشدار داده بود که دولت متبوعش کلیه مؤسسات...

ترامپ: آمریکا به کشورهای ثروتمند بسیاری در جهان یارانه می‌دهد حمله تند و بی‌سابقه ترامپ علیه بانک مرکزی آمریکا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر عنوان کرد که تنها مشکل اقتصاد آمریکا، بانک مرکزی است. ترامپ در حملات تند خود علیه بانک مرکزی آمریکا، گفته است که بانک مرکزی احساس مسئولیتی در قبال بازار...

جهانگیری: بانک‌ها با جدیت وصول مطالبات را پیگیری کنند رئیس ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی از بانک‌های عامل خواست با جدیت وصول مطالبات را پیگیری و در اخذ وثایق معتبر از متقاضیان تسهیلات، دقت کافی را انجام دهند. به گزارش تسنیم، جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز (دوشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و با حضور... بانکی را یکی از مشکلات اصلی نظام بانکی برشمرد و از بانک‌های عامل خواست با جدیت وصول مطالبات را پیگیری و در اخذ وثایق معتبر از متقاضیان تسهیلات، دقت کافی...

هالک بانک,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
کمیسیون اجتماعی مجلس,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
امیر خجسته,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
وام ازدواج,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
امیر خجسته,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
بهرام پارسایی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
صادق آملی لاریجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
علی کاظمی بابا حیدر عضو کمیسیون برنامه و بودجه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
غلامرضا تاجگردون,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
تحریم های آمریکا علیه روسیه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

بانک - طلا و ارز

نرخ خرید دلار افزایشی شد بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار را حدود ۴۵۰ تومان نسبت به روز گذشته افزایش دادند. به گزارش ایسنا، بانک‌ها از نیمه نخست سال جاری از سوی بانک مرکزی مجاز به خرید ارز از مردم شدند که البته نرخ خرید از سوی بانک‌ها در ابتدا بسیار پایین‌تر از بازار آزاد بود، اما بانک‌ها به تدریج نرخ خرید ارز را افزایش داده... بانک‌ها امروز (۱۵ بهمن) هر دلار آمریکا را ۱۱ هزار و ۲۳۳ تومان و هر یورو را ۱۲ هزار و ۸۵۵ تومان خریدند. از سوی دیگر، بانک‌ها قیمت خرید پوند...

بانک‌ها دلار را چند می‌خرند؟ بانک‌ها امروز هر دلار آمریکا را تا ۱۲ هزار و ۵۱۰ تومان خریدند. به گزارش ایسنا، تا ساعت ۱۴ امروز (۲۲ آبان)، نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک‌ها تا ۱۲ هزار و ۵۱۰ تومان بوده است. از سوی دیگر، نرخ خرید یورو در شعب ارزی بانک‌ها نیز نسبت به روزهای گذشته با افزایش همراه بوده و بانک‌ها امروز... بانک‌ها بین ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و یورو بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است. این شعب همچنین در صورت تکمیل بودن...

افزایش تقاضا برای دریافت ارز از صرافی های بانکی در شرایطی که نرخ ارز امروز در بازار با نوساناتی با دامنه نسبتا کوتاه همراه بود، تقاضا برای ارز از صرافی های بانکی افزایش یافته و کار عمده دلالان،نظاره نرخ ها و خرید و فروش های یواشکی است. به گزارشمهر، دولت و نیروی انتظامی با قاطعیت اعلام کرده اند که هر گونه خرید و فروش ارز در حاشیه خیابان... بانک مرکزی است به همین دلیل حتی اگر جسته و گریخته دلالان در بازار، فاصله میدان فردوسی تا چهارراه استانبول را بالا و پایین می کنند اما نقش جدی و اثرگذاری...

قیمت ارز مسافرتی و خرید دلار در بانک‎ها (۹۷/۷/۲۲) شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را ۱۲ هزار و ۶۲۵ تومان اعلام کرده اند. به گزارش تسنیم، شعب منتخب بانک های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، روزانه بعد از دریافت نرخ ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می کنند. قیمت... بانک های عامل آغاز می شود. گفتنی است، تجربه هفته های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می...

