سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۱۱ - ۱۸ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۱۷۲
حوادث

ریزش آوار در منطقه ۱۷ تهران/ چند نفر مبحوس شدند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اعلام‌کرد: بر اثر ریزش آوار یک ساختمان در منطقه ۱۷ تهران، ۴ تیم نجات و سگ های زنده یاب برای نجات ۴ نفر محبوس احتمالی به منطقه اعزام شدند.

شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران دقایقی پیش در گفتگو با فارس، گفت: در ساعت ۹ و ۱۸ دقیقه امروز، در پی اعلام آتش نشانی مبنی بر ریزش آوار در منطقه ۱۷ تهران محدوده فلاح، آماده حضور در این عملیات شدیم.

او گفت: بلافاصله دو تیم از سگ های زنده یاب از پایگاه امداد و نجات چیتگر تهران، یک تیم واکنش سریع و یک تیم تخصصی نجات در حوادث آوار، به محل حادثه اعزام کردیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: پس از ارزیابی اولیه و طبق نظر حاضران در محل، بنظر میرسد چهار نفر در زیر آوارها محبوس شده اند که عملیات جستجو ادامه دارد.

فتحی با اشاره به این که بر اثر بارش های اخیر کار جستجو و نجات دشوار شده است، اضافه کرد:باتوجه به بارندگی های اخیر و ادامه این بارش ها و نیز به دلیل حجم زیاد آوار، تیمهای جستجو و نجات با مشکل مواجه هستند و تیم واکنش سریع هلال احمر نیز منتظر است تا پس از ایمن سازی کامل منطقه توسط آتش نشانی، وارد مرحله دوم جست و جو و نجات شود.

او با اشاره به اینکه عملیات همچنان ادامه دارد و هموطنان به شایعات توجهی نکنند و اخبار را از طریق منابع معتبر پیگیر باشند، گفت: طبق نظر کارشناسان، علت این حادثه بر اثر گودبرداری نامناسب بوده که بر اثر آن یک ساختمان نیمه کاره سه طبقه و یک ساختمان دو طبقه، دچار ریزش شده است.

  • 15
  • 3
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر