صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
کافه سیاست > سعید مرتضوی

سعید مرتضوی

سعید مرتضوی

سعید مرتضوی

سعید مرتضوی (زادهٔ ۱۳۴۶) قاضی و سیاستمدار ایرانی است. او از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ دادستان تهران و از ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ معاون دادستان کل کشور بود. از ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ ریاست سازمان تأمین اجتماعی را بر عهده داشت. او به دلیل پرونده‌های تعطیلی مطبوعات و قتل زهرا کاظمی شناخته می‌شود.

 

از اقدامات او انحلال دادگاه و هیئت منصفه مطبوعات و در پی آن توقیف فله‌ای شمار زیادی از مطبوعات در دوران اصلاحات است. وی از سوی دولت کانادا و کمیته اصل ۹۰ مجلس ششم، پیرامون قتل زهرا کاظمی روزنامه‌نگار و عکاس ایرانی - کانادایی که در بازداشت دادستانی تهران کشته شد، مقصر اعلام شده‌است. پس از تغییر ریاست قوه قضائیه از سمت خود بر کنار و به معاونت دادستان کل کشور منصوب شد.

 

قاضی کم‌سن‌وسالی که با لهجه غلیظ یزدی صحبت می‌کرد و تازه چندسالی بود به پایتخت منتقل شده بود را تا پیش از سال ۷۸ کسی نمی‌شناخت اما از وقتی مدیران‌ مسئول روزنامه‌ها و روزنامه‌نگاران کم‌کم سر و‌ کارشان به آن شعبه افتاد، نام «سعید مرتضوی» هم بر سر زبان‌ها افتاد. توقیف ۱۲۰ روزنامه و نشریه، کارنامه مطبوعاتی «قاضی مرتضوی» است.


«سعید مرتضوی» برای توقیف، یک اصل داشت که ترجیع‌بند همه احکام توقیفش بود و آن هم قانون مصوب سال ۳۹ در پیشگیری از ارتکاب جرم بود. مثلا در نامه‌ای به وزیر ارشاد نوشت: «با عنایت به عدم‌ توجه مدیر مسئول روزنامه «ملت‌» به تذکرات و نصایح مسئولان نظام و عدم‌ اعتنا به اقدامات پیشگیرانه دادگستری در خصوص سایر نشریات متخلف، به حکم وظیفه قانونی در پیشگیری از اقدامات مجرمانه در جهت بحران‌سازی و ناامن‌کردن فضای مطبوعات کشور قرار توقیف موقت روزنامه ملت صادر شد».

 

«مرتضوی» اما تنها روزنامه توقیف نمی‌کرد. بسیاری از مدیران‌ مسئول، سردبیران و روزنامه‌نگاران سر و کارشان با مرتضوی افتاد و با احکام حبس و جزای نقدی و محرومیت‌های کاری روبه‌رو شدند. محاکمه سه‌ نفر از مدیران شرکت جامعه روز، سردبیر روزنامه «نشاط» و مدیر مسئول روزنامه «نوروز» آن سال‌ها جنجال‌ساز شد.
 

جلسات دادگاه، گاه بسیار طولانی می‌شد؛ مثلا دادگاه مدیر مسئول «نوروز» بیش از هشت‌ جلسه طول کشید و روزنامه‌ها مفصل به آن پرداختند. یک‌ بار هم که دادگاه یک سردبیر هشت‌ ساعت طول کشیده بود «مرتضوی» از اتاقش بیرون آمد و به خبرنگاران گفت: «آقایان و خانم‌های خبرنگار معطل نشوند. تا هفت‌ شب کار داریم. خبر را بعد می‌دهیم».
 

در شکوائیه برخی خانواده زندانیان مطبوعاتی از او، به حذف ملاقات به مدت سه‌ ماه، قطع تماس تلفنی بیش از چهار ماه اشاره شده ‌بود. خانواده‌ها معتقد بودند حتی بعد از دستور ویژه آیت‌الله شاهرودی درخصوص این زندانیان، «سعید مرتضوی» حاضر به تمکین نشده ‌است.
 

در آن سال‌های آخر دهه ۷۰ و اوایل ۸۰، مرتضوی هر چه به مطبوعات مرتبط بود را رصد می‌کرد. حتی قانون مطبوعات و طرح تشکیل هیات‌ منصفه در مجلس را هم دنبال می‌کرد. او سال ۸۰ نامه‌ای به کمیسیون امنیت ملی مجلس نوشت و با طرح هفت اشکال به آن خواستار استرداد طرح مجلس شد. او به هرچیزی که به مطبوعات مربوط بود ورود می‌کرد. مثلا سال ۷۹ که به علت توقیف چند روزنامه، روزنامه «مشارکت» شمارگان خود را افزایش داد و در دو نوبت منتشر شد، مرتضوی تذکر داد که روزنامه از آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات تخلف کرده است. این در حالی بود که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد چاپ دوم را بلامانع اعلام کرد و گفت: «اعلام تخلف اداری از ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات بر عهده هیات نظارت بر مطبوعات است».
 

در آن سال‌ها مرتضوی حتی نمایندگان مجلس را هم احضار می‌کرد؛ اگر چه بعدا گفت که این احضار‌ها ربطی به سمت نمایندگی‌شان ندارد.

 

شیوه‌های مرتضوی

آنها که سر و کارشان با قاضی سابق افتاده، همگی متفق‌القولند که او شیوه‌های خاص خودش را در برخورد با مخاطب دارد. این مخاطب می‌تواند هر کسی باشد؛ یک متهم یا هر شخص دیگری. نمونه‌اش تجربه «محمدصادق جوادی‌حصار» مدیر مسئول روزنامه توس و «محمدحسین خوشوقت» مدیرکل مطبوعات خارجی وزارت ارشاد دولت اصلاحات است که در زمان خود رسانه‌ای شد. تیر ۷۷ آیت‌الله یزدی، رئیس وقت قوه‌ قضائیه در نماز جمعه سخنرانی ایراد می‌کند و متعاقب آن روز شنبه بعد از آن سعید مرتضوی دستور توقیف روزنامه توس را صادر می‌کند. دو روز بعد اما قوه‌ قضائیه دستور به لغو توقیف می‌دهد. «جوادی‌حصار» که برای دریافت حکم لغو توقیف به دادگستری مراجعه می‌کند، خود را در برابر دادگاهی دو نفره می‌بیند که قاضی و شاکی‌اش خود سعید مرتضوی است. مرتضوی به او می‌گوید: «چیزی نیست. برای این است که من مستمسکی برای لغو دستور خودم داشته باشم».
 

