جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۰۸:۰۹ - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۰۳۵۷
اینفوگرافیک

اینفوگرافیک/ راهکارهایی برای جلوگیری از بخار شیشه عینک هنگام ماسک زدن

چنانچه شما از عینک استفاده می کنید و موقع پوشیدن ماسک برای مقابله با بیماری کرونا (corona)، عینک شما بخار می کند با چند اقدام ساده میتوانید مانع ایجاد این مشکل و بروز تاری در دیدتان شوید.

کارشناسان و پزشکان معتقد هستند تأثیر مه آلود بودن لنز ها فقط مزاحمت نیست، بلکه این پدیده آزاردهنده حتی میتواند شخص را ناتوان سازد.

شیوه پیشنهادی آنها برای پيش‌گيري از بروز این مشکل چند اقدام ساده دارد که عبارت اند از:

قبل از پوشیدن ماسک عینک را با آب صابون بشویید.

آب های اضافی را خوب بتکانید.

بگذارید عینک در هوای طبیعی خشک شود یا لنز را با دستمالی نرم خشک کنید.

دوباره عینک را بپوشید.

متخصصان همینطور توصیه می کنند برای جلوگیری از فقدان تیزبینی و ناتوانی دید براثر مه آلودگی عینک، اشخاص از لنز پلی کربنات استفاده کنند، پیش از استفاده عینک آنرا با آب صابون بشویند و ماسک های صورت را به صورت ضربدری گره بزنند.

با جابه جا کردن بند های ماسک، آنها را به شکل ضربدری گره بزنید. یعنی بند پایینی را بالای گوش و بند بالایی را پائین گوش ببندید.

انجام چنین کاری، سبب می شود که ماسک صورت محکم بر روی بینی (Nose) و دور حدقه چشم مهروموم شود و سرانجام مانع تهویه هوا از بالای ماسک صورت گردد. این کار درعین حال سبب ایجاد دو تهویه جانبی برای خارج شدن بازدم هوا از کنار ماسک می شود.

از دیگر کارهای اولیه که میتوان برای حل این مشکل انجام داد تا کردن قسمت بالایی ماسک  است. با این کار میتوان از ورود هوای بازدم خود به شیشه های عینکتان و برخورد با آن جلوگیری کرد.

با قرار دادن یک دستمال کاغذی در بالای ماسک هم می شود جلوی نفوذ هوای بازدم به شیشه عینک را گرفت. این کار باعث می شود تا بدون مشکل بخار کردن عینک بتوان از ماسک استفاده کرد.

می توان با افزودن یک گیره بینی که عموماً در ماسک های جراحی وجود دارد، از بخار کردن عینک خود جلوگیری کرد. این گیره ها را می توان به راحتی بر روی ماسک خود نصب کرده و از آن استفاده کرد.

اینفوگرافیک در مورد راهکارهایی برای جلوگیری از بخار شیشه عینک هنگام ماسک زدن

برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگتر اینجا را کلیک کنید.

ana.ir
  • 14
  • 6
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش