صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
sarpoosh
کافه سیاست > محمد باقر قالیباف

محمد باقر قالیباف

محمدباقر قالیباف

محمدباقر قالیباف

محمدباقر قالیباف در شهریورماه سال ١٣٤٠ در شهر ییلاقی طرقبه در خانواده ای مذهبی پا به عرصه هستی نهاد. پدر ایشان از کسبه قدیم و از معتمدان دیار خود است. وضعیت متوسط زندگی باعث شد تا ایشان از همان ابتدا و در ایام فراغت از تحصیل به کار و کسب درآمد هم  اهتمام ورزد.

 

اولین حضور اجتماعی وی در سن ١٦ سالگی و با حضور در سخنرانی های شهید کامیاب، آیت الله خامنه ای، شیخ علی تهرانی، شهید هاشمی نژاد و شهید دیالمه در مساجد بزرگ مشهد از جمله کرامت، امام حسن مجتبی(ع) و موسی الرضا(ع) رقم خورد. یافته های ایشان در این منبرنشینی ها و فضای پر تلاطم آن روزهای انقلاب که با مطالعه کتاب ها و اعلامیه های مختلف همراه بود سمت و سوی فکری ایشان را شکل داد.

 

باورهای دینی ایجاد شده در ایشان باعث شد تا به کمک چند تن از هم کلاسی های دبستانی، انجمن اسلامی دانش آموزان را راه اندازی کنند که این انجمن هسته اولیه انجمن اسلامی دانش آموزان خراسان و بعد کشور شد.

 

در همین ایام (سال ١٣٥٦) بود که زلزله طبس روی داد. این حادثه مقارن با زمانی بود که رژیم پهلوی بیشتر به فکر سرکوب انقلابی ها بود تا کمک به زلزله زده ها، بدین ترتیب مردم خود دست به کار شدند و دکتر قالیباف کمکهای مردم مشهد را جمع کرد و به طبس برد. قابلیتهای ایشان در انجام این کار به حدی بود که در شورای ساخت طبس، عهده دار ساخت قسمتی از این شهر شد.

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ١٣٥٧ تحرکات گروه های مخالف داخلی به اوج خود رسیده بود به طوری که انقلاب نیاز به پاسداری داشت؛ بدین ترتیب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت و بلافاصله جنگ تحمیلی آغاز شد. بدین ترتیب قالیباف نوجوان در سال ٥٨ و در سن ١٨ سالگی وارد جبهه شد و به دلیل قابلیتهایی که از خود نشان داد در سال ١٣٦١به عنوان فرمانده تیپ امام رضا(ع) و یک سال بعد در جایگاه فرمانده لشکر ٥ نصر خراسان انتخاب شد.

 

عقد ازدواج دکتر قالیباف نیز یک سال بعد و در سال ١٣٦٢ توسط امام خمینی(ره) خوانده شد که  حاصل این ازدواج ٣ فرزند است.

 

دکتر قالیباف به همراه لشکر ٥ نصر در اغلب عملیاتهای دوران دفاع مقدس در کنار شهیدان سرافرازی همچون باکری، همت، خرازی، کاظمی، صیاد شیرازی به صیانت از انقلاب پرداخت و برادر ایشان شهید حسن قالیباف نیز از نیروهای تحت فرماندهی دکتر قالیباف بود که در عملیات کربلای ٤ به فیض شهادت نائل شد.

 

پس از جنگ فرماندهی لشکر ٢٥ کربلا را عهده دار بود که  زلزله عظیم منجیل اتفاق افتاد. در این واقعه تمام راههای ارتباطی بین تهران و شمال بسته شده بود. این لشکر به همراهی دکتر قالیباف با طی ١٥ کیلومتر پیاده روی اولین گروهی بود که خود را به محل حادثه رسانید و گروههای امداد و نجات اولیه توسط آنان تشکیل شد.

 

در سال ١٣٧٣مسئولیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) را پذیرفت. پروژه هایی همچون راه آهن ١٦٥ کیلومتری مشهد سرخس که ایران افغانستان، آذربایجان، قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، پاکستان و ترکیه را به هم وصل می کند، گازرسانی به ٥ استان مرکزی و غربی، ساخت سازه عظیم دریایی خلیج فارس و سد بزرگ کرخه از جمله توفیقات ایشان در این دوره مدیریت است.