مرتضوی سال ۸۲ به مقام دادستانی تهران رسید. آن سال‌ها در مقایسه با سال‌های قبل و بعد، به نوعی سال‌های کم‌خبری مرتضوی محسوب می‌شود. به جز یک مورد که باز نام او را بر زبان‌ها انداخت؛ قضیه مرگ «زهرا کاظمی» خبرنگار کانادایی ایرانی‌الاصل که در مسافرت به ایران به جرم عکسبرداری حین تجمع برخی از خانواده‌های زندانیان در مقابل زندان اوین، بازداشت شد. اما آنچه باز پای مرتضوی را به این قضیه باز کرد، گزارش وزارت اطلاعات وقت بود که تاکید می‌کرد: «روند رسیدگی به پرونده زهرا کاظمی و متهم‌شدن دو مامور اطلاعاتی از سوی دادستانی تهران، انحرافی است.»
 

از سوی دیگر بخشی از روایتی که در گزارش کمیته بررسی و تحقیق مجلس ششم آمد و در صحن علنی قرائت شد، پای قاضی سابق را به میان کشیده‌ بود. در این گزارش آمده‌ بود: «دادستان تهران «خوشوقت» مدیرکل مطبوعات خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را ساعت‌ها احضار و بدون اطلاع وزیر فرهنگ مجبور به مصاحبه با خبرگزاری جمهوری‌ اسلامی می‌کند و از او می‌خواهد که علت فوت متهمه را «سکته مغزی» اعلام کند. مرتضوی در پاسخ، برای مجلس جوابیه می‌فرستد و می‌گوید که مصاحبه، خواست خود «خوشوقت» بوده که برای دریافت اطلاعات و سوابق زهرا کاظمی و اینکه مطمئن شود وزارت اطلاعات او را تایید نکرده بوده به دادسرا مراجعه کرده ‌است.» این پاسخ با واکنش «خوشوقت» روبه‌رو می‌شود و درجوابیه‌ای برای مجلس پاسخ مرتضوی را می‌دهد؛ با این جمله که «دادستان تهران به گونه‌ای شگفت‌آور درخواست کرد آنچه او می‌گوید بنویسم.» خوشوقت با اشاره به دو دیداری که با دادستان سابق داشته، می‌نویسد مرتضوی در یکی از دیدارها او را متهم می‌کند که به یک جاسوس مجوز داده و اینکه «شما متهم به معاونت در جرم هستید.» در نهایت اینکه مرتضوی به خوشوقت می‌گوید که قاضی پرونده قصد بازداشت او را داشته اما مرتضوی مانع شده است. خوشوقت در ادامه با اشاره به دیدار دوم خود با مرتضوی می‌نویسد: «در این دیدار آقای مرتضوی ابتدا به اینجانب خبر داد که خانم زهرا کاظمی فوت کرده است. ضمن اظهار تاسف به ایشان گفتم خبرگزاری جمهوری‌ اسلامی طی درخواست مصاحبه‌ای، راجع به چهار موضوع سوال کرده و من به آنها پاسخ داده و آماده ارسال متن مصاحبه برای تایید مسئولان ذی‌ربط بودم که شما مرا فراخواندید. دادستان محترم تهران، درخواست کرد تا متن را ببیند. پس از مطالعه‌ آن، به‌گونه‌ای شگفتی‌آور درخواست کرد تا آنچه او می‌گوید، بنویسم! در پاسخ به او گفتم که اگر علاوه بر خبر درگذشت، اطلاعات جدیدی از خانم زهرا کاظمی دارد بگوید تا خود، آنگونه که صلاح می‌دانم نگارش کنم. ایشان موارد متعددی را از جمله «اظهار کسالت مشارالیها نزد بازجویان وزارت اطلاعات» و «فوت به علت سکته مغزی» را مطرح کرد تا پس از تنظیم متن مصاحبه از سوی اینجانب و هماهنگی نهایی با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار «ایرنا» قرار گیرد».

 

سوالات کنکور و پالیزدار

نکته جالبی است که هر بار مجلس این سال‌ها برای تحقیق‌ و تفحص به جایی یا موضوعی ورود کرده به نوعی پای«مرتضوی» هم در میان بوده ‌است. در گزارش‌ هیات تحقیق و تفحص مجلس هفتم از قوه‌ قضائیه در سال ۱۳۸۷ هم باز پای او به میان کشیده‌ شد. خبرگزاری فارس متن بیانیه اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضائیه را منتشر کرده ‌بود که در آن اقدامات «سعید مرتضوی» دادستان وقت تهران در پرونده فروش سوالات کنکور «انتحار قضایی» توصیف شده ‌بود.
 

«زاکانی» نماینده تهران و یکی از اعضای این هیات، مرتضوی را متهم کرد که با از بین‌ بردن آثار جرم و مفقود کردن پرونده‌های فروش سوالات کنکور از سراسر کشور موجب «کور کردن سرنخ‌های مربوط به پرونده فروش سوالات کنکور» شده‌ است.


۲۰۸ نماینده مجلس هفتم نیز در نامه‌ای به محمود هاشمی‌شاهرودی رئیس وقت قوه‌ قضائیه، خواستار تشکیل دادگاهی صالح، بی‌طرف و علنی ‏برای رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی دادستان تهران شدند.
 

بسیاری معتقد بودند که بازداشت «پالیزدار» هم به‌ نوعی با این پرونده مرتبط بوده ‌است چراکه او وقتی دستگیر شد که یک‌ سالی از آغاز سخنرانی‌های افشاگرانه‌اش در دانشگاه‌ها می‌گذشت و کسی کاری به او نداشت اما درست بعد از انتشار این گزارش بود که توسط دادستان تهران یعنی مرتضوی بازداشت شد.
 

سعید مرتضوی در نامه‌ای که در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت، نوشت: «آقای علیرضا زاکانی از احضار برخی اعضای هیات تحقیق و تفحص از قوه‌ قضائیه به‌ دلیل ارتکاب تخلفات خارج از مسئولیت نمایندگی و سایر مرتبطان نگرانی فاحشی پیدا نموده و حالت اعتدال روانی خود را از دست داده ‌است.» اما زاکانی گفت در مورد نقش مرتضوی برای ایجاد اخلال در پرونده فروش سوالات کنکور مدارکی را در اختیار دارد.