اطلاعیه مهم بانک ملی ایران درخصوص خرید و فروش ارز به نرخ بازار آزاد بانک ملی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: معاملات ارز در واحدهای بانک ملی ایران به نرخ بازار آزاد، طبق ضوابط بانک مرکزی بوده و تماما بر اساس نرخنامه اعلامی بانک مرکزی (ETS) انجام می شود و کاملا با دستورالعمل ارزی آن بانک هماهنگ و در راستای سیاست های اعلامی می باشد. در ادامه این اطلاعیه... بانک نمی باشد. ...

استقبال بانک‌ها ازراه‌اندازی حساب سپرده طلا/پیشنهادایجاد بانک طلا رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با ارائه پیشنهاد ایجاد بانک تخصصی طلا گفت: مذاکراتی با بانک‌های خصوصی برای راه‌اندازی حساب سپرده طلا داشتیم و بانک‌ها نیز استقبال کردند. به گزارش ایبِنا، محمد کشتی‌آرای با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۵۰ تُن طلا در دست مردم داریم که در چرخه اقتصادی بلااستفاده است،... بانک‌های خصوصی صحبت کردیم که طلا و سکه در بانک سپرده شود و سالانه به آن سود تعلق گیرد. وی با بیان اینکه این کار می‌تواند اشتغال ایجاد کند...

بانک ها دلار را ۹۹۵۰ تومان می خرند شعب ارزی بانک ها امروز دلار را ۹ هزار و ۹۵۰ تومان و یورو را ۱۱ هزار و ۴۶۰ تومان از مردم می خرند. به گزارشتسنیم، بعد از شتاب ریزش قیمت ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند. برهمین... بانک ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می کنند. دستور بانک مرکزی به بانک ها بعد از آن صادر شد که صرافی ها از خرید...

جزئیات قیمت خرید و فروش ارز در شعب بانک‌ها بانکها امروز(شنبه ۱۴ مهرماه) هر دلار آمریکا را از مردم ۹۹۵۰ تومان می‌خرند و حدود۱۲۰۵۰ تومان هم بابت خدمات ۲۱گانه تعیین شده از سوی بانک مرکزی، به مردم می‌فروشند. به گزارش مهر، بعد از ابلاغ بانک مرکزی مبنی بر آزاد بودن خرید و فروش ارز در شعب بانکها، امروز شنبه ۱۴ مهرماه، بانکها هر دلار را از مردم... بانکها در سطح شهر ایمیل شده و مبنای خرید و فروش قرار می‌گیرد. ...

بانک‌ها ارز شما را می‌خرند/ قیمت خرید ارز در بانک‌ها هنوز مشخص نیست بانک مرکزی از تمام بانک‌های مجاز به عملیات ارزی خواست، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام کنند. به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش فروشندگان ارز در بازار و کاهش تقاضا برای خرید اکنون متقاضیان فروش تا حدی با مشکل مواجه شده‌اند. این در حالی است که با تمایل مردم به فروش ارزهای خود و نیز امتناع دلالان... بانک مرکزی از مردم خواست با مراجعه به شعب ارزی بانک های دارای مجوز عملیات ارزی، نسبت به فروش ارزهای خود به قیمت اعلامی اقدام کنند.بانک مرکزی...

بانک صنعت و معدن سپرده ارزی می‌پذیرد بانک صنعت و معدن ارزهای یورو ،دلار و درهم امارات را به عنوان سپرده ارزی می پذیرد. به گزارشسرپوش، این بانک در راستای اجرای بند ۴ تصویب نامه شماره ۶۳۷۹۳/ت۵۵۶۳۳ ه مورخ ۱۳۹۷/۵/۱۶ هیات وزیران نسبت به سپرده گیری ارزی به صورت ارزهای یورو ، دلار و درهم امارات از اشخاص حقیقی و حقوقی بخش غیر دولتی... بانک مرکزی اقدام می کند. نرخ سود سپرده گذاری سالیانه برای اسعار یورو، دلار و درهم امارات به ترتیب ۳ ، ۴ و ۲ درصد است و بازپرداخت اصل و سود...