 

درکنار این فعالیتها نیز در رشته جغرافیای سیاسی تا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد.

 

در سال ١٣٧٦ به دستور مقام معظم رهبری عهده دار فرماندهی نیروی هوایی سپاه شد و باور بر تخصص گرایی باعث شد تا با گذراندن دوره های فشرده خلبانی در ایران و فرانسه مجوز پرواز با ایرباس را بدست آورد. ایشان هم اکنون نیز به صورت مرتب به عنوان خلبان هواپیمای ایرباس در شرکت هواپیمایی ایران ایر پروازهایی را انجام می دهد. ایشان در همین ایام در کنکور دکتری شرکت کرده و در دانشگاه تربیت مدرس پذیرفته شد. و در سال ١٣٨٠ از  تز دکترایشان با عنوان «بررسی سیر تکوین نهادهای محلی ایران در دوره معاصر» دفاع کرد و بعد از آن نیز به عنوان عضو هیات علمی رشته جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران و استادیاردانشگاه تربیت مدرس به کار تدریس مشغول است.

 

دکتر قالیباف در سال ۱۳۷۹ مجدداً با حکم حضرت آیت الله خامنه ای، فرماندهی نیروی انتظامی ایران را عهده دار شد، در دوره فرماندهی ایشان در نیروی انتظامی، سامانه ۱۱۰ راه اندازی و تاسیس شد که ابتکار او محسوب می شود. در این دوره تلاش شد تا با اعتماد سازی در بین مردم، سبقه نامناسب نیروی انتظامی در اذهان عمومی بهبود یابد. از جمله دیگر دستاوردهای ایشان در این دوره می‌توان به گسترش استفاده از عنوان پلیس، تجهیز نیروی انتظامی به خودروهای روز دنیا مانند مرسدس بنز و تویوتا، ایجاد دفاتر خدمات دولت الکترونیک یا پلیس ۱۰+ و مرکز نظارت همگانی مردمی ١٩٧ نام برد.

 

قالیباف در سال ۱۳۸۳ به عنوان نماینده حجت السلام سید محمد خاتمی (رییس جمهور وقت) و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب گردید. در این دوره بود که قاچاق سیگار تقریبا از بین رفت و چند اسکله که برای قاچاق کالا استفاده می شد، کشف شد. ایشان همچنین دادگاه ویژه جرایم قاچاق کالا و ارز را راه اندازی نمودند که پرونده های مهمی همچون فرودگاه پیام و قاچاق خودرو در این دادگاه بررسی شد. 

 

 دکتر قالیباف در سال ۱۳۸۴ در انتخابات ریاست جمهوری به صورت مستقل وارد صحنه انتخابات شد و در اولین تجربه انتخاباتی خود با کسب ۴٫۰۷میلیون رای تجربه موفقیت آمیزی را در اولین دوره شرکت خود در صحنه های انتخاباتی کسب کرد و بالاتر از چهره هایی چون مصطفی معین، علی لاریجانی و مهرعلیزاده قرار گرفت.

 

 ایشان در سال ١٣٨٤ با رای شورای اسلامی شهر تهران به عنوان شهردار پایتخت انتخاب و در سال ١٣٨٨ نیز مجدداً با حکم این شورا در سمت خود ابقا شد. اعتمادسازی در بین مردم و کاربردی کردن دین در اداره جامعه ذیل تبدیل شهرداری از نهادی خدماتی به اجتماعی و کوتاه کردن فاصله جنوب از شمال تهران هدف اصلی ایشان در این دوره مدیریت است که با رویکرد محله محوری در حال انجام است. با همین نگاه و بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس پروژه هایی همچون بزرگراه طبقاتی و تونل صدر – نیایش، تونل توحید، پل جوادیه، بوستان بزرگ ولایت، رود دره فرحزاد(بوستان نهج البلاغه)، ایجاد شبکه بی آر تی، سرعت بخشیدن به توسعه مترو و ... در تهران شکل گرفته است. 

 

وی در سال ۱۳۸۷ برابر با سال ۲۰۰۸ میلادی از طرف سایت شهرداری‌های جهان به عنوان هشتمین شهردار برتر دنیا معرفی شد. در سال ٢٠١٠ میلادی کلانشهر تهران برای اولین بار در یکی از شاخصهای توسعه شهری مفتخر به کسب رتبه، از یک سازمان معتبر بین المللی شد. تهران در آن سال در حوزه حمل و نقل به عنوان یکی از پنج شهر برتر دنیا از نظر حمل و نقل از سوی موسسه سیاست‌های حمل و نقل و توسعه موسوم به ITDP گردید. همچنین در سال ٢٠١١ میلادی و در دهمین اجلاس متروپلیس (اتحادیه کلانشهرها و پایتخت های جهان)، تهران از بین ١٦٢ کلانشهر دنیا به عنوان شهر برتر جهان در زمینه ارتقای کیفیت زندگی شهروندان مورد تقدیر قرار گرفت. این جایزه که معتبرترین جایزه بین المللی در زمینه مدیریت شهری در دنیاست به دلیل تلاش برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به ویژه در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی و بهره گیری از روش های مناسب نظیر سامانه BRT، دوچرخه های عمومی و … به تهران تعلق گرفت.

 

قالیباف تالیفات و کتب ترجمه شده هم در پرونده خود دارند که از جمله آنها می توان به آثار زیر اشاره کرد:

 

حکومت محلی یا استراتژی توزیع فضایی قدرت سیاسی در ایران، منتشر شده توسط مؤسسه انتشارات امیرکبیر

 

ایران و دولت توسعه‌گرا، منتشر شده توسط مرکز انتشارات وزارت امور خارجه

 

خاورمیانه معاصر: تاریخ سیاسی پس از جنگ جهانی اول، منتشر شده توسط انتشارات قومس

 

 

سایر مطالب درباره محمد باقر قالیباف

 • جهانگیری و قالیباف,جزئیات جدید از پرونده شکایت قالیباف از اسحاق جهانگیری

  جزئیات جدید از پرونده شکایت قالیباف از اسحاق جهانگیری

  وکیل اسحاق جهانگیری در خصوص پرونده شکایت قالیباف از وی گفت: ما درخواست تجدید نظر را دیروز ثبت کردیم. از نظر ما مستندات حتی بدون دسترسی به اسناد و مدارک مورد اشاره کفایت دارد. به گزارش خبرآنلاین، سرورالسادات مقیمی، وکیل اسحاق جهانگیری در پرونده شکایت محمدباقر قالیباف پس از...

 • استعفای نمایشی,قالیباف

  علیرضا بیگی : مجلس مدعیِ شفافیت ، مردم را نامحرم دانست | حمله روزنامه جوان به نادران و قالیباف

  احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس با بیان اینکه اظهارات نادران چیزی نبود که مجلس مدعیِ شفافیت، تصور کند مردم نباید این مطالب را بشنوند، گفت: بخش قابل توجهی از نمایندگان مجلس هم بر اظهارات آقای نادران صحه گذاشت و حق را به او دادند و این موضوع مهمی بود. به گزارش...

 • اسحاق جهانگیری,جریمه و حکم حبس اسحاق جهانگیری

  اسحاق جهانگیری به ۴۴ میلیون تومان جزای نقدی و ۱۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد

  اسحاق جهانگیرى به جرم توهین و افترا به قالیباف در مناظرات انتخاباتی به ۱۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. به گزارش منیبان، اسحاق جهانگیرى به جرم توهین و افترا به قالیباف در مناظرات انتخاباتی به ۱۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حبس با استناد به قانون و مسئولیت‌های جهانگیری به...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  قالیباف: خانواده‌ها با دو شیفت کار برای نیازهای معیشتی و مسکن در چالش‌اند

  رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز خانواده‌ها با دو شیفت کار برای نیاز‌های معیشتی و مسکن در چالش هستند و باید حق بدهیم که پر کردن سبد فرهنگی در توان آن‌ها نباشد. به گزارش خبرگزاری دانشجو، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین گرامیداشت روز کتاب در تالار...