 

آغاز پایان

هیچ‌ یک از این رخدادها اما خللی در موقعیت مرتضوی ایجاد نکرد، مگر ماجرای بازداشتگاهی در جنوب پایتخت. دومینوی بداقبالی او در اصل از تابستان ۸۸ یک‌ به‌ یک شروع به افتادن کرد. مرداد ۸۹ اعلام شد که حکم تعلیق سه‌ مقام قضایی مرتبط با تخلفات و جنایات سال ۸۸ و مرگ سه‌ متهم بازداشتگاه کهریزک صادر و به آنان ابلاغ شده است. سعید مرتضوی یکی از این قضات بود.
 

سازمان قضایی نیروهای مسلح پیش‌تر در گزارش خود از آمریت و مشارکت در گزارش خلاف واقع در خصوص علت و نحوه درگذشت سه‌ نفر متهم بازداشتی خبر داده ‌بود. منظور از گزارش خلاف واقع، گزارشی بود که علت مرگ این سه‌ نفر را بیماری مننژیت اعلام کرده بود. در گزارش کمیته ویژه مجلس برای پیگیری حوادث بعد از انتخابات آمده بود: «در جلسه وقت کمیته با دادستان وقت انقلاب تهران یعنی سعید مرتضوی روز ششم مردادماه، او علت مرگ سه‌ نفر را بر اساس بررسی‌های انجام‌شده از سوی پزشکی‌ قانونی مننژیت اعلام کرده و بازداشتگاه کهریزک را مناسب و استاندارد دانسته و فقدان ظرفیت اوین را اصلی‌ترین علت انتقال بازداشت‌شدگان به کهریزک دانست.» مجلس اما در ادامه گزارش خود نوشته بود که «مسئولان اوین در جلسه‌ای اذعان کردند انتقال بازداشت‌شدگان به بهانه فقدان جا و ظرفیت زندان اوین مطلب صحیحی نیست».
 

گزارش مجلس نشان می‌داد که زندانیان بازداشت‌شده بر خلاف ادعای مرتضوی از مساحت کم، ‌عدم وجود تهویه، فقدان آب و غذای مناسب و شنیدن فحش‌های رکیک و کلاغ‌پر رفتن و ضرب‌ و شتم و همجواری با اراذل‌ و اوباش و تحقیرشدن شکایت داشته‌اند.


همچنین در این گزارش به نامه‌ای اشاره شده‌ بود که فرماندهی «ناجا»ی تهران بزرگ اسفند ۸۷ به دادستان وقت تهران نوشته‌ است و در آن با اشاره به اینکه دادسراها بی‌رویه هر نوع متهمی را به کهریزک اعزام می‌کنند، از دادستان خواسته بود ابلاغ کند که مانند قبل فقط متهمان اراذل و اوباش و مجرمان خطرناک را اعزام کنند.
 

در نهایت، دو نماینده مجلس یعنی «زهره ‌الهیان» و «علیرضا زاکانی» همان زمان گفتند که مرتضوی از دستور رهبری تمرد کرده‌ است. به گفته آنها در حالی که ۲۰ تیر رهبری دستور تعطیلی بازداشتگاه کهریزک را می‌دهد و خبر از طریق سعید جلیلی به مرتضوی می‌رسد، اما بازداشتگاه مردادماه تعطیل می‌شود.

 

بخت‌آزمایی در دولت

مرتضوی در پاسخ به گزارش کمیته، جوابیه مفصلی به گزارش مجلس داد؛ گرچه آن زمان او تصورش را هم نمی‌کرد که تازه ابتدای راه است، به‌ویژه که از سوی احمدی‌نژاد هم به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز رسیده بود.
 

او اگر از یک قوه اخراج شده و قوه دیگر هم او را در مظان اتهام قرار داده بود اما قوه‌ مجریه به‌شدت حامی‌اش بود. پس در پاسخ به مجلس نوشت: «عمده مدتی که ۱۴۷ نفر از متهمان آشوب‌های ۱۸ تیر در کهریزک به‌سر می‌بردند، اینجانب در مرخصی بودم و این مرخصی به‌ لحاظ اینکه مربوط به ایام دفاع از رساله دکتری است، از پنج‌ ماه قبل تنظیم و تاریخ دفاع از سوی دانشگاه اعلام شده بود بنابراین با توجه به اینکه اینجانب در شش‌ ماه قبل از این تاریخ به‌ لحاظ ضرورت کاری و زمانی از مرخصی برای هیچ موضوعی استفاده نکرده بودم، این چند روز در محل کار نبوده و در مرخصی به‌سر می‌بردم؛ بنابراین انتساب مطالب مورد اشاره برخی رسانه‌ها به فردی که در ایام مذکور در مرخصی بوده، اشتباهی است که از روی غرض‌ورزی طراحی می‌گردد.» مرتضوی اضافه کرده بود: «در جلسه صبح روز جمعه کمیته سیاسی امنیتی شورای عالی امنیت ملی و طرح موضوع در جلسه، با معاون امنیت دادسرای تهران و قاضی رسیدگی‌کننده تماس گرفته و تاکید کردم که اگر افراد تحصیلکرده یا دانشجو بین بازداشت‌شدگان باشند به هیچ‌وجه به کهریزک اعزام نشوند».
 

این در حالی است که اخیرا سردار «احمدی مقدم» فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرده است: «آقای مرتضوی اصرار داشت افراد دستگیرشده به کهریزک منتقل شوند. من مخالفتم را به صراحت اعلام کردم و گفتم آنجا نه‌تنها جا نداریم، بلکه آن مکان جای خطرناکی است. اما مرتضوی اصرار داشت که این افراد دستگیرشده چاقو، قمه و زنجیر داشته‌اند و از همین حیث اراذل‌ و اوباش محسوب می‌شوند که من در آن جلسه عنوان کردم ضبط کنید و بنویسید که من مخالف هستم و مخالفت ناجا نیز ثبت شد».
 

همه اینها اما برای مرتضوی، مصونیت نخرید. اسفند ۹۱ اعلام شد دادگاه کیفری استان رسیدگی به اتهامات سه قاضی تعلیقی یعنی «مرتضوی»، «حداد» و «حیدری‌فر» را آغاز می‌کند. در کیفرخواست، اتهام مرتضوی معاونت در قتل، مشارکت در بازداشت غیرقانونی و معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود اعلام شده بود.
 

دادگاه ۱۱ جلسه به طول انجامید. هفت‌ شاهد به دادگاه فراخوانده شدند و حکم بدوی صادر شد اما با اعتراض خانواده‌های شاکیان و خود متهمان به دیوان عالی کشور رفت.

 

از تامین‌ اجتماعی تا تامین‌ اجتماعی

اسفند ۹۰ یعنی یک‌ سال قبل از آغاز دادگاه کهریزک اعلام شد که سعید مرتضوی بعد از ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حالا به ریاست صندوق تامین‌ اجتماعی منصوب شده است. مجلس اما به این اقدام دولت اعتراض کرد و وقتی دولت را در حمایت از مرتضوی مصر دید، در صدد استیضاح وزیر کار، رفاه و تامین‌ اجتماعی یعنی فردی که حکم مرتضوی را زده بود، برآمد.


در طرح استیضاح آمده بود: «این انتصاب بر خلاف مصالح کشور است. او در سمت قبلی خود یعنی دادستانی تهران متهم است و از حالت قضایی معلق شده و پرونده‌اش مفتوح است و در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از این فاجعه، مقصر شناخته شده است».


کار به رایزنی کشید و احمد توکلی و حداد عادل از مرتضوی قول شرف گرفتند که از صندلی ریاست کنار رود تا مجلس هم استیضاح را از دستور کار خارج کند؛ قولی که عملی نشد و عملا مجلس از دولت رو دست خورد. اینجا بود که مجلس به دیوان عدالت اداری شکایت برد و دیوان هم رای به برکناری مرتضوی داد. دولت اما گفت که دیوان صلاحیت صدور چنین حکمی ندارد. بعد هم با تغییری در اساسنامه، صندوق تامین‌ اجتماعی را اصلاح و آن را به سازمان تغییر داد و وظیفه انتصابات در سازمان تامین‌ اجتماعی را از وزیر گرفت و به معاون اول خود یعنی رحیمی تفویض کرد. او هم در حکمی مرتضوی را سرپرست سازمان کرد. کار که به اینجا رسید مجلسیان عهد کردند تا از استیضاح وزیر کار کوتاه نیایند؛ استیضاحی که باز سعید مرتضوی را خبرساز کرد.


پخش فیلمی از جلسه ملاقات دو نفره او و «فاضل لاریجانی» برادر رئیس مجلس توسط احمدی‌نژاد جنجال به‌پا کرد؛ فیلمی که در آن احمدی‌نژاد مدعی شده بود فاضل لاریجانی به‌دنبال رانت‌خواهی و زد و بند بوده است. اگر چه بعد معلوم شد که این جلسه پشت‌بند جلسه دیگری با «بابک زنجانی» انجام شده ‌است.


این فیلم و فیلم کامل هر دو به سرعت در اینترنت منتشر شد. به دنبال این رخداد سعید مرتضوی کمتر از ۲۴ ساعت در اوین بازداشت و بازپرسی شد اما ظهر روز بعد در تامین‌ اجتماعی سر کار خود حاضر بود.


ورق مرتضوی با پایان‌یافتن دولت دهم کاملا برگشته ‌بود. او حالا سه‌ پرونده در دادگاه داشت. شکایت شکات کهریزک همچنان ادامه داشت و جلسات بازپرسی برگزار می‌شد. دستگیرشدگان پرونده پالیزدار هم از مرتضوی شکایت کرده ‌بودند و جلسه بازپرسی مربوط به پخش فیلم مجلس هم آغاز شده ‌بود اما احضاریه‌ها به دست مرتضوی نمی‌رسید یا اگر می‌رسید او نمی‌رفت. از هر چند احضار، یکی را آن‌ هم با تاخیر حاضر می‌شد تا اینکه کم‌کم این شائبه ایجاد شد که اصلا سعید مرتضوی کجاست؟ او هیچ شغل و سمت دولتی‌ای نداشت. از دانشگاهی هم که تدریس می‌کرد مرخصی گرفته‌ بود. حالا سوال این بود که متهم کجاست؟

 

شواهد حاکی از این بود که او این‌روزها اغلب عازم یزد است. انگار راهی که ۱۹ سال آمده بود را این روزها برمی‌گشت. اما گویا قرار نبود ماجراهای قاضی مطبوعات به این زودی‌ها پایان یابد. مجلس باز به یک تحقیق و تفحص دیگر ورود کرده بود. این‌بار از سازمان تامین‌اجتماعی و باز سعید مرتضوی متهم ردیف اصلی این گزارش بود. گزارش مفصل ۸۲ صفحه‌ای مجلس که منتشر شد، چند بند داشت؛ از چند و چون معاملات و رابطه او و سازمان تامین‌اجتماعی با بابک زنجانی معروف تا پرداخت‌های میلیونی و پاداش‌های مرتضوی به برخی مدیران و رسانه‌ها و حتی نمایندگان مجلس».

 

 

سعید مرتضوی - اقتصاد

۳سال ونیم است به محکومیت۲۰۰هزارتومانی مرتضوی اعتراض کرده ایم و هنوز رسیدگی نشده در این گفت‌وگو او از وضعیت بیمه‌ معدن‌کاران معدن یورت، آخرین وضعیت و شرایط صندوق تأمین اجتماعی، بحث طلب‌های این سازمان، وضعیت پرونده‌های دادگاهی‌شده بابک زنجانی و سعید مرتضوی که سازمان تحت امر او از شاکیان پرونده است، سخن گفت. طبق گفته‌های این مقام مسئول در این گفت‌وگو در شرایط کنونی مهم‌ترین...

تاوان دوره مرتضوي! استخدام فله‌اي، واگذاري فله‌اي و بدهي صد هزار ميلياردي ميراث مديران قبلي شستا بود او را پيش از اين به عنوان نماينده چند دوره مجلس مي‌شناختند و سال‌ها رييس كميسيون صنايع و معادن بود. سيد رضا نوروززاده در خرداد ١٣٩٣ و در ابتداي دولت يازدهم با حكم محمدرضا نعمت‌زاده به ايدرو رفت، اما يك‌سال و نيم...

اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه,تقی‌ نوربخش
اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان,ميزان سرمايه‌ شستا

سعید مرتضوی - جامعه

سعید مرتضوی از زندان آزاد شد سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران که به ۲ سال حبس محکوم شده بود، آزاد شد. به گزارش اعتمادآنلاین، مرتضوی در پرونده شکایت اولیای دم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل عمد به ۵ سال حبس محکوم شد اما دادگاه تجدید نظر به دلیل «اظهار ندامت» حکم حبس را به ۲ سال تقلیل داد. براساس ماده ۸۵ قانون... سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که به ۲ سال حبس قطعی محکوم شده است، روز یکشنبه (۱۳۹۷/۲/۲) توسط مامورین پلیس دستگیر و بعدازظهر همان روز جهت تحمل محکومیت...