آغاز مجدد فروش ارز مسافرتی در بانک تجارت متقاضیان دریافت ارز مسافرتی می‌توانند به تمام واحدهای ارزی و شعب ارزی_ ریالی بانک تجارت مراجعه کنند. به گزارش سرپوش و به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، بر اساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر فروش ارز مسافرتی با نرخ بازار، متقاضیان دریافت ارز مسافرتی می توانند با پرداخت معادل ریالی... بانک تجارت مستقر در مبادی خروجی فرودگاه های تعیین شده (پس از باجه کنترل گذرنامه) در قبال ارائه حواله ارزی و کارت ملی متقاضی انجام می شود. ...

فروش ۲۵۰ هزار یورو ارز مسافرتی در شعب بانک ملی ایران در دو روز نخست از دوره جدید فروش ارز مسافرتی، شعب بانک ملی ایران ۲۵۰ هزار یورو به مشتریان فروختند. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این میزان ارز در اختیار ۳۴۲ نفر قرار گرفته است. فروش ارز مسافرتی در شعب منتخب بانک ملی ایران با شرایط و مدارک پیشین و با نرخ جدید، از یک شنبه ۱۸ شهریور...

دلار,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
خرید دلار در بانک,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
وضعیت فروش ارز در میدان فردوسی,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت ارز مسافرتی و خرید دلار در بانک‎ها,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
بانک ملی,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
محمد کشتی‌آرای,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
قیمت خرید دلار توسط بانک,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
خرید و فروش ارز,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
خرید دلار توسط بانک,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
بانک صنعت و معدن,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
بانک تجارت,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز
فروش ارز مسافرتی رد بانک ملی,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

بانک - فرهنگ و اندیشه

برگزاری نخستین نمایشگاه کتاب استانی سالجاری با حمایت بانک شهر نخستین نمایشگاه کتاب استانی سال ۹۷ با حمایت بانک شهر در استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود. به گزارش سرپوش و به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، مهدی اکرمی مسئول دبیرخانه اجرایی نمایشگاه‌های کتاب این بانک با بیان این مطلب اظهار کرد: نخستین نمایشگاه کتاب استانی در سال جاری در... بانک شهر در حمایت از این نمایشگاه اظهار کرد: خدمات بانکی شامل خدمات دستگاه کارتخوان، توزیع بن کارت، واریز و برداشت نقدی، افتتاح حساب و همچنین خدمات الکترونیکی...

بانک شهر,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات

بانک - فوتبال

تحریم بانکی پدیده را در آستانه کسر ۶ امتیاز قرار داد به دلیل مشکلات تحریم بانکی، مسئولان باشگاه پدیده تا این لحظه نتوانسته‌اند طلب بازیکن خود را بپردازند و در صورتیکه تا روز پنج‌شنبه موفق به این کار نشوند ۶ امتیاز به صورت اتوماتیک‌وار از این باشگاه کسر خواهد شد. به گزارش فارس، در حالیکه به دلیل شکایت دیارا سوبا بازیکن سابق پدیده از این باشگاه این...

باشگاه پدیده مشهد,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی

بانک - آموزشی

ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی ایران آغاز شد بانک ملی ایران مجوز استخدام نیروی کار مورد نیاز خود را در قالب ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور دریافت کرده است. به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، ثبت نام در این آزمون از امروز یکشنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۷ آغاز شده و تا پایان روز سه شنبه ۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ ادامه خواهد... بانک ملی ایران نزدیک به یک دهه، استخدامی نداشته و با توجه به بازنشسته شدن بسیاری از کارکنان، کسر کادر در شعب این بانک مشهود است. این وضعیت،...

مدرسه‌سازی نظام بانکی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به گزارش سرپوش به نقل از روابط عمومی بانک سامان، مردم کشورمان که همواره در روزها و شرایط سخت کارنامه‌ درخشانی در همدلی و همراهی دارند دست‌به‌دست هم دادند تا با کمک‌های خود، باری از دوش هم‌وطنان خود بردارند و مرهمی باشند بر زخم‌های عمیق و جانکاهی که به جسم و روح هم‌وطنانمان کرمانشاهی ما وارد شده بود. نظام... بانک بخشی از کار را بر عهده گرفت. با توجه به اینکه مدارس زیادی در این مناطق ویران‌ شده بود و دانش‌آموزان نیاز به محلی برای تحصیل و آموزش داشتند، مدرسه‌سازی...

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بانک انصار و دانشگاه پیام‌نور بانک انصار و دانشگاه پیام‌نور تفاهم‌نامه‌ای ۷ ماده‌ای را با هدف حمایت و کمک به دانشجویان دانشگاه پیام‌نور در تمام مقاطع تحصیلی از طریق تامین بخشی از هزینه‌های دوران تحصیل دانشجویان و ارائه خدمات بانکی امضا کردند. به گزارش سرپوش و به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی ‌و تبلیغات، ابراهیمی‌... بانک انصار و محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام‌نور طی دیداری در محل دانشگاه پیام‌نور ضمن تاکید بر لزوم توسعه همکاری‌های دوجانبه، تفاهم‌نامه‌ای یکساله را...

آمادگی بانک ملی ایران برای توسعه همکاری‌ها با دانشگاه آزاد اسلامی مدیرعامل بانک ملی ایران ضمن تبریک انتصاب رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی، از آمادگی این بانک برای همکاری با طرح‌های توسعه‌ای این دانشگاه به ویژه در حوزه توسعه استارت‌آپ‌ها و اقتصاد دانش‌بنیان خبر داد. به گزارش ایسنا، محمدرضا حسین‌زاده مدیرعاملبانک ملی ایراندر دیدار با محمد طهرانچی... بانک از بدو تاسیس دانشگاه آزاد در کنار آن بوده و بسیاری از ساختمان‌ها و طرح‌های توسعه این دانشگاه با حمایت بانک ملی ایران عملیاتی شده است، اظهارکرد: تسهیلات...

استخدام بانک,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
بانک سامان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
بانک انصار,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
محمدرضا حسین‌زاده,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه

بانک - ورزش

بانک‌پاسارگاد از کشتی‌گیران مدال‌آور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ تقدیر کرد (+تصاویر) بانک‌پاسارگاد به‌عنوان تنها حامی ورزش کشتی کشور، از مدال‌آوران کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ تقدیر کرد. به گزارش سرپوش و به نقل از روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، طی مراسمی در خانه کشتی عبدالله موحد و با حضور رسول خادم رییس فدراسیون کشتی، مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، جمعی... بانک، کشتی‌گیران و کادر فنی، از مدال‌آوران کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ با اهدای جوایز نقدی و لوح یادبود، قدردانی شد. رییس فدراسیون...

اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری

بانک - ویدئوها

فیلم/ شیوه عجیب متهمان بانک سرمایه برای دریافت تسهیلات رونمایی روشی عجیب از متهمان بانک سرمایه برای پرداخت تسهیلات به نفع خود فیلم شیوه عجیب متهمان بانک سرمایه برای دریافت تسهیلات,ویدیو روش متهمان بانک سرمایه برای پرداخت تسهیلات به نفع خود,ویدیو دادگاه متهمان بانک سرمایه ...

فیلم/ کلاهبرداری ۲۰ میلیون تومانی با استفاده از تصویر چک! یک باند کلاهبرداری با تصویر برداری از روی چک مشتریان بانک‌ها دست به کلاهبرداری سنگینی زدند. فیلم کلاهبرداری ۲۰ میلیون تومانی با استفاده از تصویر چک,ویدیو کلاهبرداری با چک,ویدیو کلاهبرداری با تصویر برداری از روی چک مشتریان ...

فیلم/ سود میلیاردی بانک تجارت از طریق خرید و فروش ارز "دلاوری" مجری برنامه پایش گفت: بانک تجارت سود ۳۷۰۰میلیاردی از طریق خرید و فروش ارز داشته است! فیلم صحبت های دلاوری در مورد خرید و فورش ارز توسط بانک تجارت,ویدیو سود میلیاردی بانک تجارت از طریق خرید و فروش ارز,فیلم افشاگری دلاوری از بانک تجارت ...

فیلم/ حسین راغفر: بانک‌ها مقصران اصلی گرانی و تورم هستند راغفر گفت: بانکی ۳۰۰ هزار سکه خریده و بازار را بهم ریخته است. شب عید یک بانک ۱ میلیون و ۲۰۰ زهرا متر مربع آپارتمان خریده تا وقتی گرانتر شد بفروشد. عامل گرانی‌ها،‌خود بانک‌ها هستند! با حقه بازی گفته‌اند دلار گران شود صادرات هم بالا میرود،‌ کو افزایش صادرات؟! فیلم صحبت های راغفر در مورد... بانک های ایران,فیلم صحبت های راغفر در مورد تاثیر بانک ها بر تورم در کشور ...