 • فیلم | حمله الیاس نادران به قالیباف: احساس خطر می‌کنم

  الیاس نادران گفت: یک سال است که استعفا داده‌ام. ممنوعیت نامه‌های توصیه‌ای برای وام و اشتغال را برای نمایندگان برداشتند. این اثر مستقیم در تبلیغات انتخاباتی دارد. تا اعلام وصول استعفا به تحصنم ادامه می‌دهم.  فیلم حمله الیاس نادران به قالیباف,ویدیو صحبت های الیاس نادران...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  تصمیمات سختی که گرفته نمی‌شود

  روزنامه هم میهن نوشت: «کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه، سخت و تلخ است. باید این تصمیمات را بگیریم و پای آن بایستیم و بفهمیم که این تصمیمات قابل اجراست. با یک برنامه پنج‌ساله باید ثبات اقتصادی را به کشور بازگردانیم. تا زمانی که ثبات اقتصادی برقرار نشود، رشد اقتصادی معنا ندارد....

 • دعوای تیم قالیباف و رئیسی,اظهارات دو چهره تیم رسانه ای رئیسی و قالیباف در فضای مجازی

  دعوای تیم قالیباف و رئیسی به فضای مجازی کشیده شد

  دو چهره تیم رسانه ای رئیسی و قالیباف در فضای مجازی به یکدیگر اتهاماتی را وارد کردند، اتهاماتی که بخشی از درگیری های فعلی دولت و رئیس مجلس را روشن تر می کند. به گزارش انتخاب، جدل توئیتری پس از آن شروع شد که رضوی، مشاور قالیباف نوشت: شیخ سوپر انقلابی با سودای مجلس، مسئول...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  نگرانی‏‌های مردم از تصمیمات سخت قالیباف

  رونامه هم میهن نوشت: اظهارات قالیباف درباره لزوم گرفتن تصمیمات سخت و تلخ واکنش جامعه را به‌دنبال داشت. واکنش‌هایی که غالباً خبر از نگرانی از تصمیمات ناگهانی می‌دادند که می‌توانند زندگی و معیشت مردم را به چالش بکشند. خبرگزاری مجلس اما با ارائه توضیحاتی تلاش کرد به انتقادات و...

 • عباس عبدی,واکنش عباس عبدی به اظهارات قالیباف

  واکنش عباس عبدی به اظهارات قالیباف: کشور نیازمند یک تصمیم آسان است

  فعال سیاسی اصلاح طلب در توئیتی به اظهارات اخیر رئیس مجلس واکنش نشان داد. به گزارش آفتاب‌‌ نیوز، "عباس عبدی" فعال سیاسی اصلاح طلب، در توئیتی در واکنش به اظهارات قالیباف نوشت: کشور نیازمند یک تصمیم (و نه تصمیمات) شجاعانه و آسان و شیرین است. بازگشت به مردم، آزادی رسانه،...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  آقای رئیس مجلس؛ شما قالیباف هستید یا رویاباف؟

  شما از یک حالت رؤیایی و بسیار مطلوب حرف می‌زنید اما به‌عنوان یکی از سران قوا چرا حتی یک‌لحظه به این فکر نکرده‌اید که آن «اگر» مورد اشاره شما چقدر قابلیت تحقق دارد؟ اگر بخواهیم در کشور از این «اگر»ها بیاوریم خیلی حالت‌های زیباتر و رؤیایی‌تری هم قابل فرض هستند و حتی شهروندان...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  قالیباف: کشور نیازمند تصمیمات تلخ است

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه، سخت و تلخ است، گفت: باید این تصمیمات را بگیریم و پای آن بایستیم و بفهمیم که این تصمیمات قابل اجراست. به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز (سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲) در دیدار رؤسای...

 • رضا ثقتی,واکنش‌ها به رسوایی مدیرکل ارشاد گیلان

  واکنش‌ها به رسوایی 'رضا ثقتی' مدیرکل سابق ارشاد گیلان/ قالیباف: تشهیر نیازمند حکم قاضی است

  رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکرش در جلسه شورای عالی امنیت ملی پیرامون موضوع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: تشهیر این موضوع در صورت اثبات نیازمند حکم قاضی است. به گزارش دیده بان ایران، انتشار فیلم منتسب به رضا ثقتی، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی...

 • نادران,صحبت های نادران خطاب به قالیباف

  جنجال در مجلس؛ نادران خطاب به قالیباف: این چه وضع اداره مجلس است؟!

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات نسبت به وضعیت اداره مجلس به قالیباف اعتراض کرد و موضوع انتخابات تناسبی هم به کمیسیون شورا‌ها ارجاع شد. به گزارش ایرنا، در نشست علنی امروز- دوشنبه ۲۶ تیرماه- مجلس شورای اسلامی گزارش...

 • مجلس یازدهم,باج گیری رئیس و برخی نمایندگان مجلس از وزرا

  رئیس و برخی نمایندگان مجلس از وزرا باج می‌گیرند

  به نظر می‌رسید این بخشنامه هرچند توسط معاون سیاسی وزارت کشور ابلاغ شده، اما ایده‌هایی پشت آن است تا مجلس را از هر گروه و جریان منتقد دولت پاکسازی کرده و یکسره دراختیار جبهه پایداری قرار دهد. به گزارش اعتماد، «درخواست قالیباف و برخی نمایندگان برای برکنار شدن معاون سیاسی...

 • مجلس یازدهم,پاکسازی مجلس از منتقدان دولت

  پاکسازی مجلس از منتقدان دولت؟

  روزنامه اعتماد نوشت: «درخواست قالیباف و برخی نمایندگان برای برکنار شدن معاون سیاسی وزیر کشور باج‌خواهی و زیاده‌خواهی محسوب می‌شود. وزیر کشور نباید تسلیم باج‌خواهی عده‌ای شود»؛ این عباراتی است که حسین جلالی عضو جبهه پایداری در پاسخ به پرسش خبرنگار اعتماد درباره رخدادهای اخیر...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  قالیباف: مالیات ۵۰ درصد کاسبان با نرخ صفر محاسبه می‌شود

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات ۵۰ درصد از کاسبان ما با نرخ صفر محاسبه می‌شود و ۴۰ درصد دیگر حداکثر ۲۰ میلیون تومان مالیات پرداخت می‌کنند. به گزارش مهر، مهدی سعادتی در در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۴ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، اظهار داشت: روز ملی اصناف را...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  قالیباف مانع در دستورکار قرار گرفتن طرح تحقیق‌وتفحص از سازمان اوقاف است؟

  روزنامه اعتماد نوشت: «چرا اجازه مطرح شدن طرح تحقيق و تفحص از سازمان اوقاف را نمي‌دهيد؟» اين پرسش هرچند ديروز توسط هادي بيگي‌نژاد نماينده ملاير در مجلس يازدهم خطاب به محمدباقر قاليباف مطرح شد، اما پيش از اين ‌بارها و بارها از سوي ديگر نمايندگان مجلس يازدهم به بهانه‌هاي...

 • متن نامه علیرضابیگی نماینده تبریز به قالیباف,انتقاد از رفتار پادگانی قالیباف

  نامه علیرضابیگی به قالیباف: از مردم بخاطر رفتار خلاف قانون و عدم پیگیری فساد عذرخواهی کنید

  نماینده تبریز در نامه‌ای به رئیس مجلس نوشت: توقعی از شما برای مبارزه با فساد و جلوگیری از اعطای رانت، درخواستی نا به جا است؛ لیکن حتی اگر برخلاف سلیقه شما باشد شما مکلف هستید در اداره ی مجلس قانون را رعایت نمایید لذا مجددا شما را به عذرخواهی از ملت به خاطر عدم پیگیری...

 • «مدیریت پادگانی» مجلس,فساد سیستماتیک

  سردار ⁧قالیباف⁩! از «مدیریت پادگانی» مجلس دست بردارید / شاید روزی جلوی نطق شما هم گرفته شود

  ممانعت از اظهارنظر و نطق نمایندگان خلاف قانون اساسی است. جلال محمودزاده، نماینده مهاباد در مجلس نوشت: گویا سردار ⁧قالیباف⁩! از مدیریت پادگانی مجلس⁩ دست بر نمی‌دارد؟! ممانعت از اظهارنظر و نطق نمایندگان خلاف قانون اساسی است. قانون نه به شما و نه به هیچ شخص دیگری اجازه...