به دلیل قضیه مرتضوی دید خوبی به دادستان نبود/ بوقتی من به داستانی آمدم، تهران در دود و آتش می‌سوخت دادستان سابق تهران اقدامات انجام شده در دادستانی تهران طی دوران مسئولیتش در این سمت را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی در مراسم معارفه دادستان جدید تهران که صبح امروز در مجتمع قضائی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: مهمترین وجهه و بعد کاری دادستان تعقیب امر جزایی و پاسخ کیفری...

مجازات شلاق مرتضوی بخشیده شد/ او در زندان می‌ماند محکومیت سعید مرتضوی مدیرعامل پیشین سازمان تامین اجتماعی به تحمل ۱۳۵ ضربه شلاق تعزیری، با عفو اخیر رهبر معظم انقلاب، بخشیده شد. مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع تعدادی از کارگران تامین اجتماعی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، با اعلام این خبر اظهار داشت: سعید مرتضوی در پرونده تخلفات تامین اجتماعی به... سعید مرتضوی در ارتباط با تخلفات رخ داده در سازمان تأمین اجتماعی دارای دو بخش بود که در بخش نخست در شعبه نهم دادگاه کیفری یک، به ریاست قاضی محمدی کشکولی...

معرفی رئیس جدید قوه قضائیه تا پایان سال/ مرتضوی در زندان معاون اول قوه قضائیه گفت: رئیس جدید قوه قضائیه تا پایان امسال و قبل از آغاز سال جدید معرفی می شود و کار خود را آغاز می کند. حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در گفتگو باالف، در خصوص معرفی رئیس جدید قوه قضائیه گفت: رئیس جدید قوه قضائیه انشاله تا پایان امسال...

غلامحسین اسماعیلی: سعید مرتضوی در زندان است ،به دروغ‌ها توجه نکنید یکی از این شایعات که چند روزی است فضای رسانه‌ای را تحت‌الشعاع قرار داده است، ماجرای حضور یا عدم حضور سعید مرتضوی قاضی و دادستان سابق تهران در کشور است.خبر دیده شدن سعید مرتضوی مدیرعامل اسبق سازمان تامین اجتماعی در نجف و اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه مرتضوی بعد از خروج از کشور در اربعین، هنوز به کشور... سعید مرتضوی، در گفتگویی اعلام کرد که مرتضوی در نجف نیست و در زندان، حبس می‌کشد و با کسی درباره ماندن مرتضوی در عراق گفتگو نکرده است. در همین...

واکنش وکیل مرتضوی به خبر حضور موکلش در نجف وکیل مرتضوی با تکذیب اخبار مربوط به خروج موکلش از کشور گفت: آقای مرتضوی در حال حاضر در زندان در حال تحمل کیفر است و این شایعه تکذیب می‌شود. سعید ایوبی در گفت‌وگو باایلنا، با تکذیب اخبار مربوط به خروج مرتضوی از کشور گفت: در این باره کسی با من مصاحبه نکرده است و این موضوع را تکذیب می‌کنم. وی...

‌همسر سعید مرتضوی: همسرم مرخصی نیست؛ او اکنون در زندان است در پی بروز شایعاتی مبنی‌بر خروج سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران از زندان، ‌همسر او اعلام کرد که مرتضوی در زندان به سر می‌برد.آذر ماه سال گذشته سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران در پی شکایت خانواده محسن روح‌الامینی، یکی از کشته‌شدگان حادثه کهریزک به دو سال حبس محکوم شد. در پی بروز شایعاتی مبنی‌بر... سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران از زندان، ‌همسر او اعلام کرد که مرتضوی در زندان به سر می‌برد. هما فلاح‌تفتیگفت: «همسرم اکنون در زندان...

درخواست اعاده دادرسی بقایی و مرتضوی رد شد دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی «حمید بقایی» و «سعید مرتضوی» که هر دو هم در زندان به سر می‌برند را نپذیرفت و رد کرد. به گزارش تسنیم، ۱۸ خرداد سال ۹۴ بود که حمید بقایی معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم، با شکایت دولت یازدهم به دادسرا احضار و بازداشت و نهایتاً شش ماه بعد یعنی در تاریخ... سعید مرتضویسعید مرتضوی دادستان وقت تهران و مدیرعامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی از جمله افرادی است که یکی از پرونده‌های قضایی جنجالی چند سال اخیر را...

درخواست ترک همدانی برای اعاده دادرسی در پرونده سعید مرتضوی وکیل مدافع جمعی از کارگران از رئیس کل دادگستری استان تهران درخواست اعمال ماده ۴۷۷ آئین دادرسی کیفری در پرونده سعید مرتضوی را کرده است. به گزارش ایلنا، مصطفی ترک همدانی (وکیل مدافع جمعی از کارگران) با اعلام درخواست اعمال ماده ۴۷۷ در پرونده تخلفات مدیرعامل اسبق تامین اجتماعی گفت: به رئیس کل دادگستری... سعید مرتضوی را ارایه کرده‌ام. وی ادامه داد: تا به امروز هیچ رد مالی به کارگران صورت نگرفته است بر همین اساس در ارتباط با پرونده مرتضوی و حکم...

عکسبرداری از بقایی صحت ندارد/ این فرد اکنون زندان است رییس سازمان زندان ها در خصوص وضعیت سعید مرتضوی گفت: این فرد در زندان است و از اعاده دادرسی وی خبری ندارم. ...

محکومیت مرتضوی به ۷۰ ضربه شلاق تایید شد شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران محکومیت سعید مرتضوی مدیرعامل پیشین سازمان تامین اجتماعی به ۷۰ ضربه شلاق به اتهام تصرف غیرقانونی را تایید و قطعی کرد. مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با وکیل مدافع جمعی از کارگران در بخش دوم پرونده تامین اجتماعی با اعلام این خبر به تسنیم گفت که دادگاه تجدید نظر... سعید مرتضوی در بخش نخست پرونده تامین اجتماعی از اتهامات وارده در دادگاه تجدید نظر تبرئه شده بود. وی هم اکنون به خاطر محکومیت به ۲ سال حبس...

دلیل نگهداری مرتضوی در اوین هم‌چنین سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که به دو سال حبس قطعی محکوم شده است، روز یکشنبه (۱۳۹۷/۲/۲) توسط مامورین پلیس دستگیر و بعد از ظهر همان روز جهت تحمل محکومیت حبس به زندان اوین تحویل داده شد. ...