فیلم/ شیوه عجیب متهمان بانک سرمایه برای دریافت تسهیلات
فیلم/ کلاهبرداری 20 میلیون تومانی با استفاده از تصویر چک!
فیلم/ سود میلیاردی بانک تجارت از طریق خرید و فروش ارز
فیلم/ حسین راغفر: بانک‌ها مقصران اصلی گرانی و تورم هستند

بانک - پزشکی

تسهیلات ارزی بانک سامان برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی بانک سامان در راستای تسهیل در واردات دارو و تجهیزات پزشکی تسهیلات ارزی کوتاه‌مدت پرداخت می‌کند. به گزارش سرپوش به نقل از روابط‌ عمومی بانک سامان، تمام واردکنندگان دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو می‌توانند برای واردات تنها به مقصد سرزمین... بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به صورت کوتاه مدت و با نرخ یک درصد سالانه از تاریخ پرداخت اسناد حمل برای بروات و اعتبارات اسنادی یا تاریخ صدور حواله در...

اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

بانک - کار و کارگر

وام‌های ٥٠ میلیون ریالی به حساب ٢٦ هزار بازنشسته کشوری واریز شد با حضور مدیرعامل‌ بانک صادرات ایران و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، ٢٦ هزار فقره وام ٥٠ میلیون ریالی در فاز اول به حساب بازنشستگان کشوری واریز شد. به گزارش سرپوش و به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بعد از ظهر امروز شنبه مراسم ویژه واریز وام ٥٠ میلیون ریالی به حساب بازنشستگان کشوری با... بانک صادرات ایران برگزار و وام مذکور به ٢٦ هزار بازنشسته به صورت برخط پرداخت شد. مدیرعامل بانک صادرات ایران در این مراسم با اشاره به...

رئیس کمیته امداد: ۱۴۰ هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه امسال میزان این منابع دو برابر شده است، عنوان کرد: تاکنون در ۱۰ ماهه امسال ۵۵ درصد منابع بانکی در کردستان جذب شده است و امیدواریم ۴۵ درصد باقیمانده آن هم تا پایان سال جذب شود. وی همت مسئولان ارشد و بانک‌های عامل استان را در تحقق این امر ضروری... بانک‌ها با کمیته امداد رضایت بخش بوده است وی در ادامه همکاری بانک‌ها در این زمینه را در سطح کشور رضایت بخش عنوان کرد و گفت: سال گذشته در سطح کشور ۱۰۰۰...

بانک پاسارگاد استخدام می‌کند بانک‌پاسارگاد به منظور تأمین و تکمیل سرمایه‌انسانی مورد نیاز خود، با شرایط زیر دعوت به همکاری می‌کند. به گزارش ایلنا، بانک‌پاسارگاد به منظور تأمین و تکمیل سرمایه‌انسانی مورد نیاز خود، با شرایط زیر دعوت به همکاری می‌کند: -فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در رشته‌های مورد... بانک-فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در رشته‌های زبان‌انگلیسی و زبان‌ و‌ ادبیات‌فارسی، جهت همکاری به‌عنوان منشی در شهر تهران -فارغ‌التحصیلان...

بانک سپه استخدام می‌کند بانک سپه در نظر دارد نسبت به تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود در مشاغل بانکدار و متصدی امور انتظامی از طریق آزمون استخدامی مشترک فراگیر و مصاحبه استخدامی اقدام کند. به گزارش ایلنا به نقل از بانک سپه، ثبت نام در چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور از تاریخ ۲۹ خرداد...

مدیر عامل بانک صادرات ایران,اخبار کار,اشتغال و تعاون,بازنشستگان و مستمری بگیران
پرویز فتاح,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون,بانک پاسارگاد
اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون,بانک سپه

بانک - کاریکاتور

کارتون/ وام‌های میلیاردی با مردم چه کرد؟ کارتون/ وام‌های میلیاردی با مردم چه کرد؟ ...

کارتون وام‌های میلیاردی