 • فعال سیاسی اصلاح‌طلب,رحمت‌اله بیگدلی

  تفاوت سکانداری قالیباف و کروبی در مجالس «اصلاحات» و «انقلابی»

  محمدباقر قالیباف رئیس مجلس از ایجاد محدودیت برای این نماینده افشاگر حمایت کرد!  رحمت‌اله بیگدلی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نوشت: احمد علیرضابیگی افشاگر شاسی‌بلندها در مجلس یازدهم ممنوع‌النطق شد! محمدباقر قالیباف رئیس مجلس از ایجاد محدودیت برای این نماینده افشاگر حمایت...

 • علیرضا بیگی ,نماینده مجلس

  ممنوعیت نطق برای نماینده‌ای که ماجرای شاسی‌بلندها را مطرح کرد

  رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر صباغیان گفت: شورای نظارت بر رفتار نمایندگان در نامه‌ای به هیات رئیسه بحثی را پیرامون آقای علیرضا بیگی مطرح کرده و برهمین اساس جلوی نطق ایشان گرفته شده است. به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در تذکری شفاهی در  جلسه علنی امروز مجلس شورای...

 • محمدباقر قالیباف,از بین رفتن ثروت کشور

  کریمی قدوسی: قالیباف گزارش دهد ۱۰۴ میلیارد دلاری که سالانه مدیران آتش می‌زنند از چه محلی به دست می آید و به دست چه کسانی نابود می‌شود

  اخیرا محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفته بود: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از بین برده و به آتش می‌کشیم. به گزارش انتخاب،جواد کریمی قدوسی،...

 • عبدالناصر همتی,واکنش همتی به اظهارات قالیباف

  طعنه سنگین همتی به اعتراف تکان‌دهنده قالیباف درباره «هدررفت سالی ۱۰۴ میلیارد دلار از سوی مدیران»

  عبدالناصر همتی، رییس پیشین بانک مرکزی با بازنشر ویدیویی سخنان امروز رییس مجلس نوشت: آقای قالیباف! مطالب جالبی را بیان کردید. ‌ویدیوی صحبت های شما را منتشر می‌کنم. شاید رئیس مجلس، که در سه سال گذشته مجلس انقلابی را در کنترل داشت، آنرا بشنود و  اقدامی برای...

 • اظهارات قالیباف,قالیباف رئیس مجلس

  آقای قالیباف و حرف‌های زیبا

  یکم- می‌توان از محمد‌باقر قالیباف که از دهه ۱۳۸۰ تا امروز یکی از مدعیان ریاست بر دولت بوده و حالا سه سال تمام است که رییس مجلس قانونگذاری است پرسید، شما غیر از اینکه در این سال‌ها تحت عناوین متفاوت درباره اقتصاد فقط حرف زده‌اید بگویید در سه سال ریاست مجلس کدام لایحه یا طرح...

 • محمدباقر قالیباف,رئیس مجلس شورای اسلامی

  دو تصویر معنادار از افتتاح فرودگاه با حضور قالیباف/ رئیس مجلس: باید توهین به مردم را تمام کنیم!

  دو تصویر خبرگزاری ایسنا از افتتاح فرودگاه شهدای گناباد با حضور محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در فضای مجازی فراگیر شده است. قالیباف: باید توهین به مردم را تمام کنیم رئیس مجلس در شورای اداری طبس گفت: امروز که مردم عزیز را دیدم، یک گله آن‌ها از رفتار مسئولان بود...

 • قالیباف ورئیسی,ارزدستوری

  رمزگشایی از محتوای نامه قالیباف به رئیسی؛ آیا ۲۸۵۰۰ به سرنوشت ۴۲۰۰ دچار می‌شود؟

  بررسی‌ها حاکی از آن است که ارز دستوری با نرخ ۲۸هزار و ۵۰۰تومانی، واکنش‌های سیاسی و کارشناسی را به همراه داشته است. نامه قالیباف به رئیسی، مبنی بر غیرقانونی بودن تثبیت نرخ ارز و تعیین نرخ تسعیر ارز شرکت‌های پتروشیمی که به تصویب هیات وزیران رسیده است، آخرین فاز مجادله مجلس و...