سعید مرتضوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
عباس جعفری دولت آبادی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
مرتضوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
غلامحسین محسنی اژه ای,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
غلامحسین اسماعیلی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سعید مرتضوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سعید مرتضوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سعید مرتضوی و حمید بقایی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سعید مرتضوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
اصغر جهانگیر,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سعید مرتضوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
سعید مرتضوی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی

سعید مرتضوی - سیاست

تصویر سعید مرتضوی با چفیه در بازگشت از پیاده روی اربعین در فرودگاه نجف تصویر سعید مرتضوی با چفیه در بازگشت از پیاده روی اربعین در فرودگاه نجف ...

توضیح سعید مرتضوی درباره‌ی آزادی‌اش سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران که پس از گذراندن دو سوم محکومیتش از زندان آزاد شد در واکنش به این مساله گفت: اینجا مساله‌ی قانون مطرح است. او در توضیح ماده‌ی قانونی که به موجب آن آزاد شده است به انصاف نیوز گفت: اینجا مساله‌ی قانون مطرح است؛ ماده ۵۸ قانون می‌گوید یک سوم محکومیت را که فرد بگذراند...

سعید مرتضوی بعد از آزادی چه خواهد کرد؟ در حالي که افکار عمومي ايران از صدور احکام سنگين براي فعالان کارگري شوکه شده بود، ناگهان خبر رسيد سعيد مرتضوي دادستان پيشين تهران که در پرونده کهريزک به دوسال حبس محکوم شده بود، آزاد شده است. اين خبر کافي بود که تب اعتراض به قوه قضائيه افزايش يابد. سعيد مرتضوي پس از گذراندن دوسوم از محکوميت خود...

سعید مرتضوی در مراسم عزاداری/ عکس به گزارش جماران، دیشب سعید مرتضوی دادستان اسبق تهران که به تازگی از زندان آزاده شده است در کنار امام جمعه تفت به عزاداری پرداخت. ...

معمای حضور مرتضوی؛ نجف يا زندان؟ / دقیقا کجایی؟ صحبت از سعید مرتضوی قاضی و دادستان سابق و منفصل از خدمت تهران است که این روزها بازهم حاشیه‌ساز شده است. چندی پیش یکی از رسانه‌ها در نقل قولی از وکیل مرتضوی اعلام کرده بود که «مرتضوی در راستای خدمت رسانی به امور ساخت حرمین شریف در نجف به نمایندگی از مردم یزد، تا سال آینده در عراق خواهد ماند»، اما ایوبی... سعید مرتضوی قاضی و دادستان سابق تهران در کشور است که بازتاب گسترده‌ای داشته است. ماجرا از این قرار است که پس از صدور حکم زندان برای مرتضوی،...

«سعید مرتضوی» در عزاداری روز عاشورا در تفت استان یزد (+عکس) تصویری از سعید مرتضوی در عزاداری روز عاشورا در تفت منتشر شده است. ...

مرتضوی را نمی‌توان در کنار دیگر زندانیان نگه داشت/ بقایی در شرایط کاملا انسانی نگهداری می‌شود مدیرکل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا آخرین وضعیت پرونده‌هایی همچون پرونده حمیدرضا بقایی، سعید مرتضوی، مهدی هاشمی، وحید مرادی، نسرین ستوده، هنگامه شهیدی و... را تشریح کرد. مشروح گفت‌وگوی ایسنا بامصطفی محبی را در زیر می‌خوانید: *وضعیت زندان‌های استان تهران...

یک پرونده دیگر برای سعیدمرتضوی/ ۶ماه دیگر به مدت حبس او افزوده شد بیش از ۲ ماه است که سعید مرتضوی، این قاضی معزول و پرحاشیه، زندگی جدید خود را در ندامتگاه اوین آغاز کرده است. دادستان سابق تهران که اتهامات ریز و درشت فراوانی را در کارنامه خود دارد، سال گذشته به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد که پس از ابلاغ حکم برای مدتی ناپدید و تبدیل به یکی از داغ‌ترین سوژه‌های... سعید مرتضوی، هرازگاهی نام این مدیر محبوب دلواپسان در میان تیتر اخبار خودنمایی می‌کند. از شایعه سوءقصد به جان مرتضوی در زندان تا انتشار خبر کذب درخواست...

تکذیب درخواست هاشمی شاهرودی برای آزادی سعید مرتضوی یک مقام آگاه در دفتر آیت الله شاهرودی در گفتگو با تسنیم شایعه درخواست رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای آزادی سعید مرتضوی را تکذیب کرد. به گزارش تسنیم، به دنبال انتشار شایعات و اخبار جعلی در ارتباط با درخواست آزادی سعید مرتضوی قاضی محکوم شده توسط آیت‌الله هاشمی شاهرودی، یک مقام آگاه در دفتر رئیس... سعید مرتضوی نداشتند. این منبع آگاه افزود: جعل اخبار و انتشار اطلاعات غلط و جهت دار تخریبی، شیوه نخ‌نما شده‌ رسانه‌ای است که در پیشگاه ملت...

مخفيگاه مرتضوی به روایت شاهدان عینی درست همان ‌وقت كه ترافيك پرحجم تعطيلات نوروز نفس جاده‌هايي را كه از كوه‌هاي البرز مي‌گذشت گرفته بود، يك كاربر خوش‌ذوق و طناز توييتر نوشت: «خانم‌ها، آقايان، ايران فقط يك جهت ندارد. آخه چرا فقط شمال؟!». حالا معلوم شده سعيد مرتضوي هم -دست‌كم از همين يك نظر- شبيه بقيه مردم ايران است و مانند بقيه فكر...

داریوش قنبری: ادعای زاکانی به جوک سال ۹۷ تبدیل شود علیرضا زاکانی نزدیک به جریان جبهه پایداری بعد از انتشار خبر دستگیری سعید مرتضوی در توییتی نوشت: «مرتضوی امروز دستگیر شد و اصلاح‌طلبان طلبکار اصل این ماجرا از نظام شده‌اند! جالب است بدانید همین اصلاح‌طلبان در حرکتی جمعی در مجلس هفتم، آبستراکسیون کردند که گزارش تحقیق‌وتفحص از عملکرد قوه‌قضائیه خوانده... سعید مرتضوی را مسبب مرگ کاظمی دانست. زاکانی که در مجلس هفتم حضور داشت بعید است دچار فراموشی شده باشد یا از روی سهو چنین توییتی منتشر کرده باشد، آن هم در...

هم‌بندی‌های معروف سعید مرتضوی در بند ۲۴۱ زندان اوین » به گزارش جماران، بند ۲۴۱ اوین متعلق به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه است که سعید مرتضوی شب گذشته را در آنجا سپری کرد. اما این بند علاوه بر سعید مرتضوی میزبان کدام یک از زندانیان معروف دیگر است؟ بابک زنجانی بابک زنجانی متهم نفتی معروف که شاکی وی وزارت نفت است مدت هاست... سعید مرتضوی است. اسفندیار رحیم مشایی اسفندیار مشایی، یار غار احمدی نژاد و از دیگر اعضای حلقه ی اولیه دولت نهم و دهم استکه از...

سعید مرتضوی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سعید مرتضوی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سعید مرتضوی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سعید مرتضوی در مراسم عزاداری در کنار امام جمعه تفت,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
سعید مرتضوی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سعید مرتضوی عزاداری روز عاشورا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مصطفی محبی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سعیدمرتضوی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
سید محمود هاشمی شاهرودی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
مخفيگاه مرتضوي,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
داریوش قنبری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
زندان اوین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران

سعید مرتضوی - طنز

طنز/ مرتضوی آکتور سینما! وقتی سعید مرتضوی هم گم شد خیلی‌ها به این فکر کردند که اگر مرتضوی بودند کجا پنهان می‌شدند. هیچ‌کس به ذهنش هم خطور نکرد او از تهران رفته باشد. به‌همین خاطر با چراغ دنبالش همی‌گشتند گرد شهر. ما در اینجا سعی داریم برای حل شدن این معما از حقه‌های سینمایی کمک بگیریم و بفهمیم چطور او سر از شمال درآورده. احتمالاً...

طنز/ اولین تصاویر منتشر شده از ۴ یار قدیمی در زندان اوین! اولین تصاویر منتشر شده از ۴ یار قدیمی در زندان اوین! ...

طنز/ خاطرات شمال! تا جایی که حافظه ناقص من یاری میکنه یادمه مردم عموما از تهران و شهرهای مختلف برای عشق و حال میرفتن شمال! مینداختن توی گردنه‌های جاده چالوس، یکی از آهنگای موندگار اون مرحوم رو هم با صدای بلند پلی میکردن بعدش شیشه رو میدادن پایین باد بخوره توی صورتشون تا هم از مناظر طبیعی لذت ببرن هم دود کنت پاور نعنایی...

طنز/ ماجرای بازداشت مرتضوی! اما دیروز ظهر که از خواب بیدار شدم تلگرام را باز کردم و این خبر را خواندم: سعید مرتضوی صبح امروز در ویلایی در سرخرود مازندران بازداشت و دقایقی پیش وارد زندان اوین شد! همان‌طور که دیدید من و سعید مرتضوی برای دور شدن از استرس و دلهره‌های تهران، یک نقطه را انتخاب کردیم، یعنی سرخرود! دو... سعید مرتضوی در چند متری ما... چرا سعید مرتضوی برای قایم شدن باید همان جایی برود که من می‌خواهم بروم تعطیلات؟ چرا من باید همان‌جایی بروم تعطیلات...

طنز/ فرصت مطالعاتی در مازندران! جدا جا دارد دستگیری سعید مرتضوی را مورد نقد و نکوهش قرار دهیم. واقعا چه وقت دستگیر کردن ایشان بود؟ ما تا دو هفته آینده تمام طنزهایمان را روی بازداشت نشدن ایشان نوشته بودیم و گذاشته بودیم کنار و الان همه از دم سوخته‌اند. چه معنی دارد که ایشان را بازداشت کنند؟ مگر یکی از نمایندگان محترم مجلس نفرموده بودند...

طنز/ نامه به سعید مرتضوی! سلام آقای مرتضوی الان که این نامه را می‌خوانی دو سال گذشته است. البته به روزنامه‌نگاران توی زندان روزنامه نمی‌دادند. اوخ اوخ... منظورم انفرادی بود. حتما شما انفرادی نیستی. واقعا هم حیف هستی. ولی حالا که تو هستی، یک سر به انفرادی بزن. خیلی جالب است. وقتی بروی توی انفرادی حتما احساس غریبی...

طنز/ مساله خوشگل‌ها! در حالی که افکار عمومی بابت تماشای ویدئوی کتک خوردن یک خانم از یکی از عوامل گشت ارشاد شوکه شده‌اند و مسوولان بلندپایه پلیس نیز مشغول بررسی ماجرا هستند، سعید مرتضوی همچنان پیدا نشده! این روزها آقای رامین اعتقاد دارد مشکلات احمدی‌نژاد هم تقصیر طرفداران مرحوم‌ هاشمی رفسنجانی بود ولی سعید مرتضوی همچنان برای... سعید مرتضوی مشغول پیدا کردن آن خوش‌اشتهایی هستند که توی میکروفن مجلس درخواست کرده بود که «آن خوشگل‌ها را نشانش دهند» و بقیه اعضای مجلس هم در مورد گم شدن...

طنز/ مجرم رفته سفر کی برمی‌گردی؟ متاسفانه این جمله «مجرم به محل جرم بر می‌گرده» اونجور که باید بین مجرمای زحمتکش ما جا نیفتاده. مثلا همین آقای خاوری از وقتی رفته حتی یه تلفن نزده یه حالی بپرسه، ببینه اصلا جای اون سه هزارتا خوب شده یا نه هنوز درد میکنه؟! به نظر من ایشون از اولش هم اشتباه کرد رفت. چرا؟ چون فضای اختلاس انقدري...

طنز/ همچنان قاضی مرتضوی! این دیگر از آن اتفاقاتی است که حتی قابلیت دارد گم شدن سعید مرتضوی را هم تحت پوشش قرار دهد و در موردش حسابی طنز نوشت منتها ما از طریق همین ستون سعید مرتضوی را در خماری نگه می‌داریم و این موضوع به این دبشی را رها می‌کنیم و می‌چسبیم به گم شدن حاج سعید! دیروز خبرنگارها با خانم آقای مرتضوی تماس...

طنز/ مرتضوی: یعنی من نمی‌تونم یه مترجم پیدا کنم؟! مرتضوی: یعنی من نمی‌تونم یه مترجم پیدا کنم؟! ...

طنز/ مرتضوی را خودش آزاد کرد! گاهی عبدالمالک ریگی را روی هوا پیدا می‌کنند ولی سعید مرتضوی همین پایین روی زمین پیدا نمی‌شود. به راستی چرا مرتضوی را نمی‌شود پیدا کرد؟ آیا باید به قدرت پیدا کردن دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی شک کنیم؟ من که غلط می‌کنم شک کنم و همزمان به گور امواتم هم می‌خندم. شما هم هر جور خودتان...

طنز/ مرتضوی را شهردار تهران کنید! حالا که نمی‌توانند سعید مرتضوی را پیدا کنند، به نظرم بهترین گزینه برای شهرداری تهران همین آدم است. دست‌کم اینکه دفعه بعد دخترهای زیر نه سال خواستند یک حرکت موزونی از خودشان نشان دهند، کسی نمی‌تواند شهردار را پیدا کند و برایش احضاریه بفرستد یا از او بازجویی کند. ضمن اینکه آقای مرتضوی در...

irony
طنز,مطالب طنز,طنز جدید
irony
مرتضوی,طنز,مطالب طنز,طنز جدید
irony
مرتضوی,طنز,مطالب طنز,طنز جدید
irony
irony
irony
طنز,طنز,مطالب طنز,طنز جدید
سعید مرتضوی,طنز,مطالب طنز,طنز جدید
irony

سعید مرتضوی - فرهنگ و اندیشه

اولين روزنامه‌نگار ايران که به اتهام مطبوعاتی از سوی مرتضوی محاکمه شد پشت ميز قضاوت نشسته بود، دهانش باز بود و اخم‌هايش درهم، مشخص بود در حال فريادزدن است. عباس عبدي و حسين قاضيان با لباس‌هاي طوسي‌رنگ که منقش به ترازوي عدالت بود، به ميز تکيه داده و مي‌خنديدند. اين شايد يکي از معروف‌ترين تصاوير دادگاه‌هايي باشد که سعيد مرتضوي در مدت قضاوت خود برگزار کرده است. بخشي از...

ماشاءالله شمس‌الواعظين,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,رسانه

سعید مرتضوی - هنر و سینما

واکنش محسن تنابنده به ناپدید شدن سعید مرتضوی به گزارش سرپوش، چند روزی از ناپدید شدن سعید مرتضوی می گذرد. محسن تنابنده به این موضوع واکنش نشان داده است و در متن خود نوشت: .<<گمشده>> صاحب عكس فوق مدتهاست گم شده يا گمش كردن به گفته همسرش وي در تهران است ولي تا كنون به منزل مراجعت ننموده ، از كساني كه از نامبرده اطلاعاتي...

محسن تنابنده,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون

سعید مرتضوی - ویدئوها

ویدئو/ بازداشت سعید مرتضوی به روایت شاهدان عینی ویدئو بازداشت سعید مرتضوی به روایت شاهدان عینی,کلیپ سعید مرتضوی,فیلم بازداشت سعید مرتضوی...

سعید مرتضوی کجاست؟ (ویدئو) سخنگوی قوه‌ قضائیه در حاشیه نشست اخیرش با دانشجویان در مشهد، درباره آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی گفته بود «حکم جلبش صادر شده ولی متأسفانه هنوز گیرش نیاورده‌اند، حالا نمی‌دانم چطور هست!». همین جملات کافی بود تا دوباره نام «سعید مرتضوی» بر سر زبان‌ها بیافتد و این سؤال مطرح شود که واقعاً مرتضوی کجاست؟ ... سعید مرتضوی,کلیپ پرونده سعید مرتضوی,فیلم سعید مرتضوی کجاست ...

ویدئو/ بازداشت سعید مرتضوی به روایت شاهدان عینی
سعید مرتضوی کجاست؟ (ویدئو)

سعید مرتضوی - کاریکاتور

کارتون/ دستگیری مرتضوی در شهر ری! کارتون/ دستگیری مرتضوی در شهر ری! ...

کاریکاتور/ در این روزهای برفی سعید مرتضوی کجاست؟! در این روزهای برفی سعید مرتضوی کجاست؟! حامد بذرافکن ...

کارتون/ تاریخ قضایی دهه هشتاد تاریخ قضایی دهه هشتاد. طراوت نیکی ...

کارتون/ همه به دنبال سعید! کارتون/ همه به دنبال سعید! ...

کاریکاتور/ در جستجوی سعید! کاریکاتور/ چشم‌ها را باید شست و سعید راپیدا باید کرد. ...

کاریکاتور/ سعید مرتضوی کجاست؟ کاریکاتور/ سعید مرتضوی کجاست؟ ...

کارتون/ حکم جلب مرتضوی صادر شد! حکم جلب مرتضوی صادر شد! محسن ظریفیان ...

کارتون/ عذاب وجدان سعید مرتضوی! «مرتضوی: عذاب وجدان دارم اما تقصیر ندارم» این اظهار نظر سوژه کارتون محسن ظریفیان در نیشخط شده است. محسن ظریفیان ...

مرتضوی تهدید کرد! شماره ۶۴ ماهنامه طنز و کارتون خط خطی با ویژه نامه ای درخصوص مهرماه و بازگشایی مدارس و کنایه‌ای به نامه عذرخواهی سعید مرتضوی، منتشر و روی دکه قرار گرفت. ...

کاریکاتورسعید مرتضوی
کاریکاتورسعید مرتضوی
کاریکاتورتاریخ قضایی دهه هشتاد
کارتون سعید مرتضوی
کاریکاتور سعید مرتضوی
کاریکاتور سعید مرتضوی
کاریکاتور حکم جلب سعید مرتضوی
کاریکاتور عذاب وجدان سعید مرتضوی
کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور سیاسی اجتماعی,کاریکاتور مرتضوی،کاریکاتور تهدید مرتضوی, عکس مرتضوی
شاید از دست داده باشید
خودکشی داماد بعد از قتل نوعروس
شلیک مرگ به سارق سابقه دار
مستند روحانی درخصوص برخورد پیامبر با پیمان‌شکنان چه بود؟
وزیر اطلاعات: احراز صلاحیت شورای نگهبان باید باشد/ همکاری واجا با شورای نگهبان تنگاتنگ خواهد بود
علیرضا فغانی ، همسر و فرزندانش در کنار پوریا پورسرخ، شبنم قلی‌خانی و هومن حاج‌عبدالهی در بریزبان!
دردسر پس گرفتن بدهی ۱۰۰ هزار تومانی
دادستان مشهد، دو ادعای علم‌الهدی را رد کرد
کیهان: عوامل خانه پدری را ۶ ماه زندانی کنید!
سرنخ جدید از ترافیک ناگهانی
سوال روزنامه جمهوری اسلامی از مجمع درباره لوایح FATF
دوربین کنترل از راه دور سارقان را لو داد
ماجرای زمین متری ۵ میلیون در تهران
آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد از امروز
هشدار فلاحت پیشه درباره تکفیری های یقه سفید در ایران/اگر اسلحه به دست این افراد بیفتد همانند داعش رفتار می کنند
دمای هوا در نیمه شمالی کشور ۶ تا ۱۲ درجه خنک می‌شود/هشدار وقوع بارش‌های شدید در غرب گیلان