 • قالیباف سیسمونی گیت,رئیس مجلس قالیباف

  قالیباف رئیس‌مجلس ماند / نتایج انتخابات هیات رئیسه مجلس

  محمدباقر قالیباف برای چهارمین سال متوالی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. به گزارش فارس، در آغاز نشست علنی امروز(سه شنبه ۲ خرداد)، انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه چهارم برگزار شد. امیرآبادی فراهانی در ابتدای نشست، کاندیداهای ریاست...

 • دعوای میان طیف محمدباقر قالیباف و جبهه پایداری,اختلاف در مجلس

  جنگ در مجلس بالا گرفت / جدل قالیبافی‌ها و پایداریچی‌ها سر شاسی‌بلندها

  اعتماد نوشت: : پس از حسین جلالی، نماینده رفسنجان که گفته بود رییس مجلس در جریان ماجرای واگذاری خودروها به برخی نمایندگان بوده، مرتضی آقاتهرانی، نماینده تهران هم از رییس مجلس انتقاد کرده که چرا «شفاف‌تر» عمل نکرده است.     دعوای میان طیف محمدباقر قالیباف و جبهه پایداری...

 • جعفرزاده ایمن آبادی,انتقادات ایمن آبادی از قالیباف

  ایمن آبادی:‌ قالیباف با مطرح کردن حواشی گذشته به دنبال پیدا کردن پایگاهی نزد مردم است

  نماینده ادوار پیشین مجلس گفت: از موضوع شکایت آقای قالیباف از جهانگیری به این شکل استنباط می‌شود که آقای قالیباف به دنبال این است که مسائل و حواشی گذشته را به میدان بکشاند و با آن بازی کند تا بتواند پایگاهی در بین مردم پیدا کند. غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده پیشین...

 • اسحاق جهنگیری,شکایت قالیباف ازجهانگیری

  به وقت بازخوانی مناظره‌های ۹۶

  با نزدیک‌شدن به انتخابات مجلس با دست‌فرمان این روزهای بهارستان‌نشینان گویا قرار است با اخبار دور از انتظار بسیاری مواجه شویم و یکی از این دست خبرها، ماجرای رسیدگی به شکایت قالیباف از جهانگیری آن هم به دلیل مناظرات انتخابات سال ۹۶ است. با نزدیک‌شدن به انتخابات مجلس با دست‌...

شاید از دست داده باشید
وداع پرسپولیس با آسیا در شب تلخ گولسیانی/ النصر مقابل استقلال متوقف شد
واکنش دستیار رئیسی به نمایش چهره شهروندان در ایستگاه های مترو مشهد: این کار مصداق نقض حقوق شهروندی است
والیبال ایران بالاخره صاحب پیدا کرد/ داورزنی از فدراسیون والیبال رفت
۸ تیم راه یافته از غرب آسیا به مرحله حذفی لیگ قهرمانان؛ صعود سپاهان و حذف پرسپولیس
درگیری لفظی گل‌محمدی با خبرنگاران: می‌دانم از کجا خط می‌گیرید/ از هواداران عذرخواهی می‌کنم
ارتش اسرائیل: شهر خان یونس در جنوب غزه را محاصره کردیم
توهین معزعلی به هواداران پرسپولیس: آن ها احمق هستند!/ سرقت تلفن همراه و پول از درویش در ورزشگاه آزادی
واکنش عجیب باشگاه استقلال به حذف پرسپولیس/ طعنه سنگین آذری جهرمی به استقلالی‌ها
تشکیل گروه ضربت دریایی برای مقابله با انصارالله یمن/ آمریکا: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است
مرگ هولناک دختربچه افغان به دست مادرش
استمرار تعطیلی دستگاه‌های اداری و اجرایی اصفهان و چند شهرستان استان در روز چهارشنبه (۱۵ آذر ۱۴۰۲)
صدرنشینی موقت خیبر در لیگ دسته اول با برد استقلال ملاثانی/ شاهین با شکست آغاز کرد
نتانیاهو: در حال حاضر امکان استرداد همه اسیران از غزه وجود ندارد
کارلوس کی‌روش اخراج شد
سلاح‌ورزی مجدد نامزد اتاق بازرگانی